هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

19 آذر 1401 بدون نظر

در بین کشورهای دنیا، کانادا از محبوبیت خاصی برای مهاجرت برخودار است. کشوری مهاجر پذیر، امن و مرفه که نظام آموزشی مدرن و فوق العاده ای دارد و کیفیت و سطح زندگی بالایی دارد. این مزایا در کنار نرخ پایین بی کاری و بالا بودن حقوق شهروندی کانادا را به کشوری جذاب برای تحصیل و مهاجرت بدل کرده است و آن چیزی که ذهن دانشجویان را به خود مشغول می کند هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا و درآمد دانشجویان است. این مقاله را مطالعه بفرمایید و برای دریافت اطلاعات ویژه و مشاوره رایگان به موسسه ملک پور تماس بگیرید.

تماس با ما

در بین کشورهای دنیا، کانادا ✅از محبوبیت خاصی برای مهاجرت برخودار است. کشوری مهاجر پذیر،✅ امن و مرفه که نظام آموزشی مدرن و فوق العاده ای دارد و کیفیت و سطح زندگی بالایی دارد.✅ اگر به تحصیل در کشور کانادا علاقمند هستید، همین حالا وارد شوید.

شرایط زندگی دانشجویی در کانادا

کانادا کشوری مدرن و مرفه است که دانشگاه هایی با رنکینگ بالایی که در این کشور وجود دارند و نظام آموزشی بی نظیر کانادا تحصیل در این کشور را به هدف و مقصد بسیاری برای مهاجرت تبدیل کرده است. متقاضیان علاقمند هستند بدانند هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا به چه صورت است و آیا در کانادا می شود با هزینه های مناسب تحصیل کرد؟ در پاسخ می توان گفت بله، کانادا نسبت به خدمات و رفاهی مطلوبی که ارائه می دهد هزینه و شرایط زندگی دانشجویی کانادا مناسب و معقول است. هم هزینه های زندگی و هم شرایط زندگی دانشجویی در کانادا نسبت به خیلی کشورهای هم رده اش مانند انگلیس، سوئیس و آمریکا پایین تر است. برای اینکه بتوانید از نظر هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در کانادا ارزیابی دقیقی داشته باشید، باید همه جوانب را در نظر بگیرید. مواردی مانند سبک زندگی شخصی، دانشگاهی که شخص قرار است در ان جا تحصیل کند و مقطع تحصیلی شخص و همچنین شهری که برای تحصیل انتخاب می کند.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

قبل از پاسخ دادن به این که هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟ باید بدانید که هزینه های تحصیل در کانادا با حدود 15 هزار دلار بوده و در طول یک سال شروع می­ گردد اما ممکن است عواملی نظیر رشته تحصیلی و سایر موارد ذکر شده بر آن تاثیر گذاشته و این رقم را تا 35 هزار دلار در هر سال هم برسانند. اگرچه احتمال دارد دانشگاه­های محدودی با رقم های پایین ­تر حدود 10 هزار دلار در سال هم در کانادا یافت شود. علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی دانشجویی کانادا شامل هزینه های جانبی دیگری نیز مانند هزینه بیمه، ثبت نام، کتاب های درسی و... بر دانشجویان تحمیل گردد. یک ماه زندگی دانشجویی در کانادا، بدون اینکه کرایه خانه را در نظر بگیریم، 600 تا 1000 دلار را شامل خواهد بود که البته این مبلغ در شهرهای مختلف، ممکن است کم یا زیاد باشد. هزینه زندگی دانشجویی در مونترال کانادا برای یک نفر 1073 دلار با اجاره و هزینه زندگی دانشجویی در تورنتو کانادا برای یک نفر 1247 دلار در ماه می شود. طبق این محاسبات، هزینه یک ماه زندگی در کانادا بستگی به شهری است که انتخاب می شود و ممکن است این هزینه متغیر باشد.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور کانادا مشاهده می کنید

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

تجربه زندگی دانشجویی در کانادا

افرادی که در کانادا تحصیل کرده اند اغلب تجربه زندگی دانشجویی خوبی از این کشور بی نظیر دارند. کانادا کشور فرصت هاست که به مهاجران این فرصت را می دهد یک زندگی ایده آل را در این کشور تجربه کنند. هزینه زندگی در کانادا با کار دانشجویی فراهم می شود و امکاناتی که این کشور به دانشجویان می دهد در قبال هزینه زندگی دانشجو در کانادا مناسب است. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نوشته شده و کپی از آن به هیچ وجه مورد رضایت نیست.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در مقطع لیسانس

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا اینگونه تخمین زده شده است: از 8 هزار دلار در سال تا برای برخی دانشگاه هایی که ممکن است 50 هزار دلار در طول یک سال هزینه داشته باشند . انتخاب رشته دانشگاهی و دانشگاه و شهر محل تحصیل از فاکتورهای مهم تعیین شهریه محسوب می شوند. دانشگاه هر چقدر سطح بالاتری داشته باشد شهریه بالاتری دارد و البته رشته های مدیریتی و بیزنسی هم جزو رشته های پر هزینه محسوب می شوند. تحصیل در شهرهای بزرگ نیز هزینه های بیشتر و سنگین تری خواهد داشت.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در مقطع فوق لیسانس

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا در مقطع فوق لیسانس را در این بخش بررسی می کنیم، به طور کلی هزینه ها 3500 دلار از سال تا 43000 دلار محاسبه می شود. امکاناتی که دانشگاه به دانشجویان ارائه می کند و رنکینگ دانشگاه محل تحصیل مبنای تعیین شهریه دانشگاه محسوب می شود. هر چقدر سطح دانشگاه بالاتر باشد شهریه و هزینه های بالاتری دارد. هزینه یک ماه زندگی دانشجویی در کانادا به نوع شهر محل زندگی نیز بستگی دارد. معمولا در شهرهای بزرگ هزینه زندگی دانشجویی در طول یک ماه ممکن است حتی دوبرابر هزینه زندگی در شهرهای کوچک-تر باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در مقطع دکترا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای این مقطع ممکن است از 4 هزار دلار شروع شده و تا 25 هزار دلار متغیر باشد. طول این دوره با توجه به رشته تحصیلی بین 3 تا 6 سال است و دانشجویان در این دوره می توانند با انجام پروژه های دانشجویی قسمتی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند.

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا بسیار مناسب تر از دیگر کشور هایی مثل آمریکا یا انگلستان است. ولی این به آن معنا نیست که شما مبلغ کمی را برای عنوان بودجه تحصیلی خود در نظر بگیرید. متقاضیانی که قصد دارند به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند باید به صورت میانگین مبلغ 2 تا 20 هزار دلار را در نظر بگیرند. ضمنا این مبلغ می تواند در هر رشته و دانشگاه متغیر باشد.

حداقل بودجه برای هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

بسیاری از افراد که قصد تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور کانادا را دارند، قبل از هر امری، حداقل بودجه برای هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را در نظر گرفته و بر اساس آن برنامه ریزی می کنند. شما باید به این نکته در وحله اول دقت داشته باشید که کشور کانادا کشوری وسیع بوده و هر استان آن می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد؛ اما موسسه ملک پور با استفاده از آمار، معتبر ترین وب سایت دولتی کانادا به نام EduCanada دریافته است که متوسط هزینه ای دانشجویان خارجی برای زندگی در این کشور 12 هزار دلار کانادا است. که این مبلغ را باید بدون هزینه اجازه مسکن یا خوابگاه در نظر گرفت.

دانشگاه های مقرون به صرفه در کانادا

کانادا کشور فوق العاده ای است که امکان تحصیل در دانشگاه های مقرون به صرفه را نیز فراهم می کنند و اتفاقاً این دانشگاه ها جزو دانشگاه های خوب نیز به شمار می آیند. نام برخی از این دانشگاه ها را در جدول زیر می بینید:

نام دانشگاه

مکان دانشگاه

دانشگاه مموریال نیوفانلند

سنت جان- نیوفانلند

دانشگاه شمال بریتیش کلمبیا

پرنس جورج- بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلگری

کلگری- البرتا

دانشگاه سایمون فریزر

برنابی- بریتیش کلمبیا

دانشگاه ساسکاچوان

ساسکاتون- ساسکاچوان

 هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و اجاره مسکن و خوابگاه

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه های زندگی تقریبا 12 تا 15 هزار دلار در سال است که بیشترین میزان این مبلغ مربوط به هزینه های محل زندگی شخص محسوب می شود. بر اساس شهر و محل سکونت دانشجویان هزینه های مختلفی بابت اجاره خوابگاه یا مسکن پرداخت می کنند. هزینه اجاره خوابگاه در شهرهای مختلف کانادا بین 800 تا 1600 دلار ماهانه محاسبه می شود. در کانادا نیز مانند سایر کشورها اجاره خوابگاه و مسکن در شهرهای بزرگتر بسیار بیشتر از شهرهای کوچک تر است و در شهرهای بزرگ بر حسب اینکه در مرکز شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید یا اطراف شهر هزینه های متفاوتی باید پرداخت نمایید.

هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا

هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا مناسب و مقرون به صرفه است و شما می­توانید با شارژ کارت خود از اتوبوس که کم هزینه ترین وسیله حمل و نقل عمومی محسوب می شود و مترو استفاده کنید. هزینه کرایه تاکسی درون شهری در شهری مثل تورنتو تقریباً 30 دلار است.

بررسی دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

علاوه بر هزینه های اجاره خوابگاه و حمل و نقل در کانادا دانشجویان هزینه هایی مانند خوراک و پوشاک و کتاب و اینترنت نیز خواهند داشت که در ماه حدود 600 تا 1000 دلار برآورد می شود. اختلاف این هزینه ها مربوط به شهر و محل زندگی شخص است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

بورسیه تحصیلی در کانادا

همانطور که می دانید برای تحصیل در این کشور، در صورتی که واجد شرایط باشید، می توانید از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کنید. در ادامه شما را به صورت کلی با نحوه بهره ­مندی از بورسیه تحصیلی در کانادا بیشتر آشنا می کنیم.

  • بورسیه های دولتی به دانشجویان ممتاز و برتر ارائه می شود تا در زمینه ای که استعداد دارند رشد و فعالیت کنند.
  • بورسیه های غیردولتی از طرف سازمان های غیر دولتی به دانشجویان به منظور رشد و شکوفایی داده می شود.
  • بورسیه های دانشگاه ها و کالج ها که در همه دانشگاه ها وجود دارند اما به دانشجویان ممتاز داده می شود.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و درآمد دانشجویان

هزینه زندگی دانشجو در کانادا با کار دانشجویی قابل تأمین خواهد بود و دانشجویان می توانند با کار ضمن تحصیل در کانادا به مدت 20 ساعت در طول هفته، مشغول به کار شوند و برای این میزان کار در ماه تقریباً 1600 دلار دریافت می کنند که می توانند هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را تأمین کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی دانشجویی در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول مسیر سبز مهاجرت را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چه مواردی را در برمی ­گیرد؟

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را دو هزینه عمده شامل می­شود: هزینه تحصیل و هزینه های جانبی زندگی.

آیا کار پاره وقت دانشجویی برای هزینه زندگی یک دانشجو در کانادا کافی است؟

دانشجویان می توانند با کار پاره وقت دانشجویی درآمدی در حدود 1600 دلار در ماه داشته باشند که برای هزینه زندگی یک دانشجو در ماه کافی است.

هزینه زندگی دانشجویی در شهر مونترال کانادا تا چه میزان است؟

هزینه زندگی دانشجویی در شهر مونترال کانادا در حدود 1075 دلار برای هر نفر می­ باشد.

هزینه های زندگی دانشجویی در شهر تورنتو کانادا به چه میزان است؟

هزینه های زندگی دانشجویی در شهر تورنتو کانادا در حدود 1247 دلار در یک ماه برای هر نفر می ­باشد.


_____________سخن پایانی درباره هزینه زندگی دانشجویی در کانادا __________

کانادا کشوری است که از جنبه های مختلف بسیار مدرن و پیشرفته می­ باشد. در این کشور شرایط مطلوبی برای تحصیل و زندگی مهاجران وجود دارد از طرفی دانشجویان می­توانند در حین تحصیل، به کار نیز مشغول باشند . هزینه زندگی دانشجو در کانادا و درآمد دانشجویان بستگی به عواملی مانند رشته تحصیل و دانشگاه و شهر محل تحصیل شخص دارد و بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. شما از طریق تماس تلفنی امکان دریافت مشاوره رایگان دارید و با نوشتن سوالات خود می توانید پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان