اعزام دانشجو به کانادا

21 آذر 1401 5 نظر

اعزام دانشجو به کانادا، نحوه دستیابی به ویزای تحصیلی کانادا، بهترین و معتبرترین موسسه اعزام دانشجو به کانادا و موقعیت کار و اقامت پس از تحصیل در کشور کانادا، از جمله موضوعات قابل بحث در این مقاله هستند. اعزام دانشجو به کانادا چه شرایطی دارد؟ آیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به کانادا، می توان به اقامت دائم کانادا دست یافت؟ هزینه های تحصیل در کشور کانادا و اعزام دانشجو به کانادا شامل چه مواردی می باشد؟ با توجه به اینکه شمار متقاضیان برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا روز به روز افزایش می یابد، ضرورت نگارش مقاله ای با عنوان اعزام دانشجو به کانادا احساس می گردید. لذا به جهت رفع و پاسخ به سوالاتی که در این زمینه در ذهن مخاطبان پدید می آید، مقاله پیش رو را تهیه و تدوین نموده ایم. کارشناسان زبده ما در موسسه ملک پور آمادگی خود را جهت مشاوره و ارائه خدمات به شما عزیزان اعلام می نمایند تا ابهامات شما در خصوص موضوع این مقاله را برطرف سازند. بدین منظور شما می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. در صورتی که اطلاعات خود را در بخش فرم تماس وارد نمایید، مشاورین این موسسه جهت ارائه مشاوره تلفنی رایگان با شما تماس خواهند گرفت. آنچه در ادامه مقاله به آن پرداخته می شود شامل عناوین زیر می باشند:

تماس با مااعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا و موسسه معتبر ملک پورMIE

با توجه به اینکه امور مربوط به مهاجرت و در خصوص این مقاله امور مربوط به اعزام دانشجو به کانادا فرآیندی تخصصی می باشد لذا بدون مشورت با مشاوران مجرب و تخصصی، علاوه بر اینکه منجر به اتلاف وقت و عدم کسب نتیجه مد نظر می گردد، باعث صرف هزینه های گزاف و همچنین تبعات جبران ناپذیری نیز می گردد. موسسه ملک پور مفتخر است که با سال ها تجربه و سابقه درخشان در زمینه امور مربوط به مهاجرت و پرونده های موفق پیرامون اعزام دانشجو به کانادا، راه گشای شما در تصمیم گیری هایتان باشد. این روزها انتخاب یک موسسه مهاجرتی که بتوان با آسودگی خاطر امور مهاجرتی خود را به آن سپرد یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت از طریق اعزام دانشجو به کانادا می باشد. موسسه معتبر ملک پور در کلیه زمینه ها و روش های مهاجرتی اطلاعات کامل دارد و به شما این اطمینان را می دهیم که چنانچه روند مهاجرتی خود از طریق اعزام دانشجو به کانادا را به موسسه ما بسپارید، بیش از شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب حساسیت به خرج دهیم.

شرایط کلی تحصیل در کانادا

شهر اتاوا، پایتخت اصلی و سیاسی کشور کانادا می باشد. این کشور با مساحت حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، وسیع ترین کشور جهان بعد از روسیه است. زبان رسمی مردم این کشور، انگلیسی و در برخی ایالات، فرانسوی می باشد. کشور کانادا دارای طولانی ترین مرز مشترک زمینی با کشور آمریکا می باشد. لازم به ذکر است که این کشور در سمت جنوب خود، با کشور ایالات متحده همسایه و هم مرز است.

اعزام دانشجو به کانادا

فرصت های شغلی فراوان پیش روی فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی کانادا، موجب افزایش تقاضا برای مهاجرت تحصیلی و استفاده از فرصت اعزام دانشجو به کانادا شده است. حضور تعدادی از دانشگاه های برتر دنیا در کانادا، باعث شده تا این کشور جز کشورهای پر متقاضی برای اعزام دانشجو به کانادا به شمار رود. محیط آموزشی موجود در دانشگاه های کانادا از جو بسیار صمیمی و مراکز بسیار مجهزی برای موضوعات تحقیقاتی برخوردار است. مونترال، ونکوور و تورنتو از جمله برترین شهرهای کانادا برای اعزام دانشجو به کانادا می باشند. دانشجویان خارجی که با شرایط اعزام دانشجو به کانادا به این کشور مهاجرت می کنند معمولا با توجه به اینکه در این کشور مردم مبادی آداب هستند و با دانشجویان بین المللی رفتار صلح جویانه ای دارند، از لحاظ برقراری ارتباط مشکلی با مردم این کشور نخواهند داشت.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط مناسب ویزا برای افراد زیر 19 سال

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط مناسب ویزا برای افراد زیر 19 سال

اعزام دانش آموز به مدارس کانادا

لازم است بدانید که موقعیتی که اعزام دانشجو به کانادا در مقطع مدارس برای متقاضیان فراهم می آورد، بسیار مطلوب می باشد. فضای آموزشی بسیار مطمئن و آرام در مدارس کانادا، شرایط این مدارس را متمایز کرده است. در کشور کانادا کودکان ابتدا در سن 4 یا 5 سالگی وارد سطح آموزشی مهد کودک می شوند و پس از آن، در سن 6 سالگی، مقطع پیش دبستانی و سپس دبستان و راهنمایی را می گذرانند و پس از آن وارد مقطع تحصیلی دبیرستان می گردند. تحصیل در مدارس کشور کانادا شامل تحصیل در مدارس خصوصی و همچنین تحصیل در مدارس دولتی می شوند. افرادی که تبعه کانادا می باشند و فرزندان آن ها قصد دارند تا در مدارس این کشور به کسب تحصیل بپردازند، نیازی به پرداخت هزینه نخواهند داشت و می توانند به صورت کاملاً رایگان و در مدارس دولتی به تحصیل مشغول شوند. اما تحصیل در مدارس کانادا به صورت خصوصی که برنامه های آموزشی آن مشابه برنامه های آموزشی مدارس دولتی می باشد، مستلزم پرداخت هزینه است. آنچه در جدول ذیل به آن اشاره شده است، لیستی از برخی از مدارس بین المللی موجود در کشور کانادا می باشد:

نام مدرسه

محل استقرار

TFS

نورث یورک

مدرسه یورک

تورنتو

کالج بین المللی کلمبیا

همیلتون

آکادمی بین المللی مک دونالد

تورنتو

 مدرسه بین المللی Académie Ste-Cécile

ویندسور

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی

چنانچه متقاضی استفاده از شرایط اعزام دانشجو به کانادا می باشید، لازم است بدانید که برای استفاده از شرایط تحصیل در این مقطع نیاز است که هزینه ای معادل 10 تا 20 هزار دلار را صرف کنید. برای اقدام در زمینه تحصیل در مقطع کارشناسی، ارائه مدرک دیپلم یکی از ضروریات پیش از ثبت نام در این مقطع می باشد. هر چه معدل شخص متقاضی در مقطع تحصیلی قبلی که همان دیپلم است بالاتر باشد، فرصت بهتری برای پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا در اختیار وی قرار دارد. اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی، مستلزم دارا بودن مدرک زبان معتبر با حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا 6 آکادمیک می باشد. در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی، فراگیران مجازند تا درس ها را یا به زبان انگلیسی و یا به زبان فرانسوی بگذرانند. با توجه به اینکه تدریس در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور کانادا مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می گردد؛ لذا چنانچه شخص متقاضی موقعیت اعزام دانشجو به کانادا، مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های این کشور بگیرد، می تواند به اعتبار گواهی تحصیلی خود در بین کشور های دیگر امیدوار باشد.

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

چنانچه متقاضی استفاده از شرایط اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد می باشید، به خاطر داشته باشید که دارا بودن مدرک رسمی لیسانس از دانشگاه های معتبر، یکی از پیش نیازهای ضروری جهت اخذ پذیرش در این مقطع می باشد. چنانچه شخص متقاضی تحصیل در کانادا، مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر موجود در کانادا و با نمره بالا دریافت کرده باشد، یک امتیاز مثبت در روند اخذ پذیرش خود در مقطع کارشناسی ارشد به دست آورده است. مدت زمان طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا، عمدتا 1 تا 2 سال زمان می برد. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان های انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا فراهم است. ارائه پایان نامه در انتهای دوره کارشناسی ارشد ضروری ست. گذراندن دوره کارورزی، بخشی از مرحله فراگیری و سیستم آموزشی مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد است. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، دارا بودن مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 آکادمیک می باشد. شروع هزینه های تحصیلی اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد از 20000 دلار کانادا است. علاقمندان به تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می توانند به فایل صوتی ذیل توجه کرده و اهم نکات را در این خصوص دریافت نمایند:

فایل صوتی موسسه ملک پور در پاسخ به سوال مخاطبین در زمینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

ارشد مجدد در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: ارشد مجدد در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های ارشد مجدد در کانادا را به شما خواهیم آموخت.

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری

در مبحث اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری و پست داک در کانادا، اینگونه می توان گفت که استفاده از کمک ها و راهنمایی ها و مشاوره های یک سوپروایزر و یا استاد راهنما از اصلی ترین پیش نیازهای این سطح آموزشی است. برخورداری از مدرک معتبر زبانی با نمره بسیار بالای زبان یکی از ضروریات مهم در فراگیری مدرک دکتری کشور کانادا است. اعزام دانشجو برای تحصیل دکترا در کانادا عمدتا نیاز به تسلط کافی بر آزمون هایی همچون GRE و GMAT دارد. زمان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور کانادا در حدود 4 تا 6 سال تحصیلی می باشد. نگارش این مقاله از سوی متخصصان موسسه ملک پور انجام شده است و تکثیر از آن به هر نحو خلاف موازین اخلاقی است. همزمان با این مقطع تحصیلی، دانشجویان مجازند تا به مدت 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت مبادرت به اشتغال به کار نمایند تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در کشور کانادا تامین کنند.

اعزام دانشجو به کانادا و دانشگاه های برتر

برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، ضرورت اطلاع از بهترین و برترین دانشگاه های برتر کانادا برای اعزام دانشجو به کانادا احساس می شود. اکثر دانشگاه های موجود در کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان با رنکینگ بالا قرار دارند. در جدول زیر لیست برخی از دانشگاه های برتر کانادا به همراه رنکینگ جهانی آن ها برای اطلاع شما آورده شده است:

نام دانشگاه

محل استقرار

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانشگاه تورنتو

تورنتو

1

23

دانشگاه بریتیش کلمبیا

ونکوور

2

35

دانشگاه مک گیل

مونترال

3

69

دانشگاه واترلو

واترلو

4

76

دانشگاه سیمون فراسر

برنابی

5

77

دانشگاه آلبرتا کانادا

ادمونتون

6

102

دانشگاه کلگری کانادا

کلگری

7

133

دانشگاه یورک کانادا

تورنتو

8

145

دانشگاه کویین

کینگستون

9

149

دانشگاه وسترن

لندن

10

155

 

دانشگاه NYIT ونکوور

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه NYIT ونکوور

در این مقاله ما تمام راه های معرفی دانشگاه NYIT ونکوور را به شما خواهیم آموخت.

اعزام دانشجو به کانادا و هزینه های تحصیل

با توجه به مکان قرارگیری دانشگاه مدنظر در هنگام اعزام دانشجو به کانادا، رشته انتخابی تحصیلی و مقطع آموزشی موجود، هزینه های مرتبط با تحصیل برای اعزام دانشجو به کانادا نیز متفاوت می باشند. از دیگر شرایطی که منجر به تغییر در هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا می شود می توان به خصوصی و یا دولتی بودن دانشگاه و یا مدرسه اشاره کرد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش شده و هر گونه کپی برداری از ان بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی می باشد. هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های بزرگ تر قاعدتاً بیشتر است. چنانچه بخواهیم براوردی کلی از هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به کانادا را برای شما ارائه دهیم، به طور خلاصه می توانیم توجه شما را به جدول ذیل جلب کنیم:

مقطع تحصیلی

شهریه سالیانه(دلار کانادا)

مدارس روزانه

20000 الی 30000

مدارس شبانه روزی

40000 الی 50000

کارشناسی

12000 الی 30000

کارشناسی ارشد

13000 الی 20000

دکتری

10000 الی 20000

دوره زبان (هر ترم 2 تا 3 ماه)

3000 الی 5000

اعزام دانشجو به کانادا و هزینه های زندگی

قاعدتاً یکی از مسائل اصلی که دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشور های دیگر پیش از هرگونه تصمیم گیری مدنظر قرار می دهند، توجه به هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو می باشد. هر چه اطلاعات شما از هزینه های جاری موجود در کشور مقصد بیشتر و کامل تر باشد، تصمیمات شما منطقی تر است و چشم انداز واقعی تری نسبت به شرایط مالی خود خواهید داشت. با توجه به اینکه کشور کانادا یک کشور اروپایی و توسعه یافته است بنابراین متقاضیان باید علاوه بر براورد هزینه های مربوط به تحصیل و دانشگاه و شهریه آموزشی، اطلاعات دقیقی نسبت به هزینه های جاری رایج در زندگی در کانادا موازی هزینه های تحصیل در کانادا، بدست آورند. هزینه های مورد نیاز زندگی به صورت ماهیانه در کشور کانادا در دامنه تغییر 1000 تا 1700 دلار کانادا تخمین زده شده است. امکان استفاده از شرایط اقامت گاه های دانشجویی و یا زندگی با خانواده های کانادایی و یا خوابگاه های دانشجویی برای متقاضیان اعزام دانشجو به کانادا فراهم است. در جدول زیر برخی از هزینه زندگی در کانادا آورده شده است:

فهرست برخی اقلام و موارد ضروری

هزینه (دلار کانادا)

1 لیتر بنزین

1.25 دلار

اینترنت 60 mbps یا بیشتر

73.67 دلار

یک کیلو سیب

3.95 دلار

یک کیلو سینۀ مرغ (بدون استخوان)

13.13 دلار

یک بطری آب معدنی (0.33 لیتری)

1.76 دلار

بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی

3.07 دلار

1 کیلوگرم برنج سفید

4.03 دلار

یک کیلو گوشت گوساله

14.79

1 کیلوگرم پنیر محلی

12.63

یک قرص نان سفید 500 گرمی

2.86 دلار

 

اجاره مسکن

هزینه (دلار کانادا)

یک اتاق با سرویس مشترک

300 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1.261.62

زندگی با خانواده کانادایی (Homestay)

700

 

اعزام دانشجو به کانادا و بورسیه تحصیلی

فلسفه کلی اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان، یاری رساندن به آن ها در زمینه تحصیل و زندگی در جهت رسیدن به مراتب عالی تحصیلی می باشد. در راستای مقاله پیش رو نیز، بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به کانادا به افرادی اعطا می گردد که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند و هدف از آن کمک به پیشبرد دوره های آموزشی دانشجویان و تعدیل هزینه های ضروری زندگی و تحصیل آنهاست. بورسیه های موجود در کشور کانادا بر اساس شرایط دانشجویان، شامل مقاطع مختلف تحصیلی می گردد. لازم به ذکر است که با توجه به اینکه متقاضیان استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی در مقاطع پایین تر تحصیلی از جمله کارشناسی، بیشتر می باشند، لذا دستیابی به بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو برای این مقاطع سخت تر می باشند. وام های دانشجویی و کمک هزینه های تحصیلی از جمله اصلی ترین انواع مختلف این بورسیه تحصیلی در کانادا می باشند. در جدول زیر به عنوان انواع مختلف بورسیه و شرایط مختص آنها پرداخته شده است:

نام بورسیه

مشخصات بورسیه

ترودو

قابل ارائه به 15 متقاضی دوره دکتری، مبلغ کل: 60 هزار دلار

وزارت امور خارجه کانادا

قابل ارائه به 900 متقاضی

Land We Love

مبلغ کل: 500 دلار

دستیار تدریس (TA)

دستیار استاد به جهت نمره دادن به دانشجویان و تصحیح امتحانات

ملکه الیزابت دوم

مختص دانشجویان تبعه کشورهای مشترک المنافع

 

اسکالرشیپ کانادا

این مقاله را از دست ندهید: اسکالرشیپ کانادا

در این مقاله ما تمام راه های اخذ اسکالرشیپ کانادا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

اصلی ترین مرحله اعزام دانشجو به کانادا، موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاهی معتبر در کشور کانادا ست. با تکمیل فرم اطلاعات مربوط به رزومه تحصیلی و کاری شخص متقاضی استفاده از پذیرش برای اعزام دانشجو به کانادا، روند کلی ثبت نام آغاز می گردد. لیست مدارک مورد نیاز و ضروری در سایت دانشگاه انتخابی شخص متقاضی عنوان شده است و پس از آن شخص می تواند با تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز نسبت به تکمیل روند ثبت نام خود اقدام کند. لازم به ذکر است که مدارک درخواستی از دانشگاهی تا دانشگاه دیگر متفاوت است. در زیر بخشی از مدارک ثابت به جهت اخذ پذیرش برای اعزام دانشجو به کانادا آورده شده است:  

 • تکمیل فرم مربوط به پذیرش تحصیلی برای اعزام دانشجو به کانادا
 • اصل و فتوکپی پاسپرت معتبر و تاریخدار شخص متقاضی اعزام دانشجو به کانادا
 • ترجمه رسمی و معتبر مدارک تحصیلی قبلی برای اعزام دانشجو به کانادا
 • ریز نمرات اکتسابی برای مقاطع قبل برای اعزام دانشجو به کانادا
 • مدرک زبان معتبر با نمره اکتسابی بالا برای اعزام دانشجو به کانادا
 • رزومه کاری و تحصیلی مرتبط با سوابق درسی و کاری شخص متقاضی
 • توصیه نامه معتبر و قانونی برای اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا و ویزای تحصیلی

چنانچه شخصی متقاضی مهاجرت و استفاده از شرایط اعزام دانشجو به کانادا می باشد، نیاز است تا از حدود 4 تا 6 ماه قبل از اقدام برای مهاجرت، نسبت به تکمیل مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم را انجام دهد. از شما دعوت می شود که پیش از تصمیم گیری پیرامون پروسه مهاجرت خود، به تماشای ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بپردازید تا با دید وسیع تر و کامل تری نسبت به مهاجرت خود به کانادا اقدام کنید. با توجه به عدم وجود سفارت کانادا در کشور ایران، افراد باید به جهت اخذ ویزای تحصیلی از کشورهایی همچون ترکیه و امارات اقدام کنند. در زیر فهرست کاملی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به کانادا آورده شده است:

 • پاسپورت معتبر و تاریخدار برای اعزام دانشجو به کانادا
 • نامه مرتبط با اثبات تمکن مالی و گردش حساب برای تامین هزینه های اقامت برای اعزام دانشجو به کانادا
 • نامه مجوز اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه معتبر برای اعزام دانشجو به کانادا
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی با نمره اکتسابی بالا برای اعزام دانشجو به کانادا
 • انگیزه نامه مورد نیاز برای تحصیل در شرایط اعزام دانشجو به کانادا
 

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد برنامه تحصیلی کانادا (Study Plan)

اعزام دانشجو به کانادا و زمان اعزام دانشجو به کانادا

یکی از اصلی ترین مواردی که شخص متقاضی مهاجرت و استفاده از شرایط اعزام دانشجو به کانادا باید مدنظر قرار دهد اینست که به تاریخ دقیق و فرصت ارسال مدارک خود دقت کامل داشته باشد تا از مهلت ارائه مدارک اعلام شده جا نماند. مهلت ارائه مدارک ارسال درخواست برای اخذ پذیرش دانشگاه ها، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. لذا با مراجعه به سایت هر دانشگاه مدنظر، می توان آخرین اطلاعات مربوط به زمان اعزام دانشجو به کانادا را به دست آورد. اما به طور کلی می توان اینگونه گفت که اوایل ماه سپتامبر و اوایل ماه مارس، تاریخ های اکثر دانشگاه ها برای ارائه مدارک می باشند. قاعدتاًبهتر تا دانشجویان متقاضی، در فرصت زمان باقیمانده هر دانشگاه نسبت به ارسال درخواست خود اقدام کنند و اقدام در این باب را به زمان های آخر واگذار نکنند تا چنانچه ناقصی در مدارک خود داشتند فرصت کافی برای رفع نواقص موجود و تکمیل اطلاعات خود را داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

در سال های اخیر، هر سال رقمی در حدود 100 هزار نفر متقاضی مهاجرت به کانادا و استفاده از ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به این کشور بوده اند. با توجه به قوانین حاکم بر کشور کانادا در زمینه امور مربوط به مهاجرت بین الملل، این امکان برای شخص فراهم است که اعضای درجه یک خانواده خود از جمله همسر و فرزندان زیر سن قانونی(زیر 18 سال) خود را به همراه ببرند و این افراد اجازه دارند که در کشور کانادا مبادرت به اشتغال به تحصیل و یا کار بورزند. برای برخورداری از به همراه بردن اعضای خانواده و ویزای همراه برای اعزام دانشجو به کانادا، می بایست شخص متقاضی مهاجرت بتواند تا کلیه اسناد مربوط به توانایی الی و تمکن مالی خود را برای حمایت مالی خود و خانواده اش در طی مدت زمان اقامت در کانادا را ارائه دهد. ضمنا در مهاجرت همراه به کانادا، شخص چنانچه از طریق ویزای توریستی به کشور کانادا مهاجرت کند، حق اشتغال به کار و یا تحصیل را نخواهد داشت.

وضعیت اقامت پس از تحصیل در کانادا

پس از اتمام دوره تحصیل در کانادا، شخص اجازه دارد به میزان زمانی که در کشور کانادا مشغول به تحصیل بوده است وکار کرده است بماند تا کار مورد نظر مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد. لذا چنانچه شخص متقاضی استمرار شرایط اقامت در کشور کاناداست، باید ویزای تحصیلی خود را در این مدت زمان مجاز اقامت پس از تحصیل، به ویزای کاری تغییر دهد. با تکمیل اطلاعات مربوط به یافتن شغل، در صورتی که شخص موفق شود تا شغل متناسب با مهارت و مدرک تحصیلی خود را بیابد، مجازست که به مدت 3 سال در این کشور اشتغال به کار داشته باشد و با حضور مداوم در این مدت و عدم وجود سوسابقه در این مدت زمان مجاز می تواند نسبت به اقامت بلند مدت کشور کانادا اقدام کند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

با توجه به مسائل ذکر شده، در موارد وضعیت اقامت پس از تحصیل برای اعزام دانشجو به کانادا، توجه به نرخ بیکاری کشور کانادا در آینده شغلی این کشور امری ضروری ست. در زیر نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا که سیری نزولی در طی چند سال اخیر داشته است، آورده شده است:

نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا


سوالات متداول 

آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

✅آیا بدون مدرک زبان می توان در کانادا تحصیل کرد؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

✅آیا می توان از دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی گرفت؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

✅آیا پس از پایان تحصیل می توان در کانادا کار کرد؟

پس از فارغ التحصیلی به مدت 9 ماه تا 3 سال به شما فرصت داده می شود تا در کشور کانادا به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن کار پس از 3 سال می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.


_____________________ سخن پایانی  _____________________

اعزام دانشجو به کانادا، مراحل مربوط به اخذ مجوز اعزام دانشجو به کشور کانادا و بهترین و معتبرترین موسسه اعزام دانشجو به کانادا از جمله موضوعات عمده ای بودند که در این مقاله به آن ها پرداخته شد. از آن جایی که دانشگاه های کشور کانادا عمدتاً در رده دانشگاه های برتر جهان قرار دارند، تحصیل در آن ها از آرزوهای اکثر متقاضیان مهاجرت تحصیلی می باشد. زبان ارائه مطالب درسی برای اعزام دانشجو به کانادا به صورت فرانسوی و یا انگلیسی است. لذا برخورداری از سطح مطلوب زبانی یکی از مولفه های مهم در مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا به شمار می رود. نرخ پایین بیکاری در کشور کانادا که به سهل الوصول بودن یافتن شغل در این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی منجر می گردد، باعث شده تا متقاضیان اعزام دانشجو به کانادا روز به روز افزایش یابند. چنانچه پس از مطالعه دقیق مطالب عنوان شده در این مقاله، نقطه ابهامی برای شما باقی ماند، حتما با کارشناسان با تجربه و مجرب ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره های رایگان تلفنی آنها بهره مند گردید. ضمن این که با تکمیل فرم تماس می توانید درخواست خود جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان را اعلام نموده و از آن بهره مند گردید. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانند سوالات و نظرات خود را در خصوص اعزام دانشجو به کانادا در بخش ثبت پرسش مطرح نمایند و در کمتر از 12 ساعت پاسخ خود را دریافت کنند.

امتیاز 4.38 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نسیم
سلام و عرض ادب خدمت شما من 23 ساله هستم و دانشجوی سال اخر مقطع کارشناسی هستم در رشته کامپیوتر سطح زبانم خیلی خوب نیست میخواستم بدونم می تونم برای ادامه تحصیل با دوره زبان وارد کانادا بشم ممنونم بابت راهنمایی ها و اطلاع خوب شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، نمره زبان مورد نیاز برای کانادا آیلتس 6.5 بوده و شما با توجه به سنتان امکان اقدام برای دوره های تحصیلی و یا کوآپ با نمره زبان 6 یا نهایتاً 5.5 به صورت کاندیشنال را خواهید داشت. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و بررسی بهتر شرایط خود می توانید با مشاورین مجموعه مرتبط شوید. * مانا باشید *
امیرعلی سجادی
سلام ممنونم از مقاله کاملتان، تحصیل در کانادا با حدود چقدر گپ تحصیلی امکان پذیر است. از نظر شما من با 31 سال سن و گپ تحصیلی 5 سال شانسی برای پذیرش و ویزا دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور کانادا روی سن و گپ تحصیلی حساس می باشد و بیشتر از 5 6 سال گپ تحصیلی خیلی ریسک دارد. ما برای اینکه شما را بهتر و درست راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما اگر شما بتوانید آیلتس 6.5 ارائه بدهید شانس مناسبی دارید. حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان شرایط عمومی شما را بررسی نمایند. موفق باشید.
محمد حسین فرجب
سلام و ممنون برای مقاله اعزام دانشجو به کانادا. اطلاعات بسیار کاملی را کسب کردم. یک سوال داشتم. بعد از تحصیل در کانادا چهقدر زمان به فرد داده میشود تا در این کشور بماند و کار کند. چطور می شود به اقامت دائم رسید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما طبق قانون pgwp در کشور کانادا شما بر اساس دوره و دانشگاه و موسسه ای که در آن تحصیل می کنید از 8 ماه تا 3 سال اجازه جستجوی کار پس از تحصیل دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
صنم سیستانی
سلام ممنون از مطالب خوبتون من 19 ساله هستم و میخواستم برای دانشگاه کانادا اقدام کنم و می خوام رشته پزشکی رو بخونم چه مدارکی باید داشته باشیم؟ و از کی می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادی دوست عزیز با توجه به اینکه سن شما بالای 18 سال است یکی مدارک مهم که می تواند شانس پذیرش و ویزای شما را بالا ببرد داشتن نمره زبان ایلتس است. فرآیند تحصیل پزشکی در کشور کانادا بدین صورت است که شما ابتدا یک لیسانس علوم پایه دریافت می کنید و سپس آزمون وردی دانشگاه های پزشکی را پیش رو دارید و درصورت قبولی می توانید 4 سال دیگر بصورت تخصصی تحصیل کرده و مدرک پزشکی خود را دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حسام احمد نژاد
سلام و احترام فراوان و بسیار سپا س از مقاله کاملتون. یک سوال برای بنده پیش آمده است که ایا پس از تحصیل در مقطع فوق لیسانس به بنده اجازه می دهند که در این کشور بمانم و به دنبال کار بگردم؟ من 33 ساله هستم و فارغ التحصیل رشته برق در مقطع فوق لیسانس هستم. آیا کانادا برای شرایط من گزینه مناسبی است؟ بسیار سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما اگر سابقه کاری همراه با بیمه دارید برای کشور کانادا از طریق کار اقدام نمایید. برای ویزاهای تحصیلی، سن بالای 30 سال کشور کانادا در حال حاضر سخت گیری بیشتری انجام می دهد. پیشنهاد می کنم حتما باموسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.