دانشگاه های کانادا

2 نظر

دانشگاه های کانادا دارای رنکینگ بالا و آموزش عالی در سطح جهان هستند، برترین دانشگاه های کانادا شامل دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه مونترال است. همچنین دانشگاه تورنتو از بهترین دانشگاه های کانادا و دارای رتبه 16 جهانی است. و یکی از بهترین دانشگاه های جهان در تحصیل مهندسی و علوم کامپیوتر است. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ارائه آیلتس 6 تا 6.5 در مقاطع مختلف الزامی است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی شما می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب ما در امر مهاجرت بهرمند شوید. با کامل کردن فرم تماس نیز می توان از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شد. 

ویدیو موسسه MIE در مورد کانادا یا امریکا


مباحثی که در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد:

تماس با ما

 

دانشگاه های کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

مدت تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال و در مقطع دکتری 3 الی 5 ساله می باشد. گپ تحصیلی از جمله شرایط پذیرش در دانشگاه های کاناداست که توصیه می شود بیشتر از چهار الی پنج سال نباشد. شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع دکترا، ارائه مدرک زبان معتبر می باشد؛ به این صورت که برای مقطع کارشناسی ارائه آیلتس 6 (برخی از دانشگاه ها 6.5)، برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 و برای مقطع دکتری آیلتس 6.5 یا 7 به بالا لازم است. از مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع دکترا، یافتن سوپروایزر و دریافت تأیید وی برای همکاری می باشد. شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیز گاهاً تعیین استاد راهنما می باشد. لازم به ذکر است که شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، بستگی به رشته و دانشگاه دارد و نیاز به یافتن استاد راهنما، شامل حال برخی از رشته های تحصیلی ارشد در برخی دانشگاه های کانادا می شود. دانشجویان در کانادا اجازه کار پاره وقت حین تحصیل به مدت؛ 10 الی 15 ساعت در دوره کارشناسی، 15 الی 20 ساعت در هفته در دوره ارشد و حدوداً 40 ساعت در هفته در دوره دکتری را خواهد داشت. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد. این بدین معناست که امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا به هر دو زبان مقدور می باشد و برای زندگی و کار کردن در این کشور نیز تسلط به یکی از این دو زبان کفایت می کند. لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم نیز می باشد. دانشگاه های کانادا برای پذیرش دانشجویان، پرداخت هزینه را الزامی کرده اند. شهریه دانشگاه های کانادا برای پذیرش در مقاطع و رشته های مختلف، متفاوت از یکدیگر است.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در کانادا


همانطور که گفته شد تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی است و ارائه مدرک زبان با حداقل نمره متناسب با مقطع تحصیلی الزامی است. یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی و اخذ نمره آیلتس مورد نظر به صورت تضمینی، استفاده از محصول آموزش زبان موسسه ملک پور است. سیستم نوین آموزش زبان که در این محصول به کار رفته است، شرایط دریافت مدرک آیلتس مورد نظر را برای شما عزیزان تسهیل می بخشد. اطلاعات کافی در خصوص این محصول و چگونگی تهیه آن را می توانید از لینک زیر به دست آورید.

بهترین دانشگاه های معتبر کانادا

از جمله مهم ترین شهر های دانشجویی در کانادا که همه ساله پذیرای هزاران نفر دانشجو در سرتاسر جهان می باشند عبارت اند از؛ تورنتو، اتاوا، مونترآل، کبک و هلیفکس. در این قسمت به معرفی پنج دانشگاه برتر کانادا می پردازیم. اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا ممکن است نیازمند ارائه مدارک خاصی در مقاطع یا رشته مورد نظر نیاز باشد؛ به همین دلیل توصیه می شود جهت کسب اطلاعات در این زمینه، به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. 

 

دانشگاه های کانادا

  • دانشگاه تورنتو؛

دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تاسیس شده است، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در شهر تورنتو در آنتاریو واقع شده است. دانشگاه تورنتو (UofT) یک موسسه آموزش عالی بسیار وسیع است که به پرورش بیش از 45000 دانشجو می پردازد، از این تعداد حدودا 10 الی 15 درصد را دانشجویان بین المللی شامل می شوند. دانشگاه تورنتو دوره هایی را ارائه می دهد که به دریافت مدارک تحصیلات عالیه از قبیل مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، مدرک دکترا در چندین و چند زمینه تحصیلی منجر می شود. گفته می شود بالغ بر 700 عنوان رشته دانشگاهی در این دانشگاه در مقطع لیسانس تدریس می شود. این دانشگاه دوازده کالج با معماری قدیمی را در خود جای داده است.

دانشگاه های کانادا

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 1908 تاسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر بزرگ ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیا می باشد. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) دارای اعتبار و بسیار شناخته شده در سطح جهانی می باشد و در واقع یک موسسه آموزش عالی بسیار وسیع با دامنه پذیرش حدوداً بیش از 50 هزار دانشجو می باشد. دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدرک در مقاطع بالاتر آموزش عالی از قبیل مدارک قبل از لیسانس (یعنی گواهینامه ها، دیپلم، مدرک کاردانی)، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، مدرک دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود. این موسسه آموزش عالی 112 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویی انجام می شود. درصد پذیرش این دانشگاه حدوداً 40-50٪ است.

دانشگاه های کانادا

  • دانشگاه آلبرتا؛

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل، دانشگاه آلبرتا بوده در سال 1908 تاسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است و که جزو دانشگاه های ادمونتون کانادا در آلبرتا واقع شده است. دانشگاه رسمی آلبرتا (UofA) که توسط وزارت آموزش پیشرفته معتبر شناخته شده است حدود بیش از 40 هزار دانشجو را در خود جای داده است. دانشگاه آلبرتا (UofA) دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلات عالیه رسمی از قبیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود. این موسسه آموزش عالی 112 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که براساس سوابق تحصیلی گذشته دانش آموزان انجام می شود.

  • دانشگاه مونترآل؛

دانشگاه مونترال در سال 1878 تاسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر بزرگ مونترال در کبک واقع شده است. از جمله دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم با بیش از 55 هزار دانشجو می باشد که گفته می شود از این تعداد حدوداً یک چهارم آن از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشند.  دانشگاه مونترال دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک رسمی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود. این موسسه آموزش عالی 142 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس سوابق تحصیلی گذشته دانش آموزان انجام می شود. میزان پذیرش آن سالیانه حدوداً 40-50٪ است.

دانشگاه های کانادا

  • دانشگاه کلگری؛

دانشگاه کلگری که در سال 1966 تاسیس شده و یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در سراسر دنیا می باشد. این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در منطقه شهری شهر بزرگ کلگری در آلبرتا واقع شده است. دانشگاه کلگری (UCalgary) یک موسسه آموزش عالی (دانشگاه آزاد) است. دانشگاه کلگری دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک عالی آموزش عالی به طور رسمی در چندین زمینه تحصیلی شناخته می شود. این موسسه آموزش عالی 54 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانش آموزان می باشد. دامنه پذیرش این دانشگاه سالیانه حدوداً 10-20٪ است.

رنکینگ دانشگاه های کانادا

در این قسمت به بررسی رتبه بندی دانشگاه های کانادا در جهان و معرفی بهترین دانشگاه های کانادا خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که کشور کانادا از یکی از قوی ترین و پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در دنیا برخوردار است. بر این اساس در میان 500 دانشگاه برتر دنیا، نام دانشگاه های کانادا بسیار به چشم می خورد. لازم به ذکر است که این مقاله به وسیله متخصصین مجرب موسسه ملک پور تهیه شده و به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری و رونوشت از آن با ذکر یا بدون ذکر منبع غیرقانونی و غیراخلاقی خواهد بود. در جدول زیر شاهد نام بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل و رتبه بندی دانشگاه های کانادا در سطح جهانی و کشوری خواهیم بود. اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا که در فهرست برترین دانشگاه های این کشور قرار دارند، امری غیرممکن نیست؛ اما بدون شک به رزومه علمی قوی نیاز دارد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

دانشگاه های کانادا

رتبه بندی کشور

رتبه بندی جهانی

دانشگاه تورنتو

(University of Toronto)

1

16

دانشگاه بریتیش کلمبیا

(University of British Columbia)

2

23

دانشگاه واترلو

 (University of Waterloo)

3

49

دانشگاه مک گیل

 (McGill University)

4

51

دانشگاه آلبرتا

 (University of Alberta)

6

71

دانشگاه کلگری

(University of Calgary)

7

100

دانشگاه کوئینز

 (Queen’s University)

9

129

دانشگاه وسترن

 (Western University)

11

159

دانشگاه مونترال

(Université de Montréal)

13

176

                                     

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا بسته به مقطع تحصیلی و شهر محل سکونت می تواند بسیار متغیر باشند. هزینه های تحصیل و زندگی برای دانش آموزان زیر هجده سال با توجه به این که می بایست در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند از حدود سی و پنج هزار دلار کانادا به بالا خواهد بود. هزینه دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا سالیانه رقمی حدوداً بین 10 الی 30 – 35 هزار دلار کانادا می باشد. برای تحصیل پزشکی در کانادا در رشته های دندان پزشکی و غیره این مبلغ حدوداً 20 الی 30 درصد افزوده خواهد شد. هزینه دانشگاه های کانادا در مقطع دکترا نیز متفاوت و به طور میانگین در حدود 20 هزار دلار در سال می باشد. جالب توجه است که بدانید امکان دریافت بورسیه و فاند تحصیلی نیز برای تحصیل در دانشگاه های کانادا وجود دارد. مقدار فاند دانشگاه های کانادا متفاوت است. به طور کلی مقدار فاند دانشگاه های کانادا به مقطع تحصیلی دانشجو، دانشگاه، رشته تحصیلی، رزومه علمی و وضعیت تحصیلی دانشجو بستگی دارد. در مقاله بورسیه تحصیلی در کانادا به انواع بورسیه های قابل دریافت، مبلغ و شرایط اخذ آن ها اشاره شده است.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا نیز بسته به شهر محل سکونت برای هر نفر ماهیانه از 1000 الی 2500 دلار کانادا بسته به نوع زندگی متفاوت می باشد. ذیل این مطلب بخشی از هزینه های زندگی در کانادا به صورت جدول برای آگاهی هر چه بیشتر شما عزیزان تهیه و نگارش شده است.

 

هزینه های زندگی در کانادا (به دلار آمریکا)

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

$ 12.49

مک دونالد

$ 7.35

اینترنت ماهیانه

$ 56.15

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

$ 2.94

تاکسی (1 کیلومتر)

$ 1.47    

بلیط حمل و نقل عمومی (1 طرفه)

$ 2.39

برنج سفید (1 کیلوگرم)

$ 2.84   

شیر (1 گالن)

$ 1.84   

آب (یک و نیم لیتر)

$ 1.66    

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

$ 971.64

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

$ 800.97

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا از 15000 هزار دلار کانادا شروع میشود و بسته به نوع رشته انتخابی شما و دانشگاه ممکن است تا 100000 هزار دلار کانادا هم در سال هزینه داشته باشد با توجه به مقطع تحصیلی شما متغیر است. سطح کیفی آموزش در کانادا بسیار بالا است همچنین دانشگاه آن دارای رنکینگ بالا و کیفیت آموزش عالی هستند پس تحصیل در دانشگاه های ارزان آن تاثیری بر روی کیفیت تحصیلی شما ندارد. در جدول زیر لیست دانشگاهایی که در مقاطع مختلف هزینه تحصیل سالیانه در آنها کمتر است آورده شده:

 

مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد دانشگاه های پزشکی
دانشگاه رجینا دانشگاه واترلو دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
دانشگاه منونیت کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی دانشگاه کلگری
دانشگاه سایمون فریزر دانشگاه سایمون فریزر دانشگاه آلبرتا
دانشگاه براندون دانشگاه کلگری دانشگاه ساسکاچوان
دانشگاه گوئلف دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه تورنتو
دانشگاه وینیپگ دانشگاه مموریال دانشکده پزشکی دانشگاه مک مستر
دانشگاه کلگری دانشگاه گئولف دانشگاه مک گیل
دانشگاه کنکوردیا دانشگاه اتاوا دانشکده پزشکی انتاریو شمالی

 

لیست دانشگاه های دولتی و غیر دولتی کانادا

دانشگاه های دولتی کانادا که زیرنظر دولت کار میکنند در جدول زیر به آنها اشاره کرده ایم:

 

لیست دانشگاه های دولتی در کانادا

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه مک ایوان

دانشگاه مانت رویال

دانشگاه هنر آلبرتا

دانشگاه کلگری

دانشگاه لت بریج

دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دانشگاه رویال رود

دانشگاه سایمن فریزر

دانشگاه تامپسون ریورز

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه فریزر ولی

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

دانشگاه جزیره ونکوو

موسسه عدالت بریتیش کلمبیا (JIBC)

دانشگاه براندون

دانشگاه مونکتون

دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه مانت آلیسون

دانشگاه سنت توماس

دانشگاه نیوبرانزویک  

دانشگاه یورک

دانشگاه رجاینا

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه بیشاپ

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کبک

دانشگاه ملی تحقیقات علمی کبک

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مونترال

دانشگاه شربروک

دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگ

دانشگاه کبک چیکوتیمی

دانشگاه کبک

دانشگاه کبک ریموسکی

دانشگاه کبک تروسی ریویر

دانشگاه لاوال

دانشگاه آکیدیا

دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه دالهاوزی 

دانشگاه مانت سن ویسنت

کالج دانشگاهی هنر و طراحی نوا اسکوشیا

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت ماریز

دانشگاه سن آن

دانشگاه آلگوما

دانشگاه براک

دانشگاه کارلتون

دانشگاه لیکهد

دانشگاه لورانتین

دانشگاه مک مستر 

دانشگاه نیپیسینگ

کالج دانشگاهی هنر و طراحی انتاریو

دانشگاه کوئینز

دانشگاه نظامی کانادا

دانشگاه رایرسون

دانشگاه ترنت   

دانشگاه گوئلف

 دانشگاه انتاریو

دانشگاه اتاوا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه واترلو

دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وینزور

دانشگاه ویلفرید لوریر

 

دانشگاه های غیر دولتی کانادا در جدول زیر لیست شده است:

 

لیست دانشگاه های غیر دولتی کانادا

دانشگاه فیرلی دیکنسون Fairleigh Dickinson University

مؤسسه فناوری نیویورک New York Institute of Technology (NYIT)

دانشگاه کوئست Quest University

دانشگاه ترینیتی وسترن Trinity Western University

دانشگاه کانادا وست University Canada West

دانشگاه نیاگارا Niagara University

دانشگاه ردیمر Redeemer University College

دانشگاه کراندال Crandall University

دانشگاه سنت استفان دانشگاه ترینیتی وسترن Trinity Western University

دانشگاه فردریکتون

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به 3 دسته ممتاز(الف) خوب(ب) و متوسط (ج) تقسیم میشود در زیر لیستی از دانشگاه مورد تایید در گروه های مختلف برای شما عزیزان تهیه شده است.

 

دانشگاه های گروه الف

دانشگاه دالهاوزی 

دانشگاه لاوال

دانشگاه اچ ای سی مونترال

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک مستر 

دانشگاه کوئینز

دانشگاه سایمن فریزر

دانشگاه مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه کلگری

دانشگاه گوئلف

دانشگاه اتاوا

دانشگاه تورنتو

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه واترلو

----

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا گروه خوب

 

دانشگاه های گروه (ب)

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کنکوردیا 

دانشگاه کبک دانشگده عالی فنی 

دانشگاه وسترن انتاریو 

دانشگاه کبک

دانشگاه ساسکاچوان 

دانشگاه یورک 

دانشگاه نیوبرانزویک 

دانشگاه رجاینا 

دانشگاه مموریال نیوفاندلاند

دانشگاه ملی تحقیقات علمی کبک

دانشگاه وینزور 

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا گروه متوسط

 

دانشگاه های گروه (ج)

دانشگاه آکیدیا 

دانشگاه آگوستانا 

دانشگاه بیشاپ 

دانشگاه براندون

دانشگاه براک 

دانشگاه کیپ برتون 

دانشگاه لیکهد 

دانشگاه لورانتین

دانشگاه مانت آلیسون 

دانشگاه مانت سن ویسنت 

دانشگاه کبک – مدرسه ملی مدیریت 

دانشگاه نیپیسینگ

دانشگاه کشاورزی نوا اسکوشیا 

 دانشگاه رایرسون 

دانشگاه سن آن 

دانشگاه سن پائول

دانشگاه سنت ماریز

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر 

دانشگاه کینگز کالج 

دانشگاه لت بریج 

دانشگاه سنت جرومز 

دانشگاه وینیپگ 

دانشگاه ترنت

دانشگاه ترینیتی وسترن

دانشگاه مونکتون

دانشگاه پرنس ادوارد 

دانشگاه کبک چیکوتیمی

دانشگاه کبک هول

دانشگاه کبک ریموسکی

دانشگاه کبک تروسی ریویر

دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگ

دانشگاه شربروک 

دانشگاه کالج سنت میشل 

دانشگاه سودبوری 

دانشگاه ترینیتی کالج 

دانشگاه کالج سن بونیفاس

دانشگاه ویلفرید لوریر 

----

---

سوالات متداول

✔️آیا تحصیل در کانادا بدون ارائه مدرک زبان معتبر امکان پذیر است؟

بله؛ برای دوره های تحصیلی منوط به گذراندن دوره های زبان در این کشور می توان پذیرش تحصیلی گرفت اما برای بالا بردن شانس دریافت ویزا، اصولاً توصیه به ارائه مدرک زبان معتبر می شود.

✔️ آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

خیر؛ تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی هزینه بر خواهد بود و رایگان نمی باشد.

✔️ هزینه های تحصیل در کانادا سالیانه به چه صورت می باشد؟

شهریه های تحصیل در کانادا برای مقاطع مختلف تحصیلی از 10 هزار دلار کانادا شروع شده و تا 50 هزار دلار کانادا و یا بالاتر خواهد بود.

✔️ هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا ماهیانه حدوداً چه مبلغی می باشد؟

هزینه های زندگی در کانادا رقمی حدود 1000 الی 2500 دلار در ماه بسته به سبک زندگی زندگی دانشجو متغیر است.

✔️ برترین دانشگاه های کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه آلبرتا جزو برترین دانشگاه های کانادا هستند.


_____________سخن پایانی_____________

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های کانادا و همچنین دانشگاه های برتر این کشور به نحو کامل و جامعی مورد بررسی قرار گرفت. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه های کانادا گپ تحصیلی و مدرک زبان جزو مهم ترین مدارک فرد می باشد. برترین دانشگاه های کانادا عبارت اند از؛ دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه آلبرتا. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های کانادا و همچنین بررسی شرایط خود برای تحصیل در دانشگاه های کانادا با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان متخصص مجموعه ما بهره مند گردید. استفاده از مشاوره تلفنی رایگان، با تکمیل فرم تماس نیز امکان پذیر است. همچنین شما می توانید در صورت وجود هر گونه سوال یا نظری، در قسمت "ثبت پرسش" نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید و در کم ترین و سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

امتیاز 4.55 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عصمت زاده
سلام. ممنونم از معرفی بهترین دانشگاه های کانادا. شرایط ورود به این دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی به ویژه ایرانیان سخت هست؟ شرایط ویژه ای مثل معدل خاص داره و آیا بورسیه هم ارائه می کنن؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بورسیه ها عموماً همه دانشگاه ها و رشته ها دارند که بسته به رزومه علمی دانشجو است. دانشگاه های تاپ بلی یک شرط معدل عموماً دارند و حداقل باید 15 باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر ممنونم از مقاله خوبتون من 18 ساله هستم و میخوام در رشته داروسازی تحصیل کنم هزینه تحصیل چقدره و میتونم مستقیم پذیرش بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله پذیرش مستقیم هم امکان پذیره ولی باید رزومتون بررسی بشه. هزینه ها بسته به دانشگاه از ۱۰هزار دلار در سال شروع میشه به بالا
مشاوره رایگان