اسکیل ورکر کانادا - مهاجرت نیروی کار ماهر

24 نظر

برنامه اسکیل ووکر کانادا یا نیروی کار ماهر دولت فدرال کانادا یکی از بهترین و ارزان ترین روش های مهاجرتی کانادا است که امکان دریافت اقامت دائم یا RR را در زمان کوتاه تری به شما فراهم می کند. در برنامه اسکیل وورکر کانادا شما بر اساس توانایی های فردی و شخصی خود می توانید اقدام به اخذ اقامت دائم برای خود و خوانوادتان کنید. اسکیل ورکر کانادا تحت سیستم جامع اکسپرس اینتری بوده و بر این اساس، متقاضیان بایستی در دو مرحله جداگانه، موفق به کسب امتیاز لازم شوند تا بتوانند اجازه کار و اقامت در این کشور را دریافت نمایند. امتیازات بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری؛ نمره زبان و... محاسبه می شود. حداقل امتیاز لازم، 67 امتیاز است. طبق آخرین تغییرات دولت فدرال برای اسکیل وورکر کانادا از این پس تنها از دسته مشاغلی که دچار کمبود در کشور هستند، افراد انتخاب می شوند. اگر شما در این دسته از مشاغل هستید می توانید حتی با امتیاز کمتر شانس بیشتری برای دریافت دعوت نامه داشته باشید. این دسته از مشاغل در شاخه های درمان و سلامت، شاخه های فنی و مهندسی، شاخه کشاورزی و تغذیه و شاخه حمل و نقل می باشد. در اینجا ویژگی و شرایط اخذ اسکیل وورکر کانادا شرح داده شده است:

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به کانادا


 • ویژگی های برنامه اسکیل ورکر کانادا:
  • پایین بودن هزینه های جانبی نسبت به سایر روش های اخذ اقامت کانادا
  • کوتاه بودن زمان بررسی پرونده
  • امکان اقامت خانواده برای همسر و فرزندان زیر 22 سال
 • شرایط برنامه اسکیل ورکر کانادا:
  • سن: زیر 30 سال
  • دانش زبان: آیلتس 7 در انگلیسی و یا سطح قابل قبول در فرانسه
  • سابقه کاری: حداقل 3 سال
  • تحصیلات: لیسانس و بالاتر

برای اطلاع از جزئیات کسب امتیاز در جدول اسکیل ورکر کانادا 2024 شما را دعوت به مطالعه این مقاله می نماییم. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کرده و شرایط اولیه شما برای اقدام از این طریق بررسی می شود. موسسه mie به کمک موسسات کاریابی معتبر در کانادا امکان کاریابی با حقوق مناسب را برای هموطنان خود دارد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای کار در کانادا


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اسکیل ورکر کانادا

شرایط اسکیل ورکر کانادا 2024

اقامت اسکیل ورکر کانادا یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در کشور کانادا می باشد که مناسب برای افراد واجد شرایط است. قبل از آنکه به شرایط اسکیل ورکر کانادا 2024 بپردازیم، بهتر است اطلاعات مورد نیاز را درمورد شرایط کلی کشور کانادا کسب نمایید تا بتوانید با دید وسیع تری برای این کشور و همچنین ایالت های مختلف آن اقدام نمایید.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد اسکیل ورکر فدرال کانادا


 

شرایط اسکیل ورکر کانادا در سال 2024 عبارتند از:

 • داشتن تجربه کاری مرتبط
 • در 10 سال گذشته در حیطه کاری شاغل بوده باشید و حقوق دریافت کرده باشید.
 • حداقل سابقه کاری مرتبط 3 سال می باشد.
 • اگر شغل شما پاره وقت بوده باشد باید معادل 1560 ساعت سابقه کار ارائه دهید.
 • سابقه کار دانشجویی به عنوان امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود اما در بخش سابقه کاری محاسبه نمی گردد.
 • تسلط به زبان انگلیسی در حد خواندن نوشتن و صحبت کردن باید داشته باشید حداقل نمره در هر مهارت 4 است.
 • تسلط به زبان فرانسوی در برخی ایالت ها در حد B1
 • سازگاری داشتن با محیط فرانسه
 • داشتن شرایط سنی مناسب (بهترین سن زیر 42 سال است).
 • آوردن امتیاز اولیه بالاتر از 67 در ارزیابی اولیه

ویدیو موسسه MIE در مورد اسکیل ورکر کانادا

حداقل شرایط لازم برای اکسپرس اینتری و حداقل امتیاز اکسپرس اینتری

در محاسبه آنلاین اسکیل ورکر کانادا امتیاز اکسپرس اینتری در صورتی که قصد دارید با استفاده از روش اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) اقدام به مهاجرت به کشور کانادا نمایید، باید دارای حداقل شرایط تعریف شده برای این روش مهاجرتی باشید. شرایط و عواملی که در اسکیل ورکر کانادا ارزیابی می شود شامل سن، میزان تحصیلات فرد متقاضی، سابقه کاری وی، دانش زبان، پیشنهاد کاری در کانادا، میزان تمکن مالی و تطابق پذیری می باشد. در این قسمت به موارد حداقل امتیاز اکسپرس اینتری و نحوه محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری اشاره می کنیم.

سن فرد متقاضی: متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا، در صورتی که در بازه سنی 18- 47 سال باشند، امتیاز متعلق به عامل سن را دریافت می نمایند. در غیر این صورت، امتیازی از فاکتور سن بدست نخواهند آورد.

میزان تحصیلات فرد متقاضی: اگر فردی قصد اقدام از روش اکسپرس اینتری را داشته باشد باید در حداقل امتیاز اکسپرس اینتری دارای دیپلم 12 ساله باشد تا بتواند جزو واجدین شرایط جهت اخذ ویزا از طریق اسکیل ورکر کانادا باشد. بهتر است بدانید که برای کسب امتیاز لازم برای این نوع ویزا، ارائه حداقل مدرک لیسانس و یا حتی فوق لیسانس و دکتری از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که سطح تحصیلات، امتیاز شخص متقاضی را در این سیستم ارزیابی و امتیازبندی افزایش می دهد و شانس وی جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر بیشتر می شود.

سابقه کاری شخص متقاضی: یکی از مهمترین شرایطی که جهت مهاجرت از طریق اسکیل ورکر وجود دارد، داشتن سابقه کار مناسب و کافی می باشد. در این صورت، فرد متقاضی می تواند امتیاز این مورد را نیز بدست آورد. امتیازات لازم برای سابقه کار به صورت کامل در بخش بعدی توضیح داده خواهد شد.

دانش زبان شخص متقاضی: اگر در اندیشه مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپرس اینتری هستید، دانش زبان یکی از اساسی ترین و مهم ترین مواردی است که می تواند در اخذ امتیاز، کمک بسیاری به فرد متقاضی نماید. متقاضیان نیازمند حداقل آیلتس 7.5 هستند. لازم به ذکر است که زبان فرانسوی هم شامل امتیاز است برای متقاضیان؛ بنابراین اشخاص متقاضی بهتر است قبل از هر اقدامی، مدرک زبان خود را آماده نمایند تا بتوانند برای این روش، امتیاز کافی را بدست آورند.

تمکن مالی شخص متقاضی: اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری تحت برنامه اسکیل ورکر را دارند، باید دارای تمکن مالی کافی باشند. همچنین این افراد باید اثبات نمایند که می توانند هزینه های خود و اعضای خانواده خویش را حداقل تا مدت 6 ماه تأمین نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا


سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا در مرحله اول

برای محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا اگر شخص متقاضی حداقل شرایط لازم برای اسکیل ورکر کانادا را دارا باشد می تواند پروفایل خود را برای اخذ امتیاز تشکیل دهد و امتیازات مرحله اول را بدست آورد. در مرحله اول محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا، امتیازات در 6 بخش اصلی محاسبه می شود که مجموع امتیازات در مرحله اول 100 امتیاز خواهد بود. اگر شخص متقاضی بتواند حداقل 67 امتیاز را کسب نماید، می تواند وارد مرحله دوم شود. در این بخش قصد داریم که سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری را شرح دهیم تا بدینوسیله از چگونگی محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا و کسب امتیاز در روش اسکیل ورکر کانادا بیشتر مطلع گردید. امتیاز هر یک از عوامل فوق، در قالب جدول نمایش داده شده است.

سن: شرایط اخذ امتیاز از طریق سن، در جدول زیر شرح داده شده است. با توجه به جدول ذیل، کسب امتیاز از عامل سن، بر اساس زنج سنی متقاضیان متفاوت می باشد. افرادی دارای 47 سال و بیشتر، فاقد امتیاز در روش اقامت اسکیل ورکر کانادا می باشند. در جدول زیر به بخش از امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا اشاره شده است.

 

سن

امتیازات

از سن 18 تا 35 سال

12

36 سال

11

37 سال

10

38 سال

9

39 سال

8

40 سال

7

41 سال

6

42 سال

5

43 سال

4

44 سال

3

45 سال

2

46 سال

1

از 47 سال به بالا

0

 

مدرک زبان: مدرک زبان یکی از مهمترین مواردی است که در اخذ امتیاز بسیار حائز اهمیت است. امتیازات مدرک زبان در مرحله اول به شرح زیر می باشد. در این جدول، امتیاز مدرک زبان CBL در 4 مهارت مشخص شده است.

 

 مدرک زبان

نوشتن (Writing)

گفتن (Speaking)

شنیدن (Listening)

خواندن (Reading)

جمع امتیاز

CLB 7

4

4

4

4

16

CLB 8

5

5

5

5

20

CLB 9

6

6

6

6

24

 

به منظور تبدیل امتیاز مدرک زبان CBL به IELTS می توانید از جدول ذیل استفاده نمایید. چنانچه مدرک CLB 5 در زبان دوم ارائه شود، 4 امتیاز به 24 امتیاز حداکثری این عامل افزوده می شود.

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

مدرک تحصیلی: مدارک تحصیلی در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری باید توسط دولت کانادا مورد تأیید قرار گیرد. امتیازات مدرک تحصیلی از قرار زیر می باشد.

 

مدرک تحصیلی

امتیاز

دکتری

25

فوق لیسانس

23

لیسانس

21

فوق دیپلم 2 ساله

19

فوق دیپلم 1 ساله

15

دیپلم

5

 

سابقه کار: سابقه کار مرتبط در سیستم اکسپرس اینتری یکی از موارد مهمی می باشد که در کسب امتیاز اشخاص بسیار مؤثر است. امتیازات سابقه کار در این سیستم به شرح زیر می باشد:

 

سابقه کار

امتیازات

سابقه کار 1 ساله

9

سابقه کار بین 2 تا 3 سال

11

سابقه کار بین 4 تا 5 سال

13

سابقه کار بالاتراز 6 سال

15

ویدیو موسسه MIE در مورد سابقه کار در اسکیل ورکر کانادا


 

انطباق پذیری: انطباق پذیری عامل دیگریست که باعث اخذ امتیاز برای شخص متقاضی خواهد شد. در واقع انطباق پذیری یعنی داشتن سابقه تحصیل و یا حتی کار در کشور کانادا و حتی داشتن اقوام درجه یک در این کشور که باعث کسب امتیاز خواهد شد.

 

انطباق پذیری

امتیازات

ارائه مدرک زبان توسط همسر حداقل CLB 4

5

داشتن سابقه تحصیل در کشور کانادا

5

داشتن سابقه تحصیل همسر در کانادا

5

داشتن سابقه کار در کانادا

10

داشتن سابقه کار همسر در کانادا

10

داشتن پیشنهاد کاری برای همسر

5

داشتن اقوام درجه 1 در کانادا

5

 

سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر در مرحله دوم

اشخاصی که قصد اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا و سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری دارند، تنها در صورتی می توانند وارد مرحله دوم شوند که موفق به اخذ حداقل 67 امتیاز در مرحله اول شده باشند. این مرحله دارای 1200 امتیاز می باشد. در این مرحله که بدان استخر مجازی (Pool) نیز گفته می شود، امتیازات تمامی افراد بر اساس 6 عامل مرحله اول، اما با امتیازبندی متفاوت محاسبه خواهد شد. اشخاصی که شرایط بهتری داشته باشند با کسب امتیاز بالاتر، می توانند دعوت نامه کاری از سوی دولت کانادا دریافت نمایند. لازم به ذکر است که افرادی که از این مرحله با موفقیت خارج می شوند، به مدت 5 سال اقامت دائم کانادا را دریافت می نمایند. به طور کلی 25 مرتبه در سال، امتیازات مورد بررسی و محاسبه قرار خواهد گرفت. نکته قابل توجه دیگری که در روش اقامت اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد، درمورد افرادی است که موفق به خروج از استخر نشده اند. افرادی که پس از گذشت 1 سال، از استخر خارج نشده و دعوتنامه کاری را از دولت فدرال کانادا دریافت نکرده اند، باید مجدداً اقدام به تشکیل پروفایل و طی مراحل از ابتدا نمایند. حداکثر امتیاز در مرحله دوم اسکیل ورکر کانادا 1200 امتیاز می باشد و کف امتیاز برای خروج از استخر در اولین دور صدور دعوتنامه در ژانویه 2022، کسب 473 امتیاز می باشد. به طور کلی امتیازات مرحله دوم در دو دسته عوامل انسانی و جانبی قرار می گیرند. سیستم امتیاز بندی در مرحله دوم اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است.

عوامل انسانی: حداکثر امتیاز در مجموع عوامل انسانی و تطابق مهارت، 600 امتیاز می باشد. در این مرحله، برای همسر، امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شده است.

 

موارد قابل امتیاز

امتیازات همراه با همسر

امتیازات بدون همسر

سن

100

110

تحصیلات

140

150

دانش زبان

150

160

سابقه کار کانادایی

70

80

 

امتیازات همسر: در مرحله دوم امتیازات همسر می تواند تاثیر بسزایی در اخذ امتیازات داشته باشد که حداکثر آن 40 امتیاز خواهد بود.

 

موارد

امتیازات

تحصیلات

10

دانش زبان

20

سابقه کار کانادایی

10

 

عوامل تطابق مهارت: این عوامل دارای 100 امتیاز می باشد.

 

تحصیلات

امتیاز

CLB 7 و مدرک تحصیلی فوق لیسانس

50

سابقه کار کانادایی و مدرک فوق لیسانس

50

تجربه کار خارج از کشور

امتیاز

دانش زبان CLB 7 و تجربه کار خارج از کشور

50

تجربه کار در کانادا و تجربه کار در خارج از کشور

50

مدارک تحصیلی با مشاغل تجاری

امتیاز

دانش زبان بالا به همراه مدرک تحصیلی

50

 

عوامل جانبی: در این مرحله شخص متقاضی، در صورت دارا بودن هر کدام از موارد زیر می تواند امتیاز بیشتری کسب نماید. حداکثر امتیاز قابل کسب از جدول زیر، 600 امتیاز می باشد.

 

موارد

امتیازات

خواهر و برادر دارای اقامت دائم کانادا

15

دانش زبان فرانسه

30

مدرک فوق لیسانس از کشور کانادا

30

داشتن پیشنهاد شغلی

50

ارائه سابقه کار مدیریتی

200

ارائه دعوت نامه از استان های مختلف کانادا

600

تمکن مالی برای اسکیل ورکر کانادا

تمکن مالی لازم برای فرد متقاضی روش اسکیل ورکر به شرح زیر می باشد:

 • تمکن مالی برای یک نفر 13000 دلار کانادا است.
 • تمکن مالی برای دو نفر (فرد متقاضی با یک همراه) 16200 دلار کانادا است.
 • تقریباً در قبال هر یک همراه، مبلغ 3500 دلار کانادا به تمکن مالی فرد متقاضی، افزوده می شود.

دقت داشته باشید که در زمان تشکیل پروفایل، اشاره به میزان تمکن مالی و مبلغی که قادر به تهیه آن هستید کافی می باشد و لازم به ارائه مدارک مالی نیست. اما پس از آن که از دولت کانادا دعوتنامه دریافت شد تا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام شود، لازم است که مدارک و اسناد مالی مربوط به تمکن مالی ارائه گردد. این مدارک مالی شامل دریافت نامه از بانک دارای حساب است که در سربرگ آن به نام و تاریخ افتتاح حساب شما اشاره شده باشد و همچنین نمایش پرینت گردش حساب در 6 ماهه گذشته الزامی می باشد. 

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر کانادا

روند درخواست برای برنامه کارگران ماهر کانادا، به طور خاص تحت برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)، شامل چندین مرحله است. می تواند به شرح زیر خلاصه شود:

 1. بررسی واجد شرایط بودن: اطمینان حاصل کنید که حداقل شرایط لازم برای درخواست به عنوان یک کارگر ماهر فدرال را دارید
 2. تسلط به زبان: شرکت در آزمون زبان رسمی و دستیابی به حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 7
 3. ساخت پروفایل اکسپرس اینتری: نمایه اکسپرس اینتری را از طریق سیستم درخواست آنلاین برای کارگران ماهر ارسال کنید.
 4. دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA): اگر به عنوان یکی از کاندیداهای دارای رتبه برتر انتخاب شوید، برای درخواست اقامت دائم ITA دریافت خواهید کرد.
 5. ارائه مدارک پشتیبان
 6. ارسال کامل درخواست: داوطلبانی که ITA دریافت می کنند باید درخواست کامل خود را در بازه زمانی مشخص شده ارسال کنند[6].
 7. سوابق امنیتی و معاینه پزشکی: به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، یک بررسی سوابق امنیتی و معاینه پزشکی موفقیت آمیز انجام دهید.

مدارک مورد نیازاسکیل ورکر کانادا

اشخاصی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر کانادا دارند، باید تمامی مدارک مورد نیاز خود را تهیه نموده و آن ها را به سفارت کانادا ارائه دهند. ارائه صحیح و کامل مدارک، بسیار حائز اهمیت می باشد و ناقص بودن آن و یا اشتباه در نحوه ارائه مدارک توسط متقاضی ویزای اسکیل ورکر کانادا، می تواند باعث رد ویزا توسط افسر بازرسی پرونده شود. با توجه به اهمیت مدارک و نحوه ارائه آن ها به سفارت، توصیه می شود از راهنمایی و مشورت مشاوران برجسته در امور مهاجرت، درخواست یاری نمایید. موسسه ملک پور، مفتخر به حضور مشاوران عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در مجموعه خود می باشد. تسلط این مشاوران برجسته بر قوانین مهاجرتی، مسیر مهاجرت و نیل به اهداف را برای شما بزرگوران هموار می سازد. مدارک مورد نیاز برای اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است:

 • ترجمه و ارائه شناسنامه شخص متقاضی
 • ترجمه و ارائه مدارک تحصیلی شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت شخص متقاضی که باید مدت اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد.
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز
 • ارائه نامه کاری و سوابق کاری
 • ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی

مزایای برنامه اسکیل ورکر کانادا

 • اقامت دائم: به متقاضیان موفق از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا اعطا می شود
 • امکان اقدام برای شهروندی کانادا
 • زمان پردازش سریع: اکثر درخواست ها ظرف شش ماه بررسی می شوند و این یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا است.
 • آزادی در انتخاب محل زندگی
 • امکان همراه کردن همسر و فرزندان زیر 22 سال
 • دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش

میزان حقوق و درآمد مشاغل در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپرس اینتری را دارند، بسیار در مورد میزان حقوق و درآمد در کانادا پرس و جو می نمایند. میزان حقوق و درآمد در کانادا، یکی از مهمترین مباحثی می باشد که هر فرد متقاضی مهاجرت، باید قبل از اقدام از روش اقامت اسکیل ورکر کانادا نسبت به آن اطلاع و آگاهی یابد. در مورد میزان حقوق و درآمد در کانادا باید گفت که هر شغلی دارای درآمد مختص به خود می باشد. اما به طور متوسط، حقوق ماهیانه در کانادا با کسر مالیات، مبلغ 3.223 دلار کانادا می باشد. موسسه ملک پور در این بخش از مقاله بر آن شده است تا شما را با برخی از مشاغل و میزان حقوق آنها در کانادا آشنا نماید. در جدول ذیل، میزان حقوق برخی از مشاغل را مشخص شده است.

شغل

میزان حقوق در هر ساعت

برنامه نویسی کامپیوتر

37 $

مهندسی IT

34 $

فیزیوتراپ

35 $

دندانپزشک

59 $

وکیل

37 $

پرستار

33 $

حسابدار

18 $

نحوه کاریابی در کانادا

یکی از مهمترین موارد جهت مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا، نحوه کاریابی در این کشور می باشد. برای کار در کانادا در ابتدا شخص متقاضی باید یک شماره اجتماعی (social Insurance Number) داشته باشد تا بتواند در این کشور مشغول به کار گردد. به منظور کاریابی در کانادا، مراکز بسیاری وجود دارد که می توانند اشخاص متقاضی را با نحوه کاریابی در کانادا آشنا نمایند. برخی از این مراکز از قرار زیر است:

 •  service Canada که همان مرکز خدمات کانادا می باشد، می تواند اطلاعات مفیدی برای کاریابی به شخص متقاضی کار ارائه نماید.
 •  یکی از موارد ساده ای که برای کاریابی در کانادا وجود دارد مراجعه به وب سایت های کاریابی در هر استان می باشد. افراد متقاضی می توانند با جستجو در این سایت ها، شغل مورد نظر خود را بدست آورند.
 •  بانک شغل کانادا یا همان JOB BANK، وب سایتی است که اشخاص متقاضی می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد نحوه کار و حتی شرایط کار در کانادا، از آن کسب نمایند.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

مؤسسات کاریابی در کانادا

اشخاصی که از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپری اینتری، اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می نمایند، قطعاً به منظور یافتن کار مناسب، در صدد مراجعه به مؤسسات معتبر کاریابی در کانادا خواهند بود. چرا که از این طریق می توانند به راحتی کار مورد نظر خود را یافته و وارد بازار کار شوند. مؤسسات کاریابی در کانادا بسیار متعدد می باشند، اما بهتر است مؤسساتی را برای یافتن کار انتخاب نمایید که جزو مؤسسات معتبر در این کشور می باشند. مؤسسات معتبر کاریابی با در اختیار داشتن اطلاعات به روز و دقیق درمورد نیازها و شرایط شغلی شرکت ها و مؤسسات مختلف در کانادا، می توانند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهند و زمینه مصاحبه شما با کارفرمای کانادایی را فراهم نمایند. با توجه به اهمیت موضوع کاریابی و قابل اعتماد بودن مؤسسات و وبسایت های کاریابی، موسسه ملک پور در این قسمت، برخی از مؤسسات کاریابی معتبر در کانادا را معرفی می نماید. پیشنهاد موسسه ملک پور به شما خوانندگان فهیم این می باشد که قبل از اقدام، در مورد سابقه و اعتبار مؤسسات کاریابی تحقیق همه جانبه نمایید.

 •  https://www.albertajobcentre.ca
 •  https://www.monster.ca
 •  https://www.jobboom.com
 •  http://www.saskjobs.com
 •  https://www.indeed.ca
 •  https://www.bcjobs.ca
 •  https://www.workopolis.com/en/

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا 2024

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و روش اکسپرس اینتری هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا را بررسی نمایید. چرا که دولت کانادا هر ساله و با توجه به نیاز کاری این کشور، لیست مشاغل خود را تغییر خواهد داد. در صورتی که رشته تحصیلی شخص متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز دولت کانادا باشد، می تواند با شانس بالاتری برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام نماید. بنابراین دانستن مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال میلادی جاری، می تواند کمک شایانی به فرد متقاضی جهت اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا و اخذ ویزای کار نماید. بدین منظور جدولی را تهیه نموده ایم که به معرفی برخی از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال 2024 می پردازد.

 

مهندسی کامپیوتر

مهندسی معدن

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی مکانیک

مهندسی هوافضا

مهندسی نفت

معماری

دستیار پزشکی

مهندسی عمران

مهندسی مواد

مدیر مالی

مهندسی کشاورزی

مهندسی شیمی

فیزیک

حسابداری

مهندسی گمرک

زمین شناسی

مدیر حمل و نقل

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

همیشه دغدغه بزرگ اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، مهاجرت همراه به کانادا و دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده خود می باشد. افرادی که از روش اسکیل ورکر کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند می توانند با خیالی آسوده از این بابت، در مسیر مهاجرت گام بردارند. چرا که پروسه ویزای همراه از طریق اسکیل ورکر و سیستم اکسپرس اینتری کانادا به راحتی قابل انجام است. بر اساس قوانین، همسر و فرزندان مجرد کمتر از 18 سال می توانند از ویزای همراه استفاده نمایند. در برنامه اقامت اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری، امتیازات جداگانه ای برای همسر وجود دارد که می تواند باعث افزایش امتیاز شخص متقاضی گردد. در صورتی که فرد اصلی بتواند امتیاز مورد نیاز را در این سیستم بدست آورد، همسر و فرزندان وی نیز می توانند از این همین طریق به صورت همزمان، جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. یادآوری این نکته ضروری است که متقاضی اصلی باید بتواند اثبات نماید که امکان تأمین هزینه های خود و خانواده خویش را تا زمان یافتن شغل در کانادا دارد. لازم به ذکر است که فرزندان از تحصیل رایگان بهرمهند خواهند شد و همچنین همسر متقاضی در این کشور اجازه کار نیز دارد.

هزینه ویزای اسکیل ورکر کانادا

ابتدا باید هزینه اپلیکیشن فی ویزای اسکیل ورکر کانادا را پرداخت کنید که درخواست ویزای شما توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود که هزینه اپلیکیشن فی برای فرد متقاصی 869 دلار کانادا و برای همراه 186 دلار کانادا است. هزینه ای دیگری هم برای دریافت ویزا وجود دارد مانند شرکت در آزمون‌های زبانی مثل IELTS، هزینه اقامت دائم کانادا، هزینه بررسی مدارک تحصیلی که این هزینه ها نیز متغیر است.

اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق کار

یکی از مهم ترین اهداف افراد جهت اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا، دریافت اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می باشد. اگر روش اسکیل ورکر کانادا را برای مهاجرت خود انتخاب نموده اید، باید بدانید افرادی که در این روش موفق به کسب امتیاز مورد نظر می شوند، می توانند اقامت دائم کانادا را به مدت 5 سال دریافت نمایند. در طی مدت این 5 سال، فرد متقاضی باید در جستجوی کار مورد نظر خود در کانادا باشد. شاید یکی از بزرگترین مزیت های اسکیل ورکر کانادا، اقامت 5 ساله افراد در کانادا باشد. به همین دلیل است که متقاضیان بسیاری، هر ساله قصد اقدام از اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری را دارند. پس از آنکه موفق به اخذ اقامت دائم 5 ساله کانادا گردیدید، تنها تحت شرایطی می توانید اقامت خود را تمدید نمایید. بدین منظور لازمست که طی 5 سال حضور خود در خاک کانادا، حداقل 3 سال را مشغول به کار باشید و بتوانید مالیات خود را پرداخت نمایید. در این صورت می توانید اقامت را تمدید کرده و پس از آن برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام نمایید. یکی دیگر از راه های اخذ اقامت کانادا برنامه استارتاپ کانادا است.

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام. من آتشنشان هستم با 9 سال سابقه کار و 32 سال سن. برای اسکیل ورکر میتونم اقدام کنم یا خیر.

پاسخ:

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

پاسخ:


پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم که برای شرایط کسانی که نتونستند درسشون رو ادامه بدن در ایران وتا دیپلم تونستند یا کمترازاون رو بخونن،شرایط اونارو برای مهاجرت به کانادا ازطریق کاری یا اسکیل ترید توضیح بدین. من خودم دیپلم فنی ساخت و تولید.سن۳۰سال.شغل جوشکار برق و با مدرک فنی حرفه ای.مدرک زبان ندارم ولی در حد متوسط بلدم.متاهل ممنون میشم شرایط منو بررسی کنید.

پاسخ:


سوالات متداول

✔️ عوامل کسب امتیاز در اسکیل ورکر کانادا چیست؟

عوامل مختلفی مانند سن، میزان تحصیلات، سطح زبان، سابقه کاری، انطباق پذیری، شرایط همسر و عوامل جانبی موجب کسب امتیاز در دو مرحله اسکیل ورکر می شود. لازم به ذکر است که متقاضی بایستی از تمکن مالی مورد نیاز برخوردار باشد.

✔️ حداقل امتیاز لازم جهت خروج از اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

در صورت کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل، می توان از مرحله اول عبور کرده و وارد مرحله دوم یا اصطلاحاً استخر مجازی شد. امتیاز لازم جهت خروج از مرحله دوم، در مقاطع زمانی مختلف متغیر می باشد.

✔️ آیا با اقدام از طریق اسکیل ورکر کانادا می توان اقامت دائم کانادا را به دست آورد؟

در صورت کسب امتیاز لازم در مرحله دوم و خروج از اکسپرس اینتری، از سوی دولت کانادا برای متقاضی دعوتنامه صادر می شود. چنانچه مدارک متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، اقامت دائم کانادا مستقیماً به وی اعطا می شود.

✔️ شرایط کار در کشور کانادا چگونه است؟

نرخ بیکاری در کشور کانادا پایین بوده و حدود 6 درصد می باشد. این بدان معناست که فرصت های کاری فراوانی برای متخصصان و متقاضیان ماهر کار در این کشور وجود دارد. همچنین متوسط حقوق ماهیانه در کانادا، 3.223 دلار کاناداست.


سخن پایانی

اسکیل ورکر کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار، شرایط کسب امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری و جدیدترین جدول امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. هر ساله اشخاص بسیاری از سرتاسر دنیا، قصد مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا را دارند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در روش اسکیل ورکر کانادا مهمترین نکته، کسب امتیازات مورد نیاز می باشد. چرا که تنها با کسب امتیازات لازم، شخص متقاضی می تواند در کانادا مشغول به کار شود و پس از آن، موفق به دریافت اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. اگر شرایط لازم برای ورود به سیستم اسکیل ورکر کانادا را ندارید موسسه ملک پور روش های جایگزین دیگری مانند تحصیل، سرمایه گذاری و... را به شما پیشنهاد می نماید. موسسه ملک پور، در این مقاله سعی داشته تا تمام نکات اسکیل ورکر کانادا و نحوه محاسبه امتیازات در سیستم اکسپرس اینتری را بررسی نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. بدین منظور با تکمیل فرم تماس، می توانید درخواست خود جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را ثبت نمایید. همچنین، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام، با طرح آن ها در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله، پاسخ را از مشاوران برجسته موسسه ملک پور دریافت خواهید نمود.

امتیاز 4.9 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم حیدری
سلام و عرض ادب ممنونم از شما بابت توضیحات بسیار خوب شما من 29 ساله هستم و پزشک سابقه کاری 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی خودم دارم و می تونم ایلتس هفت بگیرم بهتر اینه که از طریق کاری برای کانادا اقدام کنم یا تحصیلی ؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و حسن نظر شما، با توجه به شرایط شما در صورت ارتقای سطح زبان خود، شانس بسیار بالایی جهت اقدام از طریق اسکیلدورکر و دریافت PR کانادا دارید و گزینه مناسبی جهت دستیابی به اقامت دائم کاناداست. * مانا باشید *
مریم حقانی
سلام ممنون از مطالب مفیدتون چجوری میتونم برای اسکیل ورکر اقدام کنم؟ من ۳۳ ساله هستم و فوق لیسانس مدیریت همسرم ۳۵ ساله هستن و دکترا مکانیک و سابقه کار ۱۲ سال دارن برای اسکیل ورکر شانس داریم ؟ ممنونم از راهنماییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اسکیلدورکر کاملا امتیازی است و یکی از فاکتورهای مهم آن داشتن مدرک زبان می باشد. اگر بتوانید یک نمره زبان هم ارائه بدهید برای اسکیلدورکر شانس بسیار خوبی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس تا شرایط عمومی شما بطور کامل بررسی شود. موفق باشید
نازنین جعفری
با سلام ممنون از مطالب مفیدتون. آیا اقدام برای اسکیل ورکر برای هنرمندان هم امکان پذیر هست؟ در صورت داشتن سابقه کار در زمینه های هنری و ارائه مدرک زبان شانس دریافت اقامت از این طریق وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی کشور کانادا حتی یک ویزای مستقل برای هنرمندان دارد، منتها باید سوابق کاری قوی ارائه بدهند و در سطح بین المللی شناخته شده باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما هم برای کانادا و هم برای ویزای هنرمندان اتریش بررسی شود. موفق باشید.
شَروین قانع
سلام و احترام، آیا به صورت کلی بدون داشتن تجربه کار و زندگی در کانادا می توان برای برنامه اسکیل ورکر کانادا امتیاز آورد؟ با داشتن فوق لیسانس و سابقه کار حدودا 5 سال به نظر شما چه حدودی از زبان نیاز است تا از این روش بتوان اقامت گرفت؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اگر شما سابقه کار یا زندگی در کشور کانادا را ندارید می توانید در این برنامه شرکت کنید حداقل نمره زبان CLB7 معادل آیلتس 6.5 است و اگر زبانتان بالای این باشد نمره خوب کسب می کنید. درمورد سابقه کاری هم بالای 3 سال خیلی خوب است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
صادقی نژاد
سلام، مقاله خیلی خوبی بود، دستتون درد نکنه ممنون میشم بفرمایید که آیا من با امتیاز 468 می تونم برای ماه های آینده امید داشته باشم؟ یا راهی هست که بتونم امتیازم رو افزایش بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بتوانیم بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. سوال شما خیلی کلی است و کاملا بستگی به امتیازات افرادی دارد که در درون استخر هستند و یک پروسه ی کاملاً رقابتی می باشد. موفق باشید.
mohammad
سلام وقت بخیر 2سال خدمت سربازی رو میشه به عنوان سابقه کار در روش اسکیل ورکر ارائه داد؟ چون تو این 2سال برای ما بیمه رد میشه اگر امکانش هست پاسخ رو به ایمیلم هم ارسال کنید تشکر فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوابق کاری شما باید مرتبط به رشته تحصیلی تان باشد نه صرفاً ارائه سابقه بیمه. موفق باشید.
حسینی
سلام و خدا قوت. آیا با 32 سال سن و 5 سال سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلی، میتوان برای اسکیل ورکر اقدام کرد؟ بنده آیلتس ندارم اما برای اخذ آیلتس 6 در تلاشم. ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت، دوست گرامی در سالیان اخیر امتیازات اسکیل ورکر بسیار بالا رفته و شما برای آن باید مدرک زبان بیش از آیلتس 7 ارائه نمایید تا شانس خود را بالا ببرید. ضمن اینکه برای بررسی امتیازات می توانید از مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا نیز کمک بگیرید.
مونا مرادی
شرایط اسکیل ورکر کانادا 2022 به نظر شما چه تفاوتی با سال قبل دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به احتمال زیاد تغییری نکند
MARJAN
سلام و خدا قوت ، ببخشید من پرستارم با هفده سال سابقه کاری و چهل و دو سالمه ، مدرک زبان ندارم ، متاهلم ، آیا من هم ازاین طریق میتوانم مهاجرت کنم ؟ ممنون میشم من را راهنمایی کنید .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی شما باید بررسی شود و اینکه برای مهاجرت حتما باید سطح زبان خود را تقویت کنید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را برای مهاجرت به کشورهای تاپ، به صورت کامل بررسی کنند
حسام سلیمی
با سلام و عرض احترام ممنون از مقاله خوب شما من 37 سال دارم با مدرک ارشد، نمره آیلتس 7 و نه سال سابقه کار مرتبط و همسر بنده نیز 33 ساله با مدرک ارشد و نمره آیلتس 7 و پنج سال سابقه کار. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای ما چه روشی برای مهاجرت کانادا مناسب است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا ازطریق سیستم اسکیلدورکر می باشد. رزومه شما بایستی توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
محمود مزرعه فراهانی
با سلام وقت بخیر من ۴۶ساله متاهل با دو فرزند. زیر هجده سال فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالی و همچنین دارای هجده سال سابقه کار و کارمند دولت می‌باشم و دارای شرکت با مسولیت محدود تاسیسات گازرسانی و دارای مدارک فنی و حرفه ای و گواهینامه های معتبر سازمان نظام مهندسی .خواستم راهنمایی کنید جهت اقامت کانادا از بهترین روش با توجه به شرایط من .در ضمن همسر من ۳۸سال سن و دارای دیپلم تجربی درسی و دیپلم آرایشگری و مدرک تزریقات می‌باشد ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید اینکه شرکت دارید اگر خودتان مدیر عامل هستید و کارمند هم دارید شانستان برای برنامه های کار شرکت و همینطور برنامه های استانی کانادا خوب هست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
پدرام
سلام وقت بخیر من‌ ۲۶ سالمه و لیسانس زیست شناسی دارم و سه سال توی ازمایشگاه کار کردم ایا شانسی برای ویزا اسکیل ورکر کانادا دارم؟ زبانم خوبه حتما باید مدرک ایلتس داشته باشم‌ یا مدرک دیگه ای هم میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به بالا بودن سطح امتیازات دعوت شده، شما باید مدرک زبان بسیار بالا و سوابق کاری بیشتری ارائه نمایید و داشتن مدرک زبان حتما الزامی است.
مهرداد
سلام و عرض ادب ایا بعد از اینکه وارد پول شدیم هم امتیازیاتمون دستخوش تغییر مثلا بالارفتن سن میشه؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، بعد از ورود به پول امتیازات شما تغییری نخواهد کرد.
سلیمان نژاد
سلام. من اگه 65 امتیاز رو بدست بیارم میتونم برای اقامت دائم کانادا اقدام کنم؟ چطور میتونم امتیاز دقیقم رو حساب کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل امتیاز لازم برای شرکت در این برنامه ۶۵ می باشد. برای محاسبه دقیق امتیازتان با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.
هادی
سلام وقت بخیر.میتونیم برای اسکیل ورکر فدرال کانادا همزمان در چند ایالت کانادا درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما برای اسکیلدورکر فدرال فقط یک پروفایل می توانید داشته باشید و نمیتوانید چند بار درخواست دهید.
ساحل قشقایی
سلام و عرض ادب بنده ۲۸ ساله هستم و ارشد عمران خوندم. من اول باید فرایند معادلسازی رو طی بکنم در خصوص رشته م یا میتونم مستقیم برای این سیستم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که امتیاز شما به حداقل امتیاز لازم برسد امکان اقدام وجود دارد و نیازی به معادل سازی نخواهد داشت
الهام
حداقل نمره مدرک زبان برای اسکیل ورکر چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اسکیلد ورکر یک سیستم امتیازبندی می‌باشد و بستگی به بقیه فاکتورها نیز دارد اما معمولاً بایستی شخص بتواند آیلتس بالای ۷ را ارائه دهد..
جعفری
سلام. من مدرس زبان هستم ولی سنم بالاست و امتیاز مناسبی از سن بدست نمیارم، خواستم ببینم با امتیاز 440 می تونم شانسی برای دریافت اقامت داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متاسفانه شرایط سنی امتیاز مهمی در این پروسه اسکیلدورکر خواهد داشت و به طور معمول امتیازات بالاتر شانس بهتری خواهد داشت ولی برای بررسی دقیق تر می توانید رزومه خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.
Mina
سلام وقت بخیر آیا درسته که برای برنامه اسکیل ورکر امتیازات همسر منم مهم میشه در کیس من؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امتیازات همسر شما نیز بر اساس سیستم امتیاز بندی در پرونده شما لحاظ می گردد.
مبین
سلام وقت بخیر برای اسکیل ورکر کانادا چقدر شانس هست که مرحله دوم امتیازمون برسه ؟ ۳۰ سالمه و فوق لیسانس برق صنعتی دارم و آیلتس ۷ پروسه چقدر زمان میبره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پروسه ممکن است ۱ تا ۲ سال به طول بینجامد اما شرایط شما برای این روش مناسب است.
رضا دباغ
درود. من یک سوال داشتم. آیا برای افراد متاهل، حضور همسر در پرونده اجباری هست؟ و امتیازات ایشان بالاجبار محاسبه خواهد شد؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله حتما شرایط همسر را باید در پرونده قید بفرمایید.
Mina
سلام امتياز همسر در اسكيل وركر ايا تاثير زيادي داره يا خير اگر شخص امتياز بالايي داشته باشه ولي همراه امتيازي نداشته باشه تاثير زيادي داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز نفر اصلی امکان اقدام وجود دارد.
صحرایی
سلام و عرض ادب من ۳۳ سالمه سطح زبانم آیلتس ۷ و دکترا دارم اما سابقه کاری مرتبط ندارم آیا شانس اقدام دارم ؟‌
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. باید امتیازات خود را در سیستم امتیازبندی محاسبه نمایید ولی اخیرا سطح امتیازات بالا رفته و کسب امتیاز کافی دشوار شده است.
مشاوره رایگان