رفع ریجکتی ویزای فرانسه

1 نظر

یکی از کشورهایی که همواره متقاضیان زیادی را برای سفر و یا اقامت دارد کشور فرانسه است و این متقاضیان نگرانی هایی برای دریافت ویزا دارند و حتی برخی از این ویزاها توسط افسر ویزا ریجکت می شوند. حال سوالی که برای این افراد به وجود می آید این است که آیا امکان رفع ریجکتی ویزای فرانسه وجود دارد؟ چطور می شود جلوی ریجکت ویزا فرانسه را گرفت؟ ما در تیم تحقیقاتی موسسه MIE با مشاوره وکلای بومی فرانسه و استناد به منابع رسمی این کشور به بررسی دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه، امکان و چگونگی رفع ریجکت ویزای تحصیلی فرانسه و یا سایر انواع ویزاها در این کشور پرداختیم و ارائه این مطالب به منزله اقدام برای این موضوع نمی باشد. توصیه می شود که حتماً این مقاله در خصوص رفع ریجکتی ویزای فرانسه را کاملاً مطالعه نمایید زیرا پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این متن خواهید یافت و در صورتی که پرسش دیگری در خصوص رفع ریجکتی ویزای فرانسه و یا اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ویدئو موسسه MIE در مورد اگر ویزا ریجکت شد چه راهکاری پیش رو داریم؟


فایل صوتی موسسه MIE در مورد اگر ویزا ریجکت شد چه راهکاری پیش رو داریم؟

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
رفع ریجکتی ویزای فرانسه

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی است که هر ساله افراد زیادی به منظور مسافرت، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ... برای دریافت ویزای آن اقدام می کنند ولی به برخی از این افراد ویزا تعلق نگرفته و با ریجکت ویزای فرانسه روبرو می شوند. برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای فرانسه شما می توانید از وکیل مهاجرتی مشاوره دریافت کرده تا موانع مسیر را برای شما سنجیده و در راستای دریافت ویزا به شما کمک کند. اما به طور کلی دلایل ریجکتی ویزای فرانسه متعدد هستند که افسر ویزا با توجه به آنها می تواند ویزای متقاضی را رد کند و این موارد معمولاً به دلیل عدم دقت متقاضی ویزای فرانسه و یا اقدام با قصد فریب افسر است که همه این موارد می تواند منجر به رد شدن ویزای فرانسه شود و متقاضی پس از رد شد ویزا به دنبال رفع ریجکتی ویزای فرانسه خواهد بود. با توجه به اینکه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه در بسیاری از موارد ممکن است نتیجه مثبتی به همراه نداشته باشد پس بهتر است تا دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه و سایر انواع ویزاها را بشناسیم تا قبل از ریجکت شدن ویزا جلوگیری کنیم.

مدارک هویتی جعلی

اولین موردی که برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه به آن اشاره می کنیم ارائه مدارک هویتی جعلی توسط متقاضی دریافت ویزا است. به طور قطع این موضوع یکی از بدیهیات دریافت ویزا است که شخص باید مدرک هویتی درست و معتبر خود را به سفارت کشور مقصد ارائه نماید و با ارائه مدرک جعلی افسر ویزا بلافاصله متقاضی را رد می کند و در صورت اطمینان از جعل مدرک توسط متقاضی احتمال رفع ریجکتی ویزا برای او وجود نخواهد داشت و حتی به عنوان مجرم شناخته شده و به نهادهای قانونی معرفی می شود. اکیداً توصیه می شود که به هیچ عنوان از مدارک شناسایی جعلی برای دریافت ویزا استفاده نکنید تا با مشکلات بعدی مواجه نگردید.

عدم ارائه دلیل و انگیزه اخذ ویزا

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به ریجکت ویزای فرانسه شود عدم ارائه دلیل و انگیزه اخذ ویزا به افسر ویزا است. یکی از متداول ترین بندهای ریجکتی ویزای فرانسه که متقاضیان عنوان می کنند موضوع نامشخص بودن هدف از سفر است و در واقع افسر ویزا بر اساس مدارکی که به سفارت ارائه می دهد دلیل متقاضی برای سفر به فرانسه را شناسایی نکرده و یا احتمال می دهد متقاضی به دلیلی غیر از موردی که عنوان شده قصد سفر به فرانسه را دارد و به همین دلیل ویزای متقاضی را رد می کنند. در صورتی که تشخیص افسر ویزا در این نوع ویزا درست نباشید متقاضی می تواند برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه اقدام داشته باشد و موارد لازم را انجام دهد.

اعتبار پاسپورت یا پاسپورت آسیب دیده

کافی نبودن اعتبار پاسپورت یا پاسپورت آسیب دیده را نیز می توان یکی از بندهای ریجکتی ویزای فرانسه عنوان نمود. البته این مورد بسیار به ندرت پیش می آید و عموماً افرادی که قصد اقدام برای دریافت ویزای فرانسه را دارند قبل از هرگونه اقدامی اعتبار پاسپورت خود را چک می کنند و در صورتی که اعتبار آن کم باشد باید برای تعویض آن اقدام نمایند. افرادی که از پاسپورت خود مراقبت نکرده باشند و پاسپورت آنها نیز آسیب دیده باشد احتمالاً با ریجکتی ویزا مواجه شده و باید برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه اقدام کنند. پس بهتر است قبل از هر اقدامی برای دریافت ویزای فرانسه، ابتدا مقدمات آن را فراهم کرده و اعتبار پاسپورت خود را چک کنید و علاوه بر آن باید از پاسپورت خود مراقبت کنید تا آسیب نبیند.

عدم ارائه برنامه سفر

در صورتی که متقاضی ویزای فرانسه برنامه سفر خود را به درستی نشان ندهد افسر ویزا احتمالاً درخواست ویزای متقاضی را رد می کند. در واقع عدم ارائه برنامه سفر نشان از بی برنامگی و بی نظمی سفر شماست و متقاضی برای متقاعد کردن افسر ویزا باید رزرو بلیط رفت و برگشت خود، وضعیت اقامت فرانسه و رزرو هتل و ... را به درستی ارائه کند تا احتمالاً افسر ویزا با ویزای او موافقت کند. در صورت ریجکت شدن ویزای فرانسه به دلیل عمد ارائه برنامه سفر، شما می توانید به آن اعتراض نموده و برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه اقدام داشته باشید. همیشه برای این کار سعی کنید از مشاورین با تجربه در امر دریافت ویزا کمک بگیرید تا با شناخت حساسیت های افسر ویزا، پرونده شما به درستی به سفارت ارائه شود و با ریجکت ویزا مواجه نشوید.

عدم تمکن مالی مناسب

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای دریافت انواع ویزاهای اقامتی و مسافرتی فرانسه ارائه نامه تمکن مالی است. متقاضیان باید نشان دهند بسته به نوع ویزایی که می خواهند برای آن درخواست دهند شرایط مالی خوبی دارند و برای این منظور ارائه یک نامه از حساب بانکی متقاضی می تواند خیال سفارت را از بابت توانایی مالی متقاضی راحت کند. در واقع عدم تمکن مالی مناسب نگرانی هایی برای افسر ویزا ایجاد می کند که متقاضی نتواند هزینه زندگی در فرانسه خود را تامین نمایند و برای جبران هزینه های خود از دولت فرانسه و یا افراد دیگری در این کشور طلب هزینه کنند. دقت داشته باشید که کم بودن تکمن مالی می تواند باعث ریجکتی ویزای تحصیل فرانسه و یا سایر انواع ویزاها شود و بهتر است تا پول خود را به درستی ارائه نمایید.

بیمه مسافرتی نامعتبر

افرادی که قصد دارند تا برای ویزای توریستی فرانسه اقدام داشته باشند باید برای خود بیمه مسافرتی تهیه کنند و بدون بیمه مسافرتی و یا با بیمه مسافرتی نامعتبر متقاضی شانسی برای دریافت ویزای توریستی نخواهد داشت و باید خود را برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه آماده کنند. هزینه این بیمه شاید بالا نباشد اما داشتن آن یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزایی توریستی فرانسه است و متقاضیان باید حتما آن را داشته باشند. در واقع این موضوع یکی از بندهای ریجکتی ویزای فرانسه به شمار می آید و متقاضی باید برای دریافت بیمه مسافرتی درست و معتبر دقت لازم را داشته باشد.

اسناد هویتی یا سند ازداوج نامعتبر

بسیاری از افرادی که قصد اقدام برای روش های مهاجرت به فرانسه را دارند می خواهند به همراه خانواده خود اقدام داشته باشند و برای این موضوع باید اسنادی را ارائه کنند که مهم ترین آنها سند ازدواج و اسناد هویتی آنهاست. پس در نتیجه ارائه اسناد هویتی یا سند ازدواج نامعتبر می تواند باعث اختلال در دریافت ویزا توسط متقاضی و خانواده او شود و فرد برای از بین بردن آن باید برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه اقدام داشته باشد. این موضوع برای دریافت ویزای همراه بسیار مهم و قابل توجه است و در صورت عدم ارائه مدارک درست همراهان متقاضی با مشکلات متعددی برای دریافت ویزا مواجه خواهند شد.

سوء پیشینه

افرادی که سوء پیشینه داشته باشند شانس خود برای دریافت ویزا را از دست می دهند و نمی توانند نظر مثبت افسر ویزا را جلب کنند. این مدرک باید آپدیت شده و معمولاً نهایتاً برای یک ماه گذشته باشد وگرنه این مدرک مورد تایید نبوده و متقاضی با ردی ویزا مواجه می شود. این موضوع از جمله مواردی است که متقاضی با داشتن سوء پیشینه شانس خوبی برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه نخواهند داشت. این مدرک برای بسیاری از انواع ویزاها مورد نیاز است و بدون آن یکی از مدارک شما ناقص است و این می تواند منجر به ریجکت ویزای تحصیلی فرانسه یا سایر انواع ویزاهای این کشور شود.

عدم اثبات محل اقامت

فردی که قصد دارد تا برای ویزای توریستی یا تحصیلی در فرانسه اقدام داشته باشد باید نشان دهد که جایی را برای اقامت در فرانسه رزرو نموده است و می تواند در ایام حضور در این کشور در آنجا اقامت داشته باشد. عدم اثبات محل اقامت یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه به شمار می رود و این موضوع برای ویزاهای توریستی نیز مهم است و متقاضی باید نشان دهد برای دوره حضور خود در فرانسه هتل رزرو نموده و جایی را برای سکونت دارد. عدم رزرو خوابگاه می توند منجر به ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه شده برنامه های متقاضی برای تحصیل در این کشور را مختل کند. در صورت ریجکت ویزای تحصیلی فرانسه به دلیل عدم اثبات محل اقامت شخص می تواند برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه خود اقدام داشته باشد.

سابقه ریجکتی ویزای شینگن

در صورتی که سابقه ریجکتی ویزای شینگن داشته باشید شانس شما برای دریافت ویزای فرانسه کاهش می یابد. ضمن اینکه این موضوع برای دریافت اقامت خودحمایتی فرانسه نیز اثر منفی دارد و توصیه می شود قبل از اقدام برای این نوع اقامت حتما این موضوع را به اطلاع وکیل مهاجرتی خود برسانید. در صورتی که شخص بتواند رفع ریجکتی ویزای فرانسه یا شینگن خود را انجام دهد باز هم باید نظر وکیل را برای شروع کار جویا شود. موضوع ریجکتی شینگن برای دریافت انواع دیگر ویزاهای فرانسه از جمله ویزای توریستی نیز می تواند تاثیر منفی بگذارد ولی در صورتی که امکان رفع ریجکتی ویزا را دارید باید سریعاً برای این موضوع اقدام داشته باشید.

پاسپورت فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: پاسپورت فرانسه

در این مقاله ما شرایط پاسپورت فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

نحوه پیگیری ریجکتی ویزای فرانسه

افرادی که برای رفع ردی ویزای فرانسه خود اقدام می نمایند می خواهند بدانند که نحوه پیگیری ریجکتی ویزای فرانسه به چه صورت است و چطور می توانند با پیگیری درست به نتیجه درستی برسند؟ البته بهترین کار برای اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه این است که از یک وکیل مهاجرتی معتبر و با سابقه کمک بگیرید تا این امور را پیش برده و با مدیریت صحیح بتواند به نتیجه مناسبی دست یابد. اما به صورت کلی برای پیگیری رفع ریجکت شدن ویزا شما باید درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه را به سفارت این کشور ارسال کنید. در این نامه متقاضی باید دلیل ریجکتی ویزای خود را به درستی شناسایی نموده و دلیل و مدارک درست و قوی برای تغییر نظر افسر ویزا ارسال کند تا در صورت تایید افسر ویزا رفع ریجکتی ویزای فرانسه انجام شده و ویزای خود را دریافت کنید.

مراحل رفع ریجکتی ویزای فرانسه

در صورتی که برای ویزای فرانسه اقدام کردید و ویزای شما ریجکت شده می توانید برای رفع ریجکت ویزا اقدام داشته باشید و برای این امر کافی است تا مراحل رفع ریجکتی ویزای فرانسه را به درستی طی نموده و منتظر نظر افسر ویزا باشید. در صورتی که ویزای شما ریجکت شود شما در مدت مشخصی می توانید نامه اعتراض نوشته و برای هیئت تجدید نظر ریجکت ویزای فرانسه ارسال کنید. برای رفع ریجکتی ویزا شما ابتدا باید دلایل ریجکتی ویزا و نواقص پرونده از دید افسر ویزا را بدانیم، بر اساس دلایل مطرح شده توسط افسر ویزا شما باید نامه تجدید نظر تهیه و به همراه مدارک لازم و اصلاح شده به هیئت تجدید نظر در فرانسه ارسال کنید و منتظر بمانید تا این هیئت بر اساس توضیحات و مدارک و مستنداتی که برای آن ارسال نمودید نظر خود را ارائه نماید.

نکات مهم برای نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

ذکر برخی نکات مهم برای نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه برای افرادی قصد دارند تا برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه خود اقدام داشته باشند بسیار مهم و ضروری است. شما باید دقت داشته باشید که این نامه باید به زبان فرانسوی نوشته شود و باید متن متعارف و به اندازه ای داشته باشد یعنی نه بسیار کوتاه و نه بسیار طولانی باشد. برخی از موارد حتما باید در متن نامه شما ذکر شود که اصلی ترین این موارد عبارتند از اطلاعات پرسنلی و شخصی متقاضی، دلایل رد شدن ویزا و دلایل شما برای تجدید نظر، تاریخ دریافت نامه ریجکتی و تاریخ نگارش نامه، مدارک ضمیمه و .... این نامه بهتر است توسط وکیلی مجرب تنظیم شود تا ضمن داشتن همه این موارد با توجه به نکات مدنظر هیئت تجدید باشد. در صورتی که نظر این هیئت مثبت باشد منجر به رفع ریجکتی ویزا شده و در صورت عدم نظر مثبت آنها مهر ریجکتی در پرونده شما باقی خواهد ماند.

نمونه نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن

برای دسترسی به توضیحات نمونه نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن اینجا کلیک کنید.

عدم اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه چه عواقبی دارد؟

بسیاری از افرادی که ویزای آنها ریجکت می شود می پرسند که عدم اعتراض به ریجکتی ویزا فرانسه چه عواقبی دارد؟ این موضوع بستگی به نوع ریجکتی ویزای شما و بندهای ریجکتی ویزای فرانسه شما دارد زیرا برخی بندهای ریجکتی به گونه ای است که شما عملاً شانسی برای موفقیت در اعتراض نخواهید داشت. اما در صورتی که شما حس می کنید که با اعتراض به ریجکتی ویزای خود می توانید نظر افسر ویزا را تغییر دهد حتما برای این موضوع اقدام داشته باشید زیرا در صورت عدم اعتراض به ردی ویزا و عدم رفع ریجکتی ویزای فرانسه این موضوع به عنوان امتیازی منفی در پرونده شما ثبت خواهد شد و در آینده نیز می تواند در جلوی دریافت ویزای شما را بگیرد. البته این ردی ویزا می تواند برای برخی انواع ویزاها در کشورهای دیگر نیز تاثیرگذار باشد، پس در صورتی که مدارک خود را به درستی ارائه نموده اید می توانید نسبت به ردی ویزای خود اعتراض نمایید و باعث رفع ریجکتی خود شوید.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای فرانسه

در صورتی که شما بخواهید برای اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه اقدام داشته باشید باید به مدت زمان رفع ریجکتی ویزای فرانسه دقت داشته باشید. در صورتی که افسر ویزا با دلایل درستی شما را ریجکت کرده باشد و شما نخواهید به این موضوع اعتراض داشته باشید باید حدود 6 ماه صبر کنید و پس از آن اقدام به درخواست مجدد نموده و با اصلاح مواردی که منجر به ریجکتی ویزای شما شده است شانس خود را برای دریافت ویزا بالا ببرید. اما در صورتی که شما بخواهید برای رفع ردی ویزا اقدام داشته باشید باید اعتراض خود را نهایتا تا حدود 8 هفته ثبت کنید تا به آن رسیدگی شود. مدت رسیدگی به این اعتراض اصلاً مشخص نشده است اما به طور معمول از زمان تحویل نامه اعتراض توسط سفارت، پاسخ این اعتراض حدود 1 الی 3 ماه به طول می انجامد ولی ممکن است در زمانی کمتر و یا بیشتر از آن نیز پاسخ خود را دریافت کنید.

رفع ریجکتی ویزا کشور فرانسه

راهکارهای پیشگیری از ریجکت شدن ویزای فرانسه

در انتهای بررسی شرایط رفع ریجکتی ویزای فرانسه خوب است تا راهکارهای پیشگیری از ریجکت شدن ویزای فرانسه را نیز بیان کنیم تا در واقع قبل از مواجه شدن با ریجکت ویزای فرانسه شما این اقدامات را انجام دهید و ویزای شما ریجکت نشود. یکی از مهم ترین راهکارهای پیشگیری از ریجکت شدن ویزای فرانسه مشورت با وکیل مجرب مهاجرتی است تا شرایط شما را قبل از اقدام چک کرده و توصیه های لازم برای دریافت ویزا را به شما داشته باشد و بهترین روش را به شما پیشنهاد نماید. شما باید برای دریافت ویزا مدارک درستی را تنظیم و به سفارت ارائه نمایید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. شما باید دقت داشته باشید تا از مواردی که منجر به ریجکت ویزای فرانسه می شود دوری نموده و مدارک و مستندات لازم را به درستی ارائه نمایید تا افسر ویزای فرانسه با درخواست شما مخالفت نکرده و به شما جواب مثبت بدهد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رفع ریجکتی ویزای فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه چه مواردی هستند؟

از جمله مهم ترین دلالیل ریحکتی ویزای تحصیلی فرانسه را می توان داشتن گپ تحصیلی، شرایط سنی بالا، عدم اثبات تمکن مالی، عدم پرداخت شهریه و ... عنوان کنیم.

✅ مهم ترین راهکاری که برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزای فرانسه وجود دارد چیست؟

در صورتی که متقاضی با وکیل مهاجرتی مجرب مشورت نماید تا حد زیاد از ریجکت شدن ویزای فرانسه خود جلوگیری خواهد کرد.

✅ در صورت دریافت ریجکتی ویزای فرانسه، بهترین مدت برای اعتراض حدوداً چه زمانی است؟

برای رفع ریجکتی بهتر است تا شما نهایتاً حدود 8 هفته برای اعتراض اقدام داشته باشید.

✅ امکان اعتراض برای ریجکت ویزای تحصیلی فرانسه وجود دارد؟

بله، بسته به دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه می توان برای این موضوع نیز اعتراض انجام داد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی دقیق و علمی رفع ریجکتی ویزای فرانسه پرداختیم و علاوه بر ذکر دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی فرانسه و سایر انواع آن، به چگونگی اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و مراحل آن را ذکر نمودیم و ضمناً به مواردی اشاره داشتیم که با رعایت آن احتمالاً شما با ریجکتی مواجه نمی شوید که اقدام به رفع ریجکتی ویزای فرانسه داشته باشید. این مقاله با هدف آشنایی شما با رفع ریجکتی ویزای فرانسه و موارد مرتبط با آن توسط تیم تحقیقاتی موسسه MIE و با مشورت وکلای بومی کشور فرانسه نگارش شده است و این به معنی اقدام موسسه برای رفع ریجکتی ویزا نیست و این امر باید توسط کارشناسان موسسه بررسی گردد. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص رفع ریجکتی ویزای فرانسه داشتید یا تمایل به بررسی شرایط مهاجرتی خود داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات تکمیلی دریافت کنید. البته شما می توانید سوالات خود در خصوص ردی ویزا در قسمت دیدگاه های وبسایت موسسه نیز یادداشت نموده و پاسخ خود در را در اسرع وقت دریافت کنید.

امتیاز 3.2 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ریما ایزددوست
بعد از ریجکت شدن از سفارت آلمان که با یک دعوتنامه تجاری انجام شد. بعد از 5 ماه یک تور فرانسه خرید کردیم اما متاسفانه آنهم ریجکت شد چگونه این مسئله رامیتوان اصلاح کرد. متاسفانه آژانس مربوطه مشاوره درستی به ما ندادند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
مشاوره رایگان