دوره زبان انگلیسی در سوئد

8 نظر

قصد ما از تهیه و نگارش این نوشتار ارائه اطلاعات جامع درباره دوره زبان انگلیسی در سوئد، شرایط پذیرش و هزینه کورس زبان در سوئد و دریافت اقامت سوئد از طریق شرکت در دوره زبان می باشد. در ادامه به بررسی علمی جزئیات مربوط به دوره زبان انگلیسی در سوئد خواهیم پرداخت. سوئد امروزه به عنوان کشوری بسیار سرد در کل جهان شناخته شده است. در کشور سرد سوئد دانشگاه هایی وجود دارند که از لحاظ سطح کیفیت دوره های تحصیلی، در رتبه نسبتا بالایی قرار گرفته اند. این دانشگاه ها مدارکی ارائه می دهند که بسیار معتبر است. برای این که بتوانید در دانشگاه های سوئد ثبت نام کنید، باید مدرک زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه مقصد را ارائه دهید. شاید برایتان این سوالات پیش آید که آیا ادامه تحصیل در سوئد بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد؟ آیا اخذ اقامت سوئد از طریق دوره زبان برای ایرانیان امکان‌ پذیر است؟ آیا دانشگاه های سوئد دوره های زبان مشروط به دوره اصلی را ارائه می دهند؟ گفتنی است که، دریافت ویزای تحصیلی سوئد برای اتباع ایرانی با قوانین بسیارسختی همراه است. به بیان دقیق تر می توان گفت هرگونه اقدام برای تحصیل در کشور سوئد برای دانشجویان بین المللی متاسفانه با ریجکتی ویزا رو به رو بوده است. به جهت افزایش آگاهی خود در باره دوره زبان انگلیسی در سوئد می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید. مشاورین مجرب ما راه های اخذ ویزای دانشجویی را به شما معرفی می کنند. مشاوره اولیه شما کاملا رایگان می باشد.‌لازم به ذکر است این مقاله  توسط موسسه mie و با جمع آوری اطلاعات از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایتهای دولتی و استفاده از منابع معتبر به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت دوره زبان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دوره زبان در سوئد

شرایط دوره زبان انگلیسی در سوئد چگونه است؟

دریافت دوره زبان انگلیسی در سوئد شرایط و قوانینی دارد. البته شرایط دریافت آن برای دانشجویان ایرانی کمی متفاوت است. همان‌طور که خاطرنشان کردیم، دریافت ویزای تحصیلی سوئد به منظور شرکت در دوره زبان انگلیسی برای دانشجویان ایرانی با قوانین سختی رو به رو شده است. به طور کلی به جهت ورود به دانشگاه‌ های برتر سوئد ملزم به ارائه مدرک زبانی می باشید. توجه نمایید که، اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به سوئد با دوره زبان در صورتی امکان پذیر است که مدرک زبان ارائه شده کمتر از سطح مورد قبول دانشگاه مورد نظر باشد. به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ملزم به ارائه آیلتس6 می باشید ولی اگر مدرک شما کمتر از ۶ باشد، می توانید در دوره‌ های کوتاه‌ مدت زبان مشروط به دوره اصلی شرکت نمایید و سطح دانش زبانی خود را با شرکت در این دوره‌ها ارتقا دهید. طول دوره‌ های کوتاه‌ مدت زبان انگلیسی به سطح زبان دانشجوی متقاضی بستگی دارد. ولی به طور کلی این دوره‌ ها بین ۳ ماه تا ۶ ماه به طول می انجامند.

پادکست موسسه ملک پور در مورد شـرایط تحصیـل فوق لیسـانس در سوئـد بدون مدرک زبـان

مدارک مورد نیاز پذیرش دوره یکساله زبان انگلیسی در سوئد

 • ارائه فرم درخواست و رسید پرداختی آن
 • گواهی سلامت و ارائه بیمه برای مدت اقامت
 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت و گواهی عدم پیشینه کیفری
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی شما را اثبات کند
 • مدرک ایلتس 5.5 یا معادل ان (در بعضی دوره ها)
 • مدارک تحصیلی (در بعضی دوره ها)
 • توصیه نامه (در بعضی دوره ها)
 • نامه انگیزشی (در بعضی دوره ها)

هزینه دوره زبان انگلیسی در سوئد

دانشجویان ایرانی با توجه به گرایشی که برای گذراندن دوره‌ های تحصیلی خود انتخاب می نمایند، می توانند در صورت نیاز به ارتقاء سطح زبان خود در دوره‌ های کوتاه‌ مدت زبان ۳ تا ۶ ماه شرکت نمایند. دوره های زبان در سوئد به منظور تقویت سطح زبان دانشجو برگزار می‌ شوند. دانشجو با شرکت در این دوره‌ها آماده ورود به دوره اصلی می شود. همان طور که آگاهید؛ این دوره ها برای شما هزینه بر هستند و هزینه تحصیل در سوئد جهت اخد مدرک زبان آن با توجه به مدت زمان انتخابی شما از 2 هزار یورو تا 12 هزار یورو متغیر است.

برای شرکت در دوره‌ های کوتاه‌ مدت زبان ارائه آیلتس ۵.۵ توسط متقاضیان دانشجو الزامی است.

توضیحات

ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد

3 تا 6 ماهه

طول دوره

تحصیلی، وابسته به مقطع تحصیلی دانشجو

نوع ویزا

6000 تا 8000 یورو

هزینه ها

داشتن مدرک زبان آیلتس 5.5

شرایط

مدت اعتبار دوره زبان انگلیسی سوئد

گفتنی است که، برای شرکت در دوره زبان باید ویزای سوئد جهت تحصیل را درخواست دهید. دوره های زبان به دو دسته کوتاه مدت (۳ تا ۶ ماه) و بلند مدت که معمولاً مدت یک ساله است، تقسیم می‌ شوند. همانگونه که مستحضر هستید، شرکت در دوره های بلند مدت سوئد برای دانشجویان ایرانی تقریباً غیر ممکن می باشد. اما دریافت ویزای تحصیلی برای دوره‌ های کوتاه‌ مدت زبان امکان‌ پذیر است. مدت زمان اقامتی که فرد با شرکت در این دوره‌ها دریافت می‌ کند به مدت طول دوره زبان می باشد و با ورود به دوره اصلی مدت اعتبار آن تمدید می‌ شود. در واقع می‌ توان گفت مدت اعتبار دوره های زبان انگلیسی به مقطعی که در آن تحصیل می کنید وابسته است.

تحصیل دکترا سوئد

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل دکترا سوئد

در این مقاله ما جوانب تحصیل دکترا سوئد را به شما خواهیم آموخت.

کالج ها و دانشگاه های ارائه دهنده دوره زبان انگلیسی در سوئد

دریافت پذیرش از دانشگاه ها و موسسات معتبر سوئد برای اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در سوئد الزامی است. تا زمانی که موفق به دریافت پذیرش نشوید، نمی توانید برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنید. دوره های کوتاه مدت و بلند مدت زبان انگلیسی برای دانشجویانی طراحی شده اند که قصد دارند به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. این دوره ها در دانشگاهی که موفق به دریافت پذیرش از آن شده اید، برگزار می شوند. البته در مواردی خاص برخی از دوره های بلند مدت و کوتاه مدت در خارج از کالج های معتبر برگزار می‌ شوند. از آن جا که انتخاب دانشگاه امری بسیار مهم می باشد بهتر است قبل از اقدام شرایط خود را بسنجید و متناسب با شرایطی که دارید یکی از دانشگاه‌ های معتبر سوئد را برای گذراندن دوره‌ های تحصیلی خود انتخاب کنید. در زیر این متن نام چند دانشگاه کشور سوئد به همراه رتبه آنان آورده شده است.

رتبه بین المللی 2020

رتبه بین المللی 2019

رتبه کشوری

نام دانشگاه

41

38

1

کارولینسکا

96

101

2

لوند

103

62

3

اوپسالا

175

73

4

استکهلم

186

151

5

گوتنبرگ

186

151

6

دانشکده علوم گوتنبرگ

201

201

7

موسسه فناوری سلطنتی

250

301

8

دانشگاه تکنولوژی چالمرز

305

305

9

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

309

401

10

اموری

هزینه زندگی دانشجویی در سوئد

سوئد برای اشخاصی که قصد دارند از یک زندگی ایده آل بهره‌ مند شوند مکانی مناسب می باشد. ساکنان این کشور از تمام حقوق شهروندی در خور برخوردار می باشند. بالا بودن سطح رفاه و سطح کیفی سبب گشت تا در حال حاضر سوئد به کشوری پرتقاضا جهت کار، تحصیل و شرکت در دوره های زبان انگلیسی تبدیل گردد. هزینه های زندگی در سوئد و شهرهای بزرگ و دارای سطح کیفی بالا نسبتاً گران است. ولی به طور متوسط هزینه های زندگی در این کشور نسبت به خدماتی که ارائه می‌ دهد معقول می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه اجاره مسکن یا خرید آن در سوئد نسبت به هزینه‌ های ملک در کشور ایران بالای ۷۰ درصد است. در جدول زیر برخی از مهمترین هزینه‌ های زندگی یک دانشجو ذکر شد شده است.

عنوان

هزینه

عنوان

هزینه

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

1230

یک وعده غذا در رستوران

12

آپارتمان سه خواب مرکز شهر

1980

سه وعده غذا دو نفره در رستوران

76.26

آپارتمان یک خواب بیرون شهر

850

یک دقیقه صحبت با موبایل

0.14

آپارتمان سه خواب بیرون شهر

1250

اینترنت پر سرعت ماهانه

26.3

یک کیلو برنج

1.15

یک ماه باشگاه ورزشی

39.96

یک کیلو پرتقال

1.17

یک سانس سینما

13.35

یک کیلو سیب

1.19

یک جفت شلوار جین

89

یک کیلو پیاز

0.61

تیشرت

37

یک کیلو سیب زمینی

0.55

یک جفت کفش ورزشی

94

تخم مرغ 12 عدد

2.85

کفش مجلسی

121

آب 1.5 لیتری

1.73

یک گالن گازوئیل

5.68

بلیط مترو (یک طرفه)

3.8

بلیط مترو (ماهانه)

88.65

دوره زبان در سوئد

شرایط کار دانشجویی با ویزای زبان سوئد

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا موسسات عالی سوئد هستند، اجازه دارند با تایید دانشگاه انتخابی خود ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. اگر دانشجوی مقطع کارشناسی باشید اجازه دارید تا ۱۵ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت در حین گذراندن برنامه های تحصیلی خود کار کنید. ولی اگر دانشجویی می باشید که در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام نموده اید، می توانید در صورت تمایل ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. کار شما می تواند فروشندگی، کار در کتابخانه یا مواردی این چنینی باشد‌. این شرایط برای دانشجویانی صدق می کند که مشغول به تحصیل در دوره اصلی هستند. دانشجویانی که با دوره زبان کوتاه مدت وارد کشور سوئیس شده اند تا زمان پایان دوره زبان انگلیسی خود اجازه کار در سوئد را ندارند. اما بلافاصله پس از گذراندن این دوره و ورود به دوره اصلی می‌ توانند برای دریافت مجوز کار دانشجویی اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای همراه برای دوره زبان در سوئد

یکی از ویژگی‌ های بارز دوره های بلند مدت و کوتاه مدت زبان انگلیسی در کشور سوئد این است که دانشجویان متقاضی می توانند خانواده خود را به صورت همزمان به سوئد ببرند. منظور از خانواده تنها شریک زندگی و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. والدین نمی‌ توانند از طریق ویزای همراه به شخص دانشجو ملحق شوند. همراه شخص اصلی در صورتی که تسلط کافی به زبان کشور سوئد داشته باشد، می تواند مشغول به کار تمام وقت شود. سیستم آموزشی مدارس سوئد برای فرزندان شما کاملاً رایگان است. گفتنی است که، برای اخذ ویزای همراه مستلزم ارائه مدارکی می باشید که در ادامه ذکر شده است:

 • ارائه ۳ عدد عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک هویتی فرزند
 • ارائه مدارک هویتی شخص اصلی و همسر
 • ارائه سند ازدواج
 • شخص اصلی باید نشان دهد که در کشور سوئد از شرایط خوبی برخوردار است و می تواند پشتیبان خانواده خود باشد‌.

شرایط اخذ اقامت پس از پایان دوره زبان در سوئد

کارفرمایان در سوئد ترجیح می دهند نیروی کار تازه کار استخدام نمایند. آنان نیروی استخدامی خود را از میان دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده انتخاب می نمایند. گفتنی است که، تمامی دانشجویانی که دوره زبان انگلیسی سوئد شرکت نمودند تا زمانی که وارد دوره اصلی خود در دانشگاه مدنظر نشوند؛ اقامت ۳ تا۶ ماهه خواهند داشت. ولی به محض ورود آنان به دوره های اصلی اقامتشان تمدید می شود و پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی مناسبی برایشان فراهم می شود. پس از دریافت مدرک از دانشگاه انتخابی خود برای شما مجوز اقامت ۶ ماهه و در برخی از موارد یک ساله صادر می‌ شود‌.  در این مدت زمان شما می توانید به کمپانی یا شرکت‌ های معتبر واقع در شهرهای مختلف سوئد درخواست کار دهید. قطعاًً دانشجویانی که در سوئد تحصیل نمودند، راحت تر می توانند وارد بازار کار این کشور شوند.

مزایا و معایب دوره زبان انگلیسی در سوئد

در اینجا قصد داریم به مزایا و معایب دوره زبان انگلیسی در سوئد بپردازیم. وجود دوره های تخصصی برای پزشکان، خلبانان و دیگر اقشار کاری، در کنار اموزش زبان انگلیسی بصورت عمومی، امکان تسلط بر زبان تخصصی در حیطه های کاری را فراهم می اورد و شرایط را برای اشتغال در این کشور آماده می سازد. همچنین با استفاده از این دوره و اخذ اقامت سوئد، مسیر مهاجرت خود به این کشور را هموار می کنند و از این طریق روزنه ای برای اخذ اقامت دائم بوجود می اورند که از مزایای این ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد است. شما می توانید بعد از اخذ این اقامت، نوع اقامت خود را تغییر داده و در نهایت ان را تبدیل به اقامت دائم کنید. از طرف دیگر شما این امکان را خواهید داشت تا همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را بعنوان همراه، به سوئد ببرید. همسر شما نیز توانایی کار بصورت تمام وقت را خواهد داشت و او و فرزندانتان از برنامه های خاص تحصیلی بصورت رایگان برخوردار شوند. البته معایبی هم وجود دارد. برای مثال شما برای همین مدت نسبتا کوتاه، باید تمامی شروط اقامت، من جمله تمکن مالی، برای خود و همراهان را به اثبات برسانید. همچنین شما فقط امکان 20 ساعت کار در هفته را خواهید داشت. از طرف دیگر اگر به ازای حقوق دریافتی و مدت زندگی در این کشور، مالیات نپردازید، مدت گذرانده شده، شامل دوره 5 ساله برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت سوئد نخواهد شد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره زبان در سوئد هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ مدت اقامت برای آموزش دوره زبان انگلیسی در سوئد چقدر است؟

این ویزا بستگی به طول مدت دوره زبان شما دارد و مطابق با ان، مدت اقامت شما مشخص خواهد شد.

✅  آیا امکان صدور ویزا برای همراهان جهت دوره زبان در سوئد وجود دارد؟

بله، شما می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز، با خود همراه کنید.

✅ کورس زبان انگلیسی در سوئد چقدر هزینه دارد؟

بسته به دوره مد نظر می تواند بین 2 هزار تا 8 هزار یورو هزینه در بر داشته باشد.

 سخن پایانی

در این مقاله موضوع اصلی و مهم دوره زبان انگلیسی در سوئد و عناوینی چون دریافت اقامت سوئد از طریق شرکت در دوره زبان، شرایط پذیرش و هزینه کورس زبان در سوئد و شرایط دوره های کوتاه مدت و بلندمدت زبان انگلیسی در سوئد قرار داده شده است. آموختیم که، ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد زمانی برای شخص دانشجو صادر می شود که بتواند آیلتس ۵۰۵ ارائه دهد. متاسفانه ثبت نام در این دوره‌ ها بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. اگر می خواهید از طریق شرکت در دوره زبان انگلیسی به اقامت بلند مدت و سپس اقامت دائم کشور مقصد دست یابید، توصیه می‌ کنیم؛در دوره های زبان کشور اتریش شرکت نمایید. اگر نیاز دارید تا اطلاعات خود را در زمینه دوره زبان انگلیسی در سوئد یا سایر کشورها افزایش دهید، می توانید از کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE، رایگان مشاوره دریافت نمایید. همچنین می توانید در بخش اختصاص داده شده به پرسش و پاسخ ها سوالات خود را در خصوص دوره زبان انگلیسی در سوئد مطرح کنید. ما به سوالات مطرحی شما سریعاً پاسخ خواهیم داد. در صورت رضایت از مقاله فوق و مفید بودن اطلاعات نظرات خود را با دادن پنج ستاره ارزشمند اعلام کنید.

امتیاز 4.51 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی سنجریان
با سلام واحترام من 35 ساله مدرک کارشناسی عمران دانشگاه ازاد 4 سال سابقه بیمه مرتبط با رشته آیلتس 5.5 دارم میخواستم بدونم واسه دوره ارشد در سوئد میتونم اقدام کنم شانس ویزا شدنم چقدره ؟ با توجه به سنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما شرایط بسیار خوبی برای پذیرش و ویزا شدن در دوره زبان انگلیسی در سوئد دارید. با توجه به این شرایط می توانید برای این دوره اقدام داشته باشید و برای شروع کار می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه ما استفاده نمایید.
فرشاد اطمانی
سلام و خسته نباشید خدمت شما ۳۴ سن ومدرک تحصیلی کارشناسی حسابداری دارم امکان صرف وقت زیاد برای مدرک IELTS ندارم.میخواهم مدرک IElTS بگیرم.اقدام لازم برای دوره زبان۶ ماهه به اتریش و هزینه اقامت ۶ ماه ان چقدر میباشد .ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، به طور کلی ویزایی برای دوره زبان 6 ماهه اتریش برای شما صادر نمی گردد و برای ورود به اتریش بهتر است شما ابتدا مدرک زبان حداقل 6 الی 6.5 دریافت نمایید تا با دوره دانشگاهی ورود پیدا کنید.
کیوان کاظمی
من۴۴سالم هست.لیسانس ادبیات انگلیسی دارم.۱۸سال سابقه کار در بانک دارم. آیا میتونم شانس خوبی برای ویزای دوره های زبان در سوئد داشته باشم. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی شما برای اخذ ویزای دوره زبان در سوئد مناسب نمی باشد. در صورت داشتن حداقل نمره ایلتس 5 شما می توانید برای دوره زبان در کشور اتریش پذیرش بگیرید.
امیرحسین اخوندی
سلام.میخواستم ببینم میتونم در دوره زبان سوئد یا اتریش شرکت کنم؟ من۳۵سالمه مجرد هستم دیپلم دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن حداقل نمره زبان ایلتس ۵ می توانبد در دوره زبان اتریش شرکت نمایید.
لیلا فراهانی
سلام من ماما هستم ۴۶سال سن دارم میتونم کورس زبان انگلیسی در سوئد بگیرم تا بعدش بتونم فوق لیسانس بهداشت بخونم تو سوئد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنی شما امکان اخذ پذیرش پایین می باشد . شما می توانید برای کشوری مانند اتریش اقدام نمایید.
منیژه
سلام من ۵۳ سال سن دارم فوق لیسانس روانشناسی آیا میتونم برای دوره های زبان انگلیسی سوئد اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سن شما برای اخذ پذیرش بالا می باشد و ممکن است موفق به اخذ پذیرش نشوید.
Zj
سلام من میخواستم دوره زبان انگلیسی در دانشگاه دالارنا رو شرکت کنم ولی مدیر دوره گفتن ویزاتون ۳ ماه طول میکشه جواب قبولی ها دسامبر میاد و جنیوری شروع کلاساست و شما نمیتونی چون ویزا رو تا بعد جواب قبولیت بخوای اقدام کنی ۳ ماه طول میکشه از کلاسا میمونی . الان میخوام کورس های آزاد موسسات خصوصیشون رو شرکت کنم چه- سوئدی چه انگلیسی -میگن چون دوره ما ۱ ماهه هست به شما ویزا تحصیلی که نمیدن . پس ویزای من چه ویزایی میشه برای اینجور دوره های کوتاه ؟ اصلا ویزا میدن ؟ من آیتلس ۶ دارم و ۲۵ سالمه لیسانس حقوق دانشگاه غیر انتفاعی دارم . ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. ما نیز به شما دوره های کوتاه مدت را توصیه نمیکنیم و بهتر است حداقل از دوره های 1 ساله پذیرش دریافت نمایید و شانس دریافت ویزا برای دوره های کوتاه مدت بسیار کم است.
سمیرا قنبری
سلام ,خسته نباشید ,من ارشد میکروب دارم با سابقه کار ,۴۱ سالمه ,آیلتس ۵.۵ دارم ,میتونم دوره زبان انگلیسی در سوئد رو شرکت کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز دقت داشته باشید که دوره های زبان در سوئد برای شما ریسک ویزای بالایی خواهد داشت ولی با نمره زبان پایین تر میتوانید برای دوره زبان در فنلاند اقدام نمایید.
مشاوره رایگان