اکسپرس اینتری کانادا

2 اسفند 1400 21 نظر

اکسپرس اینتری کانادا، شرایط عمومی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری و روش های اخذ تابعیت و شهروندی کشور کانادا از طریق اسکیل ورکر و برنامه امتیازبندی و محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ شرایط اخذ امتیاز در اکسپرس اینتری کانادا چه می باشد؟ چگونه می توان از طریق اکسپرس اینتری کانادا موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شد؟ در این مقاله به سوالات فوق و برخی دیگر از سوالات احتمالی در باب اکسپرس اینتری کانادا پاسخ داده شده و اطلاعاتی کامل و کاربردی پیرامون این برنامه مهاجرتی در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده شود. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اکسپرس اینتری کانادا و اقدام از طریق آن می باشید، پیشنهاد می شود که با دفاتر موسسه ملک پور تماس گرفته و در این زمینه مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. علاوه بر این، تکمیل فرم تماس، فرصتی می باشد که از طریق آن می توانید تقاضای تماس با شما به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان نمایید. در ادامه این مقاله در باب اکسپرس اینتری کانادا، زیرعنوان های زیر به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

تماس با ما

اکسپرس اینتری کانادا

آشنایی با کشور کانادا و شرایط اکسپرس اینتری کانادا

شرایط اکسپرس اینتری کانادا و شرایط عمومی کشور کانادا در این زیر عنوان مورد بررسی قرار گرفته و سعی می شود که اطلاعات کلی در خصوص کشور کانادا در اختیار شما قرار گیرد. کشور کانادا یکی از پرتقاضاترین و برترین مقاصد مهاجرت در جهان می باشد. با توجه به این که کانادا کشور مهاجرپذیریست و بر اساس آمار اعلام شده در سال 2021 به عنوان برترین کشور جهان از لحاظ کیفیت زندگی شناخته شده است،

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

 

در سال های اخیر مقصد مهاجرت بسیاری از مردم جهان به ویژه ایرانیان عزیز بوده است. این کشور در نیم کره شمالی کره زمین و در منتهی الیه شمالی قاره پهناور آمریکا واقع شده است. کانادا از سمت جنوبی خود مرز بسیار طولانی با کشور آمریکا دارد. مساحت این کشور 9,984,670 کیلومتر مربع است که از لحاظ مساحت و پهناوری، مقام دومین کشور در میان تمامی کشور های جهان را به خود اختصاص داده و پس از روسیه قرار گرفته است. کشور کانادا تحت سیستم دولت فدرال اداره شده و ایالت های مختلفی دارد. این سیستم فدرالی باعث کنترل بهتر نقاط مختلف کشور و پیشرفت سریع این کشور گردیده است. ایالت های مختلف دارای قوانین خاصی بوده ولی به صورت کلی تحت کنترل نظام فدرال این کشور اداره می شوند. پایتخت این کشور شهر اوتاوا در ایالت اونتاریو می باشد. از اصلی ترین و پر جمعیت ترین شهرهای این کشور می توان به تورنتو، ونکوور و مونترال اشاره داشت.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

با وجود این که کشور کانادا یکی از پهناورترین کشور های جهان می باشد، اما تنها در حدود 36 میلیون نفر جمعیت دارد. شرایط اکسپرس اینتری کانادا موجب شده است که دولت کانادا از چندین سال گذشته تا به حال، برنامه های مهاجرتی مختلفی را برای جذب نیروهای کار ماهر و سرمایه گذاران در این کشور به اجرا درآورد. پروسه جذب نیروهای مورد نیاز و برنامه های مختلف مهاجرتی باعث ایجاد سیستم های امتیاز بندی مختلفی در این کشور شده است. اکسپرس اینتری کانادا یکی از این سیستم های امتیاز بندی در کانادا می باشد که سه برنامه اصلی مهاجرتی کانادا تحت این سیستم در حال جذب نیرو کار و متخصصین می باشد. در این مقاله به معرفی برنامه های مختلف تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا پرداخته و تمرکز اصلی را بر روی یکی از پرتقاضاترین روش های مهاجرتی به این کشور یعنی روش اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری کانادا قرار می دهیم.

اکسپرس اینتری کانادا چیست و اخذ اقامت کانادا با اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا یکی از سیستم های امتیازی در این کشور می باشد که در صورت برآوردن شرایط لازم و امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا، در همان بدو ورود منجر به اخذ اقامت دائم می گردد و پس از چند سال زندگی و کار در این کشور می توان نسبت به دریافت تابعیت کانادا اقدام کرد. بدون شک برنامه های مهاجرتی تحت پوشش اکسپرس اینتری کانادا، یکی از برترین برنامه های مهاجرتی برای کسانی می باشد که قادر به کسب امتیاز بالا در سیستم امتیازبندی کانادا می باشند. افرادی که در اکسپرس اینتری کانادا موفق به اخذ امتیاز کافی می شوند، با تشخیص و صلاحدید دولت کانادا می توانند در بدو ورود خود به کانادا، اقامت دائم دریافت نمایند و به راحتی در این کشور مشغول به کار و تحصیل شده و از تمامی حقوق شهروندی به جز حق رأی برخوردار باشند. همچنین فرزندان این افراد نیز می توانند در مدارس دولتی کانادا به طور رایگان مشغول به تحصیل شوند.

دارندگان اقامت دائم این کشور با 3 سال زندگی در کانادا در طی 5 سال و در صورت ادغام با فرهنگ کانادایی و نشان دادن شرایط مناسب زبان می توانند برای دریافت پاسپورت کشور کانادا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که پاسپورت کشور کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت ها در جهان می باشد.

 

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا

در این مقاله ما سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

ارزش و اعتبار پاسپورت کانادا

اکسپرس اینتری کانادا یکی از اصلی ترین و سریع ترین روش های اخذ پاسپورت کانادا می باشد. پاسپورت کشور کانادا به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور، آسانی رفت و آمد به آمریکا و رتبه و اعتبار بالای آن در آزادی سفر به دیگر کشورها یکی از محبوب ترین پاسپورت های جهان می باشد. دارندگان پاسپورت کشور کانادا قادر هستند که به 67 کشور جهان بدون اخذ ویزا و 41 کشور جهان با اخذ ویزا در مقصد سفر نمایند. رتبه پاسپورت کانادا در سال 2021، 15 می باشد. اخذ تابعیت و پاسپورت کشور کانادا به محض ورود به این کشور امکان پذیر نمی باشد. بلکه لازم است که در این کشور حضور داشته و به کار با حقوق کافی اشتغال داشته باشید تا بتوانید بیمه و مالیات پرداخت نمایید. سپس با گذشت مقدار معینی و در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور کانادا درخواست نمایید.

اکسپرس انتری کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پاسپورت کانادا و انواع روش های اخذ آن، یپشنهاد می شود که به لینک زیر مراجعه فرمایید.

نرخ بیکاری و بازار کار کانادا

نرخ بیکاری از جمله شاخص های مهمی است که اقتصاددان ها به آن توجه دارند. نرخ بیکاری به معنای نسبت جمعیت بیکار یک کشور به جمعیت فعال آن کشور می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به تحریر درآمده و تکثیر از آن بدون اجازه و به هر نحو، خلاف موازین شرعی و اخلاقی است. چنانچه در کشوری سیاست های اقتصادی حاکم بر آن، موجب افزایش رشد اقتصادی آن کشور شود؛ وضعیت اشتغال در آن افزایش یافته و از نرخ بیکاری آن کشور کاسته می شود. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، نرخ بیکاری در کانادا برابر با 9 درصد می باشد.

اکسپرس اینتری کانادا

روش های مرتبط با اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا و روش های زیر مجموعه آن در این زیر عنوان بررسی و مقایسه می شوند. سیستم اکسپرس اینتری کانادا یک سیستم آنلاین جهت امتیازدهی و انتخاب بهترین نیروهای مورد نظر جهت کار و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. به صورت کلی سه روش کلی مهاجرتی کانادا که بر اساس امتیازبندی و اخذ اقامت دائم در کانادا می باشند، تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا به انتخاب نیروهای مورد نیاز خود می پردازند. این سه روش عبارتند از:

 1. برنامه ایالتی اسکیل ورکر(Federal Skilled Worker Program)
 2. برنامه ایالتی اسکیل ترید(Federal Skilled Trades Program)
 3. کلاس تجربه کانادایی(Canadian Experience Class)

در ادامه به توضیح مختصری از هر سه روش فوق به عنوان زیر مجموعه های روش اکسپرس اینتری کانادا خواهیم پرداخت و سپس تمرکز اصلی مقاله را بر روی روش اول یعنی برنامه ایالتی اسکیل ورکر که معروف ترین روش اقامتی در کانادا بوده و طرفداران زیادی دارد معطوف می کنیم.

 • برنامه ایالتی اسکیل ورکر کانادا canada skilled worker

این روش مهاجرتی که اصلی ترین و مهمترین روش اقامتی کانادا می باشد تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا قرار دارد. این روش مهاجرتی به دلیل آنکه سابقه کار در کانادا جزو ملزومات اصلی آن نمی باشد، برای متقاضیانی که از دیگر کشور های جهان برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام می نمایند بسیار پر طرفدار می باشد. در این روش اقامتی، تمامی شغل های لیست 0، A و B در زیر مجموعه مشاغل NOC قرار داشته و فرد بدون داشتن سابقه کار در کانادا و با داشتن تحصیلات آکادمیک، سطح زبان بسیار خوب و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می تواند برای این روش اقدام نماید. دو روش بعدی هر دو نیاز به سابقه کار در کانادا یا سرتیفیکیت های کانادایی دارند.

 • برنامه ایالتی اسکیل ترید کانادا canada skilled trade

روش اسکیل ترید به عنوان یک از برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا می باشد که در صورت اخذ شرایط آن می توان از همان ابتدا به اقامت دائم کانادا دست یافت. در روش اسکیل ترید نیاز به مدرک تحصیلی نمی باشد ولی متقاضی باید حداقل یک پیشنهاد شغلی یک ساله در یکی از شغل های مورد نظر این برنامه و یا سرتیفیکیت در رشته های مورد نظر این برنامه از نهاد های مورد قبول کانادا داشته باشد. لیست مشاغل مورد نیاز این برنامه مهاجرتی در سایت مهاجرت کانادا به صورت کامل ارائه شده است. در ادامه به برخی از حرفه های و مناصب شغلی مورد نیاز این روش اقامتی اشاره شده است:

 • حرفه های صنعتی، برق و ساختمانی
 • حرفه های نگهداری و بهره برداری از تجهیزات
 • سرپرستان و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و صنایع مرتبط
 • سرپرستان پردازش، تولید و خدمات و اپراتورهای کنترل مرکزی
 • حرفه های مرتبط به آشپزی و پخت و پز
 • حرفه های قصابی و نانوایی

تمامی شغل های فوق زیر مجموعه لیست B در طبقه بندی ملی شغل ها در کانادا (National Occupational Classification) یا همان NOC قرار دارند.

 • برنامه کلاس تجربه کانادایی canadian experience class

این برنامه اقامتی تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا مربوط به متقاضیانی می باشد که دارای تجربه کار در کانادا بوده و می خواهند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از اصلی ترین شرایط این برنامه که جزو الزامات می باشد، داشتن حداقل 1 سال سابقه کار در کانادا به صورت تمام وقت و یا معادل آن به صورت پاره وقت در 3 سال گذشته می باشد. در این روش نیز مانند تمامی برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا سطح زبان در انتخاب فرد می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. در این برنامه مهاجرتی تمامی شغل های لیست 0، A و B در زیر مجموعه مشاغل NOC می توانند جهت اخذ اقامت دائم در صورت کسب امتیاز مورد نظر اقدام نمایند. در جدول زیر این سه روش زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا با هم مقایسه شده است، به طوری که به راحتی می توان تفاوت با استفاده آن، تفاوت این سه روش را درک کرد.

 

معیارهای واجد شرایط بودن

برنامه کلاس تجربه کانادایی

برنامه ایالتی اسکیل ورکر

برنامه ایالتی اسکیل ترید

سطح زبان

انگلیسی و یا فرانسوی

(CLB 5 برای مشاغل B)

(CLB 7 برای مشاغل 0)

نگلیسی و یا فرانسوی

(CLB 7)

انگلیسی و یا فرانسوی

(CLB 5 برای مهارت صحبت کردن و شنیدن)

(CLB 4 برای مهارت خواندن و نوشتن)

نوع و سطح تجربه کاری

حداقل یکسال تجربه کار کانادایی در لیست مشاغل A، B و 0 در NOC

حداقل یکسال سابقه کار در کانادا و یا دیگر کشور ها در لیست مشاغل A، B و 0 در NOC

حداقل یکسال سابقه کار در کانادا و یا دیگر کشور ها در برحی از مشاغل لیست مشاغل B در NOC

میزان سابقه کاری

حداقل یک سال در سه سال گذشته شامل فول تایم یا معادل آن به صورت پاره وقت

حداقل 1 سال در 10 سال گذشته

حداقل دو سال در پنج سال گذشته شامل فول تایم یا معادل آن به صورت پاره وقت

پیشنهاد شغلی

نیازی ندارد

الزامی نیست ولی می توانید امتیاز مناسبی را با داشتن آن دریافت نمایید

پیشنهاد شغلی با حداقل دوره یکساله

تحصیلات آکادمیک

نیازی ندارد

حداقل مدرک 2 ساله تحصیلات آکادمیک البته با داشتن مدارک بالاتر امتیاز مناسبی را می توانید اخذ نمایید.

نیازی ندارد

اسکیل ورکر کانادا

اکسپرس اینتری کانادا و به صورت تخصصی تر روش اسکیل ورکر در این زیرعنوان مورد بررسی قرار می گیرد. همانطور که در عنوان قبل بررسی شد اکسپرس اینتری کانادا دارای سه زیر برنامه اصلی می باشد. مهمترین و پرکاربردترین این برنامه ها برای کسانی که از خارج از کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند، برنامه ایالتی اسکیل ورکر می باشد. روش اسکیل ورکر به صورت کلی دو مرحله دارد و امتیازات هر فرد با توجه به شرایط و رزومه علمی و کاری وی در دو مرحله سنجیده می شود.

در این روش مهاجرتی هریک از خصوصیات و جزییات رزومه از جمله سن، تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان و شرایط همسر در صورت متأهل بودن دارای امتیازاتی می باشد که در زیرعنوان بعدی با جزییات کامل مورد بررسی و تشریح قرار خواهد گرفت. این روش مهاجرتی در سالهای اخیر بسیار مورد تقاضا بوده و افراد بسیاری از سرتا سر جهان از جمله چین، هند، تایلند، ایران و بسیاری دیگر از کشورها برای آن اقدام می نمایند. لذا سقف امتیازاتی که با کسب آن می توان از استخر مجازی (مرحله ای که متقاضیان واجد شرایط پس از گذراندن مرحله اول، وارد آن می شوند) خارج شد رو به افزایش می باشد.

همانطور که قبلاً گفته شد و عامل سطح زبان در این روش مهاجرتی بسیار تأثیرگذار می باشد. متقاضیان مشاغلی که در لیست NOC در رده 0، A و B قرار دارند می توانند با داشتن سابقه کاری، سن مناسب و سطح تحصیلات مورد نیاز و البته مدرک زبان با سطح بالا، برای اخذ اقامت دائم کانادا از این روش مهاجرتی اقدام نمایند. نکته حائز اهمیت این است که سابقه کاری باید مرتبط با رشته تحصیلی بوده و با داشتن مدارک معتبر مانند سابقه بیمه قابل اثبات می باشد. موسسه ملک پور برای اولین بار سری ویدئو هایی را با نام آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا تهیه نموده است که در آن گام به گام به مراحل محاسبه امتیاز و ثبت نام در روش اسکیل ورکر توضیح داده شده است. در این محصول، به طور جزیی و دقیق به روش انجام تمامی مراحل برنامه ایالتی اسکیل ورکر به عنوان یکی از برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا پرداخته شده است. متقاضیانی که مایل به اقدام از طریق برنامه مهاجرتی تحت اکسپرس اینتری کانادا می باشند، می توانند با تهیه محصول آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا، پروسه مهاجرت را با هزینه کمتری طی کنند.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

?آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا?

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

همانطور که قبلاً گفته شد اکسپرس اینتری کانادا دارای سه برنامه اصلی می باشد که مهم ترین آن برای افرادی که از خارج از کانادا برای اخذ اقامت این کشور اقدام می نمایند، برنامه اسکیل ورکر می باشد. در این بخش شرایط امتیازبندی و نحوه محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری به تفکیک ارائه شده است. به صورت کلی در روش اسکیل ورکر در دو مرحله امتیازات متقاضیان محاسبه می شود. کسانی که در مرحله اول موفق به اخذ امتیازات لازم شوند، وارد سیستم امتیازبندی مرحله دوم شده و در صورت کسب امتیاز بیش از دیگران، از سوی دولت کانادا دعوتنامه دریافت می نمایند. در ادامه به صورت کامل نحوه امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

نحوه امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا در مرحله اول

در این مرحله شش عامل اصلی مورد بررسی قرار می گیرند. در صورتی که فرد بتواند حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را به خود اختصاص دهد، می تواند وارد مرحله دوم شود. شش عامل ذکر شده و امتیازات آنها به شرح زیر می باشد:

 • مهارت های انگلیسی و فرانسه:

در این قسمت حداکثر امتیازات قابل کسب 28 خواهد بود. امتیازات شما بر اساس چهار مهارت - - Writing - Listening -speaking Reading خواهد بود. ارائه مدرک زبان برای انجام پروسه اسکیل ورکر الزامی می باشد و اگر حتی فرد بدون مدرک زبان هم بتواند به 67 امتیاز مورد نظر هم برسد باز هم قادر به شروع پروسه اسکیل ورکر نخواهد بود. در جدول زیر شرایط و نحوه اخذ امتیاز از مدرک زبان را مشاهده می نمایید. اگر هردو زبان فرانسه و انگلیسی مسلط هستید می توانید از امتیاز مجموع هر دو سطح زبان، با ارائه مدرک استفاده نمایید.

 

سطح زبان اول

speaking

Listening

Reading

Writing

CLB 9 و یا بالاتر

6

6

6

6

CLB 8

5

5

5

5

CLB 7

4

4

4

4

پایین تر از  7CLB

بدون نمره

بدون نمره

بدون نمره

بدون نمره

 

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

 

در جدول زیر میزان امتیاز نمره آیلتس جنرال و معادل CLB آن نمایش داده شده است. برای استفاده از جدول بالا می توانید با استفاده از جدول زیر نمره آیلتس مورد نظر خود را بررسی نموده و معادل CLB آن را استفاده نمایید.

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

همچنین در جدول زیر نمرات آزمون TEF فرانسوی و معادل CLB آن نمایش داده شده است. اگر به عنوان زبان دوم فردی حداقل CLB 5 و یا بالاتر داشته باشد، به ازای هر بخش از نمره زبان 4 امتیاز به دست می آورد.

 

سطح CLB

TEF Reading

TEF Writing

TEF Listening

TEF Speaking

10

263-277

393-415

316-333

393-415

9

248-262

371-392

298-315

371-392

8

233-247

349-370

280-297

349-370

7

207-232

310-348

249-279

310-348

6

181-206

271-309

217-248

271-309

5

151-180

226-270

181-216

226-270

4

121-150

181-225

145-180

181-225

 

نکته: دو جدول فوق برای معادل نمودن نمره زبان هم در این مرحله و هم در مرحله دوم مورد استفاده قرار می گیرند.

 • تحصیلات:

در بخش تحصیلات شما می توانید حداکثر 25 امتیاز کسب نمایید. در جدول ذیل، میزان امتیازاتی که به مدارک تحصیلی تعلق می گیرد نمایش داده شده است. برای اخذ این امتیازات باید مدرک تحصیلی کانادایی داشته باشید و یا مدرک شما توسط موسسه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا ارزیابی و معادل سازی شده باشد.

 

نوع تحصیلات

امتیاز

مدرک دانشگاهی در سطح دکتری و یا معادل آنها

25

مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس و یا معادل آنها

مدارک مشاغل تخصصی (مانند پزشکی – دامپزشکی – دندانپزشکی –اپتومتری –حقوق – کایروپراتیک - داروسازی)

مشاغل مربوط به این رشته ها باید در سطح A در NOC سال2011 باشند و توسط سازمان تنظیم مقررات استانی تأیید شده شده باشند.

 

23

2 مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا و یا معادل آنها

(یکی از مدارک باید حداقل دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد مانند لیسانس)

22

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از 3 سال (لیسانس) از کانادا یا معادل آنها

21

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 2 سال از کانادا یا معادل آنها (فوق دیپلم)

19

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 1 سال از کانادا یا معادل آنها

15

مدرک دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل آنها

5

 

 • تجربه کاری:

حداکثر امتیاز در بخش امتیازات تجربه کاری 15 امتیاز می باشد. در ادامه، امتیاز اختصاص یافته به میزان سابقه کاری نمایش داده شده است. لازم به ذکر است که باید سابقه کاری به صورت تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته و یا معادل آن به صورت کار پاره وقت) باشد و باید مدارک معتبر برای اثبات این سابقه کاری ارائه گردد. برای ایرانیان ارائه سابقه بیمه می تواند مدرکی دال بر واقعی بودن سابقه کاری باشد. همچنین باید برای کاری که انجام داده اید حقوق دریافت کرده باشید و کارهای داوطلبانه مورد قبول نمی باشند. از سوی دیگر همانطور که در زیر عنوان های قبلی گفته شد شغل فرد باید در لیست NOC در skill level 0 و یا A یا B باشد.

 

سال تجربه

امتیاز

1 سال

9

2-3 سال

11

4-5 سال

13

6 سال یا بیشتر

15

 

 • سن و سال:

فرد با توجه به سن میلادی خود مطابق جدول زیر امتیاز دریافت می نماید. حداکثر امتیاز برای سن، 12 امتیاز می باشد که به بازه سنی 18- 35 سال تعلق می گیرد.

 

سن

امتیاز

زیر 18 سال

0

35-18

12

36

11

37

10

38

9

39

8

40

7

41

6

42

5

43

4

44

3

45

2

46

1

47 و بیشتر

0

 

 • استخدام هماهنگ شده در کانادا:

حداکثر امتیاز در این بخش 10 امتیاز می باشد. شما می توانید با داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و با حقوق در کانادا قبل از اقدام از روش اسکیل ورکر امتیاز دریافت نمایید. این کار باید دائمی و تمام وقت باشد و در سطح شغل 0 و یا A یا B در لیست NOC باشد.

 • عامل سازگاری:

حداکثر امتیاز در این بخش 10 امتیاز می باشد. شما می توانید با توجه به شرایط همسرتان و یا شرایط خاصی، بر اساس جدول ذیل کسب امتیاز کنید.

 

عامل سازگاری

امتیاز

سطح زبان همسر

(مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 4 یا بیشتر برای تمامی مهارت ها)

مدرک باید تأیید شده باشد و کمتر از 2 سال قبل صادر گردیده باشد.

5

تحصیلات قبلی شما در کانادا

(حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند.)

5

تحصیلات قبلی شما در کانادا

(حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند.)

5

سابقه کار قبلی شما در کانادا

(حداقل 1 سال تمام وقت در کانادا کار کرده باشید با اجازه کار قانونی و شغل شما جزو سطح 0 یا A یا B در NOC باشد.)

10

سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا

(حداقل 1 سال تمام وقت با اجازه کار قانونی)

5

استخدام هماهنگ شده در کانادا

5

اقامت یا تابعیت اقوام شما یا همسرتان در کانادا که بالای 18 سال سن داشته و در کانادا حضور دارند.

(شامل والدین، پدر بزرگ یا مادر بزرگ، فرزند، خواهر یا برادر، نوه، عمه، عمو، دایی، خاله، خواهرزاده و برادرزاده)

 

5

 

اگر متقاضی از مجموع امتیازات مرحله اول حداقل 67 امتیاز اخذ نماید، واجد شرایط برنامه اسکیل ورکر بوده و می تواند وارد مرحله دوم یعنی POOL یا استخر مجازی گردد.

نحوه امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا در مرحله دوم

پس از کسب حداقل ۶۷ امتیاز از مرحله اول، شما وارد مرحله دوم می شوید که اصطلاحاً pool یا استخر مجازی نامیده می شود. در این مرحله شما می توانید تا حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز کسب کنید. از این ۱۲۰۰ امتیاز، ۶۰۰ امتیاز مربوط به عوامل فردی و ۶۰۰ امتیاز اضافی است. متقاضیان واجد شرایط بر اساس امتیازات کسب شده، طبقه بندی می شوند و در ۲۵ نوبت در سال بر اساس بیشترین امتیاز کسب شده، از استخر خارج شده و دعوتنامه دریافت می کنند. متقاضیان تا یک سال در استخر خواهند ماند و در صورت عدم دریافت دعوتنامه باید مجدداً ثبت نام نموده و با تشکیل پروفایل خود، پروسه اخذ اقامت از این طریق را از مرحله اول شروع نمایند.

در ابتدا در جداول زیر خلاصه ای از حداکثر امتیازات قابل اخذ در مرحله دوم اسکیل ورکر به عنوان برنامه تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا نمایش داده شده است. در ادامه همین بخش، جزییات بیشتری در خصوص عوامل امتیازدهی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ارائه خواهد شد.

 • عوامل اصلی و موثر در فرد اصلی

عوامل

امتیاز با همسر

امتیاز بدون همسر

سن

100

110

تحصیلات

140

150

زبان

150

160

تجربه کاری کانادایی

70

80

 

 • عوامل همسر

عوامل

امتیاز (حداکثر 40 امتیاز)

تحصیلات

10

زبان

20

تجربه کاری کانادایی

10

 

 • عوامل تطابق مهارت

نوع تحصیلات

امتیاز (حداکثر50 امتیاز)

مدرک بالای لیسانس و زبان خوب

50

مدرک بالای لیسانس و تجربه کاری

50

 

تجربه کاری خارجی (خارج از کانادا)

امتیاز

تجربه کار خارج از کانادا با زبان خوب (CLB با سطح7 و بالاتر)

50

با تجربه کاری کانادایی و تجربه کاری خارجی

50

 

مدرک مهارت (مخصوص شامل تجارت)

امتیاز (حداکثر 50)

با مدرک مهارت و زبان خوب

50

 

در این حالت، حداکثر امتیاز به دست آمده از موارد بالا، 600 امتیاز می باشد.

 • امتیازات اضافی:

مجموع امتیازات در این بخش می تواند بیشتر از 600 امتیاز باشد، ولی فرد در بهترین حالت می تواند از 600 امتیاز آن استفاده نماید.

 

عامل

امتیاز

برادر یا خواهر که در کانادا زندگی می کند

(اقامت دائم یا شهروند)

15

مهارت های زبان فرانسه

30

تحصیلات عالیه در کانادا

30

استخدام هماهنگ شده (با داشتن پاسخ مثبت از بررسی تأثیر بر بازار کار)

200

نامزدی PN (نامینیشن استانی)

600

 

حداکثر امتیاز از کل موارد مرحله دوم، 1200 امتیاز می باشد. پس از نمایش حداکثر امتیازات مرحله دوم یا استخر مجازی، اکنون به بررسی ریز امتیازات و نحوه محاسبه جزیی امتیاز متقاضیان در مرحله دوم پروسه اسکیل ورکر تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا می پردازیم.

عوامل انسانی

به صورت کلی در بخش عوامل انسانی، حداکثر امتیاز برای متقاضی متأهل 460 امتیاز و برای فرد مجرد 500 امتیاز می باشد. هر یک از عوامل امتیازدهی در این بخش، در قالب جداولی ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • سن:

در جدول زیر امتیاز سن برای متقاضی نمایش داده شده است. حداکثر امتیاز برای متأهلین 100 امتیاز و برای مجردین 110 امتیاز می باشد.

 

سن

امتیازات با همسر

امتیاز بدون همسر

17 و کمتر

0

0

18

90

99

19

95

105

29-20

100

110

30

95

105

31

90

99

32

85

94

33

80

88

34

75

83

35

70

77

36

65

72

37

60

66

38

55

61

39

50

55

40

45

50

41

35

39

42

25

28

43

15

17

44

5

6

45 سال به بالا

0

0

 

 • تحصیلات:

جدول زیر برای محاسبه امتیاز فرد اصلی از میزان تحصیلات وی می باشد. حداکثر امتیاز در این بخش متعلق به مدرک دکتری با 140 امتیاز برای متأهلین و 150 امتیاز برای مجردین می باشد.

 

سطح تحصیلات

امتیاز با همسر

امتیاز بدون همسر

زیر دبیرستان

0

0

دیپلم دبیرستان

28

30

مدرک 1 ساله (از دانشگاه، کالج یا فنی حرفه ای یا مؤسسات دیگر)

84

90

مدرک 2 ساله (از دانشگاه کالج یا فنی حرفه ای یا مؤسسات دیگر)

91

98

لیسانس و یا دوره ای 3 ساله و یا بیشتر (در دانشگاه و کالج یا فنی حرفه ای و مؤسسات دیگر)

112

120

2عدد مدرک یا بیشتر که یکی ازآنان باید حداقل 3 سال و یا بیشتر باشد.

119

128

مدرک فوق لیسانس و یا مدرک تخصصی که برای انجام یک شغل با مدرک نیاز است

(مانند پزشکی –دامپزشکی –دندانپزشکی –اوپتومتری –حقوق –داروسازی –کایروپراکتیک)

126

135

دکتری (Ph.D)

140

150

 

 • مدرک زبان:

در جدول زیر امتیازات فرد اصلی برای سطوح مختلف مدرک CLB و برای هر مهارت نمایش داده شده است. شما می توانید برای تبدیل نمره آیلتس یا TEF به CLB از جداولی که در محاسبه امتیاز مرحله اول ارائه شده است استفاده نمایید. مجموع امتیاز هر چهار مهارت زبان، امتیاز نهایی در این عامل را تشکیل می دهد.

 

نمره CLB برای هر مهارت

امتیاز با همسر (حداکثر 128 امتیاز)

امتیاز بدون همسر (حداکثر 136 امتیاز)

CLB کمتر از نمره 4

0

0

CLB 4 یا 5

6

6

CLB 6

8

9

CLB 7

16

17

CLB 8

22

23

CLB 9

29

31

CLB 10 یا پایینتر

32

34

 

در جدول زیر امتیازات مربوط به زبان دوم محاسبه می شود. در این بخش حداکثر امتیاز برای فرد متأهل، نهایتاً 22 امتیاز و برای فرد مجرد 22 امتیاز خواهد بود. این امتیازها مانند بخش قبل برای هریک از مهارت های چهارگانه زبان (writing-speaking-listening- reading) محاسبه می گردد.

 

نمره جهت برای هر مهارت

امتیاز با همسر (حداکثر 22 امتیاز)

امتیاز بدون همسر (حداکثر 24امتیاز)

نمره 4 و یا کمتر

0

0

نمره 5 و6

1

1

نمره 7 و 8

3

3

نمره 9 و یا بیشتر

6

6

 

 • سابقه کاری:

در جدول زیر امتیاز تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی نمایش داده شده است:

 

تجربه کار

امتیاز با همسر

امتیاز بدون همسر

هیچ و یا کمتر از 1 سال

0

0

1 سال

35

40

2 سال

46

53

3 سال

56

64

4 سال

63

72

5 سال و بیشتر

70

80

 

مجموع عوامل بخش 1 که مربوط به عوامل انسانی و شرایط فرد اصلی می باشد از جداول بالا محاسبه گردید. در بخش 2 امتیازات مربوط به همسر برای متأهلین محاسبه می گردد.

 • امتیازات همسر (در صورت تأهل)

سطح تحصیلات همسر می تواند یکی از عوامل امتیازآور در سیستم اکسپرس اینتری کانادا باشد. در جدول ذیل، امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی همسر محاسبه شده است.

 

سطح تحصیلات

امتیاز

کمتر ازدبیرستان

0

دیپلم دبیرستان

2

دوره 1 ساله (از دانشگاه، کالج یا فنی حرفه ای ویا مؤسسات دیگر)

6

دوره 2 ساله (از دانشگاه کالج یا فنی حرفه ای ویا مؤسسات دیگر)

7

مدرک لیسانس و یا دوره 3 ساله (از دانشگاه٬ کالج یا فنی حرفه ای و یا مؤسسات دیگر)

8

2 و یا بیشتر از 2 مدرک که یکی از آنها باید دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد.

9

مدرک فوق لیسانس و یا مدرک تخصصی که برای انجام یک شغل با مدرک نیاز است

(مانند پزشکی –دامپزشکی –دندانپزشکی –اوپتومتری –حقوق –داروسازی –کایروپراکتیک)

10

دکتری (Ph.D)

10

 

همسر فرد متقاضی با توجه جدول زیر می تواند برای هریک از مهارت های زبان امتیاز دریافت کند. حداکثر امتیاز این عامل، 20 می باشد.

 

نمره CLB برای هر مهارت

امتیاز

نمره CLB 4 و یا کمتر

0

نمره CLB 5 یا 6

1

نمره CLB 7 یا 8

3

نمره CLB 9 یا بیشتر

5

 

در جدول بعدی، همسر فرد متقاضی با توجه به سابقه کاری خود می تواند امتیاز دریافت نماید.

 

تجربه کار کانادایی همسر

امتیاز

هیچ و یا کمتر از یکسال

0

1 سال

5

2 سال

7

3 سال

8

4سال

9

5سال و بیشتر

10

 

 • عوامل تطابق مهارت:

در این بخش امتیاز عوامل تطابق مهارت امتیاز اخذ خواهند کرد. ماکزیمم امتیاز قابل اخذ برای متقاضی در این بخش، 100 امتیاز می باشد.

 

با سطح زبان خوب (CLB 7 و یا بیشتر) و

و مدرک بعد از دبیرستان

امتیاز برای CLB 7 و یا بیشت

برای زبان اول با یک یا چند مهارت زیر CLB 9

امتیاز برای CLB 9 و بیشتر

یرای تمام مهارت های زبان اول

دبیرستان و زیر آن

0

0

بعد از دبیرستان

(دوره 1ساله و یا بیشتر)

13

25

2 و یا بیشتر از 2 مدرک بعد از دبیرستان که حداقل آنها برای  دوره 3 سال و یا بیشتر باشد.

 

25

 

50

 

 

با تجربه به کار کانادایی و یک مدرک دانشگاهی

امتیاز برای تحصیلات

و 1 سال سابقه کار کانادایی

امتیاز برای تحصیلات

و 2 سال و یا بیشتر سابقه کار کانادایی

دبیرستان و زیر آن

0

0

بعد از دبیرستان

(دوره 1ساله و یا بیشتر)

13

25

2 و یا بیشتراز 2 مدرک بعد از دبیرستان که حداقل آنها برای دوره 3 سال و یا بیشتر باشد

25

50

 

در جدول زیر امتیاز تطابق تجربه کاری خارجی –با سطح زبان خوب (CLB 7 و یا بیشتر) نمایش داده شده است.

 

سال تجربه

امتیاز تجربه کار خارجی و 1 سال تجربه کار کانادایی

امتیاز تجربه کارخارجی و 2 سال یا بیشتر تجربه کار کانادایی

0

0

0

1 یا 2 سال تجربه کار خارجی

13

25

3 سال یا بیشتر تجربه کار

25

50

 

در جدول زیر امتیاز تطبیق تجربه کاری خارجی –با تجربه کاری و تحصیل کانادایی ارائه شده است. این جدول مختص کسانی است که هم سابقه کار خارج از کانادا و هم سابقه کار و تحصیل در کانادا را دارند.

 

سال تجربه

امتیاز برای تحصیلات و 1 سال سابقه کار کانادایی

امتیاز برای تحصیلات و 2 سال سابقه کار کانادایی

سابقه کار کمتر از 1 سال

0

0

1 یا 2 سال تجربه کار خارجی

13

25

3 سال یا بیشتر تجربه کاری خارجی

25

50

 

مدرک مهارت (شغل های تجارت)

با سطح زبان خوب (CLB 5 یا بیشتر)

امتیاز برای مدرک مهارت و CLB 5 یا بیشتر

برای تمامی مهارت های زبان اول و 1 یا چند مهارت زیر 7

امتیاز برای مدرک مهارت و CLB 7 یا بیشتر

برای تمامی مهارت های زبان

با مدرک

25

50

 

مجموع کلیه امتیازات جداول فوق که تحت عوامل فردی و اصلی می باشد، 600 امتیاز است.

نحوه امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا در نمرات اضافی

در این بخش، امتیازات اضافی که در شرایط مختلفی به فرد متقاضی تعلق می گیرد نمایش داده شده است. ماکزیمم امتیاز قابل اخذ از مجموع امتیازات جدول زیر نهایتاً 600 امتیاز می باشد. مجموع امتیازات حاصل از این بخش به اضافه سه بخش قبلی، امتیاز متقاضی در مرحله دوم پروسه اسکیل ورکر تشکیل می دهد.

 

برادر یا خواهر که در کانادا زندگی میکند که یا شهروند باشد یا اقامت دائم داشته باشد.

15 امتیاز

نمره NCLC7 یا بالاتر در چهار مهارت زبان فرانسه کسب شده باشد و CLB 4 و یا پایینتر در زبان انگلیسی کسب شده باشد.

15 امتیاز

نمره NCLC7 یا بالاتر در چهار مهارت زبان فرانسه کسب شده باشد و CLB 5 و یا بالاتر در زبان انگلیسی کسب شده باشد.

30 امتیاز

تحصیلات عالیه در کانادا – 1 سال یا 2 سال

15 امتیاز

تحصیلات عالیه در کانادا – 3 سال یا بیشتر

30 امتیاز

استخدام هماهنگ شده NOC 00

200 امتیاز

استخدام هماهنگ شده هر کدام از مشاغل 0 یا A یا B در NOC

50 امتیاز

نامزدی PN (مربوط به اخذ نامینیشن استانی می باشد)

600 امتیاز

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه شرایط تغییر در پروفایل اکسپرس اینتری

مجموع کلیه امتیازات این بخش و عوامل انسانی، 1200 می باشد. حداقل امتیاز اکسپرس اینتری جهت خروج از استخر، 464 امتیاز می باشد. این در صورتی است که شما از میان دیگر متقاضیان اقامت دائم کانادا که در استخر حضور دارند، بالاترین امتیاز را داشته باشید.

 

اکسپرس اینتری کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

در روش اکسپرس اینتری کانادا فرد اصلی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت دائم کانادا را اخذ نماید. شاید افراد بسیاری در خصوص تعریف همراه و افرادی که جهت اقدام از طریق اکسپرس اینتری کانادا، شامل ویزای همراه کانادا می شوند، ابهاماتی داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود که به فایل صوتی ذیل توجه شود.

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد همراه در کار در کانادا

در روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا به ویژه روش اسکیل ورکر، شرایط همسر فرد متقاضی در پرونده ایشان تأثیر داشته و برخی از امتیازات با توجه به شرایط همسر، به فرد اصلی تعلق می گیرد. در این روش، همه اعضای خانواده زمانی که با اقامت دائم وارد کشور کانادا می شوند، حق کار و تحصیل داشته و فرزندان می توانند به رایگان در مدارس دولتی تحصیل نمایند. البته زمانی که دعوتنامه استانی برای فرد متقاضی ارائه شده باشد، فرد متقاضی و خانواده وی موظف هستند که تا چند سال در ایالتی که به آنها دعوتنامه داده است زندگی نمایند.

مزایای اکسپرس اینتری کانادا

برخی از اصلی ترین و مهمترین مزایای اکسپرس اینتری کانادا و به صورت کلی مهاجرت به کانادا در ذیل این عنوان ارائه شدهسرمایه گذاری در استرالیا است:

 • اعطای اقامت دائم در همان ابتدای ورود به کانادا
 • کم هزینه بودن پروسه های تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا
 • رشد اقتصادی بالا و امنیت سرمایه گذاری در کانادا
 • ورود همزمان تمامی اعضای خانواده
 • داشتن حق کار، تحصیل و شرایط بیمه های درمانی
 • کیفیت بالای زندگی در کشور کانادا
 • قابلیت زندگی در تمامی ایالت ها در صورت نداشتن دعوتنامه استانی یا اقدام برای یک استان خاص
 • انجام پروسه تحت یک سیستم کاملاً Objective که باعث شده است که افراد در صورت دارا بودن شرایط مناسب انتخاب شده و دعوتنامه دریافت کنند.
 • شفافیت سیستم امتیازبندی
 • ارائه سابقه دعوتنامه های ارسال شده در دوره های گذشته و امتیازهایی که واجد شرایط شده و دعوتنامه دریافت نموده اند.
 • سیستم امتیازبندی در این نوع سرمایه گذاری

معایب اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا علاوه بر مزایایی که در بخش قبلی ارائه گردید دارای معایبی نیز می باشد که بررسی آنها خالی از لطفسرمایه گذاری در استرالیا نخواهد بود. برخی از این معایب به شرح زیر می باشد.

 • سرد بودن نسبی هوا در کانادا
 • پروسه نسبتاً سخت و دارای نکات فراوان در برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا
 • زمان بر بودن پروسه ارسال و تأیید مدارک
 • اکثر روش های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا نیاز به سابقه کار یا تحصیل و یا سرتیفیکیت از کانادا دارند.
 • در سال های اخیر با توجه به رقابت موجود برای دریافت دعوتنامه، نیاز به سطح زبان بسیار بالا می باشد.

به صورت کلی برنامه های مهاجرتی زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا، به این علت که از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را به متقاضیان اعطا می نماید، یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا می باشند. اما با توجه به رقابت ایجاد شده و نیاز به سطح زبان بالا ویا وابستگی بسیاری از امتیازات به تحصیل و کار در کانادا، ممکن است اقدام از این روش برای بسیاری از متقاضیان امکان پذیر نباشد. لذا روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری و تحصیل می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شروع مهاجرت به کانادا باشد. با تحصیل در این کشور شرایط اقامتی مختلفی برای شما ایجاد می گردد. شما می توانید پس از پایان تحصیلات خود در این کشور و اشغال در آن، از داخل خاک کانادا برای برنامه های مختلف اکسپرس اینتری کانادا اقدام نموده و در مدت زبان بسیار کوتاهی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل در کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

?تحصیل در کانادا?

حداقل امتیاز اکسپرس اینتری

افرادی که در پی حداقل امتیاز اکسپرس اینتری هستند باید به صورت کلی این مهم را در نظر داشته باشند که حداقل امتیاز اکسپرس اینتری برای متقاضیان 450 می باشد. اما باید به این مهم بسیار دقت کنید که نحوه امتیاز دهی اکسپرس اینتری کانادا نسبتا هر سال در حال تغییر است. در نتیجه بهتر است که رقم ثابتی را برای حداقل امتیاز این مهم در نظر نگیریم.

خدمات موسسه ملک پور برای کار در کانادا

اکسپرس اینتری کانادا پروسه ای تخصصی و با جزییات فراوان می باشد. این پروسه ها دارای نکات بسیار مهمی قبل از اقدام و یا قبل از ورود به استخر دارند. موارد بسیاری وجود دادشته است که فرد پس از دریافت دعوتنامه برای انجام پروسه اقامت دائم خود، به دلیل آشنا نبودن با نحوه ارائه مدارک و تمکن مالی، با رد درخواست اقامت کانادا مواجه شده است. بنابراین حتی پس از دریافت دعوتنامه نیز لازم است که از مشاوره وکلا و مشاورین رسمی مهاجرت کانادا بهره کافی را ببرید. چرا که از این طریق می توانید با دریافت بهترین راهنمایی ها، شانس موفقیت خود را در اخذ اقامت کانادا و دستیابی به اهداف مهاجرتی افزایش دهید. حضور تیم مشاوران متخصص و با تجربه در سایر روش های اقامتی و مهاجرتی نیز می تواند تأثیر شگرفی بر نتایج حاصل از اقدامات شما داشته باشد.

یک موسسه مهاجرتی که در کانادا فعالیت دارد باید حتماً با وکلای کانادایی و مشاورین رسمی مهاجرتی کانادا در ارتباط باشد و در سالهای اخیر پرونده های مختلفی را در روش های متفاوت مهاجرتی، با موفقیت به ثمر رسانیده باشد. موسسه ملک پور با سابقه طولانی و بهره مندی از وکلای و مشاورین کارآزموده می تواند شما را در انجام پروسه اکسپرس اینتری کانادا و دیگر روش های دیگر مهاجرتی کانادا یاری نماید. موسسه ملک پور با حداقل پانزده سال سابقه پر افتخار در عرصه مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی مفتخر است تا شما را در رسیدن به اهداف مهاجرتی خود یاری نماید. این مجموعه مفتخر به حضور کارشناسان و وکلای عضو شورای قانونگذاری اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) می باشد. برای مشاهده برخی از نمونه ویزاها و کارت های اقامتی اخذ شده توسط این موسسه و اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص این موسسه بین المللی می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

اکسپرس اینتری کانادا

?گالری ویزاها?

 


اکسپرس انتری کانادا

پرسش: با سلام. مدرک زبان کافی برای داشتن امتیاز خوب در سیستم اکسپرس اینتری چیه؟

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم که برای شرایط کسانی که نتونستند درسشون رو ادامه بدن در ایران وتا دیپلم تونستند یا کمترازاون رو بخونن،شرایط اونارو برای مهاجرت به کانادا ازطریق کاری یا اسکیل ترید توضیح بدین .
من خودم دیپلم فنی ساخت و تولید.سن۳۰سال.شغل جوشکار برق و با مدرک فنی حرفه ای.مدرک زبان ندارم ولی در حد متوسط بلدم.متاهل ممنون میشم شرایط منو بررسی کنید.

پاسخ:


سوالات رایج درباره اکسپرس اینتری کانادا

اسکیل ورکر کانادا چیست؟

اسکیل ورکر (Skilled Worker)، یک سیستم امتیاز بندی است که دولت فدرال کانادا برای جذب نیروی کار خارجی طراحی کرده است. در صورتی که در این سیستم امتیاز کافی کسب کنید می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.

چه چیز هایی در اسکیل ورکر امتیاز دارد؟

مواردی همچون مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و سن در برنامه اسکیل ورکر دارای امتیاز هستند.

امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا در کدام سایت پیدا کنیم؟

برای محاسبه امتیازات خود می توانید به سایت رسمی دولت فدرال کانادا مراجعه کنید، یا به وبسایت هایی مثل وبسایت موسسه MIE مراجعه کنید که به عنوان مرجع مهاجرت هستند و جداول امتیازات کانادا را به فارسی ترجمه کرده اند.

برای مهاجرت کاری به کانادا حداقل چند امتیاز لازم دارم؟

در مرحله اول باید از 100 امتیاز موجود حداقل 67 امتیاز کسب کنید. در مرحله دوم نیز حداقل 450 امتیاز مورد نیاز است.


_____________________ سخن پایانی درباره اکسپرس اینتری کانادا _____________________

اکسپرس اینتری کانادا، شرایط عمومی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری و برنامه امتیازبندی و محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری کانادا تحت برنامه اکسپرس اینتری در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی سوالات طرح شده در این زمینه، پاسخ مناسب داده شود. اکسپرس اینتری کانادا برنامه ای مهاجرتی می باشد که دارای سیستم امتیازبندی می باشد. یکی از سه برنامه تحت اکسپرس اینتری کانادا، اسکیل ورکر می باشد که نحوه اخذ امتیاز در آن به طور دقیق و جزیی شرح داده شد. موسسه ملک پور با بهره گیری هوشمندانه و کاربردی از بستر فضای مجازی و تکنولوژی های به روز دنیا و همچنین استفاده از مشاورین رسمی مهاجرتی در کانادا و در مجموعه خود،با افتخار آمادگی خود را برای ارائه انواع خدمات مهاجرتی و سرمایه گذاری بین المللی اعلام می نماید. گواه ما در این پانزده سال خدمت صادقانه، رضایت موکلین از سطح کیفیت خدمات این موسسه می باشد و این پیشگامی و سابقه طولانی مهر اثباتی بر این ادعا می باشد. شما عزیزان همواره قادر خواهید بود از طریق تماس با موسسه ملک پور، از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین این موسسه بهره مند شده و اطلاعات مهاجرتی خود را تکمیل نمایید. همچنین با پر کردن فرم تماس که بر روی وبسایت موسسه موجود می باشد، می توانید درخواست تماس با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان نمایید. شما بزرگواران می توانید در پایان مقاله با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" پاسخ علمی و مناسب را همکاران ما در تیم مشاوره موسسه ملک پور دریافت نمایید.

امتیاز 4.34 از 5 ( 45 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سروش قلعه نویی
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر مرسی از مقاله بسیار خوبه اکسپرس اینتری کانادا یک سوال از خدمتتون داشتم اونم این هست که آیا برای کلاس تجربه کانادا نیاز است که فرد حتماً فقط سه سال اخیر رو در کانادا کار کرده باشه؟ و سال دیگرم این هستش که پس از چند سال در سیستم اکسپرس اینتری می‌توانم پاسپورت کانادا را دریافت کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز، در کلاس تجربه کانادایی الزاماً شخص باید سابقه کار در کانادا در 3 سال گذشته داشته باشد و شخص در این روش مستقیماً اقامت دائم دریافت نموده که در صورت رعایت شرط حضور در بازه 3 تا 5 سال امکان اخذ پاسپورت فراهم است. * مانا باشید *
فرزین ناصری
پسر من درروش اکپرس دعوتنامه گرفته و مدارک تحصیلی و بقیه مدارک را در زمان ۶۰روز ارسال کرده با توجه به اینکه در انگلستان لیسانس و فوق لیسانس گرفته ایا مدرک تحصیلی ایشان کمکی در کوتاه تر شدن زمان بررسی میکند و یا باید همان شش ماه یا بیشتر را منتظر بماند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، صف انتظار جهت بررسی پرونده در پروسه اکسپرس اینتری برای تمامی افراد یکسان بوده و رزومه قوی در مدت زمان بررسی پرونده تأثیر گذار نیست. اما زمانی که مدارک شخص مورد تأیید قرار گرفت و وارد استخر مجازی شد، با توجه به مدارک وی، سرعت خروج در مقایسه با دیگر افراد داخل اسخر مجازی بیشتر بوده و شانس دریافت اقامت دائم بالایی دارد. * مانا باشید *
علی رضایی
سلام وقتتون بخیر ممنون از این مقاله کامل و خوبی که تهیه کردید بنده برای اکسپرس اینتری کانادا فقط یه ابهام دارم. درسته محدودیت رشته مثل استرالیا نیست توی کانادا ولی مثلا کسی که رشتش حقوق یا حسابداری هست رو هم قبول میکنن و مدارک رو معتبر میدونن ؟ یعنی کسی که لیسانس فلسفه یا لیسانس حسابداری داره مثل لیسانس کامپیوتر همون امتیاز رو میاره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در برنامه اسکیلد ورکر برای هر فیلد یا بخش امتیاز خاصی تعریف شده است و اگر شما امتیازات لازم را بدست بیاورید می توانید موفق به دریافت جاب آفر شوید. اما بدیهی است که در برخی از استان نیاز به رشته هایی فنی و مهندسی بیشتر است. اما اگر مدرک شما معادل و مورد تایید باشد شما امتیاز لازم را می گیرید و تفاوت امتیازی بین رشته های فنی و انسانی نیست. موفق باشید
مسعود عبادی
سلام.وقت بخیر. بنده در ایران کارشناسی ارشد دارم و امسال اپلای کردم و برای مقطع دکترا و ارشد یکساله پذیرش با فاند کامل گرفتم. خودم دلم میخواد ارشد بخونمم ولی ارشد یکساله میگن ریسک داره و ممکنه بعد از فارغ التحصیلی مشکل ساز باشه. اگه میشه در ابن باره راهنمایی کنید.آیا روش اکسپرس انتری واسه ارشد یکساله در کانادا شدنیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما رو اسکیلدورکر که می فرمایید کاملاً یک پروسه امتیازی است و مدرک کانادایی و حضور شما در کانادا هم دارای امتیاز می باشد و به شما کمک می کند. پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برای موساات و دانشگاه هایی بررسی شود که شامل قانون PGWP می شوند و شما پس از تحصیل فرصت کافی برای کاریابی هم دارید. موفق باشید.
نارین
سلام و عرض ادب ممنونم از شما بابت راهنمایی ها و مقالات بسیار خوب که در اختیار ما میگذارید من 29 ساله و پزشک عمومی هستم سطح زبانم خیلی خوبه و میتونم مدرک زبان بگیرم اما سوابق کاریم بدون بیمه است میخواستم بدونم برای برنامه کاری کانادا می تونم اقد ام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به اینکه شما پزشک هستید مدارک شما باید معادلسازی شود اما اگر بیمه ندارید بجای آن بتوانید نامه های معتبری نشان بدهید که کار کرده اید کفایت می کند. شما شرایط سنی خوبی دارید و یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا برای شما پذیرش تحصیلی می باشد خیلی سریعتر از اسکیلدورکر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مسعود سیدی
سلام ممنون از مقاله کاملتون، اطلاعات خیلی خوبی در خصوص اکسپرس اینتری کانادا داشت که استفاده کردم ازش. من با توجه به مواردی که گفته شد، شرایطم رو بررسی کردم و امتیازم حدودا 450 میشد، البته شرایط رو باید دقیق بررسی کنم و آقای افضلی هم خیلی جالب بود توضیحاتشون، میخواستم بدونم چطور میتونم از ایشون مشاوره بگیرم؟ و اینکه چه راه هایی وجود داره تا امیتازم رو در سریع ترین زمان افزایش بدم و شانسم رو بالا ببرم؟ و سوال آخر اینکه چه مدت طول میکشه تا تابعیت کانادا بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بیشتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما باتوجه به شرایطی که می فرمایید ارائه نمره زبان بالا یکی از راه های افزایش امتیاز می باشد، تابعیت کشور کانادا را هم شما با 4 تا 5 سال کار در این کشور و قبولی در آزمون تابعیت می توانید دریافت کنید. برای مشاوره با اقای افضلی هم پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمایی تان کنند. موفق باشید.
عاطفه لطفی
من رشته پرستاری میخونم منظور از نامزدی Rn چیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز Rn آزمونی که پرستاران در کانادا می دهند یکی از آزمونهایی است که برای معادلسازی مدارک نیاز است. موفق باشید.
Maryam
با عرض سلام و خسته نباشید من پرستار هستم با 10 سال سابقه کار و قصد مهاجرت به کانادا را دارم متاهل و صاحب یه فرزند سه ساله لطفا راهنمایی کنید که چطور اقدام کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته شما جز رشته هایی است ک نیازمند به معادلسازی است. و پروسه کار کانادا هم از طریق اسکیلدوکر و امتیازی است اگر امتیازات شما برسد شانس این را دارید که موفق به دریافت اقامت شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما علاوه بر کانادا برای کشورهای اروپایی مثل اتریش، دانمارک و سوئد و نزدیک ایران کشور عمان که به نیروی کار پرستار و پزشک نیاز دارند. هم بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
الهام زمندی
سلام من ۲۶ سالمه همسرم ۴۰ سال من لیسانس حسابداری پیام نور دارم همسرم فوق لیسانس اموزش زبان از دانشگاه ازاد۰ دوتا بچه داریم سرمایه ۵۰۰ میلیون میتونیم برا مهاجرت به کانادا اقدام کنیم۰ درضمن همسرم سابقه ۱۰ سال کار دارن۰
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در کشور کانادا اگر از طریق اسکیلد ورکر اقدام نمایید کاملاً یک پروسه امتیازی است و علاوه بر سابقه کار حتما باید مدرک زبان قوی هم داشته باشید. اگر همسرتان بخواهد اقدام نماید با 40 سال ریسک بالایی دارید. پیشنهاد می کنم برای مهاجرت نفر اصلی شما باشید که سن تان مناسب تر است و همسر تان بعنوان همراه بیاید. در لینک زیر هم لطفا رشته و سابقه کار خود را چک بفرمایید چون طبق این لیست اگر رشته شما جز مشاغل مورد نیاز باشد امکان اخذ پیشنهاد شغلی یا جاب آفر هم از کشور کانادا برای شما وجود دارد. در صورت بررسی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
محمدرضا رضوی
سلام، متشکر از مقاله خوبتون در خصوص شرایط اکسپرس اینتری کانادا. میخواستم بدونم که پدر و مادر هم میتونن از این طریق به فرزندشون ملحق بشن و یا تاثیر مثبتی برای ویزای همراه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر پدر و مادر شما اقامت کانادا را داشته باشند از نظر امتیازی بلی می توانند در بخش سازگارپذیری به شما کمک کنند اما اگر منظورتان این است که شما از طریق اکسپرس انتری اقدام نمایید آیا پدر و مادر هم اقامت می گیرند خیر تاثیری ندارد. موفق باشید.
مهرداد
درود برشما. ضمن عرض خسته نباشید و سپاس از شما بابت تهیه محتوی منحصر به فرد و کاربردی. خواستم از حضورتون بپرسم که ایا با شرایط بنده امکان مهاجرت تا چه میزان وجود داره. بنده ۲۹ ساله و مجرد دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش محیط زیست ۶ سال سابقه کاری همچنین خاله و داییم حدود ۳۰ سال هست ساکن کانادا هستند و فکر میکنم امکان ارسال دعوتنامه کاری هم ممکن باشه. ایا میتونم اونجا دوباره در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بشم و کار هم بکنم تا مخارج خودمو تامین کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر سطح زبان خوبی دارید یک گزینه برای شما مهاجرت کاری به کانادا است و شرکت در برنامه اسکیلدورکر که وجود اقوام درجه 1 هم برای سازگارپذیری به شما امتیاز می دهد و اگر پیشنهاد شغلی هم بتوانید دریافت بکنید شانس شما خیلی افزایش پیدا میکند. در مورد گزینه تحصیل هم از ایران برای لیسانس کانادا اقدام نمایید شانس شما بسیار پایین است، پیشنهاد می کنم برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمایید، قبل هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهسا اسماعیلی
سلام و عرض ادب چه مدت طول میکشه تا دعوتنامه بیاد یا ما متوجه بشیم که واجد شرایط دریافت پی آر نیستیم و دوباره مجاز به شرکت باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید یکسال از ارائه مدارک و ساختن پروفایل شما بگذرد، اگر واجد شرایط نشدید یا نقصی در پرونده شما بود، مجدد از سال بعد پروفایل جدیدی تشکیل بدهید. عموماً پروسه های اسکیلدورکر تا 1.5 سال به طول می انجامد. موفق باشید.
مهدی شهبازی
با سلام و خسته نباشید من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله شامل سابقه کار شما محسوب می شود.
سجاد دیندار
سلام وقت شما بخیر ممنون از موسسه عالیتون من 25 ساله هستم و مدرک لیسانس طراحی فرش ( هنر های تجسمی به حساب میاد) و ایتلس 7 دارم و گرافیست هستم به همراه سه سال سابقه کار گرافیک. برای گرافیست ها وجود مدرک دانشگاهی گرافیک یا یکی از رشته های هنر های تجسمی الزامی است. رشته من در ایران جزو رشته های " هنر های تجسمی" است و پذیرش آن با کنکور هنر است و دارای پایان نامه و.... ولی این رشته فقط در دانشگاه های ایران وجود دارد. آیا کانادا این رشته رو به عنوان مدرک دانشگاهی لیسانس قبول میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام و احترام باید شرایط شما تخصصی بررسی شود. امکان اقدام برای مقطع ارشد در دانشگاه های خوب رو دارید با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
مهرناز کامیاب
برای تشخیص امتیاز اکسپرس انتری بخش مدرک تحصیلی من یک مدرک کاردانی و یک کارشناسی دارم میخواستم ببینم امتیاز دو مدرکی رو میگیرم یا امتیاز کارشناسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مدرک کارشناسی مورد تایید است
مهرناز کامیاب
چه کسانی امتیاز دو مدرکی رو دریافت میکنن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مدرک کاردانی مورد قبول نیست
فائقه شمسی
سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعات خوبتون در سایت.۳۵ ساله هستم با ۶ سال سابقه مرتبط روانشناسی کودک و آیلتس۶.همسرم ۴۲ ساله با ۱۲ سال سابقه مهندسی.در کانا برای چقدر شانس گرفتن جاب آفر وجود داره و لطفا لینکی که برای جاب آفر بتونم شرایط خودم را بررسی کنم رو لطفا برام بفرستید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، رشته روانشناسی از جمله رشته هایی است که در صورتی که در کشور مقصدتان آموزش ندیده باشید شرایط کاری شما سخت خواهد شد. در واقع بهتر است ابتدا شما از طریقی وارد کشور مقصد خود شوید و پس از ورود به نوعی کار معادلسازی مدرک انجام داده و بعد مشغول به کار شوید. برای بررسی دقیق شرایط مهاجرتی خود بهتر است تا از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
ویان محمدی
با سلام، من ارشد اموزش زبان دارم و ۳۳ سال سن. و ۴ سال سابقه تدریس. چقدر شانس داری برای برنامه express entry سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در صورت داشتن مدرک زبان بسیار خوب امکان اقدام برای شما وجود دارد میتوانید از محصول اسکیل ورکر موسسه ملکپور استفاده نمایید
سارا قبادی
با سلام وقت بخیر و سپاس از اطلاعات مفیدتون من 32ساله هستم دارای لیسانس حسابداری ولی مشغول کار عکاسی هستم بیشتر از 3سال بدون سابقه بیمه و همسرم 41ساله دیپلم برق و دارای 17سال کارپیوسته درشرکت پتروشیمی میشه کمک بفرمایید و سطح زبانشون خوب هستش دارای دو فرزند 8 9ساله آیا شانسی برای مهاجرت اسکلیدورکر از طریق همسرم داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه ایشان 41 ساله است و همچنین مدرک تحصیلی شان دیپلم امتیاز بالایی ندارند. اما برای اروپا از طریق کار تحصیل این امکان می تواند وجود داشته باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
هادی لطفی
سلام وقت بخیر من 24 سالمه دانشجوی فوق لیسانس رشته هوش مصنوعی دانشگاه تبریز سطح زبان انگلیسیم advance هست دو سال پیش ازمون ایلتس دادم 7 شد نمرم ولی در حال حاضر سابقه کار مرتبط به عنوان برنامه نویس ندارم.. میخواستم بدونم توصیه شما برای من چیه ؟ با تقویت نمره زبان و یک سال سابقه کار مرتبط شانس قبولی میتونم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه شرایطی که می فرمایید اقدام از طریق پروسه های تحصیلی خیلی سریع و مطمئن می تواند برای شما باشد. یا اینکه برای کار در ایران وقت بگذارید که با سبقه کاری حداقل 3 سال برای کاریابی اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.