مهاجرت به سوئد

4 مهر 1402 13 نظر

مهاجرت به سوئد شامل روش های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، الحاق خانواده، ازدواج، تولد و پناهتدگی می باشد که هرکدام دارای شرایط مهاجرتی مختلفی است. برخی از شرایط و راه های رایج برای مهاجرت به سوئد به شرح زیر است:

شرایط مهاجرت کاری

 • داشتن پیشنهاد شغلی
 • قرارداد کاری
 • تمکن مالی ماهانه ۱۳٫۰۰۰ کرون
 • تسلط به زبان
 • بیمه سلامت

شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد

 • شراط مهاجرت تحصیلی
 • پذیرش در یک موسسه آموزشی سوئد
 • تمکن مالی 860 دلار ماهانه
 • مدرک زبان با نمره آیلتس مورد نیاز

مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد

 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۱۰۰٫۰۰۰ یورو
 • داشتن ایده کسب و کار
 • ایجاد شغل
 • بیمه سلامت

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی

 • داشتن اعضای خانواده نزدیک که شهروند سوئد یا مقیم دائم هستند

سوئد در جایگاه پنجم بزرگترین کشورهای اروپایی قرار دارد. زبان رسمی متداول در این کشور، سوئدی و واحد پول، کرون سوئدی (SEK) می باشد. برای مهاجرت به سوئد نیز همانند هر کشور دیگری چندین راه وجود دارد که هر شخص بنابر شرایط خاص خود و وضعیت خاص خود، ممکن است یکی از روش ها را انتخاب کند. از جمله اصلی ترین روش های مهاجرت به سوئد می توان به مهاجرت به سوئد از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اشاره کرد. با توجه به اهمیت پاسخ به این سوالات و مسائلی این چنینی، کارشناسان موسسه ملک پور بر آن شدند تا مقاله ای با این عنوان به نگارش در آورند و کلیات مهاجرت به سوئد را بررسی نمایند. شما متقاضیان عزیز می توانید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید یا با تکمیل فرم تماس، از مشاورین موسسه درخواست تماس داشته باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کشور سوئد


فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کشور سوئد

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به سوئد

راه های مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت سوئد می توانید از روش های زیر اقدام نمایید:

 • روش تحصیلی
 • روش کاری
 • روش سرمایه گذاری
 • روش ازدواج
 • روش تولد
 • مهاجرت افراد موفق
 • روش پناهندگی

در بخش‌های بعدی به توضیح هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

ویدئو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه اقامت سوئد با خانواده


مهاجرت به سوئد از طریق کار

به منظور اینکه بتوانید از شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار در سوئد، برخوردار گردید، پیش از هر چیز باید پیشنهاد کاری معتبری از سوی شرکتی معتبر در سوئد داشته باشید که بتوانید حداقل حقوق ماهیانه 13000 کرون سوئد معادل حدود 1211 یورو (پیش از پرداخت مالیات) را دریافت کنید. همچنین این جایگاه شغلی باید حداقل 10 روز در اتحادیه اروپا آگهی شده باشد. این دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایی از کشور سوئد برای شما ارسال می شود که اثبات می کند رزومه کاری شما مرتبط با فعالیت این شرکت بوده و متقاضی حضور شما و اشتغال به کار شما در آن شرکت می باشند. برای اشتغال در کشور سوئد به منظور مهاجرت به سوئد از طریق کار، بهتر است تا به زبان سوئدی که زبان رسمی این کشور است تسلط کامل داشته باشید تا بتوانید راحت تر با کارفرمای سوئدی ارتباط برقرار کنید و در نتیجه فرصت های شغلی شما در این صورت افزایش می یابد. توجه به نرخ بیکاری در کشور سوئد در سال های اخیر از جمله مسائلی است که باید به آن در ارتباط با مهاجرت به سوئد از طریق کار توجه داشت. نمودار زیر که از سایت معتبر جهانی theglobaleconomy استخراج شده نشانگر این است که نرخ بیکاری در سوئد در سال 2023 را نشان می دهد. یکی از شرایط ویژه ای که سوئد برای مهاجران فراهم گرده ویزای6 الی9 ماهه جستجوی کار می باشد که با دریافت این ویزا متقاضی جستجوی کار می تواند در این مدت به همراه خانواده وارد این کشور شود و در صورت یافتن شغل مناسب ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهد.

نمودار نرخ بیکاری سوئد

ویدئو موسسه MIE در مورد آشنایی با کشور زیبای سوئد و شرایط اقامت آن


مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

امکان اقامت به مدت 6 ماه پس از تحصیل و جستجوی کار جهت دریافت اقامت کاری سوئد، باعث شده تا به شمار متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل، روز به روز افزوده شود. به طور کلی شرایط تحصیل در سوئد به این صورت است که:

 • تحصیل در سوئد از سن 7 تا 16 سالگی به مدت 9 سال اجباری است.
 • پس از 3 سال تحصیل در مقطع دبیرستان، دانش آموزان واجد شرایط وارد دوره آموزش عالی می شوند.
 • دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 • شروع ترم های تحصیلی در ژانویه و آگوست است.
 •  تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد.
 • برای مبادرت به تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئد، برخورداری از مدرک زبان سطح 6.5 آیلتس از ضروریات به شمار می رود.
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد ۲ سال به طول می انجامد و مدرک زبان سطح 6.5 آیلتس یکی از الزامات اشتغال به تحصیل در این مقطع است.
 • مدت زمان اشتغال به تحصیل در کشور سوئد در مقطع دکترا، ۴ تا ۵ سال می باشد که دروس مربوط به این مقطع تحصیلی، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی تدریس می شوند.
 • جهت اشتغال به تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئد، داشتن مدرک آیلتس سطح ۷ یکی از الزامات به حساب می آید.
 • یکی از مزیت های تحصیل در سوئد این است که می توان به صورت رایگان، در کلاس های یادگیری زبان سوئدی شرکت کرد و با فراگیری زبان این کشور، شانس اشتغال به کار خود را افزایش دهید.

به نظر می رسد که در حال حاضر، مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل یکی از ممکن ترین و منطقی ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سوئد دارای 51 دانشگاه می باشد که هزینه تحصیل در آن ها بسته رشته، مقطع، دانشگاه و شهر متفاوت می باشد و در محدوده 7000 تا 17000 یورو قرار می گیرد. بورسیه های تحصیلی که به دو صورت دانشگاهی و دولتی می باشند عموماً به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. در جدول زیر اسامی 10 دانشگاه برتر در کشور سوئد به همراه هزینه های تحصیل آورده شده است:

 

رتبه کشوری

 موسسه

رتبه جهانی

1

دانشگاه سلطنتی استکهلم

208

2

دانشگاه لوند

249

3

دانشگاه اوپسالا

251

4

دانشگاه لینشوپینگ

364

5

دانشگاه گوتنبرگ

418

6

دانشگاه استکهلم

438

7

دانشگاه اومئو

443

8

دانشگاه کارولینسکا

636

9

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

1285

10

دانشگاه صنعتی لاله

1539

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خود اشتغالی، نیز از جمله روش های مهاجرت به این کشور به شمار می رود. روند اقتصاد پیشرفته کشور سوئد رو به رشد است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود، در زمره سرمایه گذاری های تجاری به شمار می رود که حداقل سرمایه موردنیاز جهت ثبت شرکت، 50000 کرون سوئدی معادل 4700 یورو می باشد. البته جهت اخذ اقامت سوئد از این طریق نیاز است که هیئت مدیره شرکت ثبت شده شامل حداقل 2 نفر سوئدی بوده و حق مالکیت شما، حداکثر 49% از کل سهام شرکت باشد و میزان سرمایه گذاری هر یک از اعضا نباید کتر از مقدار 50000 کرون سوئدی باشد. بنا بر اعلام بانک جهانی، سوئد جزو ۱۰ کشور برتر جهان از منظر تعهدات مرتبط با کسب و کار به شمار می رود. توجه به تولید ناخالص داخلی کشورها در امر سرمایه گذاری، حائز اهمیت است. نرخ تولید ناخالص داخلی نشان دهنده شرایط اقتصادی یک کشور و پیش بینی احتمال موفقیت کسب و کارهای جدید می باشد که این مقدار هرچه بالاتر باشد شرایط اقتصادی مطلوب تری را نشان می دهد. در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی در کشور سوئد در طی سالیان اخیر نشان داده شده است. کشورهای پیشرفته از نرخ GDP بالاتر از 35000 در سال بهره مند هستند که کشورسوئد از سال 1999 تا کنون در این شاخص عددی بالاتر از 35000 را به خود اختصاص داده و در سال 2019 مقدار این شاخص به 53000 نیز رسیده است:

نمودار GDP سوئد

نظام مالیاتی حاکم بر شرکت ها در سوئد، بر مبنای پایین ترین میزان مالیات است. مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری نیازمند مدارک تمکن مالی، پاسپورت معتبر، مهارت و تجربه، تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی و مجوز اقامت در سوئد، می باشد. با توجه به قوانین سختگیرانه موجود برای ایرانیان پیرامون مهاجرت به سوئد، این روش مهاجرتی به متقاضیان ایرانی پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

در روش مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج چنانچه شخص متقاضی با فردی که دارای تابعیت سوئد یا اقامت دائم سوئد است، ازدواج کند، حقوق شهروندی و اقامت سوئد برای وی نیز صادر می شود. برای ازدواج با تبعه سوئدی موارد زیر الزامی می باشد:

 • اثبات تمکن مالی همسر جهت اداره زندگی و تامین مخارج زندگی از سوی فرد تبعه سوئد از جمله شروط اصلی مورد نیاز جهت مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج می باشد.
 • حداقل سن قانونی ۱۸ سال
 • عدم ازدواج با نزدیکان همچون خواهر و برادر نیز از جمله دیگر شروط مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق می باشند.
 • افرادی که از طریق ازدواج، موفق به کسب اقامت کشور سوئد می شوند، پس از گذشت 2 سال، در صورتی که ازدواج پایدار بوده و قصد ادامه زندگی با یکدیگر داشته باشند، امکان اخذ اقامت دائم سوئد برای شخص خارجی فراهم است 
 • با دریافت تابعیت، از کلیه حقوق شهروندی این کشور برخوردار می گردند.
 • مهمترین مرحله در روند مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، اثبات واقعی بودن رابطه بین طرفین و رد احتمال صوری بودن ازدواج میان آنها است.
 • نکته قابل توجه راجع به سوئد، قانونی بودن ازدواج همجنس گرایان در این کشور است. سوئد هفتمین کشوری است که ازدواج این گروه را به رسمیت شناخته و از سال 2009 قانوناً آن را تصویب نموده است.

مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد

در کشورهای مختلف جهان، اخذ تابعیت از طریق تولد به یکی از دو روش اصل خاک و یا اصل خون و یا ترکیب این دو روش بدست می آید. اصل حاکم بر کشور سوئد در ارتباط با اخذ تابعیت از طریق تولد، اصل خون می باشد، در نتیجه به دنیا آمدن کودک در خاک این کشور صرفاً به اخذ تابعیت سوئدی کودک منجر نمی گردد. البته در صورتی که پدر و مادر طفل متولد شده، ناشناس باشند، به منظور جلوگیری از بی تابعیتی، تابعیت سوئد به وی اعطا می شود. چنانچه قصد مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند را دارید، بهتر است که کشورهای دیگری جز سوئد مانند کانادا، برزیل و... که اصل خاک بر آنها حاکم است را مورد بررسی قرار دهید. 

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی

مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی از پرریسک ترین طرق مهاجرت می باشد. در کشور سوئد، بررسی درخواست های پناهندگی به عهده اداره مهاجرت سوئد می باشد. افرادی که موفق به اخذ پناهندگی سوئد می شوند، مشمول قوانین مصوب کنوانسیون ژنو در ارتباط با پناهندگان می گردند. بنابر قوانین کنوانسیون ژنو، چنانچه فردی در معرض آزار و اذیت به دلایل خاص نژادی، ملیتی، عقیده سیاسی و یا مذهبی، جنسیت، گرایشات خاص جنسی، گرویدن به گروه اجتماعی خاص قرار دارد، جزو پناهندگان به شمار می رود. جهت ثبت درخواست پناهندگی در سوئد، حضور شخص در اداره مهاجرت، الزامی است. ارائه مدارک شناسایی معتبر از جمله دیگر الزامات مورد نیاز به منظور درخواست پناهندگی می باشد. موافقت با درخواست های پناهندگی در کشور سوئد معمولاً به سختی صورت می گیرد و با توجه به خطرات این روش، هرگز پناهندگی به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد نمی شود. لازم به ذکر است موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی به متقاضیان ارائه نمی دهد و توصیه ما این است که به بررسی دقیق پتانسیل و شرایط مهاجرتی خود رجوع نموده و بهترین روش مهاجرتی جایگزین را انتخاب نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی

شرایط سنی مهاجرت به سوئد

شرایط سنی برای مهاجرت به سوئد در روش های مختلف با یکدیگر متفات می باشد برای مثال:

 •  برای روش ازدواج فرد مقیم سوئد و نامزدش هر دو باید هر دو سنشان بالای ۱۸ سال باشد.
 • در روش کار این نیز سن افراد باید بالای ۱۸ سال .
 • برای روش تحصیلی اگر فرد زیر ۱۸ سال باشد نیاز به ارائه رضایت نامه از طرف والدین و قیم خواهد داشت
 • در روش ازدواج فرد متقاضی اگر کودکان زیر ۱۸ سال داشته باشد را نیز می تواند با خود همراه ببرد.

مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی

 • برای مهاجرت به سوئد از طریق خویشاوندی ابتدا باید:
 • فرم های مربوط به درخواست خویشاوندی را فردی که در سوئد زندگی می کند و شخص متقاضی تکمیل کنند.
 •  در این فرم باید کلیه مشخصات فرد اصلی از جمله ایمیل و شماره هویتی شخصی که در سوئد زندگی می کند باید پر شود پر شود.
 •  قبل از ارسال درخواست حتماً باید بررسی کنید که آیا فردی که در سوئد زندگی می کند شرایط نگهداری و انتقال سایر افراد خانواده به صورت را دارد یا خیر
 •  متقاضی برای مصاحبه حضوری اعلام کند که از کدام سفارت و کنسولگری سوئد می خواهد به کنسولگری صورت مراجعه کنند.
 • اگرمتقاضی خارج از سوئد، فرزندان زیر ۱۸ سال دارد و می خواهد که به صورت همزمان مهاجرت کنند باید به صورت هم زمان برای اجازه اقامت درخواست دهید.
 • اگر درخواست الحاق خانواده برای همسر باشد شخص متقاضی و مقیم سوئد هر دو باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.
 •  نیاز است به ارائه یک آدرس ایمیل معتبر می باشد.
 •  هزینه درخواست ویزا یا مستر کارت را باید پرداخت کنید.
 • ارائه کلیه اسناد و مدارک ضروری و اسکن و کپی از آنها ضروری می باشد.
 • اگر شخص متقاضی همسر فردی است که در سوئد زندگی می کند، نیاز است که سند ازدواج و یا معادل آن را تحویل دهد.
 • اگر با فرد مقیم سوئدی در جای دیگری زندگی کار کرده‌اید باید مدارک مربوطه را زمینه کنید.
 • ارائه مدارک تمکن مالی: سند مربوط به ملک یا مسکن ارائه دهید ( در صورت وجود)
 • ارائه مدارک فرزندان زیر 18 سال: اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید و یا فرزند خوانده مدارک مربوط به پاسپورت و گذرنامه کودک را نیز باید همزمان ارائه دهید.
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست: متقاضی باید هزینه های مربوط به درخواست را باید با کارت اعتباری و یا نقدی پرداخت کنید.
 • تکمیل پرسشنامه برای اعضای خانواده در سوئد: از طرف اداره مهاجرت ایمیلی دریافت کرد خواهید کرد که این ایمیل شامل دستورالعمل ها و نحوه پتسخ به پرسشنامه و می باشد و شما ۱۴ روز فرصت دارید تا به سوالات پاسخ دهید.
 • دریافت وقت سفارت با کنسولگری: بعد از اینکه ایمیل مربوطه برای شما ارسال شد از شما درخواست می شود که برای ما مراجعه حضوری در سفارت و کنسولگری وقت رزرو کنید.
 •  مصاحبه: در زمان مقرر برای مصاحبه باید در سفارتخانه حضور داشته باشید در این روز از شما عکس گرفته می شود و اثر انگشت شما نیز ثبت می شود
 • تصمیم نهایی: در این مرحله باید منتظر تصمیم نهایی باشید. شما باید تمام اطلاعات و اسناد لازم را پیوست کرده باشید و اگر پرونده شما ناقص باشد ممکن است باعث ردی پرونده شود و یا اتلاف زمانی داشته باشد در صورت نیاز به تکمیل نقص پرونده باید یا به صورت حضوری و یا از طریق ایمیل سایر مدارک لازم را برای اداره مهاجرت ارسال کنید و منتظر تصمیم بمانید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئد

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئد به شرح زیر می باشد:

 •  اصل مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 •  عکس مطابق با گذرنامه
 • گواهی های تمکن مالی برای مهاجرت به سوئد و یا ارائه یک اسپانسر
 • پر کردن فرم های سفارت و کنسولگری
 • پرداخت بیمه به مبلغ ۳۷ هزار دلار
 • مراجعه به سفارت و کنسولگری برای مصاحبه حضوری و تکمیل بیومتریک در کنسولگری
 • پرداخت هزینه درخواست
 • ارسال اسناد و مدارک اضافه

هزینه مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد فرد باید کلیه هزینه های ابتدایی مربوط به مهاجرت به سوئد را پرداخت کنند این هزینه ها در جدول زیر بیان شده است:

بیمه

۳۷۰۰۰ دلار

ویزا افراد بالای ۱۸ سال

۱۵۰۰SEK

ویزا افراد زیر ۱۸ سال

750 SEK

داشتن تمکن مالی به ازای هر ماه زندگی در سوئد

۸۶۹۴ SEK

بلیط سفر به سوئد

۲۱۰ تا ۵۹۰ دلار

قیمت مواد غذایی در سوئد (در ماه)

500 الی 600 یورو

هزینه مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در جدول زیر بیان شده است:

موارد

هزینه ها

درخواست اجازه اقامت دانشجویی

 

بالای 18 سال 1500 SEK

درخواست اجازه اقامت دانشجویی

 

زیر 18 سال 750 SEK

درخواست اجازه اقامت برای جستجوی کار پس از اتمام تحصیلات در سوئد

بالای 18 سال 1500 SEK

درخواست اجازه اقامت برای جستجوی کار پس از اتمام تحصیلات در سوئد

زیر 18 سال 750 SEK

درخواست اجازه اقامت برای اعضای خانواده افراد متقاضی یا دارنده مجوز اقامت دانشجویی

 

بالای 18 سال 1500 SEK

درخواست اجازه اقامت برای اعضای خانواده افراد متقاضی یا دارنده مجوز اقامت دانشجویی

 

زیر 18 سال 750 SEK

درخواست اجازه اقامت دائم برای دانشجویان دکتری

بالای 18 سال 1500 SEK

درخواست اجازه اقامت دائم برای دانشجویان دکتری

زیر 18 سال 750 SEK

شهریه تحصیل

7500 الی 25500

بیمه دانشجویی

150 الی 250 SEK

هزینه اسکان دانشجویی

600 الی 700 یورو

تمکن مالی لازم برای تحصیل و زندگی دانشجویی در سوئد ( در سال)

8 الی 15 هزار یورو

هزینه مهاجرت به سوئد از طریق کار

برای مهاجرت کاری و اخذ مجوز اقامت از روش های مختلف هزینه های مختلفی در نظر گرفته شده است که به قرار زیر است:

درخواست ها

هزینه( SEK)

مجوز کار

2200

کارت آبی اتحادیه اروپا

2000

تمدید مجوز کار

2200

جستجوی کار یا راه اندازی کسب و کار

2200

درخواست برای اعضای خانواده افراد متقاضی یا دارنده مجوز کار

افراد بالغ 1500

درخواست برای اعضای خانواده افراد متقاضی یا دارنده مجوز کار

زیر 18 سال 750

هزینه ویژه مشاغل خاص

بازیگر

1500

طلا فروش

1500

ورزشکاران و مربیان حرفه ای

1500

ویزای تعطیلات کاری برای جوانان

1500

محقق

1500

کارآموز

1500

هزینه مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئد از طریق روش های مختلف سرکایه گذاری هزینه های متفاوتی را متحمل می گردد که این هزینه ها به صورت زیر است:

درخواست ها

هزینه (SEK)

متقاضی اصلی

200000

همسر متقاضی

100000

به ازای هر فرزند

50000

هزینه ویزای خویش فرما

2000

سرمایه اولیه برای ثبت شرکت

150000

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

۴۰۰۰۰

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های جاری مورد نیاز در کشور سوئد نسبت به کشورهای اروپایی دیگر، تقریباً بیشتر است. البته همانطور که می دانید هزینه زندگی در سوئد هر شخص بسته به سبک زندگی شخص متفاوت است. اما داشتن چشم اندازی کلی پیرامون هزینه های زندگی در سوئد برای تصمیم گیری پیرامون مهاجرت به سوئد، بسیار مفید خواهد بود. در جدول زیر هزینه های ضروری زندگی در سوئد را به منظور آشنایی بیشتر متقاضیان با هزینه های جاری در این کشور، آورده ایم:

 

رستوران های کشور سوئد

میانگین

محدوده قیمت ها

گوشت، رستوران ارزان

۱۲٫۳۰ $

۹٫۵۴ – ۱۶٫۵۸

فست فود در مک دونالد یا مشابهات

۸٫۹۶ $

۷٫۶۷ – ۱۰٫۲۴

کاپوچینو (معمولی)

۴٫۱۰ $

۲٫۸۷ – ۵٫۱۷

نوشابه پپسی (۰٫۳۳ لیتری)

۲٫۲۲ $

۱٫۳۸ – ۳٫۴۸

آب (۰٫۳۳ لیتری)

۲٫۰۹ $

۱٫۳۸ – ۳٫۳۳

بازارهای کشور سوئد

شیر معمولی (۱لیتر)

۱٫۱۶ $

۰٫۹۸ – ۱٫۳۹

قرص نان سفید (۵۰۰ گرمی)

۲٫۷۰ $

۱٫۷۸ – ۳٫۳۸

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۳٫۲۴ $

۲٫۷۰ – ۴٫۰۰

پنیر تازه (۱ کیلوگرم)

۱۰٫۷۹ $

۸٫۶۶ – ۱۳٫۵۲

سینه مرغ بدون پوست و استخوان (۱کیلوگرم)

۱۰٫۷۹ $

۸٫۳۷ – ۱۳٫۹۱

سیب زمینی (۱کیلوگرم)

۰٫۹۸ $

۰٫۷۱ – ۱٫۲۳

کاهو (۱ عدد)

۱٫۸۵ $

۱٫۲۵ – ۲٫۶۷

آب ۱٫۵ لیتری

۱٫۸۹ $

۱٫۲۵ – ۲٫۷۹

حمل و نقل در کشور سوئد

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

۳٫۴۰ $

۲٫۵۷ – ۴٫۹۷

بلیط ماهانه

۸۶٫۵۳ $

۶۲٫۰۷ – ۱۰۹

ورودی تاکسی (تعرفه معمولی)

۶٫۰۱ $

۴٫۷۷ – ۸٫۲۰

تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه معمولی)

۱٫۶۵ $

۱٫۳۰ – ۲٫۷۸

بنزین (۱ لیتر)

۱٫۹۳ $

۱٫۷۸ – ۲٫۰۸

فولکس واگن گلف ۱٫۴ ۹۰ KW روند (یا یک اتومبیل جدید)

۲۴,۹۶۷ $

۲۲,۳۹۱ – ۲۷,۸۹۷

خدمات رفاهی در کشور سوئد (ماهانه)

پایه (برق، گاز، آب، زباله) آپارتمان ۸۵ متری

۱۵۱٫۲۵ $

۵۵٫۸۰ – ۲۷۷٫۸۳

اینترنت ۶ مگابیت در ثانیه، پهنای باند نامحدود، کابل (ADSL)

۲۸٫۹۳ $

۲۰٫۹۲ – ۴۰٫۰۳

ورزش و اوقات فراغت در کشور سوئد

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال

۴۶٫۶۴ $

۳۰٫۴۶ – ۶۸٫۹۳

اجاره خانه در کشور سوئد (ماهانه)

آپارتمان در مرکز شهر (۱ خوابه)

۷۷۴٫۴۲ $

۵۳۶٫۰۲ – ۱,۱۱۳

آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر

۵۳۴٫۸۵ $

۳۴۹٫۰۹ – ۶۹۸

آپارتمان در مرکز شهر (۳ اتاق خواب)

۱,۳۸۶ $

۹۰۶٫۶۸ – ۲,۰۸۶

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در خارج از مرکز

۹۵۵٫۰۷ $

۶۹۷ – ۱,۳۸۰

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت سوئد

ک قانون کلی را می توان جهت اخذ تابعیت سوئد بیان کرد بدین صورت که چنانچه فرد مهاجری از راه های قانونی وارد خاک کشور سوئد شود اگر:

 • حداقل ۵ سال به طور مداوم و مستمر در این کشور حضور داشته باشد.
 • مالیات های مصوب را پرداخت کند،می تواند نسبت به اخذ تابعیت سوئد اقدام نماید.
 • چنانچه شخص از طریق سرمایه گذاری وارد کشور سوئد شده باشد نیز می تواند پس از گذشت ۵ سال از عملکرد فعال تجاری با گردش مالی موجه در این کشور و پس از پرداخت ۵ سال مالیات، می تواند درخواست تابعیت و پاسپورت سوئد را عنوان نماید.
 • چنانچه پس از گذراندن این مدت زمان و تسلط زبانی مناسب به زبان سوئدی و انگلیسی، شخص سوء پیشینه ای نیز در کشور سوئد نداشته باشد و کاملاً با فرهنگ سوئد آشنایی پیدا کرده باشد، با درخواست وی موافقت خواهد شد.

سوالات متداول

✔️ بهترین روش مهاجرت به سوئد کدام است؟

در حال حاضر روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در سوئد برای مهاجرت ایرانیان در دسترس می باشد. انتخاب بهترین روش مهاجرتی، بستگی به شرایط فرد، رزومه، امکانات و پرونده مهاجرتی وی دارد.

✔️ روش های مهاجرت به سوئد کدامند؟

روش های منطقی و قانونی مهاجرت به سوئد عبارتند از: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد. بهترین روش برای هر فرد، با توجه به شرایط وی مشخص خواهد شد.

✔️ آیا مهاجرت به سوئد از طریق کار امکان پذیر است؟

چنانچه شما موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای سوئدی شوید؛ امکان دریافت ویزای کار سوئد و مهاجرت به سوئد از طریق کار را خواهید داشت.

✔️ کم هزینه ترین راه مهاجرت به سوئد کدام است؟

مهاجرت کاری به سوئد و دریافت اقامت سوئد از طریق کار، کم هزینه ترین راه مهاجرت به این کشور می باشد که در حال حاضر، تنها با داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer امکان پذیر است.

سخن پایانی

سوئد با توجه به اقتصاد پیشرفته و سطح رفاهی بالا مورد استقبال عده بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. چنانچه متقاضی مهاجرت به سوئد می باشید، می توانید با متخصصان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید تا انواع روش های مهاجرت به سوئد از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و عواقب روش پر خطر پناهندگی را برای شما شفاف سازند. با توجه به مطالبی که بیان کردیم، می توان نتیجه گرفت که مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل، یکی از موجه ترین راه های مهاجرت به سوئد به شمار می رود. چنانچه هرگونه سوالی پیرامون موضوعات مطرح شده در این مقاله و یا مسائل دیگر مهاجرتی برای شما پیش آمد با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید یا با تکمیل فرم تماس، درخواست تماس از مشاورین موسسه داشته باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" در انتهای مقاله مطرح سازید تا در کمتر از 12 ساعت مشاورین پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

امتیاز 4.38 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
انوشا نادری
سلام من درحال حاظر 16 سالمه و قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد رو دارم از هرکی برسیدم همه میگن فوق العاده گرونه میخواستم بدونم هزینه سالانه چند میلیون میشه باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما با 16 سال سن باید از دبیرستان های خصوصی در سوئد پذیرش بگیرید و عموما هزینه های آن بالای 40 تا 50 هزار یورو در سال به همراه هزینه های زندگی می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حمید عرفانی
سلام، ممنون از اطلاعاتی که توی مقاله ارائه کردید و خیلی خوب بود. میخواستم بدونم که آیا من با 35 سال سن و مدرک دیپلم، میتونم برای سوئد اقدام کنم؟ خیلی برام مهمه که به این کشور برم. چون خواهرمم اونجاست. اگه راهی هست میشه بهم بگید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. با مدرک دیپلم و سن 35 سال ریسک پرونده شما برای سوئد بسیار بالاست. اما می توانید برای کشورهای حوزه شنگن اقدام نمایید و بعد از آنجا به سوئد بروید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
هانیه کرامتی
سلام خیلی ممنونم از مقاله خوبتون من یه سوال داشتم الان من 26 سالمه و لیسانس آی تی دارم 4 سال سابقه کار دارم و زبانم هم بد نیست مجردم و حدود 300 میلیون به صورت غیر نقدی الان سرمایه دارم میتونم برای سوئد مهاجرت کنم ؟ از چه راهی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ابد دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان باتوجه به رزومه ای که می فرمایید شرایط عمومی شما خوب است و یکی از ارزانترین راه های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار می باشد. اگر سطح زبان قوی داشته باشید رشته شما خیلی خوب است و حتی می توان جاب افر هم گرفت. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ارمين خادمي
سلام. خسته نباشيد. ايا با ٤٥ سال سن و مدرك ليسانس و ايلتس ٦ ميشه براي تحصيل و مهاجرت به سوئد اقدام كرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط پرونده شما برای کشور سوئد ریسک زیادی دارد و پیشنهاد می کنم قبل هر اقدامی حتما با وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. اما برای کشور اتریش باتوجه به رزومه ای که می فرمایید می توانید اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کوروش سعیدی
سلام ممنون بابت مقاله خوبتون من خیلی سوالات در خصوص مهاجرت به سوئد دارم من تا الان ۳ مرتبه از سوئد ریجکت شدم دوبار تحصیلی یکبار هم توریستی ولی ۱۰ تا ویزا توریستی موفق به شنگن داشتم الان باید از چه روشی وارد شوم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم و رزومه شما باید دقیق تر بررسی شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرزانه محمودی
سلام با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون . من قصد مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری را دارم می خواستم بپرسم این کشور از لحاظ سرمایه گذاری امن محسوب می شود؟حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از محبت شما عموما کشورهای اروپایی قوانین محکمی برای سرمایه گذاری دارند ولی برای امنیت سرمایه گذاری باید استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری را بررسی کنید. در این کشور حداقلی برای سرمایه گذاری مشخص نشده و شما با داشتن یک بیزنس پلن قوی و داشتن سرمایه متناسب با بیزنس خود می توانید برای سرمایه گذاری اقدام داشته باشید.
عماد صالحی
با سلام از طریق دوره زبان سوئد آیا خانواده می توانند همزمان اقدام نمایند؟ هزینه های کلی اقدام برای یک خانواده 4 نفری چقدر هست و چه سطح زبانی لازم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز همه اعضای خانواده می توانید از طریق این دوره وارد کشور سوئد شوید و باید در حد آیلتس 5 تا 5.5 مدرک داشته باشید و برای ادامه یادگیری وارد این کشور شوید. هزینه ها بسته به زمان بر بودن پرونده شما توسط وکیل تعیین می گردد.
صالحی
سلام. من میخوام بدونم شرایطم برای مهاجرت به سوئد مناسب هست یا نه؟ من 35 ساله هستم متاهل، دارای مدرک لیسانس و سطح زبان متوسط و با تمکن مالی مناسب. لطفا من را راهنمایی کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی شما شرایط خوبی برای مهاجرت به کشور سوئد دارید و می توانید از روش تحصیلی وارد این کشور شده و بعد از آن وارد بازار کار شوید یا سرمایه گذاری انجام دهید.
عمادصالحی
با سلام و تشکر. پذیرش دوره زبان سوئد چه شرایطی دارد و مقدار شهریه ان چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در صورتی که سطح زبان متوسطی داشته باشید و مدرک زبان در حد آیلتس 5 یا 5.5 بتوانید ارائه نمایید می توانید برای این دوره ها اقدام داشته باشید و هزینه های آن معمولا کمتر از 10 هزار یورو می باشد.
فاطمه ذوقی
سلام و عرض ادب من متولد سال ۶۲ هستم و ارایشگر و تتو ارتیست و دخترم متولد سال ۸۰ ساله دانشجورشته مدیریت مالی و مدرک جهاد دانشگاهی فوریت پزشکی خواستم با دخترم ب سوئد برم و در اونجا اقامت بگیرم شرایط رفتن ما ب اون کشور چجوریه میشه لطف کنید و راهنمای کنید سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
M
با سلام . با لیسانس حقوق و 70 هزار یورو سرمایه و مدرک فنی تعمیرات موبایل و 3 سال سابقه کار در زمینه تعمیرات موبایل در مغازه خودم آیا می توانم از طریق ویزای 9 ماهه به سوئد بیایم و یک کار در زمینه تعمیرات موبایل پیدا کنم و اقامت سوئد را دریافت کنم و بعد چند سال کار در سوئد اقامت دائم و در آخر پاسپورت سوئد را دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود و سلام مخاطب گرامی برای اخذ ویزای جستجوی کار در کشور سوئد شما می بایست حداقل مدرک فوق لیسانس و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشید  
فرزاد شاهی آذر
درخصوص مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه MIE در مورد پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد.
بابک جهانبخش
سلام وقت بخیر ، من قصد مهاجرت دارم و درحال خدمت سربازی در ارتش هستم , میخواستم بدونم اگر کسری بسیج بخوابونم تا از مدت خدمتم کم بشه ایا برای دریافت ویزا دچار مشکل میشم؟ برای سوئد یا سایر کشورها به چه صورتی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز این موضوع ممکن است ریسک داشته باشد البته در حاضر فقط کشور امریکا نسبت به این موضوع حساس می باشد.
مشاوره رایگان