ویزای توریستی نروژ

1 نظر

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ، شرایط اخذ مدارک مورد نیاز ویزای توریستی نروژ برای اجازه سفر به نروژ و همچنین ویزای نروژ با دعوتنامه و تضمینی در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. برای کسانی که قصد سفر به نروژ را دارند ممکن است سوالاتی در رابطه با نوع ویزای دریافتی و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی نروژ پیش بیاید. اخذ ویزای توریستی نروژ نیازمند چه شرایطی است؟ سفر به نروژ برای ایرانیان سخت است؟ مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی نروژ چیست؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و نکات پیرامون اخذ این ویزا پرداخته خواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که شما همواره می توانید برای دریافت آخرین اطلاعات و قوانین در رابطه با راه های مختلف مهاجرتی با مشاوران مجرب موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل کرده و به مشاوره رایگان تلفنی دست پیدا کنید. همچنین می توانید از طریق پر کردن فرم تماس، تماس و مشاوره تلفنی رایگان از سوی مشاورین دریافت نمایید.

مطالبی که در این مقاله به آن ها پرداخته خواهد شد:

 • شرایط اخذ ویزای توریستی نروژ
 • مدارک مورد نیاز ویزای توریستی نروژ
 • مدت زمان صدور ویزای توریستی نروژ
 • نحوه تمدید ویزای توریستی نروژ
 • گرفتن وقت سفارت نروژ
 • پروسه اقدام برای اخذ ویزای توریستی نروژ
 • ویزای توریستی نروژ با وثیقه یا بدون وثیقه
 • خدمات موسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی نروژ
 • ریجکتی ویزای توریستی نروژ
 • ویزای توریستی نروژ، تضمینی و با گارانتی
 • نکات مهم درباره اخذ ویزای توریستی نروژ
 • سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای توریستی نروژ
 • سخن پایانی درباره ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژشرایط اخذ ویزای توریستی نروژ

نروژ که با نام رسمی پادشاهی نروژ هم شناخته می شود، کشوری است در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی که در بخش شمالی قاره اروپا قرار گرفته است. نروژ دارای آب و هوایی سرد است که این امر به آن معنی است که در بیشتر روزهای سال، آسمان ابری را تجربه می کند. زبان رسمی مردم این کشور نروژی و دین رسمی نروژ که اکثر مردم را در بر می گیرد مسیحیت است. نروژ از سمت شرق با کشور سوئد و از شمال شرق با فنلاند و روسیه هم مرز است. یکی از بزرگترین منابع نفت اروپا در نروژ وجود دارد. طبق تحقیقی که دانشگاه نیویورک انجام داد، مردم نروژ از راضی ترین شهروندان جهان هستند. مساحت کل این کشور ۳۸۵٬۲۰۷ کیلومتر مربع است که جمعیتی 5 میلیون و 300 هزار نفری را در خود جای داده است. واحد رسمی پول این کشور بر خلاف کشورهایی نظیر آلمان و اتریش یورو نیست و کرون نروژی است. تاریخ نروژ دارای بخش های بسیار زیادی است که بخش اصلی و بزرگ آن مربوط به تاریخچه وایکینگ ها است. نروژ یکی از توسعه یافته ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و از بالاترین شاخصه های رضایت مردم و سطح رفاه در جهان برخوردار است. پایتخت نروژ اسلو نامیده می شود که هرساله تعداد زیادی گردشگر و توریست برای بازدید از این شهر زیبا، وارد نروژ می شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی نروژ

به طور کلی، هر نوع ویزای کشورهای مختلف مدارک موردنیاز خود را دارا می باشد و قوانین خاصی برای اخذ هر نوع ویزا وجود دارد. ویزای توریستی نروژ نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای اخذ آن، افراد باید یک سری شرایط را محیا و مدارکی را جهت اخذ این ویزا به سفارت ارائه دهند. در ادامه به بررسی این مدارک و معرفی آن ها به شما می پردازیم:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • ارائه نامه تمکن مالی (شما باید در حساب تمکن مالی خود به ازای هر روز اقامت در نروژ، 500 کرون نروژی داشته باشید و یا شخصی در نروژ ضمانت پرداخت هزینه های شما را دهد)
 • ثبت اثر انگشت شخص در سفارت
 • اگر شخص زیر 18 سال باشد باید امضای هر دو والدین را در اختیار داشته باشد
 • رزرو بلیط هواپیما
 • ارائه برنامه سفر و رزرو هتل
 • پرداخت هزینه ویزا به سفارت

مدت زمان صدور ویزای توریستی نروژ

شهروندان برخی کشورها در جهان می توانند بدون اخذ ویزا وارد نروژ و حوزه شنگن شده و سفر کنند. اما ایران جزو این کشورها نیست و افرادی که می خواهند به نروژ سفر کنند باید برای اخذ ویزای توریستی نروژ اقدام کنند. این ویزا 90 روزه است و فرد در این بازه زمانی 90 روزه اجازه دارد تا به خاک نروژ ورود پیدا کند و در این کشور حضور داشته باشد. اگر شخصی به هر دلیلی بیش از این مدت در خاک نروژ حضور داشته باشد، می تواند با نتایجی نظیر اخراج از نروژ و پرداخت جریمه موجه شود. شخص با اخذ ویزای توریستی نروژ امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن را نیز خواهد داشت و می تواند پس از بازدید از نروژ برای سفر به دیگر کشورهای حوزه شنگن مطابق با بازه زمانی مقرر شده اقدام کند.

نحوه تمدید ویزای توریستی نروژ

افرادی که می خواهند بیشتر از بازه زمانی مشخص شده در خاک نروژ حضور داشته باشند باید قبل از اتمام این دوره برای تمدید ویزای توریستی نروژ اقدام کنند. برای اینکار لازم است تا دوباره مدارک مورد بررسی قرار گیرد و اجازه صادر شود. در اینجا نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که افراد برای تمدید ویزای توریستی نروژ باید دلیل خاصی را بیان کنند. بریا مثال شخص دچار بیماری می شود و یا قرار کاری افراد به تعویق می افتد و یا هراتفاق غیر منتظره دیگری که برای اخذ ویزا قابل توجیه باشد. با تمدید ویزای توریستی نروژ، شخص قادر خواهد بود تا برای بازه زمانی معین دیگری در خاک نروژ حضور داشته باشد.

گرفتن وقت سفارت نروژ

معمولا افراد و شرکت های گردشگری دو هفته معادل 14 روز قبل از سفر برای ویزای توریستی نروژ اقدام می کنند. افراد باید قبل از تحویل مدارک به سفارت، اطلاعات خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. هزینه درخواست بررسی ویزای توریستی نروژ در سفارت 60 یورو است. این مقدار برای افراد بالای 12 سال است. برای کودکان زیر 6 سال هزینه ای به سفارت پرداخت نمی شود و برای کودکان 6 تا 12 سال هزینه ای معادل 35 یورو پرداخت می شود. پس از مشخص شدن نتیجه درخواست ویزای توریستی نروژ، این نتیجه معمولا از طریق ایمیل و پیامک به افراد اطلاع رسانی می شود. در ادامه اطلاعات سفارت نروژ در تهران برای شما ارائه می گردد:

 

محل سفارت نروژ در تهران

فرمانیه- خیابان لواسانی- خیابان یاسمن- پلاک 72

فکس

00982122292776

تلفن

00982122291333

آدرس ایمیل

[email protected]

آدرس وب سایت

www.norway.no/en/iran

پروسه اقدام برای اخذ ویزای توریستی نروژ

همانطوری که پیشتر هم گفته شد، برای اخذ ویزای توریستی نروژ باید 15 روز قبل از سفر برای این ویزا اقدام کرد. البته افراد می تواند تا حداکثر 3 ماه قبل سفر هم این کار را انجام دهند. برای اخذ ویزای توریستی نروژ از سفارت نروژ در تهران، فقط شهروندان ایرانی و افرادی که به صورت قانونی در ایران اقامت دارند می توانند اقدام کنند. در صورتی که فرد برای ویزایی که قابلیت چند بار ورود به خاک نروژ را دارد اقدام می کند، باید دلایل مستند و موجهی را به سفارت ارائه کند تا سفارت قانع شود و به شخص اجازه ورود چند باره به خاک نروژ در طی چند سال را بدهد. برای مثال افرادی که چندین بار جلسات دولتی و مهم را در این کشور شرکت می کنند با ارائه مدارک لازم می توانند برای اخذ این نوع ویزای توریستی نروژ اقدام کنند.

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ با وثیقه یا بدون وثیقه

افرادی که برای ویزای توریستی نروژ اقدام می کنند، در صورت داشتن دعوتنامه از شانس بسیار بالایی برای اخذ این ویزا برخوردار می شوند و می توانند شانس پرونده خود را افزایش دهند. اما معمولا متقاضیان افرادی که این دعوتنامه را برای آن ها صادر می کند را در نروژ ندارند و نمی توانند از این مزیت استفاده کنند. آنچه در این مقاله مشاهده می نمایید توسط موسسه ملک پور نگارش شده است و کپی برداری از آن بدون نام بردن از منبع و اجازه قبلی، خلاف شرع و غیرقانونی است. در نروژ مؤسساتی وجود دارد که با دریافت وثیقه از افراد برای آن ها دعوتنامه صادر می کند. معمولا مبلغ دریافتی به عنوان وثیقه مقدار ثابتی ندارد و بستگی به توافق شخص با موسسه دارد. پس از اینکه شخص به کشورش بازگشت این مبلغ به او بازگردانده می شود.

خدمات موسسه MIE در زمینه اخذ ویزای توریستی نروژ 

بسیاری از افراد، اخذ ویزای توریستی نروژ و به طور کلی مراحل دریافت ویزای توریستی را امری آسان در نظر می گیرند. باید توجه داشته باشید که مراحل اخذ ویزای توریستی نروژ پیچیدگی هایی را دارا می باشد که با کمک متخصصین امر مهاجرت می توان به دریافت ویزا رسید. موسسه ملک پور، MIE، با سابقه ای 15 ساله در امور مختلف راه های مهاجرتی می تواند شما را در رسیدن به ویزای توریستی نروژ و پیمودن هرچه بهتر این راه یاری دهد. در تمامی طول مسیر اخذ ویزای توریستی نروژ مشاوران و تیم مهاجرتی MIE در کنار شما خواهد بود شما را در مراحل مختلف این راه راهنمایی خواهد کرد. موسسه ملک پور محصولی را به تدریس استاد ملک پور تهیه کرده است که با مشاهده آن می توانید با مهم ترین نکات اخذ ویزای توریستی نروژ و دیگر کشورها آشنا شوید. دسترسی به این محصول از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

گام به گام تا اخذ اقامت

ریجکتی ویزای توریستی نروژ

به طور کلی، ردی ویزا یا به اصلاح ریجکت شدن ویزا به دلیل قانع نشدن افسر ویزا و سفارت در موردی از پرونده است. وقتی نقصی در مدارک از دید افسر ویزا وجود داشته باشد ویزا رد می شود. در اخذ ویزای توریستی نروژ نیز دلایلی می تواند موجب ریکتی ویزا شود. برای مثال اگر شخص نتواند به درستی به شرح هدف سفر خود به نروژ بپردازد، خطر ریجکت شدن ویزا به وجود می آید. اگر هرکدام از مدارک ارائه شده به سفارت واقعی نباشد، سفارت ویزا را رد خواهد کرد. همچنین در مواردی اگر ایرادی فیزیکی در پاسپورت وجود داشته باشد می تواند منجر به ریجکتی ویزا از سوی سفارت گردد. افراد باید از مدارک اصل و واقعی برای ارائه به سفارت استفاده کنند و از هرگونه دروغ به افسر ویزا نیز بپرهیزند.

دلایل ریجکتی ویزا

دلایل ریجکتی ویزا

ویزای توریستی نروژ، تضمینی و با گارانتی

در همه پروسه های مهاجرتی به دلیل اینکه اخذ ویزا به موارد بسیار گوناگونی وابسته است نمی توان به طور قاطع و صد در صد گفت که شخصی موفق به اخذ ویزا می شود یا خیر. در هر پرونده مهاجرتی تا حدی ریسک وجود دارد اما با رعایت یک سری نکات می توان این ریسک را به میزان قابل توجهی کاهش داد. برای مثال می توان مدارک را با نظم و چینش خاصی به سفارت تحویل داد و یک سری نکات را در رابطه با چینش و چگونگی ارائه مدارک به سفارت رعایت کرد تا با این کار شانس موفقیت پرونده در اخذ ویزای توریستی نروژ افزایش یابد. مشاوران و تیم مجرب موسسه ملک پور در این راه و تمامی راه های مهاجرتی در کنار شما خواهد بود.

نکات مهم درباره اخذ ویزای توریستی نروژ

نکته قابل توجهی که در ویزای توریستی نروژ وجود دارد این است که شخص با داشتن این ویزا اجازه کار کردن در نروژ را نخواهد داشت. همانطور که پیشتر هم گفته شد برای ورود چندباره به نروژ و حوزه شنگن، افراد باید درخواست مخصوص این ویزا را ارائه دهند. خارج نشدن از خاک نروژ بعد از بازه زمانی مشخص شده در ویزا می تواند عواقب ناگواری را برای افراد در پی داشته باشد. لذا اشخاصی که می خواهند بیشتر از بازه زمانی مشخص شده در خاک نروژ و حوزه شنگن باقی بمانند، باید با ارائه مدارک و دلایل مستند و موجه، برای تمدید ویزای توریستی نروژ اقدام کنند. با دریافت ویزای توریستی نروژ نمی توان اقامت و پاسپورت نروژ را به دست آورد. در صورت تمایل به مهاجرت به نروژ و دریافت اقامت و تابعیت آن می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید.


سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای توریستی نروژ

✅ آیا سفر به نروژ بدون ویزا امکان پذیر است؟

خیر. در حال حاضر ایرانیان و اتباع بسیاری دیگر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای سفر و یا مهاجرت به نروژ ملزم به اخذ ویزا می باشند.

✅ وقت سفارت نروژ چگونه گرفته می شود؟

به منظور تعیین وقت سفارت متقاضیان می توانند از طریق شرکت VFS  اقدام کنند. این شرکت در سال ۱۳۹۴ با همکاری سفارت انگلستان شروع به فعالیت کرد و سفارت خانه های زیادی در ایران پذیرش پرونده های مربوط به ویزای خود را با همکاری این شرکت انجام می دهند. افراد بایستی با ذکر مشخصات شناسنامه ای، مشخصات گذرنامه و وقت سفر و… ایمیلی به آدرس [email protected]  ارسال نمایند.

✅ قیمت ویزای نروژ چقدر است؟

بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد.

✅ آیا پناهندگی به نروژ با ویزای توریستی امکان پذیر است؟

خیر.


_____________سخن پایانی درباره ویزای توریستی نروژ_____________

ویزای توریستی نروژ، مدارک لازم برای اخذ نکات مهم درباره اخذ ویزای توریستی نروژ سفر به نروژ و ویزای نروژ با دعوتنامه و تضمینی در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. نروژ دارای جاذبه های توریستی فراوان و مناطق طبیعی زیبا و بکر بسیاری است و پدیده هایی نظیر شفق قطبی هرساله تعداد زیادی از گردشگران را از سراسر جهان راهی این کشور زیبا می کند. ایرانیان برای بازدید و سفر به نروژ نیازمند اخذ ویزای توریستی نروژ هستند که این ویزا نیز همانند انواع ویزاهای مهاجرتی دیگر دارای قوانین و نکات مهاجرتی خود می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین در صورت پر کردن فرم تماس می توانید از سوی مشاوران تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در پایان مقاله نیز فرصت طرح سوالات شما عزیزان و پاسخ مشاوران متخصص به آن ها فراهم شده است.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
هاشمی تبار
سلام. خسته نباشید. برای اینکه بتوانیم ویزای توریستی نروژ را دریافت کنیم چند یورو باید در حساب بانکی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ ویزاهای توریستی بهتر است از آژانس های مسافرتی پیگیر باشید ولی بصورت میانگین هزینه سفر و مدت اقامت خود را طبق برنامه های سفری که دارید در حسابتان نشان بدهید کفایت می کند. موفق باشید.
مشاوره رایگان