هزینه زندگی در نروژ

1 نظر

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ، هزینه اجاره مسکن در نروژ و درآمد شغل های مختلف در نروژ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی و قاره اروپا می باشد و دارای ذخایر عظیمی از گاز طبیعی، نفت و آب شیرین است. متقاضیان مهاجرت به نروژ و کسب اطلاعات درخصوص هزینه زندگی در نروژ باید بدانند که مهاجرت به کشور نروژ می تواند امکانات اجتماعی و رفاهی سطح بالا، استانداردهای سطح بالای زندگی، قدرت خرید زیاد و آینده بسیار روشنی را با خود به همراه داشته باشد. علاوه بر اقتصاد بسیار قدرتمند، کشور نروژ دارای نرخ بیکاری اندکی است و بین درآمد اشخاص و قدرت خرید آنها تناسب بسیار مطلوبی برقرار است. اما لازم به ذکر است که با توجه به شاخص ها و استانداردهای مربوط به زندگی، هزینه زندگی در نروژ در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. در صورتی که پس از مطالعه و بررسی این مقاله کماکان با سوالاتی در این زمینه رو به رو بودید می توانید با موسسه ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و کارشناسان مجرب بهره مند گردید. در ادامه با ما همراه گردید که به بررسی موارد زیر بپردازیم:

  • شرایط عمومی هزینه زندگی در نروژ
  • هزینه اجاره مسکن در کشور نروژ
  • هزینه های زندگی روزمره در نروژ
  • مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف نروژ
  • درآمد شغل های مختلف در نروژ
  • سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در نروژ
  • سخن پایانی

هزینه زندگی در نروژشرایط عمومی هزینه زندگی در نروژ

کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا می باشد و دارای یک سیستم جامع اجتماعی عالی، مراقبت های بهداشتی بسیار مطلوب و رفاه اجتماعی سطح بالا است. اقتصاد این کشوربسیار عالی و قوی می باشد و در رتبه چهارم درآمد سرانه در جهان قرار دارد. واحد پول این کشور کرون است. اگرچه هزینه زندگی در نروژ در سطح بالایی قرار دارد اما افرادی که در این کشور مشغول به کار و زندگی می گردند، می توانند بالاترین دستمزد را نسبت به سایر کشورهای اروپایی داشته باشند و شرایط زندگی با هزینه مناسب در نروژ را برای خود ایجاد نمایند. زیرا با این دستمزد فرد علاوه بر پرداخت هزینه های معمول زندگی می تواند مبلغی را نیز پس انداز نماید. در کل هزینه زندگی در هر فرد و خانواده ای در هر کشوری بر اساس تعداد نفرات، سبک و استایل زندگی، شهر و یا منطقه محل سکونت مشخص می گردد.این مقاله توسط موسسه ملک پور تنظیم و به نگارش در آمده و هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع آن شرعاً و قانوناً حرام است. می توان گفت هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ نروژ تا حدودی نسبت به مناطق روستایی و کوچکتر بالاتر است.بهترین شهرهای نروژ از نظر کیفیت زندگی عبارتند از:اسلو، کریستینسند، برگن، استاوانگر وتروندهایم.

هزینه زندگی در نروژ

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه اجاره مسکن در کشور نروژ

یکی از موارد بسیار مهم در زمینه مهاجرت که اشخاص باید از آن اطلاع پیدا نمایند، هزینه اجاره و خرید مسکن درکشور مورد نظر است. متقاضیان آگاهی از هزینه زندگی در نروژ باید از هزینه اجاره مسکن درنروژ نیز اطلاع پیدا نمایند. همانگونه که می دانیم نروژ به عنوان یکی از گران ترین کشورهای جهان شناخته می شود و طبیعتاً هزینه اجاره وخرید مسکن در این کشور بالا خواهد بود. البته باید توجه داشت که این گرانی با توجه به وضع معیشیتی مردم خود نروژ چندان تعجب برانگیز نیست و برای آنان چندان چالش برانگیز نمی باشد؛ اما برای افراد مهاجر نوعی دغدغه محسوب می گردد. هزینه اجاره و خرید ملک در کشور نروژ با توجه به شهر، متراژ منزل، تعداد اتاق، منطقه ملک مورد نظر و دیگر امکانات رفاهی متغیر می باشد. هزینه اجاره ملک در کشور نروژ در شهرهای بزرگی نظیر استاوانگر و اسلو بالاتر از شهرهای دیگر می باشد و هزینه زندگی در نروژ و هزینه مسکن در این کشور در حومه شهر ارزان تر است. لازم به ذکر است در کشور نروژ خانه هایی وجود دارند که به صورت کوتاه مدت اجاره داده می شوند و بسیار مناسب افراد تازه وارد به این کشور هستند؛ اجاره چنین خانه هایی، فرصت بیشتری را جهت یافتن مسکن مناسب و مورد نظر متقاضی در اختیار وی قرار می دهد. بهترین روش جهت جستجوی خانه در کشور نروژ استفاده از دو سایت Hybel و Finn است.در جدول زیر، هزینه اجاره و خرید مسکن در داخل شهر و خارج از شهر نشان داده شده است:

 

آیتم

هزینه (یورو)

اجاره آپارتمان تک خوابه مرکز شهر

973

اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر

748

اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1560

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1213

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

5.505

قیمت هر متر مربع آپارتمان درخارج از مرکز شهر

3835

هزینه های زندگی روزمره در نروژ

افرادی که جهت زندگی با هزینه مناسب در نروژبه این کشور مهاجرت می نمایند در بررسی هزینه زندگی در نروژ باید بدانند که در این کشور باید بر اساس کرون نروژی هزینه نمایند؛ لذا بهتر است هرگز به مقایسه این واحد پول با کشور خود نپردازند، بلکه این مقایسه و بررسی باید بر اساس میزان حقوق دریافتی صورت پذیرد. حقوق در کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر بوده و مناسب با هزینه های رایج زندگی در این کشور است. مهاجران باید توجه داشته باشند که تا چند ماهی باید خود توانایی پرداخت هزینه زندگی در نروژ را داشته باشند تا بتوانند در این کشور به کار مشغول گردیده و یا افراد محصل نیز به کار دانشجویی مشغول شوند تا از پس هزینه تحصیل و زندگی در نروژ بر آیند. هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز در این کشور در سطح بالایی قرار دارند و با توجه به این که مواد غذایی بسیاری به این کشور وارد می شوند، قیمت ها گران هستند. در جدول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام مصرفی در کشور نروژ ارائه گردیده است:

 

رستوران

قیمت(کرون)

غذا، رستوران ارزان قیمت

۱۶۷٫۵۰

غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسطه، سه دوره

۸۰۸٫۲۳

اقلام مصرفی

قیمت

شیر یک لیتری

۱۶٫۳۷

نان

۲۳٫۱۰

برنج(یک کیلوگرم)

۲۴٫۸۱

تخم مرغ(12 عدد)

۳۴٫۰۸

پنیر محلی

۹۵٫۷۳

سینه مرغ(یک کیلوگرم)

۱۱۲٫۷۵

گوشت گاو(یک کیلوگرم)

۲۳۱٫۳۱

سیب(یک کیلوگرم)

۲۴٫۸۸

موز(یک کیلوگرم)

۲۱٫۸۳

پرتقال(یک کیلوگرم)

۲۳٫۳۷

گوجه فرنگی(یک کیلوگرم)

۳۰٫۲۱

سیب زمینی(یک کیلوگرم)

۱۸٫۳۹

پیاز(یک کیلوگرم)

۱۹٫۴۷

حمل و نقل

قیمت

رفت و آمد ماهیانه

۷۰۸٫۰۰

تاکسی

۹۰٫۰۰

یک لیتر بنزین

۱۴٫۷۲

قبوض ماهیانه

قیمت

عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله)

۱،۴۵۴٫۰۹

تلفن

۰٫۸۹

اینترنت

۳۷۷٫۹۸

لباس و کفش

قیمت

یک جفت جین

۸۷۱٫۱۳

لباس تابستانی

۳۸۰٫۷۰

یک جفت کفش نایک

۹۱۵٫۰۶

یک جفت کفش مردانه

۱،۱۹۷٫۲۴

هزینه زندگی در نروژ

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف نروژ

در این بخش از مقاله درخصوص هزینه زندگی در نروژ، به بررسی و مقایسه هزینه زندگی و همچنین کیفیت زندگی در برخی از شهرهای کشور نروژ می پردازیم. باید بدانیم همانگونه که بیان گردید سطح کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالا است و مهاجران می توانند در سرتاسر این کشور کیفیت زندگی یکسانی را تجربه نمایند؛ اما هزینه ها در برخی از شهرها بالاتر است. در ادامه به مقایسه هزینه زندگی در نروژ در برخی از شهرهای این کشور و مقایسه آن ها با یکدیگر می پردازیم:

  • شهر برگن و شهر اسلو

شما برای زندگی در شهر برگن به مبلغ 43،137 کرون در سال نیاز دارید و برای تجربه کیفیت زندگی مشابه شهر برگن در شهر اسلو نیاز به 51،000 کرون در سال دارید. این مبالغ با فرض اجاره ملک در این دو شهر و همچنین به عنوان درآمد خالص (بدون مالیات) می باشند.

 

اختلاف شاخص ها

قیمت مصرف‌کننده: برگن 0.79% پایینتر از اسلو

قیمت مصرف‌کننده شامل اجاره :در برگن، ۲۴ / ۲۴ % پایین تر از اسلو

قیمت اجاره: در برگن، ۱۹.۹۱ % پایینتر از اسلو.

قیمت رستوران: در برگن، ۱.۶۹ % پایین‌تر از اسلو.

قدرت خرید محلی : در برگن 8.85٪ بیشتر از اسلو

  • شهر بودو با اسلو

برای زندگی در شهر بودو شما به مبلغ 51.321.79 کرون در سال نیاز دارید و برای تجربه همان کیفیت زندگی در شهر اسلو به 52.000.000 کرون در سال نیاز دارید.

 

اختلاف شاخص ها

قیمت مصرف کننده: در بودو 6.91 درصد بیشتر از اسلو

قیمت مصرف کنند شامل اجاره: دربودو 1.30 درصد پایین تر از اسلو

قیمت اجاره :در بودو 21.88درصد پایین تر از اسلو.

قیمت رستوران ها: در بودو 3.60 درصد پایین تر از اسلو

قیمت های مواد غذایی: در بدو 12.37 درصد بیشتر از اسلو

قدرت خرید محلی: در بدو 12.10٪ پایین تر از اسلو

  • شهر استاونگر و اسلو

شما برای زندگی در شهر استاونگر سالیانه به مبلغ 51.321.79 کرون نیاز دارید در حالی که برای تجربه همان کیفیت زندگی در شهر اسلو به 52.000.000 کرون نیاز دارید.

 

اختلاف شاخص ها

قیمت مصرف کننده: در استاوانگر 0.87٪ بیشتر از قیمت در اسلو

قیمت مصرفی از جمله اجاره :در استاوانگر 4.56٪ پایین تر از قیمت در اسلو

قیمت اجاره :در استاوانگر 18.18٪ پایین تر از اسلو

قیمت رستوران ها: در استاوانگر 0.36٪ بیشتر از قیمت در اسلو

قیمت مواد غذایی: در استاوانگر 2.24٪ بیشتر از قیمت در اسلو

قدرت خرید محلی: در استاوانگر 1.49٪ بالاتر از اسلو

درآمد شغل های مختلف در نروژ

یکی از موضوعات دارای اهمیت جهت بررسی هزینه زندگی در نروژ برای افرادی که تمایل به مهاجرت به اتریش و زندگی در این کشور را دارند، دریافت اطلاعات کافی درخصوص مشاغل مختلف و درآمد حاصل از آن ها در این کشور است، تا با بررسی شغل خود و میزان حقوق دریافتی بهتر بتوانند درخصوص مهاجرت خود به نروژ و زندگی در این کشور تصمیم گیری نمایند. میزان حقوق و دستمزد در کشور نروژ با توجه به شغل و رشته متفاوت می باشد، اما در کل میزان حقوق دریافتی در سطح بالا و بسیار مطلوبی قرار دارد و جوابگوی تمامی هزینه ها در این کشور است و علاوه بر پرداخت هزینه های رایج زندگی فرد می تواند قسمتی از حقوق خود را نیز پس انداز نماید. حداقل میزان درآمد در کشور نروژ به گونه ایست که متقاضی و خانواده وی می توانند شرایط زندگی بسیار مطلوب و رفاه اجتماعی سطح بالایی را در کشور نروژ تجربه نمایند. بر اساس آخرین آمار کمترین میزان درآمد کار در نروژ 200.000 کرون در سال و بیشترین میزان درامد در آن کشور 6.560.000 کرون در سال است. در جدول موجود در زیر مشاغل مختلف و میزان درآمد آن ها در کشور نروژ ارائه گردیده است:

 

حقوق(کرون)

عنوان شغل

997.000

حسابدار

925.000

دستیار حسابدار

723.000

دستیار اداری

782،000

دبیر، منشی

993،000

عکاس

762،000

مکانیک

1،070،000

معلم

872،000

پرستار بچه

1،300،000

مهندس عمران

1،420،000

مهندس برق

3550،000

دندانپزشک

1،110،000

پرستار

 

شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات کافی و کامل در خصوص نحوه تکمیل رزومه و کاریابی در خارج از کشور، ویدیوی راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور را که توسط استاد ملک پور تهیه شده مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در نروژ


سوالات متداول راجع به هزینه زندگی در نروژ

✅ هزینه اجاره آپارتمان تک اتاق در مرکز شهر در نروژ چقدر است؟

هزینه اجاره یک آپارتمان تک اتاق در مرکز شهر کشور نروژ ماهی 973 یورو است.

✅ آیا هزینه زندگی در نروژ در سطح بالایی قرار دارد؟

بله؛ نروژ کشور گرانی بوده و هزینه زندگی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد.

✅ آیا بین درآمد و هزینه زندگی در نروژ تناسب وجود دارد؟

بله؛ بین درآمد و هزینه زندگی در نروژ تناسب وجود دارد و فرد علاوه بر پرداخت هزینه های زندگی در ماه می تواند مقداری از درآمد خود را نیز پس انداز نماید.

✅ گرانترین شهرهای نروژ کدام شهرها هستند؟

اسلو، کریستینسند، برگن، استاوانگر وتروندهایم از گران ترین و با کیفیت ترین شهرهای کشور نروژ می باشند.


_____________سخن پایانی____________

هزینه زندگی در نروژ، مقایسه زندگی در چندین شهر نروژ و هزینه اقلام مصرفی در نروژ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که اشاره گردید کشور نروژ دارای اقتصادی عالی بوده و کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد و با توجه به همین امر، هزینه زندگی در نروژ در سطح بالایی قرار داشته و به عنوان کشوری گران تلقی می گردد. اما میزان درآمد نیز در این کشور در سطح بالایی قرار داشته و متناسب با هزینه زندگی در نروژ است. میانگین هزینه زندگی در نروژ بین 20.000 الی 40.000 کرون نروژ در سال است. در کشور نروژ متقاضیان نه تنها از پس هزینه های رایج زندگی بر می آیند بلکه می توانند مقداری از درآمد خود را پس انداز نمایند. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه زندگی در نروژ با موسسه ملک پور ارتباط تلفنی برقرار نمایید و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ما بهره مند گردید. در روش دیگر می توانید سوالات خود را در بخش انتهایی این متن مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Sara
سلام وقت بخیر هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در نروژ چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هزینه زندگی برای یک نفر حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد.
مشاوره رایگان