برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

مهاجرت و اقامت اروپا

28 تیر 1400 5 نظر

مهاجرت و اقامت اروپا، قوانین دریافت اقامت در اروپا و راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار گرفته است. با استفاده از چه روش هایی می توان به اروپا مهاجرت کرد؟ آسان ترین روش برای دریافت اقامت اروپا کدام است؟ شرایط دریافت تابعیت کشورهای اروپایی چیست؟ در این نوشتار به بررسی تمام این سوالات و موضوعات دیگری که در ذهن شما وجود دارد خواهیم پرداخت و سعی در پاسخگویی به کلیه سوالات شما در خصوص مهاجرت و اقامت اروپا داریم. به طور کلی می توان گفت که روش های مهاجرت و اقامت اروپا متنوع بوده و شما با توجه به شرایط خود می توانید برای هر یک از آن ها اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) این امکان را برای شما فراهم نموده است تا در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در زمینه مهاجرت و اقامت اروپا داشته باشید، بتوانید از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین و کارشناسان مجرب این مجموعه استفاده کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. ضمن اینکه در صورت پر کردن فرم تماس، از سوی مشاورین این موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • زندگی در اروپا
 • مهاجرت و اقامت اروپا از طریق کار
 • مهاجرت و اقامت اروپا از طریق تحصیل
 • مهاجرت و اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت و اقامت اروپا از طریق ازدواج
 • مهاجرت و اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت و اقامت اروپا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت و اقامت اروپا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در اروپا
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت و اقامت اروپا
 • سخن پایانی در زمینه مهاجرت و اقامت اروپا

 

بهترین روش اخذ اقامت اروپا در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

تماس با ما

مهاجرت و اقامت اروپا

زندگی در اروپا

بررسی موضوع مهاجرت و اقامت اروپا را با بیان مجموعه ای از شرایط عمومی این قاره آغاز می کنیم؛ زیرا شناخت مقصد برای شخصی که قصد مهاجرت دارد، یکی از اصول اولیه بررسی این موضوع محسوب می شود. قاره اروپا که با مساحت حدود 10 میلیون کیلومتر دومین قاره کوچک دنیا شناخته می شود، بیش از 740 میلیون نفر را در خود جای داده است و می توان گفت که بیش از 10 درصد جمعیت جهان در اروپا زندگی می نمایند. گرچه اروپا از نظر وسعت، قاره کوچکی محسوب می شود؛ اما از نظر تراکم جمعیت، بعد از آسیا دارای بیشترین میزان تراکم می باشد. ساکنین اروپا از اقوام مختلفی از جمله انگلیسی، آلمانی، هلندی، فرانسوی، یونانی، پرتغالی، فنلاندی و... تشکیل شده است و به دلیل این تنوع اقوام، زبان های مختلفی نیز در این قاره رایج می باشد؛ اما به صورت کلی می توان گفت بسیاری از این اقوام با زبان انگلیسی آشنایی دارند. اروپا به واسطه دارا بودن آب و هوایی معتدل، دارای مناطقی سرسبز و طبیعتی بی نظیر بوده و به همین دلیل نیز به قاره سبز شناخته می شود.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بهترین روش اخذ اقامت اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بهترین روش اخذ اقامت اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بهترین روش اخذ اقامت اروپا

 

اگر بخواهیم کمی در خصوص موقعیت کشورها صحبت کنیم می توانیم آنها را در دسته بندی های مختلفی قرار داده و توضیحاتی در خصوص هر دسته ارائه نماییم. تعداد 52 کشور بزرگ و کوچک با تشکیلات مستقل و یا وابسته، قاره اروپا را شکل داده اند و هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند. از جمله دسته بندی هایی که احتمالاً بسیاری از شما آنها را شنیده اید؛ دسته بندی هایی نظیر اتحادیه اروپا، حوزه شنگن و حتی تقسیمات منطقه ای مانند اسکاندیناوی، بریتانیا و... می باشد. در این بخش به بیان مفهوم و شرایط "اتحادیه اروپا" و "حوزه شنگن" می پردازیم که کشورهای زیادی عضو آن ها می باشند.

 • اتحادیه اروپا (European Union)

اتحادیه اروپا در واقع یک اتحادیه اقتصادی- سیاسی است که در حال حاضر 27 کشور از قاره اروپا، عضو آن می باشند. این اتحادیه در ابتدا از توافق بین 6 کشور در سال 1957 آغاز شده و به تدریج کشورهای دیگر به آن اضافه شده اند. البته برخی کشورها نیز پس از مدتی از آن خارج شده اند که کشور انگلستان، آخرین خروجی از این اتحادیه می باشد. از مهم ترین کشورهای این اتحادیه می توان به آلمان، اتریش، فرانسه، هلند، دانمارک، اسپانیا، پرتغال، سوئد و... اشاره نمود که اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند و استفاده از واحد پولی یورو، یکی از این اشتراکات می باشد.

 • حوزه شنگن (Schengen Area)

در سال 1985 توافق نامه ای بین کشورهای فرانسه، بلژیک، آلمان، هلند و لوکزامبورگ در روستایی به نام شنگن به امضا رسید که طبق آن، امکان مسافرت بدون نیاز به روادید بین این کشورها را فراهم کرد. پس از آن، کشورهای دیگری همچون اتریش، سوئیس، دانمارک، مجارستان، ایسلند، هلند، سوئد و برخی کشورهای دیگر به این توافق نامه پیوستند و در حال حاضر تعداد کشورهای عضو در آن به 26 کشور رسیده است. با داشتن ویزای شنگن، افراد بدون نیاز به دریافت ویزای جداگانه برای هر یک از کشورها، با ورود به یکی از این کشورها می توانند آزادانه به کشورهای دیگر وارد شوند و منع قانونی برای آنان وجود نخواهد داشت.

تحصیل در خارج از کشور

🔺ویزای شینگن🔺

 

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری 50 هزار یورویی

مهاجرت و اقامت اروپا از طریق کار

یکی از بهترین روش ها برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت و اقامت اروپا، اخذ اقامت کاری در کشورهای پیشرفته این قاره می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل دارند برای مهاجرت و اقامت اروپا از طریق کار اقدام نمایند. فاکتور مهمی که متقاضیان برای مهاجرت و اقامت اروپا از طریق کار در هر کشوری باید مد نظر قرار دهند، نرخ بیکاری آن کشور است. هر چه نرخ بیکاری در کشوری پایین تر باشد، شانس کاریابی در آن بیشتر می شود. ضمن اینکه بررسی مشاغل مورد نیاز در هر کشور نیز کمک بسیاری به متقاضیان در یافتن کار مناسب خواهد نمود. امکان دریافت اقامت کاری در اروپا به روش های مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط هر شخص می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی می توان به دو روش پیشنهاد شغلی (Job Offer) و ویزای جستجوی کار (Job Seeker) برای اخذ اقامت کاری در قاره اروپا اشاره نمود. البته برای رشته های پزشکی، حسابداری و برخی رشته های دیگر تحت شرایط خاص، امکان مهاجرت و اقامت اروپا از طریق کار فراهم می باشد. در این قسمت به بررسی روش هایی که نام برده شد می پردازیم:

 • پیشنهاد شغلی (Job Offer)

یکی از بهترین شرایطی که شخص به وسیله آن می تواند مهاجرت و اقامت اروپا را بدست آورد، یافتن یک کارفرما با تبعه کشور مقصد می باشد که بتواند از وی پیشنهاد شغلی دریافت نماید. البته اعطای دعوتنامه کاری به نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا توسط کارفرمای اروپایی، دشواری هایی به همراه دارد که به همین دلیل، برخی کارفرمایان اقدام به جذب نیروی خارجی خارج از اتحادیه نمی کنند. به طور کلی کارفرما در ابتدا باید شغل مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور خود آگهی کند تا در صورت امکان، نیروی کار از همان کشور جذب شود. در صورت عدم جذب نیروی کار بومی، موقعیت شغلی باید در اتحادیه اروپا آگهی شود تا نیروی کار از بین کشورهای عضو اتحادیه جذب شود. در صورتی که باز هم شخصی جذب نشد، کارفرما می تواند از خارج از اتحادیه نیرو جذب نماید. با توجه به اینکه پروسه آگهی شدن شغل بیش از 6 ماه به طول می انجامد و احتمال پیدا شدن نیروی کار بومی در اتحادیه اروپا هم وجود دارد، شانس نیروی کار خارجی در به دست آوردن موقعیت شغلی مورد نظر پایین می باشد. البته در برخی موارد همچون اقدام برای بلوکارت (Blue Card) این امکان وجود دارد که افراد متخصص با دریافت حقوق مشخص شده بتوانند سریع تر اقدام نمایند.

تحصیل در خارج از کشور

🔺کار در اروپا🔺

 • جستجوی کار (Job Seeker)

برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش این امکان را فراهم آورده اند تا افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا بوده و امکان ورود به این کشورها را ندارند، با یک ویزای 6 ماهه به آلمان و یا اتریش ورود پیدا کرده و برای دستیابی به شغلی مناسب، در خاک این کشور به دنبال کارفرما باشند. افراد در این مدت باید برای کار خود قرارداد حداقل یک ساله منعقد کرده و حقوقی مشخصی دریافت نمایند؛ در غیر این صورت با پایان دوره 6 ماهه بایستی به کشور خود بازگردند. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشورهای آلمان و اتریش در حدود 4 درصد می باشد، شانس کاریابی در این کشورها برای متقاضیان متخصص بالاست. لازم به ذکر است که افراد برای اخذ این ویزا بایستی از شرایط لازم برخوردار باشند. از مهم ترین عوامل کسب این ویزا می توانیم به تحصیلات، سن، سابقه کاری و سطح زبان متقاضی اشاره نماییم. جالب است بدانید که برخی رشته های مهندسی از قبیل مهندسی IT، مکانیک، برق، مخابرت و... با توجه به نیاز بالای این کشورها به نیروی کار در زمینه های یاد شده، شانس بالاتری برای یافتن کار در این کشورها خواهند داشت.

 • مهاجرت رشته های خاص به اروپا

دانش آموختگان رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و پیراپزشکی برای مهاجرت به اروپا، مسیری متفاوت با دو روش قبل را باید طی نمایند تا بتوانند در رشته تحصیلی خود و در یک کشور اروپایی فعالیت نمایند. نکته مهم برای این افراد، نیاز آنها به معادل سازی مدارک تحصیلی است.

کار در جمهوری چک

با توجه به حساسیت هایی که در این رشته ها برای دولت ها وجود دارد، مدرک تحصیلی افراد در این رشته ها باید با سیستم پزشکی کشور مقصد معادلسازی شود. یکی از نکات مهم برای مهاجرت پزشکان، سطح زبان و میزان تسط آن ها بر زبان رایج آن کشور می باشد؛ چرا که در این رشته های کاری، توانایی مکالمه به زبان رایج کشور جهت ارتباط مستقیم با مردم ضروری است. در حال حاضر شرایط معادل سازی در کشورهای دانمارک و سوئد نسبت به سایر کشورها آسان تر می باشد، هرچند که این شرایط برای کشورهای اتریش، آلمان، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی نیز فراهم شده است.

مهاجرت و اقامت اروپا از طریق تحصیل

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت و اقامت اروپا را دارند، از تحصیل به عنوان پلی برای دریافت اقامت این قاره استفاده می نمایند. در واقع تحصیل برای متقاضیان مهاجرت و اقامت اروپا یک راه ورود محسوب می شود؛ اما توجه داشته باشید که امکان اخذ اقامت دائم برای دانشجویان به واسطه تحصیل فراهم نمی باشد. حال این سوال به وجود می آید که دانشجو چطور می تواند اقامت اروپا را کسب نماید؟ نکته مثبت برای دانشجویان این است که ضمن تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا و استفاده از امکانات فوق العاده کشورهای اروپایی، از طریق  تحصیل می توانند کمک های بسیاری در مسیر یافتن شغل مناسب دریافت نمایند. همچنین دانشجویان فرصت دارند که پس از تحصیل، مدتی را در شهر و کشور محل تحصیل خود حضور داشته باشند و در جستجوی شغلی مناسب برای خود باشند. به طور کلی شرایط تحصیل در اروپا در مقاطع مختلف برای همه متقاضیان فراهم است؛ اما با توجه به قوانین کشورها و دانشگاه ها، تفاوت هایی در شرایط تحصیل در کشورهای مختلف وجود دارد و همگی از یک رویه واحد پیروی نمی کنند.

تحصیل در خارج از کشور

🔺ویزای تحصیلی اروپا🔺

 

در این بین، امکان تحصیل رایگان در برخی کشورها مانند آلمان، نروژ و اتریش فراهم است و برخی دیگر شامل هزینه هایی می شود. اکنون به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در اروپا می پردازیم:

 • تحصیل در مدارس

بسیاری از خانواده ها به منظور فراهم آوردن شرایطی ایده آل برای تحصیل فرزندان خود و رشد آنها در محیطی پیشرفته و با امکانات عالی تمایل دارند که فرزندان خود را به منظور تحصیل، راهی کشورهای پیشرفته اروپایی نمایند. نکات فراوانی در خصوص مدارس کشورهای اروپایی وجود دارد؛ از جمله این موارد این است که اگر پدر و یا مادر در هر کشور اروپایی اقامت دریافت کنند، فرزندان آن ها می توانند به صورت رایگان در مدارس آن کشور به تحصیل بپردازند. البته امکان مهاجرت و اقامت اروپا برای فرزندان به تنهایی نیز میسر است و این دانش آموزان می توانند در مدارس شبانه روزی پذیرش گرفته و با پرداخت هزینه هایی، به تحصیل در اروپا مشغول شوند. به عنوان مثال دانش آموزان می توانند در برخی از بهترین مدارس انگلستان پذیرش دریافت کرده و با پرداختن شهریه، از بهترین امکانات آموزشی بهره ببرند و یا حتی شرایط تحصیل رایگان در برخی از مدارس اتریش برای دانش آموزان فراهم است. عموماً دانش آموزانی که در مقطع مدارس پذیرش می گیرند باید در مدارس شبانه روزی پذیرش شوند و یا اینکه در برخی کشورها Home stay شوند.

 • تحصیل در مقطع لیسانس

یکی از روش هایی که سالیانه متقاضیان بسیاری از طریق آن اقدام به مهاجرت و اقامت اروپا می نمایند، تحصیل در مقطع لیسانس در یکی از کشورهای اروپایی می باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی در رشته های مختلفی پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند. در اغلب کشورها دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که عموماً تدریس در دانشگاه های دولتی، به زبان بومی آن کشور بوده و هزینه های تحصیل در آن، بسیار ناچیز و تقریباً رایگان می باشد. البته شرایط تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای متقاضیان فراهم می باشد که با پرداخت شهریه ای به صورت میانگین در حدود 10,000 یورو به دانشگاه های خصوصی امکان پذیر می شود. البته این شهریه به صورت میانگین بوده و مبلغ نهایی بسته به کشور، رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است. داشتن معدل مناسب و حداقل مدرک زبان IELTS 6 در اکثر دانشگاه های اروپایی، جزو الزامات پذیرش می باشد. این مقطع در اکثر کشورها 4 ساله می باشد؛ اما در کشوری مانند انگلستان، این دوره را در 3 سال نیز می توان طی کرد. به طور کلی با توجه به شرایط متقاضیان، تحصیل لیسانس در کشورهای اتریش، هلند، دانمارک، مجارستان، آلمان، انگلستان، فنلاند و بسیاری کشورهای دیگر فراهم می باشد.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس

دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را دریافت نموده و تمایل دارند که ادامه تحصیلات خود را در کشورهای اروپایی انجام دهند و پس از آن مشغول به کار شوند، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای پذیرش مقطع فوق لیسانس در کشورهای اتریش، آلمان، نروژ، انگلستان، دانمارک، هلند، سوئیس و کشورهای دیگر اقدام نمایند. از جمله شرایطی که متقاضیان باید برای پذیرش داشته باشند، تسلط به زبان انگلیسی و داشتن حداقل مدرک زبان IELTS 6.5 است. البته که مانند مقطع کارشناسی، دانشجویان در این مقطع نیز می توانند به صورت تقریباً رایگان در کشور مقصد تحصیل نمایند. شهریه های این دوره غالباً حدود 2 هزار یورو بیشتر از دوره لیسانس است؛ اما دانشجویان با کار دانشجویی می توانند بخش زیادی از هزینه های خود را جبران نمایند. تحصیل در این دوره نیز بین 1 الی 2 سال، بسته به دوره و یا کشور متغیر می باشد. نکته مهم در دوره کارشناسی ارشد این است که دانشجویان باید در رشته های مرتبط با مدرک لیسانس خود تحصیل نمایند؛ مگر اینکه در برخی رشته های شناور مانند مدیریت، موفق به اخذ پذیرش شوند.

 • تحصیل در مقطع دکتری

امکان تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویانی فراهم است که در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده اند. دانشجویان متقاضی مهاجرت و اقامت اروپا برای تحصیل در دوره دکتری باید از سطح زبان بالایی برخوردار بوده و حداقل بتوانند IELTS 7 را ارائه نمایند و یا به زبان بومی کشور مقصد خود تسلط بالایی داشته باشند. داشتن مقالات ISI و رزومه قوی، از مهم ترین نکاتیست که در پروسه پذیرش به دانشجویان کمک می کند. البته دانشجویان در این مقطع باید با یک استاد راهنما (سوپروایزر) ارتباط گرفته و او را متقاعد نمایند که توانایی و دانش لازم جهت تحصیل در دانشگاه مربوطه را دارند. اغلب پذیرش در این رشته توسط خود دانشجویان به واسطه ارتباط گیری با استاد راهنما انجام می شود؛ اما موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما عزیزان را در امر پذیرش دکتری در برخی کشورها از جمله اتریش و سوئیس یاری نماید.

 • بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف

یکی از مواردی که شرایط را برای متقاضیان مهاجرت و اقامت اروپا از طریق تحصیل تسهیل می بخشد، دریافت بورسیه تحصیلی است که بخشی و یا تمام هزینه های تحصیل دانشجویان را پوشش می دهد. امکان دریافت بورسیه در تمامی مقاطعی که بررسی نموده ایم وجود دارد؛ اما در دوره های فوق لیسانس و دکتری، بورسیه های بیشتری به دانشجویان اختصاص داده شده و شرایط استفاده از بورسیه برای دانشجویان این مقاطع بیشتر فراهم می باشد. بورسیه در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؛ برخی بورسیه ها توسط دولت، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و برخی دیگر از سمت شرکت ها و سازمان های بین المللی به دانشجویان اختصاص داده می شود. از جمله مواردی که می تواند به دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی کمک کند، داشتن معدل بالا، مقالات بین المللی، رزومه قوی و مدرک زبان بالا می باشد که شرایط آن بسته به هر سازمان و بورسیه متفاوت است.

مهاجرت و اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد تمایل دارند که از طریق سرمایه گذاری، شرایط مهاجرت و اقامت اروپا را فراهم آورند. هر ساله متقاضیان زیادی با توجه به شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اروپا تمایل دارند که اقدام به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی نموده و به واسطه آن اقامت در اروپا را کسب نمایند. روش های سرمایه گذاری و یا سرمایه داری در اروپا، متنوع و مختلف بوده و با توجه به سرمایه های مختلف می توان برای روش ها و کشورهای مختلف اقدام کرد. از جمله این روش ها می توان به ثبت شرکت، خرید ملک، خودحمایتی (تمکن مالی) و یا خرید سهام اشاره نمود که هر کدام از این موارد، مزایای خاص و ویژه خود را به همراه دارند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که هر یک از این روش ها برای کشورهای مشخص و با شرایطی خاص می باشند و قابل تعمیم به همه کشورهای اروپایی نیستند. البته محدودیت هایی برای ایرانیان در برخی کشورها وجود دارد و در این مقاله سعی داریم مواردی را مطرح نماییم که هموطنان عزیزمان بتوانند از آن استفاده نمایند. حال به اختصار به توضیح هر یک از روش های عنوان شده خواهیم پرداخت:

 • ثبت شرکت در اروپا

اولین روشی که در خصوص سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی مورد بررسی قرار خواهیم داد، روش ثبت شرکت می باشد. چنانچه شما یک طرح تجاری (Business plan) را مد نظر داشته و سرمایه مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار را داشته باشید، برخی کشورها به شما این اجازه را می دهند که به آن کشور مهاجرت نموده و بیزنس خود را راه اندازی نمایید. البته این روش، نکات قانونی خاصی دارد که مشاوره با یک وکیل متخصص ثبت شرکت می تواند کمک بزرگی برای شما در این مسیر باشد. پروسه ثبت شرکت در کشورهای مختلف متفاوت می باشد؛ اما یکی از بهترین کشورهایی که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که با ثبت شرکت، اقامت برای خود و خانواده دریافت نمایید، کشور اتریش می باشد. البته ثبت شرکت به تنهایی منجر به اخذ اقامت شخص نمی شود و شما به گونه ای باید ثبت شرکت نمایید که همسرتان در آن شرکت مشغول به کار شود. به این نوع اقامت اتریش، قرمز سفید قرمز گفته می شود که یکی از با ارزش ترین انواع اقامت اروپا محسوب می گردد. در این روش شما باید یک سرمایه اولیه برای شرکت خود در نظر بگیرید و هزینه های مربوط به شرکت را با آن پوشش دهید. در این روش، به متقاضی پس از 5 سال اقامت دائم اعطا شده و در سال ششم، تابعیت این کشور اعطا می شود.

البته روش دیگری نیز برای ثبت شرکت در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد که به آن بلوکارت (Blue Card) گفته می شود. در این روش شما می توانید شرکت خود را در تعدادی از کشورهای اروپایی به ثبت رسانیده و اقامت اتحادیه اروپا را کسب نمایید. در این روش، داشتن حداقل مدرک لیسانس برای فرد ثبت کننده شرکت الزامی می باشد.

 • خرید ملک در اروپا

در برخی از کشورهای اروپایی این امکان وجود دارد که با خرید ملک، اقامت آن کشور را به دست آورید. هر ساله متقاضیان زیادی از این روش برای مهاجرت و اقامت اروپا بهره می برند. برای اقامت از طریق خرید ملک، الزامات خاصی مورد نیاز نیست و شما با پرداخت حداقل مبلغ مشخص برای خرید ملک می توانید اقامت چنین کشورهایی را دریافت نمایید. از جمله کشورهایی که این امکان را برای ایرانیان فراهم آورده است می توان به پرتغال، یونان و اسپانیا اشاره کرد که مبالغ پرداختی برای آن متفاوت می باشد. برای خرید ملک در پرتغال سه حالت 280، 350 و 500 هزار یورویی، یونان 250 هزار یورویی و اسپانیا 500 هزار یورویی وجود دارد که در این بین با خرید ملک یونان می توانید اقامت دائم را از ابتدا دریافت نمایید. از مزایای این روش می توان به این اشاره کرد که همه اعضای خانواده اعم از همسر، فرزندان و پدر و مادر خودتان و همسرتان، اقامت کشور مقصد را دریافت می نمایند. البته خرید ملک یک فرصت سرمایه گذاری نیز محسوب می شود که شما با تبدیل دارایی خود به یورو می توانید به ازای آن، سود یورویی کسب نمایید. برای دوستانی که تمایل به انتقال پول و سرمایه خود از ایران به کشورهای اروپایی هستند باید بگوییم که خرید ملک در اروپا ریسکی ندارد و شما می توانید ملک خریداری شده رو اجاره دهید و سود آن را دریافت کنید. همچنین با فروش آن ملک می توانید سرمایه خود را آزاد کنید

لازم به ذکر است که علاوه بر کشورهای ذکر شده، شرایط ویژه ای وجود دارد تا شما با خرید ملک در کشور قبرس پاسپورت این کشور را دریافت نمایید. در کشور قبرس این شرایط وجود دارد که شما در صورت خرید ملک به ارزش حداقل 2 میلیون یورو، از ابتدای کار، تابعیت قبرس را برای خود و خانواده خود دریافت نمایید. البته شما می توانید پس از 3 سال، بخشی از املاک خود را به فروش برسانید؛ اما بایستی حداقل مبلغ 500 هزار یورو را به صورت ملک در این کشور حفظ نمایید. برخی از کشورهای اروپایی پروژه هایی در حال احداث دارند که سرمایه گذاری در آنها سودآور است، به علاوه این دولت ها سرمایه شما را گارانتی می کنند. نکته دیگر در مورد شرط حضور در اروپا است که روش های خرید ملک اغلب شرط حضور ندارند.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا با خرید ملک

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا با خرید ملک

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا با خرید ملک

 • اقامت اروپا با خود حمایتی (تمکن مالی)

یکی از روش های مهاجرتی که به کوشش استاد استاد ملک پور ایجاد شده است، خودحمایتی (تمکن مالی) است. همانطور که از اسم این روش پیداست، شما باید شرایطی را به کشور مقصد نشان دهید که از پس تمامی هزینه های خود بر خواهید آمد و نیازی به دریافت کمک از این کشور ندارید. در واقع شما با نشان دادن یک سری از دارایی های خود در ایران می توانید اقامت برخی کشورهای اروپایی را کسب نمایید و نیاز نیست که سرمایه خود را به کشور مقصد منتقل نمایید.

در حال حاضر کشورهای اتریش، فرانسه، سوئیس و اسپانیا از بهترین کشورهایی هستند که ایرانیان می توانند برای دریافت اقامت خودحمایتی آن اقدام نمایند. ماهیت این روش در تمامی این کشورها یکسان است؛ اما در جزئیات با هم تفاوت هایی دارند. اقامت در این کشورها به صورت سالیانه اعطا می شود و افراد باید هر ساله آن را تمدید نمایند تا در نهایت اقامت کشور مورد نظر را دریافت کنند.

 • خرید سهام در اروپا

یکی از ارزان ترین روش ها برای مهاجرت و اقامت اروپا، خرید سهام در کشور لتونی نامید. در این روش، متقاضی با خرید سهام یک شرکت در لتونی اعم از فرانچایزهای مطرح مانند مک دونالد، ساب وی، برگر کینگ و... با ارزش حداقل 50,000 یورو می تواند اقامت لتونی را کسب نمایند. افراد در این روش باید حداقل 5 سال سهام خریده شده را حفظ نمایند تا پس از اتمام سال پنجم بتوانند اقامت دائم اروپا را دریافت کنند. پس از این مدت متقاضیان می توانند سهام خود را به فروش رسانیده و سرمایه خود را از شرکت مربوطه باز پس بگیرند.

تحصیل در خارج از کشور

🔺سرمایه گذاری در اروپا🔺

مهاجرت و اقامت اروپا از طریق ازدواج

در بسیاری از کشورهای اروپایی این امکان وجود دارد که افراد در صورت ازدواج با یک شخص تبعه کشور اروپایی، اقدام به مهاجرت و اقامت اروپا نمایند. در این روش فرد باید با یک شخص اروپایی که تابعیت کشور اروپایی را دارد ازدواج نماید و این موضوع باید همراه با مستنداتی به اثبات برسد. از جمله مستنداتی که زوجین باید برای راضی نمودن به افسر ویزا نشان دهند، سند ازدواج، تصاویر دو نفره در سفرها، چت های اینترنتی و بسیاری از موارد دیگر می باشد. البته داشتن شغل برای شخص ساکن در کشور مقصد و نشان دادن پتانسیل مالی مناسب وی برای پرداخت هزینه های زندگی دو نفر نیز شرط مهمیست که باید مورد توجه قرار گیرد. در این روش فردی که با تابعه کشور اروپایی ازدواج کرده، اقامت موقت آن کشور را اخذ می نماید. البته متقاضیان این روش بایستی از مسیر درست و قانونی وارد شده و از ثبت ازدواج صوری پرهیز نمایند تا بتوانند موفق به مهاجرت و اقامت اروپا شوند. افراد باید بدانند که مهاجرت از طریق ازدواج صوری و غیرواقعی، خلاف قوانین کشورها می باشد و می تواند تبعات قانونی بدی به همراه داشته باشد.

مهاجرت و اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد

در این قسمت از مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا تولد نوزاد در یک کشور اروپایی موجب مهاجرت و اقامت اروپا برای وی می شود یا خیر. در یک قاعده کلی باید بدانید که برای تابعیت از طریق تولد، دو قاعده و قانون کلی خاک و خون وجود دارد که هر کشور از یکی از آنها تبعیت می نماید. البته لازم است بدانید که به منظور جلوگیری از بی تابعیتی نوزاد، کشورها قاعده دوم را نیز به صورت فرعی در کشور خود پذیرفته اند. در توضیح کوتاه در خصوص این قاعده ها باید عنوان کنیم که در سیستم خاک، نوزاد به شرط تولد در خاک یک کشور، تبعه آن محسوب می شود. در سیستم خون نیز تابعیت نوزاد مطابق با تابعیت پدر و مادر وی خواهد بود و کشور محل تولد نقشی در تابعیت فرزند نخواهد داشت. سیستم غالب در کشورهای اروپایی برای تابعیت نوزاد، قاعده خون است؛ یعنی حتماً پدر و مادر باید تابعیت یا اقامت دائم کشور اروپایی را داشته باشند تا به این واسطه، به نوزاد تابعیت اعطا گردد. البته استثنائاتی نیز در برخی کشورها وجود دارد؛ به طور مثال اگر نوزادی در کشور پرتغال از مادر و پدری با اقامت تحصیلی به دنیا بیاید، می تواند تابعیت کشور پرتغال را داشته باشد.

مهاجرت و اقامت اروپا از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از خطرناک ترین و نادرست ترین روش های مهاجرت و اقامت اروپا و یا هر جای دیگری است. به منظور درک بهتر از مفهوم پناهندگی نیاز است تا بدانیم پناهنده به چه کسی گفته می شود. در تعریف پناهنده باید عنوان کنیم که به افرادی که به دلایل مختلفی از جمله رنگ پوست، عقیده، نژاد، مذهب و یا عضویت در برخی گروه های عقیدتی و سیاسی در کشور خود، مورد آزار و آذیت شدید قرار گرفته، به شکنجه و مرگ تهدید می شوند و به منظور حفظ جان خود ناچار به ترک وطن و مدد خواهی و پناه بردن به کشوری دیگر هستند، پناهنده گفته می شود. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)، هیچگونه خدماتی اعم از مشاوره یا اقدام در زمینه پناهندگی نداشته و این عنوان تنها به منظور بالا بردن آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم این روش بررسی شده است.

اغلب افرادی که قصد دارند از طریق پناهندگی، برای مهاجرت و اقامت اروپا اقدام نمایند، تصور می کنند که به محض ورود به کشور مقصد، شرایط عالی و امکانات بسیاری در انتظار آنهاست و اصطلاحاً کشور میزبان برای پذیرش آنها فرش قرمز پهن کرده است که این تصوری کاملاً اشتباه است. با یک جستجوی ساده در می یابیم که هر ساله افراد زیادی در مسیر مهاجرت و اقامت اروپا یا کشورهای غیر از این محدوده، جان خود را از دست می دهند و یا لطمات جبران ناپذیری به آنها وارد می شود. این در حالیست که بسیاری از این افراد در صورت تحقیق و بررسی در خصوص روش های مهاجرت می توانستند از روش های قانونی، مهاجرت و اقامت اروپا را پیش رو داشته باشند.

مهاجرت و اقامت اروپا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

غیر از روش های 6 گانه مهاجرتی که در عناوین گذشته مورد بررسی قرار دادیم، برخی کشورها شرایطی را فراهم نموده اند تا افراد با توانایی ها و استعدادهای ویژه ای که دارند بتوانند اقامت آنجا را کسب نمایند. البته شمار کشورهایی که این امکان را به وجود آورده اند زیاد نبوده و این روش، در دسته روش های خاص برای مهاجرت قرار می گیرد که تحت شرایطی به افراد تعلق می گیرد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع، شرعاً حرام بوده و غیرقانونی محسوب می شود. حال سوال بسیاری از افراد این است که آیا به واسطه هنرمند بودن می توان مهاجرت و اقامت اروپا را به دست آورد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که کشور اتریش به عنوان یک کشور پیشرفته و مهاجرپذیر، این امکان را برای هنرمندان ایجاد کرده است. افراد با اثبات اینکه در زمینه ای خاص هنرمند بوده و از آن کسب درآمد می نمایند، می توانند اقامت کشور اتریش را کسب کنند. البته انجام این پروسه نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره از وکلای متخصص در این زمینه دارد. شما هنرمندان عزیز می توانید بدین منظور از خدمات بی نظیر موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

هزینه های زندگی در اروپا

یکی از نکاتی که متقاضیان مهاجرت و اقامت اروپا باید قبل از هرگونه اقدامی آن را مورد بررسی قرار دهند، هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی می باشد. همانطور که می دانید مهاجرت و اقامت اروپا یا هر کشور دیگری با توجه به ارزش ارز می تواند هزینه های بسیاری را برای متقاضیان در پی داشته باشد. توصیه ما این است که افراد حداقل هزینه های زندگی در سال اول مهاجرت و اقامت اروپا را داشته باشند تا از نظر مالی در کشور مقصدشان دچار مشکل نشوند. البته نمی توان هزینه ها را به صورت کلی برای همه افراد یکسان دانست؛ زیرا سبک زندگی و مخارج افراد با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. نکته ای که در هزینه های مهاجرت و اقامت اروپا مهم به شمار می رود این است که هزینه زندگی در کشورهای مختلف قاره اروپا با هم متفاوت است. به طور مثال زندگی در کشورهایی مانند سوئیس، انگلستان، سوئد و برخی دیگر از کشورها، بالاتر از میانگین هزینه های اروپا بوده و در عوض کشوری مانند مجارستان جزو کشورهای ارزان قیمت اروپا به شمار می رود. اما اگر بخواهیم مبلغی را به صورت میانگین بیان کنیم می توانیم بگوییم که هزینه های زندگی در اروپا بین 800 تا 1200 یورو در ماه خواهد بود و به عنوان مثال در کشور اتریش با این مبلغ می توانید زندگی خوبی داشته باشید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت اروپا

یکی از اهدافی که متقاضیان مهاجرت و اقامت اروپا به دنبال آن هستند و می خواهند که به آن دست یابند، پاسپورت معتبر کشورهای اروپایی است. برای اینکه متقاضی مهاجرت و اقامت اروپا بتواند تابعیت کشوری را در این قاره کسب نماید، ابتدا باید بتواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند که به طور میانگین 5 سال به طول می انجامد. البته همانطور که عنوان شد در روشی مانند خرید ملک در قبرس،  افراد می توانند از ابتدا پاسپورت این کشور را دریافت نمایند که از موارد استثنا محسوب می شود. مدت زمان لازم برای دریافت پاسپورت بعد از دریافت اقامت دائم، بسته به قوانین کشورها متفاوت است و نمی توان عدد واحدی را عنوان کرد؛ به طور مثال در سال ششم در کشور اتریش می توانید درخواست تابعیت بدهید.

⬅️ چنانچه علاقمند به مطالعه جامع تری درباره مهاجرت و اقامت اروپا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

البته دریافت تابعیت منوط به وجود شرایطی می باشد؛ از جمله اینکه متقاضیان باید به زبان آن کشور تسلط پیدا کرده و از نظر فرهنگی و اجتماعی با شرایط جامعه آن کشور ادغام شوند. توصیه ما به شما عزیزان این است که برای آشنایی بیشتر با روش های گوناگون مهاجرتی، محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را که توسط جناب استاد استاد ملک پور تهیه شده است، تهیه و مشاهده نمایید تا با زوایای مهم امر مهاجرت آشنا شده و آگاهانه در این مسیر قدم بردارید.

گام به گام تا اخذ اقامت

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺گالری ویزاها 🔺

انتخاب دفتر مهاجرتی

🔺نظرات موکلین🔺


سوالات متداول در زمینه مهاجرت و اقامت اروپا

بهترین راه برای مهاجرت به اروپا به همراه اخذ اقامت چیست؟

این موضوع بستگی به شرایط شما دارد. شناخت راه های مهاجرت می تواند اولین گام برای انتخاب بهترین روش باشد. به طور کلی، بهترین و آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت اروپا اخذ ویزای کار، تحصیل در دانشگاه های اروپایی، سرمایه گذاری و تمکن مالی می باشند.

کم هزینه ترین و ارزانترین راه مهاجرت به اروپا کدام است؟

کار در کشورهای اروپایی به نوعی ارزان ترین روش مهاجرت به اروپا می تواند باشد، زیرا به سرمایه اولیه بالایی نیاز ندارد. در بیشتر کشورهای اروپایی شما می بایست ابتدا یک پیشنهاد کار از کارفرما دریافت نمایید تا بتوانید ویزا اخذ کنید، اما کشور هایی مانند آلمان و اتریش به شما ویزای جستجوی کار می دهند که بتوانید به آن کشوها سفر نموده و در جستجوی کار باشید.

آیا می توان بدون استفاده از خدمات وکیل مهاجرت اروپا اقدام به مهاجرت نمود؟

فاکتور اصلی و مهم ترین عامل یک مهاجرت موفق، آشنایی کامل با قوانین مهاجرتی کشور ها و داشتن دانش کافی از اصول اخذ ویزا می باشد. اگر در این زمینه تخصص نداشته باشید، به سختی می توانید مسیر درست را بیابید اما در صورتی که تخصص کافی را دارید می توانید بدون وکیل اقدام نمایید.

میانگین هزینه زندگی در کشورهای اروپا چقدر است؟

هزینه زندگی در گران ترین کشورهای اروپایی ناهانه بین 1،500 تا 2،000 یورو، و در ارزان ترین آنها این ماهانه بین 500 تا 800 یورو می باشد.


مهاجرت و اقامت اروپا

پرسش: سلام وعرض ادب من 22 سالمه پولم کمتر از 500 میلیون هست آیا امکان مهاجرت به اروپا رو دارم؟ چطور میتونم اقامت کاری بگیرم؟

پاسخ:


_____________________  سخن پایانی در زمینه مهاجرت و اقامت اروپا _____________________

مهاجرت و اقامت اروپا، روش های اخذ اقامت در اروپا و راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. همانطور که ملاحظه فرمودید شرایط دریافت مهاجرت و اقامت اروپا از روش های متنوعی برای متقاضیان زندگی در قاره سبز فراهم است و افراد با توجه به شرایط خود می توانند با استفاده از روشی مناسب، اقامت کشوری اروپایی را بدست آورند. در بین روش های مطرح شده می توانیم تحصیل، کار و سرمایه گذاری را پرطرفدارترین روش ها برای مهاجرت و اقامت اروپا بنامیم که متقاضیان بسیاری برای آن اقدام می نمایند. در صورتی که شما قصد مهاجرت و اقامت اروپا را داشته و پس از مطالعه این مقاله، با پرسش هایی در این زمینه مواجه شده اید می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل کرده و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی این مجموعه استفاده نمایید. همچنین شما می توانید سوالات خود در خصوص مهاجرت و اقامت در کشورهای اروپایی و یا سایر موضوعات را در انتهای این مقاله و در بخش "ثبت پرسش" یادداشت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ آن ها را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
محمد هوشیار
سلام من 49 سالمه دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش کودکان استثنایی و 22 سال سابقه کار و دارای همسر و دو نوجوان 15 و 13 ساله و امکان گرفتن نمره آیلتس 7 خواهشمند است راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم اقامت کانادا را دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی نماییم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما با توجه به رزومه ای که می فرمایید و شرایط سنی شما روش های کارآفرینی و سرمایه گذاری مناسب شما می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
هستی نصیری
سلام وقت شما بخیر، برای مهاجرت و اقامت اروپا می توان با 52 سال سن اقدام کرد؟ همسر من 4 میلیارد سرمایه دارد و دو فرزند 11 و 18 ساله داریم. روش مهاجرتی ما می تونه از طریق سرمایه گذاری باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان برای شما وجود دارد تا از طریق پروسه های سرمایه گذاری یا تمکن مالی که شرط سن، مدرک زبان و مدرک تحصیلی ندارند مثل خود حمایتی کشور پرتغال، خرید ملک در اروپا و خود حمایتی کشور اتریش و فرانسه اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسن جوانشیر
سلام.خسته نباشید.با احترام.متولد ۱۳۴۷ با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته جغرافیا برنامه ریزی روستایی (کارشناسی دانشگاه فردوسی و ارشد دانشگاه آزاد) هستم.متاهل با سه فرزند (دو پسر ۲۸ و ۲۶ و یک دختر نه ساله ) هستم که فقط دخترم و همسرم با من زندگی می کند و دو پسرم زندگی مستقل دارند .کارمند رسمی دولت با ۳۲ سال خدمت و در شرف بازنشستگی هستم .اینک دانشجوی ترم آخر دومین مدرک ارشد پیام نور (MBA ) می باشم .قصد مهاجرت به آلمان برای کار جهت خود و همسرم (دارای لیسانس ادبیات فارسی ) و امکان تحصیل دخترم را دارم .چکار میتوانم بکنم و چطوری تقاضایم را مطرح و از کجا پیگیری کنم ؟ زبان آلمانی هیچکاممون نمیونیم باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از ویزاهای کاری آلمان ویزای جستجوی کار می باشد ولی افرادی می توانند اقدام کنند که زیر 40 سال باشند. ولی میتوان از روشهای دیگری نظیر دوره زبان برای شما اقدام کرد. ولی با توجه به اینکه کشور آلمان زمان صدور ویزا در مورد سن سخت گیری می کند، پیشنهاد ما به شما عزیز این است که برای کشورهای دیگر مانند اتریش اقدام کرد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت دریافت نمایید. سپاس
فرودی
با سلام و خسته نباشید من ۳۲ ساله هستم مجرد و دارای لیسانس فیزیک ایا میتوانم برای ادامه تحصیل و نه فقط در این رشته که ذکر کردم در دیگر رشته ها درخواست دهم و ایا درصورت پذیرش در حین تحصیل اجازه کار دارم ؟و چه کشوری با این شرایط که عرض نمودم میتوانم درخواست دهم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در صورتی که تمایل به تحصل در مقطع فوق لیسانس داشته باشید باید در رشته ای که با تحصیل یا کار شما مرتبط باشد تحصیل نمایید و کشورهای اروپایی همچون اتریش، هلند، سوئد، دانمارک و فنلاند گزینه های مطلوبی برای شما به حساب می آیند. شما در تمام این کشورها اجازه کار نیمه وقت دارید ولی برای ورود باید هزینه های تحصیل و زندگی خود را داشته باشید.
Hosain kazemi
درود بر شما. متولد 1370 و دارای مدرک لیسانس در روانشناسی هستم. ازدواج کرده ام و خانم من هم لیسانسه . یک دختر شش ماهه داریم. زبان من هم در حد متوسطه. می خواهم به یکی از کشور های اتحادیه اروپا که شرایط خوب زندگی داشته باشه، سفر کنم در حال حاضر دنبال راهی برای پیدا کردن کشور مقصد و شرایط بهتر اخذ اقامت هستم. ممکنه رهنمایی ام کنید؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما شرایط سنی خوبی برای مهاجرت دارید اما باید موارد مهم دیگری همچون سطح زبان و شرایط سرمایه شما با دقت بیشتری بررسی شود. با توجه به رشته تحصیلی شما امکان مهاجرت تحصیلی را خواهید داشت. به طور کلی هم می توانید از محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت استفاده نموده و تمام شرایط مهاجرتی را بررسی نمایید و هم اینکه ابتدا مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین موسسه دریافت کنید و پس از آن از مشاوره تخصصی استفاده نمایید که در تصمیم گیری کمک شما باشند.