مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

17 اردیبهشت 1402 21 نظر

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و دریافت اقامت و تابعیت کانادا از طریق تحصیل در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با شرایط تحصیل در کانادا آشنایی دارید؟ آیا تحصیل در کانادا منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد؟ هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا چیست؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کدامند؟ درباره ویزا و هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه اطلاعات کسب کنیم؟ مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت این کشور به شمار می آید. اشخاصی که اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نموده اند، می توانند در پایان تحصیلات خود و در صورت یافتن شغل مناسب، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تغییر داده و اقامت و تابعیت کشور کانادا را دریافت نمایند. با توجه به سطح علمی و کیفیت بالای دانشگاه های کانادا و همچنین شرایط مطلوب کار پس از تحصیل در کانادا، هر ساله دانشجویان بسیاری خواستار مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشند. چنانچه شما نیز تصمیم به تحصیل در کانادا داشته و یا نیاز به  دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را تکمیل نمایید تا در هر دو صورت، مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین متخصص موسسه ملک پور دریافت کنید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

 

در این مقاله، عناوین ذیل جهت بررسی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد مطالعه قرار می گیرد:

تماس با ما

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

زندگی در کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا کشوریست که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است. کشور کانادا از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. کانادا کشوری است که از غرب تا اقیانوس آرام و از قسمت شرق تا اقیانوس اطلس، از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی را فرا گرفته است.

 

 • دیگر ویدئوی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا 

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا 

همچنین این کشور از قسمت جنوب با ایالت متحده آمریکا هم مرز می باشد. جالب است که بدانید کانادا دومین کشور پهناور در جهان از نظر مساحت محسوب می شود. همچنین این کشور رتبه چهارم در جهان را از نظر مساحت خشکی به خود اختصاص داده است. کشور کانادا و ایالت متحده آمریکا بلندترین مرز زمینی مشترک در جهان را به خود اختصاص داده است. اوتاوا یکی از زیباترین شهرهای کانادا محسوب می شود که پایتخت این کشور نیز هست.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از روش هاییست که طرفداران بسیاری دارد و افراد متقاضی می توانند از این طریق در بهترین دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند. جزئیات و توضیحات بیشتر در خصوص این روش مهاجرتی، در ادامه مقاله ارائه می شود.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مزایای تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مزایای تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مزایای تحصیل در کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کانادا از جمله کشورهایی است که به صرف تحصیل در این کشور، پس از اتمام تحصیل و در صورت داشتن شرایط لازم، اقامت پس از تحصیل اعطا می نماید تا افراد بتوانند در این کشور زندگی کرده و به کار و کسب درآمد مشغول گردند. به این صورت که فارغ التحصیلان رشته هایی همچون مدیریت انرژی می توانند در صورت داشتن شرایطی از جمله یک سال حضور در کشور کانادا در دو سال گذشته، داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح CLB7، بدون نیاز به داشتن جاب آفر اقامت کاری کانادا را تا پس از حدود یک سال از فارغ التحصیلی اخذ نمایند. پیشنهاد می گردد قبل از شروع تحصیل در کشور کانادا، حتماً در مورد رشته تحصیلی خود با مشاور مهاجرت تحصیلی به کانادا مشورت نمایید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا مراحلی را شامل می شود که متقاضیان می توانند با پشت سر گذاشتن این موارد موفق به تحصیل در این کشور شوند. در ادامه شما را با مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر آشنا می کنیم.

برآورده کردن الزامات:

یکی از مهم ترین الزاماتی که برای تحصیل در کانادا به آن نیاز دارید، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است؛ شما می توانید با برنامه ریزی دقیق به این مهم رسیدگی کنید.

مدرک زبان:

همانطور که در مورد بالا به آن اشاره شد، شما با برنامه ریزی دقیق می توانید سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را افزایش دهید و در نهایت با شرکت در دوره های آیلتس یا تافل در زبان انگلیسی و آزمون های DALF, DELF, TCFT, TEF در زبان فرانسوی؛ مهارت خود را برای تحصیل در کانادا اثبات نمایید.

درخواست برای دانشگاه ها:

بعد از تکمیل فرآیند زبان، برای دانشگاه های مورد نظر خود درخواست دهید؛ فراموش نکنید که باید برای هر درخواست در دانشگاه های کانادا میانگین از 100 تا 250 دلار کانادا باید هزینه کنید. ضمنا پیشنهاد می کنیم که فرم درخواست دانشگاه را با دقت فراوان تکمیل کنید تا هنگام پذیرش با مشکلی روبرو نشوید.

درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا:

در صورتی که با پذیرش شما در دانشگاه مورد نظر، موافقت شود، شما باید به صورت آنلاین برای ویزای خود درخواست دهید؛ لازم به ذکر است که در این مرحله نیاز به تمکن مالی است.

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

این مقاله را از دست ندهید: مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع مدارس

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از مواردیست که طرفداران بسیاری دارد. بنابراین باید بگوییم که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع مدارس و برای دانش آموزان نیز امکان پذیر است. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند. با توجه به نظام آموزشی مناسبی که کشور کانادا دارد، هر ساله مخاطبین بسیاری به قصد تحصیل در این کشور، وارد کانادا می شوند. دانش آموزان و والدین آن ها هر ساله به قصد تحصیل در مدارس این کشور، از مدارس کانادا پذیرش تحصیلی اخذ می نمایند تا در بهترین مدارس و با سطح علمی بالا به تحصیل بپردازند. جالب است که بدانید کشور کانادا از نظر سطح علمی و کیفیت تحصیل در رتبه سوم در جهان قرار دارد. نکته ای که برای تحصیل در مدارس کانادا و برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد این است که دانش آموزانی که قصد تحصیل در این مدارس را دارند باید در مدارس شبانه روزی کانادا به تحصیل به بپردازند. دانش آموزان پس از ورود به مدارس کانادا می توانند زبان انگلیسی را در سطح مطلوب آموزش ببینند و سپس به تحصیل به زبان انگلیسی مشغول شوند. دانش آموزانی که برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام می کنند باید بدانند که تحصیل در این کشور از سن 6 سالگی آغاز می شود و به صورت کاملاً اجباری می باشد. دانش آموزان با گذراندن 6 سال تحصیلی در مقطع دبستان می ‌توانند به دبیرستان ورود نمایند، در سن 18 سالگی مدرک دیپلم خود را اخذ کرده و وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند. نکته حائز اهمیتی که در مورد شرایط تحصیل در مدارس کانادا وجود دارد و مورد توجه دانش آموزان و والدین می باشد این است که دانش آموزان پس از ورود به کشور می توانند والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. هزینه تحصیل در مدارس این کشور بسیار متفاوت است و در حدود 25000 دلار تا 30000 دلار در سال خواهد بود. 

ایالت

مدرسه

نوع سکونت

زبان

شهریه سالیانه

بریتیش کلمبیا

کالج برنت وود

با خوابگاه

انگلیسی

74770 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

بروکس شائنیگان

با خوابگاه

انگلیسی

47500 دلار کانادا

بریتیش کلمبیا

مدرسه بادول

با خوابگاه

انگلیسی

38600 دلار کانادا

اونتاریو

مدرسه ترافاگل

باخوابگاه

انگلیسی

59515 دلار کانادا

اونتاریو

کالج بین المللی کلمبیا

باخوابگاه

انگلیسی

31491 دلار کانادا

 

ویزای گاردین کانادا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای گاردین کانادا

در این مقاله ما تمام جوانب ویزای گاردین کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارند، این امکان فراهم است که در مقطع کارشناسی در کانادا به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشجویان برای تحصیل در کانادا باید بتوانند مدرک زبان خود را در سطح IELTS 6 ارائه دهند تا بتوانند پس از ارائه مدرک زبان و دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند. یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، ارائه دیپلم 12 ساله شخص متقاضی می باشد تا شخص دانشجو بتواند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اخذ کند. تحصیل در مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها در کانادا امکان پذیر است و دانشجویان این امکان را دارند تا بتوانند با توجه به سلیقه خود و رشته مورد نظر خود برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. شاید جالب باشد که بدانید دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را دارند می توانند بدون مدرک زبان برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. در این صورت دانشجویان باید یک دوره زبان کوتاه مدت را در کشور کانادا بگذرانند و پس از گذراندن آن وارد دانشگاه شده و در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان با گذراندن این دوره می ‌توانند مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی اخذ نمایند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی متغیر می باشد اما باید بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی در حدود 15000 دلار تا 20000 دلار متغیر است.

تحصیل مهندسی در کانادا

تحصیل مهندسی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از افراد که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند، اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می کنند. دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا امکان تحصیل در کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد دارند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان مورد نیاز خود در سطح IELTS 6.5 ارائه نمایند تا بتوانند با توجه به رزومه خود، از دانشگاه مورد نظر درخواست پذیرش دهند. جالب است که بدانید هر ساله دانشجویان بسیاری به قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به این کشور وارد می شوند. چرا که باید گفت تحصیل در کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان از هزینه کمتری برخوردار است. بنابراین هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به این کشور ورود می ‌کنند تا بتوانند تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل می پردازند از شرایط بسیار ویژه و مناسبی برخوردار هستند. چرا که می تواند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز بپردازد. علاوه بر این امکان ورود به بازار کار به راحتی برای دانشجویان فراهم است و دانشجویان می ‌توانند پس از تحصیلات خود وارد بازار کار در کشور کانادا شده و اقامت این کشور را نیز به دست آورند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در حدود 2 سال می باشد و دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می توانند مدرک تحصیلی خود را نیز به دست آورند. دانشجویان برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مورد نظر خود باید تمام مدارک تحصیلی لازم را به دانشگاه مورد نظر تحویل دهند تا بتوانند پذیرش خود را به دست آورند. به طور قطع، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای شخص دانشجو متحمل هزینه هایی خواهد بود که شخص دانشجو باید هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور تأمین نماید. در مورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا باید گفت که بنا به دانشگاه و رشته تحصیلی شخص متقاضی، هزینه‌ ها نیز متغیر خواهد بود؛ اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هزینه تحصیل در حدود 18000 دلار تا 25000 دلار در سال می باشد. دانشجویان با انجام کار دانشجویی در طول تحصیل می‌ توانند تا حدودی هزینه‌های خود را نیز تأمین نمایند.


مهاجرت به کانادا

پرسش مخاطب سایت: با سلام. آیا در صورت تحصیل در مقطع ارشد رشته متالوژی امکان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت بلند مدت در کانادا هست؟ من قصدم رسیدن به اقامت دائم هست و شرایط تحصیلی خوب و سطح زبان عالی دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ:

ددلاین دانشگاه ها و کالج های کانادا

این مقاله را از دست ندهید: ددلاین دانشگاه ها و کالج های کانادا

در این مقاله ما ددلاین دانشگاه ها و کالج های کانادا را به شما خواهیم آموخت.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا

همانطور که می دانید مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا نیز برای دانشجویان امکان پذیر می باشد و دانشجویان از سرتاسر دنیا می توانند در مقطع دکترا در این کشور به تحصیل بپردازند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید رزومه بسیار قوی ارائه نمایند تا بتوانند تأیید سوپروایزر یا همان استاد راهنما را از کشور کانادا داشته باشند. از مهمترین مواردی که در اخذ پذیرش در مقطع دکترا وجود دارد و دانشجویان باید رعایت نمایند، ارائه مدرک زبان حداقل IELTS 7 می باشد همچنین ارائه ارائه پروپوزال و مقالات ISI، یکی دیگر از مهمترین مواردیست که دانشجو باید ارائه نماید. در صورتی که شخص دانشجو موفق به تأیید سوپروایزر یا همان استاد راهنما از کشور کانادا شود می تواند پذیرش تحصیلی خود را در دانشگاه مورد نظر به دست آورد. همچنین جالب است که بدانید تحصیل در مقطع دکترا نوعی شغل محسوب می شود که شخص دانشجو می تواند در طول تحصیل خود، حقوق مناسبی را دریافت نماید. همچنین دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا می توانند فاند تحصیلی نیز دریافت کنند که در این صورت می توانند هزینه های تحصیل خود را نیز به حداقل برسانند. تحصیل در مقطع دکترا در حدود 4 تا 6 سال می باشد که طول دوره تحصیل بستگی به رشته تحصیلی شخص متقاضی دارد. نکته ای که در مورد تحصیل مقطع دکترا در کانادا باید بدانید این است که شخص دانشجو برای اخذ پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر ممکن است مصاحبه ای به صورت آنلاین داشته باشد که با پشت سر گذاشتن این مصاحبه می توان پذیرش خود را در مقطع دکترای دانشگاه مورد نظر خود اخذ کرد.

متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا می بایست نکاتی را جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا مد نظر داشته باشند. از جمله مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است:

اقامت کانادا از طریق تحصیل

 

 • ارائه نمره زبان آیلتس (7 به بالا)
 • ارائه مقاله ISI ، مقالات معتبر و پژوهش های علمی مرتبط با رشته تحصیلی خویش
 • انتخاب استاد راهنمای مناسب در حیطه فعالیت های پژوهشی خود قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه

ارائه مدارک ذیل جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا الزامی می باشد:

 • رزومه یا CV
 • حداقل 2 توصیه نامه از دانشگاه ها و اساتید معتبر
 • مقلات علمی با اعتبار بالای جهانی
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ترجمه ریز نمرات
 • ارائه مدارکی نظیر GRE برای برخی رشته ها و دانشگاه ها

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارند، به طور قطع در اندیشه دریافت بورس تحصیلی در این کشور هستند. دانشجویان برای تحصیل در کانادا، امکان دریافت بورس تحصیلی را خواهند داشت. بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان دانشگاه های کانادا در مقاطع مختلف ارائه می شود که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم. اما لازم به ذکر است که اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، نسبت به مقطع تحصیلی دکتری، دارای دشواری ها و ریسک بیشتری می باشد.

 • بورس تحصیلی کالج بین المللی هامبر:

کالج هامبر هر ساله و در ماه های سپتامبر و ژانویه به تعدادی از دانشجویان بین المللی، بورس های مناسبی را ارائه می نماید.

 • بورس تحصیلی دانشگاه بین المللی یورک:

دانشگاه یورک کانادا هر ساله به دانشجویان ممتاز با رزومه تحصیلی قوی، بورس تحصیلی مناسب ارائه می نماید. دانشگاه یورک هر ساله و به رزومه های قوی دانشجویان مبلغی در حدود 60 تا 100 هزار دلار بورس تحصیلی اعطا می کند.

 • بورس تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا:

این دانشگاه هر ساله مبلغی بیش از 10 میلیون دلار کانادا را برای بورس تحصیلی و کمک هزینه به دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد. همچنین دانشگاه بین المللی بریتیش کلمبیا جوایز برتر بین المللی را به تعدادی از دانشجویان بین المللی با زمینه تحصیلی قوی اعطا می کند.

همان طور که در توضیح بورس های تحصیلی کانادا گفته شد، اخذ بورسیه منوط به معدل بالا و ارائه رزومه علمی قوی می باشد. شما می توانید شرایط خود جهت اخذ بورسیه تحصیلی در کشور کانادا و یا سایر کشورهای دیگر را توسط موسسه ملک پور و از طریق تکمیل فرم مربوطه (درخواست ارزیابی اخذ بورسیه)، بررسی و ارزیابی کنید. همچنین اطلاعات کامل در خصوص بورسیه تحصیلی در کانادا در مقاله زیر ارائه شده است.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه بورس تحصیلی کانادا

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه بورس تحصیلی کانادا

 

دوره های کوآپ (CO-OP) کانادا

کوآپ (CO-OP) کانادا یکی از روش های تحصیل با تضمین کار در کاناداست که متقاضی در یک دوره آموزش کوتاه مدت یک ساله، وارد بازار کار می شود. دوره های کوآپ کانادا معمولاً به دو دوره تقسیم می شود. در دوره اول دانشجو با حضور در کلاس های درس به تحصیل علم می پردازد و در دوره دوم، مشغول کار و اصطلاحاً کارآموزی می شود. کوآپ (CO-OP) کانادا در رنج وسیعی از رشته ها برگزار می گردد. به طور مثال رشته هایی چون:

 • مدیریت
 • توریسم، هتلداری، مهمانداری
 • دیجیتال مارکتینگ
 • رشته های مرتبط به نرم افزار و IT

از اصلی ترین دوره های کوآپ کانادا می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیررا مطالعه نمایید.

کوآپ (CO-OP) کانادا

کوآپ (CO-OP) کانادا

هزینه زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقایسه با بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان، بسیار مقرون به صرفه می باشد. توصیه می شود دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، از هزینه های زندگی در این کشور اطلاع کافی داشته باشند. موسسه ملک پور، میانگین هزینه برخی کالا و خدمات در کشور کانادا را به صورت جدولی تهیه و در ذیل این مطلب ارائه کرده است. لازم به ذکر است هزینه زندگی در کانادا و شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. همچنین سبک زندگی هر فرد نیز تأثیر چشمگیری بر میزان هزینه زندگی وی در کانادا دارد.

 

موارد

هزینه ها به دلار کانادا

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

16.00 $

کاپوچینو

4.21 $

یک بطری آب معدنی

1.78 $

1 لیتر شیر

2.35 $

1 کیلو گرم برنج سفید

3.93 $

12 عدد تخم مرغ

3.30 $

1 کیلوگرم پنیر

12.28 $

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.47 $

1 کیلو گرم موز

1.66 $

1 کیلو گرم گوجه فرنگی

3.88 $

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.72 $

1 کیلو گرم پیاز

2.57 $

 

از موارد دیگری که در بحث هزینه های زندگی در کانادا بسیار مورد توجه می باشد هزینه اجاره ملک و خرید ملک در کاناداست که باید مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، تمایل به زندگی در خوابگاه های دانشجویی نداشته باشند، باید نسبت به خرید و یا اجاره ملک در کانادا اقدام نمایند.

 

موارد

هزینه ها به دلار کانادا

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،268.16 $

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

1،029.72 $

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

2،045.21 $

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،672.47 $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

6،168.62 $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

4،067.76 $

 

با مراجعه به لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا به دست آورید.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

شرایط کار ضمن تحصیل و دانشجویی در کانادا

یکی از مهمترین مواردی که دانشجویان برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مد نظر قرار می‌دهند، انجام کار دانشجویی در حین تحصیل می باشد. دانشجویانی که به تحصیل در کانادا می پردازند باید بدانند که در هنگام تحصیل، امکان اشتغال به کار دانشجویی را نیز خواهند داشت تا بتوانند از این طریق نیز، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تأمین نمایند. دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند، امکان کار در حدود 20 ساعت در هفته را خواهند داشت که البته بستگی به مقطع تحصیلی شخص متقاضی دارد. چرا که ممکن است مدت کار دانشجویی، کمتر و یا حتی بیشتر باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و نگارش شده است؛ بنابراین هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون کسب اجازه و اشاره به منبع اصلی، پیگرد قانونی دارد و شرعاً و قانوناً حرام می باشد. لازم است بدانید که دولت کانادا، این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که در مدت تعطیلات خود، به صورت تمام وقت به کار در کشور کانادا بپردازند و هزینه های زندگی خود را تأمین کنند. همچنین به درآمد ناشی از کار دانشجویی در کانادا، مالیات تعلق نمی گیرد. 

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

بسیاری از دانشجویان که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارند، دغدغه دریافت ویزای همراه و امکان حضور در کنار خانواده خود در دوران تحصیل در کانادا را دارند. به همین دلیل در این بخش به بررسی ویزای همراه برای اشخاصی می پردازیم که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارند تا بتوانند اعضای خانواده خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. جالب است که بدانید کانادا کشوریست که به همراه، امکان ورود و اقامت کانادا را خواهد داد. بنابراین پس از ورود شخص دانشجو، فرد متقاضی می تواند برای همراهان خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال، درخواست ویزای الحاق نماید تا همراهان وی بتوانند در کانادا حضور یابند. نکته جالبی که در مورد ویزای همراه کانادا باید بدانید این است که اشخاصی که به عنوان همراه، وارد کشور کانادا می شوند امکان کار تمام وقت در این کشور را نیز خواهند داشت. همسر فرد اصلی می تواند ویزایی تحت عنوان ویزای W1(open work permit) اخذ نماید و به صورت تمام وقت مشغول به کار شود. چنانچه قصد مهاجرت به کانادا دارید، توصیه می شود که ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه کرده و مشاهده نمایید تا با نحوه اقدام برای مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا و شرایط روش های مختلف مهاجرت آشنا گردید.

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند در اندیشه تحصیل در دانشگاههای برتر در کانادا هستند تا بتوانند با توجه به مدارک تحصیلی معتبری که می توانند از دانشگاه های محل تحصیل خود اخذ نمایند، وارد بازار کار شده و اقامت این کشور را به دست آورند. به همین دلیل در این بخش از مقاله قصد داریم تا در مورد دانشگاه های کانادا، فهرستی را تهیه کرده و آن ها را به شما عزیزان معرفی نماییم.

 

اسامی دانشگاه

رتبه در کشور

رتبه جهانی

دانشگاه تورنتو

University of Toronto

1

23

دانشگاه بریتیش کلمبیا

The University of British Columbia

2

35

دانشگاه مک گیل

McGill University

3

69

دانشگاه واترلو

University of Waterloo

4

76

دانشگاه سیمون فریزر

Simon Fraser University

5

77

دانشگاه آلبرتا کانادا

University of Alberta

6

102

دانشگاه کلگری

University of Calgary

7

133

دانشگاه یورک

York University

8

145

دانشگاه کویین

Queen's University

9

149

دانشگاه وسترن

Western University

10

155

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

قطعاً اشخاصی که جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام می نمایند باید مدارک خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به صورت کامل تکمیل کرده و ارائه نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی خود را اخذ کنند. نکته ای که در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد این است که دانشجویان باید در حدود 7 ماه قبل از شروع ترم، برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند تا بتوانند در موعد مقرر، ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. شخص دانشجو پس از تکمیل مدارک خود باید آن ها را به صورت آنلاین در سایت سفارت بارگذاری کرده و تأیید نماید تا بتواند زمان ویزای خود را مشخص کرده و برای انگشت نگاری به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه نماید. 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

 • ارائه پاسپورت فرد متقاضیتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه مدارک تحصیلی مورد نیاز به همراه ریز نمرات
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز
 • نامه تمکن مالی شخص دانشجو
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گواهی سلامت شخص متقاضی

شرایط کار پس از تحصیل در کانادا

امکان اخذ اقامت کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند امکان پذیر است. افرادی که به قصد تحصیل وارد کشور کانادا می شوند و در مقطع تحصیلات عالیه، پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های کانادا دریافت نموده اند می توانند به صورت پاره وقت در حین تحصیل خود در این کشور مشغول به کار گردند. پس از اتمام دوران تحصیل در کانادا فرد می تواند در این کشور بماند و به صورت تمام وقت به کار در کانادا مشغول گردد. اگر فرد به مدت 3 الی 5 سال در کانادا به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده و در این مدت مالیات خود را بپردازد و همچنین جرائمی را مرتکب نشود که منجر به سوء سابقه وی گردد، می تواند اقامت دائم خود را در این کشور به دست آورد. نکته مهم اینکه دانش آموزی که جهت تحصیل در مدارس کانادا وارد این کشور می شود، به هیچ عنوان اجازه کار چه به صورت پاره وقت و چه به صورت تمام وقت ندارد و صدور مجوز کار صرفاً برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها امکان پذیر است. با توجه به نمودار بیکاری کانادا که در زیر ارائه شده است، فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد که احتمال کاریابی و دریافت ویزای کار کانادا پس از تحصیل را برای فارغ التحصیلان افزایش می دهد. 

در نمودار زیر می توانید وضعیت نرخ بیکاری در کشور کانادا را در سالهای اخیر مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری در کشور کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

 

سیتیزن شیپ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: سیتیزن شیپ کانادا

در این مقاله ما تمام راه‌های سیتیزن شیپ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کانادا

دانشجویانی که برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام می نمایند به طور قطع قصد اخذ اقامت و تابعیت این کشور را نیز دارند. چرا که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می تواند یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور محسوب شود. اما چگونه می توان از طریق تحصیل، به اقامت و تابعیت کانادا دست یافت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود باید بتوانند به صورت تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شوند. همان طور که می دانید برای اخذ اقامت کانادا و تابعیت این کشور، شخص دانشجو باید پس از تحصیل خود وارد بازار کار شده و به صورت تمام وقت به کار بپردازد. دانشجویان برای اخذ اقامت و تابعیت کانادا می توانند از دو قانون PGWP(Post-Graduation Work Permit) و یا سیستم اسکیل ورکر کانادا استفاده نمایند و سپس اقامت کاری خود را بدست آورند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت پس از تحصیل (PGWP)

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت پس از تحصیل (PGWP)

 

در مورد قانون PGWP باید گفت دانشجویانی که مدت تحصیل آن ها بیشتر از 8 ماه بوده است، می توانند پس از پایان تحصیلات و برابر با مدت تحصیلی خود در کانادا حضور داشته و به جستجوی کار مناسب با رشته تحصیلی خود بپردازند. در صورت یافتن شغل مناسب، ویزای تحصیلی این افراد به ویزای کاری کانادا تبدیل می شود. به طور مثال دوره های تحصیلی کمتر از 1.5 سال امکان کار پس از تحصیل به مدت همان مدت را خواهند داشت و برای دوره های تحصیلی بیشتر از 2 سال، امکان حضور و کاریابی در کانادا به مدت 2 سال وجود دارد. لازم به ذکر است که شخص دانشجو باید به مدت 3 سال از 5 سال را به طور مداوم در خاک کانادا حضور داشته باشد و بیمه و مالیات پرداخت نماید تا پس از آن بتواند به اقامت دائم و سپس و پاسپورت کانادا دست یابد. همچنین در صورتی که شخص دانشجو بتواند از طریق اسکیل ورکر، امتیاز مورد نیاز را کسب نماید می تواند اقامت دائم کانادا را به دست آورد.


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام ۱۷ ساله هستم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه شرایطی باید داشته باشم و ایا بهتر از کانادا گزینه ای هست؟

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: پادکست در خصوص اعتبار مدارک دانشگاهی غیر انتفاعی در ایران برای تحصیل در کانادا و یا اقدام جهت برنامه های مهاجرتی کانادا.

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش مخاطب سایت آقای سجاد نجفی: سلام من 23 سالمه لیسانس کامپیوتر هم دارم مدرک آیلتس 7 هم دارم و 5 سال سابقه کار با بیمه هم دارم خواستم ببینم شانس من چقدر هست برای اینکه بتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم؟

پاسخ:


سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

✅آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

✅آیا بدون مدرک زبان می توان در کانادا تحصیل کرد؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

✅آیا می توان از دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی گرفت؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

✅آیا پس از پایان تحصیل می توان در کانادا کار کرد؟

پس از فارغ التحصیلی به مدت 9 ماه تا 3 سال به شما فرصت داده می شود تا در کشور کانادا به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن کار پس از 3 سال می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.


_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل _____________________

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، شرایط تحصیل در کانادا، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و اقامت و تابعیت کانادا از طریق تحصیل در مقاله فوق مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می تواند یکی از روش های قانونی مهاجرت به این کشور محسوب شود. البته به منظور اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق تحصیل، شخص دانشجو باید پس از پایان تحصیل خود وارد بازار کار شده و یا از طریق اسکیل ورکر کانادا و کسب امتیاز مورد نیاز در سیستم اکسپرس اینتری، اقامت و سپس تابعیت کانادا را دریافت نماید. بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارند می توانند در بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل پرداخته و با اخذ مدرک تحصیلی معتبر، در بهترین مشاغل مرتبط مشغول به کار شوند. موسسه ملک پور اتریش آماده ارائه هرگونه خدمات در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد. برای کسب اطلاعات کامل تر و همچنین بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، این امکان برای شما فراهم است که فرم تماس را تکمیل نمایید و یا با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش" مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 4.93 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
امیررضا طاهری
با سلام من کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور با معدل 14 دارم و سابقه بازی در لیگ برتر فوتبال و لیگ یک و دو رو دارم 33سالمه ومجردم میخوام واسه ارشد روانشناسی ورزشی اقدام کنم واسه پذیرش چه مدت زمان میبره هزینه اش چقدره ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. اقدام جهت تحصیل در کانادا و موفقیت آمیز بودن آن بستگی به فاصله تحصیلی و مدارک شما دارد. شرایط شما باید دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد. می توانید با کارشناسان ما جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی، تماس حاصل فرمایید. همچنین مطالعه مقاله "تحصیل در کانادا" می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. * مانا باشید *
سحر
سلام.من دانش آموز سال یازدهم رشته تجربی هستم و 17 سالمه میخواستم بدونم شرایط اخذ بورسیه کانادا چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت بورسیه تحصیلی شما باید حداقل یک دوره آکادمیک گذرانده باشید و با رزومه علمی و مقالات خود اقدام نمایید. برای مقاطعم شما بیشتر میتوان برای دانش اموزان تاپ مثلا معدل 18 به بالا تخفیف شهریه گرفت. پیشنهاد می کنم حتما باموسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
محمود زارع
سلام ممنوم بابت مقاله بسیار عالیتون. من 25 سال دارم و مدرک مهندسی برق دارم. مدرکم را ناپیوسته دریافت کردم و از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم. آیا با مدرک دانشگاه آزاد می توانم برای کانادا اقدام کنم؟ مدرک زبان اگر تافل باشد مشکلی نیست؟ چون من می خواهم همزمان برای دانشگاه های آمریکا نیز اقدام کنم. از کجا باید مطمئن شوم که اجازه کار پس از تحصیل به بنده می دهند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممانعتی جهت تحصیل شما در کانادا از جهت اخذ مدرک از دانشگاه آزاد وجود ندارد. امکان معادلسازی مدرک زبان با آیلتس وجود دارد. طبق قانون اداره مهاجرت کانادا در صورتی که طول مدت تحصیل شما در بازه بین 8 ماه تا 3 سال باشد، شما مجازید به همین میزان پس از تحصیل در کانادا اقامت داشته و در جست و جوی کار باشید. * مانا باشید *
میلاد محمدی
سلام وقت بخیر یک پسر۲۳ ساله مجرد هستم کارت پایان خدمت هم دارم دانشجو رشته مترجمی زبان انگلیسی مقطع کاردانی ترم دو. بدون مدرک ایلتس ایا راهی برای من هست برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی یا راه دیگه ایی مشکل مالی هم ندارم و در حدود سی تا چهل هزار دلار تمکین مالی دارم این دوره های زبان بدون ایتلس در کانادا چجوریه و کی برگزار میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا شما الزاماً نیاز به مدرک زبان ایلتس در سطح 6.5 دارید. امکان اخذ پذیرش کاندیشنال و شروع دوره با آموزش زبان در صورت ارائه آیلتس 6 یا نهایتاً 5.5 امکان پذیر است و با توجه به سن شما، عدم ارائه مدرک زبان، شانس شما را در دریافت ویزای تحصیلی کانادا کاهش می دهد. * مانا باشید *
علی احمدی
سلام وقت بخیر مقاله خیلی خوبی بود ببخشید فقط یه سوال داشتم مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل میشه مثلا توی دوره های اشپزی یا مثلا لوله کشی و دوره های فنی حرفه ای کوتاه مدت شرکت کرد تا هزینش کمتر باشه و سریعتر وارد بازار کار شد ؟ منظورم دوره های فنی هست تا اکادمیکی چون دوره اکادمیک چند سال هست و هزینه هاش خیلی بالا هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم بابت الطافتان بلی شما بجای شرکت در دوره های دانشگاهی می توانید با پذیر در دوره های کوآپ و مدارس تجارت یا بیزینس اسکولها با ویزاهای تحصیلی یکساله وارد کانادا شوید. اما مد نظر داشته باشید که دوره های تحصیلی زیر یکسال منجر به اخذ ویزا نمی شود و ریسک بسیار بالایی دارد. موفق باشید
شیرین نظری
سلام ممنون از سایت خوب و کاملتون من قصد مهاجرت به کانادا از طریق رو دارم آیا امکان پذیر هست؟ 30 ساله هستم و لیسانس مهندسی شیمی دارم 5 سال هم سابقه کار متاهلم و همسرم هم 33 ساله هستن و مهندسی عمران میتونم برای فوق لیسانس اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایطی که در حال حاضر در سفارت کانادا وجود دارد و سختگیری هایی نسبت به پرونده های ایرانی دارند پیشنهاد من به شما کشورهای اروپایی مثل، هلند، اتریش، دانمارک و سوئیس است. حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
محمد رضا حافظی
سلام من تمایل به تحصیل فرزندانم در کانادا را دارم فرزند اول ۱۳ ساله و در کلاس هفتم فرزند دوم ۸ ساله و در کلاس دوم ابتدایی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما فرزندان شما در سن مناسبی هستند و می توانند برای تحصیل به کانادا بروند، لطفا با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایط شما بصورت رایگان بررسی نمایند. موفق باشید.
سمیرا سادات
سلام وقت بخیر، برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل تا چه سنی میشه اقدام کرد؟ آیا سن در ویزا گرفتن تاثیر داره؟ من 35 سالمه و سال 95 درسم تموم شده. می تونم برای کانادا اقدام کنم؟ رشته مدیریت.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر با توجه به تغییراتی که در ماه های اخیر صورت گرفته است بلی کشور کانادا سخت گیرتر شده و روی سن و گپ تحصیلی حساسیت های بالایی نشان می دهد اما اگر شما نمره زبان آیلتس 6.5 داشته باشید می توان برای شما مستقیم از دانشگاه ها پذیرش گرفت که شانستان را برای اخذ ویزا مناسبتر بکند. پیشنهاد می کنم حتما با موسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسن زندی
سلام روز بخیر بنده دانشجوی ترم آخر لیسانس هستم و قصد دارم برای گذراندن دوره فوق لیسانس به کانادا بروم. زبانم در حد آیلتس 6.5 می باشد. آیا پس از تحصیل فوق لیسانس به بنده اجازه می دهند که بمانم و به دنبال کار بگردم؟ بعد از دوره فوق لیسانس 2 ساله چقدر زمان به بنده داده خواهد شد؟ خیلی ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد برای شما که بعد از تحصیل در کانادا بمانید، اینکه چقدر زمانش هست بسته به قانون PGWP از 8 ماه تا 3 سال را شامل می شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سوگل
سلام خسته نباشید. در صورت گرفتن اقامت کانادا، شرایط گرفتن پاسپورت کانادا چی هست؟ و چقدر طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت در صورتی که شما وارد کانادا شوید باید 3 سال از 5 سال را در خاک این کشور حضور داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم و بعد از آن پاسپورت این کشور را با قبولی در آزمون اخذ تابعیت بدست آورید.
ساره
سلام من ۲۲ ساله هستم و قصد تحصیل را در کانادا دارم برای مقطع لیسانس،اما آیلتس ندارم ولی به انگلیسی بلدیت کامل دارم میشه بگوین که آیا من هم به دانشگاه های کانادا بدون آیلتس اقدام کرده می توانم یا خیر میشه معلومات دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی اقدام شما بدون مدرک آیلتس عملا ریسک بالایی دارد و ممکن است و بسیاری از دانشگاه ها نیز به شما پذیرش نمی دهند. پس باید مدرک آیلتس حداقل در حد 6 یا 6.5 تهیه نموده و ارائه نمایید.
خانم خدایی
روزتون به خیر من ۱۸‌سالمه و امسال کنکور دادم و معدل دیپلم هم ۱۹/۶۳هست میخواستم بپرسم لیسانس های زیر مجموعه توان بخشی و کاردرمانی و لیسانس پرستاری برای ادامه تحصیل و کار درکانادا معادل سازیش به چه صورت هست ؟ آیا با لیسانس پرستاری ایران میشه در کانادا کار کرد؟ از نظر زبان و آیلتس هم مشکلی ندارم .سال گذشته امتحان دادم و نمره هشت گرفتم‌.چه رشته هایی برای کار و ادامه تحصیل در کانادا رو پیشنهاد میدید با توجه به رشته تجربی ایران با سپاس فراوان از شما🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، اگر قصد تحصیل در رشته های ذکر شده در کانادا را دارید بهتر است اکنون برای پذیرش کالج در کانادا اقدام نمایید تا بتوانید گزینه های بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشید. با مدرک لیسانس پرستاری نه تنها در کانادا بلکه در هیچ کشوری اجازه کار نخواهید داشت و باید مدرک خود را معادلسازی نمایید و بعد اجازه کار کسب کنید.
زهرا
سلام..پسر من ۵ سالشه..و ۳ زبانه س..انگلیسی فرانسه ..ایا برای مقطع ابتدایی میتونم اقدام کنم براش؟ یا باید ابتدایی ودر ایران تموم کنه اول؟ و لطفا بفرمائید کدوم کشور مناسب تره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان بصورت رایگان شرایط شما را بررسی نمایند.
فرامرز محمدی
سلام ۱- اگر من در شعبه ونکوور دانشکاه nyit شروع به تحصیل کنم. و. یک ترم درس بخوانم و سپس خودم و خانواده ام ویزای مهاجرتی امریکا را بگیریم. و من بخواهم ادامه تحصیلم را در دانشگاه nyit امریکا ادامه بدهم. ایا شعبه اصلی امریکا تعداد دروس و واحدهایی که در شعبه ونکوور پاس کرده ام را قبول دارد. و من را ادامه ترمهایم را در امریکا میتوانم انجام بدهم از اینکه مفصل و شفاف و همه شرایط ارتباطات دانشگاه اصلی امریکا و شعبه ونکوور را توضیح می دهید بسیار ممنونم لطفا در اسرع وقت پاسخ بدهید باتشکر فرامرز محمدی Mar-14-2022
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز واحدهای پاس شده را قبول دارد
آنیتا خالقی
با درود و احترام درخواست مشاوره تلفنی دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز می توانید از طرق زیر با ما در تماس باشید https://officialmalekpour.net/contact
سارا بیات
سلام سپاسگزارم از ویدیوهای بسیار عالی و اطلاعات بسیار مفیدتون من 36ساله هستم و 12ساله وکیل پایه یک دادگستری هستم و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل در رشته تجارت بین الملل هستم تقاضا دارم من رو برای گرفتن ویزای دکترا و گرفتن پروانه وکالت در آمریکا راهنمایی کنید روش اخذ پروانه وکالت در آمریکا و گرفتن فاند در مقطع دکترا در آمریکا به چه روشی انجام میشه میتونم مستقیم آزمون وکالت آمریکا رو بدم یا باید دوره ای بگذرونیم و سابقه کارم در ایران امتیازی داره یا خیر سپاس از بردباریتون و پاسخ به سوالاتم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز درسی که شما در ایران مطالعه کردید هیچ کاربردی در جامعه آمریکا ندارد. در مورد دکتری هم اگر رزومه علمی قوی دارید و استاد راهنما داشته باشید در این کشور می توانید اقدام نمایید. در کل باتوجه به رشته تان کار آسانی در پیش ندارید.
مصطفی تاجیک
با سلام و وقت بخیر خدمت شما عرض می کنم ببخشید من 16سال سن دارم رشته من ریاضی فیزیک می‌باشد آیا امکانش هست ویزای تحصیلی و بورسیه بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای پذیرش در مقطع دبیرستان شما می بایست در دبیرستان های بین المللی پذیرش تحصیلی اخذ نمایید و معمولاً بورسیه در این زمینه ارائه نمی گردد. اما ممکن است برای سال دوم به بعد در صورت داشتن شایستگی های لازم به شما بورسیه تعلق گیرد . 
ولی مرسلپور
من ۵۰ سالمه ودیپلم شیمی دارم مدرک ielts 6.5 دارم میخوام ویزای تحصیلی در رشته حقوق بگیرم آیا بخاطر سنم امکانش هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شانس ویزای شما پایین می باشد. ممکن است تحت شرایطی بتوانید برای کشور اتریش پذیرش بگیرید. پیشنهاد می شود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
سلمان نصرالهي
با سلام، بعد از اخذ ليسانس در كانادا، تقريبا چقدر اقامت پس از تحصيل مي تونيم بگيريم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما بعد از اتمام دوره خود به مدت 2 سال امکان اقامت پس از تحصیل خواهید داشت.
فاطمه پناهی
سلام وقت بخیر من ۳۴ ساله هستم و مدیریت خوندم سطح زبانم خوبه اما آیلتس ندارم برای فوق لیسانس تو کانادا شانس اقدام دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. ریسک کار شما بسیار بالا خواهد بود و توصیه می شود برای کشورهایی همچون فنلاند، سوئد، اتریش و ... اقدام داشته باشید.
سمر شیبانی
تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چند سال به طول می انجامد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، به طور معمول تحصیل در اکثر رشته ها حدود 2 سال زمان خواهد برد.
مشاوره رایگان