برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

تحصیل داروسازی در سوئد

30 تیر 1400 بدون نظر

تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد دارای نکات بسیار مثبتی است که می توان در این میان به سطح بالای آموزش در دانشگاه ها اشاره نمود. با توجه به نظام آموزشی بسیار پیشرفته در کشور سوئد، دانشجویان بین المللی بسیاری هر سال جهت ادامه تحصیل در رشته های مختلف از جمله رشته های پزشکی و داروسازی وارد کشور سوئد می شوند. یکی دیگر از نکات مثبت در ارتباط با تحصیل در سوئد و تحصیل داروسازی در کشور سوئد، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور با مدرک زبان دارای نمره پایین است. تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی نیازمند پرداخت هزینه است و هزینه های تحصیل و همچنین زندگی در این کشور تا حدودی بالا است، اما اعتبار دانشگاه ای سوئد باعث افزایش ارزش و اعتبار مدرک تحصیلی و در نتیجه تضمین آینده کاری دانشجویان شده است. ما در این مقاله به بررسی تحصیل داروسازی در کشور سوئد، معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد، مهاجرت داروسازان به سوئد، رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد، شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد و تمامی شرایط مربوط به آن می پردازیم. شما عزیزان جهت دریافت اطلاعات کاملتر در رابطه با تحصیل رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه مشاوره ای MIE بهره مند شوید. 

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

 • شرایط کلی تحصیل داروسازی در سوئد
 • معرفی دانشگاه های داروسازی سوئد
 • تحصیل داروسازی در سوئد به زبان انگلیسی
 • هزینه های تحصیل داروسازی در سوئد
 • بورسیه تحصیلی داروسازی در سوئد
 • تحصیل داروسازی در سوئد و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا
 • شرایط کار و اقامت پس از تحصیل داروسازی در سوئد
 • خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در سوئد
 • پرسش و پاسخ به سوالات متداول تحصیل داروسازی در سوئد
 • سخن پایانی

تماس با ما

شرایط کلی تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد شامل یک دوره زمانی 5 سال می باشد که 18 ماه ان را دانشجویان به کارآموزی مشغول می گردند. جهت تحصیل پزشکی در سوئد و همچنین تحصیل در رشته داروسازی در این کشور، دانشجویان باید در ابتدا وارد یک دوره پیش پزشکی یک سال شوند و خود را جهت شرکت در آزمون ورودی آماده نمایند. برای شرکت در دوره پیش پزشکی داشتن آیلتس 6 یا 6.5 ضروری است. در این دوره یک سال پیش پزشکی دروس پایه ای نظیر شیمی، زیست شناسی، ریاضی، فیزیک و زبان ارائه می گردند. مقاله موجود توسط تیم حرفه ای و کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE نوشته و تنظیم شده است و هرگونه رونویسی از آن بدون ذکر منبع از نظر شرع و قانون حرام است. امکان تحصیل دوره کارشناسی داروسازی نیز در کشور سوئد وجود دارد. در طول تحصیل داروسازی در کشور سوئد دانشجویان زمان زیادی از وقت خود را صرف تحقیق در آزمایشگاه ها می نمایند. از دوره های ارائه شده در طول دوران تحصیل می توان به شیمی دارویی، داروسازی و تمرین داروسازی اشاره نمود. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در تمامی رشته ها از جمله داروسازی در دانشگاه های کشور سوئد وجود دارد و دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه می توانند در دوره های زبان برگزار شده در کشور سوئد شرکت نمایند. مهاجرت داروسازان به سوئد نیز از طریق معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد امکان‌پذیر می باشد. در ادامه به شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد می پردازیم.

معرفی دانشگاه های داروسازی سوئد

دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در سوئد و تحصیل داروسازی در کشور سوئد، قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد باید دانشگاه های این کشور و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهنده و از میزان اعتبار آنها مطلع شوند. دانشگاه های موجود در کشور سوئد اکثراً از دانشگاه های بسیار معتبر در سطح جهان می باشند، اما مدرک برخی از آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و برخی دیگر خیر. در زیر به تعدادی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره داروسازی در سوئد که مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد، اشاره می نماییم:

 • موسسه کارولینسکا
 • دانشگاه گوتنبرگ
 • دانشگاه مالمو
 • دانشگاه لو
 • دانشگاه اوپسالا
 • دانشگاه لینکوپینگ
 • دانشگاه اومی
 • دانشگاه اربرو
 • دانشگاه ملی استکهلم

تحصیل در خارج از کشور

🔺دانشگاه های سوئد🔺

تحصیل داروسازی در کشور سوئد به زبان انگلیسی

یکی از شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد امکان تحصیل رشته های دوره پزشکی و رشته داروسازی در کشور سوئد به زبان انگلیسی است. ذکر این نکته ضروری است که میزان هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور سوئد بیشتر است. دانشجویانی که دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی نیستند، قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد می توانند در دوره های زبان شرکت نموده و به مهارت کافی در این زمینه برسند. تحصیل در رشته داروسازی در سوئد به زبان انگلیسی نیز 5 سال بطول می انجامد و پس از گذشت این دوره دانشجویان موفق به دریافت مدرک خود شده و می‌توانند در کشور سوئد، ایران و یا هر یک از کشورهای جهان مشغول بکار گردند. دانشجویانی که تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط می باشند با شرکت در دوره های پیش پزشکی نیز می توانند به تقویت مهارت زبانی خود بپردازند. هزینه تحصیل دوره های زبان در کشور سوئد بین 6 الی 8 هزار یورو متغیر می باشد. برای شرکت در این دوره ها دانشجویان باید ویزای دانشجویی و یا تحصیلی کشور کانادا را دریافت نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

🔺دوره زبان انگلیسی در سوئد🔺

هزینه های تحصیل داروسازی در کشور سوئد

 همانگونه که بیان نمودیم دانشگاه های موجود در کشور سوئد بسیار مدرن، پیشرفته و مجهز می باشند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در سوئد یا رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد باید در خصوص هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور نیز اطلاعات کسب نمایند تا بتوانند با توجه به شرایط خود در این رابطه تصمیم گیری نمایند. تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد برای اتباع سوئدی و اعضای اتحادیه اروپا در تمامی رشته ها رایگان می باشد، اما دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در سوئد در رشته داروسازی باید هزینه پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در رشته داروسازی در سوئد حدود 13 الی 19 هزار یورو می باشد و این هزینه در دانشگاه های خصوصی افزایش یافته و ممکن است به بیش‌از 20 هزار یورو برسد. اگرچه هزینه تحصیل موضوع دارای اهمیتی برای دانشجویان می باشد اما متقاضیان تحصیل در سوئد باید اعتبار دانشگاه و مدرک آن را نیز مورد توجه قرار دهند.

تحصیل در خارج از کشور

🔺هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد🔺

بورسیه تحصیلی داروسازی در سوئد

دانشگاه های مختلف موجود در کشور زیبای سوئد هر سال بورسیه های تحصیلی گوناگونی را جهت تحصیل در سوئد و تحصیل داروسازی در سوئد در اختیار دانشجویان قرار می دهند. این بورسیه ها به منظور تامین بخشی از هزینه های تحصیل، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی و یا هزینه کامل تحصیل ارائه می گردند. دریافت بورسیه تحصیلی رشته های پزشکی و داروسازی در کشور سوئد کاملا" رقابتی است و از شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد است. دانشجویان باید در بهترین شرایط و موقعیت تحصیلی جهت دریافت بورسیه تحصیلی سوئد قرار داشته باشند. علاوه بر دانشگاه های کشور سوئد، تعدادی از انجمن ها و بنیادها نیز کمک هزینه هایی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. برخی از بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کشور سوئد عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی آبردین
 • بورس جهانی دانشگاه لوند
 • بورس بین المللی BISPT

تحصیل در خارج از کشور

🔺بورسیه تحصیلی در سوئد🔺

تحصیل داروسازی در کشور سوئد و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا

دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در سوئد یا تحصیل داروسازی در سوئد باید موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های پزشکی کشور سوئد شوند. اما در ابتدا باید دوره پیش پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارند. دانشگاه های پزشکی سوئد جهت اعطای پذیرش به منظور تحصیل در سوئد مدارک موجود در زیر را از دانشجویان درخواست می نمایند:

 • کارنامه قبولی دوره پیش پزشکی
 • رزومه تحصیلی و دیپلم تجربی ترجمه شده به زبان سوئدی و یا انگلیسی
 • ریز نمرات تحصیلی همراه با ترجمه
 • مدرک زبان آیلتس 6.5 جهت تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه نوشته شده توسط متقاضی

پس از قبولی در آزمون و دریافت پذیرش تحصیلی، دانشجویان باید با ارائه مدارک زیر به سفارت کشور سوئد جهت دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام نمایند:

 • گذرنامه معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 • عکس گذرنامه ای
 • نامه پذیرش قطعی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه بانک جهت نشان دادن و اثبات تمکن مالی
 • مشخص نمودن وضعیت اقامت در سوئد
 • بیمه نامه دانشجویی

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺گالری ویزاها 🔺

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل داروسازی در سوئد

در این بخش از مقاله در مورد کار و نحوه معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد بحث خواهیم کرد. مهمترین دلیل جهت تحصیل در سوئد و تحصیل در رشته داروسازی در سوئد، دریافت اقامت کشور سوئد پس از فراغت از تحصیل می باشد که یکی از شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد می باشد. امکان اشتغال به کار علاقه مندان به رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد با توجه به نرخ پایین بیکاری نشان داده شده در نمودار زیر، در سطح بالایی قرار دارد. علاوه بر این کشور سوئد به میزان زیادی به پزشکان و داروسازان نیاز دارد. مهاجرت داروسازان به سوئد نیز از طریق معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد امکان‌پذیر است. درآمد پزشکان و داروسازان در کشور سوئد در سطح بالایی قرار دارد که مورد توجه متقاضیان تحصیل در سوئد است.


پس از گنج سال کار در کشور سوئد متقاضیان موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می شوند و دریافت  تابعیت و پاسپورت معتبر سوئد پس از دریافت اقامت دائم این کشور با توجه به شرایطی خاص برای متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در سوئد امکان‌پذیر می گردد. پیشنهاد می شود محصول ویدیویی گام به گام تا کار در خارج از کشور جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کار در کشورهای مختلف تهیه و بررسی نمایید.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در سوئد

فرایند دریافت پذیرش، ویزای تحصیلی و یا بورسیه تحصیلی رشته های مختلف از جمله تحصیل در رشته داروسازی در سوئد دارای پیچیدگی‌ها و شرایط خاص خود است که متقاضیان تحصیل در سوئد بهتر است جهت انجام این کار از تجربه وکلای معتبر مهاجرتی بهره مند گردند. موسسه مشاوره ای MIE با سالها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به کشورهای مختلف آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی سوئد، بورسیه تحصیلی، شرکت در دوره های زبان و نام نویسی در دوره پیش پزشکی و غیره به متقاضیان عزیز می باشد. لازم به ذکر است که مشاوره تلفنی این موسسه به صورت کاملا" رایگان می باشد که متقاضیان عزیز می توانند از آن بهره مند گردند.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در رشته داروسازی در سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پاسخ به سئوالات متداول در زمینه تحصیل داروسازی در سوئد

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های سوئد چقدر است؟

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های سوئد 13 الی 19 هزار یورو بوده و این مبلغ در دانشگاه های خصوصی به بیش‌از 20 هزار یورو نیز می رسد.

آیا برای شرکت در دوره پیش پزشکی در سوئد نیاز به مدرک زبان است؟

بله جهت شرکت در دوره پیش پزشکی در سوئد دانشجویان باید دارای آیلتس 6 یا 6.5 باشند.

آیا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های سوئد می توان ویزای جستجوی کار این کشور را دریافت نمود؟

بله پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های سوئد دانشجویان می توانند با استفاده از ویزای جستجوی کار یک سال در این کشور مانده و به جستجوی کار بپردازند.

میزان نرخ بیکاری کشور سوئد چقدر است؟

میزان نرخ بیکاری کشور سوئد حدود 6 درصد است.


_____________سخن پایانی در زمینه تحصیل داروسازی در سوئد__________

ما در این مقاله تحصیل داروسازی در سوئد، مهاجرت داروسازان به سوئد، بررسی شرایط و مزایای رشته داروسازی در سوئد، معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد، رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه بیان نمودیم دانشجویان علاقه مند به تحصیل در سوئد در رشته داروسازی در ابتدا در دوره پیش پزشکی شرکت نموده و پس از آن باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و در صورت موفقیت در آزمون می توانند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش دریافت نمایند. امکان تحصیل رشته داروسازی در سوئد به زبان انگلیسی اما با هزینه بیشتر تیز ممکن می باشد. دوره های زبان انگلیسی نیز در کشور سوئد در دانشگاه ها و کالج ها برگزار می گردند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی در سوئد می توانند بورسیه های تحصیلی مختلفی بصورت فاند و فول فاند از دانشگاه دریافت نمایند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر و بیشتر در ارتباط با رشته داروسازی و مهاجرت به سوئد و اعزام دانشجو به سوئد می توانید با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر مطرح نموده و جواب سریع آنها را از ما دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش