وکیل مهاجرت به فرانسه – شرایط اخذ دلایل و هزینه ها

بدون نظر

گرفتن وکیل مهاجرت به فرانسه جهت اشراف بر پرونده ویزاهای فرد مورد بسیار مهمی می باشد که شانس افراد را برای ویزا شدن ازطریق روش های مختلف بالاتر میبرد. هزینه های وکیل مهاجرت فرانسه بسته به نوع وکیل و روش مهاجرت و پیچیدگی آن روش و مدت پروسه و ... میتواند خیلی متفاوت باشد. ما در موسسه MIE با کمک از وکلای لوکال همان کشور مانند فرانسه که با قرار گذاشتن وکیل مهاجرت فرانسه شانس ویزا را برای افراد به بالاترین سطح رسانده و در این زمینه تضمین ارائه بهترین خدمات را به متقاضیان عزیز داده.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

وکیل مهاجرت به فرانسه

وظایف وکیل مهاجرت به فرانسه

وظایف وکیل مهاجرت به فرانسه نسبت به موکل خود متعدد میباشند که از جمله میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • مشاوره حقوقی: ارائه مشاوره حقوقی دقیق و کامل در مورد مسائل مربوط به مهاجرت به فرانسه مانند قوانین مرتبط به مهاجرت و مدارک مورد نیاز در این پروسه و روند و مدت زمان لازم و همچنین تعهدات و حقوق متقابل.
 • اشراف به قوانین: وکیل مهاجرت فرانسه باید وکالت موکلان خود را در مورد موضوع دولت مربوطه داشته باشد و از حقوق آنها در روش مهاجرت محافظت کند.
 • تهیه مدارک و مستندات: وکیل مهاجرت فرانسه بایستی در تهیه مدارک مورد نیاز پروسه مهاجرت مانند ویزاها اقامت نامه ها و مدارک مختلف مرتبط به این پروسه کمک کند.
 • نظارت بر روند مهاجرت: وکیل مهاجرت برای نظارت بر مراحل مهاجرت مشتریان خود و اطمینان از اینکه هر یک از مراحل به نحو احسن انجام شده و حقوق موکلین حفظ می شود، مسئولیت دارد.
 • رفع ایرادات و اشکالات: در صورت بروز اشکالاتی برای موکلین وکیل مهاجرت فرانسه وظیفه دارد که از راه های قانونی به این موارد رسیدگی کند.
 • ارائه مشاوره برای اقامت و شهروندی: وکلای مهاجرت همچنین می توانند به موکلان خود اقامت دائم و در نهایت تابعیت فرانسه را پیشنهاد دهند و در این راه به آنها کمک کنند.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت فرانسه


ویژگی های بهترین وکیل برای مهاجرت به فرانسه

ویژگی‌های بهترین وکیل برای مهاجرت به فرانسه شامل موارد زیر است:

 • تخصص و تجربه: داشتن تجربه و دانش کافی و همچنین دانش عمیق از قوانین مهاجرتی فرانسه و تجربه قرار گرفتن در پروسه های مهاجرتی، از جمله ارزیابی مدارک، آماده‌سازی و ارسال آنها، و نمایندگی از مشتریان در دادگاه‌ها، برای وکیل مهاجرت به فرانسه مورد بسیار حیاتی است.
 • ارتباطات و مهارت های بین فردی: وکیل باید تبادل کلامی قوی و استعدادهای بین فردی با مشتریان داشته باشد و به مراجعین این امکان را می دهد که از اطلاعات در مسیر مهاجرت خود مطلع شوند و آن را کاملاً تشخیص دهند.
 • دقت و دانش فنی: وکیل باید دقت بالا و دانش فنی گسترده در زمینه مهاجرت به فرانسه داشته باشد. این امر اطمینان حاصل می‌کند که مشتریان به بهترین نحو ممکن راهنمایی شوند و از مشکلات و مسائل در طول فرایند مهاجرت جلوگیری شود.
 • امانت دار بودن: وکیل باید از امانت دار اطلاعات مشتریان باشد و از اطلاعات شخصی آن‌ها را به دقت محافظت کند.
 • توانایی حل مسائل: وکیل باید دارای توانایی حل مسائل برای ارائه راه ‌حل‌های مناسب به مشتریان و مدیریت هر گونه چالشی که در طول فرآیند مهاجرت به وجود می‌آید، باشد.
 • اخلاق حرفه‌ای: وکیل باید به اخلاق حرفه‌ای پایبند باشد و به عنوان یک مشاور حقوقی معتبر و قابل اعتماد شناخته شود.
 • با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها، انتخاب وکیل مناسب بسیار مهم است و می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت فرایند مهاجرت به فرانسه داشته باشد.

اهمیت اخذ وکیل در پرونده های مهاجرتی

اهمیت اخذ وکیل در پرونده های مهاجرتی برای طی کردن مسیرهای مهاجرتی مختلف بسیار بالاست.

این مورد می تواند بدلیل وجود پیچیدگی قوانین که در بسیاری از کشورها مانند فرانسه قوانین تغییر پذیر هستند وکیل مهاجرت فرانسه بدلیل داشتن دانش عمیق و تخصص در این زمینه میتواند به موکل بسیار کمک کند.

همچنین بدلیل داشتن تجربه در پروسه های قانونی میتواند در گذراندن فرآیند مهاجرت به یک کشور کمک کنند که ممکن است دارای مراحل و فرآیندهای حقوقی مختلفی باشد و نیاز به تجربه و تخصص حقوقی نیز دارند. وکیل مجرب میتواند در این مسیر موکل را به صورت درست در تمامی مراحل راهنمایی کند.

همچنین جهت حمایت حقوقی موکل در مقابل مقامات دولتی و سازمان های مختلف و حفظ حقوق او، رفع اشکالات و ابهامات و ارائه راه حل های قانونی که در نهایت سبب اطمینان از دریافت نتیجه مطلوب به دلیل داشتن فردی با تجربه و دانش است که در اطلاعات و مشکلات احتمالی مرتبط با مهاجرت او کمک می‌کند.

چه ‌کسانی باید وکیل مهاجرتی بگیرند؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که چه کسانی باید وکیل مهاجرت بگیرند؟ وکیل مهاجرت به فرانسه میتواند به تمامی افرادی که قصد قدم بداشتن در مسیر مهاجرت را دارند کمک بسزایی کند.

افرادی که میخواهند از راه تحصیل، کار در فرانسه و یا حتی سرمایه گذاری در فرانسه به این کشور مهاجرت کنند برای بالاتر بردن شانس خود، گرفتن اطلاعات درست و به روز، داشتن فردی متخصص و با تجربه و همچنین گرفتن راهنمایی های لازم از او میتوانند وکیل مهاجرت به فرانسه را روی پرونده خود قرار دهند.

هزینه های وکیل مهاجرت به فرانسه

هزینه های وکیل مهاجرت به فرانسه می تواند با توجه به عوامل مختلف بسیار متفاوت باشد. از جمله این عوامل میتوان به شرایط خود کیس، پیچیدگی روش انتخاب شده، مسیری که لازم است پیموده شود و میزان تجربه و تخصص وکیل و... اشاره کرد.

این نمونه مواردی هستند که میتوانند هزینه های وکیل را متغیر بسازند و با توجه به آنها هزینه های تقریبی را تخمین کرد. در ادامه نیز نکاتی در خصوص هزینه های تقریبی وکیل مهاجرت به فرانسه خدمتتون ذکر شده که به شرح زیر می باشند:

 • هزینه مشاوره اولیه: غالبا وکیل مهاجرت فرانسه جهت اعطای مشاوره اولیه در مورد گزینه های مهاجرتی موجود و خدمات ارائه شده توسط وکیل و همچنین بررسی شرایط اولیه خود کیس هزینه ای دریافت میکند که تقریبا از 50 تا 300 یورو می تواند متغیر باشد.
 • هزینه‌های خدمات حقوقی: این هزینه‌ها ممکن است ثابت یا به صورت ساعتی باشند. هزینه‌های ثابت معمولاً بین 1000 تا 5000 یورو برای مراحل اولیه و مدارک مورد نیاز محاسبه می‌شود. نرخ‌های ساعتی معمولاً بین 150 تا 500 یورو در ساعت است و بر اساس زمان کار وکیل محاسبه می‌شود.
 • هزینه‌های دیگر: این شامل هزینه‌های مرتبط با مسائل مهاجرتی مانند هزینه‌های دادگستری، هزینه‌های ترجمه اسناد و هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای فرانسه و اقامت است. این هزینه‌ها ممکن است به طور قابل توجهی متغیر باشند و باید قبل از شروع هر فعالیتی به دقت بررسی شوند.

زمینه های خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه

زمینه خدمات وکیل مهاجرت به فرانسه میتواند متنوع باشد و بسته به کیس های مختلف و طبق نیاز هر کیسی خدماتی مفید ومرتبط به وضعیت ان کیس ارائه دهد.

این خدمات میتواند شامل موارد زیر باشد:

 • مشاوره های مهاجرتی: وکیل مهاجرت به فرانسه می تواند در این زمینه مشاوره های مهاجرتی به موکلین خود ارائه دهد و در خصوص راه های مختلف موجود برای مهاجرت و انتخاب بهترین مسیر به انها کمک کند.
 • امور ثبت ویزا و اقامت: همچنین وکیل مهاجرت به فرانسه در خصوص پیش بردن امور مربوط به ویزا و اقامت فرد ازجمله تهیه مدارک و اسناد و تکمیل فرم های لازم و تنظیم پرونده و ارائه به سفارت و مراجع ذیربط میتواند کمک کند.
 • نمایندگی در دادگاه: در صورت بروز امور حقوقی و مسائل و دعواهای مرتبط به امور مهاجرت وکیل فرد میتواند نمایندگی موکل خود را در دادگاه تقبل کند و نسبت به حفظ حقوق موکل خود عمل کند.
 • پیگیری وضعیت حقوقی: وکیل می تواند در خصوص موضوعات مختلف مانند گرفتن تابعیت یا تبدیل اقامت و ... وضعیت حقوقی موکل خود را پیگیری نماید.
 • حل و فصل اختلافات و تعارضات: در صورت بروز هرگونه اختلافات و تعارضات در مسیر انجام پروسه موکل، وکیل میتواند جهت حل و فصل این موارد و پاسخ به سوالات و ابهامات موکل کمک کند.

نکات کلیدی برای انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه

برخی از نکات کلیدی برای انتخاب وکیل مهاجرت به فرانسه میتوانند موارد زیر باشند:

 • متخصص بودن و داشتن تجربه فراوان در زمینه مهاجرت و سوابق فرد در کنترل و پیگیری پرونده های مشابه پرونده خود.
 • داشتن سوابق کاری خوب و تعداد پرونده های موفق درطول مسیره وکیل می تواند نکته کلیدی در تصمیم گیری جهت انتخاب وکیل باشد.
 • وکیلی که از مهارت های ارتباطی خوبی برخوردار باشد و بتواند ارتباط واضح در خصوص مسائل حقوقی زمینه مهاجرت به شما ارائه دهد و به سوالات شما پاسخ درست بدهد.
 • داشتن مهارت های زبانی و توانایی وکیل به صحبت کردن به زبان فرانسوی و همچنین زبان مادری خود فرد یا زبان مورد نظر جهت ارتباط گرفتن با شما می تواند باعث شود که ارتباط موثر و درک در طول فرآیند حقوقی فراهم شود.
 • هزینه های اساسی و جانبی وکیل بایستی از قبل بررسی کامل شود و ساختار هزینه ها و خدماتی که در برمی گیرد بطور کامل درک شود.
 • در دسترس بودن وکیل جهت پاسخ سریع و به موقع به ابهامات فرد یکی ازنکات مهم انتخاب وکیل میباشد. همیشه مطمئن شوید که وکیل زمان و منابع کافی جهت ایفای اطلاعات و معلومات لازم به شما را دارد.
 • حرفه ای بودن و داشتن اخلاقیات حرفه ای کار و مجاز بودن به تمرین حقوق در فرانسه بایستی حتما از جهت موکل بررسی شود که بتواند بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه را انتخاب کند وروی پرونده خود قرار بدهد.

تفاوت وکیل مهاجرت به فرانسه و مشاور مهاجرتی

تفاوت وکیل مهاجرت به فرانسه و مشاور مهاجرتی اغلب در دارا بودن مجوزهای حقوقی و رسمی بودن استشاره های ارائه داده شده میباشد که در ادامه این مطلب نکاتی بیشتری در مورد این اختلافات خدمت شما توضیح داده خواهد شد:

 • وکیل مهاجرت فرد حرفه ای با مجوز حقوقی میباشد که اجازه تمرین حقوق در کشور فرانسه را دارد و میتواند بصورت رسمی در زمینه حقوق مهاجرت فعالیت داشته باشد.
 • اما مشاور مهاجرتی این مجوزهای رسمی را دارا نیست و تنها میتواند بصورت غیر رسمی مشاوره های کلی در زمینه مهاجرت به فرد ارائه دهد.
 • وکیل مهاجرت آموزش حقوقی حرفه ای و رسمی با مجوزهای لازمه در این زمینه دریافت کرده است اما مشاور مهاجرتی این آموزش های رسمی را دریافت ننموده وبیشتر با استفاده از علم خویش و آموزش های کلی دریافت شده در این زمینه فعالیت دارد.
 • وکیل مهاجرت میتواند مشاوره های حقوقی رسمی به موکل اعطا کند و موکلین خود را در رویدادهای قانونی قرار دهد و اسناد رسمی و حقوقی را تکمیل کند و نمایندگی موکل خود را در دادگاه بر عهده بگیرد.

اما مشاور مهاجرتی تنها میتواند در تکمیل مدارک و فرم های لازمه به صورت غیر رسمی به فرد کمک کند و اجازه انجام فعالیت های حقوقی رسمی در دادگاه را نخواهد داشت.

مشاوره مهاجرت به فرانسه موسسه mie

مشاوره مهاجرت به فرانسه موسسه mie همواره توسط کارشناسان کاربلد موسسه انجام می شود که با داشتن اطلاعات درست و به روز با هماهنگی وکیل مهاجرت به فرانسه لوکال می تواند همیشه در انتخاب مسیر درست و گزینه های مناسب برای موکلینی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند را کمک کند.

ماهمیشه در موسسه MIE سعی بر این داشته ایم که بتوانیم در این مسیر پر پیچ و خم و پروسه زمان بر و هزینه بر در کنار موکلین خود باشیم  و اطلاعات درست را به آنها منتقل کنیم.

موسسه MIE در زمینه مشاوره و اقدامات روش های مهاجرتی به خصوص کشور فرانسه در زمینه های مختلف اعم از تحصیل در فرانسه، کار و سرمایه گذاری فعالیت بسیار موفقی داشته که تعداد ویزاهای موسسه این حقیقت را منعکس می کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️ آیا اخذ وکیل برای ادامه پرونده مهاجرتی ضروری است؟

اخذ وکیل جهت ادامه پرونده ضروری نمیباشد اما داشتن یک وکیل مجرب تاثیر بسزایی در میزان موفقیت پرونده دارد.

✔️ آیا داشتن یک وکیل شانس ویزا را بالا میبرد؟

قطعا داشتن یک وکیل مجرب و متخصص میتواند در شانس ویزا شدن و روند پروسه مهاجرت تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

✔️ آیا حتما وکیل باید لوکال باشد؟

بدیهی است داشتن یک وکیل لوکال که با قوانین و امور حقوقی ان کشور آشنایی کاملی دارد میتواند نتیجه بهتری را به همراه داشته باشد.

✔️ آیا موسسه MIE می تواند در مورد اخذ وکیل به ما کمک کند؟

موسسه MIE همواره برای تمامی موکلین خود و تمامی روش های اقدام شده وکلای لوکال را روی پرونده های خود قرار میدهد.

✔️ هزینه های وکیل مهاجرت به فرانسه چقدر میتواند باشد؟

این هزینه ها با توجه به قدرت وکیل، شرایط کیس و نوع روش اقدام شده میتواند متغیر باشد.

سخن پایانی

در نهایت این مقاله سعی شد که تمامی اطلاعلات مورد نیاز در مورد موضوع وکیل مهاجرت به فرانسه از وظایف و ویژگی های بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه، نکات کلیدی در خصوص انتخاب وکیل، هزینه ها، زمینه های خدمات و تفاوت وکیل و مشاور مهاجرت و ... برای شما عزیزان در قالب یک مقاله مفید درآورده که بتوانید با دریافت اطلاعات درست و بروز بصورت صحیح در این مسیر قدم بردارید و بتوانید برای اخذ وکیل مهاجرت به فرانسه جهت انجام کارهای مربوطه بهترین و سریعترین راه را اقدام کرده. در نهایت و در سخن پایانی شایان ذکر است که پروسه مهاجرت و انجام امور مربوطه یک پروسه پر پیچ و خمی است که شامل خطوات زیادی اعم از تعیین مسیر، گرفتن مشاوره های درست، انتخاب وکیل مناسب، تجهیز مدارک مورد نیاز، تنظیم پرونده، درخواست ویزا و ... می باشد که بایستی قبل از اقدام با افراد و کارشناسان کاربلد و همچنین وکیل مختص مشورت نموده که ما در مؤسسه MIE این امکان را برای شما متقاضیان عزیز فراهم کرده تا اینکه بتوانید به طور صحیح و با داشتن اطمینان خاطر این پروسه را با موفقیت طی کنید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان