پاسپورت نروژ

20 نظر

پاسپورت نروژ از نظر اعتبار در سطح 4 پاسپورت های جهان قرار دارد. با اخذ پاسپورت نروژ می توانید و بدون نیاز به اخذ ویزا به 119 کشور کنید. و برای ورود به 47 کشور نیاز به ویزای فرودگاهی خواهید داشت همچنین برای ورود به 24 کشور نیاز به ویزا خواهید داشت و برای ورود به 8 کشور نیاز به اخذ ویزای الکترونیکی است. در بحث انتخاب کشور برای زندگی و اخذ پاسپورت یکی از مسائلی که از اهمیت بالایی برخوردار است اعتبار پاسپورت کشور موردنظر می باشد که می توانید در این مقاله به طور کامل راجع به بررسی پاسپورت نروژ 2024 مطالعه نمایید. همچنین موسسه ملک پور در این مقاله تمامی شرایط اخذ پاسپورت نروژ را بررسی می نماید. در صورتی که قصد مهاجرت به نروژ و اخذ پاسپورت کشور نروژ را داشته باشید می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان موسسه بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط مهاجرت به نروژ


فایل صوتی موسسه MIE در مورد شرایط مهاجرت به نروژ

 

پاسپورت نروژپاسپورت نروژ

ارزش و اعتبار پاسپورت نروژ

روش های متفاوتی برای ارزش و اعتبار پاسپورت نروژ وجود دارد که اشخاصی که قصد اخذ پاسپورت نروژ را دارند باید با توجه به شرایطی که دارند یکی از روش های مهاجرت به نروژ و اخذ پاسپورت این کشور را انتخاب نمایند. جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت باید از روش های قانونی اقدام کرد چرا که شخص متقاضی می تواند با اطمینان خاطر پروسه مهاجرت خود را انجام دهد همچنین با انتخاب روش های قانونی می توان به کار، تحصیل و بیزینس نیز پرداخت. روش هایی که برای مهاجرت و اخذ پاسپورت نروژ وجود دارد مانند بسیاری از کشورها روش هایی است از قبیل کار در نروژ، تحصیل در نروژ، سرمایه گذاری در نروژ، تولد در نروژ، ازدواج در نروژ و پناهندگی نروژ که در این مقاله به تمامی موارد گفته شده می پردازیم. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن و یا استفاده از محتوای مقاله فوق حتی با تغییر کوچکی در کلمات شرعاً و قانوناً حرام است. اگر قصد دریافت پاسپورت از اتحادیه اروپا را دارید می توانید کشوری را انتخاب نمایید که اخذ پاسپورت به سادگی امکان پذیر باشد مانند کشور اتریش که در مدت زمان کوتاه تری امکان اخذ پاسپورت را برای اشخاص متقاضی فراهم می نماید.

ارزش پاسپورت نروژ

کشورهای بدون ویزا

119

کشورهای دارای ویزای فرودگاهی

47

کشورهای دارای ETA

81

کشورهای دارای ویزا

24

رتبه جهانی

4

شرایط اخذ پاسپورت نروژ

برای اخذ پاسپورت نروژ علاوه بر این که نیاز است شما د این کشور زندگی کرده و از یکی از روش های قانونی مشغول به کار شوید و 7 سال در این کشور زندگی کنید و مالیات پرداخت نمایید، می توانید برای اخذ پاسپورت نروژ اقدام کنید که داشتن شرایط زیر برای اخذ آن ضروری است:

 • ورود قانونی به نروژ: نیاز است که به صورت کاملا قانونی از یکی از روش های سرمایه گذاری؛ کار ازدواج و... وارد این کشور شده باشید.
 • اقامت در نروژ: نیاز است به مدت 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید
 • پرداخت مالیات: باید در مدت اقامت خود در این کشور مالیات ها را به موقع پرداخت کرده باشید.
 • تسلط زبانی: نیاز است به زبان رسمی کشور نروژ تسلط کامل پیدا کرده باشید و با فرهنگ بومی ادغام شده باشید
 • عدم داشتن سوء سابقه: نداشتن سوء سابقه در مدت اقامت از شروط اصلی می باشد.
 • امتحان شهروندی: قبولی در امتحان شهروندی
 • تهیه فرم درخواست پاسپورت: برای شروع فرآیند، شما باید یک فرم درخواست پاسپورت را در دفتر پاسپورت یا سایت اینترنتی پلیس نروژ تهیه کنید.
 • پرداخت هزینه: باید هزینه مربوط به اخذ پاسپورت را پرداخت کنید. هزینه‌ها ممکن است بر اساس سن، نوع پاسپورت و سایر عوامل متغیر باشد.

کشور های بدون نیاز به اخذ ویزا با پاسپورت نروژ

تعداد کشورهای بدون نیاز به اخذ ویزا پاسپورت نروژ در سال 2024 طبق آمار سایت passportindex حدود 119 مورد است که در جدول زیر تعدادی از آن کشورها را آورده ایم که عبارتند از:

Albania Andorra Antigua and Barbuda Argentina
Armenia Austria Bahamas Barbados
Belarus Belgium Belize Bolivia
Bosnia and Herzegovina Botswana Brazil Brunei
Bulgaria Bulgaria Belize Bolivia
Bosnia and Herzegovina Botswana Brazil Brunei
Bulgaria Cape Verde Chile Colombia
Costa Rica Croatia Cyprus Czech Republic
Denmark Dominica Dominican Republic Ecuador
El Salvador Estonia Eswatini Fiji
Finland France Gambia Georgia

کشور های نیاز به ویزای فرودگاهی با پاسپورت نروژ

کشورهای نیاز به ویزای فرودگاهی با پاسپورت نروژ در سال 2024 طبق آمار سایت passportindex حدود 47 مورد است که در جدول زیر تعدادی از آن کشورها را آورده ایم که عبارتند از:

Azerbaijan Bahrain Bangladesh Burkina Faso
Burundi Burundi Comoros Congo (Dem. Rep.)
Cuba Djibouti Egypt Equatorial Guinea
Ethiopia Gabon Guinea Guinea-Bissau
India Indonesia Iran Jordan
Kenya Kuwait Laos Lebanon
Madagascar Malawi Maldives Marshall Islands
Mauritania Nepal Nigeria Oman

کشور های نیازمند ویزا با پاسپورت نروژ

تعداد کشورهایی  با پاسپورت نروژ نیاز به اخذ ویزا دارند در سال 2024 طبق آمار سایت passportindex حدود 24 مورد است که داسامی این کشور ها عبارتند از:

Afghanistan Algeria Angola Benin
Bhutan Cameroon Central African Republic Chad
China Congo Eritrea Ghana
Iraq Liberia Libya Mali
Myanmar Nauru North Korea Sudan

کشورهای نیازمند ویزای الکترونیکی با پاسپورت نروژ

فهرست کشورهایی که نیازمند ویزای الکترونیکی می باشند عبارتند از:

 • لیبی
 • مالی
 • افغانستان
 • چین
 • الجزائر
 • کره شمالی
 • اریتره
 • کنگو
 • عراق سوریه

مزایای داشتن پاسپورت نروژ

مزایای داشتن پاسپورت نروژ عبارتند از:

 • آزادی در مسافرت: با داشتن پاسپورت نروژ، شما می‌توانید به آسانی به بسیاری از کشورها برای توریستی یا مسافرت کاری سفر کنید، زیرا نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست اما عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می‌باشد که به شما می توانید با راحتی به مسافرت بروید.
 • شرایط زندگی بهتر: نروژ یکی از کشورهای با کیفیت زندگی بالا در جهان است. دارا بودن پاسپورت نروژ به شما این امکان را می‌دهد که از زیرساخت‌های خدمات بهداشتی، آموزشی و اجتماعی متنوع این کشور بهره‌مند شوید.
 • فرصت‌های شغلی: نروژ یک اقتصاد پیشرفته و دارای صنایع نفت و گاز قوی است. داشتن پاسپورت نروژ ممکن است فرصت‌های شغلی در این صنایع و سایر حوزه‌ها را برای شما فراهم کند.
 • آموزش عالی: نروژ دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با کیفیت و شناخته‌شده است. داشتن پاسپورت نروژ به شما این امکان را می‌دهد که به آسانی در دوره‌های تحصیلی در این کشور شرکت کنید.
 • تنوع طبیعی و فرهنگی: نروژ دارای مناظر طبیعی زیبا و فرهنگ متنوعی است. با داشتن پاسپورت نروژ، می‌توانید به این مناطق زیبا سفر کنید و از تنوع طبیعی و فرهنگی این کشور لذت ببرید.

پاسپورت نروژ از طریق کار

یکی از روش هایی که برای اخذ پاسپورت نروژ وجود دارد کار در این کشور و اخذ ویزای کار می باشد. متقاضیانی که قصد اخذ پاسپورت نروژ از طریق کار را دارند باید در ابتدا در این کشور کارفرمای مورد نظر خود را پیدا نمایند.لازم به ذکر است پیدا کردن شغل مناسب برای کسی که سابقه کاری خوبی داشته باشد و یا تحصیل متناسب داشته باشد بسیار مناسب است در صورتی که موفق به یافتن کارفرما شوند می توانند با دریافت دعوت نامه کاری از طرف کارفرما درخواست ویزای کار خود را مطرح نمایند. قبل از ارسال دعوت نامه کاری برای شخص متقاضی، کارفرما باید بتواند اثبات نماید که مطابق با قوانین کشور نروژ و اتحادیه اروپا شخص واجد شرایط در کشور نروژ و اتحادیه اروپا وجود ندارد در این صورت می تواند برای فرد خارجی دعوت نامه کاری ارسال نماید و شخص متقاضی با دریافت جاب آفر می تواند ویزای کار نروژ را بدست آورد. نمودار نرخ بیکاری احتمال کاریابی در کشور مقصد را نشان می دهد:

نمودار نرخ بیکاری نروژ

مهمترین موضوعی که در این بخش وجود دارد این است که با وجودی که نرخ بیکاری در این کشور 3.5 درصد می باشد اما اخذ ویزای کار کشور نروژ مانند برخی از کشورها مثل آلمان و اتریش به راحتی امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل اشخاصی که قصد اخذ ویزای کار در اتحادیه اروپا را دارند باید کشوری را انتخاب نمایند که بتوانند ویزای کار را به راحتی دریافت نمایند و مشغول به کار شوند تا بتوانند پس از کار و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت و سپس پاسپورت دریافت نمایند. در صورتی که قصد کار در کشورهای اروپایی دارید می توانید کشوری مانند آلمان را انتخاب نمایید چرا که برای کار در این کشور با اخذ ویزای جست و جوی کار امکان یافتن کار به راحتی میسر خواهد شد. برای اطلاعات کامل در مورد مهاجرت به آلمان از طریق کار لینک زیر را مطالعه نمایید.

پاسپورت نروژ از طریق تحصیل

تحصیل در نروژ می تواند یکی از روش های اخذ پاسپورت نروژ به حساب آید. تحصیل در نروژ از سن شش سالگی آغاز خواهد شد. اشخاصی که قصد تحصیل در نروژ را دارند می توانند در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به تحصیل در این کشور نمایند. حتی تحصیل در مدارس نروژ نیز برای دانش آموزان امکان پذیر است. یکی از نکات بسیار مهم تحصیل در نروژ، این است که تحصیل در این کشور به صورت رایگان می باشد اما دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان در این کشور دارند الزاماً باید به زبان نروژی تسلط کافی داشته باشند، در این صورت می‌توانند به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در نروژ هم در دانشگاه ‌های دولتی و هم در دانشگاه ‌های خصوصی امکان ‌پذیر است و دانشجویان می توانند در دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت کنند. اسامی برخی از دانشگاه های برتر نروژ و رتبه آنها در سطح جهانی در جدول زیر مشاهده می فرمایید.

پاسپورت نروژ

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارند باید شهریه بسیار بالایی بابت تحصیل خود پرداخت نمایند به همین دلیل اکثر دانشجویانی که تحصیل در نروژ را انتخاب می نمایند قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان دارند که در این صورت فقط هزینه های زندگی به شخص دانشجو تحمیل می شود. لازم به ذکر است اخذ ویزای تحصیلی نروژ به راحتی امکان پذیر نمی باشد. دانشجویان در صورتی که بتوانند ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایند می توانند در هنگام تحصیل به کار دانشجویی نیز بپردازند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تا حدودی تأمین نمایند. همچنین در صورتی که پس از تحصیل خود بتوانید وارد بازار کار شوید و با انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات اقامت دریافت کنید، می توانید در نهایت پاسپورت نروژ را اخذ نمایید.

پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در نروژ یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد جهت اخذ پاسپورت نروژ مدنظر خود قرار می دهند. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در نروژ را دارند می توانند از روش های بسیاری مانند ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و یا حتی کارآفرینی در این کشور اقدام نمایند اما قبل از هر اقدامی بهتر است شاخص های اقتصادی این کشور را بررسی نمایید تا چشم انداز روشنی از سودهی و موفقیت سرمایه گذاری در کشور نروژ داشته باشید. شاخص های تعریف شده بسیاری وجود دارند که می تواند راهنمای اشخاص جهت بررسی ریسک های سرمایه گذاری، سوددهی و... در کشور مقصد باشند که به طور کلی در اینجا رشد اقتصادی را مورد بررسی قرار می دهیم. نمودار زیر درصد رشد اقتصادی در چند سال اخیر در نروژ را نشان می دهد.

پاسپورت نروژ

 اگر قصد ثبت شرکت در نروژ را دارید می توانید به 3 طریق در این کشور، شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید:

 • ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت از نوع عمومی
 • ثبت شرکت از نوع شعبه

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید جهت اقدام به سرمایه گذاری، بهتر است روشی را انتخاب نمایید که منجر به اخذ اقامت و در نهایت پاسپورت نروژ گردد که شاید بهترین روش در سرمایه‌ گذاری در این کشور ثبت شرکت در نروژ باشد چرا که در نهایت با انجام فعالیت اقتصادی شخص متقاضی می تواند پاسپورت نروژ را اخذ نماید.

پاسپورت نروژ از طریق تولد

پاسپورت نروژ از طریق تولد به شخص، اعطا می شود، اما طی چه شرایطی؟ باید گفت که برای تولد و اخذ تابعیت 2 نوع سیستم وجود دارد که یکی سیستم خون و دیگری سیستم خاک می باشد که کشور نروژ از سیستم خون تبعیت می کند. بنابراین فقط پاسپورت نروژ به فرزندانی تعلق می گیرد که از پدر و مادری با تابعیت نروژی به دنیا آمده باشند. در صورتی که یکی از والدین نیز دارای تابعیت نروژ باشد، فرزند نیز می تواند به تبعیت از پدر و یا مادر خود که تابعیت نروژ را داراست پاسپورت نروژ را اخذ کند. همانطور که گفته شد نروژ دارای سیستم خون می باشد و تابعیت از طریق والدین به فرزند منتقل می‌شود اما بهتر است بدانید با وجودی که این کشور سیستم خون را داراست اما سیستم خاک را نیز به صورت فرعی می پذیرد یعنی در صورتی که فرزندی در خاک نروژ متولد شود اما والدین کودک مشخص نباشند و یا والدین کودک بدون تابعیت باشند، فرزند به صرف اینکه در خاک کشور نروژ متولد شده است می تواند اقامت و تابعیت نروژ را به دست آورد.

ویدیو موسسه MIE در مورد به قواعد تولد

پاسپورت نروژ از طریق ازدواج

شاید بتوان گفت که اخذ پاسپورت نروژ از طریق ازدواج یکی از ساده ترین روش ها برای اخذ پاسپورت باشد اما فقط شامل افراد خاصی می شود که با فردی از تبعه نروژ ازدواج حقیقی داشته باشند. اشخاصی که با فرد تبعه نروژ ازدواج می نمایند باید بتوانند اثبات کنند که ازدواج آنها صوری نمی باشد و شخص متقاضی با شهروند نروژی زندگی مشترک داشته است، در این صورت می تواند پاسپورت نروژ را به دست آورد. برای این منظور شخص متقاضی باید حداقل به مدت 2 سال با فرد تبعه نروژی زندگی نموده و حقانیت ازدواج آنها مسلم شود تا بتواند درخواست اخذ تابعیت داده و پاسپورت نروژ را به دست آورد.

ویدیو موسسه MIE در مورد قوانین ازدواج با فرد خارجی

پاسپورت نروژ و پناهندگی

!!! لازم به ذکر است موسسه ملک پور، همکار موسسه مشاوره MIE، هیچگونه خدماتی در مورد پناهندگی ارائه نمی نماید و صرفاً این بخش راجع به پناهندگی برای آگاهی خوانندگان گرامی نگاشته شده است.

اشخاصی که در اندیشه دریافت پاسپورت نروژ هستند شاید پناهندگی را یکی از روش های مهاجرت به نروژ و دریافت پاسپورت نروژ تلقی نمایند. اما بهتر است بدانید که پناهندگی با خطرات بالقوه و بالفعل آن روشی مناسب برای اخذ پاسپورت نخواهد بود و اشخاصی که از این روش اقدام می نمایند دچار مشکلاتی در این راه خواهند شد که در بسیاری از مواقع این خطرات برای شخص متقاضی قابل جبران نمی باشد. به همین دلیل موسسه ملک پور روش پناهندگی را راهی برای مهاجرت و اخذ پاسپورت نروژ نمی‌ داند. توصیه اکید ما این است که اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ و دریافت پاسپورت نروژ را دارید از روش های قانونی مهاجرت استفاده نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد پناهندگی بخش اول

ویدیو موسسه MIE در مورد پناهندگی بخش دوم

نکات مهم درباره پاسپورت نروژ

برای اخذ پاسپورت زندگی در نروژ نکات بسیار مهمی وجود دارد که هر فرد قبل از اخذ پاسپورت کشور نروژ باید از تمامی این نکات آگاهی کامل داشته باشد. اگر شخصی شهروند کشور نروژ باشد و قبلا تابعیت نروژ را اخذ نموده باشد، می تواند با توجه به نکات مهمی که در ادامه بیان می داریم، پاسپورت کشور نروژ را اخذ نمایند. نکاتی که فرد متقاضی باید رعایت نماید این است که قبل از درخواست، شخص متقاضی باید شماره شناسایی شخصی خود را به اداره مالیات نروژ تحویل نماید. از نکات دیگر این است که اگر شخصی در کشور نروژ زندگی می کند باید درخواست خود را برای دریافت پاسپورت نروژ به پلیس این کشور ارسال نماید. فردی با تابعیت نروژی که در این کشور سکونت ندارد می تواند درخواست پاسپورت خود را در سفارت و یا کنسولگری نروژ به ثبت برساند، در این صورت درخواست پاسپورت شخص متقاضی بررسی و پذیرفته خواهد شد. از نکاتی که جهت اخذ پاسپورت نروژ وجود دارد این است که شخصی که قصد دریافت پاسپورت این کشور را دارد باید به زبان نروژی تسلط داشته باشد، همچنین شخص متقاضی در مدت سکونت خود در این کشور نباید دارای سابقه کیفری باشد دراین صورت می تواند پاسپورت کشور نروژ را درخواست نماید. برای دریافت پاسپورت نروژ، فرد متقاضی با گذشت 5 سال از مدت اقامت خود در این کشور می‌تواند درخواست اقامت دائم کشور نروژ را نماید و در صورتی که بخواهد پاسپورت این کشور را نیز به دست آورد باید ثابت نمایند که در بازه زمانی 10 ساله حداقل 3 سال را در این کشور حضور داشته اند تا بتوانند برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت نروژ و یا مهاجرت به سایر کشورها، پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایید تا بتوانید بهترین روش را برای مهاجرت خود و اعضا خانواده خود انتخاب نمایید.

وکیل معتبر برای امور پاسپورت نروژ

برای دریافت پاسپورت نروژ می توانید از وکیل معتبر آن کشور استفاده نمایید چرا که وکیل هر کشوری می‌تواند شما را در رسیدن به پاسپورت نروژ و رویارویی با مسائل حقوقی مربوطه، یاری نماید. استفاده از قوانین و رعایت قوانین در اخذ پاسپورت نروژ و یا کشورهای دیگر بسیار حائز اهمیت می باشد به همین دلیل اشخاصی که قصد دریافت پاسپورت نروژ را دارند بهتر است با وکیل معتبر در این امر مشورت نمایند تا بتوانند به صورت قانونی و در جهت صحیح اقدام به اخذ پاسپورت نمایند. هرچند که دریافت پاسپورت نروژ به راحتی امکان پذیر نخواهد بود اما وکیل معتبر هر کشوری می ‌تواند با رعایت نکات قانونی، بهتر از هر شخص دیگری، شما را در رسیدن به پاسپورت آن کشور یاری نماید. موسسه مشاوره ای MIE و با دارا بودن تیم مشاوران مجرب و توانمند می تواند شما را در رسیدن به پاسپورت نروژ یاری نماید.

سوالات متداول

✔️ با داشتن پاسپورت نروژ به چند کشور می توان سفر کرد؟

با داشتن پاسپورت نروژ به 174 کشور میتوان سفر داشت.

✔️رتبه جهانی پاسپورت نروژ چند است؟

رتبه جهانی پاسپورت نروژ بر اساس رتبه بندی جهانی پاسپورت ایندکس 4 می باشد.

✔️برای اخذ پاسپورت نروژ چند سال باید ذر این کشور زندگی کرد؟

برای اخذ پاسپورت این کشور باید به صورت قانونی 7 سال در این کشور زندگی گنید و مالیات پرداخت نمایید و در امتحان شهروندی قبول شوید.

✔️ آیا با تحصیل در کشور نروژ می توان به پاسپورت نروژ دست یافت؟

در صورتی که پس از تحصیل مشغول به کار شوید و مالیات پرداخت نمایید امکان اخذ پاسپورت بعد از 7 سال ممکن است.

 سخن پایانی 

پاسپورت نروژ همانطور که در این مقاله توضیح داده شد می تواند از روش های متفاوتی اخذ گردد به همین دلیل هر شخص برای دریافت پاسپورت نروژ و قبل از هر اقدامی باید شرایط خود را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند بهترین راه و البته روشی قانونی را انتخاب نمایند. بهتر است بدانید که دریافت پاسپورت نروژ به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و اشخاصی که قصد دریافت پاسپورت کشورهای اروپایی را دارند می توانند کشورهایی همچون دانمارک، هلند، اتریش و... را انتخاب نمایند که اخذ پاسپورت به راحتی امکان پذیر باشد. موسسه مشاوره ای MIE می تواند شما را در رسیدن به پاسپورت نروژ و یا سایر کشورها یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان موسسه ملک پور استفاده نمایید و یا سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا ظرف کمتر از 12 ساعت به سوالات شما پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سیما اسدی
سلام ، وقت شما بخیر. برای پاسپورت نروژ میشه از طریق تولد اقدام کرد؟ یعنی من اگر فرزندم را در نروژ به دنیا بیارم پاسپورت دریافت میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درخصوص تابعیت از طریق تولد که به تابعیت اصلی هم معروف است باید ببینید که کشور مطبوع شما از کدام قاعده پیروی می کند. تابعیت اصلی یا از طریق خون است یا از طریق خاک و در حال حاضر کشور نروژ از قانون خون پیروی میکند و یکی از والدین نوزاد باید نروژی باشد و مثل کانادا یا امریکا نیست که به صرف تولد فرزند تابعیت بدهند. موفق باشید.
امین محمدی
سلام و وقت بخیر امکان دریافت پاسپورت نروژ با تحصیل در مقطع دکتری در این کشور امکان پذیر هست؟ یا حتما باید مدتی رو اونجا کار کنیم و بیمه و مالیات بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دریافت پاسپورت اصول و قواعد خاص خود را دارد و به صرف تحصیل پاسپورتی داده نمی شود. اگر شما حین تحصیل دکتری و بعد از آن مشغول به کار شوید و بیمه و مالیات بپردازید و درصورت داشتن شرایطی می توانید موفق به دریافت تابعیت یا پاسپورت شوید. موفق باشید.
مانا سعادت
سلام وقت بخیر با توجه به این که اقامت تحصیلی مستقلا تبدیل به اقامت دائم نمیشه بعد از تحصیل فرد چه مقدار زمان داره در نروژ بمونه و در جستجوی کار باشه؟؟؟ بعد از چند سال کار‌کردن میتونه درخواست اقامت دائم داشته باشه؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً دانشجویان بین المللی در کمترین شرایط 3 ماه بعد از تحصیل می توانند در کشور بمانند و ویزای خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند، از طرفی دانشجویان اجازه کار دارند و می توانند در طول سال تحصیلی هم به کاریابی بپردازند. عموماً اگر مهاجرین بین 4 تا 5 سال کار تمام وقت داشته باشند و بیمه و مالیات پرداخت نمایند می توانند درخواست اقامت دائم بدهند. موفق باشید.
آرمانی
سلام من 43 سالمه و دیپلم دارم. اما چند تا رستوران دارم و دارایی خوبی دارم. می خوام بدونم که آیا می تونم از روش هایی مثل سرمایه گذاری یا خودحمایتی پاسپورت نروژ رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب نروژ شامل روش خودحمایتی نمی شود می توانید از طریق کار یا تحصیل اگر شرایط داشته باشید وارد شوید و با کار در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات اقامت دائم و بعد پاسپورت بگیرید.
بهمن نژاد
سلام خسته نباشید. ممنون از توضیحات کاملتون در خصوص پاسپورت نروژ. اگر بخوام برای تحصبل به نروژ برم چطور میتونم پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از همراهی شما تحصیل در نروژ هیچگاه منجر به دریافت پاسپورت نمی شود و شما بعد از تحصیل باید کار پیدا کنید و پس از پرداخت بیمه و مالیات و قبولی در آزمون تابعیت می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.
فیروزی
سلام، ممنون میشم بفرمایید اگر بتونم برای تحصیل نروژ ویزا دریافت کنم، میتونم بعد از تحصیل بمونم و کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما اجازه اقامت پس از تحصیل در این کشور را خواهید داشت و در صورتی که شغل مناسب پیدا کنید می توانید اقامت کاری دریافت نمایید.
سمیرا محمدی
سلام وقتتون بخیر در مورد دریافت پاسپورت نروژ از طریق ازدواج شما میتونید بهمون کمک کنید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه در این مورد خدماتی ارائه نمی دهد. شما می توانید سایت سفارت نروژ را مطالعه نمایید.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر برای تحصیل در نروژ گپ تحصیلی تا چند سال اوکی هست ؟ فرد همزمان میتونه با خانواده اش وارد نروژ شود ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب معمولا با داشتن ۵ سال گپ تحصیلی نیز امکان اقدام وجود دارد. ویزای همراه در نروژ همزمان نمی باشد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 40 ساله هستم و یک فرزند 4 ساله دارم کارخانه روغن سازی دارم میخواستم بپرسم از طریق راه اندازی بیزنس میشه پاسپورت نروژ رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که ایده نو داشته باشید و مورد تایید کشور نروژ باشد امکان پذیر است اما به طور کلی کار دریافت اقامت از این طریق در نروژ دشوار است.
saeid
سلام ممنونم از مقاله خوب شما. یعنی من اگر با فرد نروژی ازدواج کنم هم خودم پاس نروژ میگیرم هم فرزندی که به دنیا میارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما از ابتدا پاسپورت نروژی دریافت نمی کنید ولی این مسیر منتهی به پاسپورت خواهد شد. اما فرزند شما از بدو تولد می تواند پاسپورت این کشور را دریافت نماید.
سحر
سلام، من اگر تحصیلی برای نروژ اقدام کنم، چقدر بعد میتونم پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز در صورت اینکه پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار شوید پس ۴ تا۵ سال می توانید جهت اقامت دائم و سپس برای پاسپورت اقدام نمایید.
حسین
من پکیج زبان انگلیسی شما رو خریدم میخوام برام نروژ اقدام کنم ولی نمیدونم چه زمانی مناسبه تورو خدا راهنماییم کنیییین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما امکان تحصیل به زبان انگلیسی را خواهید داشت و بسته به مقطع تحصیلی باید مدرک زبان آماده نمایید. در خصوص زمان باید به ددلاین دانشگاه ها توجه نمایید.
شیدا شفیع
سلام وقت بخیر من برادرم میخواد از طریق تحصیل برای نروژ اقدام کنه اما قصد اخذ پاسپورت نروژ رو داره چقدر زمان میبره که بتونه پاسپورت نروژ رو بگیره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. برای دریافت پاسپورت کشور نروژ شما باید حداقل 7 سال در این کشور حضور داشته باشید.
سهیل سعیدی
وقت شما بخیر و خدا قوت بنده ۲۵ سالمه و متاهلم. ایا با تحصیل در مقطع ارشد در نروژ امکانش هست همسرم ویزای همراه دریافت کنه؟ و آیا اجازه کار داره؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ویزای همراه بصورت همزمان نمی باشد. در صورت پیدا کردن کار می توانند اجازه کار را دریافت نمایند.
مهدی
سلام وقت بخیر از چه راهی میشه سریعتر به پاسپورت نروژ رسید ؟ ۴۱ ساله هستم و فوق لیسانس عمران
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌بایست از روش‌هایی مانند تحصیلی کاری و یا سرمایه‌گذاری اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید تا شرایطتان را به طور کامل بررسی نمایند.
سونیا
با سلام برای اخذ پاسپورت نروژ، کدام روش آسان تر و سریع تر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که شرایط کار در این کشور را داشته باشید، یکی از سریع ترین راه ها برای رسیدن به اقامت و پاسپورت این کشور است.
با سلام آیا با پاسپورت نروژ می توان برای زندگی به کانادا رفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای زندگی خیر، ولی میتوانید به این کشور بدون ویزا سفر داشته باشید.
شهروز یعقوبی
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه ایا پس از تحصیل می توان برای اقامت و پاسپورت کشور نروژ اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما میتوانید پس از تحصیل وارد بازار کار شده و پس از آن برای اقامت دائم و پاسپورت اقدام نمایید.
haniyeh
سلام وقتتون بخیر ببخشید برای گرفتن پاسپورت نروژ حتما باید در ان کشور زندگی کرده باشیم ایا راه دیگری هم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله حتما باید در این کشور زندگی کنید وگرنه امکان دریافت پاسپورت نخواهید داشت.
موسوی
سلام وقتتون بخیر چند سال بعد از اتمام تحصیل میتونیم پاس کشور نروژ رو بگیریم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا پس از ۱۰ سال کار و زندگی می توانید پاسپورت دریافت نمایید.
مشاوره رایگان