تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

بدون نظر

از دیر باز ایتالیا به عنوان یک کشور با گذشته تاریخی و معماری زیبا همچنین فرهنگی غنی و نزدیک به فرهنگ ایرانی همواره مورد علاقه و درخواست مردم ایران بوده است. در این مقاله در تلاشیم تا تمامی مراحل تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان را در تمامی مقاطع تحصیلی مورد بحث و بررسی قرار دهیم. گرفتن پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان از موارد مهمی برای داوطلبان این مقصد است. لذا بر آن شدیم تا ببینیم شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان چطور ممکن است؟ یکی از نکات مهمی که برای دانشجویان می تواند بسیار حائز اهمیت باشد هزینه پایین تحصیل در این کشور است که در ادامه بحث بدآن خواهیم پرداخت، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. چنانچه هر گونه سوال یا راهنمایی در نظرتان هست مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE آماده پاسخ گویی به شما عزیزان خواهند بود. تمامی اطلاعات و مطالب این مقاله توسط کارشناسان ارشد و با مشاوره وکلای محلی ایتالیا به تحریر در آمده است.

تماس با ماتحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

مراحل تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

اصولا برای تحصیل بدون مدرک زبان می بایست دارای دانش اولیه یا پیشرفته زبان کشور مقصد یا انگلیسی باشید. افرادی که در سطوح ابتدایی زبان کشور مقصد یا انگلیسی هستند می بایست از طریق دوره های زبان، به تقویت این مورد بپردازند. در برخی دانشگاه ها پذیرش مشروط به این افراد تعلق می گیرد. به این صورت که اپلای فرد با رسیدن به سطح مورد نظر در دوره های زبان نهایی خواهد شد. افرادی که دارای سطح زبان نسبتا خوب تا پیشرفته هستند اما مدرک زبان ندارند موضوع برایشان متفاوت است. البته افرادی که دوره تحصیلی پیشین خود را به زبان انگلیسی گذرانده و مدرک انگلیسی زبان دارند نیازی به ارائه مدرک زبانی ندارند. مراحل تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان برای این دسته از افراد در ذیل لیست گردیده:

 • انتخاب رشته و دانشگاه: در میان بهترین دانشگاه های کشور مقصد جستجو کنید و با تحقیق در سایت دانشگاه، مواردی که نیاز به مدرک زبان ندارند را شناسایی کرده و بهترین ها را برگزینید.
 • آزمون آنلاین یا مصاحبه تصویری: در بعضی از موارد منتخب نیاز به شرکت در آزمون یا مصاحبه تصویری خواهید داشت. نشان دادن انگیزه برای تحصیل در ایتالیا بدون آیلتس در مصاحبه ها امری اساسی خواهد بود. در نتیجه اگر قصد ندارید مدرک زبان مورد نیاز در شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را ارائه دهید، مصاحبه ها راهی برای جبران این امر هستند.
 • اقدام برای ویزای تحصیلی: در صورت داشتن نامه پذیرش دانشگاه و موفقیت در مصاحبه، ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان صادر خواهد شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در مدارس و کالج ها

شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در مدارس و کالج های مختلف به سه دسته پیش از دبستانی، دوره های دبستان (ابتدایی)، دوره متوسطه اول و دوم تقسیم شده اند. به طور معمول دوره های پیش از دبستان اختیاریست و مختص بچه های 3 الی 6 سال است و بچه ها قادر خواهند بود 3 سال در این دوره تحصیل نمایند. دوره ابتدایی که یکی از دوره های اجباری تحصیلی در ایتالیاست دانش آموزان به مدت 5 سال یعنی از سن 6 الی 11 سالگی به تحصیل می پردازند در این سنین دانش آموزان بین المللی نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند و اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان صورت می پذیرد. با اتمام دوره ابتدایی دوره متوسطه اول شروع شده و دانش آموزان تا 14 سالگی به مدت 3 سال تحصیل می کنند. پس از کسب نمره قبولی در تمامی دروس و پاس کردن درس ها وارد مرحله متوسطه دوم خواهند شد که بسته به طول دوره بین 3 الی 5 سال می باشد و بچه های 14 تا 17 الی 19 ساله در این دوره تحصیل می کنند. شهریه تحصیل در مدارس برای افرادی که شهروندی ایتالیا را دارند رایگان می باشد ولیکن شهریه تحصیل برای دانش آموزان بین المللی بسته به کیفیت و نوع مدرسه بین 6000 الی 13000 یورو سالیانه تخمین زده شده است. شایان ذکر است اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس بین المللی نیازمند دادن برخی از تست ها و آزمون ها و دریافت تایید تحصیلی می باشد. می توان نتیجه گرفت تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان در مدارس آن در صورت داشتن شهروندی ایتالیا امکانپذیر می باشد. در ادامه شهریه برخی از مدارس ایتالیا برای شما عزیزان ارائه خواهد شد:

مدارس بین المللی

میانگین شهریه سالانه (یورویی)

مدرسه مونزا

6,798

مدرسه ایتالیا رم

7,025

مدرسه اروپایی وارسه

8,000

مدرسه دلددا

8,050

مدرسه مودنا

8,980

Acorn house international school

9,040

مدرسه Castelli

9,750

مدرسه اندرسن

7,800 الی 11,400

مدرسه هسته ای

12,500

 

بهترین دانشگاه های ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: بهترین دانشگاه های ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب بهترین دانشگاه های ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی برای متقاضیان تحصیل در این کشور تاریخی محیا می باشد. در صورتی که متقاضی تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی هستید می بایست تمامی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات، فرم های تکمیل شده نقل و انتقالات دانشجو را به وزارت علوم و فناوری کشور ایتالیا ارسال نمایید و بدون نیاز به شرکت در آزمون های ورودی، تحصیل خود را در دوره لیسانس آغاز کنید. البته روش دیگری نیز برای ادامه تحصیل دوره کارشناسی در ایتالیا وجود دارد که مراحل ابتدایی آن در ایران صورت می پذیرد. بدین صورت که هر ساله سفارت کشور ایتالیا کلاس های زبان ایتالیایی (سه ترمه) برای متقاضیان برگزار می نماید که هر ترم شامل 33 جلسه دو ساعته می باشد. کتاب مختص به هر ترم Espresso می باشد که جمعا سه کتاب در طول این سه ترم تدریس می شود. پس از پایان ترم دوم چنانچه متقاضی در آزمون امتیاز بالا نمره 90 یا امتیاز A را کسب نموده باشد به سفارت این کشور معرفی خواهد شد در این صورت قادر خواهد بود جهت اخذ پذیرش تحصیلی و کسب ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان اقدام کنند. شایان ذکر است ادامه تحصیل دوره کارشناسی به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی میسر می باشد و یکی از نکات مثبت شرایط تحصیلی برای متقاضیان دوره کارشناسی امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان می باشد بدین صورت که متقاضی در صورت داشتن مهارت زبان در حد درک مطلب و مکالمه می تواند برای اخذ پذیرش اقدام نماید و نیازی به ارائه مدرک ایلتس ندارد. در دوره 4 ساله لیسانس در ایتالیا دانشجو 10 ساعت در هفته اجازه کار خواهد داشت که می تواند حقوقی بین 8 الی 10 یورو در ساعت  را بدست آورد. یکی از مهمترین نکات که متقاضیان می بایست در نظر بگیرند گپ سنی (فاصله سنی بین دوره های تحصیلی) نباید بیشتر از 4 الی 5 سال باشد زیرا در اخذ ویزا و پذیرش با مشکل و رد درخواست مواجه خواهند شد.

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

از شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد ارائه تمامی مدارک سال های قبل از جمله مدرک دیپلم، کارشناسی و ارائه مدرک دال بر تسلط دانشجو به زبان ایتالیایی یا انگلیسی می باشد. چنانچه فرد مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های ایتالیا و یا دیگر دانشگاه های انگلیسی زبان دریافت کرده باشد طبیعتا نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته و اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا میسر خواهد شد. در غیر اینصورت ارائه مدرک انگلیسی ایلتس 6.5 ضروری می باشد. در بعضی از دانشگاه ها و رشته ها نیاز به ارائه توصیه نامه از اساتید دوره قبل و همچنین انگیزه نامه نیز می باشد. دوره های ارشد یک الی 2 سال به طول می انجامند. در طول دوران تحصیل اجازه کار 20 ساعت در طول هفته را خواهند داشت و درآمدی حدود 8 الی 10 یورو در ساعت کسب خواهند نمود. این کشور در بر دارنده دانشگاه هایی با اعتبار بالا که انواع رشته ها را به دانشجویان بین المللی سرتاسر جهان ارائه می نمایند. هزینه های هر دانشگاه با توجه به نوع زبانی که تدریس می کنند و همچنین نوع رشته و دانشگاه کاملا متفاوت می باشد. معمولا تحصیل به زبان ایتالیایی شهریه بسیار پایین تری (حدود 1000 یورو در سال) نسبت به تحصیل به زبان انگلیسی (میانگین بین 7000 الی 25000 یورو سالیانه) دارد.

اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع دکتری

همانطور که در متن مقاله اشاره شد امکان تحصیل در تمامی مقاطع در کشور ایتالیا وجود دارد از دیگر دوره های مهم تحصیلی اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان در مقطع دکتری است. این دوره شرایط خاص خود را می طلبد و نیاز به ارائه مدرک زبان ایلتس 7، ارائه مقالات ISI و مدارک تحصیلی سال های قبل (دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد) و داشتن سوپروایزر می باشد. نکته مهم قابل برداشت این است که اخذ پذیرش و تحصیل دکتری در ایتالیا بدون مدرک زبان بواسطه مصاحبه با سوپروایزر عملی است. علاوه بر مدارک ذکر شده ارائه توصیه نامه از اساتید دوره های قبل تحصیلی دانشجو، انگیزه نامه و همچنین روزمه های تحقیقات علمی و قوی مورد نیاز می باشد. در دوره دکترا متقاضیان امکان بهره مندی از تحصیل رایگان و همچنین استفاده از انواع بورس را دارا هستند که می تواند کمک هزینه مناسبی برای هزینه های زندگیشان نیز باشد. در ادامه ذکر این نکته ضروریست که ممکن است برای اخذ پذیرش در این دوره از متقاضی درخواست کار تحقیقاتی نیز شود بنابراین بهتر است تمام جوانب را در نظر داشته باشید و برای اطلاع دقیق از شرایط و موارد مورد نیاز به وب سایت رسمی دانشگاه انتخابی و رشته مورد نظرتان رجوع نمایید. طول دوره تحصیلی این دوره بین 3 الی 5 سال می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا

یکی از بیشترین مسائل بین داوطلبان اقامت تحصیلی، تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان است. اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی در کشور زیبای ایتالیا را دارید داشتن و ارائه کردن مدرک زبان متناسب با دوره تحصیلی یکی از موارد تعیین کنند برای قبولی درخواست ویزای شما خواهد بود. بنابراین چنانچه قادر به کسب پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شدید ارائه مدرک زبان در سفارت برای دریافت ویزا ضروری می باشد. کلمه آیلتس به معنی سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی می باشد که توانایی متقاضی را در صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن به زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. کلیه دورس در دانشگاه ها به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود و در صورتی که قصد ادامه تحصیل به زبان ایتالیایی را دارید ارائه مدرک زبان ایتالیایی لازم است. سطوح زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا را در ذیل جمع آوری گردیدند.

دوره

مدرک زبان انگلیسی ایلتس

مدرک زبان ایتالیای

دوره کارشناسی

6

B1

دوره کارشناسی ارشد

6 یا 6.5

B2

دوره دکترا

7

C1

لیست دانشگاه های ایتالیا بدون نیاز به مدرک زبان

شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در دانشگاه ها و رشته های مختلف متفاوت می باشد. 61 مورد از دانشگاه های دولتی و 30 مورد از دانشگاه های خصوصی در ایتالیا برای داوطلبان تحصیل وجود دارد که اخذ پذیرش بدون ارائه مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی را ممکن و محیا می سازند. در ادامه لیست دانشگاه های ایتالیا بدون نیاز به مدرک زبان را برای شما عزیزان ذکر خواهیم نمود.

