هزینه زندگی در آمریکا

2 فروردین 1402 1 نظر

هزینه زندگی در آمریکا، مخارج زندگی در آمریکا و هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت همچنین برای مطالعه بیشتر و مقایسه لینک ها و جداولی از بخش های مختلف هزینه زندگی در آمریکا ارائه شده است. کشور آمریکا جزو قدرتمند ترین و تاثیر گذار ترین کشور های جهان با اقتصاد بسیار قدرتمند و داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و تنوع آب و هوایی بسیار بالا همواره جزو مقاصد اصلی مهاجرت به خصوص برای ایرانیان بوده است. ایالات متحده آمریکا یک کشور فوق العاده پیشرفته و دارای تنوع فرهنگی بسیار بالا می باشد. اقتصاد کشور آمریکا بر مبنای میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بوده وکمپانی های بسیار مطرح در سطح جهان مانند شرکت اپل، آمازون، میکروسافت، فیسبوک و بسیاری از کمپانی های مطرح دیگر در این کشور قرار دارند که یک اقتصاد بسیار قدرتمند را ایجاد می نماید و این امر موجب ایجاد یک کشور با قدرت سیاسی بالا شده است. سالیان بسیار زیادی است که این کشور از همه فرهنگ ها و پیشینه ها استقبال مورد قبولی داشته و مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت ایجاد نموده است و شایان ذکر است که در حال حاضر در حدود دویست ملیت متفاوت در این کشور زندگی می نمایند. نظام بهداشت و درمان در کشور آمریکا همواره جزو برترین ها در میان کشور های جهان بوده است و بیمارستان ها این کشور با بودجه بالا، کارمندان کارآزموده و تکنولوژی های روز پزشکی موجب راحتی خیال شهروندان این کشور در شرایط بیماری ها و اتفاقات غیر منتظره می گردد. از سوی دیگر نظام آموزشی در مدارس این کشور بسیار پیشرفته بوده و استاندارد های بسیار بالایی دارد خیال والدین را از دریافت بهترین امکانات تحصیلی آسوده می نماید. دانش آموزان می توانند به مدرسه دولتی و یا در مدارس بین المللی در آمریکا وارد شوند و شروع به تحصیل نمایند و سپس وارد برترین دانشگاه های آمریکا و جهان شوند. موسسه ملک پور همواره تلاش نموده است که بالاترین کیفیت پروسه های مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی را با بهره گیری از کارشناسان برتر برای متقاضیان خود فراهم نماید. این مقاله با پرسش از وکلای محلی آمریکا و جستجو در سایت های معتبر نگارش شده شما بزرگواران همواره می توانید با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس با دفاتر این شرکت از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب این موسسه در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود و خانواده محترمتان بهره مند گردید. در این نوشتار در خصوص هزینه زندگی در آمریکا به عناوینی به شرح زیر خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در ایالت های مختلف آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا در جای جای این کشور تفاوت های بسیاری دارد. این کشور بسیار وسیع با مساحت 9.8 میلیون کیلومتر و جمعیتی در حدود 327 میلیون نفر است. این کشور دارای 50 ایالت است که به صورت فدرال اداره می گردند. وجود ایالت های مختلف در یک کشور با توجه به قوانین و شرایط آن ایالت موجب تفاوت هزینه های زندگی در میان ایالت ها می گردد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر نیویورک بسیار بسیار بالاتر از زندگی در یک شهر روستایی در ایالت تگزاس می باشد. هزینه خرید یا اجاره یک خانه ویلایی با متراژ 2-3 هزار متر و دارای زیر زمین و استخر در حاشیه شهر ها در برخی از ایالت ها ممکن است با هزینه های یک سوئیت 30-40 متری در مرکز شهر نیویورک برابری نماید. ارائه این مثال برای نشان دادن اوج تفاوت در هزینه زندگی در آمریکا می باشد.

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت به آمریکا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد مهاجرت به آمریکا

هزینه های زندگی (cost of living) که یک معیار جهانی می باشد به مقدار پولی گفته می شود که فرد برای حفظ سطح زندگی خود نیاز دارد. هزینه زندگی شامل هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا، حمل و نقل، لباس، مالیات، سرگرمی، تجهیزات و هزینه های تحصیل می شود. برای بهتر نشان دادن هزینه های زندگی در این کشور هزینه های زندگی را در برخی از ایالت های مطرح آمریکا در ادامه این بخش مقایسه خواهیم نمود. بدون شک اطلاع از شرایط زندگی در ایالات مختلف، انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان را راحت تر می کند. هزینه های زندگی، امنیت، آب و هوا، فرهنگ برخورد با مهاجرین و... از مهم معیارهای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان می باشد.

ارزان ترین ایالت های آمریکا

طبیعی است در ابتدای شروع پروژه مهاجرت اندوخنه مالی افراد کم است و برای مهاجرت به دنبال این هستند که بدانند زندگی در کدام شهر ها نسبت به سایر شهر ها ارزان تر است. این بخش از مقاله اطلاعات مفیدی را در این باره به شما خواهد داد.

  • ایالت میسی سیپی

با توجه به آخرین آمار ها در سال 2020 ایالت میسی سیپی رتبه 1 هزینه مهاجرت به آمریکا و زندگی را در بین 50 ایالت آمریکا به خود اختصاص داده است. شاخص هزینه زندگی در ایالت میسی سیپی ۸4.5 می باشد و همچنین کمترین هزینه مسکن در این کشور را دارد. شاخص هزینه های زندگی در آمریکا عددی است که نشان می دهد ایالت و یا شهر مورد نظر نسبت به میانگین هزینه های زندگی در این کشور چه شرایطی دارد و میانگین آمریکا عدد 100 می باشد. مناطقی که شاخص هزینه های زندگی در آن بیشتر از 100 باشد یعنی از میانگین کشور آمریکا گران تر و اگر کمتر باشد یعنی دارای هزینه های زندگی کمتری نسبت به متوسط این کشور است. متوسط قیمت هزینه خرید ملک در این ایالت ۱۲۸ هزار دلار و میانگین نرخ اجاره یک آپارتمان دو خوابه در میسی سیپی ماهانه 795 دلار می باشد. متوسط درآمد در این ایالت سالانه ۴۳,۵۶۷ دلار آمریکا است.

  • ایالت اکلاهما

اکلاهما رتبه دوم کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا با شاخص 87 را دارد. هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز در ایالت اوکلاهما بسیار پایین است به صورت میانگین هزینه یک آپارتمان دو خوابه ماهانه ۸۷۹ دلار هزینه دارد و هزینه مورد نیاز برای خرید یک ملک به صورت متوسط ۱۳۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این ایالت همچنین دارای هزینه حمل و نقل پایینی می باشد. اوکلاهما همچنین به طور قابل توجهی دستمزد پایینی دارد. و دستمزد در این ایالت تنها 46159 دلار در سال می باشد.

  • ایالت آرکانزاس

آرکانزاس با شاخص 87.8 سومین شاخص کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا می باشد. مسکن، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی به ویژه در آرکانزاس کمتر از سایر مناطق کشور است. دستمزد زندگی در این ایالت تنها 44،571 دلار می باشد.

گرانترین ایالت های آمریکا

واضح است که هرچه شهر ها مدرن تر، پیشرفته تر و مجلل تر باشند و امکانات رفاهی آنها بالاتر باشد، تبدیل به شهر های گران قیمت می شود که هزینه های زندگی در آنها بالاتر خواهد بود برخی از شهر ها و ایالت های گران قیمت در آمریکا عبارتند از:

  • ایالت هاوایی

ایالتی با بیشترین شاخص هزینه زندگی هاوایی است که شاخص آن 196.3 است. این بدان معناست که هزینه زندگی در هاوایی 96.3٪ بیشتر از میانگین ایالات متحده آمریکا می باشد. هزینه مسکن نیز در ایالت هاوایی عدد بسیار بالایی است در این ایالت یک اتاق دو خوابه در هر ماه حدود 388.65 دلار هزینه انرژی دارد و متوسط قیمت خانه حدود 1,158,492 دلار است. مواد غذایی نیز در هاوایی بسیار گران تر است زیرا جزیره ای است و بیشتر کالاها باید به آنجا حمل شوند.

  • ایالت کلمبیا

ایالت کلمبیا دارای بالاترین شاخص هزینه زندگی 161.1 و رتبه دوم گرانترین هزینه های زندگی در آمریکا را دارد. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه با قیمت ماهانه در حدود 2776 دلار آمریکا می باشد. دستمزد زندگی در دی سی 67،867 دلار است که بالاترین میزان در کشور است.

  • ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا با شاخص 138.5 سومین بالاترین هزینه زندگی را دارد. بعد از ایالت هاوایی، هزینه زندگی در کالیفرنیا دارای بالاترین شاخص حمل و نقل 132.4 می باشد، به لطف قیمت های بسیار معروف بنزین (بالاترین نرخ در این کشور). شاخص مسکن 196.5 است و هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه 2495 دلار در ماه می باشد که حتی بیشتر در شهرهایی مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو می باشد.

میزان درآمد در آمریکا

در این زیر عنوان از مقاله هزینه زندگی در آمریکا به میزان درآمد در آمریکا خواهیم پرداخت. میانگین درآمد فرد در کشور آمریکا سالانه حدود 51,168 دلار در سال درآمد دارد پایین‌ترین میانگین حقوق سالانه ۱۱,۹۰۰ دلار می‌باشد. این میانگین حقوق دربرگیرنده حق مسکن، هزینه حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان تجربه در کار همواره تاثیر بسزایی در میزان حقوق دارد. کارمندان با تجربه به صورت میانگین ۳۲ درصد از افراد تازه کار در آمریکا در همه صنایع و رشته ها درآمد بیشتری اخذ می نمایند. در آمد در آمریکا برای افراد متخصص با تجربه بالاتر از پنج سال به صورت میانگین ۳۶ درصد از افراد با سابقه کمتر از 5 سال بالاتر است. برای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان میزان درآمد در ایالت های مختلف می تواند بسیار پر اهمیت باشد البته شایان ذکر است تنها میزان درآمد نمی تواند معیار انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان و دیگر علاقه مندان به آمریکا باشد و معیار های بسیاری مانند شرایط بیمه های تامین اجتماعی و شرایط و هزینه های درمانی و کیفیت زندگی و امنیت منطقه نیز جزو عوامل اصل هستند. در جدول زیر میانگین درآمد در آمریکا در برخی از ایالت ها نمایش داده شده است.

ردیف

نام ایالت

متوسط حقوق به دلار

1

آتلانتا

88400

2

آستین

103000

3

بالتیمور

89700

4

بوستون

95500

5

بریستول

74200

6

شیکاگو

101000

7

سینسیناتی

74900

8

کلیولند

77400

9

دالاس

104000

10

دنور

94600

11

دیتروید

95500

12

هونولولو

73900

13

هیوستون

109000

14

ایندیاناپولیس

92800

15

کانزاس سیتی

85300

16

جکسون ویل

100000

17

کنت

73100

18

لاس وگاس

89200

19

لوسانجلس

106000

20

ممفیس

93100

 

مقاله ویزای کار آمریکا اطلاعات مفیدی را در این خصوص به شما خواهد داد. در ادامه در جدول زیر میانگین درآمد برخی از مشاغل در کشور آمریکا نمایش داده شده است.

متوسط درآمد برای مشاغل مختلف

لیست مشاغل

$25,790

کپی کننده

$60,405

تحلیلگر مالی

$83,559

طراح گرافیک

$52,253

برنامه نویس کامپیوتری

$79,717

مدیر تولید

$97,060

کارمند پذیرش

هزینه یک ماه زندگی در امریکا

اولین موضوعی برای مهاجرت به کشوری که مقصد ذهن متقاضی مهاجرت را درگیر می کند هزینه های مربوط به زندگی در کشور مقصد می باشد. مهمترین هزینه هایی که قبل از مهاجرت باید از آن اطلاع داشته باشیم عبارت است از هزینه خوراک، حمل و نقل، اجاره اقامتگاه ، هزینه های شارژ ساختمان، قیمت پوشاک، هزینه شارژ ساختمان اینترنت و.... از جمله موارد بسیار مهمی هستند که جز هزینه های اولیه زندگی محسوب می شوند. کشور آمریکا از جمله کشور های گران دنیا محسوب می شود به خصوص اگر شما شهر های بزرگ مانند نیویورک و کالیفرنیا و.. را برای اقامت انتخاب کرده باشید هزینه زندگی در آمریکا و هزینه های سرباری شما بیشتر خواهد بود. برای اطلاع از هزینه زندگی در اوهایو آمریکا روی عبارت رنگی کلیک کنید. جداول زیر هزینه یک ماه زندگی در آمریکا را در به صورت میانگین قرار داده است.

جدول میانگین هزینه های یک ماه زندگی در امریکا برای هر فرد (به دلار)

هزینه مواد غذایی برای وعده های غذایی که در یک ماه مصرف می شود

370.00

اجاره مسکن 85متری مرکز شهر

2197.00

هزینه کلی کرایه راه تاکسی و اتوبوس

389

هزینه باشگاه و ورزش

68.87

خدمات رفاهی

182.23

لباس و کفش

14.79

هزینه آب و نوشیدنی

14.99

هزینه رستوران در ماه

105.00

تفریحات و خورد و خوراک خارج از منزل

29.65

 

پاسپورت آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: پاسپورت آمریکا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد پاسپورت آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه اجاره خانه در آمریکا

مقایسه هزینه اجاره خانه خانه در شهر های مختلف آمریکا در این بخش بررسی شده. اصولا در همه جای دنیا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و مدرن و پیشرفته نسبت به بقیه شهر های یک کشور بالاتر می باشد هزینه زندگی در آمریکا نیز در شهر های بزرگ نسبت به شهر های کوچک تر بیشتر می باشد. جدول زیر هزینه اجاره خانه در آمریکا در شهر های مختلف را با یکدیگر مقایسه نموده است.

نام شهر

هزینه آپارتمان یک خواب داخل شهر

هزینه آپارتمان یک خواب خارج شهر

هزینه آپارتمان سه خواب داخل شهر

هزینه آپارتمان سه خواب خارج شهر

نیویورک

3,540

2,337

7,100

4,157

سانفرانسیسکو

3,181

2,562

5,461

4,325

سیاتل

2179

1725

3979

3016

لس آنجلس

2435

1765

4384

3479

شیکاگو

1,946

1,379

3,708

2,359

هزینه خرید خانه در آمریکا

همانطور که در قبل اشاره هزینه زندگی در آمریکا در شهر های مختلف با هم متفاوت می باشد زندگی در شهرهای بزرگ گرانتر از شهرهای کوچک و حاشیه ای می باشد از جمله شهرهایی که هزینه مسکن حمل و نقل و غیره در آنها نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر می باشد نیویورک، سانفرانسیسکو، سیاتل لس آنجلس می باشد اگر شما قصد دارید مدیریت هزینه های زندگی را دارید می توانید برای زندگی به شهرهای کوچک تر و یا حاشیه شهر های بزرگ مهاجرت کنید تا هزینه های زندگی تان مدیریت شود در این بخش از مقاله هزینه خرید خانه در آمریکا در شهرهای زیر مقایسه با یکدیگر می شود.

نام شهر

هر متر آپارتمان داخل شهر (دلار)

هر متر آپارتمان اطراف شهر

(دلار)

نیویورک

15600

9433

سانفرانسیسکو

11,507

9,597

سیاتل

6763

4827

لس آنجلس

9117

5794

شیکاگو

4957

2211

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا و دانشگاه های این کشور برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به آمریکا به قصد تحصیلی را دارند از موارد بسیار مهم و سر نوشت سازی است که در صورتی که توان پرداخت هزینه زندگی در آمریکا را نداشته باشند و یا نتوانند بورس تحصیلی دریافت کنند از این نعمت بی بهره خواهند ماند برای اطلاع از هزینه های تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف جدول پیش رو شما را راهنمایی می کند.

محل تحصیل

مقطع

هزینه تحصیل به دلار

کالج

لیسانس

200

دانشگاه خصوصی

لیسانس

32هزار

دانشگاه خصوصی

ارشد

35 هزار دلار

دانشگاه های دولتی

لیسانس

24 هزار

دانشگاه های دولتی

ارشد

30 هزار

قیمت مواد غذایی در آمریکا

اصولا تصور بر این است که قیمت مواد خوراکی و غذایی در یک کشور در همه استان ها یکی باشد اما این تصور اشتباه است و قیمت مواد غذایی در شهر های مختلف با یکدیگر متفاوت است جدول زیر میزان نوسان را در باره قیمت مواد غذایی در آمریکا در شهر های مختلف نشان می دهد که این موضوع به صورت مستقیم روی هزینه زندگی در آمریکا تاثیر گذار است.

مواد غذایی

نیویورک

سیاتل

سانفرانسیسکو

شیر

1.18

1.07

1.49

برنج

7.3

5.12

5.16

فیله مرغ (یک بسته)

14.26

13.61

14.80

سیب (یک کیلو)

5.4

6.10

6.74

موز(یک کیلو)

2.79

2.7

3.6

هر قرص نان (500 گرمی)

3.96

3.9

4.2

گوشت گاو (یک کیلو )

20.72

16.87

17.88

تخم مرغ(12 عدد)

3.73

3.5

4.95

سیب زمینی(یک کیلو)

4.74

3.09

3.9

قیمت لباس در امریکا

اصولا برای قیمت گذاری نهایی یک محصول موارد زیادی مثل حمل و نقل اجاره بهای مغازه و... دخیل می باشد این جدول شما را برای اطلاع از قیمت لباس در امریکا در سه شهر نیویورک سیاتل و سانفرانسیسکو راهنمایی می کند.

نوع لباس

نیویورک

سیاتل

سانفرانسیسکو

شلوار جین

62

50.85

57.63

لباس تابستانی

59

41

45

کفش دویدن

94

87.41

80.23

کفش چرم

151

115.95

113.37

هزینه حمل و نقل عمومی در آمریکا

از جمله موارد مهمی که بر روی هزینه زندگی در امریکا بسیار تاثیر گذار می باشد اجاره بها و هزینه حمل و نقل عمومی در آن شهر می باشد هزینه حمل و نقل عمومی در آمریکا به شرح زیر می باشد:

نوع حمل ونقل

هزینه به دلار

بلیط یک طرفه حمل و نقل داخل شهر

2.50

یک کورس تاکسی

3.25

تاکسی تلفنی(1 کیلومتر)

1.62

تاکسی دربسته (یک ساعت)

30

هزینه تفریحات در آمریکا

به طور کلی هزینه های تفریحات جزء هزینه های اساسی زندگی هر فرد نمی باشد جدول زیر هزینه تفریحات در آمریکا را به شما نشان می دهد.

نوع فعالیت

هزینه به دلار

باشگاه تناسب اندام

هزینه در ماه

37.42

 

اجاره زمین تنیس

(یک ساعت ایام تعطیل)

17.28

 

سینما

12

 

ویزای توریستی آمریکا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای توریستی آمریکا 

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ویزای توریستی آمریکا را به شما خواهیم آموخت.

هزینه انرژی های مصرفی در آمریکا

هزینه های انرژی های مصرفی مثل آب برق گاز و تلفن و اینترنت در زندگی امروز بشری جزء هزینه های اصلی زندگی است که اجتناب نا پذیر است اما استفاده از این خدمات در شهر های مختلف با یکدیگر از لحاظ قیمت کمی متفاوت است در جدول زیر هزینه انرژی های مصرفی در آمریکا در شهر های مختلف را مشاهده می کنید.

نوع خدمات

نیویورک

سانفرانسیسکو

سیاتل

آب، برق، گاز، زباله

159

218

233

تلفن (یک دقیقه)

0.11

0.16

0.13

اینترنت

67

64.54

67.25

هزینه های پزشکی در آمریکا

از اصلی ترین موارد در هزینه زندگی در آمریکا، هزینه های پزشکی و درمانی می باشد. هزینه های خدمات درمانی و پزشکی در هر کشور یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب مقصد مهاجرت می باشد. فردی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارد هزینه های پزشکی و درمانی و مراقبت های بهداشتی را در نظر بگیرد که می توان گفت در این کشور بسیار بالا است. لذا داشتن بیمه نامه و بهره مندی از یک سیستم جامع بیمه درمانی با کیفیت بالا که بتواند تمامی هزینه ‌های درمانی شما را پوشش دهد از جمله الزامات بسیار مهم به شمار می‌آید. بیمه های درمانی طرح های بسیار مختلفی دارد و با توجه به طرح انتخاب شده و هزینه ای که ماهانه بابت آن پرداخت می شود بیمه سقف مشخصی از هزینه ها را پوشش خواهد داد. در جدول زیر به عنوان مثال چند آیتم از هزینه های خدمات پزشکی در آمریکا نمایش داده شده است.

نوع خدمات پزشکی

میانگین هزینه

چک آپ توسط پزشک خانوادگی

$155

میانگین قیمت دارو

$9

هزینه آنتی بیوتیک ها

$23

مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و سایر کشورها

برای انتخاب آمریکا به عنوان مقصد مهاجرت بهتر است هزینه زندگی در آمریکا با سایر کشور ها در کنار میزان درآمد در آنها مقایسه گردد. با انجام مقایسه دقیق و علمی هزینه زندگی در آمریکا و دیگر کشور ها بر اساس آمار های جدید و از منابع موثق فرد قادر خواهد بود علاوه بر در نظر گرفتن هزینه ها و امکانات کشور مقصد بهترین مقصد مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نماید. موسسه ملک پور محصولات ویدئویی فوق العاده ای را با نام مسیر سبز مهاجرت تهیه نموده است که در آن تمامی روش های مهاجرت و سرمایه گذاری در آمریکا و نکات مختلف در خصوص هزینه های زندگی و دیگر شاخص های مهم برای انتخاب مقصد مهاجرت بررسی گردیده و نکات اصلی قوانین کشور ها در آن به صورت علمی بررسی گردیده و برترین کشور های جهان از جمله اتریش، هلند، سوئیس، آمریکا، کانادا و استرالیا و... در آن مورد مقایسه قرار گرفته اند. شما بزرگواران با تهیه و مشاهده این محصول قادر خواهید بود همچون یک مشاور مهاجرت پرونده خود و خانوادتان را بررسی نمایید و مقصد مناسبتان را انتخاب کنید. 

ایالات متحده آمریکا از جمله کشورهای گران در جهان محسوب می گردد که در جدول زیر هزینه زندگی در آمریکا در دو شهر نیویورک و سانفرانسیسکو در با پایتخت کشور هایی چون انگلستان، استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردیده است.

نام شهر

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکزشهر (ماهانه)

۳ وعده غذای روزانه برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط

هزینه حمل و نقل ماهانه

نیویورک

$3,035

$100

$130

سانفرانسیسکو

$2,869

$82.5

$81

لندن

$1,695

$60

$162

سیدنی

$2,707

$100

$217

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب هزینه زندگی در آمریکا 2023هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در آمریکا

✅ آیا شهریه تحصیل در کشور آمریکا رایگان است؟

هزینه های تحصیل در مدارس آمریکا برای فرزندان شهروندان آمریکایی رایگان است ولی دانشگاه های این کشور دارای شهریه نسبتاً بالایی می باشند.

✅ گرانترین ایالت در آمریکا کدام است؟

ایالت هاوایی، کلمبیا و کالیفرنیا در آخرین آمار ارائه شده به ترتیب گران ترین ایالت های آمریکا می باشند.

✅ هزینه زندگی در آمریکا بالاتر است یا اروپا؟

میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نسبت به میانگین هزینه ها در اروپا بالاتر است ولی برای بررسی دقیقتر باید محل دقیق اقامت در اروپا و اقامت آمریکا مقایسه گردد.

✅ آیا ایرانیان می توانند برای اقامت دائم و تابعیت آمریکا اقدام نمایند؟

در شرایط سیاسی فعلی تنها گزینه های تحصیلی و گزینه های سرمایه‌گذاری شرایط مناسب تری دارند ولی در مجموع هرکدام شرایط ویژه‌ای را می ‌طلبد.


_____________سخن پایانی درباره هزینه زندگی در آمریکا____________

در مقاله هزینه زندگی در آمریکا به اصلی ترین موارد در مخارج زندگی در آمریکا، هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا و کیفیت زندگی در آمریکا پرداخته شد و جزییات هزینه اجاره و خرید املاک در ایالات متحده آمریکا بررسی گردید. در این مقاله همچنین به معرفی گرانترین و ارزان ترین ایالت های آمریکا پرداخنه شد و به شرایط هزینه های درمانی و جزییات بیمه ها پرداخته شد. از سوی دیگر به میانگین میزان در آمد در ایالت های مختلف آمریکا پرداخته شد و مقایسه کلی بین برخی از هزینه های شهر های بزرگ آمریکا با پایتخت کشور انگلستان و استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردید. میانگین هزینه زندگی در آمریکا در بازه بین 10000 تا 18000 دلار در سال تخمین زده می شود که به طور متوسط معادل ماهانه در حدود 1000 تا 1500 دلار است. کیفیت زندگی آمریکا در رتبه 17 در میان کشور های جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو رتبه بالاتر از نظر پاسخ دهندگان به نظرسنجی در خصوص کیفیت زندگی قرار گرفته است. اگر در طی مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال یا نکته ابهامی به وجود آمد می توانید آن را در زیر همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اسرع وقت توسط مشاورین این موسسه یا افراد مطلع به آنها پاسخ داده شود. همچنین شما بزرگواران همواره می توانید با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس با دفاتر این شرکت از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه ملک پور در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود و خانواده محترمتان بهره مند گردید.

امتیاز 4.74 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سید نعمت الله جباری
برای مهاجرت کردن از طریق کار میشه با 13 سال سابقه کار برم یانه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز اطلاعات دریافتی ناقص می باشد. شرایط شما باید به طور کامل توسط کارشناسان ارزیابی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان