اپلای آمریکا

بدون نظر

با توجه به اینکه کشور آمریکا از وجود بهترین دانشگاه های دنیا بهره میبرد و فضای کسب و کار و فضای اقتصادی این کشور بسیار ایده آل می باشد و همچنین شرایط و کیفیت زندگی در آمریکا در سطح مطلوبی قرار دارد، دانشجویان زیادی هدف نهایی خود را برای ادامه تحصیل یا تکمیل نمودن تحصیلات عالی خود، روی کشور آمریکا تعیین می نمایند. در این مقاله تصمیم داریم شما را با شرایط اپلای آمریکا و اقدامات مورد نیاز برای تحصیل در این کشور آشنا سازیم.

 • بهترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای تحصیلی کدام اند؟
 • هزینه اپلای آمریکا چقدر است؟
 • بهترین رشته ها برای اپلای آمریکا چه رشته هایی هستند؟

پذیرش و ویزای تحصیلی رایگان برای  متقاضیان ایرانی، عرب و سایر افراد با ملیت های دیگر برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا در اروپا و آمریکا در موسسه apply mie در دسترس است. در سایت Apply mie با فراهم کردن اطلاعات دقیق و امکان مقایسه شرایط دانشگاه ها، شما را جهت اخذ پذیرش به صورت رایگان همراهی می کند و کمک می کند خودتان اقدام به اخذ ویزا کنید. موسسه ملک پور برای افرادی که تمایل به گرفتن مشاوره دقیق تری هستند با دریافت مبلغ ناچیزی کمتر از 1000 یورو با ارائه مشاوره VIP شما را قدم به قدم تا اخذ پذیرش و قدم به قدم تا دریافت ویزا شما ر همراهی می کند. موسسه MIE علی رقم دریافت هزینه غیر قابل مقایسه با سایر موسسات، در این مسیر امکانات ویژه ای برای شما از جمله اهدا تلفن همراه، لپتاپ و یا CIP فرودگاهی در نظر گرفته شده است. هدف APPLY MIE امکان دسترسی همه جوانان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا آمریکا و کانادا می باشد.

در این مقاله علمی که با مراجعه به سایت های رسمی دولت آمریکا گردآوری شده است یا با پرس و جو از وکلای محلی این کشور ارائه گردیده است، تصمیم داریم شما را با شرایط تحصیل در آمریکا و چگونگی اپلای آشنا سازیم. چنانچه شما عزیزان در خصوص شرایط تحصیل در آمریکا و مراحل اپلای سوال یا پرسشی داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE که آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به شما سروران هستند، پاسخ تمامی پرسش های خود را به دست آورید.

ویدیو موسسه MIE در مورد پذیرش و ویزای تحصیلی رایگان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

اپلای آمریکا

نکات کاربردی اپلای آمریکا

به صورت کلی شرایط تحصیل در کشور آمریکا در اکثر رشته های تحصیلی یکسان است و افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند و می توانند مدرک زبان حداقل آیلتس 6 را ارائه نمایند می توانند برای مقطع لیسانس اقدام نمایند. همچنین دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس آمریکایی یا معادل آن هستند می توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند. یکی از نکات کاربردی اپلای آمریکا این است که در برخی از رشته ها دانشجویان بایستی مدرک GRE یا GMAT را برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه نمایند. لازم به توضیح است که شرایط تحصیل در برخی از رشته ها بسیار متفاوت است. به طور مثال شرایط ورود به رشته پزشکی در آمریکا در مقایسه با سایر بخش های دیگر متفاوت است و دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در یک مقطع کارشناسی رشته های علوم پایه امکان شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و وارد شدن در رشته پزشکی را خواهند داشت. شایان ذکر است ممکن است برخی از دانشجویان حداقل شرایط دانشگاه را از نظر معدل یا خصوصا از نظر مدرک زبان برآورده نسازند، که در این صورت می توانند از طریق دوره های Pathway که روی زبان انگلیسی خود کار کنند و آن را تقویت نمایند و پس از تکمیل نموده مهارت های زبان خود وارد دانشگاه گردند. در واقع این دوره های یک ساله شبیه به پلی برای رسیدن به دانشگاه برای افرادی که از سطح زبان پایین تری برخوردار هستند، تلقی می گردد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


توضیح مراحل اپلای آمریکا به صورت گام به گام

توضیح مراحل اپلای آمریکا به صورت گام به گام به دانشجویان کمک می کند تا بتوانند شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف آمریکا و مراحل آن را بیاموزند. افرادی که تصمیم دارند در دانشگاه های آمریکا تحصیل نمایند بایستی در خصوص تمامی شرایط و نحوه اپلای تحصیلی آشنایی کاملی داشته باشند. در قسمت ذیل مراحل اپلای در آمریکا را به تفضیل بیان داشته ایم:

مرحله اول - انتخاب رشته و دانشگاه برای اپلای آمریکا

تحقیق کردن در مورد انتخاب رشته و دانشگاه برای اپلای قطعا به عنوان اولین مرحله برای اپلای تحصیلی عنوان می شود. برای انتخاب بهترین رشته ها برای اپلای آمریکا دانشجویان می توانند علاوه بر علاقه مندی خود که موضوع بسیار مهمی است به آینده شغلی رشته تحصیلی خود نیز توجه داشته باشند. بنابراین رشته هایی که در زمین دانش های نوین، علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی، علوم داده، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، پزشکی و دندانپزشکی، پرستاری، داروسازی و... می باشد به عنوان بهترین رشته ها شناخته می گردند. علاوه بر این درآمدی که شغل های گوناگون برای صاحبان مشاغل ایجاد می نماید نیز یکی از مهم ترین موضوعات در خصوص تصمیم گیری در مورد رشته های تحصیلی شناخته می شود.

در انتخاب دانشگاه های آمریکا برای اپلای نیز دانشجویان بایستی موضوعات متفاوتی را در نظر بگیرند. یکی از این موضوعات جایگاه علمی دانشگاه مورد نظر از تحقیقات علمی و پژوهشی در سطح جهان است. از دیگر موضوعات اساسی درصد فارغ التحصیلانی است که موفق شده اند به بازار کار دانشجویی در آمریکا و بازار کار در آمریکا وارد شوند. دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه های امریکا نیز از موضوعات مهم چه از نظر هزینه و چه از نظر کیفیت آموزشی در خصوص انتخاب دانشگاه می باشد. علاوه بر این دانشجویان بایستی جهت انتخاب بهترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای به محل و فرهنگ شهری که دانشگاه در آن واقع شده، تنوع رشته ای دانشگاه، بورسیه ها و فاندهای تحصیلی که ارائه می نماید، خلاقیت و پژوهش های علمی که در آن دانشگاه انجام می پذیرد، ارتباطی که با دانشگاه های دیگر یا شرکت های گوناگون دارد و... توجه ویژه ای داشته باشند.

مرحله دوم - آمادگی برای پذیرش و اقدام برای اپلای در آمریکا

پس از گام قبل سوال چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ مطرح می گردد. پس از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه، آمادگی برای پذیرش و اقدام برای اپلای به عنوان گام بعدی جهت تحصیل در دانشگاه های آمریکا شناخته می گردد. برای این منظور دانشجویان بایستی موارد مهمی را نظر هزینه دانشگاه ها و هزینه اپلای آمریکا، زمان بندی دقیق جهت ارائه مدارک، بررسی نیاز مندی های دانشگاه از نظر مدرک زبان و سایر مدارک و... را به دقت بررسی نمایند. در قسمت ذیل به صورت دقیق تر به هر کدام از این موارد اشاره خواهیم داشت.

 • بررسی کلی شرایط دانشگاه های آمریکا برای اپلای

در مرحله انتخاب دانشگاه دانشجویان به بررسی کلی شرایط دانشگاه های آمریکا برای اپلای می پردازند و شرایط کلی دانشگاه را از نظر رنکینگ، هزینه، شرایط پذیرش، امکان کاریابی پس از تحصیل، داشتن بورسیه و فاند تحصیلی، رشته های تحصیلی که توسط دانشگاه ارائه می گردد برای اپلای آمریکا و... مورد تحقیق و بررسی قرار می دهند. علاوه بر این هر کدام از دانشگاه ها برای اعطای پذیرش شرایط خاصی را تعریف می نماید که دانشجویان بایستی آن را رعایت نمایند. به طور مثال برای ورود به برخی از رشته ها و دانشگاه ها دانشجویان بایستی سطح مناسبی در آزمون SAT آمریکا داشته باشند، یا برای تحصیل در رشته های علوم مهندسی یا رشته های مدیریتی برخی از دانشگاه های آمریکا دانشجویان را ملزم به ارائه مدارک GRE یا GMAT می نمایند. شرایط دانشگاه ها از نظر مدرک زبان و سطح آن نیز باهم متفاوت می باشد. علاوه بر این شرایط معدل نیز دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و دانشجویان بایستی بر حسب شرایط خود دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمایند.

 • بررسی زمان اپلای دانشگاه های آمریکا

همانطور که می دانید دانشگاه ها در سراسر دنیا برای جذب و پذیرش دانشجو شرایط و مدارک آنها را مورد بررسی قرار می دهند و برای این بررسی یک بازه زمانی مشخصی را تعریف می کنند که دانشجویان بایستی در آن بازه زمانی و قبل از به اتمام رسیدن تاریخ مذکور که ددلاین دانشگاه نیز قلمداد می گردد، تمامی مدارک خود را در قالب اپلیکیشن برای کمیته پذیرش دانشگاه ارسال نمایند. معمولا دانشگاه های آمریکا در سه ترم بهار که در ماه های ژانویه تا می و ترم تابستان که از می ماه آغاز می گردد و در ترم پاییز که از ماه سپتامبر تا دسامبر می باشد، پذیرای دانشجویان بین المللی هستند. لذا بررسی تاریخ های مهم دانشگاه و بررسی زمان اپلای دانشگاه های آمریکا از مهم ترین موضوعات جهت اپلای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا شناخته می شود.

 • بررسی تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در آمریکا

اگر بخواهیم هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا را با کشورهای اروپایی مقایسه نماییم قطعاً هزینه ها در آمریکا بالاتر از اروپاست و دانشجویان برای تحصیل در آمریکا بایستی ارزیابی مالی لازم را داشته باشند، لذا بررسی تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در آمریکا از موارد مهم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می باشد. به طور متوسط هزینه های تحصیل در آمریکا بین 25 تا 40 هزار دلار در سال متغیر است و هزینه یک زندگی دانشجویی نیز در حدود 1200 الی 1500 دلار در ماه می باشد. متقاضیان معمولا بایستی هزینه سال اول دانشگاه را پرداخت نمایند. برخی از دانشگاه ها نیز بخشی از هزینه را از ابتدا دریافت می نمایند.

 • بررسی و ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه های آمریکا برای اپلای

لازمه تحصیل در دانشگاه آمریکا تسلط به زبان انگلیسی است و اکثر دانشگاه های آمریکا مدرک تافل را از دانشجویان درخواست می نمایند ولی مدرک آیلتس و PTE نیز در دانشگاه های آمریکا مورد پذیرش می باشند. سطح زبانی که دانشجویان برای تحصیل بایستی ارائه نمایند متغیر است به طور میانگین بسیاری از دانشگاه ها برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس آیلتس 6.5 یا تافل 80 یا مدرک زبان دولنیگو 110 و یا مدرک PTE 60 را برای پذیرش نیاز دارند. البته شایان ذکر است در برخی از دانشگاه ها دانشجویان با ارائه مدرک زبان آیلتس 6 نیز می توانند برای تحصیل در لیسانس و فوق لیسانس نیز اقدام نمایند لذا بررسی و ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه های آمریکا برای اپلای از مهم ترین مسائل برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا می باشد. برخی از دانشگاه ها دارای حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا نیز می باشند.

 • آماده سازی مدارک اپلای در دانشگاه های آمریکا

پس از انتخاب دانشگاه و رشته و بررسی شرایط کلی و چک کردن ددلاین دانشگاه و همچنین آماده سازی مدرک زبان، دانشجویان بایستی در فکر آماده سازی مدارک اپلای در دانشگاه های آمریکا باشند. در حقیقیت این مرحله از مهم ترین مراحل اپلای می باشد. از آنجایی که دانشگاه ها مدارک متفاوتی را از دانشجویان درخواست می نمایند این مرحله سخت از سایر مراحل اپلای می باشد. مدارک مورد نیاز برای اپلای آمریکا به شرح ذیل است:  

 • ارائه مدرک آیلتس، تافل یا مدارکی که دانشگاه درخواست می نماید برای اثبات تسلط داشتن به زبان انگلیسی
 • ارائه نمودن آخرین مدارک تحصیلی
 • ارائه ریزنمرات آخرین سال های تحصیل
 • ارائه توصیه نامه از اساتید دانشگاه
 • انگیزه نامه
 • برخی از دانشگاه های در رشته های مدیریتی و مهندسی نیاز به مدرک GRE یا GMAT دارند.
 • داشتن نمره مطلوب در ازمون SAT در صورت لزوم
 • ارائه مدارک هویتی و پاسپورت
 • اقدام اپلای به آمریکا و پرداخت هزینه اپلای آمریکا

پس از اینکه دانشجویان تمامی مدارک مورد نیاز برای اپلای را آماده سازی نمودن بایستی اقدام به اپلای نمایند و برای این منظور بایستی درخواست خود را در قالب یک اپلیکیشن که دانشگاه به دانشگاه متفاوت می باشد و در بازه زمانی که دانشگاه معین نموده است، ارسال نمایند. میزان هزینه اپلای آمریکا و هزینه تحصیل در آمریکا بسته به دانشگاه های مختلف متفاوت است. هزینه اپلای برخی از دانشگاه های آمریکا مانند دانشگاه ییل، دانشگاه دارک، دانشگاه میشیگان، دانشگاه لوئیزیانا و ... رایگان است. ولی به صورت میانگین می توان هزینه اپلای در دانشگاه آمریکا را حدود ۴۵ دلار در نظر گرفت. پس از اینکه دانشجویان درخواست خود را به دانشگاه ارائه می نمایند، کمیته پذیرش دانشگاه، مسئول بررسی و رسیدگی به درخواست دانشجویان می باشد و در صورتی که دانشجویان تمامی مدارک مورد نیاز دانشگاه را ارائه نموده باشند و از رزومه و شرایط تحصیلی خوبی برخوردار باشند با درخواست آنها موافقت می گردد.

مرحله سوم - بررسی بورسیه های تحصیلی آمریکا برای اپلای

درست است که کشور آمریکا بهترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است و بسیاری از دانشجویان با هدف تحصیل و ارتقای سطح دانش خود و برای بهره گیری از با کیفیت ترین خدمات آموزشی، دانشگاه های این کشور را برای آمریکا انتخاب می کنند، ولی علاوه بر این یکی از موضوعات اساسی برای انتخاب آمریکا جهت تحصیل بورسیه ها و فاند های تحصیلی می باشد که در بسیاری از دانشگاه های این کشور یا توسط بسیاری از سازمان ها و دولت آمریکا به منظور ارتقای سطح تحقیقات علمی و پژوهشی به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. در قسمت زیر به بررسی بورسیه های تحصیلی برای اپلای آمریکا پرداخته ایم و لیست بهترین بورسیه امریکا را ذکر نموده‌ایم:

بورسیه های تحصیلی

شرایط بورسیه

بورسیه فولبرایت آمریکا

این بورسیه دولتی به دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد و تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد.

بورسیه دانشگاه استنفورد

بورسیه دانشگاه استنفورد برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا در دسترس می باشد و تمام هزینه های تحصیل، هزینه سفر، هزینه زندگی و... را پوشش می دهد.

بورسیه دانشگاه ییل آمریکا

این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه می شود و تا سقف 70 هزار دلار در سال به دانشجویان پرداخت می گردد.

بورسیه دانشگاه نیوهون

این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در دسترس است و تمام هزینه های تحصیل و زندگی پوشش داده می شود.

بورسیه دانشگاه ممفیس

این بورسیه بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد.

بورسیه دانشگاه مینه سوتا

این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می باشد و هزینه کامل تحصیل، هزینه های زندگی، مسافرت و بیمه درمانی پوشش داده می شود.

مرحله چهارم - ارسال نامه پذیرش به سفارت و اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا

همانطور که میدانید دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا بایستی برای ویزای تحصیلی این کشور که تحت عنوان ویزای تایپ F قلمداد می گردد اقدام نمایند، که برای این منظور بایستی دانشجویان اقدام به ارسال نامه پذیرش به سفارت و اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا نمایند. بنابراین نامه پذیرشی که دانشجویان از دانشگاه دریافت می نمایند، بایستی معتبر باشد. همچنین بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اهداف دانشجویان از تحصیل در این کشور مشخص باشد و همچنین آن ها اثبات نمایند که سرمایه و دارایی لازم برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود در آمریکا را خواهند داشت و تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی این کشور را که شامل مدارک تحصیلی، پاسپورت، نامه تمکن مالی، انگیزه نامه، در صورت داشتن اسپانسر نامه آن، نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و ... را ارائه نمایند.

دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بایستی به یکی از سفارت خانه های آمریکا مراجعه نمایند و در صورتی که آفیسر مهاجرت به آمریکا قانع شود که هدف شما از سفر به کشور آمریکا فقط برای تحصیل میباشد ویزای دانشجوی صادر می گردد.

بررسی شرایط فیش پرداخت شهریه برای اخذ ویزا

یکی از مهمترین نکاتی که دانشجویان بایستی برای دریافت ویزا در نظر داشته باشند پرداخت هزینه های دانشگاه است، در حقیقت دانشجویان برای دریافت ویزا بایستی اثبات نمایند که هزینه های دانشگاه را حداقل برای یک سال یا به صورت دیپازیت پرداخت نموده اند و فیش آن را ارائه نمایند و همچنین تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی در آمریکا را نیز به سفارت ارائه نمایند. لذا بررسی شرایط فیش پیش پرداخت شهریه برای اخذ ویزا یکی از مهمترین مواردی است آفیسر مهاجرت آن را بررسی می نماید.

مرحله پنجم - اقدام برای محل اقامت در خوابگاه یا آپارتمان دانشجویی در آمریکا

یکی از مراحل مهم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام برای محل اقامت در خوابگاه یا آپارتمان دانشجویی در آمریکا میباشد. در واقع دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بایستی اثبات نمایند که محل یا اقامتگاهی را برای زندگی در این کشور دارند و حتماً آنها بایستی نامه رزرو خوابگاه یا اجاره ملک را جزء لیست مدارک خود جهت اپلای به آمریکا ارائه نمایند. علاوه بر این مشخص شدن محل اقامت نیز در آینده برای دریافت کارت اقامت آمریکا بسیار مهم است.

اپلای آمریکا

مرحله ششم - قدم های نهایی اپلای در آمریکا

پس از دریافت ویزای تحصیلی آمریکا دانشجویان بایستی قدم های نهایی اپلای در آمریکا را نیز به درستی بردارند و با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست خود را برای دریافت اقامت و اپلای آمریکا ارائه نمایند.

 • درخواست اجازه اقامت در آمریکا

همانطور که بیان داشتیم دانشجویان پس از ورود به کشور آمریکا بایستی درخواست اجازه اقامت در آمریکا را از طریق اداره پلیس محلی اداره اقامت ارائه نمایند. لازم به توضیح است که ویزای تحصیلی کشور آمریکا یکی از ویزاهای غیر مهاجرتی این کشور به حساب می آید. متقاضیان برای دریافت اقامت دائم یا پاسپورت بایستی پس از اتمام تحصیل از طریق کار، ازدواج و... برای اقامت دائم و پاسپورت امریکا اقدام نمایند.

 • ثبت نام رسمی در دانشگاه

به صورت کلی دریافت پذیرش از دانشگاههای آمریکا به منزله تحصیل در آن دانشگاه نمی باشد و دانشجویان بایستی پس از ورود خود به کشور آمریکا برای ثبت نام دانشگاه اقدام نمایند و معمولاً دانشجویان هزینه را در حدود ۲ هزار دلار به دانشگاه پرداخت می نمایند. لذا ثبت نام رسمی در دانشگاه جزء اولین اقداماتی که دانشجویان بایستی بعد از ورود به کشور آمریکا انجام دهند.

 • اقدام برای بیمه دانشجویی

اقدام برای بیمه دانشجویی یکی از موارد مهم برای ثبت نام در دانشگاه می باشد. اگرچه بیمه دانشجویی جزء مدارک ویزای تایپ F میباشد، ولی یکی از مدارک مهم این است که برای دریافت اقامت موقت کشور آمریکا داشتن بیمه دانشجویی الزامی می باشد. به طور میانگین هزینه که دانشجویان بایستی برای بیمه دانشجویی دانشگاه پرداخت نمایند در طی سال حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۲۵۰۰ دلار می باشد.

 

لیست دانشگاه های آمریکا برای اپلای به همراه رتبه آنها

همانطور که در قسمت های پیشین اشاره داشتیم یکی از اصلی ترین دلایل دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا و اپلای در آمریکا بالا بودن کیفیت آموزش در این کشور می باشد و از آنجایی که کشور آمریکا در زمینه تحقیق و پژوهش جزء بالاترین سطح های آموزشی دنیا تلقی می گردد و از دانشگاههای بسیار با کیفیتی برخوردار است دانشجویان زیادی همه ساله برای تحصیل به این کشور می آیند. در قسمت زیر لیست دانشگاه های آمریکا برای اپلای به همراه رتبه آنها را ذکر نموده ایم:

نام دانشگاه

رتبه دانشگاه در دنیا در سال 2023

موسسه تکنولوژی ماساچوست

1

دانشگاه استنفورد

3

دانشگاه هاروارد

5

دانشگاه فنی کالیفرنیا

6

دانشگاه شیکاگو

10

دانشگاه پنسیلوانیا

13

دانشگاه پرینستون

16

دانشگاه ییل

18

دانشگاه کرنل

20

دانشگاه کلمبیا

22

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره اپلای به آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در آمریکا چیست؟

 ویزای تحصیلی یکی از ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا به حساب می آید و دانشجویان بایستی پس از اتمام تحصیل از طریق پیدا کردن کار، ازدواج، سرمایه گذاری و ... برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

✅ کدام یک از دانشگاه های آمریکا برای اپلای مناسب تر هستند؟

 دانشگاه هایی مانند MIT، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه هاروارد و ... از بهترین دانشگاه های آمریکا برای اپلای تحصیلی شناخته می گردند

✅ هزینه اپلای آمریکا چقدر است؟

 دانشجویان برای اپلای تحصیل در آمریکا بایستی علاوه بر هزینه های تحصیل که به صورت میانگین بین ۲۵ تا ۴۰ هزار دلار در سال متغیر در برخی از دانشگاه‌ها نیز هزینه اپلیکیشن و درخواست را که حدود ۴۵ دلار می باشد پرداخت نمایند.

✅ بهترین رشته ها برای اپلای آمریکا کدامند؟

 رشته های علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، علوم پزشکی، مدیریت و بیزینس و... از بهترین رشته ها برای اپلای شناخته می گردند.

سخن پایانی

شرایط تحصیل در رشته ها و دانشگاه های مختلف آمریکا و مراحل اپلای تحصیلی در کشور آمریکا در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل واقع گردید. کشور آمریکا به عنوان سرزمین فرصت ها یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل شناخته می گردد و دانشجویان برای اپلای آمریکا بایستی تمامی مدارک مورد نیاز که شامل؛ مدارک تحصیلی، مدرک زبان، مدرک هویتی و پاسپورت و ... می باشد را جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا (F1) ارائه نمایند. کشورهایی مانند آمریکا کانادا انگلستان و استرالیا همواره در جمع بهترین کشور های دنیا برای تحصیل شناخته می گردددر این مقاله سعی داشتیم شرایط اپلای آمریکا و شرایط تحصیل در این کشور را جهت افزایش آگاهی شما عزیزان بیان نماییم. امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. شما می توانید با تماس با شماره های موسسه MIE شرایط کامل خود را با کارشناسان بررسی نموده و پس از دریافت مشاوره رایگان اقدامات لازم را انجام دهید. قسمت دیدگاه این مقاله نیز در جهت ثبت نظرات شما و سوالات شما طراحی گردیده است. 

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان