پناهندگی نروژ

27 نظر

پناهندگی نروژ

از دیرباز کشورهای اسکاندیناوی همانند دانمارک، نروژ، سوئد و... به جهت رفاه اجتماعی و سطح درآمد بالاتر نسبت به بسیاری دیگر از کشورها مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. یکی از کشورهایی که تقاضای زیادی برای مهاجرت به آن وجود دارد کشور نروژ می باشد. راه های مختلفی برای مهاجرین وجود دارد تا بتوانند به این کشور وارد شده و اقامت و بعد از آن تابعیت دریافت نمایند که از جمله این راه ها می توانیم به تحصیل، کار، سرمایه گذاری و... اشاره نماییم. اما در این مقاله قصد داریم تا به روشی که از دیدگاه افراد غیرمتخصص در امر مهاجرت به برخی از متقاضیان پیشنهاد می شود اشاره نماییم؛ روش پناهندگی. شاید در نگاه اول پناهندگی نروژ یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش ها برای ورود به این کشور به نظر برسد اما آیا اقامت از طریق پناهندگی نروژ ارزش به خطر انداختن جان و مال شخص و خانواده اش را دارد؟ ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با موضوعات مهمی در خصوص پناهندگی نروژ آشنا نموده و با ذکر موارد مربوط به آن شما را از خطرات پیش روی این مسیر آگاه سازیم و در عوض روش هایی را به شما معرفی نماییم که به صورت قانونی بتوانید به این کشور ورود پیدا کرده و اقامت دریافت نمایید. تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور در راستای مسئولیت اجتماعی که نسبت هموطنان عزیز برای خود در نظر گرفته است این مقاله را به نگارش در آورده است تا به آگاهی شما در خصوص این روش کمک کرده و روش های جایگزین را به شما معرفی نماید. شما نیز پس از مطالعه این مقاله می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را کامل کرده و ضمن دریافت مشاوره رایگان، از بهترین روش های مهاجرتی برای شرایط خود آگاه شوید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارایه می گردد.

 

در این نوشتار موضوعات ذیل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است:

 • واجدین شرایط پناهندگی نروژ
 • کیس های پناهندگی نروژ
 • مراحل پناهندگی در نروژ
 • شرایط زندگی پناهندگان در نروژ بعد از پذیرش پناهندگی
 • مزایا و معایب پناهندگی در نروژ
 • روش های جایگزین پناهندگی نروژ
 • سوالات متداول راجع به پناهندگی نروژ
 • سخن پایانی در مورد پناهندگی نروژ

پناهندگی نروژواجدین شرایط پناهندگی نروژ

قبل از اینکه به این بپردازیم که چه کسانی واجد شرایط پناهندگی نروژ هستند بهتر است تا به این سوال پاسخ دهیم که چرا مهاجرین این کشور را برای اقامت انتخاب می کنند؟ همانطور که در ابتدای این مبحث نیز عنوان شد کشور نروژ یکی از کشورهای با سطح بالای رفاه اجتماعی، درآمد بالا، نرخ بیکاری بسیار پایین، کیفیت آموزش بسیار خوب و... در دنیا به شمار می رود و هر کدام از این موضوعات می تواند دلیل قانع کننده ای برای متقاضیان مهاجرت به نروژ باشد.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به پناهندگی-بخش اول

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به پناهندگی-بخش اول

 

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به پناهندگی-بخش دوم

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به پناهندگی-بخش دوم

در سالیان اخیر با توجه به اوضاع سیاسی کشورها اغلب پناهندگان به نروژ از کشورهای سوریه، اریتره، ترکیه و... بوده است که به این کشور پناهنده شده اند. این افراد با ت????
????وجه به شرایط حادی که در کشور خود دارند اغلب از روش های غیرقانونی وارد این کشور می شوند و پس از رسیدن به خاک این کشور با توجه به قانون ژنو که نروژ نیز آن را پذیرفته است درخواست پناهندگی به این کشور می دهند و کشور نروژ تا زمان بررسی شرایط یک سری امکانات اولیه در اختیار این افراد قرار می دهد. افراد با کمک وکیل پناهندگی در نروژ مدارک و شرایط خود را ارائه می دهند تا در صورت تایید شخص بتواند اقامت این کشور را بدست آورد. در واقع فرد واجد شرایط پناهندگی باید بتواند اثبات کند که به دلایلی از قبیل نژاد، مذهب، ملیت، جنسیت و یا عضویت در گروه های اجتماعی و سیاسی در کشور خود با ترس و خطر شدید جانی مواجه می باشد.

کیس های پناهندگی نروژ

اگر بخواهیم بهترین کیس پناهندگی در نروژ را برای شما مورد بررسی قرار دهیم باید به این موضوع اشاره نماییم که متقاضیان با توجه به دلیلی که به اداره پلیس یا اداره مهاجرت این کشور اعلام می کنند با هم تفاوت هایی دارند. قبلاً در تعریف پناهندگی به این موضوع اشاره شد که افراد اغلب به دلیل دین، نژاد، قومیت، جنسیت، عقیده، سیاست، جنگ و... درخواست پناهندگی از کشور مقصد خود می نمایند. موسسه ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نکرده و هیچ فعالیتی از جمله مشاوره، اقدام و یا خدماتی در این زمینه ندارد. این مقاله را کارشناسان موسسه ملک پور طی تحقیقاتی علمی گردآوری نموده اند و به این سبب کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام بوده و غیر قانونی می باشد. حال با توجه به موارد فوق می توانیم بهترین کیس پناهندگی در نروژ را به 3 دسته کلی کیس اجتماعی، سیاسی و مذهبی تقسیم نماییم که می توانند اغلب موارد فوق الذکر را پوشش دهند. اما سوال اینجاست که هرکدام از این کیس ها تحت چه شرایطی می توانند برای پناهندگی در کشوری دیگر اقدام نمایند؟ در ادامه به ارائه توضیح مختصری برای هر یک از این 3 دسته می پردازیم.

 • کیس مذهبی

همانطور که از اسم این دسته مشخص است افراد به دلیل دین و مذهبی که به آن اعتقاد دارند و کشورشان این دین را نمی پذیرد مهاجرت می نمایند. این تناقض موجب آزار، اذیت و حتی سلب یک سری امتیازات شهروندی شخص در کشور خود می شود. البته در حالتی دیگر شخص دین خود را تغییر می دهد و ادعا دارد که از دین گذشته خود برگشته و اعتقادی به آن ندارد. تمام این موارد می تواند برای یک کیس مذهبی استفاده شود و متقاضی باید اثبات کند که مثلاً اگر دین جدیدی را پذیرفته از آن آگاهی دارد.

 • کیس سیاسی

افراد گاهاً به دلیل عقاید سیاسی خود و یا عضویت در گروه های سیاسی که توسط نظام کشور پذیرفته شده نیست به کشورهای دیگر پناه می برند زیرا حضور فرد در کشورش می تواند حتی موجب شکنجه و مرگ وی شود.

از دیگر مواردی که سیاست در آن نقش دارد می توانیم به جنگ اشاره کنیم که افراد زیادی را از کشور خود دور کرده و به کشور دیگری می برد. افراد در این حالات می توانند به عنوان کیس سیاسی پناهنده شوند.

 • کیس اجتماعی

کیس های اجتماعی نسبت به موارد سیاسی و مذهبی گستردگی بیشتری دارند. از مهم ترین این موارد می توانیم به دگرباشی جنسی مانند دوجنسه ها، ترنس ها یا هم جنس گرایان اشاره نماییم یا حتی در مواردی که افراد به واسطه قومیت و نژادشان مورد آزار قرار می گیرند و یا حتی اینکه افراد به واسطه جنگ در کشور خود امنیت جانی خود را در خطر می بینند که همه این افراد تحت شرایط خاصی می توانند به عنوان پناهجو به کشور دیگری مهاجرت نمایند.

مراحل پناهندگی در نروژ

پناهجویان برای اینکه از طریق روش پناهندگی اقامت نروژ را کسب کنند باید مراحلی را پشت سر بگذارند. قابل ذکر است که این مراحل پس از پشت سر گذاشتن خطرات و دشواری های ورود به این کشور می باشد و امکان درخواست پناهندگی نروژ از خارج از این کشور وجود ندارد. این مراحل که بسیار زمان بر می باشد توسط سازمان های مربوطه در نروژ انجام می شود و شخص باید مدت زیادی را در کمپ پناهندگان در نروژ سپری کند. حال مراحل پناهندگی را به صورت خلاصه بیان می نماییم.

 • شخص درخواست پناهندگی خود را در اداره پلیس ثبت می نماید و پلیس اسناد هویتی متقاضی را دریافت و اطلاعات هویتی شخص را ثبت می نماید.
 • کارتی جهت شناسایی به متقاضی داده می شود و در صورتی که جایی برای اقامت نداشته باشد به کمپ پناهندگان در نروژ فرستاده می شود.
 • از شخص آزمایشاتی همچون آزمایش بیماری سل به عمل می آید.
 • سازمان NOAS که حامی حقوق پناهجویان است به شخص مشاوره داده و او را برای ادامه کار آماده می سازد.
 • کیس شخص توسط اداره مهاجرت نروژ (UDI) بررسی شده و از شخص مصاحبه مفصلی به عمل می آید که اداره مهاجرت از خطرات بازگشت شخص به کشور خود آگاه شود و فرد باید بتواند دلایل قانع کننده دقیقی به این ارگان ارائه دهد. در واقع این مرحله مهم ترین قسمت انجام کار می باشد.
 • شخص به یک مرکز پناهندگی دیگر منتقل می شود و منتظر پاسخ UDI می ماند.
 • در صورت موافقت با کیس، شخص در نروژ سکونت می یابد و آموزش های زبان نروژی و قوانین این کشور برای وی در نظر گرفته خواهد شد.
 • در صورت رد کیس، شخص یا باید به کشور خود باز گردد و یا اینکه با کمک یک وکیل پناهندگی در نروژ به رای صادر شده اعتراض نماید و پرونده برای بررسی به UDE ارسال می شود و در نهایت تصمیم نهایی را این سازمان می گیرد.

شرایط زندگی پناهندگان در نروژ بعد از پذیرش پناهندگی

اما سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که بعد از انجام پروسه های پذیرش پناهجو، شخص وارد چه پروسه جدیدی شده و شرایط زندگی او و خانواده اش در نروژ به چه صورت خواهد بود؟ بعد از انجام پروسه هایی که در تیتر قبل بدان پرداخته شد و سازمان های مربوطه شرایط شخص را پذیرفتند، شخص اقامت سه ساله نروژ را کسب می کند که قابل تمدید است. با کسب این اقامت فرد می تواند خانواده خود را در کنار خود داشته باشد، شماره شناسنامه ملی دریافت کند و همچنین از تمام شرایط و امکاناتی که برای یک شهروند نروژی وجود دارد استفاده نماید. با کسب تابعیت نروژ شخص می تواند در این کشور رایگان تحصیل کند، مشغول به کار شود، حساب بانکی داشته باشد و.... علاوه بر تمامی این موارد، با توجه به اینکه نروژ یکی از کشورهای حوزه شنگن محسوب می شود شخص آزادانه می تواند به کشورهای این حوزه سفر نماید. البته این بدان معنا نیست که پروسه اخذ اقامت از طریق پناهندگی، پروسه ساده و بدون دردسری است؛ بلکه همانطور که در بخش های مختلف مقاله به آن پرداخته شده است، پناهندگی روشی نادرست برای مهاجرت است که علاوه بر خطرات مالی و ضربات روحی و روانی که به فرد وارد می کند، ممکن است جان افراد را نیز به خطر اندازد.

مزایا و معایب پناهندگی در نروژ

یکی از مواردی که در بررسی تمام روش های مهاجرتی باید مورد بررسی قرار گیرد مزایای و معایبی است که آن روش و یا کشور در راه رسیدن به اهداف شخص برای وی در پی خواهد داشت. همانطور که شما بزرگواران مطلع هستید موسسه ملک پور به هیچ عنوان مسیر پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی نماید و ضمناً اقدامی در این خصوص ندارد و این مقاله را به منظور اطلاع شما از خطرات این مسیر پر التهاب به نگارش در آورده است. اگر بخواهیم به معایب پناهندگی در نروژ بپردازیم در وهله اول خطراتی که در مسیر رسیدن به این کشور پیش روی پناهندگان قرار دارد به ذهن می رسد. هر ساله پناهجویان متعددی در راه رسیدن به این کشور در آب و یا حتی در خشکی جان و مال خود را از دست می دهند و حتی شاهد صدمات جبران ناپذیری به اعضای خانواده خود اعم از همسر و فرزندانشان هستند. علاوه بر این شخص باید مدت زیادی را در کمپ پناهندگان در نروژ و در کنار افرادی از کشورهای مختلف به آنجا آمده اند سپری کند که از نظر بهداشت و وضعیت زندگی بسیار نامناسب هستند.

پناهندگان تا مشخص شدن تکلیف خود اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارند و فقط یک سری موارد اولیه زندگی مانند غذا و پوشاک در اختیار آنها قرار می گیرد. پروسه بررسی شرایط افراد با توجه به تعداد بالای کیس های پناهندگی امری زمان بر است و گاهاً فشارهای ناشی از این زمان و شرایط افراد را تا حد خودکشی پیش می برد. تمام این ها مواردی هستند که شخص در مسیر پناهندگی با مواجه خواهد شد و پس از آن نیز در صورت موافقت ارگان های مربوطه می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند و در غیر این صورت بعد از این مدت طولانی باید به کشور خود برگردند.

پناهندگی نروژ

روش های جایگزین پناهندگی نروژ

گاهی افراد با توجه به تعاریف غیر کارشناسانه اطرافیان دست به اقدامی می زنند که نه تنها در وضعیت کنونی، بلکه در آینده فرد و خانواده اش تاثیر عجیبی خواهد داشت. یکی از این موارد مهاجرت از طریق پناهندگی است که به جرات می توان آن را پرریسک ترین و خطرناک ترین روش مهاجرتی نامید. بسیاری از افراد در حالی برای پناهندگی اقدام می نمایند که با قدری تحقیق و مشورت با وکیل مهاجرت متوجه می شوند که راه های آسان تر و قانونی پیش روی آنان قرار دارد که می تواند مزایای به مراتب بیشتری برایشان به همراه داشته باشد. در این قسمت روش های جایگزینی که متقاضی مهاجرت به نروژ می تواند از آن طریق به نروژ مهاجرت نماید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • مهاجرت از طریق تحصیل

تحصیل در نروژ یکی از بهترین راه های ورود به این کشور است. این کشور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی بوده و خدمات شایانی به دانشجویان در کشورش اعطا می نماید. نظام آموزشی نروژ بر اساس آموزش رایگان بنا شده است و دانشجویان می توانند تمام مقاطع تحصیلی را به رایگان در این کشور پشت سر بگذارند. البته تحصیل در مقاطع مدرسه و لیسانس به زبان نروژی است ولی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانش آموزان حتی می توانند به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند. با توجه به رایگان بودن تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، هر ساله متقاضیان زیادی برای ورود به دانشگاه های نروژ با هم به رقابت می پردازند و افرادی که مدارک بهتری ارائه نمایند شانس بالاتری برای پذیرش خواهند داشت. ضمن اینکه تحصیل در نروژ می تواند زمینه ساز کار متقاضی پس از تحصیل وی شود که نکته ای حائز اهمیت می باشد.

پناهندگی نروژ

تحصیل رایگان در نروژ

 • مهاجرت از طریق کار

در واقع یکی از دلایلی که مهاجرین زیادی به نروژ مهاجرت می نمایند سطح بالای نیاز به نیروی کار می باشد که این فاکتور به صورت نرخ بیکاری نروژ در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد. همانطور که در جدول مشاهده می نمایید این است که نرخ بیکاری این کشور همواره کمتر از 5 درصد بوده و از ثبات خوبی برخوردار است و در نگاه دوم می بینیم که نرخ بیکاری نروژ در سال 2019 تنها 3.35% است که نشان از بحران نیروی کار ماهر در این کشور است.

پناهندگی نروژ

حالا که به نیاز مبرم این کشور به نیروی کار پی بردیم بهتر است تا بدانیم متقاضیان به چه روشی می توانند برای کار وارد این کشور شوند. علاوه بر افرادی که برای تحصیل به نروژ مهاجرت می نمایند و پس از آن وارد بازار کار می شوند، راه دیگری نیز برای دریافت اقامت کاری از ابتدای امر وجود دارد. دریافت Job Offer روشی است که شخص باید کارفرمای مربوطه را در نروژ پیدا نموده و پس از جلب رضایت از وی بتواند از او پیشنهاد کاری با حقوق و شرایط مشخص تایین نماید. این امر با توجه به این نرخ بیکاری امری است قابل انجام، اما چطور؟

به منظور راهنمایی شما عزیزان جهت دریافت پیشنهاد کاری از کشور مقصدتان می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و بدون نیاز به کارشناس بتوانید شغل مورد علاقه خود را یافت نمایید. در این محصول مدیریت محترم موسسه تمام جزئیات مربوط به کار و کاریابی را خدمت شما عزیزان توضیح داده اند که می توانید از آن استفاده بهینه داشته باشید.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های مناسب که می تواند جایگزین روش پناهندگی شود، روش سرمایه گذاری است که خود دارای روش های متعددی است و از طرق مختلف امکان پذیر می باشد. ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی و برخی روش های دیگر می توانند از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور باشد که البته موارد مانند خرید ملک باعث اقامت فرد نمی گردد. اما افراد با ثبت شرکت و کارآفرینی می توانند تحت شرایطی اقامت این کشور را بدست آورند. بدین منظور کمک گرفتن از یک کارشناس مهاجرت می تواند کمک شایانی برای سرمایه گذار به حساب آید.

پناهندگی نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

 • مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه یا مقیم نروژی می تواند یکی از راه های مهاجرت به این کشور محسوب شود در صورتی که مدارک و مستندات لازم جهت اثبات واقعی بودن این ازدواج به مقامات مسئول ارائه گردد. ازدواج متقاضی با فردی که اقامت نروژ را دارد و فرد مقیم نروژ می تواند هزینه های زندگی خود و همسرش را بپردازد می تواند موجب مهاجرت متقاضی شود اما تا زمانی که شخص مقیم تابعیت دریافت نکند متقاضی هم نمی تواند پاسپورت دریافت کند. اما در صورتی که با فردی از اتباع نروژ ازدواج کند بعد از گذشت 5 سال و با داشتن شرایطی خاص می تواند پاسپورت دریافت نمایند.

 • مهاجرت از طریق تولد

اعطای تابعیت به متولدین کشور نروژ از طریق سیستم خون می باشد، یعنی حداقل یکی از والدین نوزاد باید پاسپورت نروژ داشته باشد تا به نوزاد نیز تابعیت نروژی اعطا گردد و اینکه کودک در داخل خاک نروژ و یا بیرون از آن به دنیا بیاید ارتباطی با تابعیت او ندارد.

 

سوالات متداول راجع به پناهندگی نروژ

✅ بهترین جایگزین روش پناهندگی در نروژ چیست؟

انتخاب بهترین روش با توجه به شرایط متقاضی، متفاوت است. افراد می توانند از روش های متفاوتی مانند کار، تحصیل و سرمایه گذاری برای مهاجرت به نروژ اقدام نمایند.

✅ آیا از طریق موسسه ملک پور می توانیم برای پناهندگی نروژ اقدام کنیم؟

خیر؛ موسسه ملک پور هیچ گونه مشاوره، اقدام و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

✅ آیا شخص پناهنده در نروژ اجازه کار و تحصیل دارد؟

خیر؛ به پناهندگان تا زمان مشخص شدن وضعیت اقامتشان اجازه کار و تحصیل داده نمی شود.

✅ آیا خطراتی که در مورد پناهندگی گفته می شود حقیقت دارد؟

بله؛ خطرات متعددی در مسیر پناهندگی وجود دارد که سالیانه اشخاص زیادی را حتی به کام مرگ می کشد.

✅ پروسه انجام کار و رسیدگی پرونده پناهندگی چقدر به طول می انجامد؟

این پروسه از زمان تسلیم شخص به اداره پلیس ممکن است چندین سال زمان برده و حتی به نتیجه نرسد.

 

_____________سخن پایانی درمورد پناهندگی نروژ_____________

همان طور که در ابتدای مقاله خدمت شما عزیزان عرض شد، از نگاه عوام یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به نروژ پناهندگی است که ما در این مقاله با استناد به وقایع پیش آمده، مقالات بین المللی و قوانین پناهندگی تلاش نمودیم تا به طور علمی این مقوله را بررسی نماییم. هر ساله افراد زیادی در راه پناهندگی مال و حتی جان خود را از دست می دهند و ورود به این مسیر خطرات بی شماری را برای فرد به همراه دارد‌. از این رو توصیه ما به شما این است که با دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرت بتوانید راه های جایگزینی که اثرات به مراتب مطلوب تری برای شما دارد را انتخاب نمایید. روش های تحصیل و‌ کار پر طرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور هستند که در صورت داشتن شرایط می توانید از این روش ها برای مهاجرت استفاده نمایید. تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور این مقاله را با هدف آگاهی بخشیدن به شما در خصوص پناهندگی نروژ به نگارش در‌ آورده است و همانطور که قبلاً اشاره شد هیچ مشاوره و اقدامی در این زمینه ندارد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود برای روش های جایگزین با‌ کارشناسان موسسه تماس حاصل نموده و یا ضمن تکمیل فرم تماس، مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین با یادداشت نظرات خود را در ذیل همین مقاله و در قسمت "ثبت پرسش"، پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان دریافت خواهید کرد.

امتیاز 3.37 از 5 ( 68 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مرتضی
سلام با توجه به اینکه اقلیت مذهبی هستم و از شغل دولتی خود بخاطر عقیده متفاوت اخراج شده ام آیا میتوانم درخواست پناهندگی به نروژ بدهم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد با تشکر
فرنیا
سلام عرض میکنم. خسته نباشید. ممنون که انقدر کامل درمورد مراحل پناهندگی نروژ اطلاعات دادین. سوالم اینه که آیا کشور نروژ، برای پناهندگی دادن، اولویت هایی در انتخاب کشور و افراد داره یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در خصوص پناهندگی خدماتی نداریم و توصیه هم نمیکنیم
امیرعلی
سلام ممنون از مقاله خیلی عالیتون. واقعا چندتا از مقاله های شما رو خوندم در مورد پناهندگی و خودم میخواستم از این طریق اقدام کنم، با خوندن مقاله پناهندگی نروژ تصمیم گرفتم شرایطمو با مشاورتون در میون بذارم. جالب بود که ایشون فرمودن که من می تونم از طریق تحصیل خیلی راحت تر و به صورت قانونی اقدام کنم و خانواده ام رو هم با خودم ببرم. فقط خواستم تشکر کنم که چنین اطلاعاتی در اختیارمون قرار می دین و جلوی یه فاجعه رو برای من گرفتید. خیلی ممنونم ازتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلامو عرض ادب ممنون از همراهی شما
حسین صفری
با سلام و عرض ادب تبریک سال نو با کمک موسسه شما من چطور میتوانم ویزای کاری بگیرم نقاش ساختمانی استاد کار ایزوگام کار در حد استاندارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت سال نو بر شما مبارک برای کار شما باید کارفرما در کشور مقصد پیدا کنید و با استفاده از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید برای خودتان امر‌ کاریابی را انجام دهید.
امیر اردلان
سلام شخصی ک با ویزا پناهندگی سیاسی وارد نروژ میشود میتواند قبل از کسب پناهندگی با یک نفر مرد تبعه نروژ ازدواج کند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد
ذبیح حیدری
آیا پناهجو تا زمان مشخص شدن نتیجه کیس حق رانندگی دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز موسسه ملکپور در زمینه پناهندگی ارائه خدمات و مشاوره ندارد
نرگس پیریایی
سلام من طلا ساز هستم چطوری می تونم ویزای کاری بگیرم از یکی از کشورهای نروژ . کانادا . سوئد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز می بایست شرایط سنی و مدرک تحصیلی و... را بفرمایید تا شرایط شما بررسی سود شما میتوانید از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنید و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوید
سارا ترکپور
سلام خسته نباشید .می خواستم بپرسم .کیس اقدام کنم .مشکلم و بگم که با کیس اذیت و ازار توسط همسر و تحدید عاملی از بیرون .و تحمت ازار از خانواده همسرم .واستفاده از حقوق شهروندی من .واستفاده جنسی و از خودم و از فرزندم .چه باید کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد و مقالات صرفاً جنبه علمی دارد و صرفاً برای آگاهی از خطرات این مسیر نگارش شده است.
احمد سهیل نقشی
سلام من از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ تو کشور نروژ بودم و اولین منفی که گرفتم برگشتم ایران ایا با صاحب کارم که حرف زدم گفتم بیام کار میدی گفت کار واسه تو دارم برم میتونم کار یا قبول بشم تو اون کشور ممنون میشم راه نمای کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در مورد پناهندگی موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد. اگر صاحب کارتان برای شما پیشنهاد شغلی بفرستند می توانید برای اقامت کاری درخواست بدهید و منتظر نتیجه بمانید.
قربانعلی غلامزاده
باسلام احترام . اینجانب دارای مهارت های جوشکاری و لوله کشی تاسیسات به صورت حرفه ای هستم منتهی به علت شرایط جامعه و نبود امنیت شغلی و همچنین به علت در امد کمتر و چنانچه به این در امد کمتر هم اعتراض میشه موجب اخراجت میشه خواستم راهنمایی لازم به حهت مهاجرت به کشورهای که از طریق نیروی کار مهاجر پذیر هستن از شما داشته باشم و اینکه باید چه مراحلی را سپری کنیم و به نتیجه مثبت برسیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کار در خارج کشور می توانید از محصول زیر استفاده نمایید. https://officialmalekpour.net/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
mehrab
آیا برای افغان ها هم شرایط پنهاهندگی ای چنینی وجود دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در مورد پناهندگی موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره ای ندارد.
رحمن پارسا
من میخوام ویزای تحصیلی بگیرم ولی درس نخواندم فقط دیپلم هستم نمی توانم در کشورم افغانستان ادامه تحصیل کنم چطور می توانم مهاجرت ویزای تحصیلی بگیرم یک معلومات خلاصه توضیح دهید ممنونم میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای تحصیلی شرایط سنی، پشتوانه مالی و داشتن مدرک زبان مهم می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره موجود در سایت تماس حاصل نمایید
Monireh hajizade
سلام جهت مهاجرت ب نروژ راهنمایی کامل جهت سرمایه گذاری یا تحصیلی میخواستم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزییات بررسی گردد. برای بررسی شرایط خود می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
شهرام
از طریق معلولیت جسمی حرکتی با شدت معلولیت متوسط میشود کیس پناهندگی گرفت؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کسانی که خطرات سیاسی جانی اجتماعی و ... در کشور مبدا داشته باشند می توانند به صورت پناهندگی اقامت بگیرند.
نازنین احمدی
سلام میخاستم بخاطر تحصیل به نروژ بروم چطور باید اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لطفا برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 021491960000 تماس حاصل نمایید.
احسان حسینی
سلام خسته نباشید بنده در سالهای 2000تا 2001در افغانستان با نروژی ها کارکردم و دارای چند مدرک از آنها هستم ولی الان ساکن ایران هستم، آیا میتوانم از طریق مدرکها درخواست پناهندگی کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه در مورد پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد. شما می توانید از راه های بهتر مانند تحصیل، کار و یا روش های مبتنی بر سرمایه اقدام نمایید.
ساحل
سلام و خسته نباشد. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که ارائه دادین. راه های جایگزینی که معرفی کردین خیلی خوبن. بنظرم اگر اطلاعات درست دریافت کنیم سمت این مسیرهای پر استرس نمی ریم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله قطعا راه های بهتر و امن تری برای مهاجرت وجود دارد.
ظهرنیا
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم که برای من که 27 سالمه و لیسانس دارم و حدود 1 میلیارد سرمایه مسیری برای مهاجرت به نروژ وجود داره به جز پناهندگی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شما می توانید از طریق روش های کاری و تحصیلی برای این کشور و یا برخی از کشورهای اروپایی دیگر اقدام داشته باشید اما با توجه به محدودیت سرمایه بهتر است شرایط خود را با کارشناسان موسسه مطرح نمایید تا بهترین گزینه ها را به شما معرفی کنند.
حسین
سلام. برای درخواست پناهندگی نروژ با ویزای توریسیتی احتمال ریجکت شدن وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. موسسه MIE در خصوص پناهندگی مشاوره و اقدامی نخواهد داشت و پیشنهاد میشود به دنبال مسیرهای قانونی برای انجام کار باشید.
امیر
سلام وقتتون بخیر برای پناهندگی نروژ چقدر شانس هست که بهمون جواب بدن و دیپورت نشیم ؟ چون شنیدم خیلیا دیپورت شدن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز موسسه برای پناهندگی خدماتی ندارد. شما می توانید از روش های قانونی اقدام به اخذ اقامت نمایید.
Saeid
سلام وقت بخیر ممنون‌از مقاله خوبتون. و اطلاعات خوبی که دادید. من با خوندن مقاله تصمیم گرفتم به پناهندگی دیگه فکر نکنم و از طریق تحصیل به نروژ مهاجرت کنم . برای گرفتن ویزای تحصیلی ارشد باید سنمون چقدر باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست گرامی. متشکریم از محبت شما و خوشحالیم که مقاله برای شما مفیده بوده. به طور کلی هرچه گپ تحصیلی و شرایط سنی شما پایین تر باشد شانس ویزای بهتری خواهید داشت و معمولا اگر سن زیر 30 سال داشته باشید شانس ویزا خوب است.
الهام
فردی که اعلام پناهندگی می‌کند اجازه تحصیل دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پس از مشخص شدن وضعیت اقامتتان اجازه تحصیل خواهید داشت.
الهام
در پناهندگی نروژ افراد اجازه تحصیل دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله امکان تحصیل وجود دارد.
yaser
سلام آیا پناهندگی در کشور نروژ امکان تحصیل و کار رو برای ما فراهم می کنه؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. توصیه میکنیم اگر شرایط تحصیل و یا کار در این کشور را دارید به صورت مستقیم برای ویزای کار یا تحصیل اقدام نمایید و به هیچ عنوان روش پناهندگی را توصیه نمی کنیم.
Darya
سلام وقت بخیر ممنونم بابت این مقاله، من سارها بود فکر پناهندگی در سرم داشتم و واقعا چنتا مقاله خوندم در سایت شما و دیدم راه های بهتر و بی خطر زیاد هست. تصمیمم بر این شد برای تحصیل اقدام کنم. فقط سن تحصیل کارشناسی برای نروژ تا چند سال هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بسیار عالی دوست عزیز، امیدواریم در این مسیر بتوانیم در خدمت شما باشیم. به طور معمول برای تحصیل باید گپ تحصیلی شما پایین باشد تا ریسک ویزای شما بالا نرود. برای بررسی شرایط خود میتوانید با شماره 02149196000 تماس بگیرید.
ج محمدی
سلام برای اتباع پناهندگی انجام میدهید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر موسسه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی دهد.
هدی اقامیری
سلام و عرض ادب من ۲۲ سالمه دانشجوی معماری سابقه کار ندارم پول هم‌زیاد ندارم میخواستم از راه پناهندگی برم نزوژ راه جایگزین چی پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که سطح زبان و تحصیلات شما خوب باشد میتوانید برای تحصیل اقدام داشته باشید و یا حتی بورسیه دریافت کنید.
مشاوره رایگان