مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان

4 مهر 1401 5 نظر

مقاله پیشرو در مورد مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان و به بررسی انواع آزمون های زبان آلمانی برای دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان نیز خواهیم پرداخت. داشتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی این کشور الزامی می باشد. همانطور که می دانید داشتن مدرک زبان برای آلمان به خصوص دانشگاه های دولتی این کشور الزامی می باشد. در این نوشتار در مورد تمامی آزمون های زبان آلمانی برای تحصیل در کشور زیبای آلمان می پردازیم. موسسه ملک پور با تحقیق در صفحات معتبر و مشاوره با وکلای آلمانی این مباحث را جمع آوری کرده است و صرفا این عمل به معنی خدمات در این خصوص نخواهد بود. مشاوره رایگان تلفنی جهت اطلاع از خدمات و بررسی شرایط اختیار شما قرار دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای آلمان به همراه آموزش زبان آلمانی


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان

برای مهاجرت به آلمان چه مدرک زبانی مورد قبول است؟

همانطور که می‌دانید مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی نیز واجب است. امروزه دانشجویان در مقاطع مختلف در صورتی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی آلمان را داشته باشند در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی میتوانند برای دانشگاه های دولتی این کشور نیز اقدام نمایند. همچنین با داشتن مدرک زبان انگلیسی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در همه مقاطع بخش خصوصی ممکن خواهد بود. انواع مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان:

 • مدرک TestDaf
 • مدرک DSH
 • مدرک GDS

کدام آزمون های زبان مورد تائید سفارت آلمان است؟

مادامی که شخصی تمایل دارد تا به تحصیل در کشور آلمان بپردازند داشتن مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان یکی از الزامات می باشد در این بخش در مورد مدرک زبان برای آلمان صحبت خواهیم کرد.

 • مدرک TestDaf حداقل 14
 • مدرک DSH 1 به بالا
 • مدرک GDS سطح C1
 • مدرک Telc Deutsch C1 Hochschule
 • UNIcert III

لیست آزمونهای زبان برای دریافت مدارک زبان مورد تأیید سفارت

همانطور که پیشتر توضیح داده شد برای دریافت پذیرش تحصیلی از کشور آلمان داشتن مدرک زبان برای آلمان نیز الزامی می‌باشد. در ابتدا متقاضیان می بایست دانشگاه مقصد خود را انتخاب نموده و اگر تمایل داشته باشند در دانشگاه‌های خصوصی این کشور به تحصیل بپردازند می‌بایست مدرک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان نظیر تافل، آیلتس، pte و در برخی دولینگو داشته باشند.

دوره زبان آلمانی در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: دوره زبان آلمانی در آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت دوره زبان آلمانی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

آزمون های مدارک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

در صورتی که تمایل داشته باشد تا در دانشگاه های دولتی کشور آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند، داشتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان نیز الزامی می باشد. در ادامه همانند بخش‌های قبلی به اصلی ترین و مهمترین مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان نیز می پردازیم.

آزمون DSH

آزمون DSH یکی از معتبرترین آزمون های زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان نیز می باشد. بیشتر موسسات آموزشی در کشور آلمان مدرک زبان آلمانی DSH سطح ۲ و ۳ الزامی می باشد. این آزمون به طور کلی شامل دو بخش شفاهی و امتحان کتبی می باشد. هزینه شرکت در این آزمون بین ۴۰ الی ۱۷۰ یورو می باشد و این مبلغ بستگی به محل برگزاری آزمون متقاضیان دارد. به طور کلی مدت زمان آزمون در حدود چهار و نیم ساعت هست. متقاضیان می توانند ۲ الی ۴ بار در سال در این آزمون شرکت کنند همچنین امکان ثبت نام سه ماه قبل از آزمون برای افراد نیز وجود دارد و زمان اعلام نتایج بلافاصله بعد از یک هفته بعد از آزمون کتبی اعلام می شود.

آزمون TestDaF

معروف ترین مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان برای دانشجویان خارجی این مدرک می باشد. امکان شرکت در این آزمون در ۴۵۰ مرکز در سراسر دنیا نیز وجود دارند و متقاضیان می‌توانند ۶ بار در سال در این آزمون شرکت کنند. هزینه پرداختی بابت این آزمون از ۱۰۰ یورو تا ۲۰۰ یورو بستگی به موقعیت این کشور و محل برگزاری آزمون دارد. مدت زمان برگزاری آزمون در حدود ۳ ساعت می باشد. همچنین زمان ثبت نام ۴ هفته قبل از برگزاری آزمون اصلی می باشد. در نهایت هم بعد از ۶ هفته از آزمون اعلام نتیجه صورت می‌گیرد.

آزمون Großes Deutsches Sprachdiplom (GDS)

این آزمون به بررسی مهارت های زبان آلمانی برای افراد غیر آلمانی نیز می باشد. این آزمون در ۱۵۹ مرکز رسمی در سراسر دنیا قابل برگزاری هست و همچنین متقاضیان می‌توانند سالی چهار بار برای شرکت در این آزمون اقدام نمایید. هزینه این آزمون ۱۰۰ یورو تا ۲۶۰ یورو نیز می باشد. مدت زمان این آزمون همانند آزمون های قبلی در حدود سه ساعت می باشد. مهلت ثبت‌نام آن سه هفته پیش از برگزاری آزمون می باشد و در نهایت بعد از سه هفته از آزمون امکان دریافت نتیجه آزمون نیز وجود دارد.

تست telc

این آزمون مختص غیر بومی های آلمانی زبان نیز می باشد. این آزمون معیار بررسی مهارت های زبان آلمانی به صورت آکادمیک نیز می باشد. آزمون telc در 28 کشور اروپایی و در حدود 4 بار در سال برگزار می شود. هزینه این آزمون، 150 تا 200 یورو می باشد. همچنین زمان اعلام نتیجه آزمون telc حدوداً بین 4 تا 6 هفته بعد از برگزاری آزمون اصلی نیز می باشد.

تفاوت آزمون DSH و TestDAF

آزمون DSH و TestDAF دو تا از اصلی ترین آزمون های سنجش مهارت زبان آلمانی افراد غیر بومی نیز می باشد. در ادامه این بخش به بررسی تفاوت های این دو آزمون زبان آلمانی نیز می پردازیم.

 • محل برگزاری آزمون:
  • TestDAF: در 450 مرکز در 96 کشور دنیا
  • DSH: صد دانشگاه آلمانی
 • تعدد اخذ آزمون:
  • TestDAF : شش بار در سال برگزار می شود.
  •  DSH : دو الی 4 بار در سال برگزار می شود.
 • میزان ساعت آزمون:
  • TestDAF: سه ساعت
  • DSH: چهارو نیم ساعت
 • مهلت ثبت نام:
  • TestDAF: یک ماه قبل از آزمون
  • DSH: سه ماه پیش از آزمون
 • قیمت آزمون:
  • TestDAF: صد تا 195 یورو
  • DSH: چهل تا 170 یورو (به موقعیت برگزاری بستگی دارد.)

آزمون های مدارک زبان انگلیسی برای تحصیل در آلمان

آزمون TOEFL

و اما آزمون تافل یکی از معروفترین آزمون های امریکا می باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند مدرک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان و سایر کشورها نیز آزمون تافل می باشد. این آزمون می تواند هم به صورت کاغذی هم به صورت آنلاین نیز برگزار شود. همچنین در این آزمون چهار مهارت اصلی شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

IELTS Academic Test

آزمون آیلتس یکی از مهمترین مدرک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان و یا سایر کشورها نیز می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در خارج از کشور را دارند می توانند با داشتن مدرک آزمون آیلتس امکان دریافت پذیرش تحصیلی در سایر کشورها را نیز داشته باشد. آزمون آیلتس به طور کلی دو حالت آکادمیک و جنرال دارد. دانشجویان برای تحصیل نیاز به داشتن مدرک زبان آکادمیک آیلتس را دارد. این آزمون همانند تافل چهار مهارت متقاضیان را مورد بررسی قرار می‌دهد. این آزمون در دو مرحله انجام می‌شود. بخش شفاهی و بخش کتبی. متقاضیان بعد از اتمام آزمون در حدود ۱۰ الی ۱۴ روز بعد امکان دریافت نتیجه خود را خواهند داشت. مدت زمان اعتبار این آزمون ۲ سال هست و امکان شرکت در این آزمون در کشور ایران و سایر کشورها برای متقاضیان وجود دارد.

تست UNIcert

سازمان زیر نظر انجمن مراکز زبان آلمانی (AKS) برگزار می‌شود. این آزمون شامل چهار سطح نیز می باشد.

آزمون TOEIC

برخی از دانشگاه‌های آلمان این مدرک زبان را برای تحصیل در آلمان می پذیرند. آزمون به طور کلی به بررسی سطح زبان انگلیسی متقاضیان نیز می پردازد.

بررسی سطوح نمرات مدارک زبان آلمانی

 • A1 آلمانی

جایگاه علمی اولیه دانش زبانی در این زبان است. افراد در این سطح می توانند جملات کوتاه را استفاده نمایند. در این سطح متقاضیان امکان معرفی خود و ارتباط با دیگران را خواهند داشت.

 • A2 آلمانی

مادامی که شخصی زبان آلمانی خود را تقویت کند تا بتواند در محیط‌های عمومی با افراد ارتباط برقرار کند در حد سطح A2 نیز می باشد.

 • B1-B2 آلمانی

افرادی که بتوانند گرامر های آلمانی را به خوبی استفاده نمایند، تا سطح B1 و B2 پیشرفت کرده اند. در این سطح می توانند به راحتی با افراد گفتگو کنند.

 • C1-C2 آلمانی

این سطح زبان از پیشرفته ترین سطح های زبان آلمانی نیز می باشد. افرادی که به این سطح می رسند می توانند به راحتی خواندن و نوشتن آلمانی را بدانند و همچنین برای ورود به دانشگاه های آلمان آمادگی های لازم را کسب کرده باشند.

مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان

مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان برای مهاجرت کاری

افرادی که تمایل دارند تا در کشور آلمان ویزای کاری دریافت کنند، در ابتدا می بایست زبان آلمانی را تا سطح خوبی بدانند. زیرا هر چقدر بتوانند زبان آلمانی خود را تقویت کنند، شانس پیدا کردن کار در المان را افزایش دادند. داشتن زبان آلمانی B1-B2 اصلی‌ترین مدرک آلمانی برای متقاضیان کار در آلمان نیز میباشد. در نهایت در صورتی که تصمیم دارید تا از کشور آلمان پیشنهاد شغلی دریافت کنید، می بایست زبان آلمانی خود را تا سطح قابل قبولی تقویت نمایید.

مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان مورد تایید سفارت

همانطور که می دانید تحصیل در کشور آلمان در مقاطع مختلف به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر می باشد. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است و هر گونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع آن خلاف مقررات نیز می باشد.

 • مدارس: برای تحصیل در مدارس آلمان داشتن زبان آلمانی به دانش آموزان کمک فراوانی در یادگیری می کند. اما در بیشتر مدارس این کشور داشتن مدرک زبان الزامی نمی باشد.
 • لیسانس: داشتن مدرک زبان آلمانی C1 برای افرادی که قصد دارند تا در دانشگاه های دولتی کشور آلمان به زبان آلمانی تحصیل کنند الزامی می باشد.
 • فوق لیسانس: برای تحصیل به زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی C1 و بالاتر مورد نیاز است.
 • دکتری: متقاضیانی که تمایل دارند تا برای دکتری در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند می بایست زبان آمانی را از سطح C1 و بالاتر داشته باشند.

مدرک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان

افرادی که قصد دارند تا در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند می بایست بدانند که داشتن مدرک زبان انگلیسی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز دانشگاه های این کشور نیز می باشد. در اکثر دانشگاه ها برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 الزامی می باشد. افرادی که سطح زبان بهتری داشته باشند شانس بیشتری در دریافت پذیرش تحصیلی خواهند داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا داشتن مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه ها الزامی می باشد؟

مادامی که شخصی تمایل داشته باشد تا در دانشگاه های دولتی آلمان به تحصیل بپردازد داشتن مدرک زبان آلمانی در این دانشگاه های الزامی نیز می باشد.

آیا داشتن مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان برای مهاجرت کاری الزامی است؟

با داشتن مدرک زبان آلمانی امکان کاریابی بیشتری برای متقاضیان کار در آلمان وجود دارد. زیرا بیشتر مردم آلمان به زبان آلمانی که زبان بومی خود هست صحبت می کنند، لذا داشتن مدرک آلمانی تاثیر بسیار زیادی در کاریابی متقاضیان خواهد داشت.

انواع آزمون های آلمانی کدام ها هستند؟

آزمون های نام برده در زیر، اصلی ترین آزمون های مورد تایید سفارت آلمان نیز می باشند.

 • آزمون Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz (DSD)
 • آزمون Großes Deutsches Sprachdiplom (GDS)
 • آزمون DSH
 • تست telc
 • آزمون TestDaF

مدارک زبان انگلیسی مورد تایید سفارت آلمان کدام ها هستند؟

همان طور که گفته شده آزمون های زیر مورد تایید سفارت آلمان نیز می باشند.

 • آزمون TOEFL
 • آزمون TOEIC
 • تست UNIcert
 • IELTS Academic Test

سخن پایانی

در این مقاله در مورد مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی و کار نیست صحبت کردیم. همانطور که میدانید داشتن مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه دولت این کشور الزامی می باشد علاوه بر این افرادی که به دنبال کار در کشور آلمان هستند لازم به ذکر است بدانند داشتن مدرک زبان آلمانی در بحث کاریابی تاثیر بسیاری برای متقاضیان خواهد داشت. علاوه بر این، داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس تاثیر بسیار مثبتی برای دریافت انواع ویزای تحصیلی و کاری برای متقاضیان در آلمان نیز خواهد داشت. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های بی نظیر در امر مهاجرتی می‌توانند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما عزیزان میتوانید با تلفن های موسسه ارتباط برقرار کرده و یا درخواست مشاوره خود را در وب سایت‌های موسیه ثبت کرده تا مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند تا شرایط شما رو به صورت رایگان برای مهاجرت ارزیابی نمایند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نسرین امامی
با سلام و خسته نباشید. آیا مدرک تافل هوم ادیشن برای سفارتهای المان و نروژ معتبره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به نوع پرونده و کیس شما دارد. در این مورد اگر وکیلی ندارید از سایت خود سفارت ها کمک بگیرید. موفق باشید.
سهیل کریمی
سلام من از افغانستان میخواهم برای لیسانس در آلمان ثبت نام کنم . اگر فقط سطح a1را بخوانم و بقیه آنرا در آلمان بخوانم بعدا وارد دانشگاه شوم امکان دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن شرایط سنی قابل قبول شما می توانید برای کالج زبان آلمان پذیرش اخذ نمایید و پس از گذراندن دوره زبان وارد دانشگاه های دولتی آلمان شوید‌.
علیرضا
آیا مدرک هوم تافل مورد قبول سفارت آلمان است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام‌ دوست عزیز در حال حاضر مدرک ایلتس مورد قبول می باشد. برای اطلاع از جزییات مدرک زبان مورد نیاز وب ساست اصلی دانشگاه مورد نظرتان را چک کنید
سید عبدالرضا
مدیریت محترم آموزش موسسه ملک پور باسلام و احترام ضمن تشکر از توضیحات جامع در سایت درخصوص تحصیل و کار در آلمان فدرال، لطفا سوال بنده را پاسخ فرمایید تا گام بعدی را از طریق شما بردارم. 1- داشتن مدرک کارشناسی مترجمی آلمانی از دانشگاه تهران ، کدامیک از سطوح زبان ( B2 یا C1) را پوشش می دهد . 2- برای دکترای تخصصی در آلمان در رشته مدیریت ، سطح دانش زبان آلمانی را با توجه به بند 1، اعلام فرمایید . پیشاپیش از پاسخ سریع شما سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در هر صورت شما بایستی مدرک زبان ارائه نمایید. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری بسته به دانشگاه مورد نظرتان مدرک زبان می تواند در حد b2 یا c1 باشد.
بسینا
سلام ببخشید آیا برای ویزای پیوست به شوهر مدرک گوته حتمی میباشد یا نه برای اتباع افغانستان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز خیر ضرورتی به داشتن مدرک نمی باشد.
مشاوره رایگان