 

لیست دانشگاه های ایتالیا بدون نیاز به مدرک زبان

دانشگاه Verona

دانشگاه Padua

دانشگاه Sapienza رم

دانشگاه Pisa

دانشگاه John Cabot

دانشگاه Florence

دانشگاه Trento

دانشگاه Milan

دانشگاه Naples Federico II

دانشگاه Bologna

تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان

تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان یکی از شایعترین مباحثی است که دانشجویان بین المللی همواره به دنبال آن بوده اند. در صورتی که مسلط به زبان ایتالیایی باشید و همچنین با ارائه رزومه قوی علمی و تحصیلی می توانید در برخی دانشگاه ها تحصیل رایگان در ایتالیا را تجربه نمایید. دانشگاه های مختلف ایتالیا بورس های فراوانی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند که دربردارنده مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بوده و امکان تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان را برای متقاضیان فراهم می آورد. دانشجویان بین المللی با کسب این جوایز قادرند مدرک فوق لیسانس رایگان را در دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه بوکونی و دانشگاه پادووا دریافت کنند. برخی از اقداماتی که می توان به تحصیل رایگان در ایتالیا دست یافت عبارتند از:

 • افزایش و توسعه مهارت ها و نمونه کارها
 • ثبت نام و کسب پذیرش از دانشگاه های مقرون به صرفه در ایتالیا
 • درخواست بورسیه و یا کمک هزینه خود را از قبل آماده کنید
 • برای انواع بورسیه تحصیلی در دانشگاه برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان اقدام نمایید
 • می توانید از بورسیه های ارائه شده توسط کشور خود نیز استفاده کنید
 • برای بورسیه های خارجی در ایتالیا نیز می توانید اقدام نمایید
 • با انجام کار پاره وقت می توانید تا حد زیادی هزینه تحصیل در ایتالیا را برای خود را کاهش دهید یا به صفر برسانید

 

بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان

با توجه به اطلاعات بدست آمده از بخش تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان می توان دریافت یکی از مهمترین مسیرهای رسیدن به تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان به بصورت رایگان کسب بورس تحصیلی است. در این قسمت بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان را شرح خواهیم داد. یکی از مهمترین ملاک های کسب بورسیه های تحصیلی ایتالیا ارائه رزومه قوی می باشد و در همه دوره های دانشگاهی امکانپذیر است. انواع بورس ها براساس دوره های تحصیل، معدل، رشته تحصیلی، مقالات با اعتبار علمی موجود است که هر کدام شرایط خاص خود را داراست که از طرف دولت ایتالیا و دانشگاه ها به دانشجویان اعطا می شود. جدولی که مشاهده می کنید شامل بورسیه ها می باشد.

بورسیه

توضیحات

بورس دانشگاه پایا

دانشجوی خارجی با ارائه رزومه قوی، معدل و نمرات بالا مقالات معتبر علمی و تحقیقاتی قادر به اخذ کمک هشت هزار یورویی خواهد بود.

بورس دانشگاه ITN

با ارائه رزومه علمی و تحقیقاتی و انواع مقالات پژوهشی بورسیه و کمک هزینه به مبلغ 3000 الی 4000 دلار به داوطلبان خارجی اعطا خواهد شد

بورس تحصیلی DSU

بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان، بورسیه مخصوص دانشجویانیست که اوضاع مالی ضعیفی دارند و برای کسب این بورسیه 300 الی 400 یورویی دانشجو می بایست اثبات کند که درآمد خانواده وی کمتر از 10000 یورو در سال می باشد. نکته مهم اینکه دانشجویان ایتالیایی و دانشجویانی که شهروندی ایتالیا را دارند شانس بالاتری در کسب این نوع بورس خواهند داشت

بورس دانشگاه PIEDMONT

مختص به دانشجویان دکترای رشته های سلولی (رشته NAMPT) می باشد

بورس دانشگاه GRAN SASSO

این بورسیه به متقاضیان تحصیل در دوره دکترا که در زمینه های مختلف از جمله رشته ریاضی، رشته علوم اجتماعی، رشته علوم طبیعی، اقتصاد و رشته علوم کامپیوتر مشغول به تحصیل هستند و هر دانشجو فقط یک بار اجازه در یافت این بورسیه را خواهد داشت.

بورسیه دولت ایتالیا

دانشجویان دوره ارشد و دکترا برای این بورس می توانند اقدام نمایند. رشته موسیقی و انواع رشته هنر در دوره فوق لیسانس و رشته زبان ایتالیایی و زمینه های دیگری از جمله تاریخ و فرهنگ ایتالیا در دوره دکتری قادرند این بورس را دریافت نمایند

 

ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان

پس از مرحله دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تقاضا مرحله اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان شروع خواهد شد. می توان اذعان نمود شما زمانی موفق به تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان می شوید که ویزای تحصیلی را دریافت کرده باشید. بدین منظور می بایست تمامی مدارک لازمه و چگونگی چیدن این مدارک را با دقت مدنظر داشته باشید. در این زمینه توصیه می کنیم از وکلای باتجربه در این امر راهنمایی گرفته تا این مسیر را راحتتر و با موفقیت بتوانید پشت سر گذارید. اما برای دانشگاه هایی که نیاز به مصاحبه تصویری دارند، می توان شانس اخذ نامه پذیرش و در نهایت درخواست روادید تحصیلی داد. در ادامه برخی از موارد و شرایط مورد نیاز کسب ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان در زیر ذکر خواهد شد:

 • ارائه توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی
 • ارائه کردن کلیه مدارک تحصیلی (اصل مدارک همراه با ترجمه رسمی)
 • ارائه مدارک زبان ایتالیایی و یا زبان انگلیسی مربوط به دوره تحصیلی انتخابی
 • ارائه نمودن انگیزه نامه
 • تهیه و ارائه بیمه دانشجویی
 • ارائه اجاره نامه یا پرینت رزرو اتاق یا خوابگاه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه تمامی مدارک هویتی ترجمه شده به زبان ایتالیای یا انگلیسی
 • پاسپورت (اعتبار حداقل 6 ماه)
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواستی ویزای تحصیلی و ارائه آن

با توجه به اطلاعات حاصله می تواند نتیجه گرفت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نخواهد بود.

سوالات متداول

✔️ شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان به چه صورت می باشد؟

تحصیل در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود بنابراین تسلط به یکی از این دو زبان ضروریست امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر می باشد.

✔️ آیا تحصیل رایگان در ایتالیا بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

تحصیل رایگان در ایتالیا با کسب بورسیه هایی که دولت ایتالیا و دانشگاه ها برای دانشجویان در نظر گرفته است امکانپذیر می باشد.

✔️ چه مدرک زبانی برای کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا مورد نیاز است؟

آیلتس برای دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ترتیب 6، 6 الی 6.5، 7. در صورتی که قصد تحصیل به زبان ایتالیایی دارید کارشناسی B1، کارشناسی ارشد B2 مورد نیاز می باشد

✔️ آیا می توان به بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان دست یافت؟

بله، هرچند اکثر بورسیه ها مربوط به ارائه رزومه قوی از سوی دانشجو می باشد ولیکن بورسیه هایی مختص دانشجویان با وضعیت مالی ضعیف هست که در متن مقاله شرح داده شد.

 

سخن پایانی

در مقاله علمی تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان به موارد زیادی پرداختیم که مورد درخواست بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور بوده است. معلوماتی در حیطه بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان، تحصیل در مقاطع مختلف و چگونگی دریافت ویزا و در کل شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان برای شما عزیزان ارائه شد. از اطلاعات بدست آمده از مقاله می توان نتیجه گرفت داشتن دانش زبان انگلیسی یا ایتالیایی برای کسب پذیرش در بیشتر دانشگاه ها و همچنین دست یافتن به ویزا و بورسیه ها لازم و ضروریست. زیرا افسر سفارت نمی تواند مهر تایید بر ویزایی بزند که شخص قصد تحصیل به زبان دیگر دارد ولی مدرک و دانش زبانی را که می خواهد با آن تحصیل کند را نداشته باشد. پس یکی از ابتدایی ترین و مهمترین عامل برای مهاجرت چه تحصیلی و چه کاری یا هر نوع دیگر داشتن دانش زبان می باشد تا بتوانید به راحتی به تحصیل و برقرای ارتباط با مردم بپردازید. این مقاله خلاصه ای ازاطلاعات مفید در زمینه تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان را در اختیار شما عزیزان قرار داد. در صورتیکه تمایل دارید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید مشاورین مجرب موسسه مشاوره ای MIE آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود.

 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان