معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

4 مهر 1401 بدون نظر

آلمان کشوری اروپایی که امروزه در انتخاب خیل عظیم متقاضیان تحصیلات بین المللی قرار می گیرد. دانشگاه های مطرح در این کشور میزبانان خوبی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آیند. دانشگاه اشتوتگارت یکی از دانشگاه های برجسته و شناخته شده در زمینه فنی در آلمان با شهرت جهانی است. این دانشگاه تحت عنوان مرکز تحقیقات دانشگاهی، غیر دانشگاهی و صنعتی شناخته می شود. علاوه بر این، به عنوان ضامن آموزش مبتنی بر تحقیق، با تمرکز بر کیفیت و کل نگری، ایفای نقش می کند. دانشگاه دانش و فناوری را ترویج می کند به جامعه در تمام زمینه های مشخصات و شایستگی و همچنین زمینه های نوظهور آنها کمک می کند. فعالیت دانشگاه اشتوتگارت آلمان به معنای ادغام میان رشته‌ای از مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی بر اساس مبانی تحقیقات پیشرفته در سطح رشته‌ای است. اطلاعات جامعی توسط موسسه مشاوره MIE از سایت های معتبر و حاصل مشاوره با وکلای محلی آلمانی است. چنانچه به تحصیلات در دانشگاه های آلمان علاقه مند هستید می توانید با موسسه مشاوره MIEتماس تلفنی بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. اطلاعات مندرج شده در این مقاله ازخدمات این موسسه محسوب نشده و شما همراهان ارجمند برای اطلاع از مجموعه خدمات مشاوره مهاجرتی با موسسه درتماس باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه اشتوتگارت آلمان

معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشگاه اشتوتگارت آلمان در سال 1829 تأسیس شد، در سال 1967 به دانشگاه تبدیل شد؛ از مدرسه تجارت تا دانشگاه تحقیقاتی بین‌المللی در دو قرن طول کشیده است. دانشگاه اشتوتگارت آلمان 10 دانشکده را در بر می گیرد. این مرکز علمی برجسته یکی از با قدمت ترین دانشگاه های حوزه فنی در کشور آلمان به شمار می رود که برنامه های سطح بالایی در حوزه های مهندسی عمران، مکانیک، صنایع و برق و غیره را ارائه می نماید. عضو بودن در TU9، که یک انجمن متشکل از مهم ترین و مطرح ترین موسسات فناوری آلمان محسوب می شود؛ از ویژگی های این دانشگاه است. این دانشگاه به منظور دارا بودن سطح بالای از علوم پیشرفته مطرح است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


پردیس دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه Stuttgart آلمان دارای دو پردیس است. پردیس اصلی و پردیس Vaihingen. محوطه دانشگاه در Stuttgart-Vaihingen با فضای سبز احاطه شده است، این پردیس بین مزارع، جنگل ها و دریاچه های Bärensee قرار دارد. با وجود اینکه شهر اشتوتگارت از این دانشگاه فاصله زیادی ندارد؛ در خود محوطه دانشگاه هم، همه امکانات رفاهی فقط در زمان ممکن در دسترس دانشجویان قرار دارد. امکانات پردیس شامل یک غذاخوری و سه کافه تریا می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه خود همزمان تحصیل و زندگی کنند. در محوطه دانشگاه خوابگاه ها و اقامتگاه ها تعبیه شده اند و فرزندان دانش آموزان و کارمندان می توانند در یکی از دو مهدکودک حضور یابند.

رنکینگ دانشگاه اشتوتگارت آلمان

Universität Stuttgart در ارزیابی های مختلف رتبه بندی های جهانی مانند رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان و مکمل آموزش عالی تایمز که بیش از 1000 دانشگاه در سراسر جهان را رتبه بندی و ارزیابی می کند، همواره در میان دانشگاه های برتر جهان دارای جایگاه باشند. از سال 2017، دانشگاه اشتوتگارت طبق رنکینگ دانشگاه های جهانی QS در رتبه 79 جهان در زمینه مهندسی و فناوری قرار گرفته است. دانشگاه اشتوتگارت یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی مکانیک در آلمان، هوانوردی و ساخت و ساز محسوب می شود. جدول زیر حاکی از رتبه های کسب شده توسط Universität Stuttgart است.

رنکینگ های مطرح جهانی

رتبه دانشگاه Stuttgart آلمان

رنکینگ جهانی ARWU

301–400

رنکینگ جهانی QS World

347

رنکینگ جهانی علم و مهندسی

139

رنکینگ ملی - به طور کلی QS World

21

رنکینگ ملی علم و مهندسی

8

دانشکده های دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشگاه اشتوتگارت کارکنان با انگیزه بالا، مدرسان برجسته، محققان عالی و مخترعان رویایی را گرد هم آورده است. از طریق این فرهنگ ادغام، دانش را برای طراحی مسئولانه آینده جامعه ملی و بین المللی ایجاد و منتشر می کند. این دانشگاه در 10 دانشکده فعال به ترویج علم و دانش با کیفیت می پردازد.

دانشکده معماری و شهرسازی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشکده علم شیمی

دانشکده علوم کامپیوتر، مهندسی برق و فناوری اطلاعات

دانشکده انرژی - فرآیند - مهندسی زیستی

دانشکده مهندسی هوافضا و ژئودزی

دانشکده مهندسی طراحی، مهندسی تولید و مهندسی خودرو

دانشکده ریاضی و فیزیک

دانشکده علوم انسانی

دانشکده مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی

رشته های دانشگاه اشتوتگارت آلمان

Universität Stuttgart در ده دانشکده خود شماری از رشته های متنوع را در دسترس دانشجویان قرار داده است. در این بخش به بررسی رشته های این دانشگاه می پردازیم:

رشته های university of Stuttgart در مقطع لیسانس

رشته های university of Stuttgart در مقطع فوق لیسانس

مهندسی هوا فضا در آلمان

کنترل کیفیت هوا، مهندسی فرآیند پسماند و فاضلاب (WASTE)

معماری و شهرسازی

معماری و شهرسازی

مهندسی خودرو و موتور

تاریخ هنر

زیست شناسی - برنامه مطالعات خارجی

سیستم های خودمختار

مدیریت بازرگانی، گرایش فنی

زیست شناسی - برنامه مطالعات خارجی

مهندسی شیمی و زیستی

علم شیمی

علم شیمی

مهندسی عمران

 

دانشگاه هایدلبرگ

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت آلمان

برخی از برنامه های تحصیلی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان نیاز به شرکت موفقیت آمیز در آزمون ورودی دارند. این مهم به منظور ارزیابی استعداد و انگیزه ویژه برای برنامه انتخابی طراحی شده است. متقاضیانی که حداقل شرایط مقرر را ندارند، فرآیند پذیرش را تکمیل نمی کنند. همه متقاضیان، بدون در نظر گرفتن ملیت یا کشوری که مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده اند، می بایست در این آزمون ارزیابی مشارکت داشته باشند. این کنکور در همه موارد یک امتحان به معنای سنتی نیست. این ممکن است یک روش انتخاب باشد که از رشته ای به رشته دیگر متفاوت است. دانشجویان و متقاضیان می توانند از معیارهای انتخاب و اساسنامه پذیرش برنامه‌های تحصیلی دریابند که برنامه تحصیلی مورد نظر آنها از چه رویه‌ای پیروی می‌کند. در برخی از برنامه های تحصیلی، در مواردی که واحدهای درسی کافی به کار گرفته می شود، ممکن است از آزمون ورودی صرف نظر شود. از آنجایی که اعتبارسنجی تنها پس از ارسال درخواست مشخص می شود، در هر صورت متقاضی می بایست حتما مدارک و سوابق مربوطه را تحویل داده و آزمایشات نهایی را انجام دهد. معیارهای کنکور بر اساس برنامه تحصیلی متفاوت است. به طور معمول، مهلت های درخواست برای این آزمون های ورودی با مهلت های متقاضی برای برنامه تحصیلی همزمان است. با این وجود، ممکن است شماری از برنامه های تحصیلی مهلت درخواست پیش از موعدی را مطرح نمایند.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه Stuttgart آلمان

اکثر برنامه های تحصیلی دانشگاه اشتوتگارت در مقطع لیسانس دارای محدودیت های ثبت نام هستند. این بدان معناست که تنها تعداد محدودی محل تحصیل در یک برنامه وجود دارد. در هر مورد، 8 تا 10 درصد مکان های تحصیلی برای متقاضیان بین المللی رزرو شده است. اکثر آنها بر اساس صلاحیت های متقاضی تخصیص داده می شوند که بواسطه گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات برای مطالعاتی که قبلاً انجام شده است، تأیید شده است.

 

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی در آلمان

 

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه اشتوتگارت

برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد در آلمان با معیارهای پذیرش خاصی در دسترس دانشجویان قرار می گیرند. در بیشتر موارد، مدرک لیسانس مرتبط با موضوع، یا مدرک معادل آن، تنها یکی از چندین موارد برای پذیرش است. تمام الزامات پذیرش توسط اساسنامه پذیرش برنامه های تحصیلی فردی کنترل می شود. بسته به رشته، متقاضی می بایست یک برنامه به اصطلاح مکمل را به برنامه معمولی خود ضمیمه کند. بعضی از رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه اشتوتگارت به زبان انگلیسی در دسترس هستند. بر همین اساس دانشجویان در برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیازی به اثبات مهارت زبان آلمانی نخواهند داشت. با این وجود، انتظار می رود که آنها آلمانی را در حین تحصیل در دانشگاه اشتوتگارت بیاموزند. بدیهی است که پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی مستلزم تسلط کافی به زبان انگلیسی است که باید با آزمون تافل یا آزمون معادل آن نشان داده شود.

تحصیل دکترا در دانشگاه Stuttgart آلمان

این دانشگاه یکی از مطرح ترین دانشگاه های تحقیقات فنی در آلمان محسوب می شود که شهرت جهانی یافته است بعلاوه از مراکز تحقیقات دانشگاهی، غیر دانشگاهی و صنعتی به حساب می آید. یکی از دانشگاه هایی است که بیشترین بودجه خارجی را در آلمان دریافت می کند و شرایط عالی برای تحقیق را ارائه می دهد به داوطلبان دکترا انواع صلاحیت های بین رشته ای، خدمات اطلاعاتی و مشاوره ای و تعدادی برنامه های راهنمایی ارائه می دهد. از طریق طیف وسیعی از اقدامات و برنامه های توسعه پرسنل و مدیریت سلامت، پشتیبانی فردی را برای کارکنان فراهم می کند. آزادی فردی در انتخاب موضوع و استاد راهنما برای متقاضیان ورود به مقطع تحصیل دکترا در آلمان در این دانشگاه وجود دارد و آنها می توانند آزادانه از بین 10 دانشکده مختلف و حدود 150 موسسه، یک استاد راهنما انتخاب کند.

مدرک زبان لازم برای اپلای در دانشگاه اشتوتگارت آلمان

از آنجایی که زبان رسمی کشور آلمان آلمانی است، تحصیل در دانشگاه Stuttgart آلمان به طبع مستلزم دارا بودن مهارت و مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان خواهد بود. از دانشجویان بین‌المللی آینده‌ نگر خواسته می‌شود که مدارک مربوطه را مبنی بر داشتن آن ارائه دهند. با این حال، آنها همچنین ممکن است بتوانند یک دوره زبان را در دانشگاه بگذرانند. آزمون ها و مدارک زیر به عنوان مدرک قابل قبول زبان آلمانی پذیرفته خواهند شد.

 • تست آلمانی به عنوان زبان خارجی (TestDaF 4x4) برای متقاضیان تحصیل خارجی با نتیجه TestDaF سطح 4 یا بهتر در هر چهار امتحان جزئی
 • گذراندن امتحان جزئی آلمانی در آزمون ارزیابی کالج مقدماتی (بررسی ارزیابی شایستگی متقاضیان خارجی برای پذیرش در یک برنامه تحصیلی در دانشگاهی در جمهوری فدرال آلمان)
 • دیپلم زبان آلمانی "Kultusministerkonferenz / KmK" (کنفرانس دائمی وزرای آموزش و پرورش و امور فرهنگی ) - سطح دوم
 • (DSD II)
 • C2 -GDS (دیپلم زبان آلمانی جدید) از موسسه گوته
 • دیپلم زبان آلمانی بزرگ یا کوچک یا آزمون کلاس ارشد مرکزی (ZOP) موسسه گوته (قدیمی تا اول ژانویه 2012)
 • آزمون دوم زبان آلمانی موسسه زبان و مترجم مونیخ
 • مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دیپلم آلمانی یک برنامه تحصیلی که به زبان آلمانی تدریس می شود.

ددلاین اپلای در دانشگاه Stuttgart آلمان

امکان درخواست برای برنامه های تحصیلی که به زبان آلمانی ارائه می شوند؛ در دانشگاه اشتوتگارت برای اتباع آلمانی و متقاضیان بین المللی در ترم زمستان هر سال در 15 جولای و برای برنامه های تحصیلی با ثبت نام محدود و در 15 سپتامبر هر سال برای برنامه های تحصیلی ثبت نام نامحدود وجود نخواهد داشت. امکان درخواست برای ترم تابستان، تاریخ های مربوطه 15 ژانویه و 15 آوریل هر سال تعیین شده که توسط برنامه تحصیلی یا شروع ترم مقرر می شود. با این وجود، برای ترم اول تحصیلی (برنامه تحصیلی کارشناسی) متقاضیان تنها می توانند برای ترم زمستان تقاضای خود را مطرح کنند. لازم به ذکر است که برای برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد؛ به ویژه برای برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی - شرایط پذیرش ویژه و تاریخ های مختلف درخواست ممکن است تعیین شود. شرایط خاص در مقررات پذیرش و در صفحات وب برنامه های تحصیلی فردی مشخص شده است. برای اطلاع از ددلاین دانشگاه های آلمان مطالب وبسایت را مطالعه کنید. 

پردیس دانشگاه اشتوتگارت آلمان

هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه اشتوتگارت

از ترم زمستانی 2017/18، دانشجویان بین المللی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا نیستند و در حال گذراندن یا تغییر در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد متوالی یا یک برنامه تحصیلی آزمون دولتی هستند، باید برای هر ترم شهریه 1500 یورو بپردازند. علاوه بر این، هزینه ترم معمولی در حال حاضر 201.00 یورو باید پرداخت شود.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه اشتوتگارت آلمان

در مقایسه با سایر شهرهای آلمان، زندگی در اشتوتگارت کاملاً مقرون به صرفه است. با در نظر گرفتن اینکه دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان شهریه کم می پردازند یا اصلا هزینه نمی پردازند، یکی از بزرگترین چالش هایی که ممکن است با آن مواجه شوید اجاره در آلمان است. تخمین زده شده است که هزینه های ماهانه برای یک فرد مجرد در اشتوتگارت بدون احتساب اجاره بها به مبلغ 764.54 یورو می رسد. جدول زیر تا حدودی هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه اشتوتگارت آلمان را منعکس کرده است:

موضوع هزینه

مبلغ مورد انتظار

اجاره ماهیانه

بین تقریبا 350 یورو و 500 یورو

خوابگاه های دانشجویی

از کمتر از 250 یورو تا بیش از 300 یورو متغیر است

بلیط ترم (برای حمل و نقل عمومی)

تقریبا 210 یورو

شهریه (برای دانشجویان جویای مدرک از کشورهای غیر اروپایی)

در هر ترم تقریبا 1.500 یورو

غذا، در رستوران یک وعده

12.00 یورو

 

بورسیه های دانشگاه Stuttgart آلمان

دانشگاه اشتوتگارت برای تحصیل در مقطع تحصیلی بورسیه تحصیلی ارائه نمی دهد. اما در شرایط اضطراری کمک هایی به دانشجویان اعطا می شود از جمله:

برنامه DAAD STIBET I

دانشگاه اشتوتگارت بورسیه هایی را که توسط سرویس تبادل علمی آلمان (DAAD) تامین می شود به دانشجویان ممتاز اختصاص می دهد. اولویت با دانشجویانی است که دارای مدرک بین المللی و دکتری واجد شرایط و بسیار متعهد با پتانسیل اثبات شده برای تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه اشتوتگارت خواهند بود. این بورسیه تحصیلی در المان می تواند به مدت شش ماه اعطا شود. سه دسته بورسیه تحصیلی DAAD STIBET I در دسترس خواهد بود:

 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بسیار متعهد
 • بورسیه های فارغ التحصیلی
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دکتری
 • شاید این سوال پیش بیاید که چه کسی می تواند درخواست بورسیه دهد؟ دانشجویان بین المللی که:
 • مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه اشتوتگارت (لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا) اخذ کنند.
 • تاکنون نمرات خوبی کسب کرده اند.
 • هیچ گونه بورسیه تحصیلی کامل دیگری از یک سازمان آلمانی یا خارجی دریافت نمی کنند.
 • در مرحله پایانی تحصیل هستند.

خوابگاه های دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشجویان بین المللی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه اشتوتگارت آلمان و یکی از برنامه های کارشناسی ارشد زیر توسط مدیر دوره برنامه خود اطلاع خواهند یافت که چگونه و چه زمانی برای اتاق در خوابگاه های Studierendenwerk Stuttgart (خدمات دانشجویی) درخواست دهند. در این اقامتگاه تنها اتاق های یک نفره موجود است. مقررات این خوابگاه های دانشجویی در آلمان در اشتوتگارت فقط دوره های اجاره 6، 12، 18 یا 24 ماهه را اجازه می دهد. خوابگاه های دانشجویی توسط Studierendenwerk Stuttgart (خدمات دانشجویی) مدیریت می شود. بیشتر خوابگاه ها که همگی مختلط هستند در محوطه دانشگاه اشتوتگارت-وایهینگن قرار دارند. ظرف 20 دقیقه با S-Bahn (قطار رفت و آمد) از محوطه مرکز شهر به راحتی می توان به آنها رسید. اتاق خواب های یک نفره مجهز به میز، تخت، صندلی، کمد ، قفسه کتاب و سینک می باشد. یک آشپزخانه مشترک برای همه اعضای یک آپارتمان یا یک طبقه وجود دارد. دانشجو باید ظروف خود را به همراه داشته باشد یا در آلمان تهیه کند. توالت ها و دوش های مشترک نیز در هر طبقه قرار دارند. ملحفه و روتختی را می توان در دفتر سرایداری با قیمت 45 یورو خریداری کرد. برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برنامه های بین المللی ملحفه و روتختی از قبل در اجاره اتاق گنجانده شده است. تمامی اتاق های خوابگاه دارای اینترنت هستند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه Stuttgart

واضح است که تحصیل در آلمان و در university of Stuttgart برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا منوط به دریافت ویزای تحصیلی است. این دسته از ویزاها زماندار بوده دانشجو می بایست در موعدی مقرر و بعلاوه فرصتی 18 ماهه پس از فارغ التحصیلی ماندن و اخذ اقامت و یا برگشت به کشور خود را تعیین کند. از آنجایی که ویزای تحصیلی اقامتی موقت است و متقاضی برای اخذ تابعیت آلمان به اقامت دائم نیاز دارد در نتیجه این نوع ویزا نمی تواند دانشجوی فارغ التحصیل از Universität Stuttgart را به هدف خود یعنی تابعیت آلمان برساند بر همین اساس دانشجو در فرصت 18 ماهه می تواند به کاریابی بپردازد و از آن طریق به اقامت دائم و تابعیت آلمان برسد و یا به سرمایه گذاری بپردازد و ویزای سرمایه گذاری سبب اخذ اقامت و تابعیت وی گردد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه اشتوتگارت آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شهریه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان چه مبلغی عنوان شده؟

باید برای هر ترم شهریه 1500 یورو بپردازند. علاوه براین، هزینه ترم معمولی در حال حاضر 201.00 یورو باید پرداخت شود.

دانشجویان در چه مقطعی می توانند به زبان انگلیسی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان تحصیل کنند؟

برخی از برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه اشتوتگارت به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

آیا خود دانشگاه اشتوتگارت آلمان بورسیه دارد؟

دانشگاه اشتوتگارت برای تحصیل در مقطع تحصیلی بورسیه تحصیلی ارائه نمی دهد. اما در شرایط اضطراری کمک هایی به دانشجویان اعطا می شود از جمله DAAD STIBET I

هزینه خوابگاه برای زندگی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان چقدر است؟

از کمتر از 250 یورو تا بیش از 300 یورو متغیر است.

سخن پایانی

در این نوشتار که متعلق به دانشگاه اشتوتگارت آلمان است به بررسی شرایط تحصیلی، هزینه ها، مهلت های ثبت نام و موارد دیگر پرداختیم. آلمان دارای دانشگاه های دولتی برجسته ای است که در میان رنکینگ های جهانی مختلف حرفی برای گفتن دارد. دانشگاه اشتوتگارت آلمان از دسته دانشگاه های دولتی بشمار می رود که برنامه های سطح بالایی را در رشته های مهندسی، مکانیک، صنایع را در معرض آموزش قرار می دهند. این دانشگاه دارای دو پردیس است که 10 دانشکده را در خود جای داده اند و از امکانات کاملی برخوردارند. امکان تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه وجود دارد. دانشجویان برای ورود به این دانشگاه بسته به رشته تحصیلی ملزم به شرکت در آزمون ورودی خواهند بود. این دانشگاه از نظر علمی بسیار پیشرفته است و چنانچه علاقه و شرایط تحصیل در این دانشگاه را دارا هستید؛ این امکان برای شما فراهم است که با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و ضمن استفاده ازمشاوره رایگان پرسش های مرتبط خود را هم مطرح نموده و پاسخ درخور دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان