سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا

10 خرداد 1402 1 نظر

استان آلبرتا واقع در کشور کانادا از جمله مقاصد متقاضیان سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت کانادا به حساب می آید. با توجه به شرایط زندگی بسیار مناسب و ایده آل در استان آلبرتا و محبوبیت بسیار زیاد آلبرتا در میان علاقه مندان به مهاجرت سعی بر این داریم که مطالب مفیدی را در خصوص نحوه ی اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان آلبرتا و قوانین آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه از طریق شماره تلفن های مجموعه با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید می توانید از مشاوره رایگان جهت اخذ اقامت در کشورهای گوناگون اقدام نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد آسان ترین اقامت 50 هزار دلاری کانادا


روش های اقامت کانادا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
سرمایه گذاری در آلبرتای کانادا

شرایط سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا

یکی از روش های اخذ اقامت کانادا سرمایه گذاری در استان آلبرتا می باشد. سرمایه گذاری در استان آلبرتا از مزایای زیادی برخوردار است. یکی از این مزایا امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی می باشد. نکته جالب توجه این است که تمرکز اصلی سیاست های این استان برای جذب سرمایه گذار خارجی در بخش کشاورزی است که در اغلب موارد با ساخت مزارع انجام پذیر است. متقاضیان برای سرمایه گذاری در آلبرتا می توانند شهرهای گوناگون این استان را مورد توجه قرار دهد اما به طور کلی دو شهر ادمونتون و کلگری شهرهای مهم برای سرمایه گذاری در آلبرتا هستند که دارای پتانسیل های فراوانی در زمینه های صنعتی می باشند. اما اولین قدم برای سرمایه گذاری در آلبرتا این است که یک طرح 2 الی 3 خطی ارائه دهید، که نشان دهد هدف شما از حضور در این استان چیست و در چه حوزه ای قصد دارید فعالیت کنید. این همان طرح اولیه سرمایه گذار است. 

در قدم بعدی طرح را به یک بیزینس پلن میسپارید تا آن را پرورش دهد. در استان آلبرتا در 5 حوزه می توان برنامه برای کارآفرینی ارائه کرد:

 • انرژی
 • کشاورزی 
 • گردشگری
 • هوا و فضا 

از الزامات خاص سرمایه گذاری در آلبراتا این است که علاوه بر داشتن سابقه کاری در حوزه های فوق باید در 10 سال گذشته فارغ التحصیل شده باشید. از طرفی ارائه مدرک زبان آیلتس 5 از لزومات است. میزان سرمایه گذاری در شهرهای آلبراتا متفاوت است. در دو شهر ادمونتون و کلگری 100هزار دلار و در دیگر شهرهای استان 50 هزار دلار است. 

افرادی که با طرح کارآفرینی کانادا قصد دارند که مهاجرت کنند می توانند فردی که بیزنیس پلن آنها را نوشته به مدت یکسال با خود به عنوان حامی وارد استان آلبرتا کنند تا برنامه کارآفرینی شما درست پیش برود و شما بعد از یکسال بتوانید درخواست اقامت بدهید. تسلط زبان و نمره آیلتس مورد نیاز 5 می باشد و نکته هم برای سرمایه گذاری در آلبرتا این مورد است که حتما باید نهایتا 10 سال از زمان تحصیل شما گذشته باشد.

درباره برنامه خود اشتغالی کشاورزان در آلبرتا

آلبرتا کانادا یکی از مهم ترین ایالت های کانادا از نظر اقتصادی است که مزارع و دامداران را در اولویت های برنامه ها و سیاست های خود قرار داده است. آلبرتا یک استان بسیار قوی با پتانسیل های بالا برای متقاضیانی که توانایی سرمایه گذاری در این زمینه را دارند؛ می باشد. جالب است بدانید که استان آلبرتا به افرادی که توانایی سرمایه گذاری در این استان را دارند اقامت دائم و شهروندی کانادا را اعطا می نماید. البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاران باید حداقل شرایط اعلام شده از سوی این استان را داشته باشند و مدارک مورد نیاز را برای اثبات این موضوع ارائه دهند. بدیهی است که افرادی که پروژه های تولیدی را با بالاترین نرخ رشد در بخش کشاورزی در آلبرتا ارائه می دهند، در اولویت برای انتخاب توسط مسئولین هستند.

ویدیو موسسه MIE در مورد آسان ترین اقامت کانادا - پرینس ادوارد و آلبرتا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد آسان ترین اقامت کانادا - پرینس ادوارد و آلبرتا

حداقل شرایط لازم برای خوداشتغالی کشاورزی استان آلبرتا

در این بخش به بررسی شروط لازم برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و خوداشتغالی در بخش کشاورزی در آلبرتا کانادا خواهیم پرداخت. همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد سرمایه گذاری در استان آلبرتا کانادا مستلزم مجموعه ای از الزامات و شرایطی است که متقاضیان و سرمایه گذاران در این استان باید رعایت کنند. بنابراین چنانچه متقاضیان قادر به ارائه و اثبات توانایی بیشتری از این شرایط باشند، امتیاز بالاتری برایشان در نظر گرفته خواهد شد. به همین ترتیب، اگر متقاضیان بتوانند برنامه بهتری برای تولید و رشد بیشتر داشته باشند، اولویت بیشتری خواهند داشت. مجموعه ای از معیارها مستلزم مجموعه ای از حداقل پیش نیازها است که در ادامه این قسما به آنها اشاره می شود:

 • دارا بودن و اثبات مهارت در صنایع کشاورزی
 • ارائه مدارک مالی به حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار کانادا
 • ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات سرمایه گذاری جهت خریداری کردن وسایل مورد نیاز
 • ارائه توافقنامه با موسسات مالی و اعتباری در کانادا جهت تضمین راه اندازی مزرعه
 • شرکت نمودن در مصاحبه مربوطه جهت احراز صلاحیت

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اقامت کانادا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های اقامت کانادا

شرایط افراد فاقد صلاحیت برنامه مهاجرتی خوداشتغالی آلبرتا

لازم به ذکر است که با وجود برنامه های مختلف سرمایه گذاری در استان آلبرتا، این روش برای برخی از افراد قابل انجام نیست. در ادامه لیست افراد فاقد صلاحیت جهت اقدام در برنامه سرمایه گذاری در کانادا را مشاهده می فرمایید:

 • افرادی که به طور موقت در استانی غیر از آلبرتا اقامت دارند.
 • افرادی که قبلا در دولت کانادا درخواست پناهندگی ارائه داده اند و درخواست مهاجرت دارند و در لیست دیپورت مهاجرت به کانادا هستند.
 • افرادی که به عنوان مهاجرت پرستار خانگی به کانادا بوده یا مراقب زندگی افراد کم توان زندگی می کنند.
 • کسانی که در کانادا تحصیل می کنند یا دوره های کارآموزی را می گذرانند. مانند معلمان دبیرستان و دبستان، روحانیون، ورزشکاران حرفه ای و دندانپزشکان.

استارتاپ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: استارتاپ کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب استارتاپ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

شهرهای مهم برای سرمایه گذاری در استان آلبرتا

آلبرتا بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که اکثر آنها در ادمونتون و کلگری زندگی می کنند که هر دو به لحاظ سرمایه گذاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. شهر کلگری از جمله بزرگترین شهرهای کانادا واقع در استان آلبرتا است که جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است. این شهر تشکیل شده از قومیت ها و فرهنگ های مختلف است، به طوری که بخش گسترده ای از مردم کلگری را کشورهای اروپایی، جنوب قاره آسیا و چینی-کانادایی تشکیل می دهند. سیستم اقتصادی شهر کلگری بیشتر بر پایه نفت و گاز و صنایع خدماتی استوار است و بسیاری از شرکت های معتبر در این شهر سرمایه گذاری کرده اند. شهر ادمونتون نیز ششمین شهر از شهرهای بزرگ کانادا است. این شهر در حدود یک میلیون نفر جمعیت را شامل می شود. نسبت بسیار زیاد مساحت به جمعیت باعث شده است که این شهر دارای محدوده وسیعی از پارک ها و فضای سبز باشد. شهر ادمونتون نیز به لحاظ صنعتی بسیار فعال بوده و بستر مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم نموده است.

سرمایه گذاری در پرنس ادوارد و آلبرتا

کشور کانادا چند برابر ایران مساحت دارد و تنها ۳۸ میلیون جمعیت دارد. وسعت این کشور حتی از آمریکا که ۳۰۰ میلیون جمعیت دارد نیز بیشتر است. در این بخش قصد داریم در مورد کارآفرینی در پرنس ادوارد . آلبرتا با شما صحبت کنیم. کسانی که قصد دارند بیزینس خود را در کانادا راه بیندازند و اقامت این کشور را دریافت کنند، سرمایه گذاری در استان های کوچک مانند پرنس ادوارد و آلبرتا بسیار مناسب است زیرا نیاز به هزینه ی پایین یعنی ۵۰ الی ۷۵ هزار دلار دارد و بعد از گذشته 2 الی3 سال که اقامت خود را دریافت کردید می توانید به استان های بزرگ تر نیز مهاجرت کنید. نکته خیلی مهمی که اینجا لازم است متذکر شویم این است که برای دریافت اقامت در استانهای پرتقاضا مانند بریتیش کلمبیا، شما زمان زیادی را باید منتظر بمانید تا به پرونده تا رسیدگی شود. زیرا درخواست برای این استانها بالا بوده و حداقل یک الی دو ساعت طول میکشد تا پرونده شما بررسی شود. اما برای استان های کوچک خیلی زود می توانید ویزای خود را دریافت کنید یعنی هفت الی هشت ماهه می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید البته مهم است که از طریق چه موسسه ای اقدام کنید تا کمترین زمان بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید. از مزایای بسیار خوب به سرمایه گذاری در کانادا میتوان موارد زیر را نام برد

 • همسر شما نیز اجازه کار فول تایم دارد
 • تحصیل بچه های زیر ۲۱ سال رایگان است
 • هزینه های مهاجرت پایین است
 • زمانی سرمایه گذاری میکنید که خودتان هم وارد کشور کانادا می شوید و نیاز به پرداخت هزینه قبل از ورود نیست
 • با سرمایه ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار دلار می توانید به راحتی برای خود و خانواده خود اقامت دریافت کنید

استاندارد های سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا

به طوری کلی سرمایه گذاری در کشور کانادا از ۴ بخش تشکیل می شود که متقاضیان بر اساس شرایط خود می توانند یکی از روش را گزینش نمایند.

 • مشارکت انفرادی (sole partnership): سرمایه گذاری به صورت جداگانه و انفرادی
 • مشارکتی (partnership): سرمایه گذاری مشترک ۲ یا چند نفر
 • مشارکت محدود (limited partnership): وظایف مشخص تعیین شده برای هر سرمایه گذار
 • مشارکت با مسئولیت محدود (limited liability partnership): سرمایه گذاری شرکای دارای یک یا چند حرفه

به طور کلی ۴ مرحله برای ارائه درخواست سرمایه گذاری در آلبرتا وجود دارد. که به شرح زیر می باشند:

 • گزینش کردن یک نام تجاری و لوگو برای شرکت
 • ارائه نمودن یک گزارش جهت راه اندازی و ثبت کسب و کار
 • تکمیل نمودن فرم های سرمایه گذاری که نوع کسب و کار و زمان و ... را شامل می شوند
 • ثبت کردن اطلاعات

مزایای سرمایه گذاری در استان آلبرتا

با توجه به محبوبیت استان آلبرتا در میان علاقه مندان به مهاجرت به کانادا و همچنین وجود پتانسیل های فراوان برای سرمایه گذاران بین المللی، این استان دارای مزیت های بی شماری برای سرمایه گذاری می باشد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می نماییم:

 • وجود درآمد بالاتر در آلبرتا به نسبت سایر استان های کانادا
 • وجود پتانسیل های بالای صنعتی
 • نرخ نسبتاً کم مالیات بر درآمد
 • دستمزد بالا به نسبت درآمد

سرمایه گذاری استانی آلبرتا

شرایط زندگی در آلبرتا برای سرمایه گذاران

متقاضیان سرمایه گذاری در استان آلبرتا کانادا، با دارا بودن شرایط ذکر شده در بخش های قبلی و اخذ اقامت کانادا می توانند از شرایط بسیار مناسبی برای اسکان و زندگی برخوردار شوند. با توجه به، به صرفه بودن هزینه های زندگی در استان آلبرتا به نسبت سایر استان ها و نقاط کانادا، شرایط داشتن زندگی مناسب به راحتی برای متقاضیان فراهم است. هزینه به نسبت پایین اجاره خانه در آلبرتا و نیز نرخ مالیات بر درآمد پایین از جمله معیارهایی محسوب می شود که شرایط زندگی ایده آل را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد. در رابطه با میزان هزینه های زندگی در آلبرتا نیز می توان گفت ​​هزینه ماهانه زندگی در این استان برای هر نفر در حدود ۲۳۰۰ دلار کانادا است. لازم به ذکر است که میزان امنیت در این استان نیز با توجه به کم بودن میزان جرم و جنایت بسیار بالا است.

شرایط اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری در آلبرتا

در رابطه با نحوه اخذ اقامت برای سرمایه گذاران در استان آلبرتا باید توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع به متقاضیان یک دوره اقامت موقت دو ساله اعطا می شود که در طی آن بر عملکرد آنها نظارت می شود. این نوشتار به دست متخصصین در زمینه مهاجرت در موسسه ملک پور گردآوری شده و به رشته تحریر در آمده است، بر همین اساس لازم به ذکر است که هر گونه کپی برداری از این مقاله شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی نیز خواهد داشت. اگر درخواست متقاضی برای کار، کارآفرینی یا خوداشتغالی مناسب تشخیص داده شود، در صورت ارائه درخواست از سوی متقاضی، ویزای اقامت دائم کبک برای وی صادر می شود. پس از آن با گذشت چند سال متقاضی قادر خواهد بود برای ارائه درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا اقدام نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری در آلبرتا کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

کدام شهرها برای انتخاب محل سرمایه گذاری در آلبرتا مناسب هستند؟

شهرهای کلگری و ادمونتون از بزرگترین و بهترین شهرهای استان آلبرتا کانادا برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.

هزینه زندگی در استان آلبرتا چقدر است؟

در رابطه با میزان هزینه های زندگی در آلبرتا نیز می توان گفت ​​هزینه ماهانه زندگی در این استان برای هر نفر در حدود ۲۳۰۰ دلار کانادا است.

ارائه مدارک مالی برای چه مبلغی به منظور سرمایه گذاری در استان آلبرتا مورد نیاز است؟

ارائه مدارک مالی به حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار کانادا برای متقاضیان سرمایه گذاری در استان آلبرتا مورد نیاز است.

سرمایه گذاری در آلبرتا در کدام بخش ها در اولویت قرار دارد؟

آلبرتا کانادا یکی از مهم ترین ایالت های کانادا از نظر اقتصادی است که مزارع و دامداران را در اولویت های برنامه ها و سیاست های خود قرار داده است.

سخن پایانی

همانطور که بررسی شد استان آلبرتا واقع در کشور کانادا یکی از مهم ترین و بزرگترین ایالت های کانادا به لحاظ صنعتی و اقتصادی است که پتانسیل های بالایی برای متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری دارد. با توجه به مطالب ذکر شده همچنین شرایط زندگی در استان آلبرتا بسیار مناسب و ایده آل است و همین موضوعات باعث ایجاد محبوبیت بسیار آلبرتا در میان علاقه مندان به مهاجرت گشته است. از این رو سعی بر این داشتیم که مطالب مفیدی را در خصوص نحوه اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان آلبرتا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه از طریق شماره تلفن های مجموعه با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید می توانید از مشاوره رایگان جهت اخذ اقامت در کشورهای گوناگون اقدام نمایید.


ثبت پرسش
حمیدنادعلیان
سلام. آیا برای کارآفرینی پرنس ادوارد شرط زبان یا استخدام نیروی کار نیز دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله این دو شرط در تمام ایالت ها الزامی میباشد
مشاوره رایگان