مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

28 آذر 1401 9 نظر

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، هزینه سرمایه گذاری در سوئیس و گرفتن اقامت سرمایه گذاری در سوئیس در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری چه شرایطی دارد؟ با چه میزان سرمایه گذاری می توان اقامت سوئیس را به دست آورد؟ چند روش برای اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟ این مقاله جهت پاسخ به سوالات و ابهامات شما عزیزان در خصوص مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری می باشد و از بین روش های چند گانه مهاجرت به سوئیس، ما در این مقاله به روش سرمایه گذاری به صورت تخصصی پرداخته و شرایط اخذ اقامت سوئیس از طریق آن را بررسی خواهیم کرد. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در مهاجرت آماده کمک و خدمات خدمات رسانی به شما عزیزان به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به سوئیس می باشد. جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و اطلاع از جزئیات خدمات ما می توانید با شماره تلفن های این موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

معرفی کشور سوئیس برای زندگی و سرمایه گذاری 

طبق آخرین رده بندی ها از نظر کلی و با در نظر گرفتن تمام موارد، کشور سوئیس برترین کشور دنیا برای زندگی انتخاب شده است و یکی از این علت ها شرایط باز و مناسب کسب و کار و تجارت در این کشور می باشد. به همین علت در این مقاله بر روی سرمایه گذاری در سوئیس و موضوع مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری تمرکز خواهیم کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذرای


سوئیس کشوری در قسمت اروپای غربیست که با کشورهای ایتالیا، آلمان، اتریش، فرانسه و لیختنشتاین هم مرز می باشد. کشور سوئیس از کانتون های مختلفی تشکیل شده است که حکم ایالت را برای این کشور دارند. سوئیس نزدیک به 8.5 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان های رسمی این کشور، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش می باشند. پایتخت سوئیس، شهر برن است؛ اما شهرهای ژنو و زوریخ، قطب های اقتصادی این کشور محسوب می شوند. کشور سوئیس از نظر بی طرفی سیاسی مشهور می باشد و از سال 1815 تاکنون، وارد هیچ جنگی نشده است. این کشور، مقر سازمان های بسیار مهمی نظیر صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است و یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل نیز در این کشور قرار دارد. کشور سوئیس از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد و با سرانه 80000 دلار درآمد برای هر نفر، جزو برترین ها هست. این کشور از دید برخی اشخاص، بهشت روی زمین شناخته می شود.

گرفتن اقامت با سرمایه گذاری در سوئیس

اقامت سرمایه گذاری سوئیس، از سه روش امکان پذیر می باشد. روش های مختلف مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری به صورت زیر می باشند:

 • ویزای سرمایه گذاری سوئیس و اخذ اقامت با 500 هزار فرانک سوئیس

برای این روش، افرادی که خواهان راه اندازی کسب و کار و انجام آن در کشور سوئیس می باشند می توانند با ارائه طرح تجاری خود، آماده سازی مدارک مورد نیاز، ارائه سوابق کاری و تجارتی و سرمایه خود، درخواست اقامت کشور سوئیس را بدهند. در این روش افراد باید کسب و کاری با حداقل مبلغ سرمایه گذاری در سوئیس 500 هزار فرانک سرمایه در این کشور راه اندازی نمایند.

 • اقامت بازنشستگی در سوئیس

این طرح برای افراد بازنشسته و بالای 55 سال می باشد و اشخاصی که بتوانند تمکن مالی قوی و درآمد ماهیانه مناسب جهت زندگی در کشور سوئیس ارائه دهند، می توانند جهت اخذ این روش اقامتی درخواست بدهند. ذکر این نکته لازم است که افراد در صورت دریافت این اقامت، اجازه کار و استخدام نخواهند داشت. فرمول خاصی جهت بررسی میزان تمکن مالی مورد نیاز در کشور سوئیس مشخص شده است و مانند اتریش و فرانسه، رقم ثابت و مشخصی برای اثبات تمکن مالی در نظر گرفته نشده است. در این روش، شخص با توجه به سن و سایر شرایط، تمکن مالی مشخصی را باید ارائه دهد. جهت بررسی دقیق تر این موضوع، پیشنهاد می کنیم که با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید.

 • اقامت از طریق کار شرکت

این روش، پیچیده تر از دو روش اول می باشد و به صورت کاملاً تخصصی توسط تیم موسسه MIE انجام می شود. در این روش با تأسیس شرکت در کشور سوئیس و استخدام شخص در همان شرکت و به اصطلاح دریافت پیشنهاد شغلی (Job offer)، شخص اقامت کاری کشور سوئیس را دریافت می نماید. برخی افراد می توانند با استخدام همسر خود نیز در این شرکت، اقامت کشور سوئیس را برای خانواده به همراه داشته باشند. این روش نیازی به سرمایه گذاری 500 هزار فرانک ندارد و با 100 هزار فرانک سوئیس نیز می توان برای ثبت شرکت اقدام نمود. همچنین متقاضی باید از شرایط مناسب جهت امکان استخدام در شرکت خود نظیر تحصیلات دانشگاهی و سوابق کاری برخوردار باشد.

تمامی این 3 روش اقامت در کشور سوئیس، روش های اقامت موقت و قابل تمدید می باشد و متقاضی جهت دریافت اقامت دائم باید 10 سال در کشور سوئیس زندگی کند تا بتواند درخواست اقامت دائم بدهد.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک می تواند برای اتباع خارجی صورت گیرد. بدین صورت که افراد متقاضی برای خرید ملک در کشور سوئیس باید از طرف دولت اجازه های ویژه ای را دریافت کنند. افراد برای خرید خانه در سوئیس باید طبق دستورات و محل های تعیین شده توسط مقامات رسمی کشور سوئیس عمل کنند. حتی مقامات کشور برای سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک می توانند محدودیت هایی را برای خارجی ها اعمال کنند؛ مثلاً تنها اجازه خرید املاکی را به خارجی ها دهد که قبلاً صاحبان خارجی داشته اند.

در صورتی که شرایط زیر را دارا باشید، شما نیازی به دریافت اجازه خاص برای خرید ملک و یا ترمیم و بازسازی ملک خود را نخواهید داشت:

 • داشتن اجازه اقامت معتبر؛ برای اتباع خارجی داشتن اجازه اقامتی نوع B لازم است.
  • اجازه اقامتی نوع B شامل اجازه اقامت کاری برای اتباع خارجی ست که از طریق دریافت پیشنهاد کاری اعمال می شود.
 • برای ساخت و ساز در زمینی که خریداری کرده اید، باید ظرف 1 سال کار های ساخت و ساز تمام شود.

به طور کلی خرید ملک در کشور سوئیس در چهار مرحله انجام می شود:

 1. پیش پرداخت خود را مدیریت کنید
 2. آنچه که می توانید بخرید را محاسبه کنید
 3. هزینه های مالی خود را حساب کنید
 4. درآمد خود را حساب کنید.

نکته مهمی که برای خرید ملک در کشور سوئیس می توانید در نظر بگیرید این هست که شما می توانید با پرداخت 20 درصد از هزینه های کلی ملک، صاحب ملک شوید و الباقی را به صورت اقساط پرداخت کنید. از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه، عدم امکان اخذ اقامت سوئیس از طریق خرید ملک در این کشور است. در صورت نیاز می توانید با مراجعه به لینک زیر، اطلاعات خود را در سطح یک مشاور متخصص مهاجرتی در خصوص اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئیس از طریق خرید ملک افزایش دهید. همچنین در صورتی که تمایل به اخذ اقامت کشور اروپایی از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک دارید پیشنهاد می کنیم که به مقالات خرید ملک در اسپانیا و پرتغال مراجعه فرمایید.

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت

یکی از طرق اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئیس، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار است. ثبت شرکت در سوئیس می تواند در قالب های مختلفی صورت گیرد. عموما ثبت شرکت در کشور اروپایی می تواند با رقابت بین شرکت های کوچک صورت پذیرد و این عامل، این مهم را فراهم کرده است تا فضای رقابتی در سطح کشور حاکم باشد و در جهت رشد و شکوفایی اقتصادی با یکدیگر به رقابت بپردازند. در کشور سوئیس انواع شرکت های خارجی به شرح ذیل می باشد:

 • مالکیت یگانه: اغلب شرکت هایی که در کشور سوئیس به صورت کسب و کار نوپا راه اندازی می شود، در قالب همین نوع می باشد. چرا که کوچکترین و ارزان ترین راه برای راه اندازی کسب و کار می باشد. سپس می توان این شرکت را در قالب شرکت با مسئولیت محدود تبدیل کرد. شرایط این شرکت ها بدین نحو است که در سال اول بیش از 2300 فرانک سوئیس کسب درآمد داشته باشید و مشتریان خود را داشته باشید (هرچند کم). سپس می توانید برای ثبت بیمه اجتماعی و ثبت کسب و کار خود به صورت رسمی اقدام کنید. بدین معنی که بعد از سال اول که 2300 فرانک سوئیس درآمد داشتید، موظف به پرداخت بیمه اجتماعی خود از درآمد های خود می باشید. مدارک لازمی که برای این امر مورد نیاز می باشد، طرح تجاری موفق، پیشنهادات به مشتریان، اجاره نامه ملک، ما یحتاج کسب و کار، قرارداد های مشتریان و قرارداد عرضه کنندگان محصولات، می باشد.
 • شرکت با مسئولیت محدود: اگر افراد متقاضی، قصد سرمایه گذاری در سوئیس را داشته باشند و سرمایه اولیه آن ها 20000 فرانک سوئیس باشد، سپس مجاز به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود را دارند. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در کشور سوئیس بدین صورت می باشد که اول از همه نیاز به تاییدیه بانک مبنی بر پرداخت سهام خود می باشد. سپس اساسنامه شرکت باید توسط دفتر اسناد رسمی مهر و امضا شود. همچنین مهر و امضای مدارک تاسیس شرکت نیز توسط دفتر اسناد رسمی نیاز است.

یکی از روش هایی که امکان گرفتن اقامت سرمایه گذاری سوئیس را امکان پذیر می کند، ثبت شرکت است. ثبت شرکت در سوئیس به دو شکل امکان پذیر می باشد و منجر به اقامت خواهد شد.

 1. روش کارآفرینی: در این روش، شخص باید با ارائه یک طرح تجاری به اداره مهاجرت و کار سوئیس و دریافت تأییدیه، درخواست خود را جهت ایجاد کسب و کار در این کشور اعلام نماید. در این بخش باید بتوان افراد سوئیسی را در شرکت خود استخدام کرده و با ایجاد شغل، کسب و کاری پویا و فعال در این کشور ایجاد کرد. برای این منظور، حداقل 500 هزار فرانک سوئیس سرمایه مورد نیاز است و با افزایش این سرمایه، شانس ایجاد کسب و کاری پرسودتر و دریافت تأییدیه بیشتر می شود. باید به این نکته اشاره شود که ایجاد کسب و کارهای بسیار کوچک نظیر دکه و رستوران های خانگی و کوچک و... منجر به دریافت اقامت نخواهد شد.
 2. روش کار شرکت: در این بخش، ثبت شرکت در سوئیس انجام می شود؛ با این تفاوت که ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت نمی شود، بلکه کار در شرکت منجر به اقامت خواهد شد. در روش کار شرکت سوئیس، شخص شرکتی در کشور سوئیس ثبت خواهد کرد که این ثبت شرکت با هزینه اندکی امکان پذیر است؛ اما باید سرمایه حداقل 100 هزار فرانک داخل حساب شرکت موجود باشد. این سرمایه متعلق به خود متقاضی است و امکان برداشت از حساب نیز وجود دارد. پس از ثبت شرکت، شخص درخواست استخدام خود در آن شرکت را خواهد داد و در صورتی که سوابق کاری مناسب، تحصیلات مناسب و سطح زبان کافی را داشته باشد می تواند از اداره کار، تأییدیه این مورد را دریافت کند و اقامت کاری کشور سوئیس را داشته باشد.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق کارآفرینی چگونه است؟

در روش کارآفرینی در سوئیس برای اقامت سرمایه گذاری سوئیس، شخص نیاز به استخدام و راه اندازی کسب و کاری نو و جدید با ایده خلاقانه دارد. در صورتی که فرد بتواند ایده ای جدید در زمینه های تکنولوژی و صنعت ارائه داده و شهروندان سوئیسی را استخدام نماید می تواند اقامت کشور سوئیس را از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی کسب کند. بر خلاف برخی کشورها که ویزاهایی تحت عنوان استارت آپ ارائه داده و به این ترتیب با سرمایه های اندک، امکان اخذ اقامت را فراهم می سازند؛ چنین ویزاهایی در کشور سوئیس وجود ندارد و از همان روش راه اندازی کسب و کار و استخدام افراد سوئیسی و ثبت شرکت، بایستی روند اقامت پیگیری شود. لازم به ذکر است که هر چه ایده شخص خلاقانه تر باشد، شانس دریافت تأییدیه برای وی بالاتر خواهد بود. در کشورهایی نظیر دانمارک و اتریش، امکان تقاضای ویزای استارت آپ وجود دارد و حتی با ارقامی نزدیک به 50 هزار یورو نیز امکان درخواست اقامت وجود دارد. اشخاصی که ایده مناسب اما سرمایه متوسطی دارند می توانند این کشورها را گزینه بسیار مناسبی جهت کارآفرینی بدانند.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از روش های مهاجرت، از طریق خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری از روش هایی که مشخص شد امکان پذیر است و با خرید اوراق قرضه دولتی و یا سهام، امکان اخذ اقامت در این کشور وجود ندارد. در برخی کشورهای اروپایی می توان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی و سهام شرکت های مختلف دولتی و گاهاً خصوصی، درخواست اقامت داد؛ اما در کشور سوئیس متأسفانه این امکان وجود ندارد. در برخی کشورهای اروپای شرقی، امکان دریافت اقامت و حتی اقامت 5 ساله از طریق خرید اوراق قرضه دولتی وجود دارد. در این کشورها با ارقامی نظیر 50 هزار یورو نیز امکان دریافت اقامت بلند مدت اروپا وجود دارد.

سرمایه گذاری در سوئیس از طریق خودحمایتی و شرایط اقامت تمکن مالی

مهاجرت به سوئیس از طریق خود حمایتی نیز امکان پذیر است. یکی از بهترین، پرتقاضاترین و محبوب ترین روش های مهاجرت، روش مهاجرت از طریق خودحمایتی می باشد. در روش تمکن مالی یا خود حمایتی، شخص می بایست مدارک دال بر درآمد بالا و پشتوانه مالی قوی خود را به دولت سوئیس ارائه دهد و با توجه به آن ها، بدون اجازه کار در کشور سوئیس زندگی نماید. در روش خودحمایتی سوئیس، قانون برای افراد زیر 55 سال و بالای 55 سال متفاوت است. برای متقاضیان زیر 55 سال، طبق توافقنامه مالیاتی با کانتون مورد نظر، شخص متعهد می شود که در سوئیس مشغول به کار نشده و با هزینه خود به ادامه زندگی بپردازد. قانون خودحمایتی سوئیس برای افراد زیر 55 سال بدین نحو است که شخص متقاضی باید سالیانه مبلغ خاصی را به عنوان مالیات به دولت سوئیس پرداخت نماید. این در حالیست که برای متقاضیان بالای 55 سال، نیازی به پرداخت مالیات سالیانه نمی باشد و متقاضی اجازه کار ندارد. به همین دلیل این اقامت، حالت اقامت بازنشستگی می باشد. برای درخواست مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و روش خودحمایتی، شخص باید حداقل 50 هزار فرانک را به ازای هر یک سال فاصله سنی خود تا 78 سالگی، در حساب مالی خود به عنوان تمکن مالی به دولت سوئیس نشان دهد. به عنوان مثال؛ شخصی که 58 سال دارد 20 سال تا 78 سالگی فاصله دارد و با توجه به این تفاضل سن، باید حدود 1 میلیون فرانک در حساب خود سپرده قرار دهد. علاوه بر سوئیس، کشورهای اتریش، فرانسه و اسپانیا نیز شرایط اقامت خود حمایتی دارند که شرایط اتریش به سوئیس نزدیک تر می باشد. 

مزایای سرمایه گذاری در سوئیس و بررسی نقاط منفی

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایای بسیار زیادی است. قبل از هر گونه اقدام در زمینه سرمایه گذاری، بهتر است که در خصوص مزایا و معایب سرمایه گذاری و اقامت یک کشور بحث شود تا بدون جانبداری بتوان تصمیم گیری دقیق و مطمئنی درمورد روش انتخابی برای مهاجرت داشت. برخی از مزایای سرمایه گذاری در کشور سوئیس به شرح زیر می باشد:

 • رفت و آمد و کسب و کار فعال در سطح اروپاسرمایه گذاری در استرالیا
 • امنیت کامل و آزادی فعالیت های تجاری
 • بهترین منطقه جهت بازنشستگی و زندگی افراد مسن و بازنشسته و بهترین خدمات بازنشستگی
 • انتخاب کانتون و قوانین مربوطه جهت کسب و کار زندگی
 • حمایت های دولتی از سرمایه گذاران خارجی
 • شرایط رشد اقتصادی به جهت ثروت فراوان در کشور سوئیس و اقتصاد پویا
 • بالاترین سطح رفاه اجتماعی و امنیت شغلی و قوانین حمایت کننده از سرمایه گذار و نیروی کار
 • ثبات قوانین و ثبات شرایط و وضعیت سیاسی

علاوه بر موارد فوق، بسیاری از نکات مثبت دیگر نیز وجود دارد که با توجه به آن ها می توان سوئیس را کشوری ایده آل جهت سرمایه گذاری دانست.

نقاط منفی سرمایه گذاری در سوئیس به شرح ذیل است.

 • اقتصاد نسبتا کوچک در کشور حکم فرماست
 • اقتصاد این کشور بسیار به تجارت و خدمات مالی وابسته است
 • شرکت ها با قوانین و مقررات بسیار دقیق رو به رو هستند
 • ارزش بالای فرانس سوئیس باعث شده که افراد برای سرمایه گذاری در سوئیس حساس تر شوند.

استانداردهای لازم برای اقامت سرمایه گذاری سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، نیازمند برخورداری از تمکن مالی بسیار مناسب می باشد. در این راستا افرادی که سرمایه و دارایی خود را، هر چند بخشی از آن را به کشور سوئیس منتقل می نمایند، باید از نظر امنیت سرمایه گذاری و امنیت مال و سرمایه خود اطمینان کافی داشته باشند. برخی از سرمایه گذاران بدون دقت و تحقیق کافی، در کشورهایی که امنیت و استاندارد سرمایه گذاری ندارند، سرمایه گذاری هایی انجام داده و ضررهای ناشی از آن را نیز متحمل شده اند که این، نتیجه انتخاب اشتباه خود افراد بوده است. برای سرمایه گذاری در سوئیس پس از بررسی آمار و ارقام، جای شک و تردید در خصوص امنیت و استانداردهای بالای این کشور باقی نمی ماند. برخی از مهمترین استانداردهایی که باید مورد بررسی قرار گیرند در ادامه بررسی شده است.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ کنترل فساد

این فاکتور، یکی از مهمترین عواملی می باشد که باید بررسی شود. منظور از نرخ کنترل فساد، کنترل میزان فساد دولتی، قضایی و اداری در یک کشور است. این شاخص در کشور سوئیس، نرخ بسیار مناسبی دارد و در سال های اخیر جزو بهترین کشورها از نظر کنترل نرخ فساد بوده است.

 

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • نرخ مصادره اموال

فرد سرمایه گذار باید از اینکه سرمایه وی در کشورهای دیگر مصادره نمی شود اطمینان داشته باشد. این موضوع را می توان با بررسی نرخ مصادره اموال در کشورها بررسی کرد. نرخ مصادره اموال به آن خطر سلب مالکیت نیز گفته می شود در کشور سوئیس، دارای مقدار عددی 1 می باشد. این بدان معناست که سرمایه گذاری در سوئیس از نظر خطر مصادره اموال، در امن ترین شرایط خود قرار دارد.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • کنترل نظارتی

با بررسی نرخ کنترل نظارتی می توان میزان حمایت دولت یک کشور از سرمایه گذاران در بخش خصوصی و عدم انحصاری کردن تجارت در یک کشور را مورد مطالعه قرار دارد. این شاخص در کشورهایی با کنترل نظارتی بسیار قوی با عدد مثبت 2.5 و در کشورهایی با کنترل نظارتی بسیار ضعیف با عدد منفی 2.5 نمایش داده می شود.

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در سوئیس

در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، می بایست برخی از شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در تجارت و کسب و کار در یک کشور نیز بررسی شود. سرمایه گذاری خارجی در کشوری که مالیات های عادلانه برای خارجیان نداشته و دارای نرخ بالای تورم و تولید ناخالص داخلی پایینی می باشد، قطعاً امری پرخطر می باشد که احتمال ضرر و مشکلات ناشی از آن نیز بالا هست. در کشور سوئیس، اوضاع و شرایط اقتصادی بسیار منظم و ایده آل می باشد. این امر را می توان با بررسی شاخص های اقتصادی تأثیرگذار تأیید کرد. در ادامه به بررسی این شاخص ها می پردازیم.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • مالیات بر درآمد در سوئیس

یکی از موارد و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار که در خصوص اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری بایستی بررسی شود، نرخ مالیات در این کشور است. نرخ مالیات در سوئیس بر اساس درآمد می باشد؛ اما به طور طور متوسط در سال های اخیر، 28.80 درصد بوده است. در نمودار زیر، میزان این شاخص در چند سال گذشته بررسی شده است.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • تورم در سوئیس

از موارد دیگر که در خصوص شاخص های تأثیرگذار باید بررسی کرد، نرخ تورم در یک کشور می باشد. نرخ تورم در هر کشوری متفاوت است. نرخ تورم در کشور سوئیس، بسیار مناسب و کنترل شده می باشد و می توان گفت تقریباً در این کشور تورم و گرانی وجود ندارد. نموداری که در ادامه مشاهده می نمایید، به خوبی این ادعا را تصدیق و تأیید می کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 • تولید ناخالص داخلی در سوئیس

مورد دیگری که در خصوص سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی مؤثر باید بررسی شود، تولید ناخالص ملی در این کشور است. تولید ناخالص ملی در واقع میزان درآمد سالیانه و سرانه یک کشور می باشد که قطعاً در هر کشوری نسبت به تعداد جمعیت سنجیده می شود. هر چه نرخ تولید ناخالص داخلی و ثروت یک کشور بالاتر باشد، اقتصاد آن کشور نیز پویاتر هست. از این حیث نیز کشور سوئیس جزو برترین کشورهای دنیا می باشد.

با توجه به بررسی نکات مثبت و منفی، هر شخص خود تصمیم گیری خواهد کرد که از چه مسیری برای مهاجرت به کشور سوئیس اقدام نماید. در برخی مواقع بایستی تمامی کشورها مورد بررسی قرار گیرند تا درصد انتخاب اشتباه به صفر برسد. بدین منظور، افراد متقاضی مهاجرت و اقامت در خارج از کشور می توانند با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت، قدمی محکم و مطمئن در امر مهاجرت خود برداشته و اطلاعات مهاجرتی خود را تا سطح یک متخصص مجرب ارتقا دهند. علاقمندان می توانند جهت تهیه این ویدئو، به لینک زیر مراجعه فرمایند:

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

✅ مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری با چه روش هایی امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری در سوئیس دارای روش های متعددی چون خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید سهام و اوراق قرضه، کار شرکت و خودحمایتی است. اما مهاجرت و گرفتن اقامت سرمایه گذاری از روش هایی چون کار شرکت، کارآفرینی و خودحمایتی یا تمکن مالی امکان پذیر است.

✅ بهترین روش مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در سوئیس بسته به شرایط متقاضی از جمله سن، وضعیت مالی و... متفاوت است.

✅ گرفتن اقامت سوئیس با سرمایه گذاری در این کشور، چه مدت طول می کشد؟

گرفتن اقامت سوئیس با سرمایه گذاری در روش های دارای آثار اقامتی، پس از 10 سال اقامت موقت در این کشور امکان پذیر است.

✅ آیا سرمایه گذاری در سوئیس دارای محدودیت سنی است؟

گرفتن اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، دارای شرط سنی است و افراد کمتر از 55 سال قادر به اقدام از این طریق نیستند.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری _____________________

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در سوئیس در هر روش، روش های سرمایه گذاری در سوئیس و گرفتن اقامت سرمایه گذاری سوئیس در این مقاله به صورت علمی بررسی شد. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری داشتند، با مشکلات و موانعی نظیر نیاز به سرمایه گذاری کلان در مسیر خود مواجه بودند. اما این مسئله نیز توسط موسسه ملک پور برطرف شده است؛ به گونه ای که با سرمایه گذاری های مناسب، منطقی و کم ریسک در این کشور می توان، اقامت سوئیس را دریافت کرد. اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری، برای برخی از افراد، رؤیایی دست نیافتنی و غیرممکن است و گاهاً ادعا می شود که امکان اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد؛ اما با انتخاب مسیر مناسب، با دریافت مشاوره صحیح و درست، مسیر اخذ اقامت قانونی سوئیس از طریق سرمایه گذاری هموار می شود. موسسه ملک پور با  بیش از 15 سال سابقه فعالیت قانونی و درخشان در امر مهاجرت، آماده مشاوره به شما عزیزان جهت اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری و قبول پرونده مهاجرتی شما عزیزان می باشد. جهت این امر و ارزیابی شرایط خود به صورت رایگان می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید و پاسخ را از مشاوران دریافت کنید.

امتیاز 4.09 از 5 ( 34 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
انا
سلام و عرض ادب من و همسرم 60 ساله هستیم و کل داراییمون حدود 9 میلیارد میشه و ماهیانه 20 میلیون درامد داریم میخواستم بدونم راهی وجود داره به کشور سوییس بریم ؟ خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبی که در اختیار ما میذارید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم ما باتوجه به رزومه ای که می فرمایید گزینه خود حمایتی سوئیس برای شما مناسب می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
رضاپور
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله ها و سایت خوبتون و خدا قوت به همه عزیزان در مجموعه موسسه ملک پور بنده و همسرم ماه آینده با جناب دکتر ملک پور وقت مشاوره داریم در حال حاضر بنده روی گزینه خود حمایتی اتریش متمرکز هستم. سوال بنده این هست که میون گزینه های خود حمایتی پرتغال، سوییس، فرانسه و اتریش... مزایا یا معایب خود حمایتی سوییس چه مواردی هست؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان یکی از نکات بارز و تفاوت در خودحمایتی کشور سوئیس این است که شرط سن دارد و برای افراد بالای 55 سال مناسب است. یا خود حمایتی پرتغال جالب است بدانید که فرد اجازه کار هم دارد. البته چون شما می فرمایید با استاد ملکپور وقت مشاوره دارید پیشنهاد می کنم حتماً ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را قبل از جلسه مشاهده بفرمایید.موفق باشید.
فرزام
اقامت سوئيس از طريق خودحمايتي هم امكان پذير هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی کشور سوئیس هم برنامه خودحمایتی دارد و تقریبا شرایط آن مثل خود حمایتی اتریش است با این تفاوت که کشور سوئیس شرط سن دارد و برای افراد بالای 55 سال مناسب است، اما از نظر کوتا و ظرفیت بیشتر از اتریش است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ناصری
با سلام خدمت شما از طریق ثبت شرکت آیا میتوان در سوئیس به تابعیت دست پیدا کرد یا فقط اقامت اعطا میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب از طریق ثبت شرکت در ابتدا اقامت و بعد از ده سال پاسپورت تعلق می گیرد. برای کسب اطلاعات کامل و دقیقتر با توجه به رزومه شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
Adel alavi
سلام آیا خودحمایتی و پرداخت مالیات با هم تفاوت دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت باید مالیات پرداخت کنید، ولی برای بعضی از پلنهای سرمایه گذاری مالیات کمتری پرداخت می شود. برای سوئیس از طریق دو روش می توانید سرمایه گذاری کنید که یکی از روشها سرمایه گذاری بوده و روش دیگر از طریق ثبت شرکت می باشد. با توجه به اینکه برای راهنمایی بهتر باید اطلاعات دقیق در مورد متقاضی داشته باشیم، شما می توانید با موسسه تماس گرفته و با توضیح کامل شرایط خود، مشاوره رایگان دریافت نمایید.
جاوید توسلی
با سلام و درود حداقل مبلغی که میشه در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کرد چقدر هست و سودی که تعلق می گیره چقدر هست؟ تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام فقط برخی سرمایه گذاری ها تبعات اقامتی دارند. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من محدودیت مالی ندارم از چه طیقی میتونم اقامت سوئیس بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت در صورت داشتن یک بیزنس پلن عالی و سرمایه بالا می توانید از طریق ایجاد یک بیزنس و ثبت شرکت اقامت این کشور را بدست آورید. برای بررسی شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ارشد مجموعه استفاده نمایید.
الناز
سلام وقتتون به خیر میخواستم بدونم فردی که در یونان یا پرتغال خرید ملک انجام میده با توجه به اینکه اقامت اروپا رو دریافت میکنه امکان خرید فرنچایز هارو به طور مثال در سوئیس و اتریش دارند و اینکه هزینه تقریبی اخذ برند سابوی و در مقابل سود ماهانشون چقدر هست و اینکه اقامتی که از طریق خرید ملک داشتند محفوظ میمونه؟ ممنون از پاسخگوییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، شما می توانید از این روش ها سرمایه گذاری نمایید و محدودیتی ندارید اما طبق این مثال شما اقامت سوئیس و اتریش بدست نمی آورید.
محمدشیخ زفره
سلام من ۴۸ سال سن دارم بازنشسته هستم ویک شرکت بازرگانی دارم که خودمم هم مدیرعامل هستم .تخصص من نساجی وپوشاک هست.آیا میتونم دراین این زمینه میشه در سوئیس یاهرکشوری دیگه فعالیت تولیدی یا بازرگانی کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست راهنمایی بکنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما باتوجه رزومه تان در کشورهایی چون استرالیا و کانادا شانس خوبی برای مهاجرت دارید.