اسکیل ورکر کانادا

13 اردیبهشت 1402 11 نظر

اسکیل ورکر کانادا، جدیدترین جدول امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا، نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا و اخذ اقامت از این طریق، از جمله مهم ترین مواردی است که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود. متقاضیان کار در کانادا می توانند در صورت واجد شرایط بودن و کسب امتیاز در اسکیل ورکر کانادا، اقامت کاری و دائم این کشور را در ابتدای ورود به کانادا دریافت نمایند. اسکیل ورکر کانادا تحت سیستم جامع اکسپرس اینتری بوده و بر این اساس، متقاضیان بایستی در دو مرحله جداگانه، موفق به کسب امتیاز لازم شوند تا بتوانند اجازه کار و اقامت در این کشور را دریافت نمایند. امتیازات بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری؛ نمره زبان و... محاسبه می شود. حداکثر امتیاز لازم در مرحله اول، 67 امتیاز است و حداکثر امتیاز در مرحله دوم متغیر می باشد. همانطور که گفته شد، این روش دارای آثار اقامتی می باشد و در صورت کسب امتیاز و تأیید دولت، فرد متقاضی در ابتدای ورود خود به این کشور، اقامت دائم یا PR دریافت می کند. برای اطلاع از جزئیات کسب امتیاز در جدول اسکیل ورکر کانادا 2022 شما را دعوت به مطالعه این مقاله می نماییم. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور (MIE) و یا تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کرده و شرایط اولیه شما برای اقدام از این طریق بررسی می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

 

اسکیل ورکر کانادا

تماس با ما

آشنایی با کشور کانادا و شرایط اسکیل ورکر کانادا 2022

اقامت اسکیل ورکر کانادا یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در کشور کانادا می باشد که مناسب برای افراد واجد شرایط است. قبل از آنکه به شرایط اسکیل ورکر کانادا 2022 بپردازیم، بهتر است اطلاعات مورد نیاز را درمورد شرایط کلی کشور کانادا کسب نمایید تا بتوانید با دید وسیع تری برای این کشور و همچنین ایالت های مختلف آن اقدام نمایید.

 

اسکیل ورکر کانادا

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

کانادا کشوریست که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است. این کشور از سمت غرب تا اقیانوس آرام، از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی، از سمت شرق تا اقیانوس اطلس و از سمت جنوب تا ایالت متحده آمریکا گسترده شده است. کشور کانادا از 3 قلمرو و 10 استان تشکیل شده است که جالب است بدانید بخش بسیاری از خاک این کشور به دلیل سرمای طاقت فرسا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه می باشد. کشور کانادا دارای مساحت 9.98 میلیون کیلومتر مربع می باشد و دومین کشور پهناور جهان محسوب می شود. همچنین مرز مشترک ایالت متحده آمریکا و کانادا یکی از بلندترین مرزهای زمینی در جهان می باشد. در این مقاله شرایط اکسپرس انتری کانادا و جدیدترین جدول امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا به همراه موارد مشابه بررسی شده است.

نرخ بیکاری و بازار کار کانادا

در صورتی که قصد اقدام از طریق اقامت اسکیل ورکر کانادا را دارید باید در ابتدا شرایط لازم برای اخذ امتیاز را فراهم نمایید. با توجه به اهمیت دستیابی به کار برای افرادی که قصد اقدام از طریق اقامت اسکیل ورکر کانادا دارند، بهتر است قبل از هر چیز، شرایط کار و نرخ بیکاری در کشور کانادا را بررسی نماییم. چرا که نرخ بیکاری در هر کشوری از اهمیت بالایی برای یافتن کار برخوردار است. در حال حاضر و در سال 2022 نرخ بیکاری در کانادا در حدود 10 درصد اعلام شده است. این میزان از نرخ بیکاری نسبت به جمعیت کشور کانادا، مقدار بالایی نمی باشد. بنابراین افراد متقاضی می توانند جهت اخذ ویزای کار کانادا و یافتن کار مناسب در این کشور اقدام نمایند. فعالیت های گسترده اقتصادی کانادا نسبت به جمعیت آن، باعث کمبود نیروی کار در این کشور شده است. لذا کشور کانادا هر ساله متناسب با مشاغل مورد نیاز خود، اقدام به پذیرش نیروی کار ماهر می کند. در نمودار زیر، نرخ بیکاری کشور کانادا طی سال های اخیر نمایش داده شده است.

اسکیل ورکر کانادا

حداقل شرایط لازم برای اکسپرس اینتری و حداقل امتیاز اکسپرس اینتری

در محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری در صورتی که قصد دارید با استفاده از روش اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) اقدام به مهاجرت به کشور کانادا نمایید، باید دارای حداقل شرایط تعریف شده برای این روش مهاجرتی باشید. شرایط و عواملی که در اسکیل ورکر کانادا ارزیابی می شود شامل سن، میزان تحصیلات فرد متقاضی، سابقه کاری وی، دانش زبان، پیشنهاد کاری در کانادا، میزان تمکن مالی و تطابق پذیری می باشد. در این قسمت به موارد حداقل امتیاز اکسپرس اینتری و نحوه محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری اشاره می کنیم.

سن فرد متقاضی: متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا، در صورتی که در بازه سنی 18- 47 سال باشند، امتیاز متعلق به عامل سن را دریافت می نمایند. در غیر این صورت، امتیازی از فاکتور سن بدست نخواهند آورد.

میزان تحصیلات فرد متقاضی: اگر فردی قصد اقدام از روش اکسپرس اینتری را داشته باشد باید در حداقل امتیاز اکسپرس اینتری دارای دیپلم 12 ساله باشد تا بتواند جزو واجدین شرایط جهت اخذ ویزا از طریق اسکیل ورکر کانادا باشد. بهتر است بدانید که برای کسب امتیاز لازم برای این نوع ویزا، ارائه حداقل مدرک لیسانس و یا حتی فوق لیسانس و دکتری از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که سطح تحصیلات، امتیاز شخص متقاضی را در این سیستم ارزیابی و امتیازبندی افزایش می دهد و شانس وی جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر بیشتر می شود.

سابقه کاری شخص متقاضی: یکی از مهمترین شرایطی که جهت مهاجرت از طریق اسکیل ورکر وجود دارد، داشتن سابقه کار مناسب و کافی می باشد. در این صورت، فرد متقاضی می تواند امتیاز این مورد را نیز بدست آورد. امتیازات لازم برای سابقه کار به صورت کامل در بخش بعدی توضیح داده خواهد شد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در کانادا، توجه شما به لینک زیر جلب می نماییم.

اسکیل ورکر کانادا

کار در کانادا

دانش زبان شخص متقاضی: اگر در اندیشه مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپرس اینتری هستید، دانش زبان یکی از اساسی ترین و مهم ترین مواردی است که می تواند در اخذ امتیاز، کمک بسیاری به فرد متقاضی نماید. متقاضیان نیازمند حداقل آیلتس 7.5 هستند. لازم به ذکر است که زبان فرانسوی هم شامل امتیاز است برای متقاضیان؛ بنابراین اشخاص متقاضی بهتر است قبل از هر اقدامی، مدرک زبان خود را آماده نمایند تا بتوانند برای این روش، امتیاز کافی را بدست آورند.

تمکن مالی شخص متقاضی: اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری تحت برنامه اسکیل ورکر را دارند، باید دارای تمکن مالی کافی باشند. همچنین این افراد باید اثبات نمایند که می توانند هزینه های خود و اعضای خانواده خویش را حداقل تا مدت 6 ماه تأمین نمایند. تمکن مالی لازم برای فرد متقاضی روش اسکیل ورکر به شرح زیر می باشد:

 • تمکن مالی برای یک نفر: 13000 دلار کانادا
 • تمکن مالی برای دو نفر (فرد متقاضی با یک همراه): 16200 دلار کانادا
 • تقریباً در قبال هر یک همراه، مبلغ 3500 دلار کانادا به تمکن مالی فرد متقاضی، افزوده می شود.

دقت داشته باشید که در زمان تشکیل پروفایل، اشاره به میزان تمکن مالی و مبلغی که قادر به تهیه آن هستید کافی می باشد و لازم به ارائه مدارک مالی نیست. اما پس از آن که از دولت کانادا دعوتنامه دریافت شد تا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام شود، لازم است که مدارک و اسناد مالی مربوط به تمکن مالی ارائه گردد. این مدارک مالی شامل دریافت نامه از بانک دارای حساب است که در سربرگ آن به نام و تاریخ افتتاح حساب شما اشاره شده باشد و همچنین نمایش پرینت گردش حساب در 6 ماهه گذشته الزامی می باشد. 

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

 

سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا و محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا در مرحله اول

برای محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا اگر شخص متقاضی حداقل شرایط لازم برای اسکیل ورکر کانادا را دارا باشد می تواند پروفایل خود را برای اخذ امتیاز تشکیل دهد و امتیازات مرحله اول را بدست آورد. در مرحله اول محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا، امتیازات در 6 بخش اصلی محاسبه می شود که مجموع امتیازات در مرحله اول 100 امتیاز خواهد بود. اگر شخص متقاضی بتواند حداقل 67 امتیاز را کسب نماید، می تواند وارد مرحله دوم شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی از آن بدون ذکر منبع، غیر قانونی و جرم می باشد. 

شما عزیزان می توانید با مراجعه به لینک زیر و تهیه ویدئوی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا، اطلاعات جامع و کاربردی پیرامون اسکیل ورکر کانادا، اکسپرس اینتری و اخذ ویزای کار در کانادا کسب نمایید.

اسکیل ورکر کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

در این بخش قصد داریم که سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری را شرح دهیم تا بدینوسیله از چگونگی محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا و کسب امتیاز در روش اسکیل ورکر کانادا بیشتر مطلع گردید. امتیاز هر یک از عوامل فوق، در قالب جدول نمایش داده شده است.

سن: شرایط اخذ امتیاز از طریق سن، در جدول زیر شرح داده شده است. با توجه به جدول ذیل، کسب امتیاز از عامل سن، بر اساس زنج سنی متقاضیان متفاوت می باشد. افرادی دارای 47 سال و بیشتر، فاقد امتیاز در روش اقامت اسکیل ورکر کانادا می باشند. در جدول زیر به بخش از امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا اشاره شده است.

سن

امتیازات

از سن 18 تا 35 سال

12

36 سال

11

37 سال

10

38 سال

9

39 سال

8

40 سال

7

41 سال

6

42 سال

5

43 سال

4

44 سال

3

45 سال

2

46 سال

1

از 47 سال به بالا

0

 

مدرک زبان: مدرک زبان یکی از مهمترین مواردی است که در اخذ امتیاز بسیار حائز اهمیت است. امتیازات مدرک زبان در مرحله اول به شرح زیر می باشد. در این جدول، امتیاز مدرک زبان CBL در 4 مهارت مشخص شده است.

 مدرک زبان

نوشتن (Writing)

گفتن (Speaking)

شنیدن (Listening)

خواندن (Reading)

جمع امتیاز

CLB 7

4

4

4

4

16

CLB 8

5

5

5

5

20

CLB 9

6

6

6

6

24

 

به منظور تبدیل امتیاز مدرک زبان CBL به IELTS می توانید از جدول ذیل استفاده نمایید. چنانچه مدرک CLB 5 در زبان دوم ارائه شود، 4 امتیاز به 24 امتیاز حداکثری این عامل افزوده می شود.

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

علاقمندان به فراگیری سریع و مؤثر زبان، جهت افزایش امتیاز خود در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری و روش اسکیل ورکر کانادا می توانند اقدام به تهیه محصول بی نظیر موسسه ملک پور در این زمینه نمایند.

اسکیل ورکر کانادا

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

مدرک تحصیلی: مدارک تحصیلی در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری باید توسط دولت کانادا مورد تأیید قرار گیرد. امتیازات مدرک تحصیلی از قرار زیر می باشد.

مدرک تحصیلی

امتیاز

دکتری

25

فوق لیسانس

23

لیسانس

21

فوق دیپلم 2 ساله

19

فوق دیپلم 1 ساله

15

دیپلم

5

 

درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا و شرایط آن، مراجعه به لینک زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم:

اسکیل ورکر کانادا

تحصیل در کانادا

سابقه کار: سابقه کار مرتبط در سیستم اکسپرس اینتری یکی از موارد مهمی می باشد که در کسب امتیاز اشخاص بسیار مؤثر است. امتیازات سابقه کار در این سیستم به شرح زیر می باشد:

سابقه کار

امتیازات

سابقه کار 1 ساله

9

سابقه کار بین 2 تا 3 سال

11

سابقه کار بین 4 تا 5 سال

13

سابقه کار بالاتراز 6 سال

15

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سابقه کاری در اسکیل ورکر کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سابقه کاری در اسکیل ورکر کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سابقه کاری در اسکیل ورکر کانادا

 

انطباق پذیری: انطباق پذیری عامل دیگریست که باعث اخذ امتیاز برای شخص متقاضی خواهد شد. در واقع انطباق پذیری یعنی داشتن سابقه تحصیل و یا حتی کار در کشور کانادا و حتی داشتن اقوام درجه یک در این کشور که باعث کسب امتیاز خواهد شد.

انطباق پذیری

امتیازات

ارائه مدرک زبان توسط همسر حداقل CLB 4

5

داشتن سابقه تحصیل در کشور کانادا

5

داشتن سابقه تحصیل همسر در کانادا

5

داشتن سابقه کار در کانادا

10

داشتن سابقه کار همسر در کانادا

10

داشتن پیشنهاد کاری برای همسر

5

داشتن اقوام درجه 1 در کانادا

5

سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر در مرحله دوم

اشخاصی که قصد اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا و سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری دارند، تنها در صورتی می توانند وارد مرحله دوم شوند که موفق به اخذ حداقل 67 امتیاز در مرحله اول شده باشند. این مرحله دارای 1200 امتیاز می باشد. در این مرحله که بدان استخر مجازی (Pool) نیز گفته می شود، امتیازات تمامی افراد بر اساس 6 عامل مرحله اول، اما با امتیازبندی متفاوت محاسبه خواهد شد. اشخاصی که شرایط بهتری داشته باشند با کسب امتیاز بالاتر، می توانند دعوت نامه کاری از سوی دولت کانادا دریافت نمایند. لازم به ذکر است که افرادی که از این مرحله با موفقیت خارج می شوند، به مدت 5 سال اقامت دائم کانادا را دریافت می نمایند. به طور کلی 25 مرتبه در سال، امتیازات مورد بررسی و محاسبه قرار خواهد گرفت. نکته قابل توجه دیگری که در روش اقامت اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد، درمورد افرادی است که موفق به خروج از استخر نشده اند. افرادی که پس از گذشت 1 سال، از استخر خارج نشده و دعوتنامه کاری را از دولت فدرال کانادا دریافت نکرده اند، باید مجدداً اقدام به تشکیل پروفایل و طی مراحل از ابتدا نمایند. حداکثر امتیاز در مرحله دوم اسکیل ورکر کانادا 1200 امتیاز می باشد و کف امتیاز برای خروج از استخر در اولین دور صدور دعوتنامه در ژانویه 2022، کسب 473 امتیاز می باشد. به طور کلی امتیازات مرحله دوم در دو دسته عوامل انسانی و جانبی قرار می گیرند. سیستم امتیاز بندی در مرحله دوم اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است.

عوامل انسانی: حداکثر امتیاز در مجموع عوامل انسانی و تطابق مهارت، 600 امتیاز می باشد. در این مرحله، برای همسر، امتیاز ویژه ای در نظر گرفته شده است.

موارد قابل امتیاز

امتیازات همراه با همسر

امتیازات بدون همسر

سن

100

110

تحصیلات

140

150

دانش زبان

150

160

سابقه کار کانادایی

70

80

 

امتیازات همسر: در مرحله دوم امتیازات همسر می تواند تاثیر بسزایی در اخذ امتیازات داشته باشد که حداکثر آن 40 امتیاز خواهد بود.

موارد

امتیازات

تحصیلات

10

دانش زبان

20

سابقه کار کانادایی

10

 

عوامل تطابق مهارت: این عوامل دارای 100 امتیاز می باشد.

 

تحصیلات

امتیاز

CLB 7 و مدرک تحصیلی فوق لیسانس

50

سابقه کار کانادایی و مدرک فوق لیسانس

50

تجربه کار خارج از کشور

امتیاز

دانش زبان CLB 7 و تجربه کار خارج از کشور

50

تجربه کار در کانادا و تجربه کار در خارج از کشور

50

مدارک تحصیلی با مشاغل تجاری

امتیاز

دانش زبان بالا به همراه مدرک تحصیلی

50

 

عوامل جانبی: در این مرحله شخص متقاضی، در صورت دارا بودن هر کدام از موارد زیر می تواند امتیاز بیشتری کسب نماید. حداکثر امتیاز قابل کسب از جدول زیر، 600 امتیاز می باشد.

موارد

امتیازات

خواهر و برادر دارای اقامت دائم کانادا

15

دانش زبان فرانسه

30

مدرک فوق لیسانس از کشور کانادا

30

داشتن پیشنهاد شغلی

50

ارائه سابقه کار مدیریتی

200

ارائه دعوت نامه از استان های مختلف کانادا

600

 

مدارک مورد نیازاسکیل ورکر کانادا

اشخاصی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق اسکیل ورکر کانادا دارند، باید تمامی مدارک مورد نیاز خود را تهیه نموده و آن ها را به سفارت کانادا ارائه دهند. ارائه صحیح و کامل مدارک، بسیار حائز اهمیت می باشد و ناقص بودن آن و یا اشتباه در نحوه ارائه مدارک توسط متقاضی ویزای اسکیل ورکر کانادا، می تواند باعث رد ویزا توسط افسر بازرسی پرونده شود. با توجه به اهمیت مدارک و نحوه ارائه آن ها به سفارت، توصیه می شود از راهنمایی و مشورت مشاوران برجسته در امور مهاجرت، درخواست یاری نمایید. موسسه ملک پور، مفتخر به حضور مشاوران عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در مجموعه خود می باشد. تسلط این مشاوران برجسته بر قوانین مهاجرتی، مسیر مهاجرت و نیل به اهداف را برای شما بزرگوران هموار می سازد. مدارک مورد نیاز برای اسکیل ورکر کانادا به شرح زیر است:

 1. ترجمه و ارائه شناسنامه شخص متقاضیتحصیل دکترا در اتریش
 2. ترجمه و ارائه مدارک تحصیلی شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به همراه ریز نمرات
 3. ارائه پاسپورت شخص متقاضی که باید مدت اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد.
 4. ارائه مدرک زبان مورد نیاز
 5. ارائه نامه کاری و سوابق کاری
 6. ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی
 

میزان حقوق و درآمد مشاغل در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپرس اینتری را دارند، بسیار در مورد میزان حقوق و درآمد در کانادا پرس و جو می نمایند. میزان حقوق و درآمد در کانادا، یکی از مهمترین مباحثی می باشد که هر فرد متقاضی مهاجرت، باید قبل از اقدام از روش اقامت اسکیل ورکر کانادا نسبت به آن اطلاع و آگاهی یابد. در مورد میزان حقوق و درآمد در کانادا باید گفت که هر شغلی دارای درآمد مختص به خود می باشد. اما به طور متوسط، حقوق ماهیانه در کانادا با کسر مالیات، مبلغ 3.223 دلار کانادا می باشد. موسسه ملک پور در این بخش از مقاله بر آن شده است تا شما را با برخی از مشاغل و میزان حقوق آنها در کانادا آشنا نماید. در جدول ذیل، میزان حقوق برخی از مشاغل را مشخص شده است.

 

شغل

میزان حقوق در هر ساعت

برنامه نویسی کامپیوتر

37 $

مهندسی IT

34 $

فیزیوتراپ

35 $

دندانپزشک

59 $

وکیل

37 $

پرستار

33 $

حسابدار

18 $

هزینه زندگی در کانادا

در مورد هزینه زندگی در کانادا می توان گفت که علی رغم این که کشور کانادا یکی از زیباترین کشورها و دارای کیفیت بسیار بالای زندگی است، هزینه های زندگی در آن در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی، سوییس و آمریکا پایین تر می باشد. شایان ذکر است مانند تمامی کشورهای جهان هزینه های زندگی و بخصوص هزینه اجاره و خرید ملک در شهرهای مختلف، تفاوت های زیادی خواهد داشت. به عنوان نمونه در برخی از شهر های اصلی بزرگ و پر جمعیت کانادا مانند ونکوور، مونترال و تورنتو هزینه های مسکن و زندگی از دیگر شهرهای این کشور بالاتر است. نرخ تورم یکی از اصلی ترین و پر اهمیت ترین شاخص های اقتصادی برای سنجش شرایط زندگی در هر کشور و از عوامل انتخاب مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها به عنوان مقصد مهاجرت می باشد. شاخص نرخ تورم بیانگر تغییر قیمت کالاهای متفاوت در بازه زمانی یک ساله می باشد. قیمت برخی از اصلی ترین اغلام و مخارج زندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به دلار کانادا

1

غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط

65.00 $

2

یک فنجان کاپوچینو

4.06 $

3

یک لیتر شیر

2.31 $

4

یک کیلوگرم برنج

3.94 $

5

12 عدد تخم مرغ

3.29 $

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10 $

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.58 $

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.62 $

10

بطری آب معدنی – 1.5 لیتری

2.24 $

11

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

148.07 $

 

در ادامه در جدول پیش رو، هزینه های اجاره و خرید ملک در کشور کانادا به صورت میانگین کل کشور نمایش داده شده است.

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به دلار کانادا

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،225.74

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

993.70

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،976.76

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،615.54

5

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

6،164.92

6

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

4،050.23

پرستاری کانادا

هزینه زندگی در کانادا

نحوه کاریابی در کانادا

یکی از مهمترین موارد جهت مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا، نحوه کاریابی در این کشور می باشد. برای کار در کانادا در ابتدا شخص متقاضی باید یک شماره اجتماعی (social Insurance Number) داشته باشد تا بتواند در این کشور مشغول به کار گردد. به منظور کاریابی در کانادا، مراکز بسیاری وجود دارد که می توانند اشخاص متقاضی را با نحوه کاریابی در کانادا آشنا نمایند. برخی از این مراکز از قرار زیر است:

 •  service Canada  که همان مرکز خدمات کانادا می باشد، می تواند اطلاعات مفیدی برای کاریابی به شخص متقاضی کار ارائه نماید.
 •  یکی از موارد ساده ای که برای کاریابی در کانادا وجود دارد مراجعه به وب سایت های کاریابی در هر استان می باشد. افراد متقاضی می توانند با جستجو در این سایت ها، شغل مورد نظر خود را بدست آورند.
 •  بانک شغل کانادا یا همان JOB BANK، وب سایتی است که اشخاص متقاضی می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد نحوه کار و حتی شرایط کار در کانادا، از آن کسب نمایند.

اسکیل ورکر کانادا

کاریابی در کانادا

 

اسکیل ورکر کانادا

مؤسسات کاریابی در کانادا

اشخاصی که از طریق اسکیل ورکر کانادا و روش اکسپری اینتری، اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می نمایند، قطعاً به منظور یافتن کار مناسب، در صدد مراجعه به مؤسسات معتبر کاریابی در کانادا خواهند بود. چرا که از این طریق می توانند به راحتی کار مورد نظر خود را یافته و وارد بازار کار شوند. مؤسسات کاریابی در کانادا بسیار متعدد می باشند، اما بهتر است مؤسساتی را برای یافتن کار انتخاب نمایید که جزو مؤسسات معتبر در این کشور می باشند. مؤسسات معتبر کاریابی با در اختیار داشتن اطلاعات به روز و دقیق درمورد نیازها و شرایط شغلی شرکت ها و مؤسسات مختلف در کانادا، می توانند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهند و زمینه مصاحبه شما با کارفرمای کانادایی را فراهم نمایند. با توجه به اهمیت موضوع کاریابی و قابل اعتماد بودن مؤسسات و وبسایت های کاریابی، موسسه ملک پور در این قسمت، برخی از مؤسسات کاریابی معتبر در کانادا را معرفی می نماید. پیشنهاد موسسه ملک پور به شما خوانندگان فهیم این می باشد که قبل از اقدام، در مورد سابقه و اعتبار مؤسسات کاریابی تحقیق همه جانبه نمایید.

اسکیل ورکر کانادا

 •  https://www.albertajobcentre.ca
 •  https://www.monster.ca
 •  https://www.jobboom.com
 •  http://www.saskjobs.com
 •  https://www.indeed.ca
 •  https://www.bcjobs.ca
 •  https://www.workopolis.com/en/
 

مشاغل مورد نیاز کانادا 2022

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و روش اکسپرس اینتری هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا را بررسی نمایید. چرا که دولت کانادا هر ساله و با توجه به نیاز کاری این کشور، لیست مشاغل خود را تغییر خواهد داد. در صورتی که رشته تحصیلی شخص متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز دولت کانادا باشد، می تواند با شانس بالاتری برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام نماید. بنابراین دانستن مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال میلادی جاری، می تواند کمک شایانی به فرد متقاضی جهت اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا و اخذ ویزای کار نماید. بدین منظور جدولی را تهیه نموده ایم که به معرفی برخی از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال 2022 می پردازد.

مهندسی کامپیوتر

مهندسی معدن

مهندسی برق و الکترونیک

مهندسی مکانیک

مهندسی هوافضا

مهندسی نفت

معماری

دستیار پزشکی

مهندسی عمران

مهندسی مواد

مدیر مالی

مهندسی کشاورزی

مهندسی شیمی

فیزیک

حسابداری

مهندسی گمرک

زمین شناسی

مدیر حمل و نقل

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

اسکیل ورکر کانادا

همیشه دغدغه بزرگ اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده خود می باشد. افرادی که از روش اسکیل ورکر کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند می توانند با خیالی آسوده از این بابت، در مسیر مهاجرت گام بردارند. چرا که پروسه ویزای همراه از طریق اسکیل ورکر و سیستم اکسپرس اینتری کانادا به راحتی قابل انجام است. بر اساس قوانین، همسر و فرزندان مجرد کمتر از 18 سال می توانند از ویزای همراه استفاده نمایند. در برنامه اقامت اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری، امتیازات جداگانه ای برای همسر وجود دارد که می تواند باعث افزایش امتیاز شخص متقاضی گردد. در صورتی که فرد اصلی بتواند امتیاز مورد نیاز را در این سیستم بدست آورد، همسر و فرزندان وی نیز می توانند از این همین طریق به صورت همزمان، جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. یادآوری این نکته ضروری است که متقاضی اصلی باید بتواند اثبات نماید که امکان تأمین هزینه های خود و خانواده خویش را تا زمان یافتن شغل در کانادا دارد. لازم به ذکر است که فرزندان از تحصیل رایگان بهرمهند خواهند شد و همچنین همسر متقاضی در این کشور اجازه کار نیز دارد.

اسکیل ورکر کانادا

مهاجرت همراه به کانادا

اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق کار

یکی از مهم ترین اهداف افراد جهت اقدام از روش اسکیل ورکر کانادا، دریافت اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می باشد. اگر روش اسکیل ورکر کانادا را برای مهاجرت خود انتخاب نموده اید، باید بدانید افرادی که در این روش موفق به کسب امتیاز مورد نظر می شوند، می توانند اقامت دائم کانادا را به مدت 5 سال دریافت نمایند. در طی مدت این 5 سال، فرد متقاضی باید در جستجوی کار مورد نظر خود در کانادا باشد. شاید یکی از بزرگترین مزیت های اسکیل ورکر کانادا، اقامت 5 ساله افراد در کانادا باشد. به همین دلیل است که متقاضیان بسیاری، هر ساله قصد اقدام از اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری را دارند. پس از آنکه موفق به اخذ اقامت دائم 5 ساله کانادا گردیدید، تنها تحت شرایطی می توانید اقامت خود را تمدید نمایید. بدین منظور لازمست که طی 5 سال حضور خود در خاک کانادا، حداقل 3 سال را مشغول به کار باشید و بتوانید مالیات خود را پرداخت نمایید. در این صورت می توانید اقامت را تمدید کرده و پس از آن برای دریافت پاسپورت کانادا اقدام نمایید. یکی دیگر از راه های اخذ اقامت برنامه استارتاپ کانادا است. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در مورد پاسپورت کانادا پیشنهاد می شود که به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

 

بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام. من آتشنشان هستم با 9 سال سابقه کار و 32 سال سن. برای اسکیل ورکر میتونم اقدام کنم یا خیر.

پاسخ:

 

مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم که برای شرایط کسانی که نتونستند درسشون رو ادامه بدن در ایران وتا دیپلم تونستند یا کمترازاون رو بخونن،شرایط اونارو برای مهاجرت به کانادا ازطریق کاری یا اسکیل ترید توضیح بدین. من خودم دیپلم فنی ساخت و تولید.سن۳۰سال.شغل جوشکار برق و با مدرک فنی حرفه ای.مدرک زبان ندارم ولی در حد متوسط بلدم.متاهل ممنون میشم شرایط منو بررسی کنید.

پاسخ:


 

سوالات متداول راجع به اسکیل ورکر کانادا

عوامل کسب امتیاز در اسکیل ورکر کانادا چیست؟
عوامل مختلفی مانند سن، میزان تحصیلات، سطح زبان، سابقه کاری، انطباق پذیری، شرایط همسر و عوامل جانبی موجب کسب امتیاز در دو مرحله اسکیل ورکر می شود. لازم به ذکر است که متقاضی بایستی از تمکن مالی مورد نیاز برخوردار باشد.

حداقل امتیاز لازم جهت خروج از اکسپرس اینتری کانادا چیست؟
در صورت کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل، می توان از مرحله اول عبور کرده و وارد مرحله دوم یا اصطلاحاً استخر مجازی شد. امتیاز لازم جهت خروج از مرحله دوم، در مقاطع زمانی مختلف متغیر می باشد.

آیا با اقدام از طریق اسکیل ورکر کانادا می توان اقامت دائم کانادا را به دست آورد؟
در صورت کسب امتیاز لازم در مرحله دوم و خروج از اکسپرس اینتری، از سوی دولت کانادا برای متقاضی دعوتنامه صادر می شود. چنانچه مدارک متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، اقامت دائم کانادا مستقیماً به وی اعطا می شود.

شرایط کار در کشور کانادا چگونه است؟
نرخ بیکاری در کشور کانادا پایین بوده و حدود 6 درصد می باشد. این بدان معناست که فرصت های کاری فراوانی برای متخصصان و متقاضیان ماهر کار در این کشور وجود دارد. همچنین متوسط حقوق ماهیانه در کانادا، 3.223 دلار کاناداست.


 

_____________________ سخن پایانی درباره اسکیل ورکر کانادا _____________________

اسکیل ورکر کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار، شرایط کسب امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری و جدیدترین جدول امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. هر ساله اشخاص بسیاری از سرتاسر دنیا، قصد مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا را دارند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در روش اسکیل ورکر کانادا مهمترین نکته، کسب امتیازات مورد نیاز می باشد. چرا که تنها با کسب امتیازات لازم، شخص متقاضی می تواند در کانادا مشغول به کار شود و پس از آن، موفق به دریافت اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. اگر شرایط لازم برای ورود به سیستم اسکیل ورکر کانادا را ندارید موسسه ملک پور روش های جایگزین دیگری مانند تحصیل، سرمایه گذاری و... را به شما پیشنهاد می نماید. موسسه ملک پور، در این مقاله سعی داشته تا تمام نکات اسکیل ورکر کانادا و نحوه محاسبه امتیازات در سیستم اکسپرس اینتری را بررسی نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. بدین منظور با تکمیل فرم تماس، می توانید درخواست خود جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را ثبت نمایید. همچنین، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام، با طرح آن ها در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله، پاسخ را از مشاوران برجسته موسسه ملک پور دریافت خواهید نمود.

امتیاز 4.89 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم حیدری
سلام و عرض ادب ممنونم از شما بابت توضیحات بسیار خوب شما من 29 ساله هستم و پزشک سابقه کاری 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی خودم دارم و می تونم ایلتس هفت بگیرم بهتر اینه که از طریق کاری برای کانادا اقدام کنم یا تحصیلی ؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و حسن نظر شما، با توجه به شرایط شما در صورت ارتقای سطح زبان خود، شانس بسیار بالایی جهت اقدام از طریق اسکیلدورکر و دریافت PR کانادا دارید و گزینه مناسبی جهت دستیابی به اقامت دائم کاناداست. * مانا باشید *
مریم حقانی
سلام ممنون از مطالب مفیدتون چجوری میتونم برای اسکیل ورکر اقدام کنم؟ من ۳۳ ساله هستم و فوق لیسانس مدیریت همسرم ۳۵ ساله هستن و دکترا مکانیک و سابقه کار ۱۲ سال دارن برای اسکیل ورکر شانس داریم ؟ ممنونم از راهنماییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اسکیلدورکر کاملا امتیازی است و یکی از فاکتورهای مهم آن داشتن مدرک زبان می باشد. اگر بتوانید یک نمره زبان هم ارائه بدهید برای اسکیلدورکر شانس بسیار خوبی دارید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس تا شرایط عمومی شما بطور کامل بررسی شود. موفق باشید
نازنین جعفری
با سلام ممنون از مطالب مفیدتون. آیا اقدام برای اسکیل ورکر برای هنرمندان هم امکان پذیر هست؟ در صورت داشتن سابقه کار در زمینه های هنری و ارائه مدرک زبان شانس دریافت اقامت از این طریق وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی کشور کانادا حتی یک ویزای مستقل برای هنرمندان دارد، منتها باید سوابق کاری قوی ارائه بدهند و در سطح بین المللی شناخته شده باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما هم برای کانادا و هم برای ویزای هنرمندان اتریش بررسی شود. موفق باشید.
شَروین قانع
سلام و احترام، آیا به صورت کلی بدون داشتن تجربه کار و زندگی در کانادا می توان برای برنامه اسکیل ورکر کانادا امتیاز آورد؟ با داشتن فوق لیسانس و سابقه کار حدودا 5 سال به نظر شما چه حدودی از زبان نیاز است تا از این روش بتوان اقامت گرفت؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اگر شما سابقه کار یا زندگی در کشور کانادا را ندارید می توانید در این برنامه شرکت کنید حداقل نمره زبان CLB7 معادل آیلتس 6.5 است و اگر زبانتان بالای این باشد نمره خوب کسب می کنید. درمورد سابقه کاری هم بالای 3 سال خیلی خوب است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
صادقی نژاد
سلام، مقاله خیلی خوبی بود، دستتون درد نکنه ممنون میشم بفرمایید که آیا من با امتیاز 468 می تونم برای ماه های آینده امید داشته باشم؟ یا راهی هست که بتونم امتیازم رو افزایش بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بتوانیم بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. سوال شما خیلی کلی است و کاملا بستگی به امتیازات افرادی دارد که در درون استخر هستند و یک پروسه ی کاملاً رقابتی می باشد. موفق باشید.
mohammad
سلام وقت بخیر 2سال خدمت سربازی رو میشه به عنوان سابقه کار در روش اسکیل ورکر ارائه داد؟ چون تو این 2سال برای ما بیمه رد میشه اگر امکانش هست پاسخ رو به ایمیلم هم ارسال کنید تشکر فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوابق کاری شما باید مرتبط به رشته تحصیلی تان باشد نه صرفاً ارائه سابقه بیمه. موفق باشید.
حسینی
سلام و خدا قوت. آیا با 32 سال سن و 5 سال سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلی، میتوان برای اسکیل ورکر اقدام کرد؟ بنده آیلتس ندارم اما برای اخذ آیلتس 6 در تلاشم. ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت، دوست گرامی در سالیان اخیر امتیازات اسکیل ورکر بسیار بالا رفته و شما برای آن باید مدرک زبان بیش از آیلتس 7 ارائه نمایید تا شانس خود را بالا ببرید. ضمن اینکه برای بررسی امتیازات می توانید از مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا نیز کمک بگیرید.
مونا مرادی
شرایط اسکیل ورکر کانادا 2022 به نظر شما چه تفاوتی با سال قبل دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به احتمال زیاد تغییری نکند
MARJAN
سلام و خدا قوت ، ببخشید من پرستارم با هفده سال سابقه کاری و چهل و دو سالمه ، مدرک زبان ندارم ، متاهلم ، آیا من هم ازاین طریق میتوانم مهاجرت کنم ؟ ممنون میشم من را راهنمایی کنید .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی شما باید بررسی شود و اینکه برای مهاجرت حتما باید سطح زبان خود را تقویت کنید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را برای مهاجرت به کشورهای تاپ، به صورت کامل بررسی کنند
محمود مزرعه فراهانی
با سلام وقت بخیر من ۴۶ساله متاهل با دو فرزند. زیر هجده سال فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالی و همچنین دارای هجده سال سابقه کار و کارمند دولت می‌باشم و دارای شرکت با مسولیت محدود تاسیسات گازرسانی و دارای مدارک فنی و حرفه ای و گواهینامه های معتبر سازمان نظام مهندسی .خواستم راهنمایی کنید جهت اقامت کانادا از بهترین روش با توجه به شرایط من .در ضمن همسر من ۳۸سال سن و دارای دیپلم تجربی درسی و دیپلم آرایشگری و مدرک تزریقات می‌باشد ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید اینکه شرکت دارید اگر خودتان مدیر عامل هستید و کارمند هم دارید شانستان برای برنامه های کار شرکت و همینطور برنامه های استانی کانادا خوب هست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
مشاوره رایگان