دانشگاه سوربن فرانسه

بدون نظر

برای افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه هستند؛ قطعاً تحصیل در دانشگاه سوربن در اولویت انتخاب های آن ها قرار دارد. چرا که این دانشگاه همواره جزء سه دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است و به جهت واقع بودن در شهر پاریس، قلب اروپا و همکاری با دانشگاه های فرانسه درجه یک بسیار مشهور و معروف است. در این نوشتار کارشناسان ما به سوال هایی نظیر؛ دانشگاه سوربن فرانسه چه رشته هایی دارد؟ شرایط تحصیل در دانشگاه سوربن به چه صورت است؟ آیا تحصیل در دانشگاه سوربون فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ و بسیاری از سوالات مشابه پاسخ خواهند داد. دوستان عزیز توجه بفرمایید؛ مطالب موجود در این نوشتار با مشورت وکلای بومی فرانسوی و همچنین ترجمه سایت رسمی دانشگاه سوربن فرانسه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. شما می توانید برای استفاده از خدمات موسسه و همچنین مشاوره تلفنی رایگان با خطوط موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید. همچنین در صورت داشتن سوال در خصوص مقاله Sorbonne University می توانید در انتهای صفحه سوالات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید.       

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با مادانشجویان در پردیس دانشگاه سوربن فرانسه

معرفی دانشگاه سوربن فرانسه

در معرفی دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) باید گفت که یکی از قدیمی ترین و اولین دانشگاه های اتحادیه اروپا است که تاسیس آن به حدود 8 قرن پیش و سال 1257 برمی گردد. این دانشگاه دولتی طیف وسیعی از رشته های تحصیلی اعم از هنر، حقوق و گرایش های مختلف علوم انسانی تا پزشکی و رشته های متنوع مهندسی را در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا ساپورت می کند. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای بیش از 56.000 نفر دانشجو از سراسر دنیا است. جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای دانشجویی فرانسه می توانید این مقاله را مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

پردیس های دانشگاه سوربن

به جز پردیس اصلی دانشگاه سوربون فرانسه که در مرکز شهر پایتخت فرانسه و خیابان لاکوارتیر واقع شده است؛ دانشگاه 7 پردیس دانشگاهی دیگر نیز در شهر پاریس دارد. از جمله پردیس های دانشگاه سوربن می توان به پردیس؛ رو د فرا مولین، رصد خانه اقیانوس شناسی، ایستگاه بیولوژیکی راسکوف، موسسه هنری پوانکاره، ایستگاه دریایی ویله فرانس و موسسه اختر فیزیک پاریس اشاره نمود.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

رتبه دانشگاه سوربن فرانسه

سوربن یک دانشگاه دولتی جهانی و بین المللی با بیش از هشت قرن تجربه و سابقه فعالیت علمی، پژوهشی است. این دانشگاه همواره جزو صد دانشگاه برتر جهان در یک قرن اخیر شناخته شده است. در سطح کشوری نیز رتبه دانشگاه سوربن فرانسه همواره بین 3 الی 5 دانشگاه برتر کشور در ده سال اخیر قرار گرفته است. در جدول زیر می توانید شرایط و رتبه دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) را مشاهده نمایید.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی

60

رتبه بندی موضوعی

23

رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان

110

رتبه بندی کشوری

3

رنکینگ اروپا

16

 

دانشکده های دانشگاه سوربن

دانشکده های دانشگاه سوربن (Sorbonne University) به سه زیر گروه اصلی تقسیم می شوند که عبارت اند از؛

  • پزشکی
  • هنر و علوم انسانی
  • علوم و مهندسی

متقاضیان از سرتاسر دنیا امکان تحصیل در فرانسه و در دانشگاه سوربن در هر سه مقطع اصلی از کارشناسی تا دکترا را در این دانشکده ها دارند و اساتید دانشگاه سوربن فرانسه از برترین اساتید این کشور هستند که با بالاترین کیفیت و استاندارهای آموزشی در این دانشگاه به تدریس می پردازند.

دانشگاه سوربن فرانسه

رشته های دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) به تنوع رشته های تحصیلی معروف است. این دانشگاه عملاً تمامی رشته های مهم را در بخش پزشکی، مهندسی، هنر و علوم انسانی تحت پوشش قرار می دهد. در این بخش رشته های تحصیلی را به تفکیک مقطع تحصیلی در جداول زیر گنجانده ایم؛

 

رشته های دانشگاه سوربن فرانسه در مقطع کارشناسی

زبان های خارجی کاربردی

ارتباطات و روزنامه نگاری

علوم مواد و نانو

ادبیات مدرن

حقوق

فیزیک پلاسما و همجوشی

مطالعات اروپای مرکزی

زبان آلمانی

علوم زیستی بنیادی

موسیقی

طراحی

مامایی

جغرافیا و برنامه ریزی

فلسفه

پزشکی

ارتباطات رسانه ای

تاریخ

پرستاری

جامعه شناسی

علوم کامپیوتر

ارتوپتیک

آمار

شیمی

گفتار درمانی

مکانیک

ریاضی

سایکوموتریسیته

 

رشته های دانشگاه سوربن فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

فیزیک

مطالعات فرانسوی

تمدن مدرن

مکانیک

مطالعات اروپای مرکزی

منابع انسانی

علوم زیستی و گرایش های مرتبط

جهان عرب و اسلام

رسانه و دیجیتال

شبکه دیجیتال

موسیقی شناسی

زیبایی شناسی و فلسفه هنر

علوم کامپیوتر

مدیریت

مدیریت بازرگانی

بیوانفورماتیک و مدل سازی

علوم کامپیوتر

زیست پزشکی

امواج و دستگاه ها برای سیستم های

ارتباطی پیشرفته

ایتالیایی

دینامیک

آمار و محاسبات

آموزش موسیقی

غذا و فرهنگ غذایی

ادبیات قرون وسطی

تاریخ هنر و باستان شناسی

تحقیق و توسعه

مطالعات انگلیسی

روزنامه نگاری

شرکت ها و موسسات

مطالعات فرانسوی

محیط زیست

رشته های مهندسی

 

رشته های دانشگاه سوربن فرانسه در مقطع دکترا

جامعه شناسی

فلسفه

تاریخ

تاریخ هنر و موسیقی

علوم سیاسی

مطالعات ایتالیایی

امانیسم و رنسانس

علوم اطلاعات و ارتباطات

دانشگاه پزشکی سوربن فرانسه

دانشگاه پزشکی سوربن فرانسه (Sorbonne University) طیف وسیعی از رشته های مرتبط با بهداشت، پزشکی، پرستاری و مامایی را ارائه می دهد. برای تحصیل پزشکی در فرانسه و دانشگاه سوربن فرانسه متقاضی می بایست حداقل داشتن سطح زبان C1 خود را به واسطه ارائه مدرک زبان معتبر فرانسه اثبات نماید. طول دوره نه ساله که به سه دوره تقسیم می شود. بخش اول که دو سال ابتدایی تحصیل است در میان رشته های دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، فیزیوتراپی و پرستاری مشترک است. در بخش بعدی با نام DCEM که چهار سال زمان می برد دانشجو علاوه بر گذراندن تمامی دروس می بایست در سمینارها، دوره های کارآموزی و دوره های عملی در بیمارستان را نیز پشت سر بگذراند. در عین حال از پس تمامی آزمون های پایان بخش ها برآید. در پایان این چهار سال دانشجو وارد دوره های عمومی یا تخصصی شود که حدوداً سه سال به طول می انجامد. دانشجو در نهایت برای دوره فوق تخصص و دریافت مدرک DESC دو سال دیگر را نیز می بایست پشت سر بگذراند.

رشته های هنر دانشگاه سوربن فرانسه

رشته های هنر دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) در دانشگاه هنر و علوم انسانی به لحاظ تعداد بسیار زیاد بوده و برنامه های تحصیلی به لحاظ عنوان تنوع بالایی دارند. دانشگاه هنر و علوم انسانی طیف وسیعی از رشته ها نظیر موارد زیر را ارائه می دهد.

مطالعات انگلیسی

علوم عربی و عبری

مطالعات آلمانی و نوردیک

تاریخ هنر

ادبیات داستانی

جامعه شناسی

تفسیر موسیقی کهن

آموزش موسیقی

روزنامه نگاری

موسیقی شناسی

مطالعات اسلامی

گروه لاتین

ادبیات

تطبیقی

موسیقی

جغرافیا و برنامه‌ ریزی

اقتصاد، حقوق

مطالعات آمریکای لاتین

مطالعات ایتالیایی

تاریخ هنر و باستان شناسی

رشته حقوق دانشگاه سوربن فرانسه

رشته حقوق دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) از جمله رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در این دانشگاه است. تحصیل در این رشته در سوربن در تمامی مقاطع امکان پذیر است. پر واضح است برای تحصیل در رشته حقوق سطح زبان فرانسه متقاضی می بایست بسیار بالا باشد. ورود به رشته حقوق دانشگاه سوربن فرانسه از طریق رزومه قوی، مصاحبه، سطح زبان بالا و داشتن معدل و ریز نمرات بالا امکان پذیر است.

آزمون ورودی دانشگاه سوربن

تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) برای تمامی متقاضیان از سرتاسر دنیا امکان پذیر است. دانشجویان برای تحصیل نیازی به دادن آزمون ورودی دانشگاه سوربن ندارند به عنوان مثال برای ورود به رشته های برتر نظیر رشته پزشکی و گرایش های مرتبط همچون؛ داروسازی، دندانپزشکی و ... و همچنین رشته حقوق آزمون ورودی در این دانشگاه طراحی نشده است. اما همانطور که مطالعه نمودید سوربن در مراحل مختلف در طی سال های تحصیل سطح علمی دانشجویان را از طریق آزمون های پایان ترم و پایان دوره می سنجد.

شرایط تحصیل در دانشگاه سوربن

شرایط تحصیل در دانشگاه سوربن به این صورت است که متقاضیان بین المللی امکان تحصیل در هر سه مقطع دانشگاه را دارند. اکثر دوره های تحصیلی در تمامی مقاطع به خصوص مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی برگزار می شود. البته در دوره های کارشناسی ارشد اکثراً رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای تحصیل در Sorbonne University دانشجویان بسته به زبان دوره نیازمند ارائه مدرک زبان هستند. تحصیل در این دانشگاه محدودیت سنی برای مرحله پذیرش ندارد. در ادامه شرایط تحصیل در سوربن را به تفکیک مقاطع تحصیلی بررسی خواهیم نمود.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه سوربن

 تحصیل کارشناسی در فرانسه در دانشگاه سوربن در یک دوره تحصیلی سه ساله در یکی از سه دانشکده اصلی دانشگاه Sorbonne فرانسه صورت می پذیرد. تنوع رشته های تحصیلی در این مقطع بسیار بالا می باشد. زبان تحصیل برای همه رشته ها تماماً فرانسوی می باشد و ارائه مدرک زبان در سطح حداقل ب 2 الزامی است. متقاضیان حتماً می بایست دیپلم دوازده ساله را در کشور خود دریافت کرده باشند و نمرات آن ها در دروس اختصاصی بالا باشد. بسیاری از رشته های مهندسی در دانشگاه Sorbonne فرانسه یک دوره کارآموزی حداقل 6 ماهه اجباری دارند که دانشجو می بایست حتماً این دوره را تکمیل کند.

پذیرش دانشگاه سوربن در مقطع کارشناسی ارشد

پذیرش دانشگاه سوربن در مقطع کارشناسی ارشد به لحاظ شرایط ورود تفاوتی با مقطع کارشناسی ندارد. تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به زبان فرانسوی و انگلیسی تدریس می شود. در نتیجه متقاضی می بایست سطح زبان خود را با ارائه مدرک زبان مورد درخواست دانشگاه اثبات نماید. داشتن مدرک کارشناسی حداقل سه ساله در یک رشته مرتبط از جمله پیش نیازهای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) می باشد. در پایان تحصیلات دو ساله کارشناسی ارشد در سوربن و برای اخذ گواهی پایان تحصیل دانشجویان می بایست مرحله دفاع از پایان نامه را نیز پشت سر بگذرانند.

پذیرش دانشگاه سوربن در مقطع دکتری

تحصیل دکترا در فرانسه در دانشگاه Sorbonne شامل آموزش پژوهشی و تجربه تحقیقات حرفه ای است. تحصیلات متقاضی بعد از اتمام دوره آموزشی و پس از دفاع از پایان نامه به مدرک دکترا منتهی می شود که بالاترین مدرک دانشگاهی در آموزش عالی می باشد. دانشجو پس از اتمام دوره دکترا در Sorbonne University قادر خواهد بود وارد بازار کار شود و به پست های مدیریتی سطح بالا در تمام بخش های اجتماعی/اقتصادی، در هر نقطه از جهان دسترسی پیدا کند. پذیرش دانشگاه سوربن در مقطع دکتری به این صورت است که درخواست دکترا باید توسط رهبر پروژه (استاد راهنما) و مدیر واحد تحقیقات تایید شود. رئیس دانشکده دکترا پذیرش را به رئیس دانشگاه پیشنهاد می کند و او تصمیم نهایی را می گیرد. دوره های تحصیلی سه ساله است و معمولاً شامل یک دوره کارآموزی شش ماهه نیز خواهد شد. بیش از 3600 دانشجو در سال متقاضی تحصیل در سوربن در مقطع دکترا هستند که از این تعداد 40 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. جالب است بدانید به طور متوسط حدود 900 دفاع در طول سال تحصیلی در سوربن صورت می پذیرد. 23 دانشکده دکترا در سایت دانشگاه سوربن فرانسه معرفی شده است که در ادامه می توانید اسامی این دانشکده ها را مشاهده نمایید؛

 

دانشکده های دکترا در دانشگاه سوربن فرانسه

نجوم و اختر فیزیک

رفتار شناختی مغز

شیمی فیزیک و تجزیه

شیمی مولکولی

تمدن ها، فرهنگ ها، ادبیات و جوامع

پیچیدگی علوم زیستی

مفاهیم و زبان ها

تاریخ هنر و باستان شناسی

جغرافیای پاریس

علوم زمین، منابع طبیعی، محیط زیست

تاریخ مدرن و معاصر

فناوری اطلاعات، مخابرات و الکترونیک

ادبیات فرانسوی و تطبیقی

جهان های باستان و قرون وسطی

فیزیک و شیمی مواد

اپیدمیولوژی و علوم اطلاعات زیست پزشکی

فیزیولوژی، فیزیوپاتولوژی و درمان

علوم محیطی

علوم طبیعی و انسانی: تکامل و اکولوژی

زمین، محیط زیست و علوم فیزیکی کیهان

علوم ریاضی مرکز پاریس

علوم مکانیک، آکوستیک، الکترونیک و رباتیک پاریس

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه سوربن فرانسه

به صورت کلی برای تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) داشتن دانش زبان فرانسه لازم است. چرا که اکثر رشته های دانشگاه سوربن فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می شود. در واقع تمامی دوره های کارشناسی به زبان فرانسه تدریس می شود. در دوره کارشناسی ارشد اما بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی می باشند. در مقطع دکترا هم تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی برگزار می شود اما باز بخش اعظم دوره ها به زبان فرانسوی خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه Sorbonne فرانسه برای برنامه های تحصیلی در دانشکده هنر و علوم انسانی یا دانشکده علوم و مهندسی، حداقل در سطح B2 یا بالاتر است. لطفاً توجه داشته باشید که زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی سوربن فرانسه، سطح CEFRL C1 زبان فرانسه برای تمام برنامه های تحصیلی است. این سطح از زبان همچنین برای دوره های دکترا نیز مورد نیاز خواهد بود.

ددلاین دانشگاه سوربن

متقاضیان تحصیل در Sorbonne University فقط در صورتی می توانند اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند که فرآیند پذیرش خود را در بازه ژوئن تا سپتامبر به اتمام رسانده باشند. کلیه فرآیند ثبت نام به صورت آنلاین صورت می پذیرد. متقاضیان ابتدا به ساکن می بایست روند ثبت نام اداری و سپس روند ثبت نام دوره تحصیلی و پرداخت هزینه های ثبت نام را انجام دهند. متقاضیان می بایست پیشنهاد پذیرش از دانشگاه سوربون را تا پیش از پایان ماه مارس دریافت نمایند و ددلاین دانشگاه سوربن برای دریافت این پیشنهاد نهایتاً تا قبل از شروع نیمه دوم ماه می می باشد. در برخی از مقاطع تحصیلی تا اواسط آوریل هم ددلاین دانشگاه سوربن می تواند به طول بیانجامد. ترم تحصیلی اول از سپتامبر تا دسامبر و ترم تحصیلی دوم در هر سال از ژانویه تا آوریل خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه

به صورت کلی تحصیل در دانشگاه Sorbonne و سایر دانشگاه های دولتی فرانسه کاملاً رایگان یا به عبارتی تقریباً رایگان است. هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه برای دانشجویان بین المللی برای تمامی دوره هایی که شهریه دارند از مرز 1000 یورو در سال تجاوز نخواهد کرد. تمامی دانشجویان اعم از دانشجویان بومی، اتباع اتحادیه اروپا و یا اتباع ایرانی می بایست هزینه‌ های زندگی در فرانسه و هزینه های مربوط به ثبت نام در دانشگاه سوربن فرانسه را پرداخت نمایند. این هزینه ها به شرح زیر است؛

هزینه ثبت نام در دانشگاه سوربون فرانسه

هزینه ثبت نام برای کارشناسی

170 یورو

هزینه ثبت نام برای کارشناسی ارشد

243 یورو

هزینه ثبت نام برای رشته های مهندسی

601 یورو

هزینه ثبت نام برای مقطع دکترا

380 یورو

هزینه زندگی دانشجویان Sorbonne Université

هزینه زندگی دانشجویان Sorbonne Université بسته به نوع زندگی و امکانات رفاهی آن ها می تواند بسیار متفاوت باشد. اما به صورت کلی هزینه زندگی یک دانشجو برای یک سال در پاریس رقمی مابین ده الی سیزده هزار یورو را می تواند در بربگیرد. دانشجویانی که از خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه استفاده می کنند قطعاً هزینه های آن ها به نسبت دانشجویانی که از امکانات آپارتمان ها و سکونتگاه های خصوصی بهره می برند کمتر خواهد بود.

 

غذا

300 الی 500 یورو در ماه

اقامت

250 الی 550 یورو خوابگاه

700 الی 1200 یورو اقامتگاه اختصاصی

برق و آب و انرژی

50 الی 100 یورو

هزینه های حمل و نقل سالیانه برای دانشجویان

342 یورو

اینترنت و تلفن همراه

حدود 40 یورو

هزینه های جانبی تحصیل کتاب های درسی

(لوازم التحریر، فتوکپی،تجهیزات و مواد مربوط به دوره)

45 الی 100 یورو

هزینه های جانبی و شخصی در هر ماه

20 الی 55 یورو

هزینه بیمه و سلامت

200 یورو در سال

بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه

با وجود شرایط تحصیل رایگان در فرانسه در این دانشگاه میزان درخواست برای اخذ بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) کم نیست. حق دریافت بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه با توجه به امکانات خانواده، دانشجو، مسئولیت های خانوادگی و وضعیت شخصی دانشجویان بومی و اتحادیه ارزیابی می شود. در خصوص شرایط اخذ این کمک های مالی برای دانشجویان خارجی، باید گفت که این کمک به کسانی اعطا می شود که حداقل 2 سال به همراه خانواده خود در فرانسه اقامت داشته باشند و بتوانند ثابت کنند که به خانواده از لحاظ مالی وابسته هستند. همچنین پناهندگان سیاسی نیز ممکن است واجد شرایط برای دریافت بورسیه شناخته شوند. اما به صورت کلی امکان درخواست برای بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه بین 15 ژانویه تا 30 آوریل برای تمامی متقاضیان باز است. بیشتربورسیه های تحصیلی فرانسه در سوربن متعلق به کشورهایی است که با فرانسه توافقنامه مشترک دارند. برای مثال می توان به بورسیه تحصیلی سوربن برای اتباع چینی اشاره نمود که در ادامه شرایط آن را می توانید ملاحظه نمایید.

شورای بورس تحصیلی چین - دانشگاه سوربن

شورای بورس تحصیلی چین (CSC) و Sorbonne University برنامه مشترکی را ایجاد کرده اند که تحصیلات عالی در مقطع دکترا را به داوطلبان چینی در همه رشته های تحصیلی در دانشگاه سوربن اعطا می کند. مدت زمان بورسیه دانشگاه سوربن فرانسه برای دانشجویان چینی حداقل چهار سال است. مبلغ اعطایی به دانشجو 1350 یورو در ماه است و دانشجوی چینی ملزم است پس از اتمام دوره تحصیلی خود به چین بازگردد. از جمله شرایط دیگر این بورسیه داشتن سطح زبان B2 یا c1 انگلیسی یا فرانسه بسته به رشته و الزامات دانشگاه است.

کار در جمهوری چک

خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه

از آن جایی که به صورت کلی یافتن محل سکونت و اجاره آپارتمان در پاریس هم سخت و هم هزینه بر است، Sorbonne University حتی الامکان در بخش یافتن اقامتگاه همکاری های لازم را لحاظ می کند. خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه همه ساله برای دانشجویان کارشناسی ارشد خود و برای حدود 12.000 هزار امکان اسکان در 40 ساختمان وابسته به دانشگاه را فراهم آورده است. هزینه های مربوط به خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه بسته به محل، امکانات و متراژ در بازه مبلغ 250 الی 550 یورو در ماه خواهد بود.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در دانشگاه سوربون

پس از اتمام تحصیلات در دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne University) دانشجویان می توانند تا سقف دوازده ماهAutorisation Provisoire de Séjour - یا APS درخواست مجوز اقامت موقت کرده و برای یافتن شغل مورد نظر خود در خاک این کشور همچنان سکونت داشته باشند. فارغ التحصیلان دانشگاه سوربون پاریس پس از پنج سال اقامت و کار در این کشور می توانند برای اقامت در فرانسه یا شهروندی اقدام نمایند.

مشاهیر دانشگاه سوربن

سوربن فرانسه از جمله معتبرترین دانشگاه های دولتی در این کشور با جایگاه ویژه در سطح کشوری و جهانی می باشد. فارغ التحصیلان و مشاهیر دانشگاه سوربن بی شمار هستند. در جدول زیر به اسامی برخی از برجسته ترین فارغ التحصیلان Sorbonne University اشاره خواهیم نمود.

فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه سوربون فرانسه

ژان تولار

مورخ

دونالد آدامسون

مورخ بریتانیایی

کارل پی کوهن

شیمیدان آمریکایی

لوک فری

فیلسوف فرانسوی

هانری گواینو

سیاستمدار فرانسوی

ویلیام ایریگوین

روزنامه نگار فرانسوی

یوآن پترو کولیانو

مورخ رومانیایی

شارلوت کاسیراگی

روزنامه نگار مد ایتالیایی

جیدو کریشنامورتی

فیلسوف هندی

کاترینا مگنی

باستان شناس ایتالیایی-فرانسوی

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه سوربن فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅  دانشگاه سوربن فرانسه چه رشته هایی دارد؟

تحصیل در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی از جمله؛ پزشکی، رشته های هنری، حقوق، رشته های مهندسی و بسیاری از گرایش های بین رشته ای امکان پذیر است.

✅  هزینه تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه به چه صورت است؟

همانند تمامی دانشگاه های دولتی در این کشور یا رایگان است یا بسیار محدود در حد 1000 یورو در سال محاسبه خواهد شد.

✅  رتبه دانشگاه سوربن فرانسه در سطح کشوری و جهانی به چه صورت است؟

در حال حاضر و در سال جاری رتبه کشوری دانشگاه سوربون پاریس 3 و رتبه جهانی آن بر طبق اعلام QS جایگاه 60 در دنیا اعلام شده است.

✅  تحصیل در کدام مقاطع در دانشگاه سوربون پاریس امکان پذیر است؟

دانشجویان بین المللی و بومی امکان تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و رشته های پزشکی را در دانشگاه سوربون پاریس خواهند داشت.

_____________سخن پایانی__________

همانطور که مشاهده نمودید دانشگاه سوربن فرانسه یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپا با رتبه کشوری و جهانی بالا برای ادامه تحصیل متقاضیان مهاجرت به فرانسه می باشد. در این نوشتار ما کلیه شرایط تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف من جمله شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سوربن فرانسه را بررسی نمودیم. این دانشگاه دولتی طیف وسیعی از مقاطع و رشته های مختلف را به زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می دهد. اساتید دانشگاه سوربن فرانسه از برترین های در حرفه خود در فرانسه و اتحادیه اروپا هستند در نتیجه روند آموزش و انتقال علم به بهترین وجه و با کیفیت و استاندارد بالا به دانشجویان صورت می گیرد. متقاضیان بین المللی امکان تحصیل در هر سه دانشکده اصلی دانشگاه و تمامی رشته های تحصیلی اعم از حقوق، پزشکی، مهندسی و رشته های هنر دانشگاه سوربن فرانسه را خواهند داشت. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه با کارشناسان مجرب ما در موسسه Mie اتریش ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهامی می توانید در انتهای صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

امتیاز 4.33 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان