معرفی دانشگاه فنی درسدن آلمان

بدون نظر

آلمان کشوری اروپایی با جاذبه های بسیار متنوع به مقصدی دلپذیر برای تحصیلات بین المللی بدل شده؛ شرایط تحصیل در آلمان با معیارهای دانشجویان بین المللی بسیار سازگار است به همین دلیل دانشجویان زیادی برای ورود به دانشگاه های این کشور اپلای می کنند. ما در موسسه مشاوره MIE در این مقاله به بررسی یکی از این دانشگاه ها خواهیم پرداخت. Technische Universität Dresden یکی از یازده دانشگاه برتر آلمان در سال های گذشته بوده و از همین امر می توان نتیجه گرفت که این دانشگاه از پتانسیل علمی بالایی برخوردار است. دانشجویان بین المللی می بایست برای تحصیل در این دانشگاه اطلاعات جامعی را بدست آورند و از ضوابط و شرایط پذیرش به خوبی مطلع شوند بر همین اساس در این نوشتار سعی شده اطلاعات مورد نیاز دانشجویان و متقاضیان ورود به دانشگاه فنی درسدن آلمان از سایت های معتبر و با استفاده از مشاوره وکلای محلی در موسسه مشاوره MIE گرد آوری شود. البته این اطلاعات در زمره خدمات موسسه قرار نمی گیرد و شما همراهان ارجمند به منظور اطلاع از سری خدمات این موسسه و بهره مندی از آنها می توانید با این مرکز تماس تلفنی برقرار کنید و مشاوره رایگان بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه فنی درسدن آلمان

معرفی دانشگاه فنی درسدن آلمان

Technische Universität Dresden (TUD) یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی و یکی از پیشروترین و پویاترین دانشگاه های واقع در آلمان بشمار می رود. به عنوان یک دانشگاه با برنامه کامل با 17 دانشکده در پنج مدرسه، 124 رشته را در معرض انتخاب دانشجویان قرار داده و طیف گسترده ای از تحقیقات را پوشش می دهد. تمرکز این دانشگاه حوزه علوم بهداشتی، پزشکی زیستی و مهندسی زیستی، فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک، مواد و ساختارهای هوشمند، انرژی، تحرک و محیط زیست و همچنین فرهنگ و تغییرات اجتماعی در آلمان و سراسر اروپا عنوان شده. دانشگاه TU درسدن آلمان به دانشجویان خود آموزش بین‌المللی ارائه می‌دهد و آن‌ها را برای وظایف آینده‌شان به ‌عنوان دانشمندان و فارغ التحصیلان فعال بین‌المللی و همچنین متخصصان و مدیران آماده می‌کند. هدف دانشگاه فنی درسدن آلمان این است که آنها را به مهارت‌های لازم برای جهانی شدن و بازار اشتغال مجهز کند و از آنها حمایت کند تا به اعضای جامعه با ذهن باز تبدیل شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


پردیس های دانشگاه TU درسدن

پردیس اصلی TU Dresden در جنوب مرکز شهر درسدن قرار گرفته است و می توان به راحتی با اتوبوس به آن دسترسی داشت. پردیس های بیرونی دانشگاه در Tharandt (گروه علوم جنگل)، در Dresden-Blasewitz (بیمارستان دانشگاه "Biocampus")، در Dresden-Johannstadt (مهندسی سبک و فناوری پلیمر) و در Pirna (موسسه مدیریت پسماند) و Zittau واقع شده اند. در محوطه پردیس اصلی دانشگاه فنی درسدن آلمان امکانات زیادی جهت رفاه دانشجویان در دسترس قرار گرفته است از این امکانات می توان به غذاخوری ها، امکان سپری کردن اوقات فراغت در کافه تریا و در محیط های آرامش بخش اشاره کرد. جشن های دانشجویی در پردیس دانشگاه و در محیط های مفرح برگزار می‌شود. مکان هایی در پردیس دانشگاه وجود دارد که در آنها به امر مشاوره پرداخته می شود و دانشجویان و کارمندان می توانند از این امکانات استفاده کنند. مراکز ورزشی و آموزشی نیز بخش های دیگر پردیس Technische Universität Dresden هستند.

رتبه دانشگاه فنی درسدن آلمان

همانگونه که گفته شد دانشگاه TU درسدن آلمان در موضوعات زیادی پیشرو عنوان شده و در رنکینگ های ملی و بین المللی دارای جایگاه مطلوبی است. جدول زیر به اثبات بهتر این ادعا کمک می کند:

رنکینگ های کلی و موضوعی

رتبه اختصاص یافته به دانشگاه TU درسدن آلمان

رتبه بندی های جهانی

172

رتبه بندی موضوعی هنر و علوم انسانی

201 تا 250

رتبه بندی موضوعی بالینی، پیش بالینی بهداشتی

176 تا 200

رتبه بندی موضوعی فناوری مهندسی

101 تا 125

رتبه بندی موضوعی علوم زیستی

126 تا 150

رتبه بندی موضوعی علوم فیزیکی

201 تا 250

رتبه بندی موضوعی علوم کامپیوتر

126 تا 150

رتبه بندی موضوعی تحصیلات

176 تا 200

رتبه بندی موضوعی روانشناسی

101 تا 125

دانشکده های دانشگاه فنی درسدن آلمان

محل قرارگرفتن 17 دانشکده در دانشگاه فنی درسدن آلمان پردیس اصلی در بخش جنوبی مرکز شهر است. تنها دانشکده پزشکی در پردیس Tharandt (گروه علوم جنگل) قرار گرفته است.

علوم

تعلیم و تربیت

زیست شناسی

هنر، علوم انسانی و اجتماعی

شیمی و شیمی مواد غذایی

زبان شناسی، ادبیات و مطالعات فرهنگی

فیزیک

علوم مهندسی

زیست شناسی

علوم کامپیوتر

ریاضی

علوم و مهندسی مکانیک

روانشناسی

مهندسی عمران و محیط زیست

علوم انسانی و اجتماعی

مهندسی عمران

علوم حمل و نقل و ترافیک

بازرگانی و اقتصاد

مدرسه پزشکی

پزشکی کارل گوستاو کاروس

 

دانشگاه بن آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه بن آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه بن آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه فنی درسدن آلمان

دانشگاه فنی درسدن آلمان (TUD) به عنوان عضوی از دانشگاه های آلمان برای دانشجویان رشته هایی را ارائه می نماید:

رشته های کارشناسی

رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

رشته های کارشناسی ارشد به زبان آلمانی

علوم کامپیوتر (B. Sc.)

منطق محاسباتی

علوم و مهندسی محاسبات (M. Sc.)

مهندسی مکانیک (B. Sc.)

مدلسازی و شبیه سازی محاسباتی

مهندسی برق (M. Sc.)

آموزش از راه دور (B. Sc.)

مهندسی سیستم های توزیع شده

علوم کامپیوتر (M. Sc.)

علوم کامپیوتر رسانه (B. Sc.)

های نانوالکترونیک

علوم کامپیوتر رسانه (M. Sc

مهندسی فرآیند و فناوری مواد طبیعی (B. Sc.)

-

نساجی و فناوری آماده پوشیدن (M. Sc.)

علوم مواد (B. Sc.)

-

-

 

شرایط تحصیل در دانشگاه فنی درسدن آلمان (TUD)

پذیرش در دانشگاه فنی درسدن در مقایسه با سایر دانشگاه های آلمان کمتر رقابتی است. با این وجود به دلیل محدودیت تعداد صندلی ها، دانشجویان بین المللی تشویق می شوند تا درخواست های پذیرش TUD خود را در اولین فرصت ارسال کنند. تصمیمات پذیرش دانشگاه TU Dresden برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، و برنامه های تحقیقاتی ظرف 4-6 هفته اطلاع رسانی خواهد شد. به محض دریافت پذیرش، دانشجویان بین المللی باید پروسه درخواست ویزای دانشجویی آلمان خود را استارت بزنند زیرا ممکن است این روند تا 3 ماه به طول بیانجامد. در صورتی که متقاضی نتواند در مرحله اول پذیرفته شود، می تواند در چرخه پذیرش بعدی مجدداً برای برنامه درخواست خود را مطرح نماید.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه TU درسدن آلمان

پذیرش در مقطع لیسانس Dresden University of Technology در شرایطی امکان پذیر است که برای جلسه آکادمیک آتی، TU Dresden  بیش از 50 برنامه کارشناسی را به دانشجویان بین المللی و ورودی داخلی ارائه می دهد. تمامی 33 مدرک لیسانس و 15 دوره دیپلم فقط به زبان آلمانی تدریس می شود. متقاضیانی که به زبان آلمانی مهارت دارند و بالاتر از DSH II (یا معادل آن) را کسب کرده اند، باید برای این دوره های دانشگاه فنی درسدن اقدام کنند. هزینه درخواست مقطع لیسانس 75 یورو است.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد Dresden University of Technology با بیش از 70 برنامه تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف، دانشجویان بین المللی گزینه های زیادی از رشته های تحصیلی را برای انتخاب دارند. برخلاف برنامه های کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه فنی درسدن به زبان آلمانی و انگلیسی در دسترس است. در حال حاضر 15 برنامه صرفاً به زبان انگلیسی و 4 برنامه به طور جزئی به زبان آلمانی و بخشی به زبان انگلیسی تدریس می شود. هزینه درخواست این مقطع در Technische Universität Dresden 75 یورو عنوان شده.

تحصیل دکترا در دانشگاه TU درسدن آلمان

 به طور کلی، مدارک دکتری (PhD) در TU Dresden در تمام رشته‌های تحصیلی موجود این دانشگاه امکان‌پذیر است، به موجب آن تحصیل دکترا در آلمان به طور کلی به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فردی در نظر گرفته می‌شود. متقاضی در ابتدای امر باید استادی را پیدا کند که به موضوع تحقیق او علاقه مند باشد و بتواند بر مطالعات دکتری دانشجو نظارت داشته باشد. دانشجوی دکترا می بایست هنگام برقراری تماس اولیه، رزومه خود را ارسال کند و در صورت امکان، یک توضیح مختصر در مورد موضوع مورد نظر خود ارائه دهد.

مدرک زبان لازم برای اپلای در دانشگاه فنی درسدن آلمان

مهارت زبان برای دانشجویان بین المللی اینگونه است که مهارت پایه زبان آلمانی برای پیگیری هر برنامه ای در TU Dresden ضروری است. به علاوه اثبات مهارت انگلیسی نیز اهمیت دارد. بنابراین پیش از اپلای TU Dresden، به افراد توصیه می کنیم که تست های اثبات مهارت در آلمانی را بگذرانند.

اسامی آزمون ها

نمرات مورد نیاز

مهارت زبان آلمانی (DSH)

DSD II

TestDaF          

4

دیپلم زبان آلمانی

4

امتحان گوته

B2

تافل (iBT)

نمره کلی 90 با کمترین نمره 21 نوشتار، 21 بخش شنیداری، 22 بخش خواندنی و 23 بخش مهارت صحبت کردن

آیلتس

نمره 6.5 بدون نمره زیر 6 بخش های مختلف

ددلاین اپلای در دانشگاه TU درسدن آلمان

جلسات آکادمیک در دانشگاه فنی درسدن در ترم های زمستان و تابستان آغاز می شود. فرایند درخواست پذیرش برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد Dresden University of Technology متفاوت است. برای برنامه‌های PG آلمانی، درخواست ‌ها برای هر دو ترم پذیرفته می‌شوند، در حالی که پذیرش برای PG انگلیسی و تمام برنامه‌های UG فقط برای ترم زمستان انجام می‌شود. دانشجویان بین المللی می توانند برای تمام دوره های پذیرش درخواست خود را مطرح نمایند. مهلت های پذیرش دانشگاه درسدن برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در جدول زیر منعکس شده است.

برنامه های مقاطع مختلف

فرصت زمستان

فرصت تابستان

دوره های کارشناسی

1 آوریل تا 15 جولای

1 اکتبر تا 15 ژانویه

دوره های تحصیلات تکمیلی

1 آوریل تا 31 مه

1 اکتبر تا 30 نوامبر

 

پردیس دانشگاه فنی درسدن آلمان

هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه فنی درسدن

با توجه به اینکه در آلمان تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است و دانشگاه فنی درسدن هم در زمره دانشگاه های دولتی این کشور قرار دارد دانشجویان عملا هیچ مبلغی بابت شهریه نمی پردازند ولی ممکن است هزینه های بابت خدمات دانشجویی و یا انجمن های دانشجویی را متحمل شوند.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه درسدن آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه فنی درسدن نسبتاً ارزان است. جدول زیر حاکی از خلاصه ای از هزینه های زندگی در Technische Universität Dresden خواهد بود:

عنوان هزینه زندگی

حدود مبلغ

محل اقامت یا اجاره

300 یورو

هزینه زندگی (شامل خورد و خوراک هم می شود)

200 یورو

هزینه حمل و نقل

50 یورو

بیمه دانشجویی در آلمان

60 یورو

هزینه های اضافی (برای گشت و گذار، کتاب و غیره)

40 یورو

مجموع برآورد شده هزینه های زندگی

700 یورو

 

بورسیه های دانشگاه TU درسدن آلمان

یکی از فعالیت های حمایتی که برای دانشجویان دانشگاه صنعتی درسدن آلمان انجام می شود بورسیه های تحصیلی در المان است که به دانشجویان این دانشگاه اعطا می شود؛ بورسیه هایی نظیر:

Deutschlandstipendium

این بورسیه در قالب برنامه بورس تحصیلی ملی وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان (BMBF)، GFF از سال 2011 در ارائه حمایت از دانشجویان دانشگاه TU Dresden با دستاوردهای عالی تحصیلی، درجه بالایی از تعهد اجتماعی تاثیر بسزایی داشته است. تمرکز این بورسیه بر حمایت از دانش آموزان در آموزش معلمان، به ویژه در موضوعات STEM و همچنین در علوم انسانی و اجتماعی عنوان شده است.

بورسیه تحصیلی MINT-EC

برای سال تحصیلی 2019/2020، GFF برای نخستین بار بورسیه تحصیلی برای دانشجویان جدیدی که در اکتبر 2019 تحصیلات خود را در TU Dresden در یک رشته STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) از سر می گیرند، اختصاص داده است. دارندگان این بورسیه باید مدارک ورود به دانشگاه خود را در مدرسه MINT-EC در زاکسن اخذ کده باشند و می بایست گواهی MINT-EC را در طول سال های تحصیلی خود دریافت کرده باشند.

بورسیه های فارغ التحصیلی GFF

GFF از دانشجویان و داوطلبان دکترا در مرحله نهایی صلاحیت خود حمایت می کند. برای یک دوره حداکثر 6 ماهه، بورسیه هایی اختصاص داده می شوند که مشمولان بورسیه را قادر می سازد تا به طور کامل بر تکمیل تحصیلات خود متمرکز شوند. این کمک هزینه تحصیلی تنها برای دانشجویان و داوطلبان دکتری در مرحله نهایی صلاحیت یا با عملکرد بسیار خوب امکان پذیر است.

DAAD-STIBET III-Matching

این بورسیه در چارچوب برنامه STIBET و در ارتباط با دفتر بین‌المللی TU Dresden، GFF بورسیه‌های فارغ ‌التحصیلی را به دانشجویان خارجی که در برنامه‌های مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی و همچنین داوطلبان دکترا شرکت می کنند، اختصاص می یابد.

 

خوابگاه های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان 29 خوابگاه دانشجویی در آلمان اتاق های خوابگاهی را در دسترس دانشجویان قرار داده است که هزینه آنها بین 131 تا 390 یورو در ماه (به طور متوسط 232 یورو) عنوان شده. به منظور بهره گیری از اقامتگاه های خصوصی، به طور متوسط 8.54 یورو در متر مربع اجاره قابل پرداخت خواهد بود که شامل تمام هزینه های اضافی برای آب و برق و غیره می شود. تالارهای اقامتی Studentenwerk Dresden بهترین فرصت را برای زندگی مشترک با سایر دانشجویان و همچنین داشتن فاصله کوتاه با دانشگاه و هزینه های قابل محاسبه را فراهم می کنند. این فرصت هم برای افراد متقاضی مسکن های خصوصی و هم برای کسانی که دوست دارند در آپارتمان های مشترک زندگی کنند، وجود خواهد داشت. علاوه بر اینها اقامت در غیر از دانشگاه و در بخش خصوصی مسکن امکان پذیر است. دانشجویان با معیار های مختلف می توانند در دانشگاه فنی درسدن آلمان به دنبال اقامتگاه باشند. اتاق های یک تخته در آپارتمان ها شیک دونفره، اتاق های دو تخته در آپارتمان های مشترک 3 تا 4 نفره ، حتی اتاق های یک تخته در آپارتمان های خصوصی همراه حمام و انواع مسکن های خاص را می توان یافت.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه فنی درسدن

به طبع دانشجویان بین المللی کشور ما برای تحصیل در Technische Universität Dresden به ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت اما این ویزا تنها امکان تحصیل را در آلمان فراهم می کند و نمی توان بواسطه آن به اقامت دائم این کشور رسید. دانشجویان Dresden University of Technology پس از اینکه تحصیلات مقرر خود را به پایان رساندند می توانند در فرصت 18 ماهه ای که به آنها برای حضور در آلمان داده می شود نهایت استفاده را در راستای اخذ اقامت و تابعیت آلمان ببرند به این معنی که فارغ التحصیل می تواند به جستجوی کار در آلمان بپردازد و بواسطه آن اقامت و تابعیت این کشور را صاحب شوند و یا حتی می توانند با سرمایه گذاری در آلمان به هدف خود یعنی تابعیت آلمان برسند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه درسدن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان سکونت در دانشگاه فنی درسدن آلمان برای دانشجویان وجود دارد؟

دانشگاه صنعتی درسدن آلمان 29 خوابگاه دانشجویی و اتاق های خوابگاهی را در دسترس دانشجویان قرار داده است.

پردیس اصلی دانشگاه فنی درسدن آلمان در چه قسمتی قرار گرفته و دسترسی به آن چگونه است؟

پردیس اصلی TU Dresden در جنوب مرکز شهر درسدن قرار گرفته است و می توان به راحتی با اتوبوس به آن دسترسی داشت.

رتبه دانشگاه فنی درسدن آلمان در رنکینگ موضوعی کامپیوتر چند است؟

رنکینگ موضوعی جهانی رتبه این دانشگاه را 126 تا 150 اعلام کرده است.

هزینه درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه فنی درسدن آلمان چقدر عنوان شده؟

هزینه درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی حدودا 75یورو عنوان شده.

اخذ مدرک دکترا در دانشگاه فنی درسدن آلمان در چه رشته هایی امکان پذیر است؟

به طور کلی مدارک دکتری (PhD) در TU Dresden در تمام رشته‌های تحصیلی موجود این دانشگاه امکان‌پذیر است.

سخن پایانی

این نوشتار به بررسی دانشگاه فنی درسدن آلمان اختصاص داده شد. دانشگاهی دولتی در آلمان که پویایی و پیشروی آن در زمینه های مختلف در سطوح بین المللی زبانزد است. این دانشگاه با دارا بودن 17 دانشکده و 5 مدرسه بیش از 124 رشته تحصیلی را در معرض انتخاب دانشجویان قرار داده است. در این مقاله دریافتیم که دانشگاه فنی درسدن آلمان در رتبه بندی های جهانی و موضوعی هم حرفی برای گفتن دارد و موضوعات زیادی هست که نام این دانشگاه سرآمد آنها است. دانشجویان به منظور ارسال درخواست پذیرش برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می بایست تنها 75 یورو بپردازند. داشتن گواهینامه آزمون آیلتس با نمره 6 تا 6.5 نیز از الزامات به حساب می آید. دانشجویان هم در دانشگاه و هم در بازار خصوصی مسکن امکان اسکان دارند و از این نظر مشکلی وجود ندارد. این دانشگاه می تواند گزینه خوبی برای دانشجویان بین المللی باشد. چنانچه قصد ادامه تحصیلات بین المللی را داشتید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 3 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان