معرفی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

1 نظر

مطالب این مقاله را برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند و می خواهند اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا و شرایط پذیرش و هزینه دانشگاه پلی تکینک ساسکاچوان جمع‌ آوری کنند، ارائه می‌ دهیم. مؤسسه مشاوره ای ملک پور در مقاله پیش رو به تهیه مطالبی در خصوص اپلای به دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان و شهریه دانشگاه Saskachewan Polytechnic Saskatoon پرداخت. دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا به دلیل تخصصی که در امر آموزش دارد و به دلیل ارائه آموزش منحصر به فرد پس از دوره دبیرستان، در کشور کانادا معروف است. در حال حاضر این دانشگاه ۲۶ هزار دانشجو را که از سراسر جهان آمده‌اند، در دل خود جای داده است. دانشجویان ثبت نام شده در این دانشگاه مشغول تحصیل در یکی از ۷۵ برنامه تحصیلی‌ این دانشگاه می‌ باشند. دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان از طریق آموزش به صورت آنلاین نیز خدماتی را برای دانشجویان خارجی فراهم می‌ کند. در ادامه، مطالبی در رابطه با برنامه های تحصیلی و دیگر خدمات این دانشگاه ارائه خواهیم داد. شما مخاطبان محترم می توانید در صورت تمایل و به منظور بررسی شرایط تحصیلی و اعزام دانشجو به کانادا طی تماس تلفنی رایگان، با کارشناسان خبره مجموعه مهاجرتی MIE ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

معرفی Saskachewan Polytechnic Saskatoon

دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا Saskachewan Polytechnic Saskatoon دارای چهار دانشکده معتبر می باشد. این چهار دانشکده در ابتدا جدا از هم و به صورت منفرد مشغول به ارائه خدمات تحصیلی به داوطلبان تحصیل بودند. دانشکده ساسکاتون اولین دانشکده دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان می باشد که در سال ۱۹۴۱ در ساسکاتون ساخته شد. این دانشکده در حال حاضر شامل پنج دانشکده به نام‌ های دانشکده پرستاری، دانشکده حمل و نقل، دانشکده بازرگانی، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده ساخت و ساز جوزف رمائی است. پردیس بعدی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان در مرکز شهر Moose jaw قرار گرفته است. پردیس Moose jaw دارای چندین دانشکده به نام‌ های دانشکده حمل و نقل، دانشکده معدن، انرژی و تولید، دانشکده مهمانداری و گردشگری، دانشکده منابع طبیعی و دانشکده تجارت می باشد. پس از پردیسMoose jaw، پردیس رجینا در شهر رجینا ساخته شد که بدان ملکه شهر نیز می گویند. کورس های تحصیلی ارائه شده در پردیس رجینا عبارتند از دیپلم بهداشت، دندان، گواهی پرستاری، گواهی جوشکاری، لیسانس مدیریت ساخت و ساز، گواهی موفقیت در پیشرفت، مربیگری و رهبری و لوله کشی. پردیس آلبرت چهارمین پردیس دانشگاه Saskachewan Polytechnic است که شامل دو ساختمان می باشد. در یکی از این ساختمان ها دوره های آکادمیک و در ساختمان دیگر دوره های فنی ارائه می شود. گواهی کاربردی برای خدمات قضایی، گواهی نجاری، گواهی پیشرفته برای یادگیری افراد بزرگسال و گواهی برای موارد ضروری شغلی از جمله برنامه‌ های ارائه شده در این پردیس می‌ باشند. به‌ طور کلی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا کورس های تحصیلی را در گرایش هایی نظیر: تجارت، هواپیمایی، مهمان داری، فناوری، رسانه های دیداری، خدمات بهداشتی، تفریحی، خدمات رسانی گردشگری و منابع طبیعی ارائه می‌ دهد.

 • توضیحات موسسه ملک پور درمورد دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

رشته های تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

در این قسمت از نوشتار لیستی از مراکز مهم یادگیری در هر چهار پردیس را آورده ایم:

 • دانشکده حمل و نقل
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده ساخت و ساز جوزف رمائی

دوره ها و برنامه های تحصیلی از جمله پرستاری، تجارت، علوم‌ پایه، خدمات انسانی، تفریحی، هواپیمایی و نوآوری مهندسی، صنعتی، فناوری و رسانه های تصویری نیز در دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان ارائه می شوند. دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان به دلیل ارائه برنامه و دوره های جدید و با سطح کیفی بسیار بالا، با دانشگاهیان صنعت در ارتباط است. برنامه ها و دوره های جدید در زیر این متن ذکر شده‌اند:

رشته های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

خدمات مالی

مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت کسب و کار

هوش مصنوعی

مدیریت فناوری

گواهینامه های تحصیلات تکمیلی

انگلیسی سطح ۱ و ۲ برای اهداف دانشگاهی

لیسانس مدیریت کاربردی، مدیریت فناوری

لیسانس مدیریت ساخت و ساز

رتبه دانشگاه SASKATCHEWAN POLYTECHNIC

رنکینگ و سطح دانشگاه مهم ترین نکته ای است که متقاضی تحصیل در هر دانشگاه، به دنبال آن می باشند و به همین دلیل در این بخش از مقاله به اطلاعات آماری پیرامون رنکینگ دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان اشاره کرده ایم. براساس امتیازدهی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان در جایگاه 109 ام دانشگاه های کانادا ایستاده است. در ادامه شاهد جدول معرفی این دانشگاه خواهیم بود.

اطلاعات کلی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

تقویم دانشگاهی

ترمی

تعداد پردیس ها

4

تعداد دانشجویان

16008

دانشجویان بین المللی

6%

زبان تدریس

انگلیسی

شهریه لیسانس سالانه

14044

شهریه تحصیلات تکمیلی سالانه

16426

هزینه زندگی ماهانه

694-1147

شرایط تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

کافیست که دارای شرایطی که در ادامه ذکر کرده ایم باشید، آنگاه به راحتی می توانید در یکی از بهترین دانشگاه های کانادا یعنی دانشگاه SASKATCHEWAN POLYTECHNIC در رشته مورد علاقه تان مشغول به تحصیل شوید. در ابتدای مسیر پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان ابتدا میبایست اقدام به اخذ مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 کرده، سپس مدارک تحصیلی ترجمه شده خود را به دانشگاه ارائه دهید. البته باید به این نکته توجه کنید که قبل از درخواست از وجود رشته مورد نظرتان در این دانشگاه مطمئن شوید.

شرط معدل دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

برای ورود به دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان، داشتن حداقل معدل 12 از یک کالج معتبر، ضروری می باشد و می توان گفت که این دانشگاه برای پذیرش، شرایط سختی را پیش روی متقاضیان نگذاشته و آنها می توانند با داشتن معدل 12 و مدرک آیلتس با نمره 6.5 به راحتی وارد این دانشگاه شده و مشغول به تحصیل شوند. البته به دلیل تقاضای زیاد به این دانشگاه، هرچه معدل افراد بالاتر باشد، شانس آنها برای ورود به دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان نیز به همان میزان افزایش خواهد یافت.

معرفی دوره های کوآپ در دانشگاه پلی تکنیک ساسکوچوان

اگر هنوز با مزایای کوآپ(CO-OP) کانادا آشنا نشده اید پس به شما پیشنهاد می دهیم ادامه مطلب را از دست ندهید چرا که کوآپ بزرگترین راه حل برای افرادی که دغدغه بازار کار بعد از تحصیل دارند، می باشند. برای برخورداری از این مزیت باید در دوره های آموزشی که در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان برگزار می شود شرکت کرده تا پس از فارغ التحصیلی، بلافاصله صاحب شغل شوید. رشته هایی که شامل کوآپ می شوند، موارد زیر هستند:

 • دیجیتال مارکتینگ
 • هتلداری
 • مهندسی فناوری اطلاعات یا IT
 • کلیه رشته های فنی مربوط به مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار
 • اکثر رشته های حوزه مدیریت
 • مهمانداری و گردشگری

در خاتمه این مزیت را هم به دوره کوآپ اضافه می کنیم و باید بگوییم که از این طریق قادر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید بود.

ددلاین دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

به آخرین فرصت برای ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه های خارجی ددلاین گفته می شود که برنامه ددلاین دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان در سه بازه زمانی اتفاق می افتد. که این سه بازه را در قالب جدول بیان نموده ایم:

دوره ددلاین

زمان

شرح

پاییز

سپتامبر

تمام دوره های تحصیلی شامل می شود.

زمستان

ژانویه

مختص افرادی که پذیرش پاییز را از دست داده اند.

تابستان

مه

تعداد دوره های تحصیلی محدود می باشد.

بورسیه تحصیلی Saskatatchewan Polytechnic

در گذشته موانع بسیاری وجود داشت که نگذارد افراد مستعد و تلاشگر در کنار دیگر افراد به تحصیل بپردازند که امروزه این مشکل با بورسیه دانشگاه ها تا حدودی حل شده است و دانشگاه Saskatchewan Polytechnic نیز از این قاعده مستثنی نبوده و حمایتگران این دانشگاه باعث شده اند تا نام دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان نیز در لیست دانشگاه های دارای بورسیه قرار بگیرد. دانشجویان این دانشگاه، با کسب نمره های عالی و نشان دادن وجه تمایز خود به مسئولان دانشگاه، قادر به اخذ بورسیه تحصیلی این دانشگاه خواهند بود. برای قرار گرفتن در لیست درخواست دهندگان بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان، اولین شرط، ثبت نام در سایت دانشگاه و ارائه درخواست می باشد.

خوابگاه دانشگاه Saskatatchewan Polytechnic

امکانات رفاهی یکی از بزرگترین مزایای دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان است که در چند زمینه به دانشجویان ارائه می گردد. در میان این امکانات رفاهی خوابگاه حرف اول را می زند که در 4 سطح در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

 • College Quarter Residence (CQ)

یکی از اقامتگاه هایی که صرفا به دانشجوهای مجرد اختصاص داده شده، همین دانشگاه می باشد که همه امکانات رفاهی همچون سال ورزشی، کتابخانه و...دارا می باشد.

 • Voyageur Place

این اقامتگاه مناسب افرادی است که دوست دارند فاصله ای بین دانشگاه و محل اقامتشان نباشد، چرا که خوابگاه درست در مرکز دانشگاه قرار گرفته است. این خوابگاه متشکل از چهار ساختمان بوده و حدودا گنجایش 600 دانشجو را دارد. همچنین دانشجویان معلول و کم توان می توانند در این خوابگاه سکونت گزینند زیرا امکانات برای نوع خاص زندگی آنها وجود دارد.

 • McEown Park

این خوابگاه نیز در نزدیکی دانشگاه، با 4 ساختمان پذیرای دانشجویان می باشد و بهترین انتخاب برای دانشجویان متاهل و دارای فرزند است.

 • Graduate House

دانشجویان پزشکی، دندان پزشکی و دامپزشکی، برای سکونت می توانند این خوابگاه را انتخاب کنند و این اقامتگاه به آنها و افرادی که مشغول در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند، اختصاص داده شده است.

شرایط کار دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان

به دلیل وجود رشته های فنی و عملی در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان، امکان انجام کارهای عملی و دریافت دستمزد وجود دارد و افراد می توانند با کار کردن در خود دانشگاه، درآمد داشته باشند. با این حال امکان دیگری برای کار کردن دانشجویان در زمان تحصیل وجود دارد و افراد قار خواهند بود با تعیین نوع تحصیل که می تواند پاره وقت، نیمه وقت و... باشد، زمانی را برای کار کردن در کنار تحصیل اختصاص دهند و اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند، موفق در ایجاد ارتباط با کارفرماها و شرکت ها بوده و از این طریق می توانند شغلی نیمه وقت یا دور کار متناسب با توانایی و مهارت خود را پیدا کرده و در آن مشغول به کار شوند و همه این اتفاقات بستگی به میزان توانایی و تلاش افراد برای ایجاد رابطه با صاحبان مشاغل دارد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

همانطور که اطلاع دارید تمامی دانشگاه‌ ها از جمله دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان کانادا به جهت ثبت نام و ارائه نامه پذیرش به دانشجویان داخلی و خارجی شرایطی را تعیین کرده است. از شروط اولیه و مهم پذیرش داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶.۵ می باشد. بعلاوه داشتن معدل بالای ۱۲ از دیگر شرایط تحصیل در این دانشگاه است. معمولاً برای برنامه‌ های ارائه شده شرایط پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا و سایر دانشگاه‌ ها به صورت رقابتی می‌ باشند. به عبارتی دانشگاه ها روش (FQFA) را به کار می‌ برند. بدین صورت که هر دانشجوی واجد شرایطی که زودتر مدارک مورد نیاز را به دانشگاه مربوطه ارائه دهد، سریع تر نامه پذیرش تحصیلی دریافت می‌ کند. مهلت ثبت نام کلاس هایی که در ماه سپتامبر آغاز می‌ شود، ماه اکتبر است. به عبارتی دقیق تر شما به عنوان دانشجوی طالب تحصیل در این دانشگاه می بایست مراحل ثبت نام خود را تا قبل از ماه می تکمیل نمایید.

 • دوره زبان انگلیسی:

دانشجویانی که قصد تحصیل در برنامه مهندسی، پرستاری(BSCN) و یا کارشناسی پرستاری را دارند، نمی توانند در دوره زبان انگلیسی شرکت نمایند. سایر دانشجویان ملزم هستند سایر شرایطی را که برای ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی مورد نیاز می باشد فراهم نمایید. حداقل مدرک مورد قبول این دانشگاه برای شرکت در دوره زبان آیلتس ۵.۵ می باشد.

 • برنامه EAP:

به دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه پلی‌ تکنیک فرصت داده می‌ شود تا به واسطه شرکت در دوره های جدید به زبان انگلیسی مهارت زبانی خود را ارتقا دهند. این دوره ها با هدف کمک به دانش زبانی دانشجوی خارجی طراحی شده اند.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا

انتخاب کشور و دانشگاه یکی از فاکتورهای مهم تحصیل می باشد. از مواردی که دانشجویان به هنگام انتخاب دانشگاه و کشور به آن توجه ویژه می‌ کنند، در رابطه با شهریه تحصیل و هزینه‌ های زندگی می باشد. دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان هر ساله نرخ شهریه تحصیل را تعیین می‌ کند. شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا با توجه به گرایش تحصیلی، دانشکده انتخابی و مقطع دانشگاهی متفاوت می باشد. ولی به طور کلی میانگین شهریه برنامه‌ های دانشگاه پلی‌تکنیک سالانه بین ۱۱ تا ۱۷ هزار دلار می باشد. مقاله‌ای که همچنان مشغول مطالعه مطالب آن هستید، توسط موسسه ملک پور به تحریر درآمده است؛ لذا هرگونه استفاده غیرمجاز از آن حرام می باشد. به طور کلی هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب در نظر گرفته است. دانشجویان پس از پایان دوره مدرک بسیار معتبری از این دانشگاه دریافت می نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک برای رشته ها و مقاطع مختلف

رشته تحصیلی

مقطع

هزینه سالیانه

خدمات مالی

کارشناسی- کارشناسی ارشد

14420 دلار کانادا(کارشناسی)

15610 دارار(کارشناسی ارشد)

مدیریت کسب وکار

کارشناسی- کارشناسی ارشد

15650 دلار

هوش مصنوعی

کارشناسی- کارشناسی ارشد

15650دلار

مدریت فناوری

کارشناسی

14 هزار دلار

مدیریت کاربردی

کارشناسی

14 هزار دلار

مدیریت ساخت و ساز

کارشناسی

14 هزار دلار

هزینه های زندگی دانشجویی در ساسکاچوان کانادا

همانطور که در موضوع قبلی این نوشتار بدان اشاره نمودیم؛ هزینه‌ های زندگی یکی دیگر از مواردی می باشد که دانشجویان به جهت انتخاب کشور بایستی بدان توجه نمایند و شروع به جمع آوری اطلاعاتی در رابطه با هزینه های زندگی در کشور مقصد نمایند. هر اندازه آگاهی متقاضی نسبت به هزینه های زندگی در کشور میزبان افزایش یابد، مهاجرت قانونی موفق تری خواهد داشت. البته ناگفته نماند که هزینه‌ های زندگی به لایف استایل متقاضی دانشجو نیز بستگی دارد. در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا که متداول است، ذکر شده است.

اقلام

قیمت (دلار)

برنج یک کیلو گرم

4.75

یک لیتر شیر

2.41

12عدد تخم مرغ

3.55

پنیر یک کیلوگرم

11.25

پرتغال یک کیلو گرم

4.28

اجاره اپارتمان 3 نفره

1.709.38

اجاره آپارتمان یک خوابه

916.05

نان 500 گرم

3.07

آب

2.07

سینه مرغ یک کیلوگرم

11.23

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای این که اجازه ورود به خاک و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را داشته باشید، بایستی ابتدا ویزای دانشجویی این کشور را درخواست دهید و برای این که شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را داشته باشید، باید پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا، اسنادی کامل ارائه دهید. اسناد و مدارک مورد نیاز به جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور در ذیل این متن آورده شده است:

 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • نامه بانکی
 • ارائه گواهی پذیرش
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک هویتی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر هستید برای ورود به سایت رسمی دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

مدرک زبان مورد قبول دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان چیست؟

دانشجویان جهت تحصیل در این دانشگاه، ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶.۵ هستند؛ البته اگر مدرک زبان متقاضی کمتر از حد ۶.۵ باشد، وی می تواند در دوره زبان شرکت کند.

آیا اجازه بردن همراه به شخص متقاضی تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان داده می شود؟

بله، دانشجویان متاهل پس از گذشت مدتی می‌ توانند برای ویزای همراه اقدام کنند.

آیا دانشجویان می توانند ضمن تحصیل در دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان کانادا، کار نیمه وقت داشته باشند؟

بله، تمامی دانشجویان در صورت مایل بودن می توانند در کنار دوره های تحصیلی خود، کار پاره وقت داشته باشند.

آیا می توان از دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هیچ‌ گونه بورسیه تحصیلی در نظر نگرفته است.

سخن پایانی

قطعا شما با مطالعه این مقاله اطلاعات جدید و به روزی را درباره دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان کانادا، شرایط پذیرش و هزینه دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان دریافت کردید. در این مقاله اطلاعات کاربردی در خصوص شرایط تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان قرار داده شد. دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان طیف گسترده‌ای از فرصت های تحصیلی را در چهار دانشکده در اختیار داوطلبان تحصیل در این دانشگاه قرار می‌ دهد. مشتاقان تحصیل در دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان کانادا اختیار دارند که یکی از رشته‌ های تحصیلی این دانشگاه و یا دانشکده‌ های آن را انتخاب نمایند. دانشگاه پلی‌ تکنیک ساسکاچوان کانادا از سطح علمی بسیار بالا برخوردار می باشد. از این رو نمی‌ توان منکر ثبت نام هر ساله دانشجویان در این دانشگاه شد. جهت ثبت نام و دریافت پذیرش از این دانشگاه می توانید از میزان خدمات مؤسسه مشاوره ای MIE با برقراری ارتباط و صحبت با کارشناسان زبده به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید. در صورت رضایت پنج ستاره ای را که در ذیل این مقاله آورده شده است روشن نمایید.

امتیاز 4.09 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
شیرین
با تشکر از مطالب خوب و عالی تون من می خواستم بپرسم برای تحصیل در این دانشگاه شرط سنی وجود دارد؟ یا قبولی دانشگاه ایران را می خواهد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شرایط سن و تحصیلات و مدرک زبان شما برای دریافت پذیرش بسیار مهم و ارزشمند است و گپ تحصیلی شما نیز نباید زیاد باشد. ضمن اینکه قبولی دانشگاه ایران نیز مورد نیاز نخواهد بود.
مشاوره رایگان