تحصیل در مدارس آمریکا

59 نظر

با توجه به نظام آموزشی قوی و همچنین سطح علمی بالا در سیستم آموزشی آمریکا، بسیاری از دانش آموزان قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند. به منظور تحصیل در مدارس آمریکا، دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی، خصوصی و تیزهوشان این کشور به تحصیل بپردازند. برخورداری از شرایطی مانند معدل بالا، سطح زبان مناسب، تمکن مالی خوب و... جهت دریافت پذیرش تحصیلی و تحصیل در مدارس آمریکا الزامی است. تحصیل در آمریکا از سن 6 سالگی آغاز شده و همگی ملزم به آغاز تحصیل در این سن هستند. تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی آمریکا مشروط به پرداخت شهریه است که به طور میانگین حدود 35 تا 50 هزار دلار آمریکا می باشد. تحصیل در آمریکا، بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان آمریکا، شرایط، برنامه درسی و قوانین مدارس دبیرستان های آمریکا در این مقاله بررسی خواهد شد. جزئیات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در آمریکا را می توانید در مقاله ذیل مطالعه بفرمایید. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، ضمن بهره مندی از مشاوره تلفنی رایگان، امکان بررسی شرایط شما فراهم می شود. لازم به ذکر است مقاله پیش رو بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی آمریکا و همچنین بررسی سایت های دولتی تقدیم حضورتان می گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما
تحصیل در مدارس آمریکا

شرایط تحصیل در مدارس آمریکا

به منظور دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس آمریکا، مهمترین مسئله قبل از اقدام، بررسی شرایط تحصیل در این مدارس است. سیستم آموزش آمریکا، زمینه انتخاب غنی را برای دانش آموزان بین المللی فراهم می نماید. دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند باید بدانند که تحصیل در این کشور از سن 6 سالگی آغاز می شود و تا سن 16 سالگی اجباریست. دانش آموزان باید در مجموع 12 سال را در مدرسه ابتدایی و متوسطه مشغول به تحصیل باشند. از مجموع طول دوره 12 ساله تحصیل، دانش آموزان بایستی 5 تا 6 سال را در مدارس ابتدایی و مابقی آن را در دوره متوسطه طی کنند. همانطور که می دانید تحصیل در مدارس آمریکا به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان برای تحصیل در آمریکا باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند؛ اما نکته ای که باید بدانید این است که در صورتی که سطح زبان مناسبی نداشته باشید می توانید در ابتدا و قبل از شروع تحصیل خود، دوره زبان را در این کشور تکمیل نموده و سپس وارد مدرسه شوید. برای کسب اطلاعات و بررسی بیشتر شرایط تحصیل در آمریکا می توانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

متون آموزشی، برنامه درسی و قوانین مدارس و دبیرستان های آمریکا

همانطور که بیان شد سیستم آموزشی در مدارس آمریکا یک سیستم غنی می باشد؛ به همین دلیل هر ساله دانش آموزان بسیاری قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند. قوانین تحصیلی هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است و تحصیل در ایالات متحده بر عهده دولت ایالتی و محلی می باشد. همچنین هر ایالت دارای بخش آموزشی و قوانین مربوط به امور مالی، استخدام پرسنل مدرسه، حضور دانش آموزان و برنامه های درسی مربوط به خود است. بسیاری از دانش آموزان قبل از اقدام برای تحصیل در مدارس آمریکا به دنبال دانستن برنامه های درسی مدارس آمریکا هستند. در این باره باید گفت با توجه به مقطعی که در آن مشغول به تحصیل هستید، برنامه های درسی نیز متفاوت خواهد بود.

کتب درسی که در دبیرستان های آمریکا تدریس می شود عبارتند از

 • علوم زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیک
 • ریاضیات
 • آمار
 • هندسه و حساب
 • انگلیسی و زبان های محاوره ای
 • علوم انسانی
 • ادبیات
 • علوم اجتماعی
 • تاریخ
 • جغرافیا
 • اقتصاد

اکثر ایالت ها دوره های بهداشتی را نیز اجباری کردند. به طوری که دانش آموزان در مورد کمک های اولیه تغذیه، فیزیک بدن و آگاهی از داروها نیز باید آموزش ببینند. هنر، زبان های خارجی و تربیت بدنی نیز توسط برخی مدارس در برنامه های اجباری آورده شده است.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا

بسیاری از اشخاصی که قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند، به دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا می اندیشند. با توجه به اینکه دبیرستان های خصوصی در آمریکا تنوع فرهنگی را پذیرفته و از آن استقبال می کنند، بورسیه های بسیاری نیز برای دانش آموزان بین المللی در نظر گرفته شده است. دانش آموزان خارجی می توانند آداب و رسوم، فرهنگ و اعتقادات بسیار و همچنین مزایای دیگری را به این کشور وارد نمایند و به همین دلیل سعی می شود که با اعطای بورسیه تحصیلی، از آنان حمایت شود. جالب است که بدانید در بسیاری از مواقع، دانش آموزان خارجی از دانش آموزان آمریکایی نیز کمک های مالی بالاتری دریافت می کنند. نکته حائز اهمیت این است که بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا توسط مدارس به دانش آموزان اعطا می شود. به طور قطع برای دریافت بورسیه تحصیلی، دانش آموز باید دارای شرایطی باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود.

 • دانش آموزان برای دریافت بورس تحصیلی باید در سن 13 تا 18 سالگی باشند.
 • دانش آموزان باید در 3 سال گذشته نمرات بالای B+ داشته باشند.
 • دانش آموزان باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند و آزمون آن را به خوبی پشت سر بگذرانند.
 • دانش آموزان باید با فرهنگ و آداب و رسوم آمریکایی سازگاری داشته باشند.
 • دانش آموزان باید در مدارس خصوصی و شبانه روزی، پذیرش خود را دریافت نمایند.

انواع بوسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا از قرار ذیل است

 • بورسیه لوسمی 2016
 • بورسیه تحصیلی بنیاد اولشن
 • بورسیه Survivor Cancer Survivor
 • بورسیه تحصیلی Baer Reintegration 
 • بورسیه تحصیلی Lulus Scholarship Fall / Winter 
 • بورسیه تحصیلی و کمک های مالی دانشگاه بریگام
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه جامعه دانشگاه ادموندز

بدین منظور که اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه تحصیلی در آمریکا داشته باشید، می توانید مقاله مرتبط با بورسیه تحصیلی در آمریکا در این وب سایت بهره مند شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا

چنانچه قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارید، باید مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از مدارس آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا را فراهم نمایید. همانطور که می دانید تحصیل در مدارس آمریکا برای دانش آموزان ایرانی امری غیرممکن نخواهد بود؛ اما دریافت ویزا از کشور آمریکا با سختی بسیاری همراه است. دانش آموزان پس از دریافت پذیرش خود از مدرسه مورد نظر در آمریکا می توانند برای ویزاهای F1، M1 و یا حتی J1 اقدام نمایند. تمامی این ویزاها برای تحصیل در آمریکا صادر می شود؛ اما ویزای F1 یکی از ویزاهایی است که ایرانیان می توانند شانس بیشتری در دریافت آن داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا به شرح ذیل است:

 • ارائه پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه ریزنمرات سال های تحصیلی
 • ارائه شناسنامه شخص متقاضی
 • ارائه پذیرش از مدرسه خصوصی و شبانه روزی
 • ارائه پذیرش از خوابگاه (محل اسکان دانش آموز)
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی پرداخت شهریه مدرسه
 • ارائه مدرک زبان

معرفی مدارس آمریکا

برای تحصیل در مدارس آمریکا بهتر است که تمام مدارس خصوصی و شبانه روزی، مدارس دولتی و همچنین مدارس تیزهوشان آمریکا را بشناسید تا بتوانید با توجه به شرایط خود، بهترین و مناسب ترین مدرسه را انتخاب نمایید. در حال حاضر بسیاری از مدارس دولتی، خصوصی و تیزهوشان در آمریکا وجود دارد که پذیرای دانش آموزان با استعداد می باشند. همانطور که می دانید در هر ایالت آمریکا، مدارس متفاوت و بسیاری وجود دارد. اگر قصد تحصیل در مدارس دولتی آمریکا را دارید باید بدانید که اخذ پذیرش از این مدارس، با سختی و دشواری بسیاری همراه است و اشخاصی می توانند وارد این مدارس شوند که اقامت آمریکا را داشته باشند؛ اما برای ورود و اخذ پذیرش از مدارس خصوصی و مدارس تیزهوشان آمریکا کافیست که معدل بالا و سطح زبان مناسبی داشته باشید. در این صورت می توانید از بهترین مدارس خصوصی و مدارس تیزهوشان در آمریکا، پذیرش تحصیلی خود را دریافت نمایید. در این بخش از مقاله بر آن شدیم تا 10 مدرسه از برترین مدارس آمریکا را به شما عزیزان معرفی نماییم.

 

اسامی برترین مدارس آمریکا

مشخصات مدارس

دبیرستان علوم و فناوری توماس جفرسون

Thomas Jefferson High School for Science and Technology

این مدرسه در ایالت ویرجینا قرار گرفته است. این مدرسه بین مدرسه دولتی فیرفاکس و جامعه تجارت برای بهبود دانش آموزان در زمینه ریاضیات، علوم و فناوری ایجاد شده است.

دبیرستان کارنگی واوانگارد

Carnegie Vanguard High School

این مدرسه در شهر هوستون و در ایالت تگزاس قرار گرفته است. تمام دانش آموزان این مدرسه به عنوان استعدادهای درخشان و تیزهوشان وارد دانشگاه می شوند.

دبیرستان فرهنگستان هنر و علوم لیبرال

Liberal Arts and Science Academy High School

این مدرسه در شهر آستین و در ایالت تگزاس واقع شده است. این مدرسه به صورت رقابتی بوده است و بر اساس نمرات و استعداد دانش آموزان پذیرش دارد.

آکادمی کلاسیک گیلبرت

Gilbert Classical Academy

این مدرسه در شهر گیلبرت ایالت آریزوان قرار گرفته است. آکادمی کلاسیک گیلبرت دارای یک برنامه درسی یکپارچه و دقیق با تمرکز بر روش آموزش سقراط می باشد.

دبیرستان طراحی و معماری

Design and Architecture Senior High School

این مدرسه در میامی ایالت فلوریدا قرار گرفته است. این مدرسه ارشد طراحی و معماری، یک مدرسه مغناطیس، پایه و اساس محکمی در مد، ارتباطات تصویری، هنرهای زیبا، سرگرمی، طراحی صنعتی و معماری را فراهم می کند.

مدرسه مقدماتی کالج استنتون

Stanton College Preparatory School

این مدرسه در جکسونویل فلوریدا واقع شده است. این مدرسه بیش از 50 باشگاه و سازمان از جمله انجمن های افتخاری، گروه های علاقه ویژه، تیم های دانشگاهی، باشگاه های خدماتی و موسیقی دارد.

آکادمی بین المللی

International Academy

این مدرسه در بلومفیلد هیلز میشیگان قرار دارد. این آکادمی ترکیبی از معیارهای دقیق آکادمیک و یادگیری عملی و مرتبط با شغل را ارائه می دهد.

آکادمی STEM Downingtown

این آکادمی در داونینگ تاون پنسیلوانیا قرار دارد. یک مدرسه عالی و با ارزش در داونینگ تاون پنسیلوانیا است. این مدرسه یک مدرسه جهانی بین المللی است.

دبیرستان فنی استاتن آیلند

Staten Island Technical High School

این مدرسه در جزیره استاتن نیویورک قرار دارد. دبیرستان فنی استاتن آیلند بخشی از گروه مدرسه هایی است که دارای موقعیت ویژه از وزارت آموزش NYC است. این مدرسه پاسخگوی نیاز دانش آموزان با استعداد نیویورک سیتی است. اگرچه این مدرسه بر مهندسی و فناوری تأکید می کند، اما هنر نیز در این دبیرستان حضور پررنگی دارد.

مدرسه لاتین بروکلین

Brooklyn Latin School

این مدرسه در بروکلین نیویورک می باشد. مدرسه لاتین بروکلین یک برنامه درسی کلاسیک برای لیبرال ارائه می دهد. دانش آموزان از پیش زمینه قوی در علوم، ریاضیات، تاریخ، انگلیسی، لاتین، یک زبان مدرن جهان و تاریخ هنر برخوردار می شوند.

 

انواع مدرسه در آمریکا

مدارس در امریکا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی هزینه های خود را از دولت دریافت می کنند. با این حال مدارس امریکا در دسته بندی های دیگری به انواع مخنلفی تقسیم می شوند. انواع مدرسه در آمریکا در 13 دسته قرار می گیرد.

انواع مدرسه در آمریکا

Traditional public school

Magnet school

Charter school

Private special education school

Parochial school

Language immersion school

Traditional private school

Reggio Emilia school

Montessori school

Religious school

Waldorf school

Virtual or Online school

Boarding school

 

انواع مدارس دولتی در امریکا

 • Traditional public school:

این نوع مدارس از نوع مدارس دولتی اسن. گفتنی است که مدارس دولتی توسط بودجه دولتی محلی، ایالتی و فدرال اداره می شوند. به گفته انجمن ملی مدارس مدارس، نسبت ها و منابع مالی می تواند از ایالت به ایالت دیگر متفاوت باشد، اما تنها تا 9 درصد بودجه آموزش عمومی سنتی از سوی دولت فدرال تامین می شود.

 • Charter school:

مانند مدارس دولتی سنتی، این نوع مدرس نیز رایگان هستند. با این حال، والدین معمولاً باید یک درخواست جداگانه برای ثبت نام کودک در Charter school ارائه دهند و مانند مدارس خصوصی، فضاها اغلب محدود است.

 • Magnet school:

مدارس مگنت در زمینه های خاصی مانند فناوری، علم یا هنر تخصص دارند این نوع مدارس دولتی رایگان هستند.

 • Public virtual (or online) school:

یک مدرسه دولتی مجازی، دارای همان الزامات اعتبار معلمی، ارزیابی علمی و مدیریتی است که یک مدرسه دولتی یه طور معمول دارد.

انواع مدارس خصوصی در امریکا:

 • Traditional private school:

مدارس خصوصی توسط دولت تأمین مالی نمی شوند، به همین دلیل است که آنها برای آموزش هزینه دریافت می کنند.

 • Boarding school:

این نوع مدارس شبانه روزی بوده و مدرسه شبانه روزی طبق تعریف به مدرسه ای گفته می شود که به دانش آموزان خود غذا و اسکان ارائه می دهد.

 • Language immersion school:

این نوع مدارس دو زبانه بوده و معلمان دو زبانه کلاس های خود را به زبان دوم به درجات مختلف تدریس می کنند.

 • Montessori school:

Montessori school برای آموزش به شخصیت و علایق هر کودک احترام می گذارد و از کودکان دعوت می کند تا از طریق فعالیت های عملی به کاوش و یادگیری بپردازند.

 • Private special education school:

این مدارس نسبت به مدارس متوسط مجهزتر خواهند بود تا نیازهای آموزشی تخصصی دانش آموزان خود را برآورده کنند.

 • Parochial school:

Parochial school یک مدرسه خصوصی مذهبی است که از یک کلیسای محلی بودجه دریافت می کند.

 • Religious school:

Religious school مدارس مذهبی هستند که اغلب به عنوان مدارس خصوصی مستقل طبقه بندی می شوند، اما به یک انجمن وابسته هستند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی یا بین المللی آمریکا

تحصیل در مدارس شبانه روزی یا بین المللی آمریکا برای دانش آموزان دارای استانداردهای تحصیلی بالا و یک محیط امن است. با این حال، هر مدرسه شبانه روزی تجربیات متفاوتی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت. مدارس شبانه روزی در ایالات متحده آمریکا نوعی مؤسسه خصوصی یا دولتی هستند که دانش آموزان می توانند در طول سال تحصیلی در آن تحصیل کرده و در آن بمانند. جایی که با معلمان یا مدیران خود در یک مکان وقت می گذرانند. این نوع مدارس مجهز به تجهیزات مدرن و باکیفیت هستند. علاوه بر این، آنها آموزش با کیفیت بالا و برنامه های خاص ورزشی، هنری و فعالیت های سرگرمی را ارائه می دهند. هدف اصلی آنها ایجاد یک جامعه یادگیری است که در آن دانش آموزان بتوانند روی مطالعات خود تمرکز کنند و پیشرفت کنند. تحصیل در مدارس آمریکا که شبانه روزی هستند دارای سیستم آموزشی نواورانه و روش های تدریس نوین دارند. اقامتگاه های تمیز و ایمن و همچنین معلمان متخصص از امتیاز های این تحصیل در مدارس آمریکا که شبانه روزی است، می باشد.

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

به منظور مهاجرت به آمریکا جهت تحصیل در مدارس این کشور بایستی از هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا اطلاع داشت تا بتوان متناسب با شرایط خود، بهترین مدرسه را برای تحصیل انتخاب کرد. هزینه تحصیل در مدارس آمریکا با توجه به مدارس دولتی و همچنین مدارس خصوصی و شبانه روزی متفاوت می باشد. البته باید گفت که دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس آمریکا باید پذیرش خود را از مدارس خصوصی و شبانه روزی در این کشور اخذ نمایند. هزینه تحصیل در مدارس آمریکا با توجه به نوع مدرسه و همچنین شهر و ایالتی که مدرسه در آن قرار دارد، متفاوت است؛ اما به طور میانگین، مدارس آمریکا هزینه ای در حدود 35000 دلار آمریکا تا 50000 دلار آمریکا را در بر می گیرند. البته این مبلغ در مقایسه با بسیاری از مدارس کانادا، بالا می باشد. علاوه بر هزینه تحصیل در مدارس آمریکا، دانش آموزان باید هزینه زندگی خود را نیز تأمین نمایند. در جدول زیر می توانید برخی از هزینه های زندگی در آمریکا و همچنین هزینه های سالانه تحصیل در مدارس آمریکا را مشاهده نمایید.

موارد

هزینه ها به دلار

رستوران ارزان قیمت

15.00 $

غذا در مک دونالد

8.00 $

کاپوچینو

4.23 $

یک بطری آب معدنی

1.53 $

1 لیتر شیر

0.84 $

1 کیلوگرم برنج

4.01 $

1 کیلوگرم پنیر

10.79 $

12عدد تخم مرغ

2.35 $

1 کیلوگرم فیله مرغ

8.81 $

1 کیلوگرم موز

1.58 $

1 کیلوگرم پرتغال

4.15 $

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

4.27 $

 

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا

Abraham Joshua Heschel School

38,450 دلار در سال

Abington Friends School

34,625

All Saints Episcopal School

11,050

American Heritage School

26,439

American Heritage School

26,439

Annie Wright Schools

25,460

Applewild School

34,250

قوانین مدارس آمریکا

همانطور که می دانید کشور آمریکا مدارسی با امکانات فراوانی دارد و نظام آموزشی نسجمی را شامل می شود. در قوانین مدارس آمریکا به صورت کلی مدارسه های آمریکا برای کودکان 6 سال به بالا اجباری و در دوازده سال به طول می انجامد. از طرفی کلاس نهم برای دانش آموزان از 14 سالگی شروع شده و به دنبال آن در 18 سالگی فارغ التحصیل می شوند. یکی دیگر از قوانین مدارس آمریکا سیستم نمره دهی بوده که در محدوده A  تا  F قرار می گیرد.

بهترین مدارس آمریکا

همانطور که میدانید کشور آمریکا دارای مدارس با کیفیت و سطح علمی بالا بوده و به تمامی شهروندان بالای 6 سال رفتن به مدرسه را اجباری کرده است. به صورت کلی دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل به صورت خصوصی یا شبانه روزی را دارند و بیشتر دانش آموزان در فصل پاییز تحصیل خود را آغاز می کنند. یکی از مواردی که باید به آن دقت کافی را داشته باشید سن بوده در مقطع دبیرستان نیاز به سن 14 تا 18 سال را دارید. لازم به ذکر است که مدرسه های آمریکا از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و بهتر است که فرزندان خود را از ابتدای تحصیل با محیط این مدارس آشنا کنید. بسیاری از متقاضیان ثبت نام در مدرسه های آمریکا این سوال را دارند که بهترین مدارس آمریکا شامل چه مدارسی هستند؛ در پاسخ به این سوال جدولی از بهترین مدارس آمریکا برایش ما عزیزان آماده کرده ایم.

بهترین مدارس آمریکا

شهر

Thomas Jefferson High School for Science and Technology

Alexandria

Academic Magnet High School

North Charleston

Merrol Hyde Magnet School

Hendersonville

School for Advanced Studies (SAS)

Miami

Townsend Harris High School

Flushing

The School for the Talented and Gifted (TAG)

Dallas

BASIS Chandler

Chandler

 

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا و روند درخواست ویزای F-1 مشابه ویزای M-1 و مشابه ویزای J-1 است. در نتیجه، روند شرح داده شده در زیر ممکن است برای هر سه نوع ویزای دانش آموزی آمریکا استفاده شود.

 • قدم اول: انتخاب مدرسه و ارائه درخواست

مدارس معمولاً اعلان‌های پذیرش را در ماه مارس و آوریل ارسال می‌کنند. مدارس منتخب متقاضیان باید توسط SEVP تأیید شوند. تحصیل در مدارس آمریکا شرایط مختلفی دارد از این رو هنگام انتخاب مدرسه و ارائه درخواست به این موضوع باید توجه شود.

 • قدم دوم: دریافت فرم I-20 یا  DS-2019

پس از پذیرش در یک مدرسه،دانش آموزان F-1 و M-1 فرم I-20 گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجویی غیرمهاجر و دانش آموزان J-1 فرم DS-2019 را دریافت خواهند کرد.

 • قدم سوم: پرداخت هزینه I-901 SEVIS

این هزینه برای دانشجویان F-1/M-1 حدود 350 دلار و برای دانشجویان J-1 حدود 220 دلار است.

 • قدم چهارم: انتخاب نزدیکترین سفارت

در این رابطه خوب است که فرآیندهای ویزای دانشجویی ایالات متحده ممکن است بسته به سفارتی که از طریق آن درخواست می کنید کمی متفاوت باشد.

 • قدم پنجم: تکمیل فرم DS-160 آنلاین

برای تکمیل این فرم انلاین نیز توجه داشته باشید که باید کل فرم را به زبان انگلیسی پر کنید، مگر اینکه از شما خواسته شود نام کامل خود را با الفبای اصلی خود وارد کنید. برای کسانی که در درک دستورالعمل های انگلیسی مشکل دارند، ترجمه ها در فرم موجود است.

 • قدم ششم: برنامه ریزی برای مصاحبه ویزا

برای مصاحبه ویزای خود را برنامه ریزی کنید. زمان انتظار برای مصاحبه بسته به سفارت متفاوت است. برای مشاهده زمان انتظار برای سفارت خود به وب سایت ویزای ایالات متحده مراجعه کنید.

 • قدم هفتم: پرداخت هزینه درخواست

هزینه درخواست ویزا خود را پرداخت کنید در مرحله بعد، هزینه درخواست 160 دلار را بپردازید. این هزینه صرف نظر از کشور مبدا و محل درخواست شما همان قیمت است.

 • قدم هشتم: حضور در مصاحبه ویزا

آخرین گام بزرگ در فرآیند ویزا مصاحبه است. این مصاحبه عامل تعیین کننده ای برای دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده خواهد بود. قبل از شرکت در مصاحبه باید مدارک و الزاماتی که هنگام مصاحبه لازم است را گرداوری کرده و ارائه دهید.

 • قدم نهم: پرداخت هزینه صدور نیاز

پرداخت هزینه صدور ویزا (در صورت نیاز) برخی از دانشجویان پس از تایید ویزای تحصیلی ایالات متحده باید هزینه صدور ویزا را پرداخت کنند. اینکه آیا این هزینه مورد نیاز است یا نه بستگی به ملیت شما و توافق متقابل کشور شما با ایالات متحده دارد.

 • قدم دهم: دریافت ویزا

ویزای خود را دریافت کنید هنگامی که تمام مراحل بالا را کامل کردید و تاییدیه ویزای دانشجویی بین المللی به ایالات متحده را دریافت کردید، سفارت پاسپورت شما را با ویزای جدید به شما برمی گرداند. توجه داشته باشید که برخی از سفارت‌ها از شما می‌خواهند که شخصاً برای تحویل گرفتن آن مراجعه کنید، در حالی که برخی دیگر آن را مستقیماً برای شما ارسال می‌کنند.

 

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا

تحصیل در مدارس آمریکا و اخذ ویزای همراه، یکی از مهمترین مواردیست که این روزها سوالات بسیاری در باب آن پرسیده می شود. به همین دلیل در این قسمت، شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا را بررسی می نماییم. اگر قصد دارید که فرزندتان به تحصیل در مدارس آمریکا بپردازد، بهتر است بدانید که والدین به عنوان همراه یا همان گاردین، امکان دریافت اقامت در کنار فرزندان را ندارند و تنها می توانند برای دیدار فرزند خود از طریق اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام نمایند. اما چنانچه شخصی که برای تحصیل در آمریکا اقدام می نماید؛ بالای 18 سال داشته و دارای همسر و فرزندان زیر 18 سال باشد، می تواند برای اعضای خانواده خود، ویزای همراه دریافت کند. با توجه به روابط سیاسی بین دو کشور ایران و آمریکا، اخذ ویزای همراه به راحتی امکان پذیر نخواهد بود؛ اما همراهان می توانند ویزایی تحت عنوان ویزای F2 یا ویزای M2 را دریافت نمایند. شخص دانشجو برای اقدام و دریافت ویزا برای همراهان خود بایستی یک نسخه از ویزای تحصیلی خود را به دانشگاه و یا کالج تحویل نماید، فرم همراه را تکمیل کرده و سپس برای اعضای خانواده خود اقدام نماید.

اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آمریکا

پس از بررسی شرایط تحصیل در مدارس آمریکا باید به اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آمریکا پرداخت تا افرادی که قصد دریافت اقامت و تابعیت این کشور را دارند از قوانین آن آگاه باشند. همانطور که می دانید تحصیل در آمریکا یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که می توان پس از آن و با رعایت قوانین، به اقامت و تابعیت آمریکا دست یابید. در صورتی که قصد اخذ گرین کارت یا همان اقامت دائم آمریکا را دارید، باید بدانید که پس از پایان تحصیلات خود و در صورتی که موفق به یافتن شغل در این کشور شوید می توانید ویزای کاری H1B را دریافت نمایید. در این صورت به شخص متقاضی، اقامت دائم 3 ساله اعطا خواهد شد و پس از آن می توان درخواست تابعیت و پاسپورت آمریکا را مطرح کرد. همانطور که گفته شد، ویزای کاری آمریکا در ابتدا به مدت 3 سال صادر می شود که البته قابلیت تمدید تا 3 سال دیگر را خواهد داشت. نکته مهم در این است که شخص کارفرما در این مدت می تواند برای شخص متقاضی (کارمند) درخواست گرین کارت نماید. اگر در مدت 3 ساله دوم، شخص متقاضی درخواست گرین کارت ننماید؛ شخص متقاضی باید خاک کشور آمریکا را ترک کرده و مجدداً درخواست ویزای کار آمریکا را مطرح کند. یکی از مهمترین مواردی که شخص متقاضی برای دریافت گرین کارت باید رعایت کند، تسلط کافی به زبان انگیسی است. با مطالعه مقاله ذیل، اطلاعات کاملی در خصوص اقامت آمریکا و روش های اخذ آن به دست خواهید آورد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک متخصص مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

آیا امکان تحصیل در مدارس دولتی آمریکا برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد؟

دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در آمریکا می توانند پذیرش خود را از مدارس خصوصی و شبانه روزی این کشور دریافت نمایند.

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه روزی آمریکا چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا نسبتاً بالاست و بسته به مدرسه، مقطع تحصیلی و... متفاوت می باشد. به طور میانگین، تحصیل در این مدارس شامل هزینه ای حدود سالیانه 35 تا 50 هزار دلار آمریکا می شود.

آیا امکان اخذ ویزای همراه و گاردین برای والدین دانش آموزان محصل در آمریکا وجود دارد؟

خیر؛ متأسفانه والدین نمی توانند از طریق دریافت ویزای همراه، در طول دوره تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. برای این منظور والدین بایستی اقامت این کشور را از طرق دیگری دریافت کنند.

آیا با تحصیل در آمریکا می توان گرین کارت این کشور را دریافت کرد؟

در صورت اشتغال پس از تحصیل و ورود به بازار کار آمریکا می توان اقامت یا گرین کارت آمریکا را به مدت 3 سال دریافت کرد.

سخن پایانی

با توجه به سیستم آموزشی غنی که کشور آمریکا از آن برخوردار است، بسیاری از دانش آموزان قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند. به همین دلیل در این مقاله، شرایط تحصیل در مدارس آمریکا، بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان آمریکا، شرایط، برنامه درسی و قوانین مدارس دبیرستان های آمریکا مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارید باید بدانید که 3 نوع مدرسه در این کشور وجود دارد: مدرسه دولتی، مدرسه خصوصی و شبانه روزی و همچنین مدارس تیزهوشان آمریکا. دانش آموزان می توانند با توجه به شرایط خود، پذیرش خود را در یکی از این مدارس دریافت نمایند. دانش آموزان ایرانی که قصد تحصیل در مدارس آمریکا را دارند باید از مدرسه خصوصی و شبانه روزی، پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند. علاوه بر پذیرش تحصیلی، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز برای حضور در این کشور الزامی است. جالب است بدانید که دریافت بورسیه تحصیلی از مدارس آمریکا نیز امکان پذیر است؛ اما معمولاً دریافت بورس تحصیلی با سختی بسیاری همراه است و دانش آموزان باید شرایط دریافت بورس تحصیلی را فراهم نمایند تا بتوانند برای آن درخواست دهند. با توجه به بالا بودن هزینه تحصیل در مدارس آمریکا (بین 35 تا 50 هزار دلار) دانش آموزان می توانند در کشور کانادا با هزینه پایین تری به تحصیل بپردازید و یا اینکه بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان آمریکا را در حین تحصیل اخذ نمایید. اگر قصد تحصیل در مدارس ایالت متحده را دارید، می توانید برای بررسی شرایط خود با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. در صورت داشتن سوالات متعدد نیز می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، سوالات خود را مطرح کرده و در کمتر از 12 ساعت، پاسخ مناسب را دریافت نمایید.

امتیاز 3.96 از 5 ( 54 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بهروزي
سلام من فرزندم ١٣ سالشه آيا براي تحصيل در مدارس امريكا يه بخشي از هزينه هاي تحصيل رو ميتونه بورس دريافت كنه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحت شرایطی میتوانید از بورسیه استفاده کنید با تماس گرفتن با کارشناسان ارشد موسسه اطلاعات کامل تر و دقیق تر بفرمایید تا کامل راهنمایی شوید.
مهران شکری
سلام برای بورسیه به آمریکا در مقطع دبیرستان چه آیلتس یا تافلی نیاز داریم و آیلتس پیش آمریکا اتبار داره یا تافل
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای تحصیل در دبیرستان از شما مدرک زبان نمی خواهند
mohadeseh
سلام من 13 سالمه وچند پرسش از شما داشتم اول اینکه چطوری میشه اقامت امریکا روبگیرم و دومی که دبیرستان های اونجا خوابگاه داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب از طریق تحصیل در مدارس شبانه روزی می توانید اقدام کنید
شبنم
سلام ۱۶ سالمه رشته تجربی هستم و معدلم در همه سال های تحصیلی بالا بوده .سطح انگلیسیم بالاست و چند مقاله علمی معتبر در سطح بین المللی داشتم. می خواستم بپرسم که می تونمکه بورسیه تحصیلی از کشور آمریکا در مقطع دبیرستان بگیرم؟ممنون میشم جواب بدید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای گرفتن بورسیه باید فرد نخبه ای باشید معدل و نمرات شما بالا باشد و... برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محبوبی
با سلام ممنون میشم در مورد اخذ بورسیه و تحصیل در مدارس آمریکا به صورت رایگان برای ایرانیان توضیح بدین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، دریافت بورسیه به طور معمول برای مقاطع بالای تحصیلی می باشد و معمولا مدارس بورسیه ارائه نمی دهند و شما برای تصحیل در مدارس آمریکا به عنوان یک دانش آموز بین المللی باید در مدارس شبانه روزی و بین المللی ثبت نام نموده و یا قیم قانونی دیگری داشته باشید و این موارد برای شما هزینه هایی به همراه خواهد داشت.
.....
سلام ببخشید یه سول داشتم من 13 سالمه و میخواستم در دبیرستان امریکا ادامه تحصیل بدم ایا لازمه که در ازمون تافل یا ... شرکت کنم ؟ یا مثل همین جا فقط در اون مدرسه ثبت نام میکنیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما برای تحصیل در مدارس اغلب نیازی به مدرک زبان ندارید اما داشتن یک مدرک زبان حداقلی به شما کمک خواهد کرد. برای پیشبرد کار شما، نیاز است تا علاوه بر سن شما، شرایط تحصیلی، سطح زبان و شرایط مالی خانواده شما نیز بررسی گردد. برای دریافت اطلاعات کامل بر اساس شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
آذربراء
باسلام. چطور باید برای دریافت بورسیه از ایران اقدام کرد؟ و اینکه آیا دبیرستان توماس جفرسون برای دانش آموزان بورسیه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دریافت بورسیه امری رقابتی است ولی به طور کلی دانش آموزانی که سوابق علمی و تحصیلی خوبی داشته باشند شانس دریافت بورسیه خواهند داشت اما نمیتوان تضمینی در این زمینه ارائه کرد. برای دبیرستان توماس جفرسون نیز شرایط به همین صورت است و حتی اگر دبیرستان به شما بورسیه ندهد شما می توانید شانس خود را برای بورسیه های دیگر امتحان کنید.
Donya
سلام من پونزده سالمه و میخوام ک امسال برای نهم برم و اونجا درس بخونم میشه کمکم کنین که زودتر برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای مهاجرت تحصیلی در مدارس کشور آمریکا شما باید مشاوره تخصصی از مشاورین ارشد مجموعه دریافت نمایید تا کار شما سریعا انجام شود. حتما با شماره های تلفن موسسه تماس بگیرید تا برای دریافت مشاوره تخصصی راهنمای شما باشند.
ناشناس
سلام وقتتون بخیر من قرار هست خرداد همین امسال به لس آنجلس برای تحصیل برم من تمام چبز هایی که نیازهست رو دارم و میخواستم در مورد این از شما مشاوره رایگان بگیرم اما امکان تماس با شما رو ندارم اگه میشه ایمیلی دارین که من به من بدید از اون طریق بتونم از شما مشاوره رایگان بگیرم من میخوام تمام کار هام رو با مؤسسه شما انجام بدم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، شما می توانید با شماره گیری تلفن های 02149076 و 02149196000 از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
havapeima
به نام خداوند سلام من 14سالمه و در مدرسه نمونه دولتی درس میخوانم من یک هواپیما ساختم که قابلیت پرواز داره و هشتاد کیلو رو بلند میکنه نفر بر هست یک هواپیما ملخی از موتور هواپیما اگه شروع کنیم طراحی سیلندر پیستون میل لنگ اندازگیری قالب سازی ریخته گری الیاژی که برای بدنه سیلندر و پیستون میل لنگ و قطعات دیگه رو خودم طراحی کردم و ساختم بدنه هواپیما جنسش خودم انتخاب کردم کابینش سیستم فرمان دهی همه چی کاره خودمه این هارو گفتم که شما بدونید صفررررررر تا صددددد کار خودم انجام دادم و بدون هیچچچچچ امکاناتی و هیج کمکی حتی پیچ که برای بعضی از جاهای هواپیما هم استفاده کردم خودم درست کردم طراحی کردم بالب ساختم و ریخته گری کردم فقط میگم راهی هس که بتونم در مدارس امریکا تحصیل کنم و بورسیه بگیرم؟؟؟و این هواپیما ای که ساختن ساختم ایا کمکی پیکنه برای گرفتم بورسیه خیلی ممنون خدانگهدار
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، موردی که فرمودید بسیار عالی است و به شما بابت توانایی های عالیتان تبریک می گوییم. به طور کلی تحصیل در مدارس آمریکا مستلزم حضور شما در مدارس بین المللی هست و این مدارس نیز هزینه تحصیل و زندگی دارند و بورسیه ها بیشتر برای مقاطع بالای تحصیلی ارائه می گردد و در مدارس میزان بورسیه ها بسیار کم است.اما در صورتی که تمایل دارید می توانید رزومه خود را برای مدارس ارسال نمایید تا در صورت قبولی بتوانید در خارج از کشور تحصیل نمایید.
havapeima
ممنون چجوری ارسال کنم برای مدارس ؟؟و اینکه من کلاس هفتم این مهر میرم هشتم و اگه بشه برای نهم برم و اینکه من سال پنجم و ششم نمرم خیلی خوب شد زمانی که رفتم نمونه دولتی کلاس هفتم به خاطر کرونا یکم نمرم بد شد ولی من سال هشتم و نهم جبران میکنم و بیست میگیرم. اشکالی که نداره یکم هفتمم بد شد ؟؟برای سال نهم بورسیه میشه گرفت؟ مرسی که جواب میدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست گرامی، همانطور که اشاره شد دریافت بورسیه امری رقابتی است و اصلا تضمینی برای دریافت آن نمی توان ارائه کرد. ضمن اینکه بورسیه ها بیشتر برای مقاطعی مانند فوق لیسانس و دکتری ارائه می گردد. برای پذیرش مدارس نیز شما میتوانید رزومه خود را برای مدرسه مد نظر خود ارسال کنید تا شرایط شما توسط مدرسه بررسی شود. برای بررسی دقیق شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه نیز استفاده نمایید.
havapeima
ممنون چجوری ارسال کنم برای مدارس ؟؟و اینکه من کلاس هفتم این مهر میرم هشتم و اگه بشه برای نهم برم و اینکه من سال پنجم و ششم نمرم خیلی خوب شد زمانی که رفتم نمونه دولتی کلاس هفتم به خاطر کرونا یکم نمرم بد شد ولی من سال هشتم و نهم جبران میکنم و بیست میگیرم. اشکالی که نداره یکم هفتمم بد شد ؟؟برای سال نهم بورسیه میشه گرفت؟ مرسی که جواب میدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست گرامی، همانطور که اشاره شد دریافت بورسیه امری رقابتی است و اصلا تضمینی برای دریافت آن نمی توان ارائه کرد. ضمن اینکه بورسیه ها بیشتر برای مقاطعی مانند فوق لیسانس و دکتری ارائه می گردد. برای پذیرش مدارس نیز شما میتوانید رزومه خود را برای مدرسه مد نظر خود ارسال کنید تا شرایط شما توسط مدرسه بررسی شود. برای بررسی دقیق شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه نیز استفاده نمایید.
havapeima
میشه بگید چجوری برای مدارس ارسال کنم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز، همانطور که در پیام قبل خدمتتان توضیح داده شد بهتر است با تلفن موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا مشاورین راهنمای شما باشند.
havapeima
میشه بگید چجوری برای مدارس ارسال کنم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز، همانطور که در پیام قبل خدمتتان توضیح داده شد بهتر است با تلفن موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا مشاورین راهنمای شما باشند.
Kamyar mahmodi
سلام حداقل تمکن مالی چقدر باید باشد و مدرک زبان باید در چه مقطعی باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام. دوست عزیز شما باید حداقل هزینه های تحصیل و زندگی یک سال خود را در نظر داشته باشید و تسلط کافی برای تحصیل را داشته باشید و بتوانید ارتباط خوبی برقرار نمایید.
Yashar
سلام وقتتون بخیر. خیلی ممنون از مقاله و اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار مون گذاشتید. یه سوال برام پیش اومده بود اینکه برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی آمریکا برای تحصیل زیر 18 سال آیا نیاز به قیم هست یا اینکه خود مدرسه باید مسئولیت قیمی رو انجام بده ممنون میشم پاسخ بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرسه قیمومیت شما را به عهده میگیرد.
محمدمهدی
سلام. من 15 سالمه و کلاس دهم هستم. رشتم ریاضی هست و در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم. معدل کل سه سال راهنماییم به ترتیب 19.50، 19.86 و نهمم هم 19.90 بوده. زبان برنامه نویسی پایتون رو بلدم و وردپرس رو هم کامل بلدم و حتی در مسابقات برنامه نویسی تحت وب رتبه اول در استان (تهران) و همینطور منطقه اوردم. زبان انگلیسی هم مدرک Intermediateدارم. میتونم از دبیرستان های این کشور پذیرش بگیرم و همینطور میتونم بورسیه دریافت کنم. با تشکر!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شرایط شما مناسب است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط و رزومه شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
محمد جواد بیگدلی
سلام من ۱۵ سالمه و کلاس نهم هستم و اینکه نمرات کلاس اول تا ششمم خیلی خوب بود و کلاس هفتم و هشتم را بالا ۱۷گرفتم و مراحل پایانی ثبت اختراع اولم هست و میخوام اختراع دومم را بسازم از طریق همین موئسسه دارم زبان ۷ ماهه می‌خوانم و این که ماهیانه بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان می‌توانیم پرداخت کنیم میخواستم ببینم میتوانم بورسیه تحصیلی از مدارس شبانه روزی نیویورک دریافت کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
امیراحمدی
سلام من 13 سالم هست مدرک زبان ندارم ولی به انگلیسی تسلط دارم ایا میتوانم پذیرش شوم . و اگر نمیتوانم مدرک ایلتس چند لازم است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد. نیازی به مدرک زبان نمی باشد.
دنجر راکت
سلام خسته نباشید ممنون برای مقاله ی خوبتون ، من در مدرسه ی علامه حلی تهران یا همون علامه حلی یک که برترین مدرسه ی قاره ی آسیا هستش تحصیل میکنم و در هر پایه معدل بیست داشتم خواستم بدونم میتونم در مدارس تیزهوشان آمریکا ادامه تحصیل بدم و اقامت آمریکارو بگیرم ؟ همینطور آیا داشتن مدال المپیاد کشوری یا جهانی چقدر در این امر کمک میکند ؟ ممنون .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی برای مدارس بین المللی امریکا اقدام به اخذ پذیرش نمایید.
محمدرضا غلامی
با عرض سلام و ادب من 15 سالمه کلاس نهم هستم معدلم در سال های قبل از 19 به بالا بوده نمره زبان انگلیسی همیشه 20 بوده خواستم بدونم شرایطم چجور باید باشه تا قبول در دبیرستان آمریکا رشته علوم تجربی بشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
آوا پدرام
با سلام و عرض ادب من ۱۲ ساله هستم و قصد بورسیه در مدارس آمریکا رو دارم میخواستم بدونم که برای مقطع راهنمایی هم امکان رفتن به آمریکا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اخذ پذیرش می باشد اما شما بایستی از مدارس بین المللی پذیرش بگیرید که هزینه بر است.
آیدا
سلام وقت بخیر من ۱۵ سامه پایه نهم هستم در مدرسه تیزهوشان تحصیل میکنم و یسری مقام ها در سطح کشوری دارم زبانمم تقریبا خوبه این شرایط برای بورسیه کافیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی برای مدارس مقصد ارسال گردد. با توجه به اینکه برای مدارس بین المللی پذیرش گرفته می شود هزینه تحصیل و زندگی بالای ۴۰هزار دلار در سال می باشد.
Neda
سلام من 13 سالمه و هشتم هستم .و در مدارس استعداد های درخشان تحصیل میکنم و نمراتم در ابتدایی خیلی خوب بوده و هفتم معدلم 19/98 و زبان انگلیسیمم خوبه میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شرایط شما مناسب است و میتوانید اقدام کنید با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
ماریا
سلام، آیا این امکان وجود دارد که اگر دانش آموز خوبی باشیم بهمون بورسیه بدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن رزومه علمی قوی ممکن است مدرسه برای سالهای بعد به شما تخفیف دهد.
امجد فرهادی
درود خسته نباشید پسر من 13 ساله هست و من می‌خوام اگر بشه برای مقطع دوره متوسطه دوم در کشور های اروپا یا آمریکا تحصیل بنماید بنظر شما کدوم کشور خوب هست برای تحصیل
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید برای کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی اقدام نمایید
آیت آقامیرعظیم
سلام . سوال من این بود که در ایران دوره دوم متوسطه وجود داره که میشه سال دهم که در ۱۶سالگی است ‌ در مدارس امریکا دوره دوم وجود داره یا مدارس از کلاس هفتم تا دوازدهم باهم هستند؟ و اینکه اگه از کلاس دهم یعنی ۱۶ سالگی وارد مدارس امریکا بشیم اگر دوره دوم وجود داشته باشه خوبه یا حتما بهتره که از کلاس نهم این کار انجام بشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما شرایط دارید و میتوانید برای مدارس آمریکا اقدام نمایید با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
ناشناس
چگونه میشود بر ای دبیرستان توماس جفرسون ارئه پذیرش بگریم ؟ / سوال دیگه اینکه مراحل گرفتم ویزا تحصیلی که گفتید باید این مدارک رو به سفارت دبی /امریکا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز می توانید برای این مدرسه از قسمت ادمیشن و پذیرش کمک بگیرید. درمورد ویزا هم بعد از گرفتن پذیرش می توانید از یکی از کشورهای اطراف ایران مثل امارات، ترکیه ارمنستان و... اقدام کنید.
로미나
من یک فامیل دارم توی امریکا اون میتونه قیم من بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم بامشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا با توجه به شرایط سنی و ... شما را کامل راهنمایی کنند
Ali
سلام خسته نباشید حداقل معدل برای پایه یازدهم‌ چه نمره ایه و اینکه گفتید نمرات از b+ بالاتر باشه منظور چه رنج نمره ایه با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معدل شما حداقل 15 باشد مناسب هست و شانس خوبی برای پذیرش دارید.
مهرزین
میخواستم بدونم با تحصیل فرزندان در امریکا به والدین هم ویزای همراه تعلق میگیره؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به شرایط سنی فرزند و پرونده دارد. البته بصورت همزمان برای پدر و مادر ممکن است ریسک داشته باشد و بهتر است در موقع اقدام بسته به قدرت پرونده و کیس این موارد را با وکیل تان چک نمایید. موفق باشید.
فاطمه
میخواستم بدونم با تحصیل فرزند هامون توی آمریکا ما هم میتونیم ویزای همراه بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام امریکا به والدین ویزای همراه نمی دهد شما می توانید برای ملاقات فرزندان خود از طریق ویزای توریستی اقدام کنید.
ارمان
مدارس دولتی آمریکا چند نوع است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مدارس مگنت ، مانند مدارس دولتی سنتی، یک مدرسه دولتی مجازی
شیما
سلام ما اگر بخوایم فرزندمون رو برای تحصیل در مدارس به امریکا ببریم برای هزینه تحصیلش به چند دلار نیاز داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هزینه تحصیل در مدارس این کشور به طور میانگین عددی حدود 35000 تا 50000 دلار است.
ویدا جاوید
آیا میشه با دریافت ویزای تحصیلی در مدارس دولتی بدون پرداخت وجه تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به طور میانگین هزینه های تحصیل در امرکا بین35 تا50 هزار دلار است اما با دریافت بورس تحصیلی می توانید بخشی و یا کل هزینه های تحصیل را تامین کنید
نیما طولابی
من قصد دارم دخترم رو برای تحصیل در مدارس امریکا به این کشور بفرسم.شرایط .ر.د به مدارس دولتی امریکا به چه شکل هست؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز مهاجران و دانش آموزان بین المللی تنها امکان تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه روزی امریکا رو دارند.
مراحل ثبت نام در مدارس آمریکا چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مرحله اول:انتخاب مدرسه و ارائه درخواست - دریافت فرم I-20 یا DS-2019 - پرداخت هزینه I-901 SEVIS - انتخاب نزدیکترین سفارت - تکمیل فرم DS-160 آنلاین - پرداخت هزینه درخواست ویزا - حضور برای مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا و دریافت آن
مرادی
هزینه تحصیل در مدارس این کشور چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه تحصیل در مدارس این کشور بین35 تا50 هزار دلار است.
یار احمدی
با سلام در چه شرایط میتوانم همراه با فرزندم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً پروسه ویزاهای سرمایه گذاری و کاری همزمان با خانواده است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
محمد
آیا در صورت تحصیل سال آخر دبیرستان در آمریکا پروسه گرفتن پذیرش دانشگاه در سال بعد ساده تر می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی همین طور است
صادق ارتشی
سلام پسر من در کالج آمریکایی مشغول تحصیل هست و میخواستم برم پیشش برای یه مدت از چه طریق میتونم ویزای همراه دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به اینکه ویزای همراه برای تحصیل دانش آموزان صادر نمی شود شما می توانید از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شوید.
مونا آل کثیر
سلام من دخترم 13 سالشه میخواستم برای تحصیل دبیرستان بفرستم آمریکا تحصیلاتش رو ادامه بده زبان انگلیسی هم خیلی خوب بلده و نمره آیلتس 5.7 بوده آیا این موضوع امکان پذیر هست و من میتونم همراه دخترم برم آمريکا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به شرایط سنی فرزند و پرونده دارد. البته دریافت ویزا برای پدر مادر و فرزند همزمان ریسک بسیار بالایی دارد. لطفا برای کسب مشاوره دقیق حتما با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.
عاطفه عاشوری
سلام من پسرم خیلی درس های خوبه توی مدرسه فرزانگان درس میخونه همیشه هم معدلش الف هست میخواستم بفرستم بره آمریکا درس بخونه که آینده اش روشن باشه هزینه تحصیل در دبیرستان اش حدودا چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود هزینه تحصیل به مدرسه ای که قصد دارید فرزندتان را ثبت نام کنید در آن نیز وابسته است اما به طور کلی هزینه تحصیل مدارس بین 35 تا50 هزار یورو می باشد.
حمید نبی زاده
هزینه تحصیل فرزندان در مدارس و کالج های بین المللی در آمریکا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هزینه تحصیل فرزندان به طور سالانه بین 30 تا 50 هزار دلار می باشد.
neda
سلام روزتون بخیر مدارس بین المللی در امریکا برای بچه ها خوابگاه مناسب هم داره؟ من پسرم16 سالشه زبانش خوبه درسش هم خوبه رشته اش تجربی میخواستم بفرستم امریکا تحصیل کنه هزینه تحصیلش چقدر میشه؟ امکان پذیرش در دانشگاه های دولتی امریکا براش راحت تر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز هزینه تحصیل به طور میانگین بین 35 تا 50 هزار دلار می باشد. بله اصولا مدارس بین المللی دارای خوابگاه های مناسب و مجهزی می باشند برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
ناشناس
سلام وقت بخير من برادرم تا حداقل يكسال ديگه قرار هست اقامت امريكا رو بگيره ايا من ميتونم با توجه ب ويزاي خانوادگي رايگان در مدارس دولتي تحصيل كنم؟ و اينكه من نمراتم همشون خيلي خوبن و امسال ميرم كلاس هفتم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اخذ اقامت خویشاوندی امریکا بیش از ۱۰ سال به طول می انجامد.
ناشناس
يعني ده سال طول ميكشه تا من بتونم با توجه ب ويزاي برادرم رايگان تحصيل كنم؟ ايا راهي هست من بتونم رايگان تحصيل كنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز در صورت داشتن اقامت امکان تحصیل رایگان وجود دارد. اگر والدین شما اقامت کشوری را اخذ نمایند شما می توانید به صورت رایگان تحصیل نمایید.
ناشناس
يعني ده سال طول ميكشه تا من بتونم با توجه ب ويزاي برادرم رايگان تحصيل كنم؟ ايا راهي هست من بتونم رايگان تحصيل كنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز در صورت داشتن اقامت امکان تحصیل رایگان وجود دارد. اگر والدین شما اقامت کشوری را اخذ نمایند شما می توانید به صورت رایگان تحصیل نمایید.
شیدا مقامی
سلام عرض ادب من ی فرزند ۱۰ ساله دارم که سطح زبانش خوبه امکان اینکه بتونم تو مدارس امریکا براش پذیرش بگیرم هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل فرزند شما در مدارس بین المللی در این کشور وجود دارد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی آمریکا سالانه چقدر هست؟ و آیا میشه مدارس روزانه رو ثبتنام کرد آیا شانس ویزا داره این مورد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. هزینه تحصیل و زندگی در مدارس بسیار متغیر است و معمولا حدود 50 الی 60 هزار دلار خواهد بود. امکان تحصیل در مدارس روزانه به دلیل نداشتن قیم وجود ندارد.
احمد
سلام و عرض ادب آیا برای بچه های زیر 18 سال قیم لازم هست؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز مدرسه قیمومیت دانش اموزان را به عهده میگیرد.
سحر
سلام، من میخام فرزندم رو بفرستم انگلیس برای تحصیل، انگلیس بهتره یا آمریکا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هر کشور شرایط خاص خود را دارد. بهتر است برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
سیما
سلام روزتون بخیر باشه میخواستم پسر من ۱۲ سالشه میخواستم اگه بشه مدارس آمریکا برای تحصیل ثبت نامش کنم مدرسه شبانه روزی چقدر هزینه میخواد و اینکه میشه خودم هم به عنوان همراه باهاش مهاجرت داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه تحصیل و زندگی در مدارس شبانه روزی امریکا حداقل ۴۵۰۰۰ دلار در سال می باشد.‌ برای یکی از والدین امکان اخذ ویزا وجود دارد.
bardia
با سلام من قصد دارم که برای مدارس آمریکا اقدام کنم ولی چون سنم 14 سال هست آیا حتما باید با والدینم اقدام کنم؟ راهی هست که تنهایی من بتونم بیام مدارس آمریکا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما می توانید برای تحصیل در مدارس بین المللی در آمریکا اقدام داشته باشید و ضمن پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی اقامت دریافت کنید.
رحمانیان
سلام، من یه پسر15 ساله دارم که دانش آموز تیزهوشانه تو ایرن و معدلش هم همیشه بالای 19.80 بوده. میتونیم برای تحصیل توی مدرسه های آمریکا براش اقدام کنیم و بورسیه دریافت کنیم براشون؟ من و یا همسرم هم میتونیم به عنوان همراه باهاش بریم و حداقل یه مدتی کنارش باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام عرض ارادت. با توجه به اینکه فرزند شما باید در مدارس بین المللی تحصیل نمایند و هزینه تحصیل و زندگی باید توسط شما تامین شود نمی توانیم قولی بابت بورسیه بدهیم. ضمناً امکان دریافت اقامت برای شما و یا همسرتان برای همراهی ایشان وجود ندارد.
امیرعلی
با سلام در خصوص مدارس آمریکا آيا الزاما باید از خوابگاه های خود مدرسه استفاده کرد یا می توان تنها برای مدارس ثبت نام کرد و در ادامه روز در کنار اقوامی که در امریکا داریم ماند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه بتوانند قیمومیت شما را به عهده بگیرند این امکان وجود دارد.
تارا علوی
درود بر شما فرزند من 8 سالشه تمایل ندارم ایران درس بخونه و متولد ترکیه است، چطور میتونیم برای مدارس آمریکا اقدام کنم؟ خودمم میخوام همراهش باشم .خیلی هم برام مهمه که حتما نیویورک باشه چون خانوادم اونجا هستن، چه اقداماتی باید انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما میتوانید برای دریافت اقامت خودتان اقدام داشته باشید که فرزندتان نیز به همراه شما اقامت دریافت کرده و در مدارس رایگان تحصیل نمایند.
سمانه ترابی
سلام من 16 ساله هستم و سطح زبانم خوبه میخوام در رشته پزشکی در کشور امریکا تحصیل کنم چجوری میتونم ویزای تحصیلی این کشور رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای تحصیل در مدارس این کشور اقدام نموده پس از آن در رشته های علوم پایه پزشکی تحصیل نمایید و بعد هم وارد رشته پزشکی شوید.
Mina
سلام وقت بخیر آیا این امکان وجود داره که با مصاحبه سطح زبان بچه ها مشخص بشه و پذیرش بگیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای پروسه ویزا ایلتس ۵/۵ نیاز است.
منصور
سلام وقت بخیر بنده یک فرزند 12 ساله دارم ایا امکانش هست برای فرزندم در مدارس امریکا اقدام کنم ایا بعد از گذشت چند سال میشه ماهم بهش جویین شیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، امکان تحصیل فرزند شما در مدارس بین المللی آمریکا وجود دارد اما از الان نمیتوان تضمینی در خصوص شرایط شما ارائه نمود. به صورت کلی امکان پیوست پدر و مادر به فرزندان بعد از چند سال وجود دارد.
مهسا مرادپور
سلام وقت بخیر برادر من سیتیزن آمریکا هستن و صاحب یک رستوران بزرگ در لس انجلس هستن آیا میشه برای مدارس دولتی آمریکا اقدام کنیم و پسرم پیش برادرم زندگی کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که ایشون قیومیت فرزندتان را بپذیرند میتوانید برای تحصیل ایشان اقدام نمایید.
مشاوره رایگان