تحصیل در سوئد

14 شهریور 1401 6 نظر

تحصیل در سوئد، شرایط تحصیل در کشور سوئد، اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل و شرایط و هزینه تحصیل در سوئد و تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. به چه صورت می توان برای تحصیل در سوئد اقدام کرد؟ شرایط تحصیل در کشور سوئد در مقاطع مختلف تحصیلی چگونه است؟ آیا از طریق تحصیل در این کشور می توان به اقامت سوئد دست پیدا کرد؟ شرایط کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان در کشور سوئد به چه صورت می باشد؟ تحصیل در کشور سوئد تا قبل از 2011 رایگان بود اما اکنون با پرداخت هزینه امکان پذیر است. نظام آموزشی قوی و برخورداری از دانشگاه های معتبر در این کشور سبب جلب توجه دانشجویان بسیاری در اقصی نقاط دنیا شده است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی پیرامون تحصیل در سوئد با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در زیر عنوان کلیه مطالبی که در این مقاله عنوان خواهند شد ذکر شده است:

تماس با ماتحصیل در سوئد

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ اقامت سوئد و کشور های اسکاندیناوی با ریسک کم


فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ اقامت سوئد و کشور های اسکاندیناوی با ریسک کم

آشنایی با کشور سوئد و شرایط تحصیل در سوئد 2022

شرایط تحصیل در سوئد 2022 یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سوئد کشوری واقع در شمال اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی است. پایتخت این کشور استکهلم و مساحت آن 964/449 کیلومتر مربع می باشد. سوئد با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر، از جمله کشورهای بزرگ اروپایی به شمار می رود.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی

سوئد هشتمین سرانه تولید ناخالص داخلی را در جهان دارد و به دلیل برخورداری از شرایط خوب کیفیت زندگی، حقوق شهروندی، آموزش، بهداشت، رفاه شهروندی و توسعه انسانی مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار دارد. کیفیت زندگی شهروندان سوئدی بالا و نرخ بیکاری در این کشور پایین است. اقتصاد سوئد بر اساس مشارکت مردم در سرمایه گذاری ها شکل گرفته است. تا اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد جزو یکی از فقیرترین کشورهای اروپا به شمار می رفت اما بعدها با گذراندن دوران رشد اقتصادی به شکوفائی اقتصادی رسید. عمده درآمد کشور سوئد از طریق صادرات تولیدات صنعتی از جمله ماشین آلات است. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال‌های اخیر رشدی بالغ بر 4/5 درصدی داشته است. نرخ بیکاری این کشور عددی معادل 5/6 درصد و نرخ تورم آن 1/4 درصد است. سوئد به عنوان یکی از کشورهای اروپایی با قابلیت مهاجرپذیری بالاست و این مسئله را می‌توان از جمله یکی از دلایل رشد جمعیت این کشور به حساب آورد.

تحصیل در کانادا

?مهاجرت به سوئد?

 

تحصیل در سوئد در مدارس

تحصیل در سوئد در مقطع مدارس شامل ۴ دسته می باشد که در زیر به ذکر توضیحات مختصری پیرامون آن ها می پردازیم:

 • تحصیل در سوئدتحصیل در سوئد در مدارس مقطع پیش دبستانی

در کشور سوئد این سطح از سن ۱ سالگی کودک آغاز می شود و ۴ سال ادامه می یابد. در این سطح مهارت های هوشی و ذهنی کودک پرورش داده می شود و آموزش های قابل درک برای کودک از جمله نقاشی، موسیقی، بازی، هنرهای دستی و مهارت هایی از این قبیل ارائه می شود.

 • تحصیل در سوئد در مدارس مقطع تحصیلی آمادگی

در کشور سوئد، مقطع آمادگی شامل سال قبل از ورود کودک به مدرسه با هدف آشنایی کودک در سن ۶ سالگی با ساختار مدرسه، درس، تحصیل و نظم آموزش می باشد.

 • تحصیل در سوئد در مدارس مقطع تحصیلی آموزش الزامی

در کشور سوئد، مدارس شامل ۶ سال پایه ابتدایی و ۳ سال پایه متوسطه می باشد. هزینه ای بابت این ۹ سال آموزش الزامی در کشور سوئد از دانش آموز دریافت نمی‌شود.

 • تحصیل در سوئد در مدارس مقطع تحصیلی آموزش غیر الزامی

آموزش غیر الزامی در کشور سوئد مربوط به مقاطع متوسطه به بالاتر می باشد که ۳ سال به طول می انجامد. با وجودی که این سطوح آموزشی به صورت رایگان برگزار می‌شوند اما دانش آموزان در انتخاب و یا عدم پیگیری و گذراندن این سطوح تحصیلی مختار هستند.

تحصیل در کانادا

?تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد?

 

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی۴ سال به طول می انجامد. در طول این مدت، دانشجو‌ تا حدی با مهارت های مورد نیاز بازار کار آشنا می شود که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی می تواند با مدرک خود استخدام شود. جهت برخورداری از شرایط تحصیل در سوئد باید حتما ویزای اقامت این کشور را برای اقامت در طی دوران تحصیل داشته باشید که این امر مستلزم پذیرفته شدن شما در یکی از دانشگاه‌های معتبر سوئد می باشد. هزینه تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه متغیر می باشد و به طور تقریبی در حدود 50000 تا 200000 کرون معادل 5000 تا 21000 دلار آمریکا است. یکی از مهمترین الزامات مورد نیاز جهت اخذ تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی مدرک زبان آیلتس 6 است و بدون داشتن این مدرک امکان اقدام در این زمینه وجود ندارد. همچنین دانشجو در ضمن تحصیل اجازه کار پاره وقت دارد. مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت تحصیلی در سوئد شامل موارد زیر می باشند:

 1. اصل و کپی گذرنامهتحصیل دکترا در اتریش
 2. نامه پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‌های سوئد
 3. پرداخت اولین قسط از شهریه دانشگاه
 4. اسناد اثبات تمکن مالی در طی دوران دانشجویی
 5. گواهی سلامت و بهداشت

 

 

تحصیل در کانادا

?تحصیل پزشکی در سوئد?

 

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال بنا بر وضعیت دانشجو به طول می انجامد. هزینه تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط در حدود 8000 تا 18000 دلار و نیازمند مدرک زبان با نمرات بالای آیلتس (5/6) و یا تافل است. دانشجویانی که در دانشگاه های معتبر ایران تحصیل کرده اند و از معدل بالایی برخوردارند از تخفیف 25 درصد به بالا بسته به جوایز دریافتی و معدل کارشناسی شان برخوردار می شوند. ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد الزامی است و سختگیری های بسیاری بابت تأیید و یا رد پایان نامه کارشناسی ارشد اعمال می شود. زمان ارسال درخواست برای پذیرش دانشگاه های سوئد برای ترم پاییز، اواسط ماه ژانویه و برای ورودی ژانویه اواسط ماه آگوست می باشد.دانشجو در ضمن تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارد.

 

تحصیل در سوئد در مقطع دکتری

تحصیل در سوئد در مقطع دکتری ۴ سال طول می کشد. پذیرش در مقطع دکتری برای دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در کشور سوئد اخذ کرده اند قطعا ساده تر خواهد بود. چنانچه دانشجویی از شرایط بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکتری استفاده می کند دیگر امکان اشتغال به شغل را همزمان با دوره تحصیل ندارد و در واقع مدرک دکتری نوعی شغل در کشور سوئد به شمار می رود. مسلماً داشتن مدرک زبان با نمرات بالا (آیلتس 7) یکی از شرایط اصلی اخذ پذیرش در دانشگاه های سوئد در مقطع دکتری می باشد. با توجه به اینکه تحصیل در این مقطع در کشور سوئد تقریباً رایگان می باشد، نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این مورد جلب شده است. ارائه پایان نامه در مقطع دکتری در کشور سوئد اجباری و پژوهش محور می باشد. ارائه چندین مقاله و سمینار در طی مقطع دکتری تحصیل در سوئد، الزامی است. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نگارش شده و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی می باشد.

تحصیل در کانادا

?تحصیل دکترا در سوئد?

 

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

یکی از پرسش های پر تکرار علاقمندان به تحصیل، تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان است که در این بخش از مقاله به آن خواهیم پرداخت. خوشبختانه این امکان برای متقاضیان تحصیل در سوئد وجود دارد که بدون ارائه مدرک زبان و از طریق اخذ ویزای دوره زبان انگلسی در سوئد، وارد این کشور شده و پس از اخذ مدرک زبان در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند. به این صورت که در صورتی که دانشجو متقاضی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد اقدام کرده است و دارای مدرک زبان انگلیسی می باشد، اما با سطح مورد نظر دانشگاه فاصله دارد و نیاز به یادگیری بیشتر دارد، می تواند با ارائه مدرک زبان با نمره پایین تر از سطح مورد نظر، جهت تکمیل دانش زبان و رساندن آن به سطح ایده آل، دوره های زبان کوتاه مدت قبل از شروع ترم تحصیلی را اخذ نمایند. زمان این دوره ها بسته به نوع سطح زبان دانشجو می تواند سه تا شش ماه باشد. بنابراین دانشجویانی که سطح زبان انگلیسی مورد نظر را ندارند، می توانند در کنار دوره های تحصیلی در مقطع مورد نظر خود، دوره های زبان را نیز اخذ نمایند.  این دوره ها با توجه به نوع و مدت زمان آن ممکن است بین 6,000 یورو تا 8,000 یورو هزینه داشته باشند.

 

تحصیل رایگان در سوئد به بورسیه تحصیلی سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد کمک هزینه ای است که از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی سوئد به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. بورسیه تحصیلی سوئد معمولاً به مقاطع دوره­ های تحصیلی تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) تعلق می‌گیرد. چنانچه متقاضی تحصیل در سوئد به همراه بورسیه تحصیلی هستید، پیش از ارسال درخواست پذیرش دانشگاه، لازم است بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما شرایط ارائه بورسیه تحصیلی را دارد و یا خیر. امروزه یکی از راه های تأمین نیروی انسانی در کشورهای توسعه یافته، اعطای بورسیه تحصیلی است و کشور سوئد نیز از این قانون مستثنی نیست. لازم به ذکر است که تحصیل رایگان در سوئد تنها در صورتی امکان پذیر است که متقاضیان بتوانند بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.

بورسیه

توضیحات

بورس های تحصیلی ارائه شده توسط موسسه های سوئدی

این بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد می باشد.

بورس های تحصیلی از طریق برنامه   Visby

در واقع این بورس تحصیلی حاصل مشارکت بین کشورهای شرقی اتحادیه اروپا و کشور روسیه می باشد. این بورسیه به دانشجویانی ارائه می‌شود که متقاضی تحصیل و تمرکز بر روی موضوعات مرتبط با پایداری، نوآوری و مسئولیت های اجتماعی می باشند.

بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها به صورت مستقل

هر موسسه برای تصمیم گیری در مورد میزان، مدت و معیارهای پذیرش بورس های تحصیلی دارای اختیار عمل می باشد.

بورس های تحصیلی مخصوص کشورها

این بورس تحصیلی فقط دانشجویان بین المللی از کشورهای خاصی را تحت پوشش قرار می دهد. بودجه مورد نیاز نیز از دانشگاه ها، بنیاد های مستقل و انواع دیگر سازمان‌ها تامین می گردد.

تحصیل در کانادا

?بورسیه تحصیلی در سوئد?

 

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد

هزینه های تحصیل در سوئد با توجه به رشته تحصیلی شخص متغیر است. واحد پول کشور سوئد کرون است که به اختصار با علامت SEK نشان داده می‌شود. هر دلار امریکا نرخی معادل ۹/۰ SEK دارد و به طور متوسط هزینه تحصیل در سوئد بسته به رشته و دانشگاه متغیر است و در مقطع کارشناسی ارشد به طور تقریبی عددی معادل ۱۲۹۰۰۰ SEK (136000 دلار) می‌باشد که طبیعی است این مقدار برای مقطع کارشناسی کمتر باشد. هزینه های تحصیل در سوئد برای رشته های عملی و فنی و مهندسی بیش‌تر از دیگر رشته هاست. هزینه های زندگی برای دانشجویان محصل در سوئد قاعدتاً بنا بر محل و شرایط و نوع زندگی شخصی فرد متفاوت می باشد، اما برای اینکه چشم اندازی از متوسط هزینه های ماهیانه تحصیل در سوئد بتوانید داشته باشید می توان گفت که در ماه، عددی در حدود ۸۳۷۰ کرون (8930 دلار) را شامل می شود که به هزینه های تحصیل، درمان، بیمه و تهیه کتاب های درسی و غیره اختصاص می یابد. جدول زیر هزینه های زندگی در سوئد را نشان می دهد:

 

عنوان هزینه عنوان هزینه
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 1,230 یک وعده غذا در رستوران 12
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1,980 سه وعده غذا دونفره در رستوران 76.26
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 850 یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.14
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1,250 اینترنت پرسرعت ماهانه 26.3
یک کیلو گرم برنج 1.15 یک ماه باشگاه ورزشی 39.96
یک کیلو گرم پرتقال 1.17 یک سانس سینما 13.35
یک کیلو گرم سیب 1.19 یک جفت شلوار جین 89
یک کیلو گرم پیاز 0.61 تیشرت تابستانی 37
یک کیلو گرم سیب زمینی 0.55 یک جفت کفش ورزشی 94
12 عدد تخم مرغ 2.85 یک جفت کفش مجلسی 121
بطری 1.5 لیتری آب معدنی 1.73 یک گالن گازوئیل 5.68
بلیط یک طرفه مترو 3.8 بلیط ماهانه مترو 8

 

شما می توانید علاوه بر سوئد کشورهایی مانند انگلیس را نیز برای ادامه تحصیل و مهاجرت در نظر داشته باشد که علیرغم داشتن آب و هوای بهتر، شامل دانشگاه هایی با رنک بالا در دنیا می باشند. همچنین طول دوره تحصیل در کشور انگلستان کمتر بوده و با توجه به این موضوع هزینه های تحصیل در انگلستان در بسیاری از موارد کمتر و یا برابر با سوئد می شود.

تحصیل در کانادا

?هزینه زندگی در سوئد?

 

کار دانشجویی و ضمن تحصیل در سوئد

انجام کار دانشجویی همزمان با تحصیل در سوئد مغایرتی با قوانین تحصیلی این کشور ندارد و دانشجو می تواند در ضمن تحصیل به صورت پاره وقت کار کند. اما این مسئله مستلزم گذراندن واحدهای درسی و تحصیل است و چنانچه صدمه ای به درس شما وارد کند، قطعا مجوز تحصیلی تان تمدید نخواهد شد. برخی از دانشگاه های معتبر سوئد امکان ارائه خدمات کاریابی را برای دانشجویان فراهم آورده اند.

 

شرایط اخذ ویزای همراه سوئد

شخصی که موفق به اخذ اقامت از طریق تحصیل در سوئد می شود می تواند همراهان خود که شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشند را نیز به همراه خود به این کشور ببرد. لازم به ذکر است که فرد همراه با فاصله بسیار کمی از فرد اصلی ویزای همراه سوئد را دریافت نموده و می تواند به کشور سوئد مراجعه نماید. دریافت مجوز اقامت برای همراهان از طریق ویزای تحصیلی نیازمند ارائه موارد زیر می باشند:

 1. اسناد معتبر تأیید مجوز اقامت تحصیلی شخصتحصیل دکترا در اتریش
 2. گذرنامه معتبر
 3. اصل و کپی پاسپورت
 4. اصل اسناد اثبات ازدواج بین طرفین و کپی
 5. اسناد اثبات تمکن مالی در طی دوران دانشجویی

 

 

معرفی دانشگاه های برتر سوئد

نحصیل در سوئد در دانشگاه های بارنک بالا و معتبر در دنیا امکان پذیر است. در اینجا به ذکر دانشگاه های برتر سوئد و رتبه آنها در بین برترین دانشگاه های جهان می پردازیم:

 

رتبه جهانی

نام دانشگاه

41

Karolinska institute

96

Lund university

102

Uppsala university

175

Stockholm university

186

University of gothenburg

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئد

جهت تحصیل در سوئد نیازمند اخذ ویزای تحصیلی هستید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد شامل موارد زیر می باشند:

 1. اصل و کپی پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش
 2. عکس4*6
 3. تکمیل فرم مختص افراد متأهل
 4. اصل نامه پذیرش از دانشگاه و کپی تایید شده آن
 5. اسناد اثبات تمکن مالی در طی دوران تحصیل در سوئد
 6. بیمه مسافرتی برای آن دسته از دانشجویانی که مدت تحصیل آنها یکسال و یا کمتر است.
 

کار پس از تحصیل در سوئد

فرد پس از اتمام تحصیل در سوئد فرصت کوتاهی برای جستجوی کار دارد و در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا کند می تواند به اقامت دست یابد . به طور کلی می توان گفت که سوئد در اکثر زمینه های شغلی دچار کمبود نیرو است و از بابت کار بازار خوبی در انتظار مهاجران است، خصوصاً مشاغلی که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند از جمله پزشکی، پرستاری، آموزگاری، مددکار اجتماعی و... همچنین می توان خاطر نشان کرد که سوئد در زمینه تخصص آی تی با کمبود نیروی انسانی روبرو است. فارغ التحصیلان دانشگاه ها چنانچه از سوی شرکتی پیشنهاد کاری داشته باشند می توانند نسبت به اخذ مجوز کار اقدام کنند. بهتر است پایان نامه افراد بنا بر مطالعه شغل های مورد نیاز شرکت‌ های سوئد باشد تا بعد از اتمام دوران تحصیل، موقعیت شغلی را برای فرد فارغ التحصیل ایجاد کند. نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده تعداد افراد بیکار در آن جامعه است. در کشور سوئد نرخ بیکاری در چند سال گذشته رشد نزولی و رو به پایینی در حدود 5/6 درصد داشته است. نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری کشور سوئد در چند سال اخیر است:

 تحصیل در سوئد

تحصیل در کانادا

?کار در سوئد?

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد و مجوز اقامت تحصیلی پس از دوران تحصیل باطل می شود و دلیلی بر اقامت دائم کشور سوئد نیست. پس از پایان دوران تحصیل در سوئد، قوانین این کشور امکان اقامت ۶ ماهه پس از تحصیل، به منزله پیدا کردن شغل مناسب را برای شما ایجاد می­کند. چنانچه شغل مورد نظر خود را در طی این ۶ ماه یافتید، ویزای تحصیلی شما به اقامت موقت تغییر می یابد. در صورتی که چند سال در کشور سوئد مشغول به کار بوده و مالیات های مختص کشور سوئد را پرداخت نمایید، می توانید پس از گذراندن ۵ سال نسبت به اقامت دائم کشور سوئد اقدام فرمایید.

تحصیل در سوئد
?اقامت سوئد?
تحصیل در سوئد
?پاسپورت سوئد?

توصیه می شود ویدیوی گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید و با مشاهده آن مانند وکیل مهاجرتی مسیر و کشور خود را برای مهاجرت انتخاب کنید.گام به گام تا اخذ اقامت


 

سوالات متداول راجع به تحصیل در سوئد

✅آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های سوئد امکان پذیر است؟

تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی که تبعه اتحادیه اروپا نیستند، مستلزم پرداخت شهریه می باشد. تحصیل رایگان در سوئد، تنها در صورت دریافت بورسیه امکان پذیر است.

✅آیا دانشجویان بین المللی، اجازه کار در حین تحصیل در کشور سوئد خواهند داشت؟

کلیه دانشجویان بین المللی در تمام مقاطع دانشگاهی کشور سوئد، اجازه کار در حین تحصیل دارند. این اجازه در صورتی به افراد اعطا می شود که در هفته حداقل 40 ساعت را به مطالعات درسی مربوط به تحصیلات خود اختصاص دهند.

✅آیا دانشجوی بین المللی در سوئد امکان دریافت ویزای همراه را به صورت همزمان دارند؟

امکان درخواست و ورود همزمان همراه با دانشجوی متقاضی تحصیل در سوئد وجود دارد. اعتبار این ویزا به مدت طول دوره تحصیل دانشجو در سوئد می باشد و چنین امکانی، تنها برای دوره های تحصیلی بالای 6 ماه در کشور سوئد فراهم است.

✅آیا با تحصیل در سوئد، دریافت اقامت و تابعیت این کشور امکان پذیر است؟

صرف تحصیل در سوئد منجر به دریافت تابعیت و اقامت سوئد نخواهد بود. اما چنانچه پس از اتمام تحصیلات، فرد موفق به دریافت پیشنهاد شغلی و انعقاد قرارداد کاری شود، می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری سوئد تبدیل کرده و به مرور زمان برای دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور اقدام نماید.


 

_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در سوئد _____________________

تحصیل در سوئد، مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل، اخذ اقامت از طریق تحصیل در کشور سوئد و شرایط و هزینه تحصیل در سوئد و تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. بهتر است پیش از تصمیم گیری پیرامون تحصیل در سوئد، هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد، شرایط کار پس از تحصیل و اخذ اقامت آن را مورد بررسی قرار دهید زیرا مهاجرت به سوئد نیز همانند هر کشور دیگری مزایا و به طبع محدودیت های خاص خود را دارد. در صورتی که نیازمند اخذ اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل در سوئد هستید با مشاوران زبده موسسه ملک پور تماس بگیرید. همچنین در قسمت انتهایی این مقاله در بخش "ثبت پرسش" می توانید سوالات و نظرات خود را مطرح سازید و در کمتر از 12 ساعت پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 4.54 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد گلستانی
سلام خدمت شما. بنده دانشجوی ترم 1 هستم. قصد دارم برای تحصیل در سوئد و تحصیل تو دانشگاه به این کشور بیام. برادر من الان 5 ساله تو این کشوره و من اونجا هزینه زندگیم خیلی پایین میاد. خواستم بدونم شما اقدامی برای کشور سوئد دارید؟ و آیا من با 19 سال سن می تونم اقدام کنم برای این گشور. ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی با سن 19 سال و مدرک دیپلم اگر بتوانید نمره زبان هم ارئه بدهید کشور سوئد رشته ها و دانشگاه های خوبی دارد که می توانید اقدام کنید پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا رایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
انا موسوی
سلام و عرض ادب خدمت شما من 36 سالمه و لیسانس حسابداری دارم مجرد هستم و حدود 500 میلیون سرمایه دارم اما چون تمام اقوامم در سوئد هستن میخوام از طریق تحصیلی یا دوره زبان یا ارشد برم ایا با توجه به گپ تحصیلیم که 10 ساله شانس ویزا دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما برای مهاجرت به اروپا خوب است اما برای اینکه رزومه شما را بهتر برسی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. یکی از نکات رشته شما این است که حسابداری ایران متفاوت از حسابداری اروپاست و اگ رشما بتوانید یک مدرک زبان ارائه بدهید می توانید با دوره های کار تحصیل اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
شاهرخ زمانی
سلام ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در خصوص تحصیل در سوئد در اختیار ما قرار دادید. من دوست دارم به سوئد بیام و مدرک فوق دیپلم فیلم سازی دارم ۲۶ سالم هست و مدرک زبان هم ندارم از کجا باید شروع کنم در خصوص من میتوانید راهنمایی کنید؟ ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای موفقیت در امر گرفتن ویزای تحصیلی سوئد داشتن مدرک زبان خیلی کمک کننده است، اگر گپ تحصلی زیادی نداشته باشید این امکان برای شما فراهم است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرجان
سلام و عرض ادب برای تحصیل در سوئد اجازه همراه وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله وجود دارد
محمد انصاری
سلام. من 28 سالم هست و مهندس شیمی خوندم می خواست بدونم می تونم برای سوئد اقدام کنم؟ وضعیت کار برای مهندس شیمی به چه صورت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت اگر قصد اقدام برای کار در کشور سوئد را دارید باید بتوانید کارفرمایی در این کشور پیدا کنید تا برای شما جاب آفر ارسال نماید. برای این کار رزومه شما و نحوه کاریابی بسیار تاثیرگذار است. پیشنهاد میکنم برای این کار محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملکپور را تهیه کنید تا راهنمای شما در این مسیر باشند. البته شما می توانید از روش دیگری همچون تحصیل نیز وارد این کشور شوید و بعد وارد بازار کار شوید. مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجموعه نیز می تواند برای انتخاب مسیر به شما کمک کند.
مهشید
وقت شما بخیر لطفا منو راهنمایی کنید. من می خواستم بدونم که آیا به نظر شما شرایط تحصیل در سوئد 2022 نسبت به سال گذشته امکان داره تغییر کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هر گونه تغییرات را در سایت و کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام اطلاع رسانی خواهیم کرد پیشنهاد میدهم عضو کانال و پیج اینستاگرام و سایت موسسه ملک پور شوید با تشکر