برنامه های مهاجرت استانی کانادا

6 دی 1401 بدون نظر

کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهایی است که هر ساله نیاز خود برای ورود مهاجر را اعلام کرده و روش های مختلف از جمله برنامه های مهاجرت استانی کانادا را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور تعریف و طراحی نموده است. در واقع دولت فدرال کانادا به استان های خود این اجازه را داده است تا بر اساس نیازهای خود شرایطی را فراهم کنند تا افراد واجد شرایط که در تامین نیاز استان به آنها کمک می کنند بتوانند اقامت کانادا را دریافت نموده و وارد این کشور شوند. برنامه های مهاجرت استانی کانادا را با عنوان اختصاری PNP (Provincial Nominee Program) شناخته می شوند که ما در این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است سعی نمودیم تا شما را با برنامه های مهاجرت استانی کانادا آشنا نموده و راهنمای شما باشیم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و ضمن دریافت پاسخ پرسش های خود، شرایط شما برای برنامه های مهاجرتی کانادا نیز بررسی گردد.

تماس با ما

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

شرایط برنامه های مهاجرت استانی کانادا

هر کدام از برنامه های مهاجرت استانی کانادا شرایط مختص به خود را برای متقاضیان طراحی نموده اند تا با توجه به فاکتورهای مورد نظر آنها افرادی که در بالاترین سطح هستند بتوانند واجد شرایط شده و اقامت کسب کنند. برای این منظور ایالات مختلف مشاغل مورد نیاز خود را مشخص نموده اند و افراد ماهر در زمینه های مشخص شده می توانند از طریق ورود به سیستم امتیازبندی و کسب امتیازهای لازم بر اساس فاکتورهای تعیین شده توسط هر ایالت برای ویزای استانی کانادا اقدام داشته باشند و اقامت دائم کانادا را کسب کنند. هر فرد در این روش امتیازی بدست می آورد که حداقل امتیازی برای افراد مشخص شده و افراد دارای بالاترین امتیاز می توانند اقامت کسب کنند. از جمله مهم ترین پارامترهای امتیازی که در سیستم امتیازی برای برنامه های مهاجرت استانی به کانادا مشخص شده است می توانیم به سطح زبان، رشته تحصیلی، سطح تحصیلات، سابقه کار، شرایط سنی و... اشاره داشته باشیم که هر کدام امتیاز خاص خود را دارند و مجموع امتیازات شخص در این مسیر تعیین کننده نتیجه است. البته هر استان روش های سرمایه گذاری و یا حتی تحصیلی خاصی را نیز بسته به نیاز خود طراحی نموده است که به توضیح مهم ترین این موارد خواهیم پرداخت.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

روش های مهاجرت استانی کانادا (PNP)

همانطور که گفته شد استان ها بسته به نیاز خود به نیروی کار، سرمایه گذار و یا حتی دانشجویان در برخی رشته ها شرایطی را برای متقاضیان قرار می دهند تا در بین آنها افرادی که بهترین شرایط را داشته باشد بتواند به اقامت کانادا دست یابد. در بین برنامه های استانی کانادا روش نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر یکی از پر طرفدارترین موارد است که همانطور که گفته شد بر اساس یک سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا متقاضیان را بر اساس خواسته ایالت فیلتر می کنند و به واجدین شرایط دعوت نامه خواهند داد. در این روش داشتن یک پیشنهاد کاری توسط کارفرما در این استان امتیاز ویژه ای خواهد داشت که می تواند منجر به دریافت اقامت شما خواهد شد. علاوه بر این برخی استان ها در برخی رشته ها و دانشگاه ها شرایطی را فراهم کرده اند که دانشجو با تحصیل در آن به اقامت دائم کانادا دست پیدا کند. یا حتی برخی روش های کارآفرینی و سرمایه گذاری نیز برای جذب مهاجر سرمایه گذار در دستور کار ایالت ها قرار دارد که متقاضیان به این واسطه می توانند ویزای استانی کانادا را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مراحل برنامه مهاجرت استانی کانادا(PNP)

برای هر اقدامی در خصوص برنامه های مهاجرت استانی کانادا لازم است تا بدانیم که مراحل برنامه مهاجرت استانی کانادا برای هر استان چطور است زیرا هر استان روش های خاص خود را داشته و هر روش آن نیز دارای مراحل و شرایط خاص به خود است که برای انتخاب درست استان مد نظر و روش مناسب بهتر است تا با مشاور رسمی مهاجرت به کانادا صحبت نموده و راهنمایی دریافت کنید. ما نیز به صورت کلی و مختصر برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای برنامه های مهاجرت استانی به کانادا را در نظر گرفته ایم که به شرح ذیل می باشد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت استانی به کانادا

مدارک مورد نیز برای برنامه های استانی مهاجرت به کانادا در جزئیات و بسته به استان محل اقدام متفاوت است که این موضوع باعث شده است تا مدارک و کیفیت آنها در استان های مختلف با هم تفاوت داشته باشند. از جمله مهم ترین مدارکی که متقاضیان باید ارائه نمایند می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • مدرک هویتی معتبر متقاضی
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • مدارک مالی معتبر و ترجمه شده
 • برگه تمکن مالی از بانک
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس پرسنلی

هزینه برنامه های مهاجرت استانی به کانادا

اطلاع از هزینه های برنامه های مهاجرت استانی کانادا از جمله موضوعات مهمی است که در ذهن متقاضیان پرسش ایجاد می کند. جالب است بدانید که هزینه های برنامه های مهاجرت استانی به کانادا در مقایسه با بسیاری از روش ها که شخص باید سرمایه زیادی را برای خود در نظر داشته باشند کمتر است. در واقع شخص تنها یک سری هزینه های دولتی و سفارت را خواهد پرداخت و در صورت کسب امتیازات لازم امکان دریافت دعوتنامه و اقامت دائم را خواهد داشت. در این بین کارآفرینان می توانند با پرداخت هزینه ای که هر ایالت مشخص نموده است اقامت آن کشور را اخذ نماید. همینطور برای روش دانشجویی، شخص باید بتواند هزینه های تحصیل و زندگی خود را کاملا تامین نموده و با همین سرمایه بتواند اقامت کسب کند. البته در تمامی این روش ها شخص یک سری هزینه ها خواهد داشت که هزینه های دولتی و البته هزینه های وکیل نیز شامل حال آنها خواهد شد.

بررسی برنامه های استان های مختلف کانادا

همانگونه که تا اینجای کار عنوان شد ایالات کانادا این امکان را دارند تا بسته به نیازهای خود و به جهت جذب مهاجرین واجد شرایط، برنامه هایی را داشته باشند تا افراد دارای صلاحیت را به استان خود جذب کنند. برنامه های استانی کانادا می تواند بر مبنای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و عوامل مختلف دیگری طراحی شده باشد که در ادامه به بررسی جداگانه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که استان کبک فارغ از این برنامه عمل کرده و فاقد برنامه های استانی مانند سایر استان های کانادا می باشد.

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

استان آلبرتا که یکی از استان های غربی کانادا است دارای اقتصادی مناسب و منابع طبیعی مناسبی است و شهرهای کلگری و ادمونتون از بزرگترین شهرهای این استان می باشند. این استان سرسبز 3 برنامه اصلی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا که در زمینه های مورد نیاز این استان را پیش بینی کرده است تا افراد واجد شرایط بتوانند برای برنامه های استانی کانادا در این استان اقدام نموده و ویزای استانی کانادا را بدست آورند. این 3 برنامه را به صورت مختصر خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد که عبارتند از:

 • برنامه اکسپرس انتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)

سیستم پذیرش برای افرادی که در برنامه اکسپرس انتری استان آلبرتا موفق به دریافت دعوتنامه یا NOI می شوند به این صورت است که فرد ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری کانادا اطلاعات خود را ثبت می کند و بر اساس اطلاعات ثبت شده، دولت ایالت آلبرتا بر اساس نیاز خود شخص مورد نظر را شناسایی می کند و پس از تایید دعوتنامه از طرف دولت استانی آلبرتا برای شخص ارسال می گردد. بعد از ارسال مدارک توسط متقاضی و تایید آن توسط دولت استانی این افراد انتخاب می شوند و این انتخاب یا nominate شدن منجر به دریافت 600 امتیاز در سیستم اکسپرس انتری برای شخص می گردد و در نهایت شخص با امتیاز بالایی که کسب می کند می تواند به اقامت دائم کانادا دست یابد.

 • برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

این برنامه در واقع مختص افرادی است که در مقاطع بالاتر از دیپلم در استان آلبرتا تحصیل نموده اند و در حال حاضر نیز در این استان شاغل هستند و می توانند از این برنامه برای دریافت اقامت دائم کانادا استفاده نمایند. شرایط و فاکتورهای مهم در این برنامه شامل تحصیلات، زبان، شرایط اقامتی و اجازه کار و همینطور سابقه کاری (غیر از لیست مشاغل غیرمجاز) می باشد.

 • برنامه کشاورزان خوداشتغال (Self-Employed Farmer Stream)

افرادی که مشغول به فعالیت در زمینه کشاورزی هستند شانس این را دارند تا از طریق این برنامه استان آلبرتا اقامت کانادا را اخذ نمایند. متقاضیانی که دارای یک طرح تجاری مناسب برای فعالیت در زمینه کشاورزی هستند و توان سرمایه گذاری به ارزش حداقل 500 هزار دلار کانادا را داشته باشند شانس اقدام برای این برنامه را خواهند داشت. توجه داشته باشید که متقاضی باید صاحب و گرداننده بیزنس کشاورزی باشد و پس از دریافت اقامت دائم کانادا در استان آلبرتا ساکن باشد و بیزنس خود را مدیریت کند.

 

سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا

در این مقاله ما تمام راه های سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا را به شما خواهیم آموخت.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو 

انتاریو یکی از مهم ترین و پرجمعیت ترین استان های کانادا است که از نظر سیاسی و اقتصادی از اهمیت بسیاری برای این کشور برخوردار است و فرصت های سرمایه گذاری در استان انتاریو مناسب است. اتاوا پایتخت کانادا و تورنتو از جمله شهرهای بزرگ این استان می باشند که سالانه پذیرای مهاجران از سراسر دنیا خصوصاً ایران هستند. این استان برنامه های استانی خود را به منظور جذب نیروی ماهر، مدیران سطح بالا، دانشجویان بین المللی و کارآفرینان طراحی نموده است تا نیاز خود برای تامین منابع انسانی و سرمایه ای را رفع نماید. برنامه های مهاجرتی کانادا استان انتاریا (OINP) به چند دسته کلی تقسیم می شود که به صورت زیر تقسیم بندی می شوند.

 • برنامه سرمایه انسانی استان انتاریو (Human Capital Category)

در برنامه سرمایه انسانی ایالت انتاریو کانادا تاکید بر پذیرش افرادی است که توانایی ها، مهارت ها و یا تجربیاتی را دارند که ظرف مدت کوتاه و به راحتی پتانسیل این را دارند تا به عنوان یک نیروی کار ماهر در این استان مشغول به کار شده و فعالیت نمایند. از این رو این افراد باید در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری امتیازات کافی را بدست آورده و به این واسطه اقامت دریافت کنند و یا اینکه متقاضی در انتاریو تحصیل و کار کرده باشد و بتواند واجد شرایط شود و بتواند از طریق برنامه های مهاجرت استانی کانادا وارد این کشور شود. روش های مختلفی که در این برنامه تعریف شده است را در قالب جدول زیر مشاهده می نمایید.

برنامه سرمایه انسانی ایالت انتاریو (Human Capital Category)

برنامه اکسپرس انتری انتاریو
(Ontario Express Entry Stream)

برنامه های گروه دانشجویان بین المللی
(International Student Category)

اولویت های سرمایه انسانی
(Human Capital Priorities Stream)

دانشجویان بین المللی مقطع ارشد
(International Students – Masters Graduate Stream)

نیروهای متخصص فرانسوی زبان
(French-Speaking Skilled Worker Stream)

دانشجویان بین المللی مقطع دکترا
(International Students – PhD Graduate Stream)

نیروهای فنی حرفه ای انتاریو
(Skilled Trades Stream)

 • برنامه پشنهاد شغلی کارفرما از انتاریو (ONTARIO EMPLOYER JOB OFFER)

روش دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی در استان انتاریو برای افرادی که یک پیشنهاد کاری معتبر از کارفرما در استان انتاریو دریافت می کنند قابل استفاده است. توجه داشته باشید که کارفرما در همه مشاغل امکان جذب نیرو نخواهد داشت و تنها در برخی از مشاغل که در این استان اعلام نیاز شده است امکان جذب نیرو وجود دارد. بنابراین افرادی که برای این برنامه اقدام می کنند باید در زمینه شغلی مورد نیاز در این استان تخصص و توانایی لازم را داشته باشند و توسط کارفرما پذیرفته شوند. روش هایی که در برنامه پیشنهاد شغلی کارفرما در انتاریو امکان پذیر است شامل موارد زیر می باشد.

برنامه پشنهاد شغلی کارفرما از انتاریو (ONTARIO EMPLOYER JOB OFFER)

نیروهای متخصص دارای پیشنهاد کار
(Foreign Workers with a Job Offer Stream)

نیروهای متخصص دارای پیشنهاد کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا
(Employer Job Offer In-Demand Skills Stream)

دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد کار
(International Students with a Job Offer Stream)

 • برنامه تجاری انتاریو (ONTARIO BUSINESS)

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی انتاریو اقدام از طریق برنامه های تجاری انتاریو است که افرادی که سابقه کسب و کار دارند و از سرمایه کافی برخوردار هستند می توانند برای ایجاد کسب و کار و در واقع کارآفرینی در این استان اقدام کرده و اقامت این استان را بدست آورند. البته در سال های گذشته روش های ثبت شرکت و روش های دیگری برای سرمایه گذاری وجود داشته است که در حال حاضر بسته شده است.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از استان هایی که متقاضیان برنامه های مهاجرتی کانادا برای ورود به آن اشتیاق دارند و به واسطه منابع طبیعی و شرایط آب و هوایی بی نظیری که دارد می تواند بستر خوبی برای زندگی مهاجران را فراهم کند استان بریتیش کلمبیا می باشد. شهر ونکوور یکی از بزرگترین شهرهای این استان است که هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویان، نیروی کار و سرمایه گذاری است و بر همین اساس دولت استانی بریتیش کلمبیا در قالب چند دسته روش هایی را تعریف نموده است تا متقاضیان واجد شرایط به این واسطه بتوانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

 • برنامه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (BC Express Entry)

همانطور که می دانید در پروسه اکسپرس اینتری کانادا متقاضیان وارد یک سیستم امتیازبندی می شوند که بر مبنای پارامترهای سن، زبان، تحصیلات، سابقه کاری و... می باشد. در این برنامه افرادی که وارد سیستم اکسپرس انتری فدرال کانادا شده اند و هنوز موفق به دریافت دعوتنامه از دولت فدرال نشده اند توسط دولت استان بریتیش کلمبیا بررسی می شوند و بر اساس نیاز خود به افرادی که در زمینه تخصص مورد نیاز این استان تخصص دارند امتیاز ویژه ای داده می شود تا بتوانند با رسیدن به امتیاز لازم دعوتنامه بدست آورده و بعد از آن اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

 • برنامه مهاجرت از طریق تخصص و مهارت (Skills Immigration)

این برنامه برای افرادی است که دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی در استان بریتیش کلمبیا هستند و یا این که در این استان در رشته های خاصی تحصیل نموده اند و این امر منجر به دریافت اقامت دائم این افراد در کانادا می شود. روش های مختلفی در این برنامه قرار می گیرد که همگی بر پایه مهارت و تخصصی است که متقاضی دارد که این موارد را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. هر کدام از این موارد دارای شرایط خاص خود هستند که در مقالات تخصصی می توانید مشاهده بفرمایید.

برنامه مهاجرت از طریق تخصص و مهارت (Skills Immigration)

گروه نیروی متخصص (Skilled Worker Category)

گروه فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduate Category)

گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان (Health Care Professional Category)

گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا (International Post-Graduate Category)

گروه نیروهای نیمه متخصص و مبتدی (Entry Level and Semi-Skilled Worker Category)

 • برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

این برنامه برای افرادی است که قصد سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا را دارند و در صورتی که سوابق مدیریتی داشته باشند، از سطح زبان خوبی برخوردار باشند و سرمایه لازم را داشته باشند می توانند از آن استفاده نموده و به همراه خانواده خود اقامت کاری این استان را بدست آورند. حداقل میزان سرمایه گذاری در این استان 100.000 دلار کانادا است که شخص می تواند در شهری های کم جمعیت سرمایه گذاری کند و در بیزنس خود حداقل یک کانادا را جذب کند. در صورتی که شخص بعد از 2 سال بیزنس خود را ایجاد کرده باشد و شرایط را رعایت کرده باشد می تواند به اقامت دائم کانادا از این طریق دست یابد.

برنامه مهاجرت استانی پرنس ادوارد

از دیگر برنامه های استانی مهاجرت به کانادا می توانیم به برنامه مهاجرت استانی به پرنس ادوارد اشاره داشته باشیم که کوچکترین استان کانادا به حساب می آید و خود متشکل از چندین جزیره بزرگ و کوچک می باشد. این استان نیز برنامه های خود را مطابق با شرایط فارغ التحصیلان در رشته های مورد نیاز، سیستم اکسپرس انتری و همینطور کارآفرینی در پرنس ادوارد طراحی و تنظیم نموده است و معمولاً برای هر کدام از این روش ها شخص باید شرایط ویژه ای داشته باشد به عنوان مثال در روش کارآفرینی این استان شخص باید بیزنس پلن مناسبی ارائه دهد تا منجر به کارآفرینی شده و سرمایه وارد این استان نماید.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوآن

استان ساسکاچوان را می توان یکی از استان هایی که بیشترین میزان جذب مهاجر در سالیان گذشته داشته است نام برد و به همین واسطه این استان در سالیان اخیر پیشرفت اقتصادی بسیار زیادی داشته و با رشد جمعیت همراه بوده است. برنامه های اصلی که این استان بسته به نیازهای خود در حال حاضر به جذب نیروی ماهر می پردازد می توانیم International Skilled Worker Category، Saskatchewan Experience Category، Enrepreneurs and Farm Category و International Graduate Entrepreneur Category را نام ببریم که در زمینه های تخصص، سرمایه گذاری و دانشجویی به افراد واجد شرایط کمک می کند تا اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

دیگر استانی که در ادامه بررسی برنامه های مهاجرت استانی کانادا به آن خواهیم پرداخت استان مانیتوبا است که یکی از کلیدی ترین استان های کانادا از لحاظ اقتصادی است زیرا منابع طبیعی همچون معادن مختلف و نفت و همینطور کشاورزی از جمله کسب و کارها و منابع درآمد این استان به شمار می روند. افرادی که تمایل به استفاده از برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا را دارند یا باید از کارفرمایی در این استان جاب آفر داشته باشند، یا اینکه در رشته های خاصی در برخی دانشگاه ها تحصیل کرده باشند و یا اینکه بواسطه سرمایه گذاری در مانیتوبا با ایجاد یک کسب و کار بتوانند کارآفرینی نموده و در بالا بردن وضعیت اقتصادی این استان نقش مثبتی ایفا کنند.

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی

شاید در مقایسه با بسیاری از استان هایی که برای برنامه های مهاجرتی کانادا بررسی می نماییم مناطق شمالی غربی این کشور را کمتر شنیده باشید اما این استان نیز دارای منابع طبیعی و معادن گسترده ای همچون نفت، طلا، الماس، گاز طبیعی و جنگل های سرسبز است. این استان نیز بسیاری از برنامه های خود را به صورت کارفرما محور و یا کسب و کار محور طراحی نموده است و همواره از پذیرفتن افراد ماهری که بتوانند در کسب و کارهای این استان به کارفرمایان کمک کنند استقبال می کند. در این مسیر شخص باید توانایی های خود را با داشتن مدارک لازم اعم از مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری و ... نشان دهد.

برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا به مرکزیت هالیفاکس یکی از استان هایی است که نقش مهمی در فرهنگ و هنر کانادا دارد و به واسطه نزدیکی به آب های آزاد از آب و هوای بی نظیری برخوردار است و جالب است بدانید که شامل حدود 3000 جزیره کوچک نیز می شود. این استان بر اساس نیازهای خود برنامه های متنوعی را طراحی کرده است تا کارفرمایان بتوانند نیروی مورد نیاز خود را از طریق برنامه های اسکیل ورکر کانادا و ارائه جاب آفر جذب نمایند و یا حتی دانشجویانی که حداقل به مدت 2 سال در این استان تحصیل کرده اند و بیزنسی برای خود فراهم نموده اند نیز بتوانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند. از دیگر برنامه هایی که برای سرمایه گذاران طراحی شده است برنامه کارآفرینی است که از ابتدا به متقاضی واجد شرایط اقامت کاری داده می شود تا بیزنس خود را اجرا کند و پس از آن اقامت دائم کانادا را کسب کند.

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی، نیوبرانزویک را به واسطه برنامه کارآفرینی که در گذشته داشته و شخص با ودیعه دادن مبلغ 100.000 دلار و ارائه بیزنس پلن می توانست اقامت دائم کانادا را کسب کند به یاد دارند. این استان شمالی کانادا که دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه را دارد طرح سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک با کارآفرینی خود را بروزرسانی کرده است و در حال حاضر از ابتدا به متقاضی اقامت دائم نمی دهد و شخص ابتدا اقامت کاری برای راه اندازی بیزنس در کانادا دریافت می کند و پس از اجرای بیزنس اقامت دائم کسب می کند. اما علاوه بر این افرادی که در زمینه کاری خود متخصص هستند و می توانند از کارفرمای این استان جاب آفر دریافت کنند و یا حتی افرادی که مقاطع فوق لیسانس و دکترا را در دانشگاه های معتبر این استان تحصیل نموده اند شانس دریافت اقامت در این استان را خواهند داشت.

برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان کاناداست که خود از دو قسمت لابرادور که منتصب به کانادا است و جزیره نیوفاندلند تشکیل شده است. این استان نیز از جمله استانی هایی است که برنامه های مهاجرت استانی کانادا مختص به خود را دارد و بر اساس نیازهای خود مهاجر جذب می کند. در برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند روش ها بر اساس برنامه نیروی متخصص، فارغ التحصیلان بین المللی و همینطور کارآفرینی شکل گرفته است که افراد واجد شرایط در هر کدام از این روش ها می توانند اقامت کانادا را بدست آورند.

برنامه مهاجرت استانی یوکان

آخرین استانی که به بررسی اجمالی برنامه های استانی کانادا در آن خواهیم پرداخت استان یوکان است که در واقع یکی از کم جمعیت ترین استان های کانادا با حدود 30.000 نفر است. اقتصاد این استان بر پایه صنعت توریسم و البته معادنی که در آن قرار دارد شکل گرفته است و همانند سایر استان هایی که ذکر کردیم به دنبال جذب نیروی ماهر با توجه به نیازهایی است که در آن ایجاد می شود. بنابراین این استان نیز از نیروی سرمایه گذاری از طریق برنامه های کارآفرینی، از نیروی جوان از طریق برنامه های فارغ التحصیلی در دانشگاه های این استان و نیروی کار ماهر با دریافت جاب آفر کانادا و یا پروسه اسکیلدورکر استقبال می نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در برنامه های مهاجرت استانی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام وقت بخیر، بنده سابقه هفت ساله پرورش ماهی قزل آلا دارم. آیا می توان برای مهاجرت به کانادا از این سابقه استفاده کرد؟

 


سوالات متداول

ارزان ترین مسیر در برنامه های مهاجرت استانی کانادا برای سرمایه گذاران کدام است؟

برنامه های کارآفرینی 100.000 دلاری کانادا که در استان بریتیش کلمبیا صورت می گیرد یکی از ارزان ترین روش ها برای افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت در این کشور هستند.

آیا تمام زمینه های شغلی می توانند برای برنامه های نیروی کار متخصص در استان های مختلف اقدام داشته باشند؟

خیر، هر استان بسته به نیاز خود در برهه های زمان، اقدام به جذب نیروی متخصص در برخی زمینه های شغلی انجام می دهد.

کدام مشاغل در کانادا شانس دریافت دعوتنامه بیشتری نسبت به سایر موارد دارند؟

به طور معمول رشته های فنی مانند مهندسی کامپیوتر، IT، مکانیک، برق و ... شانس بالایی برای دریافت جاب آفر خواهند داشت.

در برنامه اکسپرس انتری کانادا چه فاکتورهایی امتیاز خواهند داشت؟

مواردی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و ... امتیاز دارند و داشتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی می تواند امتیاز ویژه ای برای متقاضی به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش نمودیم تا در خصوص برنامه های مهاجرت استانی کانادا مطالبی را جمع آوری، تحلیل و بررسی نموده و در اختیار شما قرار دهیم. مطالب مختلفی از جمله شرایط برنامه های مهاجرت استانی کانادا، هزینه های آن، مدارک و مراحل برنامه های استانی کانادا و همینطور بررسی بسیاری از استان های این کشور مانند انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، یوکان، نوا اسکوشیا و ... در این نوشتار مورد انجام شد. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تلاش نمودیم تا با ارائه مطالب مفیدی در خصوص برنامه های مهاجرت استانی به کانادا پاسخگوی سوالات شما عزیزان در این خصوص باشیم و امیدواریم که مطالب ارائه شده در خصوص برنامه های مهاجرتی کانادا و ویزای استانی کانادا برای شما کاربردی و مفید باشد. چنانچه در خصوص برنامه های استانی مهاجرت به کانادا پرسشی داشتید یا تمایل داشتید که شرایط خود را بری برنامه های مهاجرتی کانادا بررسی نمایید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. البته شما علاوه بر این روش می توانید پاسخ سوال خود در خصوص برنامه های مهاجرت استانی کانادا را در ذیل همین مطلب یادداشت نمایید تا در اسرع وقت پاسخ پرسشتان را دریافت کنید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان