مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

11 بهمن 1402 10 نظر

از آنجایی که کشور انگلستان در سطح بین المللی دارای نظام آموزشی بسیار عالی و قدرتمندی است، هر ساله توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در انگلستان را به خود جلب می ­نماید. این کشور دارای 209 دانشگاه معتبر است که در حال حاضر حدود 460 هزار دانشجو در سطح بین المللی در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل می باشند. به علت وجود دانشگاه های معتبر و قدرتمندی نظیر آکسفورد و همچنین زبان رسمی مردم این کشور که انگلیسی هست، انگلستان به کشوری قابل توجه جهت تحصیل برای متقاضیان تبدیل شده است.نظام آموزشی در کشور انگلستان برای سنین 3 سال به بالا طراحی شده و تحصیل در این کشور برای سنین 5 تا 18 سال اجباری می باشد.همچنین متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید بدانند که این کشور در مواردی نظیر علم و اقتصاد، بسیار پیشرفته بوده و مردم آن از سطح بالای رفاه در زندگی خود برخوردار می باشند. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس امکان پذیر است که به دو گروه زیر 17.5 سال تحت عنوان chield tier 4 و بالای 17.5 سال تحت عنوان general tier 4 تقسیم می گردد. در این مقاله، مهاجرت تحصیلی به انگلستان در تمامی مقاطع تحصیلی، شرایط سنی و هزینه تحصیل در انگلیس مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه پیشنهاد می کنیم که با مشاوران و کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید. همچنین با پر کردن فرم تماس، درخواست شما جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی ارائه می شود.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا و انگلستان

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در آمریکا و انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

کشور شناخته شده انگلستان که از جایگاه ویژه و برجسته ای از نظر سطح علمی آموزش برخوردار است، پذیرای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور در کنار سایر شرایط مانند طول دوره کوتاه تر تحصیل در دانشگاه های انگلستان نسبت به سایر کشورها، شرایط مناسب کار پس از تحصیل و کیفیت بالای زندگی در این کشور، از مهم ترین دلایل محبوبیت انگلستان در نزد دانشجویان بین المللی می باشد. با توجه به تغییرات اخیر کشور انگلستان و جدایی آن از اتحادیه اروپا، نیاز به نیروی کار تحصیلکرده و متخصص در این کشور به وفور دیده می شود و همین امر، تضمینی بر امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم پس از تحصیل در انگلستان می باشد. به ویژه که امکان کار در حین تحصیل و کسب درآمد و تجربه نیز امکان پذیر است. دانشگاه های انگلستان در صدر برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و تحصیل در آن ها ملزم به پرداخت شهریه می باشد. جزئیات این روش مهاجرتی را در ادامه مقاله مطالعه خواهید کرد. مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل یکی از روش های مهاجرت به انگلستان است که از محبوبیت بالایی میان متقاضیان برخوردار است.

مهاجرت به انگلستان در مقطع مدارس

والدینی که تمایل دارند که فرزندان آنها در یک نظام آموزشی عالی و با کیفیت تحصیل نماید، گزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یک امر ایده ­آل برای آنها محسوب می­ گردد. نظام آموزشی در کشور انگلستان برای سنین 3 تا 18 سال طراحی شده است و تحصیل برای سنین 5 تا 18 سال اجباری است. پیش دبستانی در کشور انگلستان شامل سنین 3 تا 5 سال، دبستان شامل سنین 5 تا 11 سال و دوره دبیرستان شامل سنین 11 تا 16 سالگی می شود و پس از آن دوره دو ساله ای تحت عنوان A-LEVEL می ­باشد که دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید. در دوره دبستان دانش آموزان مواردی نظیر ریاضیات، خواندن، نوشتن و علوم پایه را فرا می­ گیرند و در دوران راهنمایی و دبیرستان که در کل تحت عنوان مقطع ثانویه شناخته می ­شوند، به یادگیری زبان انگلیسی، ریاضیات، هنر، علوم انسانی و یکی دیگر از زبان های خارجی می پردازند. کشور انگلیس دارای مدارس دولتی و خصوصی بسیاری است. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل لازم است بدانند که شهریه مدارس دولتی، 10 هزار پوند در سال و شهریه مدارس خصوصی، 24 الی 45 هزار پوند در سال می ­باشد. در صورتی که افراد جهت تحصیل فرزند خود در کشور انگلستان اقدام نمایند می توانند ویزای توریستی بگیرند؛ اما اجازه  کار یا تحصیل را به این واسطه ندارند و بر همین اساس، تحصیل فرزند در انگلیس، اثار اقامتی برای والدین در پی نخواهد داشت. شانس اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان بالاست. افراد می توانند کودکان خود را در مدارس تاپ شبانه روزی ثبت نام نموده و بدین ترتیب، آینده تحصیلی و کاری فرزندان خود را تضمین نمایند. دارا بودن مدرک زبان برای دانش اموزان زیر 18سال الزامی نبوده و و این افراد می توانند ویزای تحصیلی انگلستان بدون مدرک زبان دریافت نمایند. اما برای افراد بالای 18 سال، ارائه مدرک زبان الزامی است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل کارشناسی

کشور انگلستان دارای دانشگاه­ های معتبر بسیاری نظیر آکسفورد  بوده و اکثر این دانشگاه ­ها در رتبه یک دانشگاه های سرتاسر جهان قرار دارند. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی برای تمامی متقاضیان تحصیل در انگلستان امکان پذیر است. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن مدرک دیپلم و نمره زبان آیلتس 6 است. البته لازم به ذکر است افرادی که موفق به کسب نمره مورد نظر در آزمون آیلتس نشده ­اند می توانند قبل از شروع دانشگاه در کلاس های تقویت زبان شرکت نمایند. تحصیل در این مقطع سه سال و گاهی مواقع برای برخی از رشته­ ها چهار سال است. رشته­ هایی که امکان تحصیل در آنها برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل فراهم می­ باشد عبارتند از: باستان شناسی، MBA، فنی مهندسی، مدیریت، هنر، ریاضیات، حقوق، تاریخ، پزشکی و زیر شاخه­ ها، زمین شناسی و زیست شناسی. مدارک مقطع کارشناسی در کشور انگلستان به چهار دسته مدرک کارشناسی علوم (BSc)، مدرک کارشناسی مهندسی (Beng)، مدرک کارشناسی هنر (BA) و مدرک کارشناسی آموزش (BED) می ­گردد.اما نکته بسیار مهمی که متقاضیان مهاجرت به انگلستان باید به آن توجه نمایند این است که در این مقطع آنها اجازه آوردن همراه و خانواده خود را ندارند.هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 10 الی 38 هزار پوند در سال است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امکان گذارندن دوره های کار تحصیل در انگلستان نیز وجود دارد. این دوره های تحصیلی که در مقاطع کارشناسی و ارشد برگزار می شود، امکان کار و کسب درآمد بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاه را در طول دوره تحصیلی فراهم می نماید.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است.انگلستان تنها کشوری است که مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد انگلستان در آن یک سال است و در نتیجه باعث ایجاد صرفه جویی در وقت دانشجو می­ گردد. نیازمندی های ورود به این مقطع در کشور انگلستان، داشتن نمره آیلتس 6.5 و مدرک کارشناسی است. در این مقطع متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می توانند یکی از روش های آموزش محور را انتخاب نموده و سرکلاس درس حضور پیدا نمایند و یا اینکه روش پژوهش محور را انتخاب کرده و تنها با مشاوره استاد راهنما به انجام پژوهش بپردازند. هزینه تحصیل در این مقطع مبلغی برابر با 14 الی 21 هزار پوند در سال است. کارشناسی ارشد خود به دو دسته پیوسته و ناپیوسته در این کشور تقسیم می گردد؛ پیوسته شامل افرادیست که کارشناسی خود را نیز در این کشور گذرانده ­اند و هر دو مقطع آنها تنها سه سال طول می کشد و کارشناسی ارشد ناپیوسته برای افرادی می ­باشد که از کشورهای دیگر به قصد ادامه تحصیل وارد کشور انگلستان می­ گردند. رشته ­هایی که امکان تحصیل در آنها در مقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل فراهم است عبارتند از: فلسفه، هنر، علوم اجتماعی، حقوق، فنی مهندسی، تجارت، پزشکی، علوم پایه و تاریخ.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا

لازمه ورود به مقطع دکتری برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، داشتن نمرات عالی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین داتشن نمره آیلتس حداقل 6.5 است.همچنین در کنار این مدارک، لازم است که متقاضی توصیه نامه­ هایی را که از جانب اساتید پیشین وی هستند، همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت تحویل دهد. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در ابتدا باید درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند و با پذیرش در مقطع دکتری نیاز به استاد مشاور خواهند داشت که استاد مورد نظر از زمان ارسال درخواست پذیرش تا ارائه پروژه پایانی، به راهنمایی دانشجو می پردازد. مدت زمان مقطع دکتری در وابستگی به رشته دانشگاهی است اما معمولا این مقطع سه سال به طول می ­انجامد و هزینه تحصیل چیزی بیش از 15 هزار پوند در سال است. لازم به ذکر است که تحصیل مقطع دکترا در انگلستان که بالاترین مقطع تحصیلی در کشور انگلستان است امکان دریافت تابعیت و اقامت این کشور و همچنین ورود به بازار کار را برای متقاضیان فراهم می­ نماید.

 

تحصیل پزشکی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در انگلستان

در این مقاله ما راه های موفقیت و جوانب تحصیل پزشکی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط اخذ ویزا در مهاجرت تحصیلی به انگلستان

همانگونه که می دانیم، از 1 ژانویه 2020 سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند. دانشجویان خارج از انگلیس می توانند شش ماه قبل از شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنند. طبق شرایط ویزای سابق، آنها فقط سه ماه برای درخواست و دریافت ویزا فرصت داشتند. بنابراین به متقاضی کمک می کند ویزای دانشجویی خود را خیلی پیش تراز دوره خود دریافت کنید. هزینه این ویزا 348 پوند است و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل انگلیس 475 پوند هزینه دارد. به تازگی انگلستان که به دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل شده باشند اجازه می دهد برای مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشند یا اگر دکترای خود را گذرانده باشند سه سال اقامت پس از تحصیل بگیرند.

مهاجرت تحصیلی همراه با بورسیه به انگلستان

از آنجایی که هزینه ­های زندگی و همچنین تحصیل در کشور انگلستان در سطح بالایی قرار دارد؛ لذا متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ممکن است به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان باشند تا بدین روش بتوانند اندکی از مخارج زندگی را کاهش دهند. اما باید توجه نمود که هم تعداد افراد متقاضی دریافت بورسیه زیاد بوده و هم اینکه دریافت بورسیه در کشور انگلستان بسیار مشکل است و خود شهروندان انگلیسی نیز به منظور تحصیل در دانشگاه­ ها، شهریه پرداخت می ­نمایند. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در صورت داشتن مقالات معتبر، سوابق علمی و سوابق پژوهشی و همچنین تحصیل در دانشگاههای معتبر در سرتاسر جهان می توانند نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی از انگلستان اقدام نمایند. بورسیه در کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی به دو دسته بورسیه دولتی و بورسیه غیر دولتی تقسیم می گردد و خود بورسیه دولتی نیز به دو دسته commonwealth و chevening تقسیم می شود که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:

بورسیه دولتی

بورسیه چونینگ

این بورسیه به نظور حمایت طولانی مدت از دانشجویان بوده و به کمک کشورهای مشترک المنافع، امور خارجه و خود دانشگاه تامین می گردد.

بورسیه تحصیلی commonwealth

این بورسیه مختص مقطع دکتری و کارشناسی ارشد بوده و به دانشجویانی داده می شود که دارای منافع مشترکی با کشور انگلستان هستند و یا اینکه قبلاً جزو مستعمرات این کشور بوده ­اند.

 

بورسیه غیردولتی

بورسیه دانشگاه کمبریج (Gates Cambridge Scholarship)

بورسیه دانشگاه آکسفورد (Rhodes House Scholarships)

بورسیه مدرسه بیزنس دانشگاه آکسفورد (MBA Skoll Scholarships)

 

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از مواردی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و قطعا نیاز به توجه و برنامه ریزی اصولی برای پرداخت این هزینه ها دارد. هرچند که وام های دانشجویی، بورسیه های تحصیلی و... به کمک افراد می آید تا هزینه های تحصیل خود را در کشور انگلستان به حداقل برسانند، اما بهتر است که به بررسی شهریه مشهورترین دانشگاه های انگلستان بپردازیم در ادامه برای آگاهی بهتر شما عزیزان با هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان، جدول شهریه دانشگاه های به نام انگلستان که مهم ترین پارامتر در هزینه مهاجرت تحصیلی می باشد را تنظیم نموده ایم:

دانشگاه

مقطع تحصیلی

شهریه

دانشگاه آکسفورد

کارشناسی

12 هزار پوند

دانشگاه آکسفورد

تحصیلات تکمیلی

30 هزار پوند

دانشگاه منجستر

کارشناسی

12هزار پوند

داننشگاه منجستر

تحصیلات تکمیلی

35 هزار پوند

دانشگاه وست انگلستان

کارشناسی

15 هزار پوند

دانشگاه لندن

تحصیلات تکمیلی

16 هزار پوند

 

هزینه زندگی در مهاجرت تحصیلی به انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید بدانند که تحصیل در این کشور رایگان نیست و شهریه هر دانشگاه با توجه به رتبه و موقعیت هر دانشگاه متفاوت است. در سال های اخیر شهریه دانشگاه ها در این کشور افزایش پیدا کرده است و شهریه دانشگاه­ های خصوصی بیش از شهریه دانشگاه­های دولتی است. علاوه بر این، میزان هزینه زندگی نیز تا حدودی در سطح بالایی قرار داشته و در قسمت های مختلف، متفاوت است. یک دانشجو به صورت میانگین در ماه به مبلغی حدود هزار تا دو هزار پوند، جهت یک زندگی معمولی در کشور انگلستان نیاز دارد. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید به این نکته توجه داشته باشند که اگرچه هزینه تحصیل در انگلستان بالاست، اما با توجه به کیفیت سطح بالا و آموزش عالی دانشگاه­ های معتبر این کشور، تحصیل در انگلستان نوعی سرمایه گذاری است و بسیار ارزشمند بوده و نوعی تضمین برای آینده متقاضیان محسوب می­ گردد.در زیر به برخی از هزینه ­های زندگی در کشور انگلیس اشاره می­ نماییم:

آیتم

هزینه(پوند)

آیتم

هزینه(پوند)

یک وعده فست فود

5

شلوار جین

51.25

یک لیتر شیر

1

نیم لیتر آبجو

3

یک کیلوگرم فیله مرغ

7

بطری 1.5 لیتری آب

1

12عدد تخم مرغ

2.12

شارژ ماهیانه

12

نان (500 گرم)

1

برنج (یک کیلوگرم)

1.63

حمل و نقل ماهیانه

55

یک وعده غذا در رستوران

10

 

هزینه اجاره و خرید آپارتمان نیز به شرح زیر است:

 

آیتم

هزینه (پوند)

اجاره آپارتمان تک خوابه مرکز شهر

718.40

اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر

581.07

اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

198.21

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

922.70

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

251.83

قیمت هر متر مربع آپارتمان درخارج از مرکز شهر

973.13

 

شرایط کار دانشجویی و کار پس از تحصیل در انگلستان

اکثر کشورهای موجود در جهان که پذیرای دانشجویان بین ­المللی می­ باشند، امکان کار ضمن تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان فراهم می­ نمایند. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل نیز اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل را دارند؛ لذا این مورد به دانشجویان کمک می­نماید تا حدودی هزینه­ های تحصیل و زندگی خود را در کشور انگلستان پوشش دهند. اما باید در نظر داشت که دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مجاز به کار بوده اما ساعات کاری آنها نباید بیش از مقدار ساعات تعیین شده و بدون هماهنگی با دانشگاه باشد. همچنین متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل لازم است بدانند که کاری را که انتخاب می نمایند باید مجاز بوده، تحت قوانین ویزای کار در انگلستان باشد و توسط وزارت امور خارجه تایید گردد.از جمله مشاغلی که دانشجویان می­توانند درحین تحصیل به انها مشغول گردند عبارتند از: فروشندگی، انجام امور دانشجویی در دانشگاه­ها، پیک جهت تحویل غذا، دستیار پزشکان و غیره. دانشجو می تواند با کار پاره وقت ضمن تحصیل بخشی از هزینه های زندگی خود را ساپورت کنند. یکی از موارد دارای اهمیت برای تمامی متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی از جمله متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، امکان و وجود فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان است که آیا آنها می توانند بعد از اتمام دانشگاه مناسب با رشته تحصیلی خود وارد بازار کار کشور انگلستان شوند و از این طریق موفق به اخذ اقامت گردند. تمامی دانشجویان تا زمانی که ویزای تحصیلی انگلستان آنها دارای اعتبار باشد، می توانند در کشور انگلستان به جستجوی کار بپردازند و در صورت یافتن شغل مناسب امکان تغییر ویزای تحصیلی آنها به ویزای کاری وجود دارد. پس متقاضی با یافتن یک کارفرما که دارای مجوز استخدام است می تواند ویزای کاری با نام tier2 را دریافت نماید.

ویزای کاری امکان اقامت 5 سال در انگلستان را برای شما فراهم می نماید. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل لازم است بدانند که کشور انگلستان با توجه به اقتصاد قدرتمند خود، دارای نرخ بیکاری سطح پایینی است، لذا این مورد امکان یافتن شغل مناسب را برای متقاضیان آسانتر می نماید.در زیر نمودار نرخ بیکاری در کشور انگلستان نشان داده شده است.

نرخ بیکاری انگلیس

 

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان

یکی از مواردی که برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دارای اهمیت است، امکان یا عدم امکان دریافت ویزای همراه است. امکان دریافت ویزای همراه در مقطع کارشناسی وجود ندارد و دانشجوهایی که برای گذراندن دوره ­های بالای شش ماه از انگلستان بورسیه تحصیلی دریافت می نمایند و یا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده­ اند، می توانند برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال درخواست ویزای همراه نمایند. از شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل با همراه می توان به داشتن و اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان می توان نام برد. در خصوص تحصیل در مدارس انگلستان نیز خانواده ­های متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل لازم است بدانند که امکان دریافت ویزای همراه انگلستان برای آنها فراهم نمی باشد و فرزندان آنها در این کشور یا دارای قیم بوده و یا اینکه باید در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند و تنها امکان دریافت ویزای بازدید کننده برای والدین این دانش آموزان وجود دارد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه عبارتند از: پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی، پاسپورت دارای اعتبار، سند ازدواج، بلیط و کپی آن، ارائه مدرک نشان دهنده سفرهای پیشین به انگلیس که تمامی این مدارک باید به سفارت انگلستان تحویل داده شوند.پ

برترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل

برای هر یک از متقاضیان ادامه تحصیل در هر کشور خارجی، انتخاب دانشگاه و محل آن امری بسیار دشوار و گیج کننده است؛ اما همه مردم در سرتاسر جهان می دانند که کشور انگلستان دارای یک نظام آموزشی بسیار قدرتمند و همچنین دانشگاه ­های بسیار معتبر در سرتاسر جهان است و به همین خاطر سالیانه متقاضیان زیادی جهت مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل وجود دارند. افرادی که از دانشگاه­ های موجود در کشور انگلستان فارغ التحصیل می­ گردند با شانس استخدامی و کاریابی سطح بالایی هم در کشور انگلستان و هم در تمامی کشورهای جهان روبرو می­ باشند.همچنین متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می­ دانند که این کشور محل دانشگا­ه­ هایی نظیر آکسفورد، کمبریج و منچستر است که خود گویای کیفیت سطح بالای آموزش این کشور هستند.در بسیاری از این دانشگاه ­ها دفاتری در رابطه با امور بین ­الملل وجود دارند که به شما در فرایند دریافت ویزای تحصیلی، گذراندن کلاس های زبان و دریافت کمک هزینه­ های تحصیلی کمک می نمایند. در جدول زیر برخی از دانشگاه ­های انگلستان و رنکینگ جهانی آنها نشان داده شده است.

دانشگاه

رنکینگ جهانی

آکسفورد

21

کمبریج

27

دانشگاه کالج لندن

49

ادینبورگ

57

دانشگاه منچستر

74

ناتینگهام

116

اقتصاد و علوم سیاسی لندن

117

لیدز

128

وارویک

131

امپریال کالج

153

تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلستان

متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، پس از دریافت پذیرش تحصیلی از جانب یکی از دانشگاه ­ها و یا یکی از مدارس کشور انگلستان، باید مدارک و اسناد مورد نیاز را آماده نموده و تحویل سفارت انگلستان دهند. یکی از موارد بسیار مهم در اخذ ویزا، میزان تمکن مالی مناسب می باشد که بر اساس آن شخص نشان دهد هزینه یک سال زندگی و تحصیل خود را دارد. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل موفق به دریافت ویزای نوع  tier4 برای دانشجویان و یا دانش