معرفی دانشگاه لایپزیگ آلمان

1 نظر

دانشگاه محل کسب علم و دانش و تجربیاتی است که شاید در هیچ جای دیگر به دست نیاید. قطعا ورود به دانشگاهی که دارای استاندارد های بیشماری باشد، زندگی افراد را دگرگون خواهد کرد و علاوه بر ساختن آینده کاری آنان، در زمینه های دیگر زندگی نیز مثمر ثمر خواهد بود. به همین دلیل است که انتخاب دانشگاه مناسب آن هم برای مهاجرت، بسیار مهم می شود. تحصیل در مرکز آموزشی که از لحاظ علمی، فرهنگی و... افراد را به بالاترین سطح برساند، آرزوی همه علاقه مندان به تحصیل در آلمان و دنیا می باشد. یکی از این دانشگاه ها، لایپزیگ آلمان است که در این مقاله به شرح دقیقی از آن پرداخته ایم. دانشگاه لایپزیگ آلمان دنیای گسترده ای را در دل خود جای داده است که لازمه آگاهی از آن، مطالعه مقاله پیش رو می باشد. لطفا توجه کنید که معلومات پیش رو با تحلیل دقیق سایت دانشگاه لایپزیگ آلمان و تجربه وکلای محلی تهیه گردیده است. ضمنا تهیه معلومات به معنا داشتن خدمات در این زمینه خاص نیست و اطلاع از خدمات با تماس حاصل خواهد شد. همچنین مشاوره رایگان تلفنی در خدمت شما می باشد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه لایپزیگ آلمان

معرفی دانشگاه لایپزیگ آلمان

دانشگاه لایپزیگ آلمان یکی از دانشگاه های مطرح و شناخته شده این کشور می باشد که دلیل این موضوع را قرار است امروز بررسی نماییم. دانشگاه Leipzigg آلمان (universität leipzigg)، لقب قدیمی ترین دانشگاه دنیا را به یدک می کشد. تاریخ آغاز فعالیت این دانشگاه مربوط به سال 1409 می باشد که 29000 دانشجو، این دانشگاه را برای تحصیلات آکادمیک خود انتخاب کرده اند که سهم دانشجویان بین المللی از این تعداد، 3000 نفر می باشد. افراد فرهیخته بسیاری ردپای خود را در این دانشگاه به جای گذاشته اند که از مهم ترین آنها می توان به یوهان ولفگانگ گوته، فریدریش نیچه، ریشارد واگنر و آنگلا مرکل صدر اعظم حال حاضر کشور آلمان اشاره کرد. افتخارات بسیاری از جمله برنده شدن جایزه های متعدد نوبل شیمی، فیزیک و ادبیات نصیب این دانشگاه شده است. اساتید برجسته ای در این دانشگاه به تربیت دانشجویان می کوشند که اعتبار دانشگاه را دوچندان کرده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


پردیس دانشگاه لایپزیگ آلمان

پردیس دانشگاه لایپزیگ آلمان دارای بخش های متعددی می باشد. پردیس اصلی این دانشگاه قدیمی در شهر لایپزیگ آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه دارای پردیس های دیگری نیز است که در سراسر کشور آلمان و شهر لایپزیگ قرار گرفته و اقدام به پذیرش دانشجو از جای جای دنیا می کند. به طور کلی 38 پردیس دانشگاه universität leipzig مشغول به فعالیت در شهر لایپزیگ می باشد.

رنکینگ دانشگاه لایپزیگ آلمان

دانشگاه leipzig آلمان نه تنها در میان دانشگاه های آلمان بلکه در کل جهان بسیار شناخته شده و معتبر می باشد و در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته و براساس رتبه بندی های مختلف، امتیاز داده شده است. این دانشگاه در سال 2010 در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت که افتخار بزرگی به شمار می رود چرا که این امر نتیجه کیفیت سیستم آموزشی، امکانات، اساتید، زیرساخت های قدرتمند آموزشی و مواردی از این قبیل می باشد. رنکینگ دانشگاه لایپزیگ آلمان در کشور آلمان، عدد 2 می باشد و در بین دانشگاه های اروپا در جایگاه بیستم قرار گرفته است. همچنین براساس رتبه بندی جهانی، این دانشگاه رتبه 105 بهترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است.

دانشکده های universität leipzig

باتوجه به اهمیت و جایگاه دانشگاه leipzig آلمان، طبیعی است که دارای دانشکده های متعدد باشد و رشته های بیشماری در این دانشگاه ارائه گردد. در حال حاضر universität leipzig دارای چندین دانشکده می باشد که شامل موارد زیر است:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده علوم دینی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده تاریخ، هنر و مطالعات شرقی
 • دانشکده فیزیک و زمین شناسی
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده علوم طبیعی، داروسازی و روانشناسی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم اجتماعی و فلسفه
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده علوم ورزشی

 

دانشگاه اشتوتگارت

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه اشتوتگارت آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه لایپزیگ آلمان

تقریبا اکثریت رشته های دانشگاه لایپزیگ آلمان وجود دارد. رشته های پرطرفداری همچون پزشکی در این دانشگاه بسیار پرآوازه گشته است و نخستین لابراتور روانشناسی دنیا در دانشگاه لایپزیگ راه اندازی گشته است. رشته های عکاسی، گرافیک، هنرهای نمایشی، علوم مهندسی از جمله: آی تی، مخابرات، فناوری رسانه، مهندسی عمران، مهندسی برق، معماری، طراحی صنعتی، حقوق، هنر در رسانه، اقتصاد، جامعه شناسی، مهندسی مکانیک، زیست شناسی، مهندسی شیمی، دارو سازی و... رشته های دانشگاه leipzig آلمان می باشد.

پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان، دارا بودن شرایطی الزامی است. انجام دادن مجموعه اقداماتی که در این بخش از مقاله قرار است به آن بپردازیم، موجب می شود تا پذیرش دانشگاه معتبر لایپزیگ با موفقیت صورت پذیرد. مهم ترین پیش نیاز برای پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان، مهارت زبانی می باشد که این مهارت مربوط به زبان انگلیسی و آلمانی می شود. همچنین این دانشگاه دارای شرط معدل برای تحصیل در آلمان است و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه لایپزیگ میبایست برای ورود به مقطع لیسانس، دارای مدل 17 باشند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا نیز با معدل حداقل 16 امکان پذیر است. بعضی از رشته های این دانشگاه دارای شرایط دیگری برای پذیرش دانشجو می باشند که افراد پس از انتخاب رشته مورد نظر خود باید به این شرایط توجه و آنها را برطرف سازند و در این صورت است که موفق به اخذ پذیرش خواهد شد.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه Leipzig آلمان

اولین مقطع برای شروع تحصیلات در دانشگاه لایپزیگ با مقطع کارشناسی آغاز می گردد. مدت زمان تحصیل در این مقطع، 3 الی 4 سال است و نیاز به مدرک زبان انگلیسی و آلمانی است. دارا بودن مدرک دیپلم و ریزنمرات دوره متوسطه جهت تحصیل در مقطع کارشناسی Leipzig آلمان، بسیار حائز اهمیت است.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه لایپزیگ آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه leipzig آلمان زمانی به واقعیت خواهد پیوست که افراد ابتدا موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده باشند. دارا بودن مدرک زبان آنگلیسی آیلتس و آلمانی در کنار معدل 16، موجب می شود تا موانع موجود بر سر راه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، برداشته شود. طول مدت تحصیل در این مقطع دانشگاه لایپزیگ، 2 سال می باشد و اکثر رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا وجود دارند.

پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان در مقطع دکترا

تحصیلات پیشرفته آکادمیک، شرایط بسیار ایده آلی را از نظر کار و زندگی برای افراد به وجود می آورد. متقاضیان علاقه مند به پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان در مقطع دکترا، می بایست مدرک کارشناسی ارشد خود را با معدل 16 ارائه دهند. دارا بون شرایط مصاحبه، تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، رزومه قوی، مقاله علمی از شرایط ویژه ورود به مقطع تحصیل دکترا در آلمان می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه لایپزیگ آلمان

مدرک زبان یکی از شروطی است که در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان، غیر قابل چشم پوشی است و سیاست دانشگاه برآن است که تنها اقدام به اخذ دانشجویان مسلط به زبان انگلیسی و آلمانی کند. مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه لایپزیگ، کمی گسترده و دارای بخش های گوناگونی می باشد که در جدول زیر به طور کامل بیان شده است:

مقطع

نمره مدرک زبان آیلتس

نمره مدرک تافل مبتنی بر اینترنت

لیسانس

نمره کل: 6

نمره هر بخش: 5.5

نمره کل: 75

فوق لیسانس

نمره کل:6.5

نمره هر بخش: 6

نمره کل: 85

دوره تحقیقاتی و دکترا

نمره کل: 7

نمره هر بخش: 6

نمره کل: 85

 

علاوه بر دارا بودن مدرک زبان انگلیسی، تسلط به زبان آلمانی و اثبات آن با مدرک نیز ضروری است و دانشجویان هر مقطع با شرکت در آزمون DaF deutsch as a foreign language موظف به کسب حداقل نمره 6 برای هر بخش می باشند. یکی دیگر از معیارهای معتبر سنجش زبان آلمانی آزمون DHS-2 می باشد.

 

بیشتر بدانید: مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان

 

ددلاین اپلای دانشگاه لایپزیگ آلمان

ددلاین اپلای دانشگاه لایپزیگ آلمان دارای چهارچوب مشخصی می باشد و افرادی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه می باشند، توجه به این موضوع برایشان بسیار اهمیت دارد. ددلاین اپلای دانشگاه های آلمان در leipzig در دو زمان متفاوت صورت می پذیرد که یکی در ترم زمستان و دیگری در ترم تابستان است. تاریخ ترم زمستان از 4/01 آغاز شده و تا 05/31 ادامه می یابد و این تاریخ در ترم تابستان نیز از 11/01 تا 12/31 ادامه دارد. این تاریخ ها در هیچ صورت تمدید نشده و در همین چهارچوب اجرا می شود.

پردیس دانشگاه لایپزیگ آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه لایپزیگ آلمان

درست است که ورود به کشور آلمان و دانشگاه لایپزیگ، مزایای بسیاری به همراه داشته و شرایط ایده آلی را برای متقاضیان رقم می زند اما همه این اتفاقات مثبت در گروه موارد بسیاری از جمله پرداخت هزینه های جاری می باشد. از همین رو بسیار مهم است که متقاضیان به عدد دقیقی از هزینه های تحصیل خود در این دانشگاه برسند و سپس در صورت توانایی در پرداخت هزینه ها است که می توانند اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه و ورود به کشور آلمان برای پذیرش تحصیلی کنند. هزینه تحصیلی دانشگاه لایپزیک شامل: شهریه، دانشگاه، کتاب های آموزشی، حمل و نقل و غیره می شود. شهریه دانشگاه لایپزیگ تقریبا رایگان بوده و تنها مبلغ 202 یورو از دانشجویان تازه وارد به همراه 10 یورو برای صدور کارت اکترونیک دانشجو، اخذ می شود و اصلی ترین بخش هزینه های تحصیل افراد را باید 212 یورو دانست. احتساب موارد دیگر، بستگی به نوع زندگی هر فرد دارد.

هزینه زندگی دانشجویی universität leipzig

زندگی دانشجویی کمی متفاوت تر از زندگی های دیگر است، اغلب افراد خوابگاه ها را برای سکونت انتخاب می نمایند و با محدودیت های مالی روبرو هستند. بیشتر هزینه های دانشجویی مربوط به اجاره بهای محل زندگی، غذا و پوشاک می باشد که برای هر فرد با توجه به خلقیات و نوع زندگی اش، متفاوت است. افرادی که از اقامتگاه های دانشجویی برای سکونت خود استفاده می نمایند، متحمل هزینه 150 الی 200 یورو در ماه می شوند. آپارتمان ها و هتل ها نیز گزینه خوبی برای زندگی دانشجویی است که هزینه آپارتمان ها ماهیانه بین 200 الی 300 یورو است و بهای اقامت یک شبانه روز در هتلها نیز 20 الی 100 یورو می باشد که با احتساب هزینه های غذا، می توان به عدد درستی تحت عنوان هزینه زندگی دانشجویی universität leipzig برسیم.

بورسیه های تحصیلی در آلمان در universität leipzig

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه لایپزیگ آلمان نیز وجود دارد اما دارای شرایط به خصوصی است. برای مثال: هیچ دانشجوی سال اولی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، مشمول دریافت هیچکدام از بورسیه های تحصیلی در آلمان در universität leipzig نخواهد شد. این بدان معنا نیست که این دسته از افراد هیچ بورسیه ای نمی توانند دریافت کنند چرا که کمک هزینه هایی از سوی DAAD برای آنان در نظر گرفته شده است. نوعی از بورسیه های تحصیلی که در دانشگاه لایپزیگ وجود دارد در قالب بورسیه دانشجویان ممتاز، بورسیه های تحقیقاتی برای دانشجویان فارغ التحصیل و... شناخته می شود. یکی از معروف ترین نوع بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی که کمک دهنده خوبی برای دانشجویان است، کمک هزینه ی DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) می باشد که شامل: 80 نوع بورسیه تحصیلی از سوی سازمان DAAD که زیر نظر و حمایت آموزش و پرورش می باشد، به افراد اعطا می شود. بورسیه های DAAD نه تنها در کشور آلمان بلکه کشورهای بسیاری در سراسر جهان را شامل و تحت حمایت و پوشش خود قرار داده است.

خوابگاه های دانشگاه لایپزیگ آلمان

خوابگاه های دانشگاه لایپزیگ آلمان چند نوع می باشد. یکی از آنها آپارتمان های مشترک بوده که دارای اتاق های مجزا اما آشپزخانه و سرویس بهداشتی عمومی در میان خوابگاه های دانشجویی آلمان است. افراد می توانند اتاق اختصاصی یا چند نفره بگیرند و بهای این نوع اقامتگاه ها، ماهیانه 150 الی 200 یورو می باشد. هتل و آپارتمان هایی در سطح شهر وجود دارد که می توان از آن به عنوان گزینه مناسبی برای زندگی کوتاه مدت دانشجویی در برخی از دوره ها، یاد کرد. آپارتمان های شخصی دارای امکانات کامل با اجاره بهای ماهیانه 200 الی 300 یورو در دسترس بوده و اجاره هتل ها نیز برای یک شبانه روز، 20 الی 100 یورو می باشد. هرچند که شرایط مالی هر متقاضی مشخص می کند که از چه نوع اقامتگاهی در زمان تحصیل بهره جوید اما با توجه به شرایط مناسب و به صرفه بودن آپارتمان های مشترک، می توان آن را انتخاب مناسبی برای دانشجویان دانست.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه لایپزیگ

قطعا همه افرادی که به قصد تحصیل در دانشگاه لایپزیگ آلمان تصمیم به مهاجرت می گیرند، به خوبی از رزومه و پیشینه دانشگاه با خبر هستند. فارغ التحصیلی افراد سرشناس و مشهور از این دانشگاه، گویای اعتبار و جایگاه دانشگاه می باشد. از همین رو شرایط امیدوار کننده ای پس از تحصیل در دانشگاه لایپزیگ آلمان برای افراد وجود دارد. بدیهی است که متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، با دغدغه شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان روبرو باشند. در پاسخ به این دغدغه باید گفت که افرادی که قصد کار و فعالیت در کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی دارند، می توانند با فرصت بیش از یک ساله ای که کشور آلمان در اختیار آنان می گذارد، به دنبال شغل مناسب گشته و مشغول به کار شوند و در این زمان است که به راحتی ویزای کاری را به دست آورده و برای اقامت آلمان به مشکل برنخواهند خورد. پس می توان گفت که با توجه به تلاش افراد، شرایط اقامتی آنها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه leipzig راضی کننده پیش خواهد رفت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه لایپزیگ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا دانشگاه لایپزیگ گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته روانشناسی می باشد؟

یکی از بخش هایی که دانشگاه لایپزیگ در آن بسیار قدرتمند عمل می کند، در رشته روانشناسی می باشد و اولین لابراتور روانشناسی دنیا در دپارتمان روانشناسی دانشگاه لایپزیگ بنا نهاده شده است و وجود اساتید برجسته این رشته و به کارگیری روش های جامع آموزشی، شرایط ایده آل تحصیلی در رشته روانشناسی را به وجود آورده است.

آیا دانشگاه لایپزیگ به دانشجویان بین المللی خوابگاه می دهد؟

بله این دانشگاه خوابگاهای مشترک که البته تنها سرویس بهداشتی و اشپزخانه آن، عمومی است را با مبلغ اندکی در اختیار دانشجویان بین المللی می گذارد. با این حال شرایط و امکان استفاده از آپارتمان های مستقل و هتل ها نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

امکان تحصیل رشته مهندس در دانشگاه لایپزیگ وجود دارد؟

بلکه اکثر رشته های مهندسی از جمله عمران، معماری، کامپیوتر و... در دانشگاه leipzig وجود دارد و علاقه مندان به این شاخه تحصیلی، در صورت واجد شرایط بودن، قادر به تحصیل خواهند بود.

شهریه دانشگاه لایپزیگ آلمان چقدر است؟

تحصیل در این دانشگاه مانند اکثر دانشگاه های دولتی آلمان، رایگان بوده و تنها از دانشجویان جدیدالورود، 212 یورو اخذ می شود.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت دانشگاه لایپزیگ آلمان که قدیمی ترین دانشگاه در جهان و دومین دانشگاه با قدمت در کشور آلمان می باشد، سیل تقاضاها برای ورود به این دانشگاه بسیار زیاد است و افراد بسیاری در سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در دانشگاهی که روزی گوته در آن به تحصیل پرداخته، می باشند. ما در موسسه ملک پور نیز با توجه به سوالات و دغدغه های خیل عظیمی از متقاضیان، تصمیم بر نگارش مقاله ای کردیم که به طور کامل به معرفی این دانشگاه بپردازد و پاسخ مناسبی را به سوالاتی همچون: رنکینگ دانشگاه لایپزیگ، شرایط خوابگاه، شرایط اقامت پس از تحصیل، ددلاین اپلای دانشگاه، شرایط پذیرش، دانشکده و رشته های دانشگاه لایپزیگ بدهیم تا متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، با آگاهی کامل تلاش خود را برای اخذ پذیرش به کار ببندند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مجد
سلام وقتتون بخیر برخلاف ایران که دانشگاه های دولتی سطح علمی بالاتری دارند تا اونجایی که من اطلاع دارم توی آمریکا دلنشگاه های غیرانتفاعی دارای رتبه و سطح علمی بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتی هستند میخواستم ببینم این موضوع برای دانشگاه های آلمان هم صدق میکنه یا نه و اینکه دانشگاه لایپزیگ آلمان دولتی هست یا غیر انتفاعی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کیفیت در همه جای دنیا متفاوته و همه عین هم نیستند منتها بستگی دارد که با کجا بخواهید مقایسه بکنید. کشور آلمان استانداردهای بالایی داره و تقریبا همه مراکز علمی اش هم اعتبار بالایی دارند. درمورد دانشگاه لایپزیگ هم به سایتش مراجعه بکنید بهتر است.
مشاوره رایگان