پاسپورت آلمان

18 اردیبهشت 1402 9 نظر

پاسپورت آلمان دومین پاسپورت معتبر دنیا می باشد که با آن به 121 کشور بدون ویزا و 45 کشور با ویزای فرودگاهی می توان سفر کرد.

برای گرفتن گذرنامه آلمان که یک مدرک هویتی برای سفرهای بین المللی است، راه های تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، اشخاص خاص و پناهندگی وجود دارد که عموما نیازمند اخذ اقامت دائم و قبولی در آزمون شهروندی است. اعتبار پاسپورت آلمان 6 الی 10 سال بسته به سن متقاضی و هزینه های دولتی دریافت آن 60 یورو می باشد. این سند دارای جلدی قرمز رنگ و 4 الی 6 ماه صدور آن زمانبر است. متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام با مشاوران موسسه ملک پور برای مهاجرت به آلمان مشورت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
عکس پاسپورت آلمان

شرایط اخذ پاسپورت آلمان

در مورد اخذ گذرنامه هر کشوری نیاز است در شرایط شهروندی موفقیت لازم حاصل شود. در نتیجه شرایط اخذ پاسپورت آلمان همانند گرفتن شهروندی است:

 • اقامتی قانونی به مدت شش الی هشت سال با توجه به دوره ادغام
 • دانش زبان آلمانی B1
 • پشتیبانی مالی بدون کمک دولتی از خود و خانواده
 • بدون سوء پیشینه
 • موفقیت آزمون شهروندی

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های اخذ اقامت آلمان


ارزش و اعتبار پاسپورت آلمان

پاسپورت آلمان دومین پاسپورت معتبر دنیا در سال 2023 می باشد و این باعث شده افراد که تابعیت این کشور را دارند به 166 کشور جهان بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کنند و این شرایط را برای متقاضیان جذاب تر نموده است. رنگ گذرنامه آلمان زرشکی است و از روش های گوناگونی بدست می آید. افرادی که متقاضی دریافت پاسپورت می باشند باید در ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

رتبه پاسپورت آلمان

لیست 10 پاسپورت معتبر جهان

1

امارات متحده عربی

2

آلمان

3

دانمارک، سوئد،لوگزامبرگ،فنلاند،ایتالیا،سنگاپور،هلند،فرانسه،اسپانیا،نوروژ،ایالات متحده آمریکا

4

بلژیک،یونان،پرتغال،سوئیس،ژاپن،انگلستان،ایرلند،کانادا

5

چک،مجارستان

6

مالتا، ایسلند

7

اسلونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، نیوزلند، استرالیا

8

استونی

9

مالزی

10

قبرس،رومانی،بلژیک

انواع پاسپورت آلمانی

شهروندی و تابعیت این کشور پاسپورت یا گذرنامه را به همراه دارد و این آرزوی بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، می باشد. هر کدام از روش های اخذ پاسپورت آلمان، با شرایط و قوانینی همراه است که برای رسیدن به آن باید 8 سال انتظار کشید و این انتظار میبایست همراه با رعایت اصول و قوانین باشد.

پاسپورت قرمز المان

همانطور که می دانید افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، چرا که این کشور یکی از پررونق ترین کشور های اروپایی بوده و سالانه مهاجرین زیادی را پذیرا می باشد. پاسپورت قرمز المان از پاسپورت های اصلی این کشور بوده و شهروندان این کشور از آن استفاده می کنند. افرادی که از پاسپورت قرمز المان استفاده می کنند می توانند از تمامی خدمات شهروندی کشور آلمان استفاده نمایند. لازم به ذکر است که بسیاری از افراد قصد سفر به آمریکا با پاسپورت آلمان را دارند، می توانند از پاسپورت قرمز المان استفاده نمایید.

پاسپورت آبی آلمان

پاسپورت آبی آلمان به مجوزی اطلاق می شود که افراد بعد از پناهندگی، پاسپورت مسافرتی را دریافت خواهند کرد که این گواهی؛ جایگزین پاسپورت مسافرتی کشور اصلی متقاضی خواهد بود. از آنجایی که این گواهی مسافرتی برای پناهندگان، براساس ماده 28 کنوانسیون ژنو درباره پناهندگان صادر می گردد، با نام کنوانسیون پاس یا پاس آبی، شناخته می شود. افرادی که پناهنده کشور آلمان شده و پاسپورت آبی را اخذ می نمایند، در صورتی که برای اخذ پاسپورت کشورشان به سفارت کشور خود مراجعه کنند، اقامت پناهندگی شان باطل خواهد شد. پاسپورت آبی این امکان را برای افراد ایجاد می کند تا از طریق آن با داشتن ویزای قانونی، به سراسر دنیا بدون اینکه خطری آنها را تهدید کند، سفر کنند. برای به دست آوردن پاسپورت آبی باید از طریق اداره امور خارجیان در هر ایالت، اقدام کرد که این عمل با هزینه هایی همراه است. این هزینه ها برای هر فرد متفاوت است به طور مثال:

 • هزینه برای افراد کمتر از 24 سال: 37.50 یورو
 • هزینه برای افراد بالای 24 سال: 56 یورو
 • هزینه پاسپورت موقت: 30 یورو
 • هزینه کودکان زیر 12 سال: 13 یورو

پاسپورت خاکستری آلمانی

در کنار گروهی که به عنوان پناهنده، پاسپورت آبی را دریافت می کنند، گروهی دیگر که تحت حمایت فرعی یا ممنوعیت اخراج قرار می گیرند نیز قابلیت دریافت پاسپورت سفر دارند. دلیل نداشتن پاسپورت این افراد مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد و پس از تصمیم گیری کشور آلمان ، به چنین فردی مجوزی برای سفرخارجی داده می شود که با نام پاسپورت خاکستری، معروف گشته است.

روش های اخذ پاسپورت آلمان

پاسپورت آلمان و اخذ شهرومندی و اقامت این کشور از روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد. با توجه به این موضوع، روش های گوناگون اخذ اقامت در ادامه مطالب برای شما عزیزان بررسی شده است.

ویدئو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به آلمان


پاسپورت آلمان از طریق کار

پاسپورت آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق کار در این کشور پروسه ای متفاوت می باشد که باید در 2 پروسه ویزای job offer و ویزای job seeker برای شما عزیزان بررسی شود. متقاضیان می توانند بعد از 5 سال کار در و اقامت این کشور و همچنین پرداخت مالیت اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند و با گذشت 1 الی 2 سال بعد از اخذ اقامت دائم درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشند.

پاسپورت آلمان ویزای کار (job offer)

پاسپورت آلمان و ویزای کاری این کشور شرایط خاصی دارد. افرادی که متقاضی کار در این کشور و مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد باید از یک کار فرما و یک شرکت معتبر دعوت نامه کاری داشته باشند و اما نکته مهم که شما عزیزان باید در آن دقت نمایید ارسال دعوت نامه کاری می باشد. کار فرمایانی که متقاضی ارسال دعوت نامه کاری می باشند باید در ابتدا 3 ماه در کشور خود آگهی کار را منتشر نماید و در صورت نبود نیروی کار متخصص باید 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی نمایند در صورتی که طی 6 ماه آگهی نیروی مورد نظر یافت نشد کار فرما می تواند با اجازه وزارت کار آلمان دعوت نامه کاری را برای متقاضیان ارسال نمایند و این افراد از طریق دعوت نامه کاری جهت ورود به این کشور و اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایند.

پاسپورت آلمان ویزای جست جوی کار (job seeker)

 ویزای جست جوی کار آلمان در سال های اخیر مورد توجه افراد زیادی در سطح جهان قرار گرفته است کشور آلمان با توجه به نرخ بیکاری پایینی که دارد دچار کمبود نیرو شده است. در حال حاضر کشور آلمان 700 الی 800 هزار نیروی متخصص احتیاج دارد و این امکان را برای شما عزیزان فراهم کره تا بتوانید با ورود به این کشور جست و جوی کار داشته باشید. افراد می توانند مدت 6 ماه در این کشور جست و جوی کار مرتبط با مدارک تحصیلی خود را داشته باشد. متقاضیان در صورت استخدام و شروع پروسه کاری شما ویزای شما به ویزای کاری تبدیل می شود و شما می توانید بعد از 5 سال کار در آلمان اقامت دائم خود را اخد نمایید متقاضیان اخذ پاسپورت آلمان می توانند از این روش وارد کشور آلمان شوند و پروسه اقامت خود را داشته باشند.

مشاغل مورد نیاز کشور آلمان

1

مهندسی مکانیک

8

مکاترونیک

2

مهندسی برق و الکترونیک

9

پرستار

3

مهندسی فناوری اطلاعات IT

10

پزشک

4

توسعه نرم افزار

11

متخصص

5

مشاغل ارتوپدی و فن آوری توانبخشی

12

مهندسی

6

کارگر فلز

13

لوله کشی

7

جوشکار

14

مهندسی تجهیزات بهداشتی

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان:

 • ارائه مدارک تحصیلی مرتبط
 • ارائه مدارک سابقه کاری
 • ارائه مدارک زبان آلمانی
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی

پاسپورت آلمان از طریق تحصیل

افرادی که متقاضی تحصیل در مقاطع متفاوت می باشند باید با توجه به درخواست خود و رشته مورد نظر متقاضیان در دانشگاه مورد تایید پذیرش گرفته و بعد از اخذ پذیرش اقدام به دریافت ویزا نمایند. تحصیل در دانشگاه های این کشور و اخذ اقامت از طریق تحصیل و دریافت پاسپورت آلمان بعد از تحصیل شما عزیزان امکان پذیر می باشد افراد می توانند به 2 زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل داشته باشند و نکته مهم این است که تحصیل در این کشور به صورت رایگان امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر می باشد تحصیل در برخی از رشته ها همچون پزشکی نیاز به آزمون ورودی می باشد.

متقاضیان تحصیل در آلمان می توانند بعد از تحصیل خود در این کشور اقامت داشته و جست و جوی کار در این کشور را داشته باشند. لازم به ذکر می باشد بسته به شرایط تحصیلی، شما عزیزان می توانید از شرایط اقامت پس از تحصیل 6 ماه تا یک سال و نیم آلمان بهره مد گردید. متقاضیان باید قبل هرگونه اقدام مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مرد دانشگاه مورد نظر خود و شرابط ورود به دانشگاه مربوطه را بررسی نمایند. 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت آلمان و اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای سرمایه گذاری یکی از را های ورود به این کشور و کسب شهروندی این کشور می باشد. در حال حاضر افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در آلمان می باشند باید در ابتدا نحوه سرمایه گذاری خود و طرق دریافت اقامت خود را نیز بررسی نمایند. متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت در این کشور وارد پروسه سرمایه گذاری این کشور شوند و کسب در آمد در این کشور نمایند البته ثبت شرکت و اخذ اقامت دارای شرایط خاصی می باشد که متقاضیان باید به توجه آن ها درخواست خود را مطرح نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند ثبت شرکت در این کشور به سرمایه اولیه ای به مبلغ 25000 یورو احتیاج دارد. افرادی که تقاضای ثبت شرکت در این کشور را می نمایند می بایست بیزنس پلنی ارائه نمایند که اثر گذاری مثبت بر اقتصاد آلمان را به اثبات رساند. افراد باید طبق شرایطی با شرکت خود کسب درآمد نمایند و برای کشور آلمان سود آور باشند. افرادی که متقاضی اخذ اقامت و گذرنامه آلمان می باشند اصولاً این روش را برای اخذ اقامت خود انتخاب نمی نماید زیرا مشکلات عدیده ای بدنبال دارد شما عزیزان می توانید در صورتی علاقه فراوان به سرمایه گذاری در کشور های اروپایی با دریافت مشاوره از مشاورین موسسه ملک پور بهترین پروسه های سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را طی نمایید.

پاسپورت آلمان از طریق خرید ملک

پاسپورت آلمان و اخذ اقامت در این کشور از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد اما نکته مهم این است شما صرفاً با خرید ملک در آلمان نمی توانید اقامت این کشور را داشته باشید و درخواست پاسپورت این کشور را نمایید افرادی که قصد سرمایه گذری در این کشور را دارند می توانند در این کشور خرید ملک داشته باشند که به راحتی تردد نمایند. لازم به ذکر می باشد خرید ملک در آلمان آثار اقامتی برای فرد متقاضی نخواهد داشت و متقاضیان اخذ اقامت از طریق خرید ملک می توانند از طریق کشور هایی همچون پرتغال و یونان و اسپانیا، برزیل، مکزیک، ترکیه اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه بیزنس پلن مورد تایید
 • ارائه تمکن مالی متقاضی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

پاسپورت آلمان از طریق تولد

پاسپورت آلمان و اخذ اقامت این کشور از راه های متفاوتی امکان پذیر می باشد یکی از این طرق تولد می باشد. سیستم تولد در سطح بین المللی به 2 صورت می باشد. سیستم خاک و سیستم خون در سطح جهان حکم فرما می باشد. کشور هایی که از سیستم خاک تابعیت می کنند در صورتی که فرزند شما در خاک این کشور(زمینی، هوایی، دریایی) متولد شود تابعیت این کشور را برای فرزند خود اخذ کنند. در سطح جهان 30 کشور از سیستم خاک تابعیت می کند از معروف ترین این کشور ها می توان به آمریکا، کانادا، مکزیک، آرژانتین، برزیل و... اشاره کرد.

 البته نکته بسیار مهم این است که متقاضیان نمی توانند از طریق اخذ تابعیت و شهروندی برای طفل خود اقامت این کشور را دریافت نمایند و این نکته بسیار مهم می باشد البته متقاضیان توجه داشته باشند که صرف ورود شما به این کشور شما نمی توانید با تولد فرزند اقامت این کشور را بدست آورید و باید خود پدر و مادر حتی به صورت کوتاه مدت اقامت کشور مورد نظر را داشته باشند.

اخذ اقامت و گذرنامه این کشور برای افرادی که دارای والدین آلمانی می باشد امکان پذیر می باشد. همچنین افراد می توانند در برخی موارد استنایی تابعیت این کشور را اخذ نمایند طفلی که در خاک این کشور متولد شود و پدر و مادر آن طفل نا معلوم باشد اقامت این کشور را دریافت می نمایند و نکته مهم این است افرادی که مدت 8 سال در این کشور اقامت داشته باشند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند می توانند در صورت تولد فرزند خود اقامت دائم و تابعیت این کشور را برای فرزند خود دریافت نمایند.

پاسپورت آلمان از طریق ازدواج

افراد می توانند با ازدواج با تبعه این کشور وارد پروسه اخذ اقامت و شهروندی این کشور شوند. متقاضیان باید در ابتدا منع قانونی جهت ورود به این کشور را نداشته باشند. شخص متقاضی باید اثبات نماید که مجرد بوده و منع قانونی برای ازدواج ندارد. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که همواره باید مدارک دال بر ارتباط بین افراد را ارائه دهند این افرادی باید مدارکی همچون عکس،ارتباط تلفنی،مدارک جابه جایی پول و... جهت قبول درخواست خود در این کشور ارائه دهند. 

متقاضیان پاسپورت آلمان باید ازدواج خود در sandesamt ثبت نمایند و نکته جالب این است می توانند همزمان در کلیسا هم این کار را انجام دهند افرادی متقاضی برگذاری مراسم عروسی خود در کلیسا می باشد باید ابتدا ازدواج خود را در این مرکز ثبت نمایند. برخی افراد و متقاضیان اقامت و گذرنامه آلمان اقدام به ازدواج صوری می نمایند که در صورت اطلاع پلیس آلمان از این مورد این افراد از کشور اخراج می شوند و شانس ورود به اتحادیه اروپا را از دست می دهند. 

پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی

در ابتدای این بخش از مقاله  می بایست به این نکته اشاره کنیم که موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی را در زمینه پناهندگی ارائه نمی نماید و تمامی مطالب این بخش تنها به منظور آگاهی شما از خطرات و مشکلات پناهندگی نگاشته شده است.

اخذ اقامت این کشور از طریق پناهندگی نیز امکان پذیر می باشد متقاضیان عزیز توجه داشته باشند آلمان از کشور هایی است که جزو کنوانسیون ژنو می باشد. کنوانسیون ژنو در سال 1951 تصویب شده است و در این کنوانسیون یکی از موارد مهمی که ذکر شده است اقامت به پناهندگان می باشد. افرادی که وارد پروسه پناهندگی در آلمان می شوند باید در ابتدا درخواست پناهندگی خود را در اداره پلیس این کشور مطرح و ثبت نمایند و بعد از آن پناهندگان به کمپ های مورد نظر وارد می شوند و باید در انتظار پاسخ درخواست خود باشند. این افراد بعد از ورود باید اثر انگشت خود را ثبت نمایند و این موضوع بررسی شود که آیا در کشور های دیگر اروپایی درخواست پناهندگی فرد ثبت شده یا خیر اصولاً به این بررسی قانون دوبلین گفته می شود.

متفاضیان پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی در کمپ نگهداری می شوند که دارای ساختمان های بزرگ، ایستگاه پلیس، درمانگاه و ... می باشند. بعد از ورود به این کشور درخواست شما بررسی می شود و شما باید و با افسر اداره مهاجرت این کشور به صورت حضوری مصاحبه داشته و درخواستتان مورد بررسی قرار گیرد در صورتی که تقاضای شما مورد تایید قرار گیرد می بایست به شما اجازه اقامت در این کشور داده می شود متقاضیان عزیز توجه داشته باشند امکان دارد حتی بعد از چند سال هم درخواست شما نیز مورد تایید نباشد و شما مجبور به ترک این کشور شوید. 

مدت زمان گرفتن پاسپورت آلمان

مدت زمانی که به صادر شدن گذرنامه آلمان منتهی می شود، ارتباط مستقیمی با عملکرد دفتر چاپ فدرال که به صورت مرکزی عمل می کند، دارد و زمانی که برای این پروسه براساس تجربه گرفتن پاسپورت آلمان تخمین زده شده است، 3 الی 6 هفته می باشد. بعد از مدت زمان ذکر شده است که افراد با مراجعه به اداره شهروندان می توانند پاسپورت خود را تحویل بگیرند و اگر این امکان برای شخص متقاضی وجود نداشته باشد، با نوشتن متن رضایت نامه و امضای آن، می تواند شخص دیگری را برای تحویل پاسپورت از اداره شهروندی آلمان، معرفی نماید.

شرایط دریافت از نظر قیمت پاسپورت آلمان

گرفتن پاسپورت آلمان دارای شرایط گوناگونی است که مهم ترین آن، پرداخت هزینه های مورد نیاز می باشد. در مسیر اخذ گذرنامه آلمان، افراد باید مبالغی را به اداره مهاجرت این کشور بپردازند. این مبالغ به بخش های مختلفی تقسیم شده است که در ادامه به آن پرداخته ایم:

 • هزینه مربوط به درخواست تابعیت برای افراد بزرگسال: 255 یورو
 • هزینه برای درخواست متقاضی کودک: 51 یورو
 • هزینه آزمایش برای اخذ تابعیت: 25 یورو
 • هزینه اخذ گواهی تابعیت: 25 یورو

در ادامه، هزینه های دیگری به این مبالغ ممکن است اضافه شود که می توان به آنها هزینه های جانبی گفت که با توجه به شرایط و روش انتخابی برای اخذ تابعیت، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی عمده هزینه های مربوط به دریافت تابعیت آلمان، همان مبالغی بود که در بالا ذکر شد.

با پاسپورت آلمان به چه کشورهایی می توان بدون ویزا سفر کرد

قرار گرفتن آلمان در لیست پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشورهای دنیا، اعتبار قابل توجهی را به این کشور بخشیده که این ارزش، متوجه پاسپورت نیز شده است و افرادی که سومین پاسپورت معتبر جهان یعنی پاسپورت آلمان را کسب می نمایند، می توانند بدون اخذ ویزا، به 189 کشور جهان سفر کنند. اگر دارای گذرنامه آلمان هستید و یا در فکر اخذ آن می باشید، بهتر است بدانید که با حصول به این نتیجه، ورود شما به کشورهای زیر بدون اخذ ویزا، میسر خواهد بود:

نام

مدت مجاز

نام

مدت مجاز

Albania

90 روز

Malaysia

3 ماه

Andorra

90 روز

Malta

بدون محدودیت

Antigua and Barbuda

شش ماه

Marshall Islands

90 روز

Argentina

90 روز

Mauritius

90 روز

Armenia

180 روز

Mexico

180 روز

Austria

بدون محدودیت

Micronesia

90 روز

Bahamas

3 ماه

Moldova

90 روز

Barbados

شش ماه

Monaco

90 روز

Belarus

30 روز

Mongolia

30 روز

Belgium

بدون محدودیت

Montenegro

90 روز

Belize

یک ماه

Morocco

90 روز

Bolivia

90 روز

Namibia

3 ماه

Bosnia and Herzegovina

90 روز

Netherlands

بدون محدودیت

Botswana

90 روز

Nicaragua

90 روز

Brazil

90 روز

North Macedonia

90 روز

Brunei

90 روز

Norway

بدون محدودیت

Bulgaria

بدون محدودیت

Oman

14 days

Canada

شش ماه

Palau

90 روز

Cape Verde

30 روز

Panama

180 روز

Chile

90 روز

Paraguay

90 روز

Colombia

180 روز

Peru

90 روز

Costa Rica

90 روز

Philippines

30 روز

Croatia

بدون محدودیت

Poland

بدون محدودیت

Cyprus

بدون محدودیت

Portugal

بدون محدودیت

Czech Republic

بدون محدودیت

Qatar

90 روز

Denmark

بدون محدودیت

Romania

بدون محدودیت

Dominica

90 روز

Saint Kitts and Nevis

3 ماه

Dominican Republic

90 روز

Saint Lucia

90 روز

Ecuador

90 روز

Saint Vincent and the Grenadines

90 روز

El Salvador

3 ماه

Samoa

90 روز

Estonia

بدون محدودیت

San Marino

بدون محدودیت

Eswatini

30 روز

Sao Tome and Pri­ncipe

15 روز

Fiji

4 ماه

Senegal

90 روز

Finland

بدون محدودیت

Serbia

90 روز

France

بدون محدودیت

Seychelles

3 ماه

Gambia

90 روز

Singapore

90 روز

Georgia

یک سال

Slovakia

بدون محدودیت

Greece

بدون محدودیت

Slovenia

بدون محدودیت

Grenada

3 ماه

Solomon Islands

90 روز

Guatemala

90 روز

South Africa

90 روز

Guyana

3 ماه

Spain

بدون محدودیت

Haiti

90 روز

Sweden

بدون محدودیت

Honduras

3 ماه

Switzerland

بدون محدودیت

Hungary

بدون محدودیت

Thailand

30 روز

Iceland

بدون محدودیت

Timor-Leste

90 روز

Indonesia

30 روز

Tonga

90 روز

Ireland

بدون محدودیت

Trinidad and Tobago

90 روز

Israel

3 ماه

Tunisia

4 ماه

Italy

بدون محدودیت

Turkey

3 ماه

Jamaica

90 روز

Tuvalu

90 روز

Japan

90 روز

Ukraine

90 روز

Kazakhstan

30 روز

United Arab Emirates

90 روز

Kiribati

90 روز

United Kingdom

شش ماه

Kosovo

90 روز

United States

90 روز

South Korea

90 روز

Uruguay

90 روز

Kyrgyzstan

60 روز

Uzbekistan

30 روز

Latvia

بدون محدودیت

Vanuatu

90 روز

Lesotho

14 روز

Vatican

90 روز

Liechtenstein

بدون محدودیت

Venezuela

90 روز

Lithuania

بدون محدودیت

Vietnam

15 روز

Luxembourg

بدون محدودیت

کشورهای با ویزای فرودگاهی با پاسپورت آلمان

افرادی که خواهان توقت در فرودگاه کشورهای عضو شینگن می باشند با داشتن پاسپورت آلمان این امکان برایشان فراهم است تا بدون داشتن ویزای کشور مورد نظر، در فرودگاه آن توقف داشته باشند. اسامی این موارد در جدول ذیل مشاهده می شود:

کشورهای با ویزای فرودگاهی با پاسپورت آلمان

اتریش

فرانسه

اسپانیا

سوئد

بلژیک

آلمان

پرتغال

اسلواکی

جمهوری چک

یونان

لوکزامبورگ

سوئیس

دانمارک

مجارستان

لیتوانی

اسلوونی

استونی

ایسلند

لیختن‌اشتاین

لهستان

فنلاند

ایتالیا

لتونی

نروژ

مالتا

هلند

 

در واقع این 28 کشور به شهروندان آلمانی اجازه می دهند که بدون مراحل پرپیچ و خم اخذ ویزا، به کشورشان سفر کنند اما باید توجه داشت که این سفر تنها به فرودگاه ختم می شود و افراد برای رفتن به مقصدی دیگر، می توانند در این کشورها بدون داشتن ویزا، توقف داشته باشند.

کشور های دارای ویزا با پاسپورت آلمانی

با توجه به اعتبار پاسپورت کشور آلمان، باز هم کشورهایی وجود دارد که در هرصورت حتی با داشتن گذرنامه آلمان نیز نمی توان بدون اخذ ویزا به آن کشور سفر کرد و هیچ کدام از روش های گفته شده برای این کشورها کارساز نبوده و افراد حتی با داشتن پاسپورت معتبر آلمان نیز باید مراحل اخذ ویزای آن کشور را گذرانده و موفق به اخذ روادید شوند. این کشور ها شامل: چین، ترکمنستان، روسیه، کامرون، لیبی، غنا، نیجریه، سودان، عراق، عمان، سوریه، یمن، کوبا و آذربایجان است که تعداد آنها به بیست کشور هم نمی رسد و به غیر از این اسامی، افراد با داشتن پاسپورت آلمان، مانعی برای ورود به کشوری که دوست دارد، نخواهند داشت و بدون وجود هیچ مشکلی می تواند به اقصی نقاط دنیا سفر کند. متقاضیانی هم که قصد سفر به کشورهایی دارند که نیازمند اخذ ویزا می باشد، باید در قدم اول از سفارت مربوط وقت ملاقات گرفته و پس از شرکت در مصاحبه، منتظر تایید صلاحیت خود از سوی اداره مهاجرت کشور مورد نظر بمانند.

سفر به آمریکا با پاسپورت آلمان

سفر به آمریکا می تواند آرزوی هر کسی باشد و برای رسیدن به این آرزو، مسیر راحتی پیش روی افراد نخواهد بود. با این حال بعضی از کشور ها از قدرت و اعتبار خود در جهان استفاده کرده ومی توانند بدون گذراندن فرایند اخذ ویزای آمریکا، به این کشور سفر کنند. همه شهروندان آلمانی و افرادی که تابعیت این کشور را دارند با داشتن پاسپورت باارزش آلمان، قادر خواهند بود بدون ویزا به آمریکا سفر کنند. این قابلیت تنها برای کشور آلمان و کشورهایی نظیر فرانسه، یونان پرتغال، کره جنوبی و چندین کشور دیگر وجود دارد. این در حالی است که در برخی از مواقع حتی شهروندان کانادا هم برای ورود به کشور آمریکا، نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند.

نکات مهم درباره پاسپورت آلمان

پاپسورت و اخذ ویزای آلمان در حال حاضر پروسه ای پیچیده می باشد. با توجه به پش زمینه ای که ایرانیان برای کشور آلمان ایجاد کردن شما عزیزان می بایست به صورت میانگین 1 الی 5/1 در صف سفارت این کشور حضور داشته باشید. افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند می توانند زودتر وارد این کشور شوند اما باید دقت نمایند این روش و این شیوه بسیار خاص و تخصصی می باشد و افراد باید از کشور های ثالثی همانند مجارستان، ترکیه و آذربایجان اقدام نمایند و وقت سفارت خود را از این کشور ها دریافت نمایند. این پروسه باعث می شود شما خیلی سریعتر وارد این کشور شوید.

وکیل اخذ پاسپورت آلمان

پاسپورت آلمان و اقامت این کشور کاملاًبستگی به شرایط شما دارد افرادی که شرایط سنی مناسب و یا تحصیلات عالیه دارند می توانند به راحتی وارد این کشور شوند و شرایط اقامتی این کشور و در نهایت اخذ پاسپورت آلمان را داشته باشند. افرادی که توانایی ورود به این کشور را دارند از راه های غلط و خطرناک اقدام می نمایند و این باعث می شود شما شانس ورود به این کشور و اتحادیه اروپا را از دست دهید. متقاضیان می توانند با مشاوره گرفتن با مشاورین متخصص موسسه MIE راه های بهتری را پیش روی خود قرار دهند. افراد دقت نمایند حتی ارائه نامناسب مدارک شما موجب رد شدن درخواست شما می شود از این رو باید از مشاوره مهاجرت به آلمان به طور ویژه برخوردار شوید.

مزایای پاسپورت آلمان

از آنجایی که پاسپورت آلمان جزء معتبرترین پاسپورت های دنیا می باشد، بدیهی است که هرکسی موفق به اخذ آن شود، در سراسر دنیا دارای ارزش و اعتبار باشد. برای آگاهی بیشتر با مزایای پاسپورت آلمان، مطالعه ادامه مطالب را از دست ندهید:

مزایای اخذ پاسپورت آلمان

 • برخورداری از حقوق شهروندی همچون شرکت در انتخابات و داشتن حق رای
 • اجازه ثبت شرکت
 • تحت حمایت بودن کشور آلمان در سراسر دنیا
 • امکان استخدام در نها های دولتی آلمان
 • سفر به کشورهای اتحادیه ارپا
 • داشتن حق سفر به کشورهای عضو شینگن بدون اخذ ویزا
 • برخورداری ازحقوق و مزایای بیکاری و بازنشستگی
 • برخورداری از کمک های مالی در عرصه هی مختلف زندگی همچون تحصیل
 • داشتن مجوز کار در آلمان

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول 

✔️ آیا خرید پاسپورت آلمان امکان پذیر است؟

خیر. برخی از کشورها مانند جزایر کارائیب، در صورتی که مبلغی را به آن کشور اهداء نمائید بلافاصله به شما پاسپورت ارائه می نمایند که به اصطلاح به آن خرید پاسپورت می گویند، اما آلمان از آن دسته از کشور ها محسوب نمی شود.

✔️ اعتبار پاسپورت آلمان چقدر است؟

دومین پاسپورت معتبر در جهان است.

✔️ با داشتن پاسپورت کشور آلمان به چند کشور می توان سفر نمود؟

با پاسپورت این کشور می توان به 166 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد.

✔️ راحت ترین روش ها برای اخذ پاسپورت آلمان کدامند؟

روش هایی مانند کار، ازدواج و تحصیل را می توان سریعترین روش های اخذ اقامت آلمان دانست.

 سخن پایانی 

رنک و ارزش پاسپورت آلمان در مقاله بالا برای شما عزیزان به صورت کامل بررسی شده است. متقاضیان می توانند از روش های گوناگون وارد این کشور شوند و بعد از اقامت و کسب اقامت دائم درخواست پاسپورت آلمان داشته باشند. متقاضیان در سال های اخیر بیشتر از روش های متفاضیان در سال های اخیر از روش های تحصیل و کار اقدام می نمایند. افراد می توانند با 5 سال کار در این کشور اقامت دائم این کشور را بدست آورند و بعد 1 الی 2 سال درخواست پاسپورت این کشور را نمایند. متقاضیان پاسپورت آلمان می توانند از ویدیو های رایگان سایت موسسه ملک پور و ویدیو راهنمای گام به گام اخذ اقامت دیدن نمایند تا اطلاعات مناسبی داشته باشند. متقاضیان عزیز پیشنهاد می شو قبل از هرگونه اقدام جهت مهاجرت و اخذ گذرنامه آلمان با مشاورین موسسه ملک پو رمشاوره دریافت کرده تا با اطلاعات کامل به این پروسه اقدام نمایید. متقاضیان می توانید در بخش انتهایی مقاله ، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش ها سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

امتیاز 4.24 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
شهرام ترابی
سلام.وقتتون بخیر. میخواستم بدونم که آیا برای دوره های آوسبیلدونگ هم میتونم برای ورود به آلمان اقدام کنم و اونجا کار کنم؟ من لیسانس جوشکاری دارم و 8 سال هم سابقه کاری در همین زمینه دارم. بعد اینکه چند سال بعد از ورود به آلمان میتونم پاسپورت آلمان رو بگیرم؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بصورت کلی بلی اما نکته ای که در مهاجرت تحصیلی باید به ان دقت شود سن، گپ یا فاصله تحصیلی دانش زبان، پشتوانه مالی و... در تصمیم گیری و انتخاب مسیر بسیار اهمیت دارند. گزینه خوبی را انتخاب کرده اید و این مراکز شما را برای بازار کار آماده می کنند که شما می توانید با 5 سال کار و پرداخت مالیات در کشور آلمان موفق به اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت شوید. موفق باشید.
سعیدی
سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید و این همه اطلاعات مفید در خصوص پاسپورت آلمان دادید. من الان پاس آبی ام را گرفتم قبلا پاس قرمز داشتم چطوری می توانم پاسپورت آلمانیم را بگیرم من سال ۲۰۰۷ پناهنده شدم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور درخصوص پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد. بهتر است از خود اداره مهاجرت کشور المان پیگیری نمایید. موفق باشید.
سید امین سنواتی
سلام ممنون بابت این همه اطلاعات مفید و عالی شما پاسپورت آلمان واسه من خیلی مهم است و دوست دارم از هر روش قانونی که شده اخذ کنم من در ایران شرکت تولید واکس دارم و دوست دارم کارم را در آلمان ادامه دهم و ماسجورت آلمان را هم دریافت کنم از کجا باید آغاز کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با ثبت شرکت و بیزینس پلن می توانید در المان مشغول به کار شوید که منجر به اقامت دائم و پاسپورت خواهد شد. برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
شیرین ناجی
سلام با تشکر از مطالب فوق العاده تون می خواستم بپرسم برای دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان اگر تابعیت یک کشور دیگر اروپایی را داشته باشیم باید تابعیت قبلی باطل شود یا اینکه آلمان تابعیت مضاعف را می پذیرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از لطف و محبت شما طبق قوانین مهاجرتی آلمان، این کشور تابعیت مضاعف را نمی پذیرد و فرد باید از تابعیت قبلی خود صرف نظر کند.
مجید
با پاسپورت آلمان به کدام کشور ها میشه سفر کرد و چقدر هزینه دارد؟ مرسی از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شما با پاسپورت این کشور به تمام کشورهایی اروپایی و البته سایر کشورهای خارج از این قاره که نیاز به دریافت ویزا ندارند می توانید سفر داشته باشید و هزینه های آن نیز متغیر خواهد بود.
AHAD
سلام با تشکر از مطالب سایت .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ممنون از پیام شما دوست عزیز شما میتوانید در سایت موسسه ملک پور شماره واتساپ خود را ثبت نمایید تا مشاوران مجرب با شما تماس بگیرند و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید با تشکر
محمد کریمی
با سلام من قصد دارم با یک دختر آلمانی ازدواج واقعی کنم برای اخذ پاسپورت آلمان بعد از سه سال زندگی در المان، آیا حتما باید امتحان زبان آلمانی بدهم؟ اگر الزامی است در خصوص نوع مدرک زبان و سختی یا راحتی آن با توجه به تجربه خودتان توضیح بفرمایید ؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای دریافت پاسپورت شما باید آزمون انطباق پذیری را بگذرانید که در محیط می توانید برای زبان آلمانی هم آموزش ببینید. موفق باشید.
بشیر اشرفی
میخواهم به آلمان بروم دکتری تاریخ ادیان دارم راه حل چیست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان