دوره زبان فرانسه - شرایط و مراحل - هزینه ها

بدون نظر

دوره زبان فرانسه یکی از روش های ورود به دانشگاه های تاپ این کشور با قابلیت تحصیل رایگان است و برای اپلای آنها مدرک A2 یا B1 فرانسوی لازم است. مهاجرت به فرانسه از طریق دوره زبان فرانسه شامل فرآیندی ساختاریافته با شرایط خاص است. در مرحله اول، افراد باید در یک دوره زبان رسمی در فرانسه ثبت نام کنند. پس از پذیرش در دوره، متقاضیان باید برای ویزای تحصیلی طولانی مدت اقدام کنند. برای برآورده کردن شرایط ویزا، مدرک پذیرش دوره، تمکن مالی برای پوشش هزینه ها، بیمه درمانی جامع، پاسپورت معتبر و مدرک اقامت در فرانسه ضروری است. تایید ویزا اجازه ورود به فرانسه را در طول دوره زبان می دهد. پس از ثبت نام، دانشجویان باید فعالانه در دوره زبان خود شرکت کرده و با موفقیت به پایان برسانند. پس از اتمام، آنها می توانند فرصت های بیشتری را در فرانسه، مانند ادامه تحصیلات عالی یا جستجوی کار، کشف کنند. از جمله مزایای دوره زبان در فرانسه، نداشتن محدودیت زمانی اپلای و راحتتر شدن پذیرش دانشگاه های فرانسه و کانادا می باشد. مشاوره با کارشناسان مهاجرت در موسسه mie می تواند روند آرام مهاجرت شما را تضمین کند. موسسه ملک پور مشاوره رایگان تلفنی را برای اطلاع از میزان خدمات و رفع ابهامات شما در نظر گرفته است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت اروپا از طریق دوره زبان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

 

دوره زبان در فرانسه

شرایط پذیرش در دوره های زبان فرانسوی در فرانسه

کشور فرانسه در خصوص شرایط پذیرش در دوره زبان فرانسوی قوانین سخت گیرانه و پیچیده‌ ای وضع نکرده است. اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که هر پذیرشی منجر به دریافت ویزای فرانسه نمی شود. جهت تحصیل در دوره های زبان فرانسوی و تحصیل در فرانسه بایستی:

 • سن مناسب داشته باشید.
 • بهتر است که گپ تحصیلی بیشتر از چهار سال نداشته باشید
 • برای این که با دریافت ویزای شما موافقت شود بایستی در دوره های تمام وقت زبان شرکت نمایید.(به عبارتی شما موظف هستید ۲۰ ساعت در هفته مشغول به یادگیری زبان در آموزشگاه های معتبر باشید).
 • دوره زبانی که انتخاب می نمایید، نباید کمتر از ۸ ساعت آموزش باشد. در غیر این صورت با دریافت ویزای شما موافقت نمی شود.

آموزش دوره های زبان دو تا پنجاه و یک هفته به طول می انجامد‌. شما می‌توانید بر اساس نیاز زبانی خود مدت زمان آموزش را تعیین کنید. ولی همانطور که بیان نمودیم جهت اخذ ویزا نباید در دوره های زیر 800 ساعت یا به عبارتی ۴۰ هفته شرکت نمایید.

پیش نیازهای دوره های زبان فرانسه

گپ تحصیلی دوره های زبان فرانسه

ماهیت گپ تحصیلی که به معنای فاصله در بین تحصیل افراد می باشد می گوید که متقاضیانی قادر به ورود به دوره های زبان کشور فرانسه می باشند که گپ تحصیلی آنها از ۴ سال تجاوز نکرده باشد. تنها در این صورت است که متقاضیان قادر به شرکت در دوره های زبان فرانسه می باشند. اگر گپ تحصیلی آنها بیش از ۴ سال باشد کالج ها و موسساتی که دوره زبان فرانسوی را در این کشور برگزار می‌کنند مانع ورود افراد به این دوره‌های آموزشی خواهند شد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد دوره زبان در کالج فرانسه


پیش نیازهای اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه

رسیدن به هر هدف نیازمند پیش نیازهایی می باشد؛ پیش نیازهای اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه نیز در همین قاعده و قانون قرار دارد. افرادی که در صدد اخذ ویزای زبان فرانسه با اهدافی همچون ورود به دانشگاه، کار و ... در کشور فرانسه باشند، باید اقدامات زیر را انجام دهند:

 • دارا بودن مدارک تحصیلی و ترجمه آنها به زبان فرانسوی
 • پرداخت هزینه ها مربوط به ثبت نام دوره
 • دارا بودن گذرنامه
 • دارا بودن مدارک هویتی
 • انجام آزمون تعیین سطح
 • انتخاب دوره آموزشی بیش از 40 ساعت
 • تمکن مالی به اندازه توانایی پرداخت هزینه های مربوط به زندگی در کشور فرانسه برای شرکت در دوره های زبان این کشور
 • این نوع ویزا دارای محدودیت سنی حداکثر 24 سال برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم نظام قدیم، سن 26 برای دارندگان مدرک کاردانی، 32 برای افراد تحصیل کرده در مقطع کارشناسی و 39 برای دارندگان مدرک تحصیلات تکمیلی می باشد.
 • گپ تحصیلی
 • آشنایی مقدماتی با زبان فرانسوی

مراحل اخذ پذیرش دوره زبان فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان، یکی از راه های پرمتقاضی در این حوزه می باشد.

 • قدم اول مشخص نمودن کالج: در مراحل اخذ پذیرش افراد باید کالجی را انتخاب نمایند که دوره های آموزش زبان در آن برگزار شود.
 • قدم دوم: برآورده کردن خواسته ها و تکمیل مدارک مورد نیاز
 • قدم سوم: اخذ پذیرش ویزای دوره زبان فرانسه
 • قدم چهارم: پیش ثبت نام در کالج انتخابی از طریق وبسایت رسمی کالج یا دانشگاه
 • قدم پنجم چک پروفایل و ایمیل: اگر با درخواست متقاضی موافقت شود، ایمیل اولیه ای مبنی بر موافقت با درخواست وی ارسال می گردد 
 • قدم آخر: فرد باید اقدام به پرداخت بیعانه هزینه مربوط به دوره آموزشی کند. دریافت نامه پذیرش، تعیین وضعیت خوابگاه های دانشجویی فرانسه و مراجعه به سفارت فرانسه، تکمیل کننده مراحل اخذ پذیرش دوره زبان می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دوره زبان فرانسه

مهم ترین مرحله برای اخذ ویزای دوره زبان فرانسه، تکمیل و ارسال مدارک می باشد. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای پذیرش دوره زبان فرانسه، شامل چندین مورد می شود که اصلی ترین آنها را در ادامه آورده ایم:

 • مدارک هویت از جمله شناسنامه با ترجمه رسمی به زبان فرانسه
 • پاسپورت با یک سال اعتبار
 • 2 قطعه عکس
 • نامه پذیرش از کالج
 • تکمیل دو نسخه فرم درخواست ویزای بلند مدت تحصیلی
 • رزومه تحصیلی به همراه ترجمه رسمی به زبان فرانسه
 • انگیزه نامه برای دوره زبان فرانسه به همراه ترجمه رسمی به زبان فرانسه
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی اشتغال به تحصیل یا کار
 • برگه مرخصی برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در صورت نیاز

هزینه دوره زبان فرانسه در فرانسه

دوره‌ های زبان فرانسوی فوق فشرده، فشرده و استاندارد می باشند. هزینه دوره زبان فرانسه در فرانسه با توجه به دوره آموزشی متغیر می باشد. ولی به طور متوسط هزینه دوره های زبان فرانسه در یک سال تحصیلی تقریباً معادل ۵ هزار تا ۵۰ هزار یورو می باشد. با توجه به جدولی که در زیر این متن شرح داده‌ایم شهریه مؤسسات لوکس ما بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو است. اما هزینه های تحصیل در فرانسه و برخی از مؤسسات به دلیل ارائه سالن اقامتی جهت استفاده دانشجویان گران تر است و ممکن است تا ۵۲ هزار یورو در سال برسد.

 

رتبه

نام آموزشگاه

شهر

شهریه

اقامتگاه

1

France Langue

Lyon, France

9310

ندارد

2

Tours Langues

Tours, France

11623

ندارد

3

Eurocenters

Paris

9645

ندارد

4

Study and Live in your Teacher,s home in Marseille

Marseille

51941

دارد

5

France Langue Paris Notre Dame

Paris

9310

ندارد

6

LSF

Montpellier

6080

ندارد

کورس دوره زبان فرانسه در فرانسه

در رابطه با سطوح کورس زبان فرانسه باید گفت این دوره با 4 سطح A1 و A2 و B1 و B2 تعیین سطح زبان فرانسه خواهد شد.

 • سطح A1: آموزش در سطح A1 آغاز می شود و در این سطح، کلمات ساده فرانسوی آموزش داده می شود به گونه ای که در پایان دوره، افراد مکالمه بسیار ساده در رابطه با خانه، خانواده، محیط و غیره را آموزش خواهند دید.
 • سطح A2: مکالمه و صحبت کردن در حد ابتدایی و ساده آغاز شده و تمرین و برای یادگیری زبان فرانسه به سطح قابل قبولی در پایان سطح می رسد.
 • سطح B1: در سطح B1 این توانایی پیرامون زبان فرانسه به وجود می‌آید که افراد بتوانند اطلاعات در رابطه با مدرسه کار و غیره را از بین مکالمات درک کرده و متوجه شوند. زبان آموزان قادر به استفاده از کلمات و جملات ساده فرانسوی و صحبت کردن در رابطه با رویاها، امید ها، آرزوهای شان در این سطح خواهند بود.
 • سطح B2: ورود به سطح b2 این قابلیت را برای متقاضیان به وجود می‌آورد تا افراد جملات پیچیده و سخت فرانسوی را آموخته و به کار ببرند. رفته رفته در این سطح، مهارت افراد به زبان فرانسوی بیشتر خواهد شد و به سطح و مهارت قابل قبولی برای درک و مکالمه زبان فرانسوی می رسند. کل دوره یک سال به طول می انجامد و به طور متوسط، 2000 یورو هزینه گذراند کل کورس زبان فرانسه می شود.

دوره تحصیل زبان در فرانسه

مشارکت در دوره زبان در کالج های فرانسه به دلیل نداشتن تاریخ شروع مشخص هیچ محدودیت زمانی ندارد و برای مشارکت در آن تنها داشتن مدارک A2 یا B1 زبان فرانسوی نیاز است. برای مشارکت در کالج های این کشور سن متقاضی و گپ تحصیلی به شدت حائز اهمیت اند و می‌توانند مانع ورود متقاضی به این دوره شوند.

اهمیت این مدرک  در زمان ورود به دانشگاه های کشور های مختلف مشخص می گردد، برای مثال می‌تواند پروسه اپلای شدن شما به دانشگاه های کشور کانادا را به مراتب آسان تر کند.در طی سالیان اخیر پروسه قبول شدن در این دوره برای ایرانیان به مراتب سخت‌تر شده اما میتوان با چینش صحیح و دقیق مدارک و همچنین نوشتن انگیزه نامه خوب و پس از آن قبولی در مصاحبه پروسه قبولی در دوره زبان در کالج های  کشور فرانسه را به دست آورد.

شرایط دوره زبان فرانسه در فرانسه برای رشته پزشکی

شرایط دوره زبان فرانسه در فرانسه برای رشته های پزشکی، به اینگونه پیش می‌رود که تنها شخصی می تواند وارد رشته پزشکی دانشگاه های فرانسه شود که بتواند در یکی از کالج های زبان این کشور، دوره های مربوط به زبان را گذرانده و حداقل به سطح c1 رسیده باشند.

لیست کالج های زبان فرانسه

در کشور فرانسه مؤسسات بسیار زیادی وجود دارد که دوره های آموزش زبان فرانسه را برگزار می‌کنند. آموزش این دوره ها بین دو هفته تا ۵۱ هفته می باشد. هزینه این دوره ها بسته به کالج و شهری که برای زندگی برمی گزینید، متفاوت است امکاناتی که برخی از کالج ها در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند متنوع می باشد. همین امر سبب گشته تا آنان هزینه بیشتری نسبت به سایر مؤسسات زبان دریافت نمایند. بعلاوه ممکن است کالجی که انتخاب می نمایید در یک شهر با سطح کیفیت بالای فرانسه قرار گرفته باشد در این صورت شما بایستی هزینه‌های بیشتری متحمل شوید. جدول زیر نشان دهنده لیست کالج های زبان فرانسه موجود در شهرهای با سطح کیفیت بالای فرانسه است.

 

نام آموزشگاه

شهر

France Langue

Lyon, France

Tours Langues

Tours, France

Eurocenters

Paris

Study and Live in your Teacher,s home in Marseille

Marseille

France Langue Paris Notre Dame

Paris

LSF

Montpellier

مقایسه کالج های دولتی زبان در کشور فرانسه با موسسات خصوصی

موسسات بسیاری اقدام به آموزش زبان فرانسه در این کشور می کنند که از جمله می‌توان به کالج های زبان و موسسات خصوصی، اشاره نمود.

کالج های دولتی زبان در کشور فرانسه با برگزاری دوره های زبان فرانسه، گام بزرگی را در جهت بالا بردن مهارت و تسلط افراد به زبان فرانسوی برداشته اند. با توجه به اهمیت موضوع، در جدول زیر به مقایسه کالج های دولتی زبان در کشور فرانسه با موسسات خصوصی، پرداخته ایم:

 

کالج دولتی زبان

موسسات خصوصی

از A1 تا c1 ارائه می شود

از A1 تا C2 ارائه می شود

یک تا سه هزار یورو شهریه دریافت می کند

دو هزار و پانصد تا پنج هزار یورو شهریه دریافت می کند

دارای ظرفیت محدود

بدون محدودیت

امکان اسکان و اقامتگاه دارد

خوابگاه دارد

شرایط دوره های زبان در شهرهای مختلف فرانسه

دوره های آموزش زبان در شهرهای مختلف فرانسه از جمله تحصیل در لیون و پاریس که دو شهر معروف و مهم کشور فرانسه می باشند و همچنین دانشگاه صاحب نام استراسبورگ برگزار می گردد. شرایط دوره های زبان در شهرهای مختلف فرانسه، متفاوت می باشد. اشخاص قبل از هر چیزی باید انتخاب کنند که در کدام شهر و کالج قصد سپری کردن دوره های آموزش زبان خود دارند. در این بخش جزئیات دوره های زبان در بهترین شهر های فرانسه برای تحصیل دوره زبان را بررسی میکنیم.

دوره زبان فرانسوی در لیون

تمامی موارد دوره زبان فرانسوی در لیون که برگزار می گردد در قالب نیمه فشرده، فوق فشرده، استاندارد و دوره های ترکیبی زبان فرانسوی عمومی می باشد که مدت زمان این دوره ها بین 1 الی 52 هفته متغیر است. برای مثال: شرکت کنندگان دوره های نیمه فشرده باید 4 الی 48 هفته را به آموزش بپردازند و این مدت زمان برای دوره های ترکیبی زبان فرانسوی عمومی، 1 الی 12 هفته است.

دوره زبان فرانسوی در پاریس

دوره زبان فرانسوی در پاریس پایتخت فرانسه، به افراد کمک می کند تا در کمترین زمان، به تسلط مورد نیاز به زبان فرانسوی برسند. دوره هایی که در این شهر برگزار می شود در کالج های دولتی، موسسات خصوصی و غیره خلاصه می شود. افراد با دارا بودن حداقل سن ۱۶ سال می توانند در یکی از کالج یا موسسات زبان Eurocentres و یا France Languue Paris Boris Dame شروع به آموزش کنند. لازم به ذکر است، شرکت در این دوره ها با هزینه بیشتری نسبت به دوره و کالج های دیگر شهرهای فرانسه روبه رو خواهد بود. این دوره ها برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، اما مدرک زبانی بالایی ندارد، دوره های بسیار خوبی می باشد، که علاوه بر تقویت دروس تحصیلی در این دوره زبان فرانسه نیز به آنها آموزش داده می شود.

دوره زبان فرانسه در استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ نیز پیشرو در برگزاری دوره های زبان در کشور فرانسه می باشد. البته شرط حضور در دوره های آموزشی این دانشگاه، دارا بودن حداقل سطح A2 زبان فرانسوی است و افراد قادرند که با زندگی در استراسبورگ فرانسه مهارت زبانی خود را تا C2 که سطح پیشرفته ای به شمار می رود، ادامه و ارتقاء بخشند.

شرایط کار دانشجویی حین تحصیل دوره های زبان فرانسه

با توجه به قوانین کشور فرانسه تمامی دانشجویان تنها در صورتی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی یا به عبارتی ویزای دانشجویی فرانسه شوند، اجازه کار در این کشور را دارند. یکی از موارد تاثیر گذار در کار نیمه وقت دانشجویی مدت زمان تحصیل دانشجو می باشد. دانشجویان متقاضی بایستی حداقل در دوره های یکساله شرکت نمایند در غیر این صورت نمی‌توانند مشغول به کار در حین تحصیل شوند. حال اگر دانشجویی می باشید که در دوره‌های یک ساله شرکت کرده‌اید به شما اجازه داده می‌شود تا ۹۶۴ ساعت در سال در کشور فرانسه مشغول به کار شوید و با کار کردن علاوه بر دریافت حقوق، تجربه کاری کسب نمایید. البته به این نکته توجه نمایید که ممکن است کالج انتخابی شما شرایط کار حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم نکند. عموماً کار دانشجویی ویژه دانشگاه ها می باشد.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور فرانسه در سال 2023 نشان داده شده است.

نمودار نرخ بیکاری فرانسه در سال 2023

اخذ ویزای زبان فرانسه

فرایند به دست آمدن ویزای زبان فرانسه آسان نبوده و سفارت فرانسه حساسیت ویژه ای در زمان اعطای ویزای زبان، به خرج می دهد. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای زبان فرانسه، این موارد میباشد:

 • دارا بودن گذرنامه
 • توانایی پرداخت شهریه مربوط به دوره
 • بسیار مهم است که در نامه پذیرش کالج یا دانشگاه درج شود که متقاضی با هدف 40 ساعت آموزش تمام وقت، قصد سفر به کشور فرانسه را دارد. در غیر این صورت اینگونه افراد با اخذ ویزای تحصیلی قادر به حضور در کشور فرانسه خواهند بود.

تصویر دانشجوی کورس زبان فرانسه در فرانسه

شرایط اخد ویزای همراه در دوره زبان فرانسه

ویزای همراه دوره زبان فرانسه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود. شما پس از ثبت نام و پذیرش در دوره های زبان فرانسه می توانید برای ویزای همراه درخواست دهید. از مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای همراه اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و اجاره بها مسکن است. عموما فرانسه به صورت همزمان ویزای همراه را صادر نمی کند و بهتر است بعد از دریافت ویزای متقاضی برای دریافت ویزای همراهان اقدام شود.

هزینه زندگی دانشجویان کورس زبان فرانسه

 • اگر شهر انتخابی شما یکی از شهرهای معمول فرانسه با سطح کیفیت متوسط باشد ممکن است ماهانه تقریبا ۶۵۰ یورو هزینه داشته باشید.
 • میانگین هزینه های زندگی یک دانشجو در شهر پاریس مابین ۱۲۰۰ یورو تا ۱۸۰۰ یورو می باشد و در ش
 • هر نیس که یکی از شهر های برتر فرانسه می باشد، ممکن است تقریباً ما بین ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو در ماه هزینه زندگی در فرانسه شود.
 • متوسط هزینه های زندگی در شهر لیون فرانسه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است.

به خاطر داشته باشید که بخش قابل توجهی از هزینه‌ های زندگی یک دانشجو را هزینه اقامتگاه تشکیل می دهد. اگر می خواهید هزینه کمتری را در طول تحصیل خود در کشور فرانسه متحمل شوید توصیه می‌کنیم، در اقامتگاه‌ های دانشجویی مستقر شوید و از میان شهر ها ارزان ترین شهرهای فرانسه برای زندگی را انتخاب کنید.

 • هزینه جاری یک مسکن کوچک در شهرهای با سطح کیفیت متوسط در فرانسه ماهانه ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد.
 • شروع هزینه مسکن در شهر بزرگ پاریس از ۸۰۰ یورو به بالا است.
 • هزینه متوسط مواد غذایی ماهانه ما بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد.

شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه پس از دوره زبان فرانسه

هدف اکثر دانشجویانی که به منظور یادگیری زبان فرانسه در دوره های زبان شرکت می کنند، ورود به دانشگاه های برتر و دولتی فرانسه می باشد. دانشگاه های دولتی فرانسه به دلیل داشتن سیستم آموزش رایگان و از سوی دیگر ارائه آموزش پیشرفته و باکیفیت، پرمتقاضی می‌باشند. لطفا در نظر داشته باشید که جهت تحصیل در برخی از رشته ها بایستی در آزمون ورودی و مصاحبه شرکت کنید و موفق به کسب نمره قبولی شوید. به طور کلی تمامی دانشجویانی که بتواند سطح زبان فرانسوی خود را در مؤسسات معتبر تقویت نمایند، اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند و پس از فارغ التحصیلی می‌توانند در صورت تمایل به منظور کاریابی در فرانسه بمانند و پس از یافتن کار اقامت فرانسه از نوع تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق دوره های زبان فرانسه

اگر مشغول گذراندن دوره های زبان در کشور فرانسه هستید، نمی توانید از این طریق اقامت دائم کسب نمایید. ولی اگر پس از اتمام دوره های تحصیلی خود از دانشگاه‌ های دولتی پذیرش دریافت نمایید و پنج سال متوالی مشغول به گذراندن دوره های تحصیلی خود باشید، می توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید. همچنین اگر پس از فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای فرانسوی دریافت نمایید، می توانید پس از بستن قرارداد ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری فرانسه تبدیل کنید و پس از پنج سال زندگی و کار پس از تحصیل در فرانسه در فرانسه درخواست اقامت دائم دهید. لازم است بدانید دانشجویانی که در دوره‌ های خاصی نظیر: علوم معدنی، فرهنگ و علوم اقتصادی تحصیل می‌نمایند، ممکن است پس از گذشت دو سال از دوره های تحصیلی خود اقامت دائم و پاسپورت فرانسه را دریافت نمایند.

مزایای تحصیل دوره زبان در فرانسه

همانگونه که در متون بالا بیان نمودیم دانشجویان خارجی دوره های زبان را جهت اهداف خاص خود برمی‌گزینند. تحصیل در دوره های زبان فرانسوی مزایایی دارد که ذیل این مطلب به چند مورد از مهمترین آنان اشاره نموده ایم.

 • امکان بهره مندی از سیستم آموزش رایگان دانشگاه های دولتی فرانسه، پس از گذراندن دوره های زبان در کشور فرانسه
 • دستیابی به اقامت دائم فرانسه پس از اتمام دوره های زبان فرانسوی
 • پایین بودن هزینه دوره های زبان فرانسوی
 • دستیابی به پاسپورت کشور فرانسه در صورت واجد شرایط بودن و تحصیل در دوره های خاص
 • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری فرانسه در صورت داشتن پیشنهاد شغلی
 • در صورت ارتقای زبان فرانسوی می توانید در کشورهایی نظیر: بلژیک، سوئیس و غیره تحصیل نمایید.

مهاجرت به کانادا با زبان فرانسه  

مهاجرت به کانادا با تسلط به زبان فرانسه می تواند فرصت های منحصر به فردی را ایجاد کند، به خصوص در استان کبک که زبان فرانسه زبان رسمی آن است. یکی از مهم ترین راه ها از طریق برنامه کارگران ماهر کبک است که مدارک و مهارت های زبانی شما از جمله مهارت زبان فرانسه را ارزیابی می کند. دستیابی به سطح مشخصی از مهارت زبان فرانسه می تواند به طور قابل توجهی واجد شرایط بودن شما را برای این برنامه افزایش دهد، زیرا به توانایی های زبان امتیاز می دهد.

علاوه بر این، سیستم اکسپرس انتری، که در سایر نقاط کانادا اعمال می شود، به دو زبانگی نیز اهمیت می دهد. اگر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستید، می توانید از طریق سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیاز بیشتری کسب کنید. این مزیت رقابتی می تواند شانس شما را برای دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم افزایش دهد.

همچنین، برخی از استان های کانادا دارای جریان های مهاجرتی خاصی هستند که برای نامزدهای فرانسوی زبان طراحی شده است. برای مثال، برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) و برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP) مسیرهای اختصاصی برای نامزدهای فرانسوی زبان دارند. اگر معیارهای آنها را برآورده کنید و به زبان فرانسه مهارت داشته باشید، ممکن است یک نامزدی استانی دریافت کنید که یک مزیت مهم در سفر شما به سمت اقامت دائم کانادا است.

سوالات متداول

✔️ آیا دریافت ویزای کاری فرانسه پس از تحصیل در دوره های زبان امکان پذیر می باشد؟

بله تمامی دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی به منظور یافتن کار بمانند و پس از بستن قرارداد با یک کارفرمای فرانسوی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

✔️ هزینه تحصیل دوره زبان در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل درفرانسه به طور میانگین بین ۵ تا ۱۲ هزار یورو می باشد.

✔️ آیا پس از اتمام دوره های زبان فرانسوی می توان تحصیل رایگان را در دانشگاه های فرانسه تجربه کرد؟

بله، تمامی دانشجویان واجد شرایط می‌توانند در صورت ارتقاء سطح زبان فرانسوی تحصیل رایگان در فرانسه را تجربه کنند.

✔️ آیا پزشکان می توانند جهت معادل سازی مدارک در دوره های زبان فرانسه شرکت کنند؟

بله، معادل سازی مدارک پزشکان در فرانسه پس از گذراندن دوره های زبان و تقویت سطح زبان فرانسوی امکان پذیر می باشد.

✔️ آیا با شرکت در دوره های زبان می توان پاسپورت کشور فرانسه را دریافت نمود؟

جهت اخذ پاسپورت فرانسه بایستی ۵ سال متوالی به زبان فرانسوی در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل نمایید.

✔️ هزینه کالج زبان فرانسه در استراسبورگ چقدر است؟

 هزینه دوره یکساله برای آموزش زبان در این کالج، 1500 الی 2000 یورو برآورد شده است.

✔️ کورس زبان فرانسه در لیون به چه شکل پیش می رود؟

 کورس زبان فرانسه در لیون یک ساله و تحت عنوان دوره های نیمه فشرده، دوره های فوق فشرده، دوره های معمولی و دوره های ترکیبی با هزینه بین ۳۰۰ الی 1000 یورو صورت می پذیرد.

✔️ شرایط آموزش زبان فرانسه در فرانسه چگونه است؟

 کورس زبان فرانسه این امکان را به افراد می‌دهد تا بتوانند مهارت مورد نیاز برای تسلط به این زبان جهت زندگی در کشور فرانسه برسند که شامل آموزش هایی در طول یک سال به صورت مقدماتی تا پیشرفته زبان فرانسوی، انجام می پذیرد.

سخن پایانی

در این نوشتار مطالب مفیدی در خصوص دوره زبان در فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق زبان، هزینه دوره زبان فرانسه در فرانسه و تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در اختیار مشتاقان قرار داده شد. به طور اختصار دانشجویان جهت تحصیل در دوره زبان فرانسه هدف مشخصی دارند هدف آنان معمولاً تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی فرانسه می باشد. سن یکی از فاکتورهای مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می باشد. زیرا این کشور نسبت به سن و گپ تحصیلی دانشجوی متقاضی حساس است. یکی دیگر از فاکتورهای مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه آشنایی با زبان فرانسوی می باشد. شما بایستی قبل از درخواست ویزای دانشجویی سطح زبان فرانسوی خود را تا حد A2 ارتقا دهید. اگر پس از مطالعه دقیق مقاله دوره زبان در فرانسه نیاز داشتید تا اطلاعات کامل‌ تری کسب نمایید، می توانید با موسسه ملک پور از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان