دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

14 دی 1401 1 نظر

مقاله حاضر درباره دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان، شهریه دانشگاه هرتفورد شایر (university of hertfordshire UK) و شرایط پذیرش و تحصیل در هرتفورد شایر می باشد. مسئله اصلی مورد بحث در این مقاله، بررسی علمی شرایط اپلای به دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان است. قابل ذکر است که، تقاضا به جهت تحصیل در کشور انگلستان هرساله در حال افزایش می باشد. دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان، به دلیل ارائه دوره های آموزشی با سطح علمی بسیار بالا و به دلیل قرار گرفتن در کشور انگلستان بهترین دانشگاه جهت تحصیل داوطلبان خارجی بخصوص محصلان ایرانی می باشد. این دانشگاه ارائه دهنده طیف وسیع و متنوعی از دوره ها و برنامه های تحصیلی جدید می باشد. شرکت در این دوره‌ ها با ارائه مدرک زبان آیلتس سطح ۶ امکان پذیر است. البته برای شرکت در بعضی از برنامه های تحصیلی خاص می بایستی مدرک زبان آیلتس سطح ۶.۵ ارائه دهید. اگر می‌ خواهید به منظور دریافت مدرک معتبر دانشگاهی، در دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان تحصیل نمایید، پیشنهاد می کنیم قبل از دریافت پذیرش تحصیلی و قبل از برنامه‌ ریزی برای تحصیل در انگلستان با کارشناسان کاربلد موسسه ملک پور تماس بگیرید و اطلاعات کامل تری در این خصوص دریافت نمایید. مشاوره دریافتی شما کاملا رایگان است. لازم به ذکر است این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشگاه هرتفورد شایر

معرفی دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

در این قسمت از مقاله حاضر تصمیم داریم، اطلاعاتی در خصوص سال تاسیس دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان (university of hertfordshire UK)، برنامه های تحصیلی و رتبه ای که این دانشگاه در سراسر جهان کسب نموده است، ارائه دهیم. دانشگاه هرتفورد شایر یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۴۸ شروع به ثبت‌ نام محصلان ایرانی خارجی و داخلی نمود. شایان ذکر است که، این دانشگاه یکی از ۲۵ دانشگاه علم و فناوری کشور انگلستان می باشد که دارای دو پردیس در کالج لین و کالج هاویلند می باشد. تعداد دانشجویانی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نموده اند و موفق به دریافت نامه پذیرش از این دانشگاه شده اند، در حال حاضر ۲۵.۱۲۰ نفر می‌ باشند که ۵۲۰۰ نفر آنان محصلان ایرانی و خارجی می باشند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که، محصلان خارجی مشغول به تحصیل در بین شهروندان انگلیسی هستند و با آن ها رابطه دوستانه‌ ای دارند. دانشگاه هرتفورد شایر دارای ۲۴ مرکز تحقیقاتی و ۸۰۰ دوره آموزشی می باشد. امکان دسترسی به این دوره‌ ها در هر دو سطح دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

  • توضیحات موسسه ملک پور درمورد دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

 

رنکینگ و رتبه این دانشگاه مابین رتبه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰، در رتبه بندی QS است. در ذیلT نام چند شعبه این دانشگاه ذکر شده است:

  • Collegelane
  • Havilland Campus
  • Bayfordbury Campus

رنکینگ دانشگاه هرتفورد شایر 

حتما می دانید اغلب دانشگاه های انگلستان از دانشگاه های برتر جهان هستند که سبب شده دانشجویان زیادی از سراس جهان علاقمند تحصیل در انگلستان باشند. دانشگاه هرتفور از بهترین دانشگاه های انگلستان است که دارای رتبه علمی و رنکینگ خوبی در میان دانشگاه های جهان است.

رنکینگ دانشگاه هرتفورد شایر

سیستم رتبه دهی

رتبه

ملی

Complete

81

Guardian

103

Times / Sunday Times

88

جهانی

ARWU

901-1000

QS

801-1000

THE

801-1000

 

تحصیل مهندسی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل مهندسی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب تحصیل مهندسی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

 

دانشکده های  University of Hertfordshire

دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان دارای سابقه ای غنی و درخشان است. این دانشگاه در سال 1952 و در ابتدا با دانشکده فنی فعالیت خود را اغاز کرد. دانشگاه University of Hertfordshire دارای 8 دانشکده است که در ان امکاناتی پیشرفته با تعاملی نوین با دنیای تجارت و بازرگانی و... دیده می شود.  در ادامه دانشکده های  University of Hertfordshire آمده است.

دانشکده بازرگانی هرتفورد شایر

دانشکده بازرگانی هرتفوردشایر از بزرگترین دانشکده های شرق انگلستان است  که در زمینه های مرتبط با تجارت از حسابداری، اقتصاد، مدیریت منابع انسانی و تجزیه و تحلیل کسب و کار گرفته تا مدیریت، بازاریابی دیجیتال، گردشگری و... آموزش میدهد.

دانشکده حقوق هرتفورد شایر

دانشکده حقوق دانشگاه هرتفوردشایر، دانشجویان را از طریق آموزش نوآورانه و امکانات برجسته در زمنیه رشته های حقوقی پرورش می دهد و یک محیط حرفه ای فراگیر، دوستانه و منعطف را با تاکید قوی بر پیشرفت شغلی و شخصی فراهم می کند.

دانشکده هنرهای خلاق دانشگاه هرتفورد شایر

این دانشکده امکاناتی فوق العاده با آخرین فناوری، از جمله آزمایشگاه های کامپیوتری پیشرفته، ضبط حرکت، فضای اجرای صدای زنده و موسیقی، پرینت سه بعدی، استودیو تلویزیونی و... مجهز شده است. حوزه های موضوعی دانشکده هنر هرتفورد شایر شامل معماری، هنر و طراحی، روش فیلم، دیجیتال و انیمیشن موسیقی، اجرا و تولید و عکاسی است.

دانشکده اموزش هرتفورد شایر

در این دانشکده از دانشگاه هرتفوردشایر دوره های نوآورانه منعکس کننده تغییرات اجتماعی، سیاسی و فناوری در حال وقوع در زمینه آموزش، به دانشجویان اموزش داده می شود.

دانشکده بهداشت و مددکاری اجتماعی

دانشکده بهداشت و مددکاری اجتماعی از دو بخش دانشگاهی و یک مرکز تحقیقاتی مشهور بین المللی تشکیل شده است. ما رویکردهای نوآورانه ای را برای آموزش و تحقیق در طیف متنوعی از شیوه های مراقبت های بهداشتی و اجتماعی ارائه می دهیم که تأثیر مثبتی بر جوامع محلی، ملی و بین المللی دارد. حوزه های موضوعی این دانشکده شامل پرستاری (بزرگسالان، کودکان، سلامت روان و ناتوانی های یادگیری)، مامایی، علم پیراپزشکی، فیزیوتراپی، رادیوگرافی تشخیصی، رادیوتراپی و انکولوژی، کار اجتماعی، مرکز تحقیقات در بهداشت عمومی و مراقبت اجتماعی (CRIPACC) است.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه هرتفورد شایر

این دانشکده در حوزه های موضوعی زبان انگلیسی، زبان شناسی، زبان های خارجی، تاریخ، ادبیات انگلیسی و نویسندگی خلاق روزنامه نگاری، رسانه و ارتباطات، فلسفه، سیاست و روابط بین الملل اموزش و فعالیت دارد.

دانشکده علوم پزشکی

دانشکده زندگی و علوم پزشکی هرتفورد شایر طیف متنوعی از رشته های علمی کاربردی است. دوره هایی شامل علوم زیستی، رژیم غذایی و تغذیه، جغرافیا، محیط زیست و برنامه ریزی، بینایی سنجی، داروسازی، فارماکولوژی و علوم دارویی، روانشناسی و ورزش است.

دانشکده فیزیک، مهندسی و علوم کامپیوتر هرتفورد شایر

این دانشکده در دانشگاه هرتفورد شایر در حوزه های مهندسی هوا فضا، ستاره شناسی، مهندسی خودرو، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، امنیت سایبری، علم داده، برق و الکترونیک، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، ریاضیات، فیزیک، رباتیک و هوش مصنوعی است.

 

تحصیل دکترا در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل دکترا در انگلستان

در این مقاله ما جوانب تحصیل دکترا در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های تحصیلی در دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

معمولاً تمامی دانشجویان قبل از انتخاب یک دانشگاه به دوره ها و برنامه هایی که دانشگاه کشور مقصد ارائه می دهد، بسیار توجه می نمایند و دوره های دانشگاه را با رشته مورد نظر خود مقایسه می نمایند. اگر رشته مورد نظر خود را در لیست رشته های دانشگاه کشور مقصد بیابند، درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارسال می نمایند. اگر متقاضی یکی از برنامه های متنوع دانشگاه هرتفورد شایر می باشید، می توانید در یکی از گرایش های ذکر شده در زیر این متن شرکت کنید.

حسابداری

مدیریت کسب و کار

حسابداری و اقتصاد

علم پزشکی

مهندسی هوا و فضا

لیسانس حقوق

حسابداری امور مالی

بیوشیمی

معماری

مدیریت بازرگانی

بیوشیمی

فیزیک نجومی

علم بیولوژیکی

تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

همانطور که آگاهید، به جهت وارد شدن به دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان می بایستی ابتدا از مسئولین این دانشگاه گواهی پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشید. مسئولین دانشگاه هرتفورد شایر در صورتی برای شما گواهی پذیرش صادر می نمایند که رزومه عالی ارائه دهید و شرایط تحصیل در انگلستان در این دانشگاه را داشته باشید. در صورت واجد شرایط بودن موظف هستید اسنادی همچون: مدرک‌ زبان، رزومه، ریز نمرات، مدارک هویتی و مدرک دیپلم را برای دانشگاه هرتفورد شایر ارسال کنید. اگر قصد شرکت در دوره‌ های کارشناسی را دارید، می بایست مدارک زبان سطح آیلتس ۶ را ارائه دهید ولی اگر گرایش انتخابی شما خاص می باشد، می بایست آیلتس ۶.۵ را برای دانشگاه هرتفورد شایر ارسال نمایید. پس از این که مراحل اخذ پذیرش را با موفقیت پشت سر گذاشتید، موظف هستید خود را آماده دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نمایید و اقدامات لازم را برای دریافت این نوع ویزا انجام دهید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

شهریه دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

شما باید قبل از اقدام به مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و قبل از جمع‌ آوری مدارک به منظور تحصیل در دانشگاه هرتفورد شایر، با هزینه سالانه تحصیل در این دانشگاه آشنا شوید و اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید. از لحاظ هزینه تحصیل سالانه، می توان گفت که با توجه به گرایش و مقطعی که برای تحصیلات خود بر می گزینید، متفاوت می باشد. ولی به طور متوسط شهریه ای که باید سالانه به این دانشگاه بپردازید، تقریباً بین ۱۳۰۰۰ پوند تا ۱۵.۵۰۰ پوند می باشد. دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان این مبلغ شهریه را برای برنامه‌ های سطح لیسانس تعیین کرده است. ولی هزینه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد سالانه مبلغ ۱۳۵۰۰ پوند تا ۱۸ هزار پوند می باشد. با توجه به شهریه ای که این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی تعیین کرده است، می‌ توان گفت هزینه های تحصیل در انگلستان در این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های انگلستان ارزان می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هر دانشجویی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارد، بایستی مبلغی را در حساب خود به عنوان تمکن مالی به سفارت کشور انگلستان نشان دهد. پتانسیل مالی شما باید در حدی باشد که هزینه تحصیل و زندگی شما را پوشش دهد. در قسمت فوق، حساب سر انگشتی در خصوص هزینه های تحصیل انجام شد. در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی در انگلستان خواهیم پرداخت.

هزینه های زندگی

قیمت (پوند)

1کیلوگرم برنج

1.01

12 عدد تخم مرغ

1.95

1کیلوگرم فیله مرغ

5.65

1کیلو گرم موز

1.11

1کیلو گرم پیاز

0.99

اجاره آپارتمان 1خوابه

759.67

اجاره آپارتمان 3 خوابه

1.268.49

1 لیتر شیر

0.91

1کیلو گرم سیب زمینی

1.17

 

کار ضمن تحصیل در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: کار ضمن تحصیل در انگلستان

در این مقاله ما جوانب کار ضمن تحصیل در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

خوابگاه های دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

خوابگاه های دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان نقش موثری در کاهش هزینه ها و مخارج زندگی دانشجویی دارد. این موضوع مخصوصا برای دانشجویان بین المللی موثر و مهم تر است. خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه در دو پردیس هتفیلد بوده و به فضاهای اجتماعی و امکانات ورزشی، کتابخانه و سالن های سخنرانی و... دسترسی دارد. همه اتاق ها دارای وای فای سریع، پریز اترنت، سوکت هوای تلویزیون، میز با انباری، لامپ، صندلی و کمد هستند (دو عدد از هر کدام در اتاق دو نفره). همه اتاق ها به غیر از اتاق های یک نفره، دارای یک کابینت کنار تخت با قفسه ذخیره سازی هستند. در جدول زیر هزینه برخی از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان امده است.

هزینه خوابگاه های دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان

اتاق یک نفره

106.40 یورو در هفته

اتاق دو نفره

126.70 یورو در هفته

سوئیت یک نفره

161.21 یورو در هفته

استودیو

214.27 یورو در هفته

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

همانطور که در عناوین فوق بیان نمودیم، برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان نیاز به ویزای تحصیلی انگلیس دارید برای اخذ ویزای تحصیلی بایستی نامه پذیرش از دانشگاه هرتفورد شایر (university of hertfordshire UK) دریافت کرده باشید. نامه پذیرش اثبات کننده این موضوع است که دانشگاه کشور مقصد شما را تایید کرده است و به شما اجازه می دهد به منظور ادامه تحصیل در کلاس های آموزشی شرکت نمایید. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ملزم به ارائه مدارکی همچون: شناسنامه، گذرنامه، مدارک تحصیلی سال قبل و ریز نمرات می باشید. بعلاوه شما باید مدرک زبان انگلیسی، نامه بانکی، گواهی سلامت و نامه عدم سوء پیشینه را برای سفارت کشور انگلستان ارسال نمایید. ناگفته نماند که، سفارت انگلستان به سن افراد بسیار حساس می باشد و تنها برای دانشجویانی ویزای تحصیلی صادر می‌ کند که شرایط سنی مناسبی داشته باشند. به جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص شرایط سنی و ریز نکات تحصیل در انگلستان لطفاً با کارشناسان موسسه ام آی ای تماس بگیرید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

آیا ورود به دانشگاه هرتفورد شایر سخت است؟

پذیرش در دانشگاه هرتفورد شایر نسبتاً رقابتی است و نرخ پذیرش نزدیک به 70٪ است.

دانشگاه هرتفورد شایر به چه دلیل مشهور است؟

بر اساس آخرین رتبه بندی Rookies، دانشگاه هرتفورد شایر یکی از بهترین دانشگاه های جهان برای دوره های خلاق دیجیتال است.

مدرسه های برتر انیمیشن (هفتمین در جهان)

برترین مدارس جلوه های بصری (هفتمین در جهان)

برترین مدارس طراحی بازی (هشتمین در جهان)

آیا دانشگاه هرتفوردشایر معتبر است؟

بله، در دانشکده های دانشگاه با بالاترین استانداردهای صنعتی دانشجویان آموزش می بینند و دوره ها توسط طیف گسترده ای از صنعت و نهادهای حرفه ای به رسمیت شناخته می شوند.

امکانات دانشگاه هرتفورد شایر چیست؟

امکانات برجسته  نظیر استودیو هنر، اتاق محاسبات، اتاق طراحی و فناوری، اتاق موسیقی، آزمایشگاه علوم.، فضاهای یادگیری عالی.

سخن پایانی

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در انگلستان و دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان را دارید، توصیه می‌ کنیم که قبل از اقدام، به سایت رسمی دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان مراجعه نموده و درباره رشته انتخابی خود و مهلت ثبت‌ نام برنامه های مختلف، اطلاعاتی را کسب کنید. امکان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان با ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ و یا ۶.۵، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی سال قبل و انگیزه نامه وجود دارد. بالا بودن سطح کیفی آموزش و رتبه دانشگاه هرتفورد شایر بر محبوبیت هرچه بیشتر آن افزوده است. همین امر موجب مهاجرت هر ساله دانشجویان از اقصی نقاط دنیا گشته است. موسسه مهاجرتی MIE همه روزه آماده ارائه خدمات در باب تحصیل در انگلستان و یا سایر کشورها می‌ باشد. به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان و به منظور افزایش اطلاعات مورد نیاز در خصوص شرایط پذیرش و تحصیل در هرتفورد شایر انگلستان می توانید با این موسسه تماس بگیرید. همچنین امکان طرح سوال در پایان مقاله وجود دارد. در صورت مفید بودن اطلاعات این مقاله، با دادن ۵ ستاره ارزشمند امتیاز بدهید.

امتیاز 4.85 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شایان امینی
با سلام و وقت خیر خدمت شما دوستان عزیز. ممنون از ارائه اطلاعات در مقاله خوبتون در رابطه با دانشگاه هرتفورد شایر انگلستان. آیا ورود به این دانشگاه شرایط خاصی دارد؟ مثل شرط معدل یا آزمون ورودی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممنونیم از محبت شما دوست گرامی. شما برای تحصیل در این دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی خود باید مدرک زبان ارائه نمایید و برخی رشته ها از جمله رشته های پزشکی آزمون خواهند داشت. اما در صورتی که شرایط سنی شما خوب باشد و تمکن مالی کافی را نیز داشته باشید شانس خوبی برای دریافت پذیرش و ویزا خواهید داشت.
مشاوره رایگان