کار پس از تحصیل در آمریکا

19 دی 1401 بدون نظر

کار پس از تحصیل در آمریکا، مشاغل مورد نیاز آمریکا، بازار کار آمریکا و تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. کار پس از تحصیل در آمریکا برای افراد بسیاری به عنوان یک شیوه مهاجرتی تلقی می گردد. کشور آمریکا یک جمهوری فدرال تشکیل شده از 50 ایالت است و از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ جهان و از نظر جمعیت سومین کشور پر جمعیت جهان می باشد.اقتصاد کشور آمریکا یک اقتصاد بسیار عظیم و فرا صنعتی می باشد و در زمینه های اقتصادی این کشور در راس تمامی کشورهای جهان قرار دارد. یکی از روش های مهاجرت به آمریکا به صورت قانونی تحصیل در دانشگاه های آمریکا است. اما افرادی که به تحصیل در آمریکا مشغول می باشند با دغدغه کار پس از تحصیل روبه رو هستند. مردم آمریکا از رفاه اجتماعی سطح بالایی برخوردار بوده و هزینه زندگی در این کشور بالا است، لذا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید با کار پس از تحصیل در آمریکا بتوانند هزینه زندگی خود را تامین نموده و موفق به دریافت اقامت آمریکا شوند. این مقاله به کمک وکلای محلی و مشاوران موسسه ملک پور و جستجو در سایت های معتبر به نگارش در آمئه است در صورتی که پس از مطالعه این مقاله با سوالاتی درخصوص کار پس از تحصیل در آمریکا مواجه بودید، با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید.

در ادامه این مقاله همراه با شما عزیزان به بررسی موارد موجود در زیر خواهیم پرداخت:

تماس با ماکار پس از تحصیل در آمریکا

قوانین کار پس از تحصیل در آمریکا

از آن جایی که اقتصاد کشور آمریکا بسیار پر رونق و در سطح جهان مطرح می باشد، متقاضیان بین المللی بسیاری به دنبال کسب اقامت آمریکا و گرین کارت کشور آمریکا از طریق کار پس از تحصیل در آمریکا می باشند. ویزای کار پس از تحصیل در کشور آمریکا دارای انواع مختلفی می باشد که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های کشور آمریکا می باشند با شانس بیشتری جهت یافتن شغل در این کشور روبه رو هستند. کشور آمریکا در ابتدا مهارت ها و تخصص فرد متقاضی کار پس از تحصیل در آمریکا را بررسی نموده و سپس بر اساس مهارت و تحصیلات، ویزای کاری اعطا می نماید. اشتغال در کارهای نیمه وقت و پایه غیر مرتبط با تخصص و مهارت فرد که توسط هر فردی قابل اجراست، ممکن است اقامت و گرین کارت آمریکا را به همراه نداشته باشد. بلکه اشتغال به کار تمام وقت و مرتبط با تخصص متقاضی، که دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور آمریکا است، می تواند منجر به اقامت آمریکا شود. ساعت کاری در آمریکا همانند سایر کشورهای جهان به صورت پاره وقت و تمام وقت است و کار پاره وقت به معنای سی ساعت کار در هفته و تمام وقت به معنای چهل ساعت کار در هفته است. میزان حقوق در کشور آمریکا با توجه به هزینه بالای زندگی در این کشور بالا است و حداقل حقوق برای هر ساعت 7 الی 12 دلار است و با توجه به هر شغلی این رقم متفاوت است. انواع ویزای کاری در کشور آمریکا همراه با توضیحات در جدول زیر ارائه گردیده اند:

توضیحات

نوع ویزا

این ویزا برای افراد ماهر در زمینه هنر، تجارت، ورزش و همچنین محققان و پژوهشگران برجسته و مدیران ارشد صادر می گردد.

EB-1ویزای

این ویزا برای افرادمتخصص دارای تحصیلات عالی که بتوانند در راستای منافع ملی کشور کار نمایند، تعیین شده است.

EB-2ویزای

 این ویزا برای کارگران ماهر، کارکنان و یا متخصصانی که اتباع کشورهای دیگر می باشند، صادر می گردد. افرادی  دارای 2 سال سابقه کاری و مدرک تحصیلی معتبر در اولویت دریافت این نوع ویزا هستند.

EB-3ویزای

این نوع ویزا برای مهاجران تحت عنوان مبلغین دین، کارمندان جی 4 سازمان بین الملل و پزشکان صادر می گردد.

EB-4ویزای

این نوع ویزا برای سرمایه گذاران خارجی با هدف ایجاد کسب و کار در آمریکا مشخص شده است، حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این نوع کسب و کار یک میلیون دلار بوده و متقاضی حداقل باید برای ده نفر تبعه آمریکایی ایجاد اشتغال نماید.

EB-5ویزای

توسط این ویزا شرکت های آمریکایی مجاز به استخدام  نیروهای متخصص می گردند، البته لازمه پذیرش اتباع خارجی نبود هیچ شهروند آمریکایی با این مهارت است. این ویزا در ابتدا دارای اعتبار سه سال است و تا شش سال با تمدید قرارداد کاری، قابل تمدید است.

H1-Bویزای

این نوع ویزا برای کارگران و کشاورزان برخی از کشورها جهت انجام امور کشاورزی به صورت فصلی در آمریکا صادر می گردد. لیست این کشورها از اداره مهاجرت آمریکا قابل دریافت است و ایران در فهرست این کشورها قرار ندارد.

H2-Aویزای

این ویزا برای مشاغل غیر از کشاورزی نظیر هتل داری، تعمیر و نگهداری، ساخت و ساز، کار در رستوران ها و کار در زمین گلف صادر می گردد.

H2-Bویزای

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آمریکا از طریق کار


 

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا چگونه است؟

 اقامت پس از تحصیل در آمریکا یکی از اهداف دانشجویانی است که وارد سیستم آموزشی بسیار قدرتمند کشور آمریکا می شوند و قطعا به آن فکر می کنند. تحصیل در مدارس آمریکا و دانشگاه های کشور آمریکا دانش و سطح علمی بسیار بالایی را برای فارغ التحصیلان به وجود می‌آورد که این موجب می‌شود تا تخصص کافی برای ورود به بازار کار را داشته باشند. اما این سوال بسیار مهم برای متقاضیان وجود دارد که آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری وجود دارد که در پاسخ به آن باید گفت که بله افراد بعد از ان تحصیل می تواند از طریق ویزای کار پس از تحصیل ابتدا به دنبال کار گشته و فرصت ماندن در آمریکا  را همچنان داشته باشند. در ابتدا به افراد ویزای H_1B داده می شود تا از این طریق به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا نزدیک تر شده باشند. این ویزا که نوعی ویزای کارمندان متخصص البته به صورت موقت می باشد در صورتی به افراد داده می‌شود که آنها یک جاب آفر را دریافت کنند و تنها در صورت پیشنهاد از یک کارفرمای آمریکایی است که قادر به دریافت این نوع ویزا خواهند بود. افراد با دریافت این نوع ویزا و مشغول به فعالیت و کار می شوند و در کشور آمریکا قادر به تبدیل دائمی اقامت تحصیلی خود به کاری خواهند بود.

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آمریکا

 متقاضیانی که در ابتدا موفق به اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا می شوند قادر خواهند بود که ویزای تحصیلی را از روش‌های مختلفی به اقامت دائم تبدیل کنند در واقع تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در آمریکا، راه های متفاوتی دارد که هر شخص با توجه به شرایط و وضعیت خود می تواند یک راه را انتخاب کند.

 روش هایی که از طریق آن می توان  به تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم فکر کرد، شامل مواردی همچون: سرمایه گذاری در آمریکا، اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج، تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آمریکا از طریق کار، تولد، پناهندگی و تبدیل ویزا از طریق برنامه هنرمندان و ورزشکاران می باشد.

 • اقامت کاری

 اجازه کار پس از تحصیل در آمریکا و تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت امریکا به صورت دائم از این طریق به این گونه است که افراد می بایست دارای یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کشور آمریکا باشند تا بدین وسیله  قادر به فعالیت و کار در این کشور و در نهایت موفق به اخذ گرین کارت ایالات متحده شوند.

 •  تبدیل ویزای تحصیلی از طریق سرمایه گذاری

همانگونه که گفته شد، سرمایه گذاری نیز می تواند ویزای تحصیلی را به اقامت دائم تبدیل کند به شرطی که افراد دارای تمکن مالی و مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور باشند و بدین گونه از طریق سرمایه گذاری حداقل نهصد هزار دلار در استان های کم جمعیت و  و یا یک میلیون و هشتصد هزار دلار در ایالت های مشهور و پرجمعیت اقدام به اخذ اقامت از طریق ویزای EB5  کنند. نوع دیگری از سرمایه گذار در کشور آمریکا که در نهایت ویزای تحصیلی را به اقامت دائم تبدیل می کند، خرید بیزینس آماده در این کشور می باشد.

 • ازدواج و تولد

 افراد اگر با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنند قادر خواهند بود ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم از طریق ازدواج تبدیل نمایند همچنین این راه  از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا نیز وجود دارد.

 • پناهندگی

پناهندگی در آمریکا یکی دیگر از راه هایی است که می توان ویزای تحصیلی را به اقامت دائم و گرین کارت کشور آمریکا تبدیل نمود اما این راه به دلیل مشکلات و خطرات جبران ناپذیری که دارد از سوی موسسه mie رد شده و به افراد پیشنهاد نمی گردد.

 • هنرمندان و ورزشکاران

 هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای که دارای  افتخاراتی در سطح بین‌المللی هستند،  قادر خواهند بود  پس از تحصیلات خود با ارائه رزومه قوی، ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم آمریکا تبدیل نمایند.

کار پس از تحصیل در آمریکا

بازار کار آمریکا

آمریکا یکی از اعضای سازمان ملل متحد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است. واحد پول کشور آمریکا دلار است که یکی از قدرتمندترین ارزهای جهان محسوب می گردد. این کشور یک کشور بسیار مدرن، پیشرفته و فوق اقتصادی است و به عنوان بزرگترین و قدرتمند ترین اقتصاد جهان تلقی می گردد. بر خلاف بسیاری از باورها کشور آمریکا دارای هیچ نوع بازار کاری برای افراد غیر ماهر و کارگران معمولی ندارد و بازار کار این کشور در دست افراد قدرتمند و ثروتمند و یا افراد دارای مهارت و تخصص های خاص است. می توان گفت در حال حاضر بازار کار آمریکا برای افراد خارجی چندان مناسب نیست. یکی از مشکلاتی که متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا با آن رو به رو می باشند، یافتن شغل و کار مورد نظر نیست، بلکه مشکل اصلی دریافت ویزای کاری این کشور است. کشور آمریکا یکی از کشورهایی می باشد که در صدور ویزاهای کاری و اقامتی برای افراد بین المللی دارای سخت گیری های بسیاری است. نرخ بیکاری در کشور آمریکا با توجه به جمعیت این کشور اندک است. نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده افرادی است که به دنبال کار می باشند اما هنوز موفق به یافتن شغل نشده اند. نمودار موجود در زیر نرخ بیکاری در کشور آمریکا را نشان می دهد:کار پس از تحصیل در آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022

یکی از موضوعات بسیار دارای اهمیت که باید قبل از اقدام به کاریابی در کشور آمریکا توسط متقاضیان اقامت آمریکا و کار پس از تحصیل در آمریکا مورد بررسی قرار گیرد، لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا است. این لیست بدین دلیل باید چک شود که متقاضیان متوجه گردند که آیا تخصص و مهارت آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و یا خیر. با توجه به افزایش جمعیت در کشور ایالات متحده و با توجه به آمارهای ارسالی از طریق سایت های کاریابی، رشته هایی نظیر پزشکی ، مراقبت های پزشکی و پیرا پزشکی در صدر لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022 قرار دارند. میزان حقوق و دستمزد در کشور آمریکا با توجه به رشته و نوع تخصص و مهارت متفاوت می باشد، اما در کل حقوق دریافتی کاملا متناسب با هزینه بالای زندگی در این کشور است. برخی از مشاغل و تخصص های مورد نیاز در کشور آمریکا در جدول موجود در زیر ارائه گردیده اند:

عنوان شغل و تخصص

علوم فیزیک

تولید تصاویر متحرک

بازاریابی

مدیریت منابع طبیعی

مهندسی مخابرات

جامعه شناسی

میکروبیولوژی

مکانیک

موزیک درمانی

هتلداری

علوم ارتباطات

متالوژی

حشره شناسی

همه گیرشناسی(اپیدمیولوژی)

مدیریت تجارت جهانی

مهندسی الکترونیک

مهندسی الکتریک

اقتصاد

شیمی

جرم شناسی

علوم تغذیه

دندانپزشک

پرستار

مدیر امور مالی

علوم زیستی

علوم اجتماعی

بانکداری

هواشناسی و علوم جوی

معماری

مهندس کامپیوتر

انسان شناسی

متخصص صنایع

باستان شناسی

تحلیلگر بازار

روانشناسی

متخصص آی تی

کار پس از تحصیل در آمریکا

نحوه کاریابی پس از تحصیل در آمریکا و معرفی موسسات کاریابی

متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا با مراجعه به سایت های موسسات کاریابی می توانند مشاغل مورد نظر خود را بررسی نمایند و رزومه کاری و تحصیلی خود را در بخش USA JOBS قرار دهند. امکان دسترسی کارفرمایان و صاحبین مشاغل به این بخش وجود داشته و آن ها می توانند رزومه متقاضیان را مشاهده نمایند و در صورت تایید، متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا و اقامت آمریکا  باید درخواست خود را به دولت ارائه نمایند. خوشبختانه موسسات کاریابی بسیاری در سرتاسر آمریکا قرار دارند که به شما در یافتن شغل مورد نظرتان کمک می نمایند. متقاضیان در ابتدا باید یک حساب کاربری در بخش USA JOBS ایجاد نموده و رزومه خود را در آن قرار دهند و بدین طریق این رزومه به صورت خودکار در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد. متقاضیان کار و اقامت آمریکا باید توجه داشته باشند که مدت زمان آگهی شغلی به اعلام نیاز از سمت صاحب کار و شرایط شرکت بستگی دارد. در صورت تایید رزومه توسط کارفرما، افرادی که به دنبال جستجوی کار می باشند یک نامه الکترونیکی تاییدیه از جانب موسسه کاریابی دریافت می نمایند و در صورت پذیرفته شدن از جانب کارفرما باید برای دریافت ویزای کاری آمریکا اقادام نمایند.برخی از موسسات کاریابی در کشور آمریکا عبارتند از:

 • موسسه کاریابی APPLEONEدر شهر لوس آنجلس
 • موسسه کاریابی APPLEONE در آمریکا(appleone.com)
 • موسسه کاریابی jobspring partner
 • موسسه کاریابی national event staffing

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در آمریکا

همانگونه که بیان نمودیم کشور آمریکا دارای انواع ویزاهای کاری می باشد که امکان اشتغال و فعالیت در آمریکا را برای متقاضیان پس از تحصیل در آمریکا فراهم می نماید. اما بسیاری از افراد تمایل دارند که به کمک ویزای کاری و تمدید آن در نهایت بتوانند به اقامت دائم و تابعیت آمریکا دست پیدا نمایند. متقاضیان تحصیل در آمریکا و اقامت آمریکا باید قبل از اقدام به هر کاری در این زمینه با توجه به پیچیدگی های این فرایند، از مشاوره وکلای مهاجرتی مجرب موسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردند. افرادی که از طرق ویزای نوع EB، EB-1، EB-5، EB-4، EB-2&3 اقدام به مهاجرت و کار پس از تحصیل در آمریکا می نمایند، از واجدین شرایط دریافت اقامت این کشور می باشند. افراد علاقه مند به دریافت تابعیت آمریکا، باید حداقل یک سال در این کشور دارای اقامت دائم باشند تا بتوانند درخواست خود را مبنی بر دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا به اداره مهاجرت این کشور ارسال  نمایند. اخذ اقامت دائم نیز پس از گذشت 5 سال امکان پذیر است. اما نکته بسیار حایز اهمیت این است که در حال حاضر کشور آمریکا برای ایرانیان فقط ویزای تحصیلی آمریکا صادر می نماید و در حال حاضر امکان دریافت ویزای دیگری در این کشور برای ایرانیان وجود ندارد.

بررسی میزان درآمد فارغ التحصیلان در آمریکا

 درآمد فارغ التحصیلان در آمریکا با توجه به پارامترهایی همچون تخصص آنها، رشته تحصیلی، دانشگاه، میزان تحصیلات، تجربه و موارد این چنینی بستگی دارد و در واقع این موارد گفته شده است که حقوق آنها را تعیین می کند اما باید گفت که درآمد بالا یکی از مشخصه های زندگی کاری در کشور آمریکا می باشد. همچنین هر ایالت و شهرستان در کشور آمریکا،  حقوق متفاوتی را برای فارغ التحصیلان در نظر گرفته است. پس می توان اینگونه گفت که درآمد فارغ التحصیلان در آمریکا عدد ثابتی را نشان نداده و نمی توان حقوق ثابتی را به عنوان درآمد فارغ التحصیلان در آمریکا در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر متقاضیان با این مقوله  به ذکر میزان درآمد رشته های پرطرفدار در کشور آمریکا بسنده می نماییم.

 • درآمد داروساز: ۱۱۲.۸۰۰ دلار
 • پرستار:۹۶.۲۸۵ دلار
 • حسابدار:۵۶.۹۳۰ دلار
 • مهندس عمران: ۶۸.۴۰۰ دلار
 • معلم: ۵۱.۶۴۰ دلار
 • جراح قلب: ۳۶۳.۴۰۰ دلار

کار پس از تحصیل در آمریکا

 ⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کار پس از تحصیل در آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

عزیزانی که تمایل به کاریابی در خارج از کشور دارند می توانند محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور را که توسط استاد ملکپور تهیه گردیده مشاهده نمایند تا بتوانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و پیدا کردن کار را آموزش ببینند.

کار پس از تحصیل در اتریش

سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در آمریکا

✅آیا در حال حاضر امکان دریافت ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟

خیر در حال حاضر کشور آمریکا برای ایرانیان فقط ویزای تحصیلی آمریکا صادر می نماید.

✅افراد دارای اقامت دائم امریکا چه زمانی می توانند جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایند؟

افرادی که 5 سال از اقامت دائم آن ها در کشور آمریکا گذشته باشد می توانند جهت دریافت تابعیت آمریکا اقدام نمایند.

✅بهترین روش کاریابی در کشور آمریکا کدام است؟

بهترین روش کاریابی در آمریکا استفاده از سایتها و موسسات کاریابی است.

✅مشاغل مورد نیاز آمریکا در حال حاضر کدام مشاغل هستند؟

برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور آمریکا عبارتند از: مدیریت تولید، مدیریت امور مالی، مدیریت امور اجرایی، پرستاری، مهندسی مکانیک، مهندسی نرم افزار و کامپیوتر. 


_____________سخن پایانی در باب کار پس از تحصیل در آمریکا____________

کار پس از تحصیل در آمریکا، نحوه کاریابی در آمریکا و تابعیت  و تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت دائم آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم بازار کار آمریکا بر روی افراد ماهر و متخصص و یا افراد سرمایه دار و پولدار باز است و شانسی برای اشتغال به کار در مشاغل پایه وجود ندارد. متقاضیان کار پس از تحصیل در آمریکا باید در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا را بررسی و سپس از طریق موسسات کاریابی و با ارسال رزومه کاری و تحصیلی به این موسسات به جستجوی کار بپردازند و در صورت دریافت تاییدیه از جانب موسسه کاریابی و کارفرما جهت طی نمودن مراحل قانونی ویزای کاری اقدام نمایند. افرادی که موفق به کار در کشور آمریکا می شوند پس از پنج سال و دریافت اقامت دائم این کشور می توانند جهت دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا اقدام نمایند. در صورت نیاز به هرگونه توضیحات بیشتر درخصوص کار پس از تحصیل در آمریکا از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا این که سوالات خود را در بخش انتهایی همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما سروران گرامی باشند.

 

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان