تحصیل در اروپای شرقی - شرایط و هزینه ها - بهترین کشور ها

بدون نظر

تحصیل در اروپای شرقی فرصت های متنوعی را با ترکیبی از آموزش با کیفیت بالا و هزینه های مقرون به صرفه ارائه می دهد و آن را به گزینه ای جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

 • شرایط پذیرش بسته به کشور و موسسه متفاوت است، اما به طور کلی افراد می بایست مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن، مدرک تسلط به زبان آن کشور یا بعضا زبان انگلیسی را ارائه دهند. در بعضی اوقات معمولا دانشگاه ها یک امتحان ورودی از متقاضیان اخذ می کنند.
 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام کنند.
 • مدارک مورد نیاز شامل گواهی قبولی در یک موسسه آموزشی، اثبات تمکن مالی و بیمه درمانی است.
 • هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در اروپای شرقی در مقایسه با اروپای غربی نسبتاً کمتر است. به طور معمول از 1000 تا 5000 یورو در سال برای اکثر برنامه ها متغیر است، اگرچه دوره های تخصصی مانند پزشکی ممکن است بالاتر باشد. به طور کلی، دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که بسته به کشور و شهر بین 300 تا 700 یورو در ماه هزینه کنند.
 •  به لحاظ سیستم آموزشی و کیفیت موسسات کشور های مجارستان، چک، لهستان، استونی و رومانی سالیانه دانشجویان بیشتری را جذب می کنند. این کشورها ترکیبی منحصر به فرد از آموزش مقرون به صرفه، تجربیات فرهنگی غنی و زندگی با کیفیت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند که تحصیل در اروپای شرقی را به گزینه ای عالی برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان مشاورین موسسه MIE نیز بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در اروپا شرقی

بهترین کشور های اروپای شرقی برای تحصیل

انتخاب بهترین کشور و تحصیل در اروپای شرقی تا حد زیادی به ترجیحات شخصی، رشته تحصیلی و بودجه شما بستگی دارد. هر یک از این کشورها دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند، از دانشگاه های معتبر لهستان و هزینه های زندگی مقرون به صرفه گرفته تا سیستم آموزشی پیشرفته استونی.

هنگام انتخاب محل تحصیل، زبان آموزش، برنامه های موجود، هزینه زندگی و علایق شخصی را در نظر بگیرید تا بهترین مناسب را برای تجربه تحصیلی خود در خارج از کشور بیابید.

در ادامه به معرفی چند کشور برتر اروپای شرقی برای تحصیل پرداخته شده است:

مجارستان

تحصیل در مجارستان ترکیبی منحصر به فرد از سنت های تاریخی و استانداردهای آموزشی مدرن را ارائه می دهد و آن را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.

به طور معمول افراد برای اخذ پذیرش در این کشور باید مدرک قبولی در آخرین مقطع تحصیلی و مدرک دیپلم را ارائه کنند. مدارک دیگری همچون مهارت زبان، بیمه دانشجویی، رزرو خوابگاه و نامه پذیرش از سایر مدارک برای ورود به خاک این کشور می باشد. بعضی از دانشگاه ها از دانشجویان آزمون ورودی می گیرند. زبان تحصیل یا به زبان همان کشور یا انگلیسی می باشد.

 هزینه تحصیل بین 1500 تا 7000 یورو در سال می باشد. هزینه زندگی برای یک نفر به صورت معمول در حدود 450 تا 750 یورو در ماه می باشد.

 رومانی

تحصیل در رومانی طیف متنوعی از فرصت های آموزشی را ارائه می دهد، از دانشگاه های معتبر گرفته تا هزینه های زندگی مقرون به صرفه را فراهم می آورد.

افراد به صورت معمول برای پذیرش بایستی مدارکی همچون دیپلم یا مدرک آخرین مقطع تحصیلی و بسته به مقطع تحصیلی مدارکی همچون ریز نمرات، رزومه، توصیه نامه، بیانیه هدف، و مدرک مهارت انگلیسی یا رومانیایی. برخی از رشته ها ممکن است نیاز به آزمون ورودی خاص یا ارسال نمونه کارها داشته باشند.

شهریه دانشگاهای رومانی بین 1000 تا 7000 هزار یورو در سال می باشد. هزینه زندگی در رومانی در حدود 300 تا 600 یورو در ماه می باشد.

 روسیه

تحصیل در روسیه ترکیبی منحصر به فرد از آموزش با کیفیت بالا و تجربه فرهنگی با شرایط و الزاماتی است که دانشجویان بین المللی باید از آن آگاه باشند.

به طور معمول افراد برای اخذ پذیرش می بایست الزامات آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات و همچنین الزامات زبانی همچون روسی ( آزمون TORFL) و انگلیسی بسته به دانشگاه و رشته مورد نیاز می باشد. بسیاری از دانشگاه های روسیه نیاز به آزمون ورودی دارند.

روسیه تحت برنامه آموزش جهانی و از طریق قراردادهای دوجانبه با کشورهای مختلف بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه ها هزینه های تحصیل، خوابگاه و گاهی اوقات شامل کمک هزینه ماهانه می شود.

شهریه دانشگاه ها در حدود 2000 تا 10000 دلار در سال می باشد. هزینه زندگی در حدود 300 تا 600 دلار بسته به شهر انتخابی می باشد. ارائه گواهی سلامت و تست HIV از لازمه های زمان درخواست ویزا می باشد.

اوکراین

آموزش در اوکراین طیف متنوعی از برنامه ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که شهریه مقرون به صرفه را با یک تجربه فرهنگی غنی ترکیب می کند.

دانشجویان به صورت مستقیم و یا از طریق نمایندگان در دانشگاه درخواست پذیرش می دهند. زبان های رایج تحصیل روسی، اوکراینی و بعضا انگلیسی بسته به برنامه انتخابی می باشد.

شهریه تحصیل بین 1500 تا 5000 دلار در سال بسته به دانشگاه و برنامه انتخابی می باشد. یک دانشجو بسته به سبک زندگی در اوکراین احتمالا در حدود 1200 تا 2500 دلار در سال هزینه می کند.

دانشجویان برای تحصیل در اوکراین به مدارک هویتی معتبر، دعوتنامه از سوی دانشگاه، نامه پذیرش و ویزای ورود به خاک این کشور نیاز دارند. معمولا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در این کشور بمانند و کار پیدا کنند.

 لهستان

تحصیل در لهستان ترکیبی از آموزش با کیفیت بالا، پیشینه تاریخی غنی و هزینه های زندگی نسبتا پایین را ارائه می دهد.

اکثر دانشگاه ها از طریق پورتال های اختصاصی فرآیند پذیرش را انجام می دهند. که هر کدام مهلت متفاوتی دارد. دیپلم و مدرک آخرین مقطع تحصیلی به همراه  مجوز کنسولی از مدارک مورد نیاز برای پذیرش می باشد. افراد برای تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدارک مهارت زبانی انگلیسی و لهستانی بسته به برنامه انتخابی دارند. در صورتی که فرد دوره مقدماتی زبان را انتخاب کند نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

هزینه تحصیل در لهستان در حدود 2000 تا 6000 یورو در سال می باشد. هزینه زندگی در حدود 450 تا 600 یورو در ماه می باشد. دانشجویان حین تحصیل اجازه کار پاره وقت و بعد از تحصیل اجازه جستجوی کار دارند.

چک

تحصیل در جمهوری چک یک انتخاب مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل با کیفیت بالا هستند. این کشور طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را به دو زبان چک و انگلیسی ارائه می دهد و فرصتی برای تجربه فرهنگ و تاریخ غنی خود دارد.

از سری مدارک مورد نیاز جهت پذیرش می توان به مدرک دیپلم و مدارک آخرین مقطع تحصیلی اشاره کرد. ارائه مدرک مهارت زبانی چکی یا انگلیسی در صورتی که از دوره های مهارت زبانی استفاده نمی شود الزامی می باشد. معمولا دانشگاه ها بسته به برنامه انتخابی نیاز به آزمون ورودی دارند.

شهریه دانشگاه ها در حدود 2000 تا 15000 یورو در سال می باشد. هزینه زندگی در حدود 350 تا 700 یورو در ماه می باشد.

بهترین دانشگاه های اروپای شرقی

اروپای شرقی میزبان تعدادی از دانشگاه های معتبر است که به دلیل برتری آکادمیک، خروجی های تحقیقاتی و طیف متنوعی از برنامه ها در سطح جهانی شناخته شده اند.

تحصیل در اروپای شرقی در کشور هایی همچون روسیه، لهستان، جمهوری چک، مجارستان، رومانی، اوکراین و اسلواکی سالیانه دانشجویان بین المللی را به علت هزینه های مناسب زندگی و تحصیل به خود جذب می کند.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی نه تنها کمک قابل توجهی به جوامع علمی می کنند، بلکه به دانشجویان سراسر جهان فرصت تحصیل در محیط های پر جنب و جوش و غنی از فرهنگی را نیز ارائه می دهند. مهم است که هنگام انتخاب دانشگاه، برنامه ها و بخش های فردی را در نظر بگیرید، زیرا نقاط قوت خاص می تواند در موسسات متفاوت باشد.

در ادامه چندین دانشگاه معتبر در کشور های نام برده شده برای شما عزیزان معرفی می کنیم.

 

دانشگاه

کشور

طیف رشته ای

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

روسیه

  فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

روسیه

علوم انسانی، فیزیک و فناوری اطلاعات

دانشگاه ورشو

لهستان

علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی  

دانشگاه Jagiellonian

کراکوف، لهستان

پزشکی، حقوق و علوم انسانی

دانشگاه چارلز

پراگ، چک

طیف گسترده ای از رشته ها

دانشگاه فنی چک در پراگ

پرگ، چک

مهندسی و فناوری

دانشگاه Szeged

مجارستان

به طور ویژه در زمینه زمینه پزشکی

دانشگاه Eötvös Loránd

بوداپست، مجارستان

فیزیک، و همچنین علوم انسانی و حقوق

دانشگاه بخارست

رومانی

طیف گسترده ای رشته در رمینه های علوم و پزشکی و مهندسی

دانشگاه Babes-Bolyai

کلوژ-ناپوکا، رومانی

علوم، علوم انسانی و علوم اجتماعی

دانشگاه Comenius

براتیسلاوا، اسلواکی

علوم، علوم انسانی و پزشکی

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف

 

علوم انسانی، علوم و حقوق

 شرایط زندگی و تحصیل در اروپای شرقی

شرایط زندگی و تحصیل در اروپای شرقی بسته به کشور و شهر خاصی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند فرصت‌ها و چالش‌های منحصر به فردی را ارائه دهد.

یکی از مهمترین عوامل در انتخاب بهترین کشور ها برای تحصیل در اروپای شرقی هزینه مقرون به صرفه تحصیل و مسکن، غذا و حمل ونقل به نسبت کشور های اروپای غربی می باشد. البته قابل ذکر هست که هزینه های زندگی در پایتخت کشور ها طبیعتا بالاتر هست. معمولا برای دانشجویان خوابگاه های دانشجویی یا مسکن های اختصاصی در این کشور ها در دسترس می باشد.

اروپای شرقی از نظر تاریخ و فرهنگ غنی است و مجموعه ای از تجربیات از تورهای تاریخی، موزه ها و معماری گرفته تا صحنه های موسیقی و هنری پر جنب و جوش را ارائه می دهد. هر کشور سنت ها و جشنواره های منحصر به فرد خود را دارد.

تحصیل در اروپای شرقی به دلیل وجود چندین دانشگاه معتبر در زمینه های مهندسی، علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم انسانی از درخواست بالای دانشجویان بین المللی برخوردار می باشد.

یکی از مزایای تحصیل در این کشور ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی و یا زبان آن کشور و یا شرکت در دوره های یادگیری زبان در این کشور ها می باشد.

دانشجویان اتحادیه اروپا معمولا نیازی به اخذ ویزا برای ورود به این کشور ها ندارند. ولی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می بایست ویزای اقامتی دریافت نمایند.

از اصلی ترین موارد جهت اخذ پذیرش و ویزا مدارک هویتی، نامه پذیرش، تمکن مالی مناسب و بیمه درمانی می باشد.

دانشجویان می توانند از بیمه های سلامت پزشکی استفاده کنند که هزینه های درمان را بسیار کاهش می دهد. دانشجویان معمولا اجازه کار پارت تایم در حین تحصیل و اجازه جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور ها را دارا می باشند.

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی در اروپای شرقی

تحصیل در اروپای شرقی در زمینه پزشکی به دلیل ترکیبی از آموزش با کیفیت بالا، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه و هزینه های زندگی کمتر در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی، به طور فزاینده ای در بین دانشجویان بین المللی محبوب شده است.

چندین کشور اروپای شرقی دارای دانشگاه هایی هستند که برنامه های پزشکی معتبری را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و به دانشجویان بین المللی اجازه می دهند تا در کنار تحصیل مقرون به صرفه از تحقیقات پیشرفته در زمینه های پزشکی بهره ببرند.

 در اینجا برخی از بهترین کشورهای منطقه برای تحصیل پزشکی در اروپای شرقی، بر اساس کیفیت آموزش، به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی، و تجربه کلی برای دانشجویان بین المللی برای شما معرفی شده است.

 

کشور

دانشگاه های مطرح

لهستان

·        دانشگاه پزشکی ورشو

·        دانشگاه Jagiellonian

مجارستان

·        دانشگاه Semmelweis

·        دانشگاه Szeged

جمهوری چک

·        دانشگاه چارلز در پراگ

·        دانشگاه ماساریک در برنو

رومانی

·        دانشگاه پزشکی و داروسازی کارول داویلا در بخارست

·        دانشگاه پزشکی و داروسازی گریگور تی پوپا در ایاشی

بلغارستان

·        دانشگاه پزشکی صوفیه

·        دانشگاه پزشکی پلون

مزایای تحصیل در اروپای شرقی

تحصیل در اروپای شرقی می تواند طیف گسترده ای از مزایا را برای دانشجویان فراهم آورد از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد برای تحصیل در رشته های مختلف هزینه های بسیار پایین تری نسبت به کشور های اروپای غربی پرداخت می کند.
 • هزینه های زندگی به نسبت پایین می باشد و در صورتی که فرد بتواند از برنامه های بورسیه استفاده نماید شرایط بسیار دلچسبی برای وی فراهم می گردد.
 • ارتباطات فرهنگی این کشورها با توجه به فضای سنتی و فرهنگ غنی که دارا می باشند یک محیط چند فرهنگی را برای ادغام دانشجویان بین المللی هم به لحاظ زبانی و هم به لحاظ فرهنگی ایجاد می کند.
 • مسافت کوتاه برای دانشجویان ایرانی از دیگر عوامل جهت انتخاب این کشور ها می باشد.
 • تحصیل در اروپای شرقی با توجه به پروسه سریع پذیرش و آسان بودن درخواست بسیار مورد توجه قرار می گیرد.
 • با توجه به اینکه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در این کشور ها بمانند و به جستجوی کار بپردازند و حتی اقامت خود را تبدیل کنند در نهایت می توانند با رعایت قوانین این کشور ها برای اخذ تابعیت این کشور ها درخواست دهند.

اخذ ویزای تحصیلی کشور های اروپای شرقی

اخذ ویزای تحصیلی برای کشورهای اروپای شرقی شامل مراحل مختلفی است که بسته به کشور خاصی که قصد تحصیل در آن را دارید می تواند متفاوت باشد. ضروری است که این فرآیند را قبل از تاریخ شروع مورد نظر خود شروع کنید، زیرا زمان پردازش ویزا می تواند متفاوت باشد.

نامه پذیرش رسمی از یک موسسه آموزشی معتبر در کشوری که قصد تحصیل دارید از الزامات درخواست ویزای تحصیلی می باشد.

در صورت تایید از سوی دانشگاه یا موسسات آموزشی افراد با فرم مربوط به ویزا را تکمیل نمایند و مطمئن شوند تمامی اطلاعات به درستی ارائه گردیده است.

 از سری مدارکی که جهت درخواست ویزا الزامی می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هویتی معتبر
 • نامه پذیرش
 • مدارک دال بر محل اسکان
 • بیمه نامه
 • تمکن مالی
 • گواهی پزشکی
 • بلیط سفر
 • و گواهی عدم سوئپیشینه
 • مهارت های زبانی بسته به کشور مورد نظر باید مسلط باشند.
 • برخی از کشور های بسته به قوانین نیاز به مصاحبه حضوری با فرد متقاضی ویزا دارند.

 هزینه ویزا بسته به کشور انتخابی متفاوت می باشد که به طور کلی زیر 1000 یورو می باشد.

 اخذ ویزای تحصیلی نیازمند برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات است. با درک فرآیند و الزامات کلی، می توانید درخواست خود را بهتر آماده کنید و شانس خود را برای یک تجربه روان و موفقیت آمیز درخواست ویزا افزایش دهید. در این راستا کارشناسان موسسه MIE با تکیه بر دانش و تجربیات کاری در این مسیر خدمات شایسته ای را ارائه می کند.

 شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در اروپای شرقی

اخذ اقامت پس از تحصیل در اروپای شرقی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد.

با این حال، بسیاری از کشورهای منطقه سیاست هایی را با هدف حفظ فارغ التحصیلان خارجی، به ویژه آنهایی که در بخش های پرتقاضا هستند، ارائه کرده اند.

بسیاری از کشورهای اروپای شرقی پس از فارغ التحصیلی یک دوره مهلت ارائه می دهند که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد بمانند و به دنبال شغل باشند. مدت این دوره می تواند متفاوت باشد و اغلب از چند ماه تا یک سال متغیر است. دریافت یک پیشنهاد شغلی  و همکاری کارفرما می تواند به افراد در اخذ مجوز کار و اثبات اینکه هیچ نامزد محلی جهت این موقعیت شغلی در دسترس نمی باشد کمک فراوانی می کند.

فارغ التحصیلان رشته هایی که تقاضای بالایی دارند همیشه در اولویت هستند. بخش هایی مانند فناوری اطلاعات، مهندسی، مراقبت های بهداشتی و آموزش اغلب تقاضای بالاتری دارند.

 تسلط به زبان محلی هر کشور با توجه به اینکه برای ورود همیشه الزامی نمی باشد ولی در اداغام فرد در جامعه و تضمین موقعیت شغلی نقش به سزایی را ایفا می کند.

برخی از کشورها برای فارغ التحصیلانی که کسب و کاری را شروع می کنند یا به عنوان فریلنسر کار می کنند، مشروط بر اینکه بتوانند دوام طرح تجاری و خودکفایی مالی خود را ثابت کنند پروسه اقامتی راحتری را در نظر می گیرند.

 افراد به طور معمول پس از 3 تا 5 سال کار یا بیزنس در این کشور ها می توانند درخواست اقامت دائم کنند. اخذ شهروندی این کشور ها معمولاً مستلزم یک دوره اقامت طولانی تر، ادغام موفق در جامعه و اغلب یک آزمون مهارت زبان است.


سوالات متداول

✔️آیا تحصیل در اروپای شرقی برای دانشجویان بین المللی امن است؟

کشورهای اروپای شرقی به طور کلی برای دانشجویان بین المللی امن هستند. مانند هر جا دیگری، مهم است که اقدامات احتیاطی استاندارد را انجام دهید، از محیط اطراف خود آگاه باشید و قوانین و دستورالعمل های محلی را دنبال کنید. شهرهای دارای دانشگاه و کالج معمولاً پذیرای دانشجویان از سراسر جهان هستند.

✔️تحصیل در اروپای شرقی در مقایسه با اروپای غربی یا آمریکا چه میزان مقرون به صرفه است؟

یکی از ویژگی های جذاب تحصیل در اروپای شرقی مقرون به صرفه بودن آن است. هزینه های تحصیل عموماً کمتر از شهریه های اروپای غربی یا ایالات متحده است و هزینه های زندگی نیز قابل کنترل تر است. با این حال، هزینه ها می تواند به طور قابل توجهی بین شهرها و کشورهای منطقه متفاوت باشد.

✔️آیا دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در اروپای شرقی اجازه کار دارند؟

بسیاری از کشورهای اروپای شرقی به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهند که در طول تحصیل خود تعداد مشخصی ساعت در هفته کار کنند که معمولاً حدود 20 ساعت است.

✔️آیا بورسیه تحصیلی برای تحصیل در اروپای شرقی ارائه می گردد؟

بله، بسیاری از دانشگاه های اروپای شرقی برای دانشجویان بین المللی بورسیه ارائه می کنند. این موارد می تواند از معافیت های جزئی تا کامل باشد و گاهی اوقات شامل کمک هزینه ای برای هزینه های زندگی می شود.

✔️برای تحصیل در اروپای شرقی الزاما باید به زبان آن کشور ها مسلط بود؟

در حالی که بسیاری از برنامه ها به زبان انگلیسی، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه می شوند، یادگیری زبان محلی می تواند تجربه شما را افزایش دهد، به شما کمک کند تا بهتر در جامعه ادغام شوید و می تواند برای کار پاره وقت مفید باشد.

✔️جستجوی مسکن برای تحصیل در اروپای شرقی به چه صورت است؟

دانشگاه ها اغلب در یافتن محل اقامت، چه در محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه، کمک می کنند. گزینه های دیگر شامل اجاره آپارتمان های خصوصی یا مسکن مشترک با سایر دانشجویان است.

سخن پایانی 

در این مقاله سعی شد تا اطلاعات کلی در رابطه با تحصیل در اروپای شرقی و همچنین مزایای تحصیل در این محدوده با استفاده از وبسایت های معتبر و همچنین دانش وکلای محلی و اساتید با تجربه بررسی و تدوین گردد. هزینه های مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در کشور های اروپای شرقی همیشه مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در اروپای شرقی با توجه به اینکه برای فارغ التحصیلان همیشه فرصت مناسبی جهت یادگیری زبان آن کشور ها می باشد به نسبت بازار کار مناسبی را برای فارغ التحصیلان ایجاد می کند. بهترین کشورها برای تحصیل در اروپای شرقی مجارستان، چک، لهستان، استونی و رومانی است که سالایانه دانشجویان زیادی را جذب می کنند، این کشورها دارای سیستم آموزش باکیفیت و آموزشی مقرون و به صرفه هستند.

لذا شما در صورتی که قصد دارید از شرایط تحصیل در اروپای شرقی اطلاع یابید و یا می خواهید شرایط خود را برای تحصیل در یکی از کشور های اروپای شرقی بررسی کنید می توانید با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و پس از ذکر شرایط خود منتظر پاسخ مناسب از سوی کارشناسان این موسسه باشید.

نویسنده این مطلب

نام : حسین کیانیان (kianian)

کارشناس مهاجرتی موسسه mie

دارای بیش از 2 سال سابقه کار در موسسه آشنا به قوانین مهاجرتی عمومی

مشاور مهاجرتی در زمینه اخذ ویزا های کار، تحصیل و روشهای سرمایه گذاری و مبتنی بر سرمایه داری و روش اشخاص خاص

آیدی اینستاگرام: mie.kiani


آیدی کانال تلگرام: MIE consultant agency

 

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان