دانشگاه های نروژ

13 دی 1401 2 نظر

دانشگاه های ایرلند

نروژ یکی از کشورهای بسیار پیشرفته قاره اروپا و واقع در منطقه جغرافیایی اسکاندیناوی می باشد. نروژ دارای سیستم آموزشی بسیار قوی و پویا می باشد که به وسیله آن شرایط اقتصادی بسیار عالی را برای خود ایجاد کرده است و بخش عمده نیروی کار مورد نیاز خود را از طریق همین سیستم آموزشی تامین می کند. همچنین نروژ یکی از کشورهای معاهده شنگن می باشد ولی جز اتحادیه اروپا نیست. تحصیل در نروژ به دلایل بسیاری از جمله تحصیل رایگان و همچنین سطح بالای آموزشی دانشگاه های نروژ مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در ادامه شرایط دیگری از جمله شانس پذیرش از دانشگاه های نروژ و همچنین رتبه بندی دانشگاه های نروژ بررسی می گردد. شما عزیزان می توانید با برقراری ارتباط تلفنی با کارشناسان موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

 • شرایط عمومی تحصیل در نروژ
 • رتبه بندی دانشگاه های نروژ
 • معرفی دانشگاه های برتر نروژ
 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • دانشگاه برگن
 • دانشگاه قطب شمال UiT
 • کالج دانشگاه fstfold
 • دانشگاه استاوانگر
 • OsloMet
 • دانشگاه علوم زندگی نروژ
 • BI دانشکده تجارت نروژ
 • دانشگاه ترومسو
 • هزینه تحصیل و زندگی در نروژ
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه دانشگاه های نروژ
 • سخن پایانی در زمینه دانشگاه های نروژ

شرایط عمومی تحصیل در نروژ

در این مقاله به دنبال بررسی شرایط متفاوت تحصیل در نروژ و همچنین دریافت اقامت تحصیلی در این کشور می باشیم. تحصیل در مقطع مدارس برای دانش آموزان بین المللی در این کشور شرایط سخت تری را دارد. بیشتر، افرادی که از طرق دیگری اقامت نروژ را به دست آورده اند می توانند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های نروژ ثبت نام کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاه ها در این کشور به زبان نروژی ارائه می گردد. بنابراین اخذ گذیرش وابسته به ارائه مدارک مربوط به زبان نروژی می باشد. دانشگاه های نروژ در مقطع فوق لیسانس تحصیلات و برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی و به صورت رایگان ارائه می دهند. یکی از بزرگترین مزیت ها و دلایلی که باعث اقبال عمومی به سمت نروژ می شود همین موضوع می باشد. دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند با ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل خود را ادامه دهند.

این چارت بیانگر اطلاعات کلی کشور نروژ است

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اسکاندیناوی

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به تحصیل در اسکاندیناوی

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به تحصیل در اسکاندیناوی

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به نروژ?

رتبه بندی دانشگاه های نروژ

همان گونه که در بخش قبل به آن اشاره شد نروژ سیستم آموزشی بسیار قدرتمند و پویایی دارد. به طور کلی کشورهای حوزه اسکاندیناوی و از جمله نروژ دارای سطح رفاهی و اجتماعی بسیار بالایی می باشند. یکی از موارد مهمی که سطح اجتماعی یک جامعه و کشور را بالا می برد سیستم آموزشی و سطح علمی مراکز آموزشی آن می باشد. وقتی رتبه بندی دانشگاه های نروژ را بررسی می کنیم به دانشگاه های بسیار معتبری مانند دانشگاه اسلو (University of Oslo) برخورد می کنیم که جز دانشگاه برتر جهان برشمرده می شود. همچنین دانشگاه برگن (University of Bergen) که دارای رتبه حدود 200 در رتبه بندی جهانی می باشد و سطح علمی بسیار بالایی دارد. این دانشگاه ها با وجود دارا بودن رنکینگ جهانی بسیار عالی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشجویان بین المللی حمایت کرده و دوره های تحصیلی خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل رایگان در نروژ?

 

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

معرفی دانشگاه های برتر نروژ

در ادامه بررسی دانشگاه های نروژ 10 دانشگاه برتر این کشور را در قالب یک جدول معرفی می کنیم تا بتوانید شانس پذیرش از دانشگاه های نروژ را برای شرایط تحصیلی خود بسنجید. شما در صورتی که دارای ریزنمرات و همچنین معدل درسی مناسب باشید با ارائه نمره زبان مورد نیاز می توانید درخواست پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های زیر را بدهید:

 

دانشگاه

رتبه بندی جهانی

The Arctic University of Norway

401

University of Oslo

131

Norwegian University of Science and Technology

401

University of Bergen

201

University of Stavanger

1022

Norwegian University of Life Sciences

501

BI Norwegian Business School

1617

University College of Southeast Norway

1868

Nord University

3792

دانشگاه اسلو

این دانشگاه که در پایتخت کشور نروژقرار دارد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های نروژ است. برای تحصیل در دانشگاه اسلو دانشجویان باید قبل از موعد 1 سپتامبر برای ترم پاییز و برای ترم بهار تا 1 فوریه اقدام ثبت نام کنند. هزینه تقریبی تحصیل در دانشگاه اسلو 600 کرون نروژ می باشد. در نروژ برنامه های زیادی به زبان انگلیسی برگزار می شود که بیشترشان در مقطع ارشد است. برای شرکت در برنامه های زبان انگلیسی شما فقط یکبار در سال وقت دارد.

رشته های مورد پذیرش دانشگاه اسلو

 • رشته حقوق و اقتصاد
 • رشته زبان و ادبیات
 • رشته موسیقی شناسی
 • رشته پزشکی و بهداشت
 • رشته انفورماتیک
 • رشته فناوری اطلاعات
 • رشته علوم روانشناسی و علوم اجتماعی
 • رشته روانشناسی

دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU)

در دانشگاه علم و صنعت تروژ شما می توانید در رشته هایی نظیرعلم فناوری، انواع مهندسی، رشته علوم اجتماعی، پزشکی و هنر می توانید تحصیل کنید. برای درخواست ترم پاییز 15 سمتامبر و ترم بهار 1 فوریه را به خاطر بسپارید. دانشگاه علم وصنعت جز دانشگاه های دولتی نروژ است که دانشجو فقط 600 کرون برای هر ترم پرداخت می کند. لازم است که بدانید این دانشگاه علاوه بر نمره آزمون نمرات گذشته تحصیل شما را نیز در بر می گیرد.

دانشگاه برگن

یکی از مزایای دانشگاه برگن که باعث شده یکی از بهترین دانشگاه های نروژ باشد این است که دانشجویان پس از تحصیل در مقطع دکترا می توانند به عنوان کارمند از دانشگاه حقوق دریافت کنند. این دانشگاه نیز سالانه رشته های مختلفی نظیر ریاضیات پزشکی هنرهای زیبایی و ... را پذیرش می کند. دانشگاه کرون هم جزئ دانشگاه های دولتی نروژ است که هزینه تقریبی آن 690 کرون برای هر ترم است. لازم به ذکر است برای این دانشگاه دانشجو باید مسلط به زبان نروژی باشد.

دانشگاه قطب شمال UIT

از جمله دلایلی که می تواند این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های نروژ قرار دهد تدریس به زبان انگلیسی در تعداد زیادی از برنامه ها است. علوم و تحقیقات محیطی، شیلات، علوم کامپیوتر ، پزشکی و ... از جمله رشته هایی است که این دانشگاه دانشجو می پذیرد. شروع ثبت نام ترم پاییز این دانشگاه 10 آگوست و ترم بهار 11 ژانویه است. شهریه این دانشگاه هم همانند دانشگاه برگن 680 کرون است. داشتن رزومه قوی لازمه پذیرش در این دانشگاه است.

کالج دانشگاه fstfold

این دانشگاه موسسه غیر انتفاعی است. علوم انسانی، انواع مهندسی و زیر شاخه های آنها بهداشت و ... از جمله رشته های مورد پذیرش این دانشگاه است. آغاز ترم پاییز 1 نوامبر و مر 1 مه می باشد که دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید رزومه خیلی خوبی داشته باشند.

دانشگاه استاوانگر

ماه های دسامبر و ژوئن زمان های ثبت نام در این دانشگاه می باشد. مهاجرت و روابط بین فرهنگی ، پزشکی و پیرا پزشکی مهندسی و ... رشته های مورد پذیرش دانشگاه استاوانگر است. این دانشگه هم دولتی ایت و هزینه زیادی برای دانشجویان ندارد.

دانشگاه OsloMet

رشته های کامپیوتر وزیر شاخه های آن هنر طراحی و نمایش به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شود. این در حالیست که مهندسی های مکانیک، شیمی، الکترونیک و فناوری انرژی به زبان نروژی تدریس می شود. برای پذیرش در مقطع ارشد باید تا 1 مارس اقدام کنید. برای این دانشگاه هم رزومه قوی بسیار تاثیرگذار است.

دانشگاه علوم زندگی نروژ

رشته های علوم زیستی، اقتصاد، بهداشت انسان و حیوان و نظایر اینها در این دانشگاه تدریس می شود. زمان ثبت نام 1 قوریه است که بهتر است برای اطمینان بیشتر حتما به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. شهریه این دانشگاه در بسترین حالت ممکن 800 کرون است. سابقه تحصیل نیز برای پذیرش الزامی است.

دانشکده تجارت نروژ BI

بزرگترین دانشگاه تجارت در اروپا دانشگاه تجارت نروژ BI است که در لیست بهترین دانشگاه های نروژ قرار دارد. در مقطع ارشد کلیه رشته های را به زبان انگلیسی تدریس مس کند دانشجو باید تسلط خود به زبان انگلیسی را ثابت کند. مدیریت بازرگانس امور مالی و نطایر اینها رشته مورد تدریس در این دانشگاه است. هزینه این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر بسیار گرانتر است و تقریبا 86000 کرون می باشد.

دانشگاه ترومسو

دانشجویان ایرانی که بخواهند در این دانشگاه تحصیل کنند باید معدل 15-16 داشته باشند. مدرک دیپلم آنها بسیار مهم است. از جمله  رشته های تحصیلی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به ریاضی، فیزیک، شیمی، شیلات و ... اشاره کرد. جالب است که بدانید تحصیل در دانشگاه ترومسو رایگان است.

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل رایگان در نروژ?

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

پس از بررسی شرایط متفاوت دانشگاه های نروژ و همچنین شرایط اخذ پذیرش و رتبه بندی دانشگاه های برتر این کشور، لازم است اکنون هزینه زندگی در نروژ نیز بررسی شود. هزینه زندگی در نروژ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمی بیشتر می باشد. با توجه به این که این کشور آب و هوایی نسبتاً سردی دارد هزینه حامل های انرژی در این کشور کمی گران تر از کشورهای دیگر اروپایی می باشد. در جدول زیر بخشی از هزینه اقلام ضروری به نرخ کرون نروژ آمده است:

هزینه

هزینه کالا مورد نظر (کرون)

یک لیتر شیر

17.67

 

یک کیلو برنج

25.40

 

یک کیلو پنیر

103.41

 

یک کیلو مرغ

116.87

 

یک کیلو گوشت

230.87

 

بلیط حمل و نقل

36.01

 

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

 

10.186.14

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر

 

8.039.57

خرید آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

16820.22

 

خرید آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر

13.196.04

 

 

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های نروژ هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل در دانشگاه های نروژ به چه زبانی است؟

 تحصیل در مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاه های نروژ به زبان نروژی ارائه می گردد.

مقدار تقریبی شهریه بهترین دانشگاه در نروژ چقدر است؟

در دانشگاه های دولتی دانشجویان باید مبلغی کمتر از 800 کرون پرداخت کنند.

کدام دانشگاه نروژ دارای بورسیه تحصیلی است؟

اکثر دانشگاه ها نروژ شرایط بورسیه تحصیلی را دارند ولی به دانشکده تجارت می توان به عنوان مهم ترین دانشگاه اشاره کرد.

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه ها نروژ باید در آزمون شرکت کنند؟

اکثریت دانشگاه های نروژ آزمون برگزار می کنند در این میان اعدا کمی نیز به رزومه و نمرات قبلی دانشجویان نگاه می کنند.


_____________سخن پایانی در زمینه دانشگاه های نروژ_____________

تحصیل در نروژ با توجه به این که تحصیل در این کشور در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی و به صورت رایگان ارائه می شود و همچنین با توجه به سیستم آموزشی بسیار مناسبی که در این کشور وجود دارد مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های نروژ فرصت بهره مندی از شرایط کاری در این کشور را به دست می آورند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور دریافت ویزای همراه می باشد که می توانند برای بسیاری از دانشجویان متاهل مهم می باشد. در این مقاله به موضوع رتبه بندی دانشگاه های نروژ و شرایط اپلای دانشگاه های نروژ نیز پرداخته شد تا دانشجویان بتوانند انتخاب های دقیق تری داشته باشند و شانس پذیرش از دانشگاه های نروژ را بالاتر ببرند. شما عزیزان در صورتی که سوالات بیش تری در خصوص موضوعات مطرح شده داشته باشید می توانید در انتهای همین صفحه در بخش دیدگاه سوالات خود را مطرح کنید. همچنین می توانید با برقراری تماس با کارشناسان موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
اعتمادی
سلام ااقای ملک پور . من می خاهم کار شناسی ارشد را در در رشته برق بخوانم . کدام دانشگاه در نروز مناسب است . و چه مقدار هزینه خواهد گرفت.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز در صورت داشتن شرایط سنی مناسب و همچنین ارائه مدرک زبان بسیاری از دانشگاه‌های نروژ رایگان می باشد . برای اخذ اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید
MEHDI
سلام جهت ازمون ورودی دانشگاه نروژ ایا میتوانید کمکی به ما داشته باشین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز متاسفانه در این زمینه خدماتی ارائه نمی گردد  
مشاوره رایگان