تحصیل در اوکراین

22 شهریور 1400 بدون نظر

مهاجرت به اوکراین

تحصیل در کشور اوکراین چگونه می باشد، مزایای تحصیل در کشور اوکراین و هزینه های تحصیل در کشور اوکراین چقدر می باشد؟ تمامی این سوالات نکاتی هستند که مهاجران به کشور اوکراین دوست دارند درباره آن بدانند پس ما در این مقاله به تمامی نکات درباره تحصیل در کشور اوکراین در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا نیز می پردازیم و همچنین در این مقاله هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی کشور اوکراین را در مقایسه با سایر کشورها بررسی می کنیم. حتی سعی می ‌کنیم در این مقاله به جزئیات کار بعد از تحصیل در کشور اوکراین نیز پرداخته شود. شما دانشجو و دوستان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور اوکراین و یا سایر کشورها با موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در این خصوص صحبت کنید و مشاوره داشته باشید.

مواردی که می خواهیم در این مقاله به صورت جامع به آنها بپردازیم: 

تماس با ما

 

 

مزایای تحصیل در اوکراین 2021

اوکراین از شرق با کشور روسیه و در شمال با بلاروس همسایه می باشد. پایتخت کشور اوکراین شهر کی‌یف و زبان رسمی مردم این کشور اوکراینی می باشد ولی در این کشور زبان روسی بسیار کاربرد دارد. جالب است بدانید اوکراین بعد از روسیه دارای قویترین و بزرگترین ارتش در کل اتحادیه اروپا می باشد. از مزایای تحصیل در اوکراین 2021 هزینه های تحصیل و هزینه‌ های زندگی پایین برای مهاجرین به این کشور بسیار جذاب می باشد. بیشتر دانشجویان تحصیل در کشور اوکراین با هدف اینکه در رشته ‌های پزشکی و پیراپزشکی بتوانند اقدام کنند به این کشور مهاجرت می کنند. اما لازم به ذکر می باشد که سطح کیفیت زندگی و سطح تحصیل در کشور اوکراین و سایر کشورهای اروپایی جای بحث دارد. دانشگاه های کشور اوکراین نسبت به سایر دانشگاه ‌های کشورهای اروپایی رنک بالایی ندارد. سطح تدریس در کشور اوکراین با کشور روسیه بسیار نزدیک به هم می باشد. دانش ‌آموزان و دانشجویان بین المللی در کشور اوکراین برای تحصیل خود باید هزینه شهریه دانشگاه و یا مدرسه را پرداخت کنند. بیشترین افرادی که در کشور اوکراین زندگی می ‌کنند از نژادهای، بلاروس، روس٬ لهستانی و تا حدودی رمانیآن می‌ باشند.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

 

 

تحصیل در اوکراین در مدارس

تحصیل در مدارس اوکراین از سن ۶ سالگی آغاز می ‌شود و از این سن می توان برای مدرسه اقدام کرد. مدارس اوکراین دارای سه سطح آموزشی می باشد. سطح اول برای مدارس ابتدایی می باشد که شامل نمرات ۱ تا ۴ است. این دوره به مدت ۴ سال می باشد. سطح دوم شامل مدارس راهنمایی می باشد که نمرات ۵ تا ۹ را شامل می شود و حدود ۵ سال می باشد و سطح آخر دوره متوسطه می باشد. دوره متوسطه حدود ۲ سال تحصیل می باشد. اعتبار بخشی در آموزش شامل دانشگاه می شود که با نمرات ۱۰ تا ۱۲ سنجیده و مورد قبول واقع می شود. در مدارس کشور اوکراین زبان اوکراینی ادبیات و اوکراین و حتی تاریخ کشور اوکراین را کامل برای دانش آموزان باز می کند. همچنین علاوه بر دانش کشور اوکراین دروس هندسه، فیزیک، زیست، شیمی و موسیقی را تدریس می کنند. دانش آموزان کشور اوکراین در مدارس دولتی و ملی این کشور تحصیل می کنند و دانش آموزان بین المللی در مدارس فوق‌ العاده شبانه روزی به ادامه تحصیل می پردازد که این مدارس دارای خدمات و امکانات عالی می باشد.

 

 

 

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

تحصیل در اوکراین در اکثر دانشگاه‌ های این کشور به زبان اوکراینی و یا روسی می باشد. بنابراین تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی به زبان اوکراینی می باشد. برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور اوکراین دانشجو باید حداقل امتیاز ۴ را از پنج بیاورد تا بتواند در دانشگاه ‌های دولتی این کشور تحصیل نماید.

بنابراین برای دانشجویان بین المللی در کشور اوکراین یک دوره پایه گذاشته می شود که در این دوره زبان اوکراینی و یا زبان روسی را به آنها آموزش می دهند. در کنار همه اینها زبان انگلیسی هم در دانشگاه ها تدریس می شود و تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد. اگر دانشجویان بین المللی بخواهند در دانشگاه های خصوصی کشور اوکراین تحصیل کنند نیازی به گذراندن زبان اوکراینی ندارند و با زبان انگلیسی می ‌توانند وارد دانشگاه های خصوصی این کشور شوند. دوره کارشناسی در کشور اوکراین حدود ۴ سال می باشد. برای سنین ۱۸ تا ٢٨ سال در مقطع لیسانس و یا کارشناسی می توان برای دانشجویان پذیرش تحصیلی دریافت کرد. مدرک زبان انگلیسی یکی از واجبات برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی می باشد.

 

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

بعد از اخذ مدرک کارشناسی شما می توانید برای مقطع بالاتر یعنی مقطع کارشناسی ارشد در کشور اوکراین اقدام کنید. اکثر دانشجویان بین المللی تمایل دارند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند چون که این مقطع بسیار کوتاه تر و کم هزینه تر می باشد. به همین خاطر می باشد که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پر طرفدار می باشد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اوکراین شامل مدرک زبان و مدرک لیسانس معتبر می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند به سرعت وارد بازار کار شوند و کسب درآمد داشته باشند. درباره کار نیز دولت به دانشجویان کمک می کند تا بتوانند به راحتی در این کشور کسب درآمد داشته باشند و از کارفرمایان در کشور درخواست کرده که دانشجویان را به کار دعوت بکنند. در مقطع کارشناسی ارشد بعد از هر ترم از دانش آموزان بین ۳ الی ۵ آزمون گرفته می شود. اگر دانشجویان در این آزمون قبول شوند به ترم بعد می توانند ورود داشته باشند. دوره کارشناسی ارشد در کشور اوکراین حدود دو الی سه سال می باشد.

 

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری

در مقطع دکترا در کشور اوکراین شرایطی خاصی پابرجا می باشد. شما متقاضی عزیز که قصد تحصیل دکترا در کشور اوکراین را دارید باید بدانید که به مدارک زیر نیاز دارید:

 •  زبان انگلیسی یا اوکراینی یا روسی
 •  مدرک فوق لیسانس
 •  حداقل سه الی چهار مقاله بین المللی و علمی (که حتماً باید با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و رشته تخصصی خود مرتبط باشد)
 • استاد راهنما

لازم به ذکر می باشد شما متقاضی مقطع دکترا باید سطح زبان بسیار خوبی داشته باشید تا بتوانید با استاد راهنما مکاتبه کنید و از ایشان در رابطه با اخذ پذیرش کمک و یاری داشته باشید.

در انتها دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان انگلیسی یا آلمانی یا اوکراینی و یا روسی ارائه دهند و بتوانند از پایان نامه خود دفاع کنند تا بتوانند مدرک دکترای خود را اخذ کنند.

مقطع دکترا در کشور اوکراین حدود ۳ الی ۴ سال طول می کشد.

 

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین

برای اخذ پذیرش لیسانس از دانشگاه های کشور اوکراین نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی مهم می باشد و مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در این کشور دارند باید نمرات درس های زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی دوران همچنین معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد که باید نمره بالای ۱۶ را داشته باشد و اگر متقاضی شرایط فوق را نداشته باشد باید در دوره های پادفک نیز شرکت کند. پادفک برای دانشجویانی می باشد که قصد تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی برای دوره های دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و یا پرستاری در اوکراین را دارند. برای پذیرش در دانشگاه های کشور اوکراین مدارک زیر مورد نیاز می باشد.

در مقطع لیسانس

مدرک تحصیلی ۱۲ ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی

ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

مدرک زبان

ارائه مدارک شناسایی مثل پاسپورت و کارت ملی و شناسنامه

ترجمه تک تک مدارک تحصیلی به زبان روسی و یا انگلیسی

 

در مقطع فوق لیسانس

مدرک لیسانس

مدرک زبان

ترجمه تمامی مدارک تحصیلی

ارائه مدارک شناسایی مثل پاسپورت و کارت ملی و شناسنامه

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمائید و از کارشناسان ما سوالات خود را بپرسید.

 

 

تحصیل در اوکراین به همراه بورس تحصیلی

اوکراین به دلیل هزینه های زندگی و تحصیل پایین مورد علاقه بسیاری از دانشجویان می باشد به همین دلیل بورسیه از کشور اوکراین به شرایط و عواملی بستگی دارد. بورس تحصیلی کمک مالی می باشد که به دانشجو پرداخت می شود تا بتواند تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود و یا نیمی از هزینه های خود را بپوشاند. دولت کشور اوکراین به افراد نخبه و یا اشخاصی که دروس خود را با نمره های بسیار بالا پاس کردند بورسیه می دهد. ما به شما پیشنهاد می کنیم بعد از اینکه شما وارد کشور اوکراین شدید و سال اول را تحصیل کردید با داشتن نمرات بالا می توانید برای بورس شدن هم اقدام کنید. با توجه به شرایط اخیر می توان گفت در حال حاظر هیچ گونه بورسیه تحصیلی برای ایرانیان در کشور اوکراین وجود ندارد.

 

 

زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین

زبان تدریس در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی به سه زبان انگلیسی اوکراینی و یا روسی آزاد می باشد یعنی دانشجویان می توانند به یکی از این سه زبان در کشور اوکراین تحصیل کنند. اکثر دانشگاه ها در کشور اوکراین یک دوره مقدماتی برای دانشجویان بین المللی که در آن زبان اوکراینی تدریس می شود را برگزار می کنند. در دوره کارشناسی در کشور اوکراین متقاضی باید در حد آیلتس ۶ مدرک زبان داشته باشد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز آیلتس ۶ و نیم و در مقطع دکترا آیلتس در سطح آیلتس ۷ ارائه دهند.

 

 

 

تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

مهمترین قسمت در اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و یا هر کشوری جمع آوری مدارک و ارائه صحیح آن ها به اداره مهاجرت می باشد. اگر در ارائه مدارک کم و کاستی به وجود بیاید امکان ردی پذیرش و یا حتی ویزای تحصیلی می باشد. اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کشور اوکراین از مهمترین مدارک می باشد. پس در نتیجه متقاضی عزیز باید در ابتدا مدارک خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اوکراین آماده کند پذیرش خود را از دانشگاه اخذ کند و بعد برای اخذ ویزای تحصیلی خود از کشور اوکراین مدارک زیر را ارایه دهد.

 

ارائه مدارک شناسایی معتبر مثل شناسنامه و یا کارت ملی

ارائه پاسپورت

پنج قطعه عکس ۳ در ۴

ارائه تمکن مالی و گردش مالی در کشور مبدا

ارائه نامه پذیرش از کشور اوکراین و رسید پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر

ارائه مدرک عدم سو پیشینه

ارائه تمامی مدارک تحصیلی ترجمه شده دانشجو

 

لازم به ذکر می باشد که شما متقاضی عزیز برای اخذ وقت سفارت باید حتماً به نوبت دهی در سایت کشور مراجعه فرمایید و تایم مورد نظر خود را دریافت کنید و بعد از ورود به سفارت این کشور و ارائه مدارک حتماً برگه وقت دهی خود را نیز همراه داشته باشید.

 

مهاجرت به اوکراین🔺مهاجرت به اوکراین🔺

 

هزینه تحصیل در اوکراین

شما متقاضی عزیز برای تحصیل در کشور اوکراین نیاز به داشتن هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل دارید. در ادامه این مقاله شما را با انواع هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید. کشور اوکراین از نظر هزینه زندگی کشوری مرقوم به صرفه برای دانشجویان می باشد هزینه زندگی در این کشور برای یک ماه زندگی برای دانشجویان حدود ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد. برای یک سال زندگی دانشجویی شما دانشجوی عزیز نیاز به ١٢٠٠ تا ١۵٠٠ دلار کانادا در سال دارید. برای تحصیل در کشور اوکراین برای رشته‌های مهندسی علوم و رشته های مدیریتی شهریه یک سال تحصیل شما متقاضی عزیز در این کشور حدود ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار می باشد. شهریه دانشجویان در اوکراین برای یک سال در مقطع و رشته پزشکی حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار می باشد. همانطور که می دانید کشور اوکراین کشوری با هزینه زندگی و هزینه تحصیل پایین می باشد و همانطور که از قبل هم در همین مقاله گفته شده بود این کشور از نظر رنگ دانشگاه و همچنین از نظر زندگی نسبت به کشورهای اروپایی بسیار سطح پایین می باشد.

شرایط زندگی در اوکراین🔺شرایط زندگی در اوکراین🔺

 

دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران

همانطور که در قبل هم اشاره شد تمامی دانشگاه های کشور اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد.

در زیر به دانشگاه های مورد تایید کشور اوکراین نیز اشاره شده است:

 • Karazin Kharkiv National University
 • Kharkiv National University of Radio Electronics
 • Kharkiv State Technical University of Construction and Architecture.
 • Kyiv National University of Construction and Architecture
 • National Academy of Sciences of Ukraine
 • National Aerospace University (Kharkiv Aviation Institute)
 • National Aviation University
 • National Technical University 'Kharkiv Polytechnical Institute'
 • National Technical University of Ukraine (Kiev Polytechnical Institute), Ukraine
 • National University of Life Science & Environmental Studies (National Agricultural University)
  Taras Schevchenko University of Kiev

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اوکراین هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل در اوکراین

✅آیا برای ورود به دانشگاه های پزشکی کشور اوکراین سن مهم می باشد؟

بله٬ نهایتا ۲ سال بعد از اخذ دیپلم برای دانشگاه های پزشکی این کشور اقدام می شود.

✅آیا با تحصیل به پاسپورت این کشور می توان رسید؟

خیر شما بعد از ۵ سال کار کردن و مالیات پرداخت کردن به پاسپورت این کشور می رسید.

✅آیا دانشجو در کشور اوکراین اجازه کار دارد؟

بله٬ دانشجویان حدود ۲۵ الی ۳۰ ساعت در هفته را در کشور اوکراین اجازه کار دارند.

✅آیا با زبان انگلیسی در کشور اوکراین می توان تحصیل کرد؟

بله٬ زبان اوکراینی را در دانشگاه به شما متقاضیان عزیز تدریس می کنند.

 

 

_____________سخن پایانی درباره تحصیل در اوکراین __________

در این مقاله سعی کردیم به جزئیات کامل و دقیق درباره تحصیل در کشور اوکراین بپردازیم. ما فهمیدیم که تحصیل در کشور اوکراین برای دانشجویان بین ‌المللی در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا با داشتن نمره زبان خوب امکان پذیر می باشد. همچنین لازم به ذکر می باشد که در کشور اوکراین دانشجویان بین المللی حدود ۲۵ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دارند. کشور اوکراین از لحاظ هزینه های تحصیل و زندگی در کشوری کم هزینه می باشد ولی از نظر رنگ دانشگاه و سطح زندگی سطح پایینی را دارد. کشور اوکراین نسبت به کشورهای اروپایی از لحاظ سطح کیفیت زندگی در رده پایین تری قرار دارد. این کشور در رشته های پزشکی به دلیل هزینه‌ های کم تحصیلی مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. بیشتر دانشجویان کشور اوکراین را به عنوان سکوی پرتاب انتخاب می کنند تا بتوانند به کشورهای اروپایی راه پیدا کنند. در این مقاله تمامی اطلاعات درباره چگونگی اخذ پذیرش و همچنین چگونگی اخذ ویزا را توضیح داده ایم و می توانید با مطالعه این مقاله برای پذیرش تحصیلی و یا ویزای تحصیلی کشور اوکراین اقدام نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش