دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

3 بهمن 1401 بدون نظر

دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا را در مقاله‌ای که تصمیم به مطالعه آن گرفته‌ اید، بررسی جامع نمودیم. اگر شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا و یا اگر دانشجویی اتحادیه اروپا می باشید، می توانید پس از ارزیابی رزومه تحصیلی خود و پس از ارائه اسناد مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در آمریکا مهاجرت کنید‌. در واقع تمامی محصلان خارجی به جهت ورود به کشور آمریکا به دنبال آسان ترین راه می باشند. مهاجرت تحصیلی یکی از راه های ورود آسان به آمریکا است‌ موسسه مشاوره ای MIE در مقاله پیش رو قصد دارد راجع به رشته های تحصیلی دانشگاه ویسکانسین مدیسون و نحوه دریافت پذیرش از دانشگاه ویسکانسین نکات بسیار مهم و حائز اهمیتی را ارائه دهد. تحصیل در دانشگاه ویسکانسین آمریکا چه شرایطی دارد؟ آیا دانشگاه ویسکانسین در هر ۳ مقطع دانشگاهی برنامه های تحصیلی را ارائه می‌ دهد؟ امکانات قابل استفاده دانشگاه ویسکانسین آمریکا کدامند؟ در موضوعات بعدی مقاله حاضر پاسخ چنین سوالاتی ذکر شده است. حال اگر به عنوان محصل غیر شهروند آمریکایی مایل به تحصیل در آمریکا و در دانشگاه ویسکانسین آمریکا می باشید، توصیه می کنیم از چند ماه قبل از شروع کلاس ها شرایط تحصیلی خود را چک نموده و در صورت واجد شرایط بودن رزومه خود را با راهنمایی های رایگان کارشناسان همیشه آماده موسسه مشاوره‌ ای MIE به دانشگاه مربوطه ارسال نمایید. لازم به ذکر است این مقاله  توسط موسسه mie و با جمع آوری اطلاعات از مشاوره وکلای محلی این کشور، تحقیق و بررسی سایتهای دولتی و استفاده از منابع معتبر به نگارش درآمده و ارائه این مطالب به منزله ارائه خدمات نمی باشد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

دانشگاه صنعتی وین

معرفی دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

در سال ۱۸۴۸ در شهر ویسکانسین، یک دانشگاه بزرگ و معتبر به نام دانشگاه ویسکانسین مدیسون شروع به کار کرد. این دانشگاه امروزه به عنوان یکی از دانشگاه های رنک بالا و قدیمی آمریکا فعالیت می کند. گفتنی است که این دانشگاه در واقع یک دانشگاه دولتی و یک موسسه تحقیقاتی پربار است که شامل دانش‌ آموختگان، کارمندان و اعضای هیئت علمی می باشد. دانشگاه ویسکانسین خوشحال است که هرساله هزاران برنامه را از طیف متنوعی از دانشجویان پرشور دریافت می‌ کند. تمامی دانشجویان ثبت نام شده در این دانشگاه آینده خود را تضمین می‌ کنند. در واقع تمامی دانشجویان با شرکت در برنامه‌ های دانشگاه ویسکانسین دوستی های مادام العمر برقرار می کنند. این دانشگاه مکان خارق العاده برای کسب دانش می باشد. شما در آگوست هر سال می توانید درخواست خود را به جهت شرکت در برنامه های لیسانس،  تحصیل کارشناسی ارشد در امریکا و دکترای دانشگاه ویسکانسین مدیسون ارائه دهید. در پاییز سال جاری این دانشگاه ۴۵.۹۴۱ متقاضی داشته است که ۵۰.۲ درصد از آنان موفق به دریافت نامه پذیرش شده‌ اند. دانشگاه مدیسون به طور کلی ۷۴۵۹ مدرک لیسانس، ۲۳۷۴ مدرک فوق لیسانس و ۱۳۴۰ مدرک دکترا برای فراگیران بومی و غیربومی صادر کرده است.

دانشکده های University of Wisconsin–Madison

این دانشگاه شامل ۱۴ دانشکده می باشد که نامه برخی از آن ها را در ذیل این متن می توانید مشاهده نمایید.

 • دانشکده علوم کشاورزی و زندگی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده اطلاعات
 • دانشکده زبان‌ ها
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری

از لحاظ رتبه بندی می توان گفت معمولا دانشگاه ها را در ۴ زمینه بررسی جامع می کنند. نتایج، منابع، مشارکت و محیط. براساس موارد ذکر شده می توان گفت، رتبه دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا در رتبه بندی وال استریت ژورنال در سال جاری در میان ۷۹۷ کالج دولتی و خصوصی ۶۵ است و در میان دانشگاه های آمریکا که بصورت دولتی اداره می شوند، در رتبه ۱۳ قرار دارد. در حالت کلی دانشگاه مدیسون عملکرد فوق العاده ای در تعامل داشته است و نمره ۸۴.۷ را از ۱۰۰ نمره کسب کرده است.

دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

به خاطر تقاضای بسیار متعدد شما مخاطبان محترم قرار است، در این قسمت به شرح اسامی تعدادی از رشته های تحصیلی دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا بپردازیم. لطفاً توجه نمایید که اکثر رشته های ذکر شده در مقطع کارشناسی در دسترس می‌ باشند.

رشته های تحصیلی دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

کارشناسی اقتصاد کشاورزی و کاربردی

کارشناسی مدیریت بازرگانی

کارشناسی زراعت

کارشناسی هنر

علوم دامی

تاریخ

هنر

استودیو هنری زبان ها و فرهنگ های آسیایی

نجوم

فیزیک

بیوشیمی

زیست شناسی

مهندسی پزشکی

کسب و کار

تجارت بین الملل BBA

نقشه برداری و سیستم های اطلاعات جغرافیایی

علوم کامپیوتر

اقتصاد

مطالعات آسیای شرقی

حقوق و خدمات معلولین

مهندسی هسته‌ ای

علوم دارویی

مطالعات دینی

بیهوشی

روانشناسی

مشاوره

پزشکی فوری

فضانوردی

حشره شناسی

ژنتیک

علوم قضایی

رادیولوژی

پرستاری

اورولوژی

پردیس های دانشگاه ویسکانسین

دانشگاه معتبر و دارای جایگاه بالای علمی ویسکانسین علاوه بر اینکه خود در ارائه بهترین خدمات آموزشی کم نگذاشته است بلکه خدماتی دیگری را ارائه داده و پردیس و تعدادی از کالج های آمریکا که در این دانشگاه هستند، نیز بسیار مورد توجه و خوش درخشیده است. در رابطه با پردیس این دانشگاه باید گفت که پردیس اصلی آن دارای مساحتی به متراژ 378 هکتار می باشد که محل قرارگیری آن، در جنوب دریاچه مندوتا می باشد. پردیس این دانشگاه در رتبه بندی های متفاوت جهانی، رتبه زیباترین پردیس ها را به خود اختصاص داده اند. برخی از مهم ترین پردیس های دانشگاه ویسکانسین مدیسن (University of Wisconsin–Madison) عبارتند از:

 • ساختمان بیوشیمی دلوکا: این پردیس بخشی از مجتمع Hector F. DeLuca می باشد که در سال 1912 ساخته و در سال 2012 دوباره تعمیر شد. این ساختمان، دپارتمان شیمی بیومولکولی است که متشکل از تاسیسات دپارتمان بیوشیمی نیز می شود.
 • تالار اقامتی چادبورن: تالار اقامتی چادبورن به سال 1950 بازمی گردد که در سال 2007 الی 2010 تعمیر شده و به سالن غذا خوری متصل می باشد.
 • Hoofer Badger: Hoofer Badger محل گالری های هنری، سالن سینما، تئاتر اتحادیه ویسکانسین، فروشگاه صنایع دستی دوره ها و امکاناتی را برای فعالیت های هنری و صنایع دستی فراهم آورده است.

رنکینگ دانشگاه ویسکانسین-مدیسن (UW–Madison)

رنکینگ دانشگاه ویسکانسین مدیسن (University of Wisconsin–Madison) نشان دهنده جایگاه و اعتبار علمی این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان می باشد. موسسه های رتبه بندی جهانی براساس معیارهای مشخص که همگی برگرفته از ایده آل های جهانی برای یک دانشگاه می باشد، اقدام به رتبه بندی این دانشگاه کرده اند که در جدول زیر شرح داده شده است:

رده بندی جهانی سازمان QS

83

رده بندی جهانی سازمان THE

58

رده بندی جهانی سازمان U.S. News & World Report

52

رده بندی جهانی سازمان ARWU

31

رده بندی کشور سازمان THE

58

رده بندی کشور سازمان Forbes

49

نحوه دریافت پذیرش از دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

شایان ذکر است، برای این که درخواست شما برای پذیرش بررسی شود، بایستی در کنار درخواستتان هزینه درخواست غیرقابل استرداد یا معافیت از هزینه ارسال شود. بعلاوه تمامی اسناد و مدارک می بایستی در تاریخ های تعیین شده برای دانشگاه ویسکانسین ارسال شوند. این دانشگاه تا زمانی که تمامی اسناد را دریافت نکند ،درخواست شما را مورد بررسی قرار نمی‌ دهد. به طور کلی برای پردازش برنامه ها از اول سپتامبر آغاز می‌ شود. اکیداً توصیه می‌ کنیم؛ که زمان کافی برای جمع‌ آوری مدارک فراهم نمایید. البته پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدامی نرخ قبولی این دانشگاه را مورد ارزیابی جامعه قرار دهید زیرا نرخ قبولی به شما می‌ گوید که دانشگاه مربوطه تا چه حد رقابتی است. طبق آخرین آمار مسئولین این دانشگاه اعلام کرده اند که از هر ۱۰۰ نفر ۵۲ نفر را پذیرفته اند. این بدان معناست که دانشگاه ویسکانسین نسبتاً دانشگاه انتخابی می باشد. این دانشگاه از شما می خواهد که یکی از مدارک آزمون SAT وACT  را ارائه دهید. اگر یکی از این مدرک یاد شده را ارائه ندهید، ممکن است نامه ردی دریافت نمایید. مدارکی که در ذیل آورده شده اند، مدارک مورد نیازی می باشند که توسط دانشگاه ویسکانسین تعیین شده اند.

 • ارائه مدرک ACT, SAT
 • داشتن معدل حداقل ۳.۸۶
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس، تافل و یا pte
 • ارائه دو مقاله
 • پرداخت هزینه درخواست
 • ارائه یک نامه توصیه شده یا همان توصیه نامه
 • برای شرکت در برنامه‌ های دانشگاه مدیسون بایستی مدرک مقطع قبلی خود را ارائه دهید

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه ویسکانسین

دانشگاه ویسکانسین مدیسن (University of Wisconsin–Madison) برای پذیرش دانشجو، شرایطی را پیش روی آنها قرار داده است که یکی از مهم ترین آنها مربوط به مدرک زبان می باشد. شرح دقیق مدرک زبان مورد نیاز اپلای آمریکا برای دانشگاه ویسکانسین را می توانید در لیست زیر مشاهده فرمایید:

 • مدرک زبان   نمره مورد قبول
 • آیلتس 6.5 تا 7.5
 • تافل   95 تا 105

ددلاین دانشگاه ویسکانسین (UW–Madison)

تاریخ های ددلاین هر دانشگاه تعیین می‌کند که افراد در صورت دارا بودن شرایط و مدارک می توانند پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را اخذ نمایند یا خیر. در واقع اگر در آن زمان خاص متقاضیان درخواست خود را برای پذیرش تحصیلی دانشگاه ارسال نمایند به پرونده آنها رسیدگی می شود تاریخ ددلاین دانشگاه ویسکانسین (University of Wisconsin–Madison) که شامل جزییات زیر است:

ترم پاییز

ترم بهار

1 نوامبر

1 اکتبر

شهریه دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

شهریه بخشی از هزینه های دانشجویی است که برای تجربه علمی سالانه توسط دانشجویان غیر بومی پرداخت می‌ شود. در واقع شهریور بخشی از هزینه کلی حضور در دانشگاه ویسکانسین می باشد. از آن جا که نرخ شهریه با زمان تصویب بودجه ایالتی مرتبط است، اداره بودجه مدیسون به طور کلی قادر به تعیین و انتشار نرخ ترم های پاییز و بهار آینده در اوایل ماه اوت است. در حالت کلی شهریه و هزینه های سال جاری توسط هیئت مدیره ویسکانسین به تاییدیه رسیده است. شهریه دانشجویان غیر بومی مقطع لیسانس که می بایستی به هنگام ثبت‌ نام به دانشگاه مربوطه بپردازند، تقریبا ۳۸.۶۵۴ دلار می باشد. ولی دانشجویان غیر بومی و یا به عبارتی شهروندان غیر اتحادیه اروپا زمانی می‌ توانند مشغول به تحصیل در دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا در مقطع فوق لیسانس شوند که، سالانه ۲۵.۵۴۸ دلار هزینه بپردازند. علاوه بر شهریه هزینه های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در حساب دانشجو ارزیابی شود. بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم با یک برنامه‌ریزی دقیق در دانشگاه ویسکانسین آمریکا ثبت نام نمایید و قبل ان هزینه های تحصیل در آمریکا را براورد کنید.

دانشگاه ویسکانسین مدیسون

هزینه زندگی دانشجویی در University of Wisconsin-Madison

هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان و تحصیل در دانشگاه مورد نظر، پارامترهای مختلفی از جمله شهریه دانشگاه، هزینه‌های حمل و نقل، پوشاک، کتاب های آموزشی و... را در بر می گیرد و افراد باید محاسبه دقیقی از همه این هزینه ها برای ورود به دانشگاه مورد نظر داشته باشند.

رسیدن به عدد نهایی در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی دانشگاه ویسکانسین، اگر شهریه این دانشگاه را فاکتور بگیریم برای موارد دیگر باید به نوع و وضعیت زندگی افراد را هم در نظر بگیریم. اما اگر بخواهیم بر اساس استانداردهای کلی به یک میانگین در این رابطه برسیم با توجه به قیمت و هزینه حدودی شهریه دانشگاه ها که که ۳۸ هزار دلار می باشد و حداقل هزینه زندگی در این کشور که ماهیانه ۱۵۰۰ تا 3۰۰۰ دلار تخمین زده شده است، هزینه زندگی دانشجویی در University of Wisconsin-Madison در جدول زیر خلاصه می شود:

نوع هزینه

مبلغ

شهریه

38000 دلار بصورت سالایانه

خوابگاه دانشجویی

16000 دلار سالیانه

خوراک

700 الی 1000 دلار ماهیانه

پوشاک

500 الی 1000 دلار ماهینه

حمل و نقل

200 الی 500 دلار ماهیانه

هزینه های فرعی

500 الی 700 دلار ماهیانه

 

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه بوفالو آمریکا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه بوفالو آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی از دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا یک روش عالی برای کمک به کاهش هزینه‌ های تحصیلات دانشجویان غیر بومی و شهروند است. در واقع بورس تحصیلی نوعی کمک‌ های بلاعوض یا به عبارتی نوع هدیه محسوب می‌ شود که نیازی به بازپرداخت ندارند. دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا، دانشکده و مدارس آن براساس فعالیت ها و رزومه محصلان ثبت نامی بورسیه تحصیلی اعطا می نمایند. برای این که بدانید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارید یا خیر بایستی به رزومه تحصیلی و سوابق تحصیلی خود توجه نمایید. اگر رزومه شما قوی باشد و به نسبت دیگر فراگیران برتر می باشید، برای کمک هزینه تحصیلی در نظرگرفته می شوید. در نظر داشته باشید که دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا اکثر بورس های تحصیلی را به صورت رقابتی برای دانشجویان رشته لیسانس در نظر گرفته است. در جدولی که در زیر مشاهده می نمایید، اسامی تعدادی کمک هزینه تحصیلی و جوایز ذکر شده است.

بورس تحصلی فصل پورتلند

بورس تحصیلی فصل آنتیگو

بورسیه تحصیلی لیسانس ملی

بورس تحصیلی کارشناسی Kemper K. Knapp RURAL

جایزه بورس تحصیلی ملی

بورس تحصیلی لیسانس انتقال

بورس تحصیلی فصل پورتلند

بورس تحصیلی Chiris L. Christensen

خوابگاه های دانشگاه ویسکانسین (UW–Madison)

دانشگاه ویسکانسین (University of Wisconsin–Madison) خدمات رفاهی متعددی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که یکی از این خدمات، خوابگاه های دانشگاه می باشد. دانشگاه ویسکانسین دارای ۱۹ ساختمان خوابگاهی می باشد که به دانشجویان مجرد و متاهل با خدماتی همچون: اینترنت، اتاق های مبلمان، خدمات نظافت و غیره در ازای پرداخت مبلغی حدود ۱۰ هزار دلار به طور سالانه به دانشجویان اعطا می شود. دانشجویان می توانند از اتاق های دو نفره تک نفره و غیره برای اسکان بهره مند شوند. شما نیز بعد اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و دریافت اپلای این دانشگاه، به استفاده از این خدمات امیدوار باشید.

مشاهیر دانشگاه ویسکانسین

با توجه به اهمیت جایگاه و اعتبار دانشگاه ویسکانسین انتظار می‌رود که افراد فرهیخته و مشهور بسیاری این دانشگاه را برای رشد و پیشرفت خود انتخاب کرده باشند که امروزه تبدیل به چهره های سرشناسی در سراسر دنیا شده باشند. این افراد که تعدادشان کم نیست را در ادامه ذکر نموده ایم:

 • پول بویر: برنده جایزه نوبل شیمی
 • آروین نییر: برنده جایزه نوبل پزشکی
 • گونتر بلوبل: برنده جایزه فیزولوژی
 • سل بلو: برنده جایزه نوبل ادبیات
 • استنفورد مور: برنده جایزه نوبل شیمی
 • دکتر علی شریعتی: استاد دانشگاه و فرهیخته ایرانی
 • فرید مسرور: استاد فلسفه
 • بهمن مهری: استاد دانشگاه صنعتی شریف

امکانات دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا

دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا با بیش از ۴۵ هزار دانشجو به نمایندگی از ۵۰ ایالت و ۱۳۴ کشور جامعه متنوع، پر انرژی و دائماً در حال حرکت است. شما با مهاجرت به آمریکا و حضور در این دانشگاه می توانید در خیابان پر جنب وجوش مدیسون قدم بزنید و هنگام گردش در اطراف میدان کاپیتول، از زیبایی های بزرگترین بازار کشاورزان لذت ببرید. شما با حضور در شهر مدیسون می توانید از غروب آفتاب خیره کننده و موسیقی زنده لذت ببرید. بعلاوه شما می‌ توانید به ۳۷۰ رستوران و فروشگاه که در مرکز شهر مدیسون وجود دارد، بروید و از امکانات آنان استفاده کنید. این شهر مکان هایی برای اقامت دانشجویان نیز در نظر گرفته است. ناگفته نماند که، فراگیران علاقه‌ مند به فعالیت‌ های ورزشی می‌ توانند در سالن های ورزشی این دانشگاه فعالیت کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت ویسکانسین مدیسون آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ بدون مدرک زبان می توان پذیرش دانشگاه ویسکانسین را به دست آورد؟

خیر شروط اصلی ورود به ویسکانسین دارا بودن مدارک زبان مورد تایید این دانشگاه می باشد.

✅ شهریه تحصیلی دانشگاه ویسکانسین چقدر است؟

با توجه به رشته و مقطع تحصیلی که افراد در این دانشگاه به تحصیل می پردازند، مبلغی حدود ۳۸ تا ۵۰ هزار دلار به صورت سالیانه است.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاه ویسکانسین وجود دارد؟

یکی از شرایط ورود به این دانشگاه پرداخت شهریه های تعیین شده از سوی دانشگاه می باشد و در صورت بهره مندی از بورسیه تحصیلی قادر به معاف شدن از پرداخت شهریه و هزینه تحصیل دانشگاه در این کشور می باشد.

✅ دانشگاه ویسکانسین-مدیسن دارای خوابگاه است؟

خدمات خوابگاه برای دانشجویان بین المللی در ازای پرداخت هزینه در نظر گرفته شده است.

سخن پایانی

دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا یکی از دانشکده های ایده آل و به عبارتی گل سرسبد دیگر دانشگاه های موجود در شهر ویسکانسین آمریکا می باشد. همانطور که مشاهده نمودید در موضوعات فوق در رابطه با دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا و شهریه دانشگاه ویسکانسین مطالب بسیار قابل توجهی ارائه دادیم. در این قسمت تصمیم داریم در خصوص دانشگاه مربوطه خلاصه وار مطالبی قرار دهیم. کشور آمریکا همچنان به عنوان یکی از مقصدهای درجه یک و برتر در میان مهاجرین شناخته شده است و معمولاً برخی از فراگیران و یا به عبارتی محصلان بنا به شرایطی که دارند، تصمیم به تحصیل در دانشگاه ویسکانسین مدیسون را می گیرند. دانشگاه مربوطه اکثر دوره‌ های تحصیلی و بورس های تحصیلی را در سطح لیسانس ارائه می‌ دهد. اگر مایل هستید، در آینده تحصیلی و شغلی خود، به گزینه های فراوانی دست یابید، پیشنهاد می‌ کنیم در این دانشگاه دولتی ثبت نام نمایید ولی قبل از ثبت نام حتما با موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و با کارشناسان حاذق و همیشه آماده این موسسه ارتباط بگیرید. زیرا کارشناسانی که در این موسسه مشغول به فعالیت می باشند، از تمامی قوانین کشورها در خصوص تحصیل، کار سرمایه‌ گذاری و غیره مطلع هستند. بنابرین بهترین راهنمای مهاجرت تحصیلی شما نیز می باشند. لطفاً در صورت رضایت از مقاله فوق به جهت رشد و شکوفایی ما ستاره‌ های ارزشمند و طلایی زیر را روشن نمایید.

امتیاز 4.17 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان