کالج لمان سوئیس

1 نظر

وجود سطح بالای سیستم آموزشی در کشور سوئیس و نظام آموزشی بسیار قوی در این کشور، تؤامان با امکانات رفاهی بسیار عالی و نیز موقعیت جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی سوئیس در سطح جهانی موجب محبوبیت این کشور برای بسیاری از والدین و دانش آموزان به عنوان مقصدی برای مهاجرت تحصیلی شده است. امنیت بسیار بالا در این کشور نیز از دیگر فاکتورهاییست که مورد توجه والدین گرامی قرار گرفته شده است. به طور کلی در نظام آموزشی سوئیس مانند اکثر کشورها تحصیل از سن ۶ سالگی برای کودکان اجباری بوده و والدین کودکان خود را از این سن برای ورود به مقطع دبستان آماده می کنند. علاوه بر این در بسیاری از مدارس بین المللی این کشور مانند کالج لمان سوئیس، امکانات آموزشی برای سنین ۲ تا ۱۸ سال فراهم می باشد. زبان رایج در کشور سوئیس، زبان های فرانسوی، آلمانی و ایتالیاییست و در اکثر مدارس بین المللی آن علاوه بر زبان انگلیسی، زبان فرانسه نیز به دانش آموزان تدریس می شود. در ادامه، توضیحات تکمیلی را در خصوص یکی از برترین مدارس بین المللی سوئیس و نحوه اپلای کالج لمان در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا برای تکمیل فرم تماس رایگان اقدام نمایید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است عبارتند از:

 • معرفی کالج لمان در سوئیس
 • نظام آموزش در کالج لمان سوئیس
 • امکانات کالج لمان در سوئیس
 • مقاطع تحصیلی کالج لمان سوئیس
 • امکانات خوابگاه و کالج شبانه روزی لمان در سوئیس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کالج لمان سوئیس
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در مدارس سوئیس
 • سوالات متداول راجع به کالج لمان سوئیس
 • سخن پایانی در باب کالج لمان سوئیس

تماس با ما

کالج لمان سوئیس

معرفی کالج لمان در سوئیس

کالج لمان در سال 1960 توسط فرانسیس و اینگ کلیواز -مربیان سوئیسی در ژنو- به منظور جذب دانش آموزان بین المللی و ایجاد یک فضای امن برای آن ها تأسیس شد. در طول 60 سال گذشته، کالج لمان به بیش از بیست هزار نفر فارغ التحصیل کمک کرده است که در زمینه های بین المللی، توانایی های بسیاری کسب نمایند. موقعیت قرارگیری این مدرسه در ساحل دریاچه ژنو، آن را به محیطی آرام و زیبا مبدل ساخته است. همچنین این مدرسه از محوطه ای سبز و روستایی مانند برخوردار است که باعث سلامتی و ایجاد تندرستی در دانش آموزان می شود. در سال 2015 کالج لمان به خانواده مدارسNord Anglia Education  پیوست. Nord Anglia Education یک خانواده متشکل از 68 مدرسه برتر بین المللیست که در فهرست 29 کشور برتر جهان واقع شده اند. این نوشتار توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور به رشته تحریر در آمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و پیگرد قانونی دارد. NAE خدمات و امکانات آموزشی خود را به بیش از شصت و هفت هزار دانش آموز بین 2 تا 18 سال ارائه می دهد. تفکر فراتر از آموزش سنتی، حمایت از بهترین معلمان جهان، مکان های استثنایی برای یادگیری، از جمله سیاست های آموزشی این مدرسه به شمار می آیند.

نظام آموزش در کالج لمان سوئیس

نظام آموزشی در کالج لمان بر اساس سه سیستم زیر ارائه می شود:

 • IB) International Baccalaureate Diploma): این سیستم یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین سیستم های آموزشی در مدارس بین المللی سراسر دنیا می باشد که در مدرسه لمان سوئیس به زبان انگلیسی ارائه می گردد.
 • American High School Diploma: این مدرک به عنوان دیپلم آمریکایی شناخته شده و عموماً در مدارس آمریکایی پس از ۱۲ سال تحصیلی به دانش آموزان اعطا می گردد. این مدرک نیز به زبان انگلیسی در مدرسه لمان ارائه می گردد.
 • French Baccalaureate: این مدرک به کشور فرانسه اختصاص داشته و پس از ۱۲ سال تحصیل به دانش آموزان اعطا می گردد. این مدرک نیز در کالج لمان سوئیس به زبان فرانسوی به دانش آموزان ارائه می شود.

امکانات کالج لمان در سوئیس

 • امکانات کالج لمان در سوئیس در زمینه ورزش

موقعیت مکانی کالج لمان در نزدیکی شهر ژنو، امکان ارائه انواع مختلفی از ورزش ها و فعالیت ها از جمله بدمینتون، جودو، دوومیدانی و راگبی را برای دانشجویان فراهم ساخته است. همچنین در این کالج، جدیدترین تجهیزات ورزشی برای دانش آموزان مهیا شده است.

 • امکانات کالج لمان در سوئیس در زمینه هنر

مدرسه بین المللی لمان برنامه های گسترده ای را در زمینه های هنری همچون موسیقی، رقص، نمایش و. . . ارائه داده و دانش آموزان را به داشتن خلاقیت، اعتماد به نفس و نظم تشویق می کند. به عنوان مثال هر کودک از سنین پایین تشویق می شود که ساز مورد نظر خود را تهیه کرده و در کنار ساز، آواز و رقص را نیز فراگیرد. دانش آموزان هرچه بزرگ‌تر می شوند، احساسات موسیقی خود را کشف می کنند و درمی یابند که چگونه می توان به صورت فردی و گروهی در این زمینه فعالیت کرد.

 • امکانات کالج لمان در سوئیس در زمینه تکنولوژی

در کالج لمان سوئیس، استفاده از فن آوری برای تقویت دروس رایج است. به عنوان مثال، دانش آموزان از سنین پایین در کلاس های درسی خود به تبلت دسترسی دارند. هر چه بزرگتر می شوند، وسایل شخصی بیشتری را دریافت می کنند که می توانند از آنها برای یادداشت برداری، موضوع تحقیق و انجام تکالیف استفاده نمایند.

مقاطع تحصیلی کالج لمان سوئیس

به طور کلی کالج لمان سوئیس امکانات آموزشی خود را برای سنین ۲ تا ۱۸ سال ارائه می دهد. تحصیل در این کالج از مقطع مهد کودک تا پایان دبیرستان برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر است. در این بخش، مقاطع گوناگون تحصیلی در کالج لمان سوئیس را مشاهده می فرمایید:

پیش دبستان: در مقطع پیش دبستانی، برای هر دانش آموز یک رویکرد تدریس شخصی ارائه داده می شود که هر دانش آموز توانایی های خود را در زمینه های ورزشی، خلاقیت و عقلانیت به فرانسه، انگلیسی یا هر دو زبان تقویت نمایند. پیش دبستانی به گروه های سنی زیر تقسیم می شود:

 

زبان

رده سنی

مهد کودک

دو زبانه

۲-۳ سال

PS0

انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو

۳-۴ سال

PS1

انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو

۴-۵ سال

PS2

انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو

۵-۶ سال

PS3

 

دبستان: دوره دبستان در کالج لمان سوئیس فرصت های فوق العاده ای را برای یادگیری دروسی همچون جغرافیا، تاریخ و علوم گوناگون در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. همچنین دانش آموزان فعالیت های محاسباتی، ورزشی و... را تحت نظارت معلمان متخصص می آموزند.

متوسطه: دانش آموزان در این دوره به طور تخصصی تر مهارت های مورد نیاز را در دروس اصلی و نیز زمینه هایی همچون هنر، موسیقی، رقص و... را به دست می آورند. این دوره عموماً به صورت دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی) برگزار می شود. علاوه بر آن دانش آموزان می توانند زبان های جانبی مانند اسپانیایی و چینی را در این دوره فراگیرند.

دبیرستان: دوره دبیرستان در کالج لمان سوئیس شامل مقاطع نهم تا دوازدهم شده و تحصیل در این مقطع برای دانش آموزان، به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر می باشد.

دانش آموزان می توانند برای دریافت هریک از چهار برنامه درسی زیر در این مقطع اقدام نمایند:

 • دیپلم IB
 • دیپلم دبیرستان آمریکایی
 • IGCSE لیسانس فرانسه
 • ماتوریته سوئیس

امکانات خوابگاه و کالج شبانه روزی لمان در سوئیس

کالج لمان در سوئیس با ارائه خدمات بی نظیری همچون خوابگاه ها و رستوران ها و اماکن تفریحی و ورزشی بسیار عالی، راحتی و آسایش را برای دانش آموزان مشغول به تحصیل‌ فراهم آورده است. وجود دانش آموزان بسیار از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا باعث شده است که دانش آموزان با فرهنگ های متفاوت در سراسر جهان، آشنایی بسیار خوبی پیدا کرده و روحیه همکاری آن ها به طرز قابل توجهی تقویت گردد. همچنین وجود امکاناتی همچون وعده های غذایی با کیفیت برای دانش آموزان و نیز محوطه های باز برای انجام انواع ورزش ها، سلامت جسمی دانش آموزان را نیز تضمین می نماید. دانش آموزان همچنین از فرصت کافی برای پیگیری و انجام کارهای درسی و تکالیف خود برخوردار هستند. علاوه بر این موارد،موقعیت جغرافیایی کالج لمان در سوئیس، این امکان را فراهم کرده است که دانش آموزان بتوانند از سفرهای تفریحی و علمی منظم در طول تحصیل خود استفاده نمایند. از جمله این سفرها می توان به بازدید از شهر ژنو سوئیس، اسکی روی آب دریاچه و نیز اسکی در رشته کوه‌های زیبای سوئیس اشاره نمود. برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص امکانات این مدرسه می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

کالج لمان سوئیس

وب سایت رسمی کالج لمان سوئیس

هزینه های تحصیل و زندگی در کالج لمان سوئیس

به طور کلی هزینه های تحصیل در کالج لمان سوئیس برای اپلای کالج لمان و درخواست ثبت نام، ۵۰۰ فرانک سوئیس و برای انجام امور اداری مربوط به اخذ پذیرش، ۴۵۰۰ فرانک و همچنین بابت ایجاد سپرده به صورت قابل بازپرداخت پس از تحصیل، ۶۰۰۰ فرانک می باشد.

هزینه شهریه مدرسه شبانه‌روزی (شامل خوابگاه و خورد و خوراک) در حدود سالانه ۸۷۵۰۰  فرانک سوئیس و برای یک ترم (نیم سال)۵۵۰۰۰ فرانک سوئیس می باشد. همچنین هزینه های مختص به امتحانات به صورت جداگانه مورد محاسبه قرار می گیرد. هزینه زندگی برای دانش آموزان و دانشجویان در سوئیس در حدود ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ فرانک است. جدول زیر، برخی از هزینه های جزئی زندگی در سوئیس را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد:

 

هزینه ها (فرانک سوئیس)

 کالا یا خدمات

25.00

یک وعده غذا در رستوران

3.58

یک بطری آب

1.57

یک لیتر شیر

2.87

یک کیلوگرم برنج

3.93

یک کیلوگرم سیب

2.93

یک کیلوگرم موز

80.00

کرایه رفت و آمد ماهانه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس بین المللی سوئیس، برای دریافت پذیرش و پس از آن به منظور اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، نیاز به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای این امر دارند. تهیه نمودن مدارک لازم برای یک اقدام موفق، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق می باشد. به همین منظور در ادامه، لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای شما متقاضیان عزیز ارائه شده است:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی از پاسپورت (2 عدد)
 • نامه پذیرش از مدرسه
 • نامه تمکن مالی
 • شناسنامه
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • نامه رضایت والدین
 • نامه قبولی در آزمون زبان
 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده

دانش آموزان می توانند برای تسریع در یادگیری زبان و گرفتن مدرک مورد نظر، از محصول بی نظیر آموزش زبان انگلیسی موسسه ملک پور بهره مند گردند.

کالج لمان سوئیس

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در مدارس سوئیس

چگونگی اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در مدارس سوئیس یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهن دانش آموزان متقاضی تحصیل در این کشور است که در این بخش به آن پرداخته ایم. به طور کلی مدارس کشور سوئیس را مدارس دولتی و رایگان و مدارس خصوصی تشکیل می دهند. تحصیل رایگان در مدارس سوئیس، فقط در مدارس دولتی این کشور و با داشتن شرایط خاص امکان پذیر است. دانش آموزان می توانند با تحصیل به مدت ۱۲ سال در مدارس سوئیس، مدرک دیپلم مورد نظر خود را دریافت نموده و پس از آن برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس اقدام نمایند. تحصیل در دوره لیسانس امکان کاریابی پس از دریافت مدرک را برای دانشجویان فراهم نموده و دانشجویان پس از دریافت مدرک لیسانس در رشته مورد نظر خود می توانند در کشور سوئیس مشغول به کار شوند.

پس از دریافت اقامت کاری و گذشت ۱۰ سال، امکان دریافت اقامت دائم و پس از آن دریافت پاسپورت و تابعیت برای افراد فراهم می گردد. در خصوص انواع روش های اخذ اقامت سوئیس می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:

کالج لمان سوئیس

اقامت سوئیس

سوالات متداول راجع به تحصیل در کالج لمان سوئیس

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس سوئیس وجود دارد؟

تحصیل رایگان در مدارس سوئیس، فقط در مدارس دولتی این کشور و با داشتن شرایط خاص امکان پذیر است.

✅ تحصیل در کالج لمان سوئیس برای چه سنینی امکان پذیر است؟

امکان تحصیل در این کالج برای سنین ۲ تا ۱۸ سال فراهم می باشد.

✅ زبان تحصیل در کالج لمان سوئیس چیست؟

دانش آموزان می توانند در این مدرسه به زبان های فرانسوی و انگلیسی تحصیل نمایند.

✅ شهریه مدرسه شبانه روزی لمان سوئیس چقدر است؟

هزینه شهریه مدرسه شبانه‌روزی (شامل خوابگاه و خورد و خوراک) در حدود سالانه ۸۷۵۰۰  فرانک سوئیس و برای یک ترم (نیم سال)۵۵۰۰۰ فرانک سوئیس می باشد.

 

_____________________ سخن پایانی در باب کالج لمان سوئیس_____________________

شرایط کلی تحصیل در مدارس سوئیس برای متقاضیان و دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این کشور در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته شد. کالج لمان سوئیس به عنوان یکی از برترین مدارس بین المللی اروپا به طور خاص برای دانش آموزان علاقه مند معرفی گردید. این کالج با ارائه خدمات و امکانات آموزشی بسیار عالی، همه ساله مورد توجه تعداد کثیری از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در کشورهای تاپ اروپایی قرار می گیرد. همانطور که گفته شد این کالج خدمات آموزشی خود را برای سنین ۲ تا ۱۸ سال فراهم کرده است و امکاناتی نظیر خوابگاه، دوره های آموزشی خاصی را مانند دوره های هنری، ورزش و تکنولوژی در کنار تحصیل برای دانش آموزان فراهم نموده است. همین امر یکی از دلایل جذابیت این مدرسه در بین والدین و دانش آموزان می باشد. والدین و دانش آموزان گرامی؛ چنانچه موضوع تحصیل در برترین مدارس سراسر دنیا از دغدغه های شما عزیزان به شمار می رود می توانید برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی با شماره تماس های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را در وب سایت موسسه تکمیل نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح کنید تا کارشناسان ارشد موسسه ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی شما همراهان همیشگی ما باشند.

نویسنده این مطلب

نام : ویدا داراب پور (darabpour)

کارشناسی ارشد حقوق، 2 سال سابقه کار در حوزه مهاجرتی، و دارای سابقه درخشان مشاوره  تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و مهاجرت افراد مشهور و موفق

ایدی اینستاگرام: darabi_mie

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 30 ساله هستم و میخوام بواسطه تحصیل فرزندم برم فرزندم پایه 4 هست ایا میتونم این کارو انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام تحصیل فرزند سالانه حداقل ۴۰ هزار یورو هزینه داره اما اگر خودتون اقدام کنید تحصیل فرزندانتون رایگان خواهد بود.. البته باید دیگر شرایط فرد بررسی بشه. با کارشناسان تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید
مشاوره رایگان