معرفی دانشگاه بوفالو در آمریکا

بدون نظر

دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) با رتبه 124 در 3 پردیس دانشگاهی یکی از همکاران دانشگاه ایالتی نیویورک می باشد که ما در این مقاله به بررسی شرایط پذیرش دانشگاه بوفالو و هزینه های تحصیل در آن خواهیم پرداخت. برای ورود به این دانشگاه نیاز است مدارک آزمون های آکادمیک مثل SAT یا GRE و... را داشته باشید. موسسه MIE با بررسی سایت دانشگاه بوفالو در امریکا مطالب جامعی از معرفی راه تهیه کرده. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر بخش دیدگاه ها اخر همین نوشتار و مشاوره رایگان تلفنی در اختیار شماست.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تصویری از پردیس دانشگاه بوفالو در آمریکا

معرفی دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو | University at Buffalo

دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو یک دانشگاه دولتی برجسته تحقیقاتی در آمریکا است. تاریخ تاسیس این دانشگاه مطرح به 1846 بر می گردد. این دانشگاه به عنوان مرکز پیشرو در زمینه تحقیقات دانشگاهیان شناخته می شود. در UB، کار تیمی از اهمیت بالایی برخوردار است همین امر سبب شده اساتید، دانشجویان و کارکنان را در سراسر رشته‌ها گرد هم آیند و با چالش‌های جهانی فوری مقابله کنند. همه دانشجویان بواسطه شبکه آموزش تجربی نوآورانه این دانشگاه از سال اول فرصت شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی و راهنمایی را کسب خواهند کرد که خود جنبه سطح بالای آموزشی جهت تحصیل در آمریکا است.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در آمریکا و انگلستان


پردیس های دانشگاه Buffalo

دانشگاه بوفالو یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با پردیس هایی در بوفالو و آمهرست، نیویورک است. سه پردیس شمال، جنوب و مرکز محوطه دانشگاه را تشکیل داده اند.

 • پردیس شمال: در حومه شهر آمهرست قرار گرفته و آغاز به کار آن به سال 1970 بر می گردد. بخش اداری دانشگاه در این پردیس فعالیت می کنند. 11 سالن اقامت دانشجویی و 5 مجتمع آپارتمانی و اماکن رفاهی و تفریحی نیز بخش قابل توجهی از محوطه پردیس شمال را دربر گرفته اند.
 • پردیس جنوب: که پردیس خیابان اصلی نیز معروف است در سال 1910 ساخته شده و 53 ساختمان را در بر می گیرد. از سالن های پردیس جنوب به عنوان اماکن تاریخی و ملی ثبت شده در ایالات متحده یاد شده. دانشکده هایی مانند دانشکده پرستاری، دندانپزشکی، داروسازی و معماری و شهرسازی در این پردیس فعالند. مجتمع تحقیقاتی علوم زیست پزشکی دانشگاه، کتابخانه علوم بهداشتی و دفاتر اداری دیگر تشکیل دهندگان پردیس جنوب محسوب می شوند.
 • پردیس مرکز: سال 2002 راه اندازی شده با 43 ساختمان شامل دانشکده پزشکی و علوم زیست پزشکی جاکوبز و مرکز جامع سرطان.

رتبه دانشگاه بوفالو آمریکا در سازمان های مختلف

دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو در لیست برترین دانشگاه های آمریکا و سطح جهان قرار دارد. در جدول زیر به صورت واضح به رتبه بندی دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) پرداخته شده است.

سازمان های ارزیابی و رتبه بندی جهانی

رتبه اختصاصی

ARWU شانگهای

سطح ملی: 86-106

سطح جهانی: 301–400

رتبه بندی موضوعی دندانپزشکی: 10

رتبه بندی موضوعی BusinessWeek:70

فوربس(مجله تجاری آمریکایی)

سطح ملی: 90

Times Higher Education (تایمز)

سطح ملی: 124

US News & World Report

سطح ملی: 89

سطح جهانی:280

ماهنامه واشنگتن

133

QS

425

دانشکده های University at Buffalo

دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) دارای 13 دانشکده و مرکز آموزشی تحقیقاتی است که هریک از آنها در موضوع مشخصی سرآمد است. جدول زیر لیست این دانشکده ها را شرح داده است:

پزشکی و علوم زیست پزشکی جاکوبز

حقوق

مدیریت

پرستاری

معماری و برنامه ریزی

داروسازی و علوم دارویی

علوم و هنر

بهداشت عمومی و حرفه های بهداشت

دندانپزشکی

مددکاری اجتماعی

تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش

بخش فارغ التحصیلان مرکز جامع سرطان پارک رازول

فنی و مهندسی و علوم کاربردی

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه بوفالو در مقاطع مختلف

دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو (University at Buffalo) متنوع ترین لیست و بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا را در ایالت نیویورک را با بیش از 140 برنامه کارشناسی، بیش از 55 برنامه مدرک ترکیبی، بیش از 220 برنامه کارشناسی ارشد و 95+ برنامه دکترا را در دسترس قرار داده است. رشته های بیشتری در جدول زیر لیست شده اند.

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد

مقطع دکترا

لیسانس حسابداری

کارشناسی ارشد حسابداری

دکتری مهندسی هوافضا

لیسانس انسان شناسی

کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی

دکتری مردم شناسی

آموزش مطالعات اجتماعی

مدرک تحصیلی پیشرفته در دندانپزشکی عمومی

دکتری بیوشیمی

کارشناسی معماری

کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا

دکتری علوم زیستی

لیسانس تاریخ هنر

کارشناسی ارشد مطالعات آمریکا

دکتری بیوفیزیک

کارشناسی بیوشیمی

کارشناسی ارشد معماری

دکتری علوم سرطان

کارشناسی بیوتکنولوژی

کارشناسی ارشد مدیریت هنر

دکتری ارتباطات

 

دانشگاه کلمبیا آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه آریزونا آمریکا

در این مقاله ما جوانب تحصیل دانشگاه آریزونا آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو در مقاطع مختلف

پذیرش ورودی های بین المللی دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) بر اساس نمرات آنها نیست. بلکه یک بررسی جامع از درخواست متقاضیان انجام می شود که نمرات تحصیلی، نمرات آزمون، مقاله و توصیه های دانشجو را در نظر می گیرد.

شرایط پذیرش دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو درمقطع لیسانس

ریز نمرات شامل آخرین 3 سال دبیرستان باید همراه با درخواست ارسال شود ولی گواهی پیش دانشگاهی قبل از ثبت نام باید ارسال شود. این دانشگاه با بررسی ریز نمرات عملکرد تحصیلی فرد را در دبیرستان ارزیابی می کند. علاوه بر این:

 • متقاضیان پیش از اینکه بتوانند تحصیلات خود را در این دانشگاه شروع کنند، می بایست ثابت کنند که معادل دیپلم دبیرستان ایالات متحده را کسب کرده اند.
 • متقاضیانی که هنوز مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نکرده اند هنگام ورود به محوطه دانشگاه برای اخذ مدرک، می توانند مدرکی به همراه داشته باشند که نشان دهد دبیرستان را به پایان رسانده اند.
 • لازم است که متقاضیان ورود به دانشگاه بوفالو آمریکا قبل از درخواست، الزامات رشته خود را مورد بررسی قرار دهند.

دانشجویان کافی است تنها کپی هایی از مدارک خود را ارسال کنند و هر مدرکی که به زبان انگلیسی نوشته نشده باید با ترجمه انگلیسی همراه باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

به طبع شرایط پذیرش برای تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا و دکترای دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) بسته به رشته متقاضی متفاوت است اما به صورت عمومی:

 • مدرک لیسانس برای کارشناسی و فوق لیسانس برای دکترا از یک دانشگاه دولتی معتبر و بسته به رشته مورد درخواست
 • نمرات آزمونهای استانداری مانند GRE, GMAT, LSAT, و...
 • توصیه نامه
 • ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی و دانشگاهی و یا کالج

آزمون های آکادمیک استاندرد در پذیرش دانشگاه بوفالو آمریکا

در پاسخ به چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ باید گفت بسیاری از رشته ها در دانشگاه بوفالو نیاز به شرکت در یک آزمون آکادمیک استاندارد دارند. این آزمون ها شامل:

 • آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE): آزمون عمومی GRE از نزدیک نشان دهنده طرز تفکری است که دانشجو در رابطه با برنامه های تحصیلات تکمیلی امروزی، از جمله تجارت و حقوق، خواهد داشت. به نحوی مهارت استدلال کلامی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی دانشجو سنجیده می شود. مهارت هایی که در مدت زمان طولانی توسعه یافته و به یک رشته تحصیلی خاص مرتبط نیستند اما برای همه رشته ها از اهمیت بالایی برخوردارند.
 • آزمون پذیرش دندانپزشکی (DAT): توسط 66 دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده و 10 دانشکده در کانادا پذیرفته می شود. این برنامه برای ارائه برنامه های آموزشی دندانپزشکی با ابزاری برای ارزیابی پتانسیل موفقیت متقاضیان طراحی شده است. آزمون مذکور 4.5 ساعت طول خواهد کشید و در تمام طول سال توسط مراکز تست Prometric در ایالات متحده، مناطق آن (از جمله گوام، پورتوریکو و جزایر ویرجین) و کانادا ارائه می شود.
 • آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت (GMAT): GMAT داوطلبان برجسته دانشکده بازرگانی در طول فرآیند پذیرش را شناسایی می کند. اینگونه دانشکده در می یابد که داوطلبانی که در آزمون GMAT شرکت می‌کنند، در مورد کسب مدرک کارشناسی ارشد کسب و کار جدی هستند. آنها همچنین می دانند که این یک پیش بینی اثبات شده توانایی دانشجو برای موفقیت است.
 • آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT): دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز برای تحصیل و حتی فعالیت به‌عنوان یک متخصص حقوقی در محیط کسب‌وکار مدرن را ارزیابی می کند و کسب گواهینامه این آزمون قابلیت استخدام و اثربخشی متقاضی را به عنوان یک وکیل بهبود می بخشد.
 • تست قیاس میلر (MAT): یک آزمون ورودی کارشناسی ارشد و دکترا است که توانایی داوطلبان تحصیلات تکمیلی را در تفکر تحلیلی مورد ارزیابی قرار می دهد. آزمون MAT به مدارس تحصیلات تکمیلی کمک می کند تا تشخیص دهند که دانش و توانایی های چه کسانی فراتر از حفظ و تکرار اطلاعات است.
 • آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT): توسط AAMC ایجاد و اجرا می شود، یک آزمون استاندارد و چند گزینه ای است که برای کمک به دفاتر پذیرش دانشکده پزشکی ایجاد شده است تا مسئله، تفکر انتقادی و دانش متقاضی را در مورد رفتار نرمال اجتماعی و مفاهیم و اصول علمی پیش نیاز مطالعه پزشکی را ارزیابی کند.
 • آزمون پذیرش کالج داروسازی (PCAT): به منظور یافتن جایگاه در بین متقاضیان ورود به کالج دارو سازی برگزار می شود.

شرط معدل و مدارک پذیرش دانشگاه بوفالو آمریکا

دانشگاه بوفالو (University at Buffalo) یک مقیاس درجه بندی بر مبنای 4.0 استفاده می کند و گفتنی است که دانش آموزان متقاضی که برای ورود به این دانشگاه درخواست می دهند، معادل 3.0 در آن مقیاس داشته باشند. این همان نمره B یا 83 در مقیاس 100 امتیازی است. به طور واضح می توان گفت:

 • برنامه های دکترا و کارشناسی به حداقل معدل 3.0 نیاز دارند.
 • بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد به 2.5 یا بالاتر نیاز خواهند داشت.

با این حال، این شرط معدل برای تحصیل در آمریکا از برنامه ای به برنامه دیگر بسیار متفاوت عنوان شده و ریزنمرات نیز بسیار موثر است.

تصویری از پردیس دانشگاه بوفالو در آمریکا

بررسی نمرات مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه بوفالو (UB)

همه دانشجویان بین المللی باید مهارت انگلیسی را نشان دهند؛ این شرط می تواند بواسطه گذراندن یکی از آزمون های ذکر شده در زیر و کسب حداقل نمره مورد نیاز در این دانشگاه اپلای آمریکا انجام دهند.

موارد

کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

تافل (IBT)

70

79

ملزومات تافل

8.5

8.5

تافل (PBT) و تافل ITP پلاس

523

550

آیلتس و شاخص آیلتس

6.0

6.5

آکادمیک PTEوPTE Academic Online

50

55

مهارت انگلیسی کمبریج (CPE)

185

185

SAT I ERWS

500

-

CAEL

70

-

CanTEST

4.5

-

ادبیات سطح عالی انگلیسی

4

-

سطح عالی انگلیسی زبان و ادبیات

4

-

موضوع زبان انگلیسی یا انگلیسی سطح AS یا سطح A

C

-

آزمون انگلیسی Duolingo (DET)

105

120

ددلاین اپلای ترم های تحصیلی دانشگاه بوفالو برای دانشجویان بین المللی

امکان ارسال درخواست و اپلای دانشگاه بوفالو آمریکا (University at Buffalo) برای ترم پاییز و ترم بهار فراهم است. اپلای برای برنامه های ترم بهار در ماه اکتبر آغاز می شود همچنین اعلامیه درخواست های ترم پاییز از اواخر ماه نوامبر از سر گرفته می شود. ددلاین اپلای ترم های تحصیلی دانشگاه Buffalo برای دانشجویان بین المللی و دیگر برنامه ها مانند بورسیه در جدول زیر آورده شده است:

نوع برنامه

ترم بهار

ترم پاییز

تشکیل پرونده ترجیحی

1 اکتبر

1 فوریه

بورسیه بین المللی

قابل اجرا نیست

15 دسامبر

دانشکده افتخارات

قابل اجرا نیست

1 دسامبر

ودیعه شهریه

1 دسامبر

1 می

سپرده مسکن

1 دسامبر

1 می

هزینه تحصیل در دانشگاه بوفالو در دوره های مختلف چقدر است؟

هزینه تحصیل در آمریکا برای دانشگاه بوفالو (University at Buffalo) شامل:

 • دانشجویان مقطع کارشناسی 31000 دلار عنوان شده.
 • دانشجویان رشته مدیریت ملزم به پرداخت مبلغی اضافه معادل 1000 دلار خواهند بود.
 • شهریه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت استاندارد 29000 دلار برآورد شده است.
 • هزینه های تحصیل معمولاً سالانه 5 تا 8 درصد افزایش می یابد.

جدول زیر به سوال هزینه تحصیل در دانشگاه Buffalo در دوره های مختلف چقدر است؟ با شفافیت بیشتری پاسخ داده است:

عنوان برنامه های مختلف

شهریه های مقرر شده در هر سال تحصیلی

برنامه های مدیریت تحصیلات تکمیلی

30500 دلار

برنامه های تحصیلات تکمیلی معماری

31000 دلار

برنامه های دندانپزشکی

105000 دلار

برنامه های حقوقی

35500 دلار

برنامه های داروسازی

43000 دلار

برنامه های پزشکی

70500 دلار

برنامه های پرستاری

37500 دلار

هزینه زندگی دانشجویان University at Buffalo

هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجو در هر سال تحصیلی 17000 دلار عنوان شده است. جدول زیر برخی هزینه ها را آورده است:

انواع هزینه

مبلغ برآورد شده

هزینه تجهیزات آموزشی

1000 تا 1500 دلار در هر ترم

هزینه زندگی شامل مسکن و غذا

17000 دلار در سال تحصیلی

هزینه های متفرقه

6430 دلار در سال تحصیلی

بورسیه دانشگاه بوفالو

موارد ذیل انواع بورسیه دانشگاه بوفالو در مقادیر مختلف به دانشجویان بین المللی تازه وارد واجد شرایط ارائه می شود:

 • بورسیه پذیرش بین المللی: این بورس ممکن است با سایر بورسیه های تحصیلی آمریکا در UB ترکیب شود. استفاده از این بورسیه برای دانشجویان سال اول ورودی که به صورت تمام وقت ثبت نام خواهند شد، آزاد است. بهره مندی از این بورسیه فقط برای متقاضیان ترم پاییز (نه بهار، تابستان یا زمستان) امکان پذیر خواهد بود.
 • استخدام دانشجویی: کار در محوطه دانشگاه راهی عالی برای کمک به پرداخت هزینه های تحصیلی و کسب تجربه کاری ارزشمند است. این مهم تحت عنوان بورسیه به دانشجویان درخواست کننده اختصاص می یابد.
 • بورسیه های تحقیقاتی سازمانی پسا دکتری آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM Ed OPRF): اداره آموزش STEM (EDU) برنامه کمک هزینه های تحقیقاتی STEM Education (STEM Ed PRF) پروژه های کمک هزینه تحصیلی پسادکتری را که برای تقویت دانش تحقیقاتی، مهارت ها و شیوه های تحقیقات STEM Education توسط فارغ التحصیلان اخیر دکترا در STEM، STEM Education طراحی شده اند، تامین می کند.

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه بوفالو (UB)

UB بیش از دوازده سالن اقامت به همراه پنج مجتمع آپارتمانی پردیس دارد. زندگی در دانشگاه دانشجویان را در قلب زندگی دانشگاهی قرار می دهد و دسترسی به کلاس، مطالعه و ملاقات با افراد جدید را آسان تر می کند. مراکز غذاخوری مسکونی، فودکورت‌ها، کامیون‌های حمل غذا و فروشگاه‌های اسنک برای هر سلیقه‌ای مناسب هستند. خوابگاه ها در دانشگاه بوفالو و تالارهای اقامتی در پردیس شمال دانشگاه بوفالو شامل:

 • مجتمع الیکات: این مجتمع دارای اتاق های مبله و راحت بعلاوه میز و صندلی و تخت خواب های بسیار راحت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
 • مجتمع فرمانداران: این اقامتگاه هم در پردیس شمال قرار گرفته است و دارای اتاق های دونفره مبله با امکانات کامل است.
 • گریند هال: این اقامت گاه هم در پردیس شمال است این خوابگاه منحصر بفرد ‌که مختص دانشجویان سال دوم است دارای اتاق های مجهز و مبله است.

اقامتگاه های موجود در پردیس جنوب دارای بوتیک ها و رستوران های فعالی است که سهولت در خرید را برای دانشجویان ساکن بهمراه دارد. سالن های سینما، سوپر مارکت ها نیز بخشی از امکانات رفاهی این خوابگاه دانشجویی است.

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه بوفالو (UB) که در محوطه این مرکز فعال هستند شامل:

 • مراکز ورزشی و تفریحی: دانشجویان می توانند با دوستان خود در کلاس های یوگا شرکت کنند و یا برای پیاده روی به محوطه دانشگاه بروند.
 • خشکشویی: دانشجویان می توانند لباسهای خود را به صورت رایگان شستشو دهند و از این امکانات استفاده نمایند.
 • اینترنت وای فای: سالن های اقامتی و آپارتمان ها که دانشجویان در آنها ساکن هستند به اینترنت وای فای مجهز هستند.
 • پست و تحویل بسته: در دانشگاه امکان پست بسته و تحویل بسته های پستی برای دانشجویان فراهم است. هر اقامتگاه و مسکن دانشجویی به یک مرکز پست مجهز است.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آمریکا در دانشگاه بوفالو

امکان کسب اقامت دائم به روش های مختلفی برای دانشجویان دارای ویزای تحصیلی وجود دارد. ازدواج، ویزای کار و دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای آمریکایی، انجام خدمت سربازی برای ارتش این کشور، برنده شدن در لاتاری این کشور و حتی پناهندگی از روش های اقامت پس از تحصیل در دانشگاه بوفالو (University at Buffalo) محسوب می شوند. دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی آمریکایی و یا جذب بواسطه نیاز به نیروی کار می تواند فارغ التحصیلان را به اقامت آمریکا برساند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه بوفالو آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ رتبه دانشگاه بوفالو آمریکا در رنکینگ شانگهای چند است؟

رتبه اختصاص داده شده به این دانشگاه در سطح ملی: 106 تا 86 و در سطح جهانی 301-400 عنوان شده است.

✔️ آزمون پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه بوفالو آمریکا چگونه برگزار می شود؟

این آزمون به منظور ارزیابی پتانسیل علمی دانشجویان دندانپزشکی برگزار می شود و در 66 دانشکده دندانپزشکی ایالات متحده آمریکا و 10 دانشکده در کانادا مورد پذیرش است.

✔️ دانشگاه بوفالو آمریکا دارای چند پردیس فعال است؟

این دانشگاه دارای 3 پردیس فعال تحت عناوین پردیس شمال، پردیس جنوب، پردیس مرکز است.

✔️ مهم ترین رشته های دانشگاه بوفالو آمریکا کدامند؟

علوم اجتماعی، زیست پزشکی، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، روانشناسی

سخن پایانی

در متن حاضر به بررسی همه جانبه دانشگاه بوفالو آمریکا پرداخته شد. این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح آمریکا شناخته شده است پذیرش دانشجویان را بر مبنای سطح علمی، شرط معدل و موفقیت و کسب نمره بالا در آزمون های آکادمیک استاندارد قرار داده است. شرط معدل برای اکثر دوره های تحصیلی 3 از 4 نمره است و دانشجویان می بایست سطوح مشخصی از زبان انگلیسی را گذرانده باشند. پذیرش این دانشگاه در دو ترم پاییز و بهار منعقد می شود. خوابگاه هایی با امکانات کامل در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و بهره مندی از بورسیه هم برای دانشجویان ممتاز بین المللی امکان پذیر است. دانشجویان ممتاز با سطح علمی بالا می تواند از فرصت پذیرش این دانشگاه استفاده کنند و تجربه تحصیلات بین المللی خود را به دانشگاه بوفالو آمریکا معطوف نمایند. متقاضیان در صورت داشتن هرگونه سوال می توانند با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایند و همزمان از مشاوره رایگان هم بهره ببرند.

امتیاز 3.9 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان