بررسی هزینه زندگی در آمریکا

9 نظر

هزینه زندگی در امریکا با تخمین سایت numbeo برای یک خانواده چهار نفره 5565 دلار ماهانه و هزینه های ماهانه تخمینی یک نفر 3250 دلار می باشد. هزینه زندگی در ایالات متحده گرانتر از 92٪ کشورهای جهان است. طبق رتبه بندی ایندکس به ترتیب، نیویورک، سانفرانسیسکو و سیاتل، گرانترین شهر آمریکا محسوب می شوند.

طبق داده های آماری وبسایت نامبئو در توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری، بیشترین هزینه مربوط به اجاره خانه که شامل 36.3% از هزینه ها  و بعد از آن هزینه مواد خوراکی معادل 28.9% از هزینه ها راشامل می شود. کمترین هزینه ها به خرید لباس و ورزش مربوط می شود. شما می توانید با تماس با موسسه ملک پور از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تفاوت آمریکا و انگلیس


 

تفاوت انگلیس و آمریکا در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی ماهانه در امریکا

اولین موضوعی برای مهاجرت به کشوری که مقصد ذهن متقاضی مهاجرت را درگیر می کند هزینه های مربوط به زندگی در کشور مقصد می باشد. مهمترین هزینه هایی که قبل از مهاجرت باید از آن اطلاع داشته باشیم عبارت است از هزینه خوراک، حمل و نقل، اجاره اقامتگاه ، هزینه های شارژ ساختمان، قیمت پوشاک، هزینه شارژ ساختمان اینترنت و.... از جمله موارد بسیار مهمی هستند که جز هزینه های اولیه زندگی محسوب می شوند. کشور آمریکا از جمله کشور های گران دنیا محسوب می شود به خصوص اگر شما شهر های بزرگ مانند نیویورک و کالیفرنیا و.. را برای اقامت انتخاب کرده باشید هزینه زندگی در آمریکا و هزینه های سرباری شما بیشتر خواهد بود. برای اطلاع از هزینه زندگی در اوهایو آمریکا روی عبارت رنگی کلیک کنید. جداول زیر هزینه یک ماه زندگی در آمریکا را در به صورت میانگین قرار داده است.

جدول میانگین هزینه های یک ماه زندگی در امریکا برای هر فرد (به دلار)

قیمت مواد غذایی در آمریکا

370.00

اجاره مسکن 85 متری مرکز شهر

2197.00

کرایه تاکسی و اتوبوس

389

هزینه باشگاه و ورزش

68.87

خدمات رفاهی

182.23

لباس و کفش

14.79

هزینه آب و نوشیدنی

14.99

هزینه رستوران در ماه

105.00

تفریحات و خورد و خوراک خارج از منزل

29.65

میانگین هزینه های زندگی در آمریکا در سال 2023

حداقل هزینه زندگی در آمریکا

حداقل هزینه زندگی در ایالات متحده  بر اساس مکان و سبک زندگی متغیر می باشد، اما به طور کلی می‌توان گفت که حداقل هزینه ماهانه برای یک فرد مجرد در ایالات متحده ممکن است حدود 1000 تا 1500 دلار باشد. این مقدار شامل هزینه‌های اجاره مسکن، مواد غذایی، حمل و نقل عمومی، بیمه سلامت پایه، تلفن همراه و اینترنت، و برخی مصارف روزمره می‌شود.

مخارج زندگی در آمریکا

در آمریکا قشر متوسط جامعه درآمد و مخارج متفاوتی دارند که بستگی به مکان زندگی، تعداد افراد خانواده، سبک زندگی، و شغل دارند. اما معمولاً می‌توان از ویژگی‌های زیر به عنوان مشخصه‌های درآمد و مخارج قشر متوسط در آمریکا یاد کرد:

 • درآمد متوسط: قشر متوسط جامعه معمولاً از درآمد متوسط سالانه بهره‌مند می‌شود. این میزان درآمد ممکن است بر اساس شهر و ایالت متغیر باشد، اما به طور عام در حدود $50,000 تا $75,000 در سال برای خانوارهای متوسط تعریف می‌شود.
 • اجاره مسکن: قشر متوسط ممکن است اقساط مسکن پرداخت کند یا اجاره آپارتمان یا خانه داشته باشد. هزینه‌های مسکن معمولاً بر اساس مکان زندگی تعیین می‌شود و ممکن است حدود 30 تا 40 درصد از درآمد را تشکیل دهد.

مواردی همچون تهیه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، هزینه بیمه، تحصیل کودکان، مسافرت و تفریحات نیز از جمله موردی است که تاثیر مستقیم بر روی مخارج زندگی افراد خواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟


هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا در جای جای این کشور تفاوت های بسیاری دارد. این کشور بسیار وسیع با مساحت 9.8 میلیون کیلومتر و جمعیتی در حدود 327 میلیون نفر است. این کشور دارای 50 ایالت است که به صورت فدرال اداره می گردند. وجود ایالت های مختلف در یک کشور با توجه به قوانین و شرایط آن ایالت موجب تفاوت هزینه های زندگی در میان ایالت ها می گردد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر نیویورک بسیار بسیار بالاتر از زندگی در یک شهر روستایی در ایالت تگزاس می باشد. هزینه خرید یا اجاره یک خانه ویلایی با متراژ 2-3 هزار متر و دارای زیر زمین و استخر در حاشیه شهر ها در برخی از ایالت ها ممکن است با هزینه های یک سوئیت 30-40 متری در مرکز شهر برای زندگی در نیویورک برابری نماید. ارائه این مثال برای نشان دادن اوج تفاوت در هزینه زندگی در آمریکا می باشد.

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت به آمریکا


هزینه های زندگی (cost of living) که یک معیار جهانی می باشد به مقدار پولی گفته می شود که فرد برای حفظ سطح زندگی خود نیاز دارد. هزینه زندگی شامل هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا، حمل و نقل، لباس، مالیات، سرگرمی، تجهیزات و هزینه های تحصیل می شود. برای بهتر نشان دادن هزینه های زندگی در این کشور هزینه های زندگی را در برخی از ایالت های مطرح آمریکا در ادامه این بخش مقایسه خواهیم نمود. بدون شک اطلاع از شرایط زندگی در ایالات مختلف، انتخاب بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان را راحت تر می کند. هزینه های زندگی، امنیت، آب و هوا، فرهنگ برخورد با مهاجرین و... از مهم معیارهای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان می باشد.

ارزان ترین ایالت های آمریکا

طبیعی است در ابتدای شروع پروژه مهاجرت اندوخته مالی افراد کم است و برای مهاجرت به دنبال این هستند که بدانند زندگی در کدام شهر ها نسبت به سایر شهر ها ارزان تر است. این بخش از مقاله اطلاعات مفیدی را در این باره به شما خواهد داد.

 • ایالت میسی سیپی

با توجه به آخرین آمار ها در سال 2020 ایالت میسی سیپی رتبه 1 هزینه مهاجرت به آمریکا و زندگی را در بین 50 ایالت آمریکا به خود اختصاص داده است. شاخص هزینه زندگی در ایالت میسی سیپی ۸4.5 می باشد و همچنین کمترین هزینه مسکن در این کشور را دارد. شاخص هزینه های زندگی در آمریکا عددی است که نشان می دهد ایالت و یا شهر مورد نظر نسبت به میانگین هزینه های زندگی در این کشور چه شرایطی دارد و میانگین آمریکا عدد 100 می باشد. مناطقی که شاخص هزینه های زندگی در آن بیشتر از 100 باشد یعنی از میانگین کشور آمریکا گران تر و اگر کمتر باشد یعنی دارای هزینه های زندگی کمتری نسبت به متوسط این کشور است. متوسط قیمت هزینه خرید ملک در این ایالت ۱۲۸ هزار دلار و میانگین نرخ اجاره یک آپارتمان دو خوابه در میسی سیپی ماهانه 795 دلار می باشد. متوسط درآمد در این ایالت سالانه ۴۳,۵۶۷ دلار آمریکا است.

 • ایالت اکلاهما

اکلاهما رتبه دوم کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا با شاخص 87 را دارد. هزینه های اجاره و خرید مسکن نیز در ایالت اوکلاهما بسیار پایین است به صورت میانگین هزینه یک آپارتمان دو خوابه ماهانه ۸۷۹ دلار هزینه دارد و هزینه مورد نیاز برای خرید یک ملک به صورت متوسط ۱۳۰ هزار دلار آمریکا می باشد. این ایالت همچنین دارای هزینه حمل و نقل پایینی می باشد. اوکلاهما همچنین به طور قابل توجهی دستمزد پایینی دارد. و دستمزد در این ایالت تنها 46159 دلار در سال می باشد.

 • ایالت آرکانزاس

آرکانزاس با شاخص 87.8 سومین شاخص کمترین هزینه زندگی در کشور آمریکا می باشد. مسکن، حمل و نقل و مراقبت های بهداشتی به ویژه در آرکانزاس کمتر از سایر مناطق کشور است. دستمزد زندگی در این ایالت تنها 44،571 دلار می باشد.

گرانترین ایالت های آمریکا

واضح است که هرچه شهر ها مدرن تر، پیشرفته تر و مجلل تر باشند و امکانات رفاهی آنها بالاتر باشد، تبدیل به شهر های گران قیمت می شود که هزینه های زندگی در آنها بالاتر خواهد بود برخی از شهر ها و ایالت های گران قیمت در آمریکا عبارتند از:

 • ایالت هاوایی

ایالتی با بیشترین شاخص هزینه زندگی هاوایی است که شاخص آن 196.3 است. این بدان معناست که هزینه زندگی در هاوایی 96.3٪ بیشتر از میانگین ایالات متحده آمریکا می باشد. هزینه مسکن نیز در ایالت هاوایی عدد بسیار بالایی است در این ایالت یک اتاق دو خوابه در هر ماه حدود 388.65 دلار هزینه انرژی دارد و متوسط قیمت خانه حدود 1,158,492 دلار است. مواد غذایی نیز در هاوایی بسیار گران تر است زیرا جزیره ای است و بیشتر کالاها باید به آنجا حمل شوند.

 • ایالت کلمبیا

ایالت کلمبیا دارای بالاترین شاخص هزینه زندگی 161.1 و رتبه دوم گرانترین هزینه های زندگی در آمریکا را دارد. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه با قیمت ماهانه در حدود 2776 دلار آمریکا می باشد. دستمزد زندگی در دی سی 67،867 دلار است که بالاترین میزان در کشور است.

 • ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا با شاخص 138.5 سومین بالاترین هزینه زندگی را دارد. بعد از ایالت هاوایی، هزینه زندگی در کالیفرنیا دارای بالاترین شاخص حمل و نقل 132.4 می باشد، به لطف قیمت های بسیار معروف بنزین (بالاترین نرخ در این کشور). شاخص مسکن 196.5 است و هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه 2495 دلار در ماه می باشد که حتی بیشتر در شهرهایی مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو می باشد.

هزینه زندگی در سیاتل آمریکا

هزینه‌های زندگی در سیاتل، ایالات متحده،  به سبک زندگی و شرایط شخصی شما وابسطه است. در ادامه یک جدول زیر برخی از هزینه‌های روزمره در سیاتل را ارائه داده‌ایم:

هزینه‌ها

میزان متوسط (ماهانه) (دلار)

اجاره آپارتمان یک خوابه

2,000 - 3,000

خرید مواد غذایی

300 - 500

حمل و نقل عمومی

75 - 100

برق، گاز، آب، و اینترنت

150 - 250

بیمه سلامت

300 - 500

انعام به کارکنان رستوران

10 - 15٪ قیمت صورتحساب

تفریح و سرگرمی

20 الی 150

هر لیتر بنزین

3.5 - 4.5

لطفاً توجه داشته باشید که این مقادیر تقریبی هستند و ممکن است در طول زمان تغییر کنند. همچنین، هزینه اجاره مسکن بسیار متغیر است و بستگی به منطقه و نوع مسکن (آپارتمان یک خوابه، دو خوابه و غیره) متفاوت خواهد بود. اگر دارای خانواده هستید یا سبک زندگی خاصی دارید، هزینه‌ها می‌توانند بالاتر یا پایین‌تر از این مقادیر باشند. همچنین، برای دقیق‌تر بودن در مورد هزینه‌های زندگی در سیاتل، می‌توانید به دانشگاه‌ها یا منابع محلی مراجعه کنید تا اطلاعات جامع‌تری دریافت کنید.

هزینه یک روز زندگی در آمریکا

هزینه یک روز زندگی در آمریکا به شدت به عوامل مختلفی مانند منطقه، شهر، نوع زندگی، سبک زندگی، و... بستگی دارد. با این حال، می توانیم برای شما تخمینی از هزینه های متوسط ​​یک روز زندگی در آمریکا در نظر بگیریم.

نام هزینه

هزینه (در یک روز)

آپارتمان یک خوابه در شهرهای بزرگ

150-250 دلار

سه وعده غذای خانگی

30-50

حمل ونقل (مترو یا اتوبوس)

2-3 دلار

یک نوبت پزشک (بدون بیمه)

150-200 دلار

سرگرمی (یک بلیط سینما)

10-15 دلار

مجموع

100-300 دلار

قیمت مواد غذایی در آمریکا

اصولا تصور بر این است که قیمت مواد خوراکی و غذایی در یک کشور در همه استان ها یکی باشد اما این تصور اشتباه است و قیمت مواد غذایی در شهر های مختلف با یکدیگر متفاوت است جدول زیر میزان نوسان را در باره قیمت مواد غذایی در آمریکا در شهر های مختلف نشان می دهد که این موضوع به صورت مستقیم روی هزینه زندگی در آمریکا تاثیر گذار است.

مواد غذایی

نیویورک

سیاتل

سانفرانسیسکو

شیر

1.18

1.07

1.49

برنج

7.3

5.12

5.16

فیله مرغ (یک بسته)

14.26

13.61

14.80

سیب (یک کیلو)

5.4

6.10

6.74

موز(یک کیلو)

2.79

2.7

3.6

هر قرص نان (500 گرمی)

3.96

3.9

4.2

گوشت گاو (یک کیلو )

20.72

16.87

17.88

تخم مرغ(12 عدد)

3.73

3.5

4.95

سیب زمینی(یک کیلو)

4.74

3.09

3.9

قیمت لباس در امریکا

اصولا برای قیمت گذاری نهایی یک محصول موارد زیادی مثل حمل و نقل اجاره بهای مغازه و... دخیل می باشد این جدول شما را برای اطلاع از قیمت لباس در امریکا در سه شهر نیویورک سیاتل و سانفرانسیسکو راهنمایی می کند.

نوع لباس

نیویورک

سیاتل

سانفرانسیسکو

شلوار جین

62

50.85

57.63

لباس تابستانی

59

41

45

کفش دویدن

94

87.41

80.23

کفش چرم

151

115.95

113.37

هزینه حمل و نقل عمومی در آمریکا

از جمله موارد مهمی که بر روی هزینه زندگی در امریکا بسیار تاثیر گذار می باشد اجاره بها و هزینه حمل و نقل عمومی در آن شهر می باشد هزینه حمل و نقل عمومی در آمریکا به شرح زیر می باشد:

نوع حمل ونقل

هزینه به دلار

کارت اتوبوس/ حمل و نقل ماهانه

65.80

بلیط اتوبوس

0.98

تاکسی تلفنی(1 کیلومتر)

1.62

تاکسی دربسته (یک ساعت)

30

هزینه تفریحات در آمریکا

به طور کلی هزینه های تفریحات جزء هزینه های اساسی زندگی هر فرد نمی باشد جدول زیر هزینه تفریحات در آمریکا را به شما نشان می دهد.

نوع فعالیت

هزینه به دلار

باشگاه تناسب اندام

هزینه در ماه

37.42

اجاره زمین تنیس

(یک ساعت ایام تعطیل)

17.28

سینما

12

هزینه انرژی های مصرفی در آمریکا

هزینه های انرژی های مصرفی مثل آب برق گاز و تلفن و اینترنت در زندگی امروز بشری جزء هزینه های اصلی زندگی است که اجتناب نا پذیر است اما استفاده از این خدمات در شهر های مختلف با یکدیگر از لحاظ قیمت کمی متفاوت است در جدول زیر هزینه انرژی های مصرفی در آمریکا در شهر های مختلف را مشاهده می کنید.

نوع خدمات

نیویورک

سانفرانسیسکو

سیاتل

آب، برق، گاز، زباله

159

218

233

تلفن (یک دقیقه)

0.11

0.16

0.13

اینترنت

67

64.54

67.25

هزینه های پزشکی در آمریکا

از اصلی ترین موارد در هزینه زندگی در آمریکا، هزینه های پزشکی و درمانی می باشد. هزینه های خدمات درمانی و پزشکی در هر کشور یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب مقصد مهاجرت می باشد. فردی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارد هزینه های پزشکی و درمانی و مراقبت های بهداشتی را در نظر بگیرد که می توان گفت در این کشور بسیار بالا است. لذا داشتن بیمه نامه و بهره مندی از یک سیستم جامع بیمه درمانی با کیفیت بالا که بتواند تمامی هزینه ‌های درمانی شما را پوشش دهد از جمله الزامات بسیار مهم به شمار می‌آید. بیمه های درمانی طرح های بسیار مختلفی دارد و با توجه به طرح انتخاب شده و هزینه ای که ماهانه بابت آن پرداخت می شود بیمه سقف مشخصی از هزینه ها را پوشش خواهد داد. در جدول زیر به عنوان مثال چند آیتم از هزینه های خدمات پزشکی در آمریکا نمایش داده شده است.

نوع خدمات پزشکی

میانگین هزینه

چک آپ توسط پزشک خانوادگی

$155

میانگین قیمت دارو

$9

هزینه آنتی بیوتیک ها

$23

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا و دانشگاه های این کشور برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند از موارد بسیار مهم و سر نوشت سازی است که در صورتی که توان پرداخت هزینه زندگی در آمریکا را نداشته باشند و یا نتوانند بورس تحصیلی دریافت کنند از این نعمت بی بهره خواهند ماند برای اطلاع از هزینه های تحصیل در دانشگاه در مقاطع مختلف جدول پیش رو شما را راهنمایی می کند.

محل تحصیل

مقطع

هزینه تحصیل به دلار

کالج

لیسانس

5000

دانشگاه خصوصی

لیسانس

32هزار

دانشگاه خصوصی

ارشد

35 هزار دلار

دانشگاه های دولتی

لیسانس

24 هزار

دانشگاه های دولتی

ارشد

30 هزار

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

میانگین هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان ایرانی 1000 تا 1500 دلار در ماه است، که هزینه های مختلفی مانند هزینه های تحصیل، سفر، هزینه های رستوران، مواد غذایی و غیره را پوشش می دهد. این جدول هزینه های تخمینی زندگی دانشجویی در ایالات متحده را بر اساس بخش های مختلف نشان می دهد.

نام هزینه

میانگین هزینه ماهانه یا سالانه (دلار)

کتاب ها (سالانه)

900 تا 2000 

مسافرت (سالانه)

300 تا 700 

محل اقامت (سالانه)

9800 تا 11100

برق

100 تا 150

غذا (خارج از دانشگاه)

400 تا 600 

اینترنت

 45 تا 50

بیمه سلامت (سالانه)

700 تا 110

لباس (سالانه)

500 

خدمات رفاهی (آب، برق...)

50 تا 75 

هزینه اجاره خانه در آمریکا

مقایسه هزینه اجاره خانه خانه در شهر های مختلف آمریکا در این بخش بررسی شده. اصولا در همه جای دنیا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و مدرن و پیشرفته نسبت به بقیه شهر های یک کشور بالاتر می باشد هزینه زندگی در آمریکا نیز در شهر های بزرگ نسبت به شهر های کوچک تر بیشتر می باشد. جدول زیر هزینه اجاره خانه در آمریکا در شهر های مختلف را با یکدیگر مقایسه نموده است.

نام شهر

هزینه آپارتمان یک خواب داخل شهر

هزینه آپارتمان یک خواب خارج شهر

هزینه آپارتمان سه خواب داخل شهر

هزینه آپارتمان سه خواب خارج شهر

نیویورک

3,540

2,337

7,100

4,157

سانفرانسیسکو

3,181

2,562

5,461

4,325

سیاتل

2179

1725

3979

3016

لس آنجلس

2435

1765

4384

3479

شیکاگو

1,946

1,379

3,708

2,359

هزینه خرید خانه در آمریکا

همانطور که در قبل اشاره هزینه زندگی در آمریکا در شهر های مختلف با هم متفاوت می باشد زندگی در شهرهای بزرگ گرانتر از شهرهای کوچک و حاشیه ای می باشد از جمله شهرهایی که هزینه مسکن حمل و نقل و غیره در آنها نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر می باشد نیویورک، سانفرانسیسکو، سیاتل لس آنجلس می باشد اگر شما قصد دارید مدیریت هزینه های زندگی را دارید می توانید برای زندگی به شهرهای کوچک تر و یا حاشیه شهر های بزرگ مهاجرت کنید تا هزینه های زندگی تان مدیریت شود در این بخش از مقاله هزینه خرید خانه در آمریکا در شهرهای زیر مقایسه با یکدیگر می شود.

نام شهر

هر متر آپارتمان داخل شهر (دلار)

هر متر آپارتمان اطراف شهر

(دلار)

نیویورک

15600

9433

سانفرانسیسکو

11,507

9,597

سیاتل

6763

4827

لس آنجلس

9117

5794

شیکاگو

4957

2211

مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و اروپا

برای انتخاب آمریکا به عنوان مقصد مهاجرت بهتر است هزینه زندگی در آمریکا با سایر کشور ها در کنار میزان درآمد در آنها مقایسه گردد. با انجام مقایسه دقیق و علمی هزینه زندگی در آمریکا و دیگر کشور ها بر اساس آمار های جدید و از منابع موثق فرد قادر خواهد بود علاوه بر در نظر گرفتن هزینه ها و امکانات کشور مقصد بهترین مقصد مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نماید. موسسه ملک پور محصولات ویدئویی فوق العاده ای را با نام مسیر سبز مهاجرت تهیه نموده است که در آن تمامی روش های مهاجرت و نکات مختلف در خصوص هزینه های زندگی و دیگر شاخص های مهم برای انتخاب مقصد مهاجرت بررسی گردیده و نکات اصلی قوانین کشور ها در آن به صورت علمی بررسی گردیده و برترین کشور های جهان از جمله اتریش، هلند، سوئیس، آمریکا، کانادا و استرالیا و... در آن مورد مقایسه قرار گرفته اند. شما بزرگواران با تهیه و مشاهده این محصول قادر خواهید بود همچون یک مشاور مهاجرت پرونده خود و خانوادتان را بررسی نمایید و مقصد مناسبتان را انتخاب کنید. 

ایالات متحده آمریکا از جمله کشورهای گران در جهان محسوب می گردد که در جدول زیر هزینه زندگی در آمریکا در دو شهر نیویورک و سانفرانسیسکو در با پایتخت کشور هایی چون انگلستان، استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردیده است.

نام شهر

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکزشهر (ماهانه)

۳ وعده غذای روزانه برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط

هزینه حمل و نقل ماهانه

نیویورک

$3,035

$100

$130

سانفرانسیسکو

$2,869

$82.5

$81

لندن

$1,695

$60

$162

سیدنی

$2,707

$100

$217

هزینه زندگی در امریکا برای برندگان لاتاری

هزینه زندگی در ایالات متحده برای برندگان لاتاری (برندگان ویزای امریکا) بستگی به موقعیت جغرافیایی، سبک زندگی و سایر عوامل متغیر دارد. اما در کل، می‌توانید از موارد زیر به عنوان راهنمایی استفاده کنید:

 • هزینه مسکن: هزینه مسکن در ایالات متحده در شهرهای بزرگ مانند نیویورک، لس‌آنجلس یا سن فرانسیسکو، هزینه مسکن بسیار بالا است. در شهرهای کم پرجمعیت همچون شهرهای ولایات میانه یا داکوتاها، هزینه‌ها پایین‌ تر است.
 • هزینه زندگی روزانه: هزینه‌های روزمره مانند خرید مواد غذایی، حمل و نقل عمومی، برق، گاز، آب، تلفن همراه و اینترنت نیز متغیر است. این هزینه‌ها بستگی به منطقه و سبک زندگی شما دارد و در شهر های پیشرفته تر مانند نیویورک بالاتر است.
 • هزینه تحصیل: اگر برندگان لاتاری به عنوان دانشجو به ایالات متحده بروند، باید هزینه‌های تحصیلی خود را نیز مد نظر داشته باشند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌ها به شدت متغیر است و به موقعیت دانشگاه و نوع برنامه تحصیلی بستگی دارد.
 • هزینه های اولیه مهاجرت: هزینه‌ های مرتبط با مهاجرت و اخذ ویزا و هزینه های بعد از قبولی لاتاری نیز باید در نظر گرفته شود.

به طور کلی، هزینه زندگی در ایالات متحده می‌تواند بین 15000 تا 40000 دلار یا بیشتر در سال باشد. توصیه می‌شود که پیش از مهاجرت به ایالات متحده، یک برنامه مالی محکم تهیه کنید و برنامه‌ریزی دقیقی برای مدیریت هزینه‌های زندگی انجام دهید.

مقایسه هزینه زندگی در آمریکا و ایران

هزینه های زندگی با احتساب اجاره ماهیانه در تهران 72.3 درصد کمتر از واشنگتن دی سی است.

 • قیمت اجاره در تهران 82.1 درصد کمتر از واشنگتن دی سی است.
 • قیمت رستوران ها در تهران 75.9 درصد کمتر از واشنگتن دی سی است.
 • قیمت مواد غذایی در تهران 72.7 درصد کمتر از واشنگتن دی سی است.
 • قدرت خرید محلی در تهران 84.1 درصد کمتر از واشنگتن دی سی است.

میزان درآمد در آمریکا

در این زیر عنوان از مقاله هزینه زندگی در آمریکا به میزان درآمد در آمریکا خواهیم پرداخت. میانگین درآمد فرد در کشور آمریکا سالانه حدود 51,168 دلار در سال درآمد دارد پایین‌ترین میانگین حقوق سالانه ۱۱,۹۰۰ دلار می‌باشد. این میانگین حقوق دربرگیرنده حق مسکن، هزینه حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان تجربه در کار همواره تاثیر بسزایی در میزان حقوق دارد. کارمندان با تجربه به صورت میانگین ۳۲ درصد از افراد تازه کار در آمریکا در همه صنایع و رشته ها درآمد بیشتری اخذ می نمایند. در آمد در آمریکا برای افراد متخصص با تجربه بالاتر از پنج سال به صورت میانگین ۳۶ درصد از افراد با سابقه کمتر از 5 سال بالاتر است. بالاترین درآمد در آمریکا مربوط به مدیران ارشد، خلبان ها و متخصصان در حوزه پزشکی با درآمد 200 هزار دلار در سال و حداقل حقوق مربوط به شغل های صندوق داری، کمک آشپزها و متصدیان لابی با حقوق 26 هزار دلار سالانه می باشد. برای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان میزان درآمد در ایالت های مختلف می تواند بسیار پر اهمیت باشد البته شایان ذکر است تنها میزان درآمد نمی تواند معیار انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان و دیگر علاقه مندان به آمریکا باشد و معیار های بسیاری مانند شرایط بیمه های تامین اجتماعی و شرایط و هزینه های درمانی و کیفیت زندگی و امنیت منطقه نیز جزو عوامل اصل هستند. در جدول زیر میانگین درآمد در آمریکا در برخی از ایالت ها نمایش داده شده است.

ردیف

نام ایالت

متوسط حقوق به دلار

1

آتلانتا

88400

2

آستین

103000

3

بالتیمور

89700

4

بوستون

95500

5

بریستول

74200

6

شیکاگو

101000

7

سینسیناتی

74900

8

کلیولند

77400

9

دالاس

104000

10

دنور

94600

11

دیتروید

95500

12

هونولولو

73900

13

هیوستون

109000

14

ایندیاناپولیس

92800

15

کانزاس سیتی

85300

16

جکسون ویل

100000

17

کنت

73100

18

لاس وگاس

89200

19

لوسانجلس

106000

20

ممفیس

93100

 

در ادامه در جدول زیر میانگین درآمد برخی از مشاغل در کشور آمریکا نمایش داده شده است.

متوسط درآمد برای مشاغل مختلف

لیست مشاغل

$25,790

کپی کننده

$60,405

تحلیلگر مالی

$83,559

طراح گرافیک

$52,253

برنامه نویس کامپیوتری

$79,717

مدیر تولید

$97,060

کارمند پذیرش

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب هزینه زندگی در آمریکا 2023 هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️ متوسط هزینه زندگی در امریکا برای خانواده و تک نفر چقدر است؟

متوسط هزینه های ماهانه زندگی در آمریکا برای خانواده 4 نفره 3,999.9 دلار و برای تک نفر 1,122.2 دلار می باشد.

✔️ هزینه زندگی در آمریکا بالاتر است یا اروپا؟

میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نسبت به میانگین هزینه ها در اروپا بالاتر است ولی برای بررسی دقیقتر باید محل دقیق اقامت در اروپا و آمریکا مقایسه گردد.

✔️ گرانترین ایالت در آمریکا کدام است؟

ایالت هاوایی، کلمبیا و کالیفرنیا در آخرین آمار ارائه شده به ترتیب گران ترین ایالت های آمریکا می باشند.

✔️ آیا شهریه تحصیل در کشور آمریکا رایگان است؟

هزینه های تحصیل در مدارس آمریکا برای فرزندان شهروندان آمریکایی رایگان است ولی دانشگاه های این کشور دارای شهریه نسبتاً بالایی می باشند.

✔️ قیمت گوشت در آمریکا چقدر است؟

قیمت گوشت در آمریکا برای مرغ فیله 11.57 دلار و برای گوشت قرمز 15.21 دلار در کیلوگرم است.


سخن پایانی

در مقاله هزینه زندگی در آمریکا به اصلی ترین موارد در مخارج زندگی در آمریکا، هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا پرداخته شد و جزییات هزینه اجاره و خرید املاک در ایالات متحده آمریکا بررسی گردید. در این مقاله همچنین به معرفی گرانترین و ارزان ترین ایالت های آمریکا پرداخنه شد و به شرایط هزینه های درمانی و جزییات بیمه ها پرداخته شد. از سوی دیگر به میانگین میزان در آمد در ایالت های مختلف آمریکا پرداخته شد و مقایسه کلی بین برخی از هزینه های شهر های بزرگ آمریکا با پایتخت کشور انگلستان و استرالیا برای مقایسه بهتر ارائه گردید. میانگین هزینه زندگی در آمریکا در بازه بین 10000 تا 18000 دلار در سال تخمین زده می شود که به طور متوسط معادل ماهانه در حدود 1000 تا 1500 دلار است. کیفیت زندگی آمریکا در رتبه 17 در میان کشور های جهان قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو رتبه بالاتر از نظر پاسخ دهندگان به نظرسنجی در خصوص کیفیت زندگی قرار گرفته است. اگر در طی مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال یا نکته ابهامی به وجود آمد می توانید آن را در زیر همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اسرع وقت توسط مشاورین این موسسه یا افراد مطلع به آنها پاسخ داده شود. همچنین شما بزرگواران همواره می توانید با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس با دفاتر این شرکت از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه ملک پور در بررسی شرایط مهاجرتی مناسب خود و خانواده محترمتان بهره مند گردید.

امتیاز 4.4 از 5 ( 44 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سید نعمت الله جباری
برای مهاجرت کردن از طریق کار میشه با 13 سال سابقه کار برم یانه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز اطلاعات دریافتی ناقص می باشد. شرایط شما باید به طور کامل توسط کارشناسان ارزیابی گردد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مریم ریاحی
سلام ممنون از مقاله خوب شما برای eb3 درآمد یک ماه برای یک خانواده کافی است یا خیر ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به درامد شما دارد اما همسر نیز به طور فول تایم اجازه کار خواهند داشت.
سوره
سلام وقت بخیر. چه ایالت هایی برای زندگی ایرانی ها تو آمریکا مناسب تره؟ هم از لحاظ هزینه هم از لحاظ مهاجرپذیری
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما محدودیتی برای زندگی در ایالت خاصی در آمریکا نخواهید داشت اما معمولا شهرهایی مانند لس آنجلس، کالیفرنیا، سان فرانسیسکو و ... ایرانیان بیشتری را در خود دارند.
امیرمهدی
با دورد فراوان در خصوص مهاجرت کاری به آمریکا سوال داشتم من در زمنیه کشاورزی و زیر مجموعه های این رشته چندین سال تخصص و حرفه دارم آیا بر این اساس می توان مهاجرت کاری به آمریکا داشت ؟ چه درآمدی می توان در این رشته در آمریکا داشت ایا هزینه زندگی تامین می شود
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شما می‌توانید از طریق ویزای کاری برای آمریکا اقدام نمایید که از همان ابتدا موجب گرین کارت می‌گردد همچنین حداقل حقوق ۲ تا ۳۰۰۰ دلار می‌باشد
حسینی
سلام وقتتون بخیر فردی که برای تحصیل به کشور آمریکا میاد آیا میتونه کار پار تایم انجام بده و اینکه کفاف هزینه ها رو می‌دهد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، پس از مدتی اجازه کار نیمه وقت خواهید داشت اما معمولا کفاف همه هزینه های زندگی را نداده و در برخی از موارد میتواند تامین کننده باشد.
کامران
سلام وعرض ادب بنده میخوام از طریق جاب افر اقدام کنم هزینه زندگی در آآمریکا برای یک خانواده 2 نفره حدودا چقدره و برای دریافت ویزای جاب افر چه شرایطی باید داشه باشیم ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز جاب آفر آمریکا با توجه به اینکه برای مشاغل سطح پایین می‌باشد شرایط خاصی ندارد و کسانی که سن بالای ۲۱ سال داشته باشند با حداقل مدرک دیپلم امکان اقدام وجود دارد. هزینه زندگی در امریکا برای یک خانواده دو نفره حدود ۳ تا ۴۰۰۰ دلار در ماه می‌باشد
کامران
سلام وقت بخیر. برای ویزای eb3 بعد از چند سال زندگی در اون منطقه میشه در ایالت دیگه ای زندگی کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام پس از اتمام قرارداد کاری
صالحی
سلام برای زندگی در آمریکا به همراه تحصیل چقدر سرمایه مورد نیاز هست ؟ در کنار تحصیل میشه کار کرد ؟ هزینه ها تامین میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه های زندگی برای یک نفر حتدود 2 الی 3 هزار دلار در ماه خواهد بود و امکان کار در حین تحصیل وجود دارد و میتوانید به واسطه آن بخشی از هزینه های زندگی را تامین نمایید.
کیمیا بدلخانی
سلام برای زندگی تو امریکا چه میزان درامدی می تونه مخارج یک خانواده چهار نفره رو تامین کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. همانطور که در مقاله ذکر شد حدود هزینه های زندگی برای یک خانواده 4 نفره حدود 5565 دلار در ماه در نظر گرفته شده است.
مشاوره رایگان