روش های اخذ اقامت نروژ

40 نظر

برای اخذ اقامت نروژ می توانید از 7 روش مهاجرتی اقدام کنید که این روش ها عبارتند از: مهاجرت به نروژ از طریق کار، تحصیلی،سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، پناهندگی و مهاجرت افراد فوق موفق در اینجا متداول ترین روش ها برای اخذ اقامت در نروژ را توضیح می‌دهیم:

 • اقامت کاری : این روش اقامت برای افرادی که می‌خواهند در نروژ به عنوان کارمند مشغول به کار شوند، صادر می‌شود. برای اخذ این ویزا، شما باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در نروژ دریافت کنید.
 • اقامت تحصیلی: اگر می‌خواهید در دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی نروژ تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. ابتدا باید به یک دوره تحصیلی در نروژ درخواست دهید و پذیرفته شوید.
 • اقامت از طریق  الحاق خانواده (Familiemedlem): اگر خانواده‌ای دارید که در نروژ اقامت دارند یا شما به عنوان خانواده اعضا اصلی در نروژ قرار می‌گیرید، می‌توانید ویزای خانواده درخواست کنید.
 • اقامت از طریق پناهندگی (Asyl): روش پر ریسک که توصیه نمی گردد
 • اقامت هنرمندن و ورزشکاران (Talent): اگر شما در زمینه‌های خاصی مانند هنر، علوم، ورزش و... استعداد ویژه دارید، می‌توانید اقامت استعداد ویژه در نروژ درخواست کنید.

همچنین شما می توانید سؤالات و نظرات خود را در پایان این مقاله مطرح نموده تا کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. مقاله اقامت نروژ بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و همچنین بررسی سایت های دولتی و پرسش از وکلای محلی  نروژ  تقدیم حضورتان می گردد.

 

مهاجرت کاری به نروژ

یکی از روش های مهاجرت به نروژ مهاجرت کاری و کار در این کشور است. برای اخذ ویزای کار، شما باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در نروژ دریافت کنید.

 

 

مهاجرت تحصیلی به نروژ

اگر می‌خواهید در دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی نروژ تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. برای دریافت ویزا ابتدا باید پذیرش دانشگاه دریافت کنید.

 

 

سرمایه‌ گذاری در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری با روش هایی همچون خرید ملک و ثبت شرکت امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

 تولد فرزند در نروژ

با توجه به پیروی از قانون خون در نروژ اگر پدر یا مادر فرزند نروژی باشد چه در خاک نروژ و جه خارج از خاک این کشور به دنیا بیاید کودک می تواند اقامت و تابعیت نروژی دریافت کند.

 

ازدواج در نروژ

ازدواج با شخصی که تابعیت نروژی دارد با رعایت قوانین و شرایط ازدواج در نروژ می تواند منجر به اخذ اقامت در نروژ شود.

 

 

پناهندگی در نروژ

پروسه مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی نروژ به این صورت می باشد که فرد پناهجو پس از ورود به نروژ باید درخواست پناهندگی بدهد.

 

 

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط مهاجرت به نروژ


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

اقامت نروژ

شرایط اخذ اقامت نروژ

شرایط اخذ اقامت در نروژ ممکن است بسته به نوع ویزا یا اقامتی که در نظر دارید درخواست دهید متفاوت باشد. در اینجا به برخی از شرایط عمومی برای اخذ اقامت در نروژ اشاره می‌کنیم:

 • توانایی مالی: شما باید دارای مقدار کافی از سرمایه یا درآمد برای تأمین هزینه‌های خود در نروژ باشید. این مقدار بسته به نوع ویزا یا اقامت ممکن است متغیر باشد.
 • ارسال درخواست اقامت: باید یک پرونده درخواست کامل و به‌روز را به مقامات مهاجرت نروژ ارائه دهید. این پرونده شامل مدارک مانند اصل پاسپورت، عکس‌های شما، مدارک تحصیلی یا کاری (برای ویزای تحصیلی یا کاری)، و سایر اسناد مورد نیاز است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 

 • داشتن حساب پس انداز پشتوانه: اگر تحت ویزای کاری یا تحصیلی اقامت می‌گیرید، باید نشان دهید که شما توانایی پشتیبانی مالی خود و خانواده‌تان را در نروژ دارید.
 • اخذ بیمه‌: شما باید بیمه‌ی بهداشتی مناسبی داشته باشید تا هزینه‌های پزشکی را پوشش دهد.
 • عدم سوء پیشینه: شما نباید سوابق کیفری جدی داشته باشید.
 • سن شما متناسب باشد: برخی از ویزاها، مانند ویزای تحصیلی، ممکن است محدودیت سنی داشته باشند.
 • پذیرش یک دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی (برای ویزای تحصیلی): اگر تحت ویزای تحصیلی به نروژ می‌آیید، باید پذیرش رسمی از یک دانشگاه یا مؤسسه تحصیلی در نروژ داشته باشید.
 • تایید شغلی (برای ویزای کاری): اگر تحت ویزای کاری به نروژ می‌آیید، باید یک پیشنهاد کاری از کارفرما در نروژ داشته باشید.
 • اطلاعات و آمادگی در زمینه‌های زبانی و فرهنگی: برخی از ویزاها ممکن است نیازمند داشتن دانش زبان نروژی یا مشارکت در دوره‌های آمادگی فرهنگی باشند.
 • قبولی در مصاحبه: برخی از اقامت‌ها نیازمند مصاحبه با مقامات مهاجرت نروژ هستند.

نرخ بیکاری

3.90

جمعیت

5.30 میلیون

رشد تولید ناخالصی داخلی

1.70

تورم

0.8

نرخ مالیات بر درآمد شخصی

38.52

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان به نروژ


 

نگاه کلی به نروژ برای مهاجرت

کشور نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق کار

در این بخش به بررسی مهاجرت به نروژ از طریق کار خواهیم پرداخت.

نرخ پایین بیکاری: همان طور که در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید، طبق آخرین آمار منتشر شده، نرخ بیکاری در کشور نروژ کمتر از 5 درصد می باشد. لازم به ذکر است که شرایط کاریابی برای مهاجرت به نروژ برای افرادی که دارای تحصیلات و یا سابقه کاری مناسب می باشند بسیار مناسب است.

نرخ بیکاری نروژ2022

 

همراهی خانواده: خانواده شما معمولاً می توانند برای مهاجرت به نروژ زندگی با شما در این کشور درخواست دهند. اگر اعضای خانواده شما همزمان با شما درخواست دهند، همزمان با شما پاسخ درخواست را در دریافت خواهند کرد.

تغییر شغل حین اقامت: اگر شغل خود را از دست دادید، باید ظرف هفت روز به پلیس محل زندگی خود اطلاع دهید. پس از آن می توانید تا شش ماه در نروژ بمانید تا به دنبال کار جدید بگردید. البته مدت باقی مانده شما باید این شش ماه را پوشش دهد. اگر شغل جدیدی پیدا کردید، اما قصد دارید در همان حیطه قبلی کار کنید، نیازی به درخواست اقامت جدید نخواهید داشت، اما باید ظرف هفت روز پس از شروع کار جدید، به پلیس محل زندگی خود اطلاع دهید.

انواع روش ها

افراد برای اخذ اقامت نروژ از طریق ویزای کاری از دو طریق می توانند اقدام نمایند:

 • پیشنهاد کاری: در حالت اول متقاضی ویزای کار در نروژ باید پیشنهاد کاری (Job Offer) از طرف کارفرمای نروژی دریافت کند. در ابتدا کارفرما می بایست کار مورد نظر را در کشور نروژ به مدت 3 ماه آگهی کند. در صورت نبود متقاضی شغل مورد نظر در نروژ، بار دیگر به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود. چنانچه فرد مورد نظر در کل اتحادیه اروپا یافت نشود، کارفرما می تواند دعوت نامه کاری را برای فرد خارج از اتحادیه اروپا از جمله نیروی کار ایرانی برای مهاجرت به نروژ ارسال نماید. متقاضی با ارائه این دعوت نامه و مدارک مورد نیاز به سفارت می تواند اقامت در نروژ از طریق ویزای کاری را دریافت نماید. در صورتی که فرد بیش از 3 سال در نروژ کار کند و مالیات و بیمه بپردازد، می تواند اخذ اقامت دائم نروژ را در پی داشته باشد. همچنین با توجه به این که تعداد مشاغل انگلیسی زبان در نروژ محدود می باشد، لذا متقاضی ویزای کاری نروژ می بایست به زبان نروژی تسلط داشته باشد. با توجه به این موارد اخذ ویزای کار نروژ از طریق داشتن پیشنهاد کاری چندان آسان نمی باشد.
 • نیروی کار متخصص: حالت دوم مهاجرت به نروژ از طریق کار، اقدام از روش نیروی کار متخصص (Skilled Worker) می باشد. نیروی کار متخصص کسی است که در یک زمینه خاص شغلی تحصیلات عالی یا حرفه ای داشته باشد و از مهارت بالایی در رشته خود برخوردار باشد. در این روش از سیستم امتیاز بندی استفاده می شود. متقاضیان اخذ اقامت نروژ می توانند از طریق مواردی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کار، سن و مدرک زبان امتیازات خود را کسب نمایند. در این روش علاوه بر داشتن مهارت کاری و دانش زبان نروژی بر خلاف برخی کشورها نظیر کانادا، متقاضی باید از طرف یک کارفرمای نروژی پیشنهاد کاری نیز داشته باشد که این شرط مجدداُ کار را برای اخذ اقامت و مهاجرت به نروژ سخت می کند. این در حالی است که در برخی از کشورها از جمله کانادا جهت اخذ ویزای نروژ برای کار از طریق روش نیروی کار متخصص، نیاز به داشتن پیشنهاد کاری نمی باشد.
 • روش منسوخ: قبل از سال 2013 روش دیگری به نام ویزای جستوجوی کار نروژ وجود داشت. با این ویزا شخص می توانست به مدت 6 ماه در نروژ به دنبال کار باشد و در صورت پیدا کردن کار، اقامت در نروژ از طریق کار را بدست می آورد. ولی اکنون این نوع ویزا صادر نمی شود. این در حالی است که در برخی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اتریش، ویزا جستوجوی کار همچنان صادر می شود.

الزامات جهت دریافت ویزای کاری نروژ

 • دریافت پیشنهاد کاری
 • ارائه لیستی از وظایف کار پیشنهادی
 • تناسب کار مربطه با مهارت های شما
 • کار تمام وقت
 • شرایط و حقوق شما نباید از حداقل ها در نروژ کمتر باشد.
 • داشتن مجوز های مرتبط با کار

همچنین شما باید یکی از مدارک علمی یا فنی زیر را داشته باشید:

 • گذراندن دوره حرفه ای: شما باید حداقل یک دوره حرفه ای در سطح  مقطع متوسطه گذرانده باشید که کمینه مدت ان، سه سال بوده باشد. این دوره آموزشی باید در نروژ نیز وجود داشته باشد.
 • مدرک دانشگاهی: یک مدرک که از دانشگاه یا یک موسسه عالی اخذ گردیده و مرتبط با کار مورد درخواست متقاضی جهت مهاجرت به نروژ باشد.
 • مهارت خاص: در این مورد شما نیاز به اثبات مهارت خاص در یک حرفه هستید که  توسط تجربه طولانی مدت در ان داشته اید. به این منظور نیاز به داشتن شرایط ذیل خواهید بود:
  • داشتن تجربه کاری به میزان یک فارغ التحصیل از رشته فنی در دوره متوسطه
  • داشتن شش سال سابقه کار مرتبط
  • داشتن گواهی کار از کارفرما

مدت اعتبار

مدت اقامت بستگی به شرایط کار پیشنهادی دارد.

موقت

 • مورد اول: اگر کار پیشنهادی مستلزم آن است که شما یک دوره آموزشی حرفه، در سطح دوره متوسطه تکمیل کرده باشید، می توانید هر بار اجازه اقامت تا یک سال را دریافت کنید.
 • مورد دوم: اگر این موقعیت نیازمند آن است که شما مدرک دانشگاهی ارائه دهید، معمولاً می توانید هر بار اجازه اقامت حداکثر تا سه سال را دریافت کنید. البته در شرایط خاص نظیرمواقعی که متقاضی از آژانس های کار یابی اقدام به یافتن کارنموده باشد و نیاز به بررسی ها شرایط متقاضی به صورت پیاپی باشد، هر بار فقط می‌توانید اقامت تا یک سال را دریافت نمایید.

دائم

پس از سه سال، می توانید برای اجازه اقامت دائم در نروژ اقدام نمایید.

اقامت نروژ از طریق تحصیل

برای پذیرش از طریق موارد ذیل قادر به مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل خواهید بود.

موارد لازم برای تحصیل در نروژ

موسسات آموزش عالی

مدارس حرفه ای

مدارس آموزش متوسطه عالی

مدارس الهیات

دبیرستان ها

تحصیلات تکمیلی

کارآموزی

پژوهش

دانشگاه های نروژ: تعدادی از دانشگاه های این کشور از رتبه خوبی در بین دانشگاه های برتر جهان برخودار می باشند. معمولا افرادی که در رشته های نفت و پتروشیمی فعالیت می کنند، علاقه فراوانی به ادامه تحصیل در دانشگاه های نروژ دارند.

هزینه زندگی و تحصیل: متقاضیان  مهاجرت یه نروژ از طریق تحصیل باید این را در نظر داشته باشند که هزینه های عمومی زندگی در کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر اتریش، آلمان و هلند بالاتر می باشد، ولی در عین حال تحصیل در نروژ در بهترین دانشگاه های این کشور امکان پذیر است.

بورسیه تحصیلی: دولت نروژ شرایط خاصی را برای اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی دارد. بر اساس این شرایط، افراد از کشورهای خاصی واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی این کشور می باشند که کشور ایران در لیست این کشورها جای ندارد.

شرایط برای ایرانیان: لازم به ذکر است که دریافت اقامت نروژ از طریق تحصیل برای ایرانیان کمی دشوار می باشد. زیرا تجربه نشان داده که در سال های اخیر سفارت نروژ سختگیری های زیادی برای اعطا ویزا تحصیلی به ایرانیان داشته است.

شرایط و الزامات مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل به شرح ذیل است:

 • عدم نیاز به اخذ ویزا در صورت تحصیل در ترم تابستان
 •  اقامت تحصیلی، اثار اقامتی ندارد
 • امکان کار پاره وقت تا 20 ساعت

الزامات مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل به شرح ذیل است:

 • پذیرش از یک موسسه عالی آموزشی
 • دوره آموزشی شما باید تمام وقت باشد
 • ارائه گواهی مورد تایید وزارت امورخارجه ایران، از مدرک تحصیلی متقاضی
 • اثبات تمکن مالی (حداقل 128.887 کرون در سال برای یک سال تحصیلی که با اخذ بورسیه این میزان کاهش می یابد)
 • پرداخت هزینه های درخواست صدور ویزا
 • اثبات برگشت به کشور مبدا، بعد از اتمام تحصیل
 • تهیه مسکن برای طول اقامت (خوایگاه، خانه مسکونی یا ...)

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. همان طور که گفته شد اقتصاد کشور نروژ بر پایه صنعت نفت می باشد. گستردگی این صنعت موجب شده سرمایه گذاران خارجی بسیاری برای سرمایه گذاری در نروژ و مهاجرت به نروژ علاقه نشان دهند. اما نوسانات قیمت جهانی نفت سبب شده اقتصاد این کشور تحت تاثیر قرار گیرد. همچنین دولت نروژ محدودیت هایی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. از جمله محدویت های ذکر شده می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

سخت گیری و ندادن مجوز به اکثر افراد خارجی برای سرمایه گذاری در بخش صنعت نفت

محدودیت در خرید املاک و مستغلات و اجاره دادن آنها برای مدت طولانی

محدودیت در خرید زمین و جنگل های قابل کشت

 

برای اخذ اقامت نروژ از طربق سرمایه گذاری و همچنین سایر کشورها، افراد می بایست فاکتورهایی را در رابطه با کشور مورد نظر بررسی نمایند. از جمله این معیارها می توان به رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری و نرخ مالیات شرکت ها اشاره کرد. همان طور که گفته شد اقتصاد این کشور تحت تاثیر قیمت نفت می باشد. چنانچه قیمت نفت کاهش یابد، رشد اقتصادی نروژ افت خواهد کرد و از ارزش سرمایه افراد خارجی کاسته می شود. با مقایسه این فاکتورها با کشورهای دیگر اروپایی نظیر اتریش و پرتغال در می یابیم که سرمایه گذاری در این کشورها سودآوری بیشتری داشته و از ریسک کمتری برخوردار می باشند، همچنین این کشورها محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی قائل نمی شوند. 

اقامت نروژ از طریق خرید ملک

 این شرایط به این گونه است که ابتدا باید متقاضی مهاجرت به نروژ، ملکی را خریداری کرده و به مدت 5 سال، اقداماتی از جمله فروش، روی آن انجام ندهد. محدودیت دیگری که در این زمینه وجود دارد مربوط به ملک هایی که قابلیت خرید و فروش دارند می باشد. در این کشور، املاکی که در معادن، منابع طبیعی از جمله جنگل و آبشارها قرار دارد قابل فروش نبوده و اجاره آنان نباید بیش از 10 سال به طول انجامد.

اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت

 دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی، یک بیزنس پلن مشخص، تمکن مالی و سابقه مدیریتی برای ثبت شرکت و مهاجرت به نروژ ضروری می باشد. افراد در کشور نروژ می توانند مالک صددرصدی کسب و کار خود بدون دارا بودن شریک محلی باشند که این مزیت بزرگی به شمار می آید.

اقامت نروژ از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج با یک تبعه نروژی می باشد.

شرایط اقامت نروژ از طریق ازدواج

 • حداقل سنی 24 سال برای زوجین
 • داشتن یک ویزا با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ازدواج رسمی با تبعه نروژی قبل از درخواست اقامت
 • داشتن تمکن مالی تبعه نروژی
 • داشتن مسکن از طرف تبعه نروژی
 • ارسال درخواست برای این نوع اقامت حداقل 1 ماه قبل از اتمام ویزا 6 ماهه
 • اثبات شرایط مساعد جهت ازدواج (برای 4 ماه گذشته)
 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از 3 سال

اقامت نروژ از طریق تولد

با توجه به قوانین کشور نروژ چنانچه فرد از پدر یا مادر نروژی، چه در خاک نروژ و چه خارج از کشور نروژ متولد شده باشد به طور اتوماتیک تابعیت نروژ به وی اعطا می شود. با این توضیح مشخص است که در کشور نروژ اصل خون برای اعطای تابعیت اجرا می شود. تولد در خاک نروژ به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم نروژ و تابعیت آن نمی شود؛ چنانچه فرد در خاک نروژ از پدر و مادر غیر نروژی متولد شود، در صورتی که تا سن 10 سالگی به مدت حداقل 7 سال در کشور نروژ اقامت داشته و زندگی کرده باشد، می تواند تابعیت نروژ را اخذ نماید. 

اقامت نروژ از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب تنها جهت افزایش آگاهی شما عزیزان نسبت به خطرات و مشکلات پناهندگی نگارش شده است.

گرفتن اقامت نروژ از طریق پناهندگی، خطرناک ترین و ریسک پذیرترین روش مهاجرت می باشد. در ابتدا لازم می دانیم پناهنده را برای شما عزیزان تعریف نماییم. طبق تعریف سازمان حقوق بشر و کنوانسیون 1951 ژنو، پناهنده به کسی گفته می شود که خوف و بیم از آن دارد که به واسطه ملیت، نژاد، عقاید سیاسی، مذهب و عضویت در گروه اجتماعی خاص در کشور خود مورد شکنجه و آزار قرار گیرد. پروسه مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی نروژ به این صورت می باشد که فرد پناهجو پس از ورود به نروژ باید درخواست خود را به اداره پلیس مهاجرت یا نماینده سازمان ملل در امور پناهجویان در این کشور ارائه دهد. فرد تا زمان مشخص شدن وضعیت نهایی درخواست پناهندگی خود از امکانات اولیه برخوردار خواهد بود. این امکانات شامل مکان زندگی رایگان (کمپ پناهجویان) و هزینه زندگی (خوراک و پوشاک) می باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


اقامت نروژ از طریق ویزای توریستی

اقامت نروژ از طریق ویزای توریستی، کوتاه مدت خواهد بود. از آنجایی که کشور نروژ عضو اتحادیه اروپا می باشد، ویزای توریستی این کشور از نوع ویزای شینگن خواهد بود که نه تنها مجوز ورود به کشور نروژ را بلکه به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز اعطا می کند.  متقاضیان ویزای توریستی یونان باید دارای

 • پاسپورت
 • بیمه مسافرتی
 • تمکن مالی به اندازه 500 کرون
 • دعوتنامه
 • اثبات هدف سفر
 • رزو اقامتگاه
 • و...

باشد. درخواست افراد برای دریافت ویزای توریستی نروژ بصورت آنلاین و با ثبت در سایت سفارت نروژ انجام می پذیرد.

هزینه صدور: هزینه برای صدور این ویزا ، 60 یورو بوده که این مبلغ برای کودکان 6 الی 12 سال به 35 یورو قابل تغییر می باشد.

مدت بررسی: مدت زمان بررسی پرونده متقاضی، 15 روز خواهد بود که در صورت کامل بودن مدارک و شرایط متقاضی، پس از این مدت زمان ویزای توریستی وی صادر می گردد.

مراحل گرفتن اقامت نروژ

افراد با بررسی وضعیت موجود در هر مسیر مهاجرتی، روشی که منطبق بر شرایط و توانایی های فرد می باشد را انتخاب و براساس آن، پروژه اخذ اقامت در نروژ را آغاز می نمایند. پس از انتخاب روش مهاجرتی، جمع آوری مدارک و خواسته های آن روش، قابل اهمیت می شود و تنها در این صورت است که پرونده متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد. ارسال مدارک در زمان مقرر موجب می شود تا روند اخذ اقامت فرد بدون مشکلی، پیش رود. پرداخت هزینه های جاری، گرفتن وقت سفارت و شرکت در جلسه مصاحبه سفارت، از جمله مراحل  مهاجرت به نروژ است که همه متقاضیان باید این مراحل را رعایت کنند و تنها در این صورت است که می توان گفت که موفق به اخذ اقامت خواهند شد.

مدت زمان اخذ اقامت نروژ

مدت زمان اخذ اقامت نروژ، از موقع ارسال مدارک به سفارت یا پلیس محلی، محاسبه می گردد. مدت زمان برای اخذ اقامت نروژ بستگی به میزان تکمیل بودن مدارک شما , و روش اقدامیتان دارد. می توانید میزان انتظار را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

مدارک لازم برای مهاجرت به نروژ

علاقه مندان مهاجرت به نروژ برای ورود به این کشور، نیازمند اسناد و مدارکی می باشند که در ادامه به توضیح دقیقی از آنها پرداخته ایم:

 • اصل گذرنامه به همراه فتوکپی
 • یک قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی ویزای شینگن قبلی
 • اصل گارانتی برای هر متقاضی که پلیس نروژ آن را تایید می کند و در آن، تاریخ ورود و خروج متقاضی ثبت شده است
 • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها
 • دعوتنامه و مدرکی که رابطه خویشاوندی متقاضی با میزبان را ثابت نماید
 • ترجمه جواز کسب برای افراد دارای کسب و کار
 • فیش حقوق سه ماه اخیر به همراه ترجمه
 • گردش حساب بانکی و فتوکپی از آن
 • بیمه درمانی
 • رزومه تحصیلی برای افرادی که قصد اخذ پذیرش دانشگاه های نروژ را دارند
 • فیش پرداختی هزینه های مربوطه
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • سند ازدواج یا طلاق برای افرادی که ازدواج کرده اند

هزینه مهاجرت به نروژ

هزینه مهاجرت به نروژ شامل موارد زیر می باشد:

هزینه درخواست: متقاضیان مهاجرت به نروژ باید مبلغی را تحت عنوان تکمیل فرم ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت، بیمه مسافری، صدور ویزا و... بپردازند که در ادامه به مهمترین انها اشاره خواهیم داشت:

 

هزینه

موارد

NOK 6 300

اجازه اقامت برای کار (همچنین تمدید)

NOK 6 300

ویزای گروهی برای کارفرمایان (به ازای هر کارگر)

NOK 5 900

ویزای تحصیل برای متقاضیان بالای 18 سال (همچنین تمدید)

 

هزینه ای ندارد

ویزای تحصیلی برای زیر 18 سال

NOK 5900

ویزای پژوهشگران

NOK 3800

اقامت دائم برای بالای 18 سال

هزینه ای ندارد

اقامت دائم برای زیر 18 سال

 

سایر هزینه ها: مبالغ دیگری که مربوط به هزینه اقامت در نروژ می باشد، پس از ورود به این کشور آغاز می گردد. این هزینه شامل: اجاره آپارتمان، حمل و نقل، تفریح، غذا، پوشاک و... می باشد که برای برآورد دقیق این هزینه ها باید نوع زندگی هر فرد را مورد بررسی قرار داد تا بتوان هزینه زندگی وی  پس از مهاجرت به نروژ را تخمین زد.

هزینه های زندگی در نروژ

 کشور نروژ از نظر کیفیت زندگی هر ساله در بین ده کشور برتر دنیا قرار می گیرد. در کنار کیفیت بالای زندگی در نروژ، هزینه های زندگی در نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی به مراتب بالاتر می باشد. در جدول زیر به برخی از این هزینه ها جهت اقامت در نروژ اشاره شده است.

 

موارد

قیمت (یورو)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1056.52

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

834.81

غذا در رستوران ارزان قیمت

17.86

شیر (1 لیتر)

1.77

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

23.88

بنزین (1 لیتر)

1.56

متوسط درآمد خالص ماهانه

2944.01

اخذ اقامت دائم نروژ و تابعیت نروژ

برای اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ از طریق این مسیر ها می توانید اقدام کنید:

 • از طریق  تحصیل: دریافت اقامت دائم نروژ و همچنین تابعیت آن از همه روش ها میسر نمی باشد. دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیل شدن در نروژ، چنانچه قصد تمدید اقامت خود را داشته باشند می بایست کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کرده و ویزای تحصیلی نروژ خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.
 • از طریق تولد: همان طور که گفته شد در بخش تولد، افرادی واجد شرایط اخذ اقامت نروژ و تابعیت آن می باشند که پدر و یا مادر آنها تبعه نروژ باشد.
 • مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ: افرادی که اقامت در نروژ را داشته باشند، پس از 3 سال کار کردن می توانند برای اقامت دائم کشور نروژ اقدام نمایند. سپس بعد از گذشت 5 الی 7 سال از اقامت دائم، می توانند برای اخذ پاسپورت نروژ درخواست دهند.

شرایط اخذ اقامت دائم نروژ

 • باید هزینه درخواست صدور ویزا کرده باشید.
 • باید حداقل 3 سال اقامت مهاجرتی را سپری کرده باشید.
 • احقاق وظایفی که اقامت بابت ان صادر شده است.
 • درخواست اقامت دائم باید زمانی که هنوز اقامت موقت شما اعتبار دارد، تکمیل شود.
 • اثبات تمکن مالی
 • نداشتن سوابق کیفری در طول اقامت
 • شرکت در آزمون زبان و فرهنگ نروژی

وکیل مهاجرت به نروژ

وجود شخصی آگاه و مسلط به قوانین و مقررات روش های مختلف مهاجرت به نروژ و بررسی شرایط متقاضی توسط وی، موجب می شود تا مهاجرت به نروژ در حد یک رویا باقی نماند.

وکیل مهاجرت به نروژ همان شخصی است آگاه است. در واقع تجربه و دانش وکیل مهاجرت است که خطرات را به افراد گوشزد کرده و یا راه های میانبر و کم ریسک را به آنان معرفی می کند. در واقع وکیل مهاجرت به نروژ تا زمان موفقیت در کنار متقاضی خواهد ماند تا در بهترین حالت، به خواسته خود برسد. برای آشنایی بیشتر با وکیل مهاجرت نروژ، می توانید از کارشناسان و مشاوران موسسه ملک پور، راهنمایی بخواهید.

مزایای اقامت در نروژ

در این بخش قصد داریم مزایای این کشور را برای شما بازگو کنیم.

 • کشوری ثروتمند و دارای رفاه بالا
 • صحبت به دو زبان انگلیسی و نروژی
 • نرخ بیکاری پایین
 • دستمزد بالا
 • بیمه سلامت عمومی
 • مردم خونگرم

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت نروژ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ اخذ اقامت در نروژ چند سال طول می کشد؟

به طور کلی پس از اینکه افراد در کشور نروژ مشغول به کار شوند، می توانند بعد از گذشت 3  سال برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

✔️ آیا می توان از طریق تحصیل، اقامت نروژ را دریافت کرد؟

تحصیل به تنهایی نمی تواند موجب اخذ اقامت شود؛ اما دانشجویان پس از تحصیل می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کرده و بعد از 5 سال کارو پرداخت بیمه و مالیات، اقامت دائم نروژ را دریافت نمایند.

✔️ آیا اخذ اقامت در نروژ از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

بله؛ از طریق ازدواج با فردی دارای تابعیت یا اقامت دائم نروژ می توان به اقامت این کشور دست یافت؛ اما حتماً بایستی مدارک کافی جهت اثبات ازدواج و زندگی مشترک آن ها حداقل به مدت 3 سال ارائه شود.

✔️ آیا می توان از طریق تولد فرزند در نروژ اقامت گرفت؟

کشور نروژ از قانون خون در سیستم اعطای تابعیت خود از طریق تولد پیروی می کند و تنها در صورتی که یکی از والدین فرزند متولد شده در نروژ، دارای تابعیت نروژ باشند، تابعیت این کشور به فرزند منتقل می شود.

✔️ آیا اقامت نروژ از طریق تمکن مالی امکان پذیر است؟

پاسخ: تمکن مالی یکی از مسیرهایی است که در انتهای آن، اقامت کشور نروژ قرار دارد. البته اخذ اقامت از این طریق دارای شرایط و قواعد بخصوصی می باشد که یکی از آنها، ارائه یک منبع مالی مشخص و واضح از سوی متقاضی به کشور نروژ می باشد. بسیار مهم است که منبع درآمد متقاضی از طریق اجاره بهای املاک، سود سپرده بانکی، سود سهام و یا حقوق بازنشستگی باشد.

✔️ کشور نروژ برای مهاجرت چه الزاماتی دارد؟

یسته به روش انتخابی شما برای مهاجرت به نروژ، این الزمات می تواند متفاوت باشد، اما بصورت کلی مواردی چون داشتن تمکن مالی، اشنایی با زبان نروژی، نداشتن سو سابقه کیفری و مواردی از این دست می شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی به مقاله مهاجرت به نروژ مراجعه فرمایید.

✔️ یا تحصیل در نروژ مهاجرت محسوب و اثار اقامتی دارد؟

خیر، اقامت تحصیلی، یک اقامت غیر مهاجرتی است که اثاری نیز نخواهد داشت. اما این امکان وجود دارد که پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار، به اقامت کاری تبدیل شود.

سخن پایانی

اقامت نروژ، انواع روش های اخذ اقامت دائم نروژ و بررسی شرایط اخذ تابعیت نروژ در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل قرار گرفت. از آنجا که افراد بسیاری علاقه خود را برای مهاجرت به نروژ از طرق ذکر شده نشان داده اند، بر آن شدیم که به تمامی موضوعات در باب اقامت در نروژ توضیحات کاملی را خدمت شما سروران گرامی ارائه دهیم. همان طور که گفته شد گزینه های مناسب تری مانند مهاجرت به آلمان، اتریش، هلند، کانادا و ... نسبت به اقامت نروژ برای ایرانیان وجود دارند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت کشور نروژ و کشورهای مختلف با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت ثبت پرسش، سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آنها را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

 

نویسنده این مطلب

نام : ویدا داراب پور (darabpour)

کارشناسی ارشد حقوق، 2 سال سابقه کار در حوزه مهاجرتی، و دارای سابقه درخشان مشاوره  تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و مهاجرت افراد مشهور و موفق

ایدی اینستاگرام: darabi_mie

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4.91 از 5 ( 23 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
انا
سلام و عرض ادب من 34 ساله هستم و لیسانس مترجمی زبان دارم میخواستم بدونم از چه طریقی می تونم برم نروژ؟ کل دارایی من 500 میلیون هست ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روشهای مختلفی برای مهاجرت به کشور نروژ اعم از کار، تحصیل و روش های سرمایه گذاری وجود دارد اما باتوجه به رزومه ای که می فرمایید اگر از سطح زبان مناسبی برخوردار هستید کار و تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگیسی که تقریبا رایگان است گزینه ایده آلی است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
شایان سرمدی
سلام، ممنون از مقاله خوبتون بنده 34 ساله هستم و معدل بالای 18 در مقطع فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های سراسری دارم. سرمایه در حدود 400-500 میلیو دارم و متاهل هستم و بسیار علاقه مند به نروژ وکشور های حوزه اسکاندیناوی هستم. بهترین راه مهاجرت به نروژ برای بنده به نظر شما کدام است؟ آیا کشور دیگری را که شرایط مساعد تری داشته باشد به بنده پیشنهاد می فرمایید؟ خیلی متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید اگر از سطح زبان خوبی برخوردار باشید کشور نروژ گزینه خیلی خوبی است و می توانید از تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسان بهره مند شوید. علاوه براین کشورهایی مثل فنلاند و اتریش هم میتواند گزینه مناسبی باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرشید
با عرض سلام فرشید هستم لیسانس نفت دارم و ۳۰ سالمه. بهترین روش مهاجرت به نروژ برای من چه روشی هست؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رشته ای که دارید کشور خیلی خوبی را انتخاب کرده اید اگر پیشنهاد شغلی می توانید بگیرید از طریق کار اقدام نمایید اگر نه پبشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برای تحصیل در نروژ بررسی شود. موفق باشید.
نادیا
سلام ،من ۲۵ ساله،مجرد هستم در حال تحصیل مقطع کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه دولتی.لیسانس اقتصاد هم در دانشگاه دولتی خوندم اما متاسفانه معدل بدی داشتم.ایلتس ۷.۵ دارم .ایا شانس قبولی در دوره ی دکترا تو کشوری مثل نروژ رو دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله باید رشته شما بررسی شود اگر بتوانید استاد راهنما پیدا کرده و یک پروپزال قوی بنویسید با توجه به سن و مدرک زبان شانس تحصیل در این مقطع را در کشور مورد نظر خواهید داشت .
سام فضلی
سلام. یه سوال دارم از شا. تنها راه سرمایه گذاری در نروژ سرمایه گذاری در نفت هست؟ یا با خرید ملک هم میتوان سرمایه گذاری کرد. اگر جواب مثبت است آیا باعاث اخذ اقامت نروژ هم میشه؟ ممنونم از اطلاعاتتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خیر دوست عزیز، برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت باید بیزنس پلن خیلی قوی و سرمایه بالایی ارائه نمایید. ضمن اینکه خرید ملک در نروژ هیچگاه منجر به دریافت اقامت دائم برای شما نمی شود.
مصطفی مرادی
با درود. آیا من میتونم با ویزا پنج ساله استونی برم نروژ و کار کنم و بعد اقامت دائم بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شما در صورتی که اقامت قانونی در حوزه شنگن داشته باشید می توانید به سایر کشورهای این حوزه تشریف برده و در صورت پیدا کردن کار اقامت کاری کشور مقصد خود را بدست آورید.
مهتاب زمانی راد
سلام بعد از مهاجرت چقدر باید بگذره که بتونیم اقامت دائم رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب افراد بعد از مهاجرت و شروع به فعالیت، با گذشت 5 سال می توانند برای اقامت دائم این کشور تلاش کنند.
داریوش
سلام من لیسانس مهندسی برق دارم و 15 سال سابقه کاری مرتبط با رشته میشه بفرمایید بهترین روش برای مهاجرت من چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام پیشنهاد می شود که با ارسال رزومه خود و دریافت جاب آفر مناسب از طریق اقامت کاری برای این کشور اقدام فرمایید.
فرید
سلام از طریق اقامت کاری بعد از چند سال امکان گرفتن اقامت دائم نروژ وجود داره؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما بعد از 5 سال کار و فعالیت در نروژ می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.
اروین
سلام من پذیرش تحصیلی نروژ رو گرفتم چقدر بعدش میتونم اقامت این کشور رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ویزای تحصیلی به خودی خود موجب اقامت نمیشه و حتما باید مشغول به کار شده و یا از راه های دیگر اقدام کنید.
رها
فارغ التحصیلانی که در نروژ تحصیل کردند چگونه می توانند اقامت خود را در این کشور تمدید کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام در صورت پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با رشته خود می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند و اقامت بلند مدت دریافت کنند.
صفورا
سلام من از طریق مهاجرت کاری میخوام برم نروژ و یک پیشنهاد شغلی در این کشور هم دارم. اگر مشغول به کار بشم امکان گرفتن اقامت دائم رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله بعد از 5 سال می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید.
ایدا
مزایای مهاجرت به نروژ چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
نروژ از ثروتمندترین کشور های دنیاست که شاخص های اقتصادی در آن بسیار قوی است و طبیعتا رفاه زندگی در این کشور بسیار بالاست برای کسب اطلاعات دقیق پیشنهاد می شود مقاله را دوباره به صورت دقیق مطالعه فرمایید.
آوا
روش های کسب اقامت برای مهاجرین خارجی در کشور نروژ چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
روش کاری، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی ،تولد ، دریافت ویزای توریستی از روش های اقامت در این کشور می باشد.
طاهر صدیقی
با سلام و خسته نباشید . امکان اخذ اقامت نروژز از طریق خرید ملک وجود نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر. کشورهایی که از طریق خرید ملک می توانید اقامت دریافت نمایید در اروپا و حوزه شنگن اسپانیا، پرتغال و یونان هستند.
سهرابی
ارزون ترین روش گرفتن اقامت این کشور چه راهی هست؟ وچقدر زمان و سرمایه می خواد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست راهنمایی کنیم نیاز به اطلاعات بیشتری داریم اعم از سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و پشتوانه مالی تان اما بصورت کلی مهاجرت کاری و همین طور پذیرش در مقطع فوق لیسانس با آیلتس 6.5 که رایگانه میتونه گزینه های خوبی باشه.
حامد
مدارکی که باید به سفارت نروژ جهت دریافت اقامت ارائه بدهیم چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مدارکی که باید برای دریافت اقامت ارائه دهید به شرح زیر است گذرنامه به همراه کپی فتوکوپی از ویزاهای شینگن ارائه دعوتنامه از طرف میزبان ارائه مدارک شناسایی ارائه گردش حساب و فیش حقوقی سه ماه گذشته ترجمه رسمی اسناد ملکی متقاضی بیمه گواهی تمکن مالی فیش پرداخت هزینه های جاری
سعید اسدزاده
سلام با تولد فرزند ممون در کشور نروژ میشه برای خودم و فرزندم و همسرم اقامت این کشور رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر کشور نروژ از قانون خون پیروی می کند و از قانون خاک پیروی نمی کند.
کریم خانی
عرض ادب در صورتی که خودم پذیرش تحصیلی برای تحصیل در نروژ به کمک استاد راهنما بگیرم بعد از چه مدت همسرم هم می تونن به من ملحق بشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به وقتی دارد که سفارت می دهد احتمالا بین 3 تا 6 ماه به طول بیانجامد.
یگانه
آیا کشور نروژ دارای استاندارد های اقتصادی مناسب برای مهاجرت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام کشور نروژ دارای بهترین شرایط از لحاظ شاخص های رشد اقتصادی دردنیا می باشد.
علیرضا آزاد اندیش
سلام قصد دارم خانوادگی به نروژ سفر کنیم برای تفریح میخواستم بدونم برای سفر توریستی باید شرایط خاصی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز برای ویزای توریستی لازم است پاسپورت، بیمه مسافرتی، تمکن مالی به اندازه 500 کرون، دعوتنامه، اثبات هدف سفر، رزو اقامتگاه داشته باشید. همچنین هزینه صدور ویزا برای بزرگسال ها 60 یورو بوده و برای کودکان 35 یورو می باشد.
میلاد جوادی
سلام روزتون بخیر من قصد دارم به خارج از کشور به یکی از کشور های اروپایی مهاجرت کنم مهاجرت کاری میخواستم بکنم راستش نروژ اینا رئ برای آب و هواش شک داشتم که روش تمرکز کنم یا نه از طرفی خب نروژ حس میکنم از خیلی از کشور های دیگه اروپایی پیشرفته تر حالا میشه راهنماییم کنید که آیا این کشور رو هم جز لیستم بزارم یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام کشور نروژ از جمله کشور های پیشرفته و ثروتمند هست که برای کار شانس بالایی در کاریابی خواهید داشت شما برای مهاجرت بهتر هست که برای چند کشور درخواست دهید تا شانس پذیرش شما بالا برود برای کسب راهنمایی دقیق تر لطفا با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
حسن صفایی
ما دو تا دختر داریم هر دو در اسلو زندگی میکنن یکی از دخترام گذرنامه نروژ دارد یکی از دخترام با یک پسر انگیسی ازدواج کرده و شوهرش در در اسلو مشغول بکار است.با این وضعیت چجوری میشه اقامت نروژ را اخذ کنیم قبلا از راهنمایی هایتان نهایت تشکر را دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی اخذ اقامت نروژ شرایط خاص خود را دارد و به سادگی نمی توان اقامت این کشور را اخذ نمود . برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
نسیبه مولایی
سلام من شنیدم نروژ خیلی سخت ویزا میده میخواستم بدونم برای سرمایه گذاری هم ویزا سخت میده مثلا اگر ما یه خونه بخریم میتونیم با خرید اون ملک اقامت این کشور را بگیریم یا فقط باید از روش هایی مثل ثبت شرکت و کاری و غیره باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و دورد دوست عزیز با خرید ملک نیز می توانید به اقامت این کشور دست پیدا منید اما ملکی که میخرید باید شرایط ویژه داشته باشه ابتدا شما باید ملکی را خریداری کرده و به مدت 5 سال، اقداماتی از جمله فروش، روی آن انجام ندهد. برای راهنمایی های بهتر حتما با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
ahmad
سلام من ارشد مکانیک دارم و 5 سال سابقه کار مرتبط میخواستم بدونم برای کاریابی در این کشور شانس موفقیتم بالاست یا ضعیفه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز با توجه به اینکه نرخ بیکاری این کشور5 % هست احتمال کاریابی در این کشور به خصوص برای افرادی که دارای تخصص و حرفه می باشند بالاست. برای کسب راهنمایی های دقیق تر با موسسه ما در ارتباط باشید.
موسوی
سلام و عرض ادب من لیسانس گرفتم رشته تحصیلی جغرافیا است آیا برای مقطع تحصیلی دوره کارشناسی ارشد میتوانم جغرافیا اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت که این رشته در دانشگاه‌های مورد نظرتان ارائه گردد امکان اقدام وجود دارد.
راضیه
سلام، میانگین هزینه زندگی در نروژ سالیانه چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. به طور معمول حدود هزینه زندگی برای کی نفر حدود 1000 الی 1200 یورو در ماه می باشد.
پری
وقت بخیر اقامت نروژ رو داشته باشیم بعد از چند سال میتونیم تابعیت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورتی که اقامت دائم به این کشور داشته باشید پس از ۳ تا ۵ سال می‌توانید درخواست پاسپورت دهید.
سلام و عرض ادب ببخشید برای مهاجرت به نروژ کم هزینه ترین راه چیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهترین و کم هزینه‌ترین روش بسته به شرایط شما انتخاب می‌گردد. برای مهاجرت به نروژ می‌توانید از روش‌های مانند تحصیلی کاری و یا سرمایه‌گذاری اقدام نمایید.
ساروی
سلام. کشور نروژ برای تحصیل به من که لیسانس برق دارم و 38 سال سن دارم با دوره زبان پذیرش و ویزا میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ریسک کار شما برای پذیرش و ویزا با توجه به گپ تحصیلی و شرایط زبانتان بالاست ولی میتوانید با کسب حداقل مدرک زبان در حد آیلتس 5 برای کشور فنلاند اقدام داشته باشید.
کیوان
سلام وعرض ادب نده 22 سالمه و سطح زبانم در حد ایلتس 6 هست برای لیسانس میخواستم اقدام کنم ممنون میشم بفرمایید چه تمکن مالی و شهریه ایی مورد نیاز برای این مقطع
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما حداقل باید حدود 25 الی 30 هزار یورو بابت هزینه های تحصیل و زندگی خود در نظر داشته باشید.
شهلا رضوی
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه ایا برای مهاجرت به نروژ باید حتما نروژی بلد باشبیم با ایلتس 6 میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد.
موحدی
سلام بعد از مهاجرت چقدر باید بگذره که بتونیم اقامت دائم رو بگیریم؟ فرد امکان بردن همراه دارد ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به روشی که اقدام می‌کنید دارد.
الهام
من ۲۷ ساله و لیسانس دارم بدون مدرک زبان.میتونم برای تحصیلی نروژ اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن مدرک زبان ضروری است.
زبیدی
بعد از تحصیل در کشور نروژ میتوان به اقامت دائم رسید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، شما میتوانید کار پیدا کرده و پس از آن به اقامت دائم دست پیدا کنید.
مهسا
من دارای مدرک مهندسی الکترونیک با سابقه کار هستم.بهتر هست برای نروژ اقدام کنم یا فنلاند یا آلمان که زودتر کار پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هر سه میتواند گزینه مناسبی باشد، به شرایط شما و روش انتخابیتان بستگی دارد.
وحید
سلام روز بخیر اگر ویزای توریستی بگیریم میشه بریم نروژ دنبال کار بگردیم و ویزا رو به کاری تبدیل کنیم برای کار باید زبان بومی شون رو بلد باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در نروژ وجود ندارد.
مینا
من میتونم برای تحصیل به نروژ وارد بشم و در فرصت مناسب ویزای خودم رو کاری کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، امکان تبدیل ویزا در این کشور وجود خواهد داشت.
سعید
برای مهاجرت کاری به نروژ تسلط به زبان بومی‌شون ضروری؟ اگر انگلیسی تسلط باشیم امکان کاریابی وجود داره یا حتما تسلط به زبان بومی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت جاب افر با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر میباشد.
مینا
من میتونم برای تحصیل نروژ اقدام کنم و در محیط سرمایه گذاری هم کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز
مشاوره رایگان