شرایط تحصیل رایگان در آمریکا

13 نظر

تحصیل رایگان در آمریکا، توسط دانشگاه عمومی این کشور در دسترس دانشجویان می باشد. در واقع این دانشگاه ها توسط دولت آمریکا حمایت و پشتیبانی می شوند، لذا این امر باعث می شود هزینه های تحصیل برای دانشجویان به حداقل برسد. در این نوع دانشگاه ها، حتی دانشجویان بر اساس نیازهای مالی خود می توانند تسهیلات مالی دریافت کنند و برای بهبود شرایط مالی خود می توانند در حین تحصیل از امتیاز کار پاره وقت استفاده کنند تا بدین شکل بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. همچنین دانشجویان می توانند از تسهیلات مالی دیگر مانند وام های تحصیلی برای تامین هزینه های تحصیل خود به دانشگاه درخواست دهند. این در حالی است که مدارس و دانشگاه های خصوصی و بین المللی شامل پرداخت شهریه می باشد و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مراکز آموزشی می بایست هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند. هدف از گردآوری این مقاله، تحلیل شرایط تحصیل رایگان در آمریکا و ارائه مطالب مهم پیرامون تحصیل رایگان آمریکا به شما همراهان همیشگی می باشد. از این رو پیشنهاد می شود در ادامه مقاله با ما همراه باشید و چنانچه در پایان مقاله همچنان با سوال یا ابهامی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای همین مقاله سوالات خو را تشریح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

آیا دانشگاه های آمریکا رایگان است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه های آمریکا رایگان است ؟ باید مطرح کرد که دانشگاه هایی که در سراسر آمریکا وجود دارد عموماً هزینه و شهریه تحصیل دارند. لذا ممکن است هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا با توجه به نوع دانشگاه (عمومی یا خصوصی)، محل قرارگیری، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر و متفاوت باشد. اما دانشجویان برای شرکت در کلاس های درس، بهره مندی از امکانات رفاهی و تجهیزات دانشگاه، دسترسی به منابع درسی و تسهیلات آموزشی در هر دانشگاه می بایست هزینه های آن را پرداخت کنند. همچنین دانشجویان باید به هزینه های زندگی، مسکن، غذا، کتاب و هزینه های متفرقه نیز  توجه کنند. با این حال برخی دانشگاه های عمومی تحت حمایت های دولتی کشور آمریکا هستند و به طبعه آن دانشجویان از هزینه های پایینی برای تحصیل برخوردار خواهند شد. همچنین تعدادی از دانشگاه های خصوصی و بخشی از دانشگاه های عمومی نیز برنامه های کمک مالی و تحصیلی متنوعی را برای کمک به دانشجوان با درآمد محدود ارائه می دهند.

در کل باید مطرح کرد که تحصیل رایگان آمریکا برای عموم دانشجویان بین المللی در دسترس نمی باشد و تنها طی شرایط خاص و  وابسته به سیاست های دانشگاه و یا با دریافت بورسیه های تحصیلی در آمریکا می توانند در آمریکا ادامه تحصیل دهند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


 

انواع بورسیه تحصیلی رایگان در آمریکا

انواع بورسیه تحصیلی رایگان در آمریکا عبارتند از:

بورسیه های دولتی

دولت آمریکا از طریق وزارت آموزش و پرورش بورسیه های تحصیلی رایگان را ارائه می‌دهد. این بورسیه ها معمولاً بر اساس نیاز مالی و استعداد تحصیلی ارائه می‌شوند.

بورسیه های دانشگاهی

تعدادی از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های آمریکا شرایطی را برای تحصیل رایگان در آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. این بورسیه ها معمولاً بر اساس عملکرد تحصیلی و استعداد فردی تعیین می‌شوند.

بورسیه های خصوصی

برخی نهاد‌ها و سازمان‌ها نیز بورسیه های تحصیلی رایگان را به دانشجویان ارائه می‌دهند. این بورسیه ها ممکن است بر اساس تخصص، زمینه تحصیلی، نژاد، جنسیت و سایر فاکتورها ارائه شوند.

بورسیه های ورزشی

برخی از دانشگاه‌ها بورسیه های تحصیلی رایگان به ورزشکاران با استعداد ارائه می‌دهند. این بورسیه ها عموماً در رشته های ورزشی مختلف در سطح دانشگاهی ارائه می‌شوند.

بورسیه های کمک‌های مالی بخش خصوصی

برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز بورسیه های تحصیلی رایگان را در قالب کمک‌های مالی مستقیم یا در قالب ارائه خدمات و محصولات رایگان ارائه می‌دهند.

مهم است بدانید که پذیرش بورسیه تحصیلی رایگان در آمریکا بسیار رقابتی است و باید معیارها و شرایط مختلف را برآورد کنید تا شانس قبولی را داشته باشید. در ادامه معروف ترین بورسیه های تحصیلی در آمریکا را به شما همراهان معرفی خواهیم کرد :

 • Fulbright Program: برنامه فولبرایت یکی از قدیمی‌ترین و معروفترین بورسیه‌های بین‌المللی تحصیلی است که توسط دولت آمریکا اداره می‌شود.
 • مؤسسه تحصیلات عالی آمریکا (Institute of International Education - IIE): این مؤسسه بورسیه‌های مختلفی را ارائه می‌کند از جمله بورسیه‌های برنامه فولبرایت و بورسیه‌های دانشگاهی.
 • بورسیه‌های دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه‌ها در آمریکا بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند. این بورسیه‌ها می‌توانند شامل تخفیف‌های شهرتی (merit-based scholarships)، بورسیه‌های استعداد (talent-based scholarships) و بورسیه‌های نیازمندی (need-based scholarships) باشند.
 • بنیادها و سازمان‌های غیرانتفاعی: بسیاری از بنیادها و سازمان‌های غیرانتفاعی نیز بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌کنند، مانند بورسیه‌های بنیاد ملی دانشجویان متعهد (National Merit Scholarship) و بورسیه‌های فوق‌العاده مستحقان مافی (Maastricht University High Potential Scholarships).

 

ویدیو موسسه MIE در مورد پذیرش و ویزای تحصیلی رایگان


 

بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان آمریکا

برخی از دبیرستان‌ های آمریکا از بورسیه ‌های تحصیلی رایگان برای دانش‌آموزان بین‌المللی پذیرش می‌کنند. این بورسیه ‌ها معمولاً توسط موسسات خصوصی، سازمان‌ های غیرانتفاعی یا خانواده‌ ها فراهم می‌شوند. برخی از موسسات بین‌المللی در ایالات متحده همچنین بورسیه ‌های تحصیلی رایگان به دانش‌آموزان خارجی ارائه می‌دهند.

بورسیه ‌های تحصیلی رایگان به دانش‌آموزان بین‌المللی کمک می‌کنند تا بدون هزینه ‌های تحصیلی بالا در آمریکا تحصیل کنند. این بورسیه‌ ها می‌توانند شامل مسکن، شهریه، کتاب ‌ها و هزینه‌ های زندگی باشند. همچنین، بورسیه‌های تحصیلی رایگان می‌توانند برای بازدید از دبیرستان ‌های خاص و برنامه‌های تحصیلی خاص نیز برای دانش‌آموزان بین‌المللی فراهم شوند.

اما بورسیه‌ تحصیلی رایگان دبیرستان آمریکا یک منبع در دسترس عمومی نیستند و نیازمند جستجو و بررسی دقیق هستند. دانش‌آموزان علاقه‌ مند به تحصیل رایگان در آمریکا باید با مشاوران تحصیلی در دبیرستان ‌های بین‌المللی و منابع دیگری که درباره بورسیه‌ها و کمک‌های مالی برای تحصیل در دبیرستان‌های آمریکا اطلاعات ارائه می‌دهند، تماس بگیرند.

تحصیل رایگان کارشناسی در آمریکا

در حال حاضر می توان گفت برنامه‌هايي براي تحصيل رايگان کارشناسي در آمريکا به شکل کامل وجود ندارد و اغلب دانشجويان براي تحصيل در آمريکا نياز به پرداخت هزينه هاي تحصيل و معيشت خود دارند. اما به طور کلي دانشجویان با ملیت های متفاوت می توانند از برنامه و بورسیه های تحصیلی و یا تحقیقی دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف در آمریکا بهره‌ مند شوند و بدین شکال بتوانند بخش عمده ای از هزینه تحصیل خود را تامین نمایند. همچنین، برخی دانشجویان می‌توانند از وام‌های تحصیلی و یا کمک‌های مالی دیگری که توسط دولت، دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها فراهم می‌شود استفاده نمایند.

همچنین، برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خصوصی نیز می‌توانند برنامه‌هایی را ارائه کنند که به صورت جزئی هزینه تحصیل را تامین کنند یا تخفیف‌هایی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه نمایند.

در هر صورت، برای تحصیل رایگان در آمریکا باید منابع مالی کافی داشته باشید یا از منابع مالی معتبری استفاده کنید تا هزینه تحصیل را تامین نمایید. همچنین، درخواست بورسیه تحصیلی از سوی دولت، دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌ها یک گزینه دیگر برای کاهش هزینه تحصیل می‌ باشد.

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در آمریکا

تعداد محدودی دانشگاه و برنامه تحصیلی وجود دارد که برای تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در آمریکا برای داوطلبان بین المللی ارائه می شود. در واقع این برنامه های تحصیلی تحت عنوان بورس تحصیلی توسط دولت آمریکا، سازمان ها یا کمیته های خصوصی ارائه می شوند.

برخی از بورس های معروف برای تحصیل رایگان در آمریکا برای مقطع کارشناسی ارشد شامل:

 • بورس Fulbright: این بورس توسط بخش دولتی آمریکا برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود.
 • بورس Hubert H. Humphrey: این بورس توسط دولت آمریکا برای دانشجویان بین المللی در رشته های حوزه مطالعات توسعه ارزیابی می شود.
 • بورس Joint Japan/World Bank Graduate Scholarship Program: این بورس توسط دولت ژاپن و بانک جهانی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه ارائه می شود.
 • بورس Rotary Foundation Global Grants: این بورس توسط سازمان نیکوکاری بین المللی روتاری برای تحصیل در حوزه های توسعه پایدار ارائه می شود.
 • بورس American Association of University Women (AAUW): این بورس توسط AAUW برای حمایت از زنان بین المللی در تحصیل در آمریکا ارائه می شود.

همچنین برخی از دانشگاه ها و دانشکده ها نیز بورسیه و کمک های مالی خاص خود را برای تحصیل رایگان کارشناسی ارشد ارائه می دهند که برای اطلاعات دقیق در این خصوص می بایست به وب سایت هر دانشگاه یا برنامه تحصیلی مورد علاقه خود مراجعه کنید.

تحصیل رایگان دکترا در آمریکا

تحصیل رایگان دکترا در آمریکا نیز جز موارد بسیار نادر است و بیشتر دانشجویان می بایست هزینه های تحصیل خود را متقبل شوند. البته این در حالی است که تعداد نامحدودی بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در آمریکا در دسترس متقاضیان و واجدین شرایط می باشد. لازم به ذکر است دوره تحصیل رایگان درکترا در آمریکا کاملا رقابتی است و افرادی که دارای مقالات بین المللی هستند و از سطح زبان مناسبی ( حدود آیلتس 7 ) برخوردار می باشند و پروپزال قوی دارند و می توانند با اساتید و سوپروایزر ها ارتباط برقرار کنند از شانس بالاتری برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا بهره مند خواهند شد. البته در ادامه باید به این موضوع اشاره کرد که برخی از رشته های تحصیلی علاوه بر مدارک ذکر شده نیاز به نمونه کار قوی نیز می باشند. اما بورسیه های تحصیلی برای تحصیل دکترا در آمریکا معمولاً توسط دانشگاه ها، گروه های تحقیقی، صنعت، سازمان ها و بنیادهای خیریه ارائه می شود. در واقع برترین دانشگاه ها و دپارتمان های تحقیقی و پژوهشی به دانشجویان با استعداد بورسیه ها و کمک هزینه تحصیل اعطا می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موارد محدود تحصیل رایگان دکترا در آمریکا، می توانید به وب سایت های دانشگاه ها، سازمان ها و بنیادهای تحقیقاتی مربوطه مراجعه کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که رقابت برای بورسیه ها و منح های تحصیلی بسیار سخت است و معمولاً نیاز به عملکرد برتر در مقاطع تحصیلی قبلی (مانند لیسانس و فوق لیسانس) دارد.

لیست دانشگاه های رایگان آمریکا

در کشور آمریکا دانشگاه هایی که تمامی دوره های تحصیلی خود را به صورت رایگان به دانشجویان بین المللی ارائه دهند به ندرت یافت می شود. البته دانشگاه های آمریکایی بورسیه های متعددی را در رشته های تحصیلی متفاوت برای دانشجویان برتر، محققین و پژوهشگران در نظر دارند تا این افراد بتوانند از امکان تحصیل رایگان آمریکا استفاده نمایند. در غیر این صورت بسیاری از دانشگاه های آمریکایی دارای شهریه های بالا هستند.

با این حال در ادامه لیست دانشگاه های رایگان آمریکا که سیاست هایی را برای کاهش هزینه های تحصیلی و ارائه برنامه های تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته اند را معرفی خواهیم کرد.

 • دانشگاه شهر نیویورک
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه هوستون
 • دانشگاه مستقل تگزاس
 • دانشگاه ایالتی فلوریدا
 • دانشگاه ایالتی ویسکانسین
 • دانشگاه ایالتی آیوا
 • دانشگاه ایلینویس
 • دانشگاه ویرجینیا
 • دانشگاه میریلند

در ضمن، وجود دانشگاه های رایگان یا با شهریه های کم در هر ایالت آمریکا می تواند متغیر باشد و به همین دلیل ممکن است دانشگاه های دیگری وجود داشته باشند که در این لیست آورده نشده اند. بنابراین بهتر است در مورد هر دانشگاه به صورت جداگانه تحقیق کنید.

کار دانشجویی در آمریکا

کار دانشجویی در آمریکا می‌ تواند به دانشجویان برای تامین هزینه ‌های تحصیل و زندگی آنان کمک شایانی باشد. دانشجویان در آمریکا معمولا می توانند از امکان کار پاره وقت ( برای مقطع کارشناسی حدود 20 ساعت در هفته ) بهره مند شوند تا درآمدی برای امرار معاش به دست آورند. کار دانشجویی ممکن است شامل پذیرش درگاه ورودی مدرسه، کتابخانه، مراکز ورزشی، رستوران‌ها، مغازه‌ها و ... باشند.

همچنین برخی دانشگاه ‌ها در آمریکا برنامه‌ های کاری اختصاصی و کارآموزی برای دانشجویان، همراه با درآمد در نظر دارند تا بدین شکل دانشجویان بتوانند از امکان تحصیل رایگان در امریکا بهره مند شوند.

لذا برای اطلاعات دقیق و شرایط مربوط به کار ضمن تحصیل در آمریکا، بهتر است با مشاوران آموزشی دانشگاه یا دفتر کار و تحصیلات بین‌المللی مربوطه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد؟

تعدادی از مدارس و دانشگاه هایی در هر ایالت آمریکا وجود دارد که تامین عمده هزینه آن با دولت، ایالت و یا فدرال آمریکا می باشد. اما این موضوع به منزله آن نیست که دانش آموزان و دانشجویان بتوانند به صورت رایگان در آمریکا تحصیل کنند.

✔️ آیا تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی رایگان است؟

تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی آمریکا برای شهروندان این کشور بسیار کم هزینه نسبت به دانش آموزان و دانشجویان بین المللی می باشد. در واقع دانشجویان بین المللی در برخی از مقاطع تحصیلی و با واجد شرایط بودن دریافت بورسیه تحصیلی می توانند از امکان تحصیل رایگان در آمریکا بهره مند شوند.

✔️ آیا تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی ارزان است؟

کشور آمریکا همواره جز یکی از پر هزینه ترین کشور ها برای پیگیری تحصیلات عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

✔️ چه میزان مبلغ برای تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی نیاز می باشد؟

حدود شهریه در دانشگاه های دولتی امریکا از 8000 دلار الی 35000 دلار و برخی از دانشگاه های خصوصی حدود 25000 دلار الی 55000 دلار در سال می باشد.

سخن پایانی

تحصیل رایگان در آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی معمولاً کمی دشوار است. بیشتر دانشگاه‌ها در آمریکا هزینه‌های تحصیل را از طریق شهریه‌ها و سایر هزینه‌ها دریافت می‌کنند. اما برخی دانشگاه‌ها و بنیادها برنامه‌ها و بورسیه‌هایی را برای کمک به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. با این حال به دلیل آنکه به صورت مستمر در خصوص تحصیل رایگان در آمریکا از سوالات پر تکراری را شما عزیزان مطرح نمودید بر آن شدیم تا پیرامون آن مسائل و نکات مهمی را در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آمریکا و انواع بورسیه های تحصیلی در آمریکا به شما همراهان همیشگی مطرح کنیم. بنابراین امید است که با مطالعه این مقاله توانسته باشید اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص دانشگاه های رایگان آمریکا را کسب کنید. اما در صورتی که همچنان با سوال و یا ابهامی در خصوص دانشگاه های رایگان آمریکا دارید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در انتهای همین مقاله سوالات خو را تشریح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

 

امتیاز 4 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شیدا بهرامی
سلام برای تحصیل رایگان در آمریکا اگر مدرک زبان بالا داشته باشیم و معدلمون هم بالا باشه چقدر شانس داریم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بسته به شرایط هر دانشگاه امکان اخذ بورسیه وجود دارد.
قلی فر
سلام. آقای دکتر توی ویدئوهای مربوط به اپلای گفتن آمریکا رو میشه رایگان اقدام کرد. خواستم بدونم این شامل هزینه های تحصیل میشه یا فقط برای هزینه های حقوقی و حق الوکاله شما هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. طبق فرمایش آقای دکتر ملکپور هزینه های انجام کار توسط موسسه تقریبا رایگان می باشد اما هزینه تحصیل و زندگی باید توسط خود دانشجو تامین شود.
seif
سلام، من 25 ساله و لیسانس مکانیک هستم، 2 تا مقاله دارم و چندتا جایزه هم دارم. زبانم هم خوبه ولی تا حالا امتحان آیلتس ندادم. با این رزومه میتونم قطعا فول فاند بشم و هزینه ای برای مهاجرت پرداخت نکنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله شرایط شما برای دریافت پذیرش و ویزا مناسب است اما در خصوص دریافت فاند و بورسیه نمی توان تضمینی ارائه نمود.
خانی
سلام و عرض ادب در مورد تحصیل رایگان آیا فرد می‌تونه به همراه خانواده اقدام کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام برای خانواده نیز وجود دارد برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
روهان
سلام من دانشجوی کارشناسی هستم میخام برای بورسیه فوق لیسانس برای کشور آمریکا اقدام کنم چطور میتونم با شما اقدام رو انجام بدم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید با شماره 02149196000 تماس گرفته و شرایط خود را با مشاورین در میان بگذارید تا راهنمای مسیر شما باشند و گزینه های مناسب را به شما پیشنهاد دهند.
Pirayeh
سلام. خسته نباشید. برای دریافت بورسیه ورزشی آمریکا، لازم هست که مدرک زبان ارايه بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. شما برای دریافت پذیرش به مدرک زبان نیاز دارید اما بورسیه ورزشی به مدرک زبان نیازی ندارد.
سارا
سلام وقت بخیر ببخشید من لیسانس میکروبیولوژی دارم میتونم ارشد رو آمریکا بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، در صورتی که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید و سطح زبان شما نیز مناسب باشد امکان تحصیل در آمریکا را خواهید داشت. ضمناً باید بودجه مناسبی برای این امر در نظر داشته باشید.
سجاد آرامیان
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه آیا برای تحصیل در آمریکا می‌توان برای تحصیل رایگان در آمریکا در مقطع ارشد اقدام کرد ؟ چه آیلتس باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بایستی حداقل آیلتس ۶ و نیم را ارائه دهید و برای دریافت بورسیه باید رزومه بسیار قوی داشته باشید.
احسان
سلام میخولستم بدونم اگه موفق به اخذ بورسیه بشیم دیگه کلا تمیخواد تمکن مالی ارائه بدیم؟ من برای دکترا میخواستم‌اقدام کنم چطوری میتونم از شما کمک بگیرم امکان اخذ پذیرش برای پست دکترا رو هم داره موسسه شما؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که کمک هزینه تحصیلی ارائه دهید نیازی به ارائه تمکن مالی نمی باشد.
عبادی
سلام بنده 25 سالمه و برای ارشد میخواستم اقدام کنم زبانم در حد ایلتس 7 هست همچنین مقاله بین المللی هم دارم ممنون میشم بفرمایید برای تحصیل رایگان در امریکا امکان اقدام دارم و به شرایط بنده میخوره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان دریافت بورسیه وجود دارد که شرایط شما بایستی بررسی گردد.
پدرام
با سلام من فکر میکنم هزینه های تحصیل در آمریکا سالیانه 30 الی 35 هزار دلاره آیا راه حلی وجود داره که هزینه ها را پایین تر بیاریم مثل بورسیه و...؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه های تحصیل حداقل ۲۰ هزار دلار در سال می باشد که امکان اخذ بورسیه نیز وجود دارد.
وحید جهانبخش
برای دریافت بورسیه های آمریکا تو مقطع ارشد سرایط سنی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط سنی برای بورسیه تحصیلی در نظر گرفته نشده ولی برای ویزا شرایط سنی شما میتواند تاثیرگذار باشد.
بارانا
سلام من معدل کارشناسی ام ۱۹.۷۸ شده و دوتا مدال دارم و همینطور زبانم آیلتس ۷ است امکان گرفتن بورسیه رو دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردو. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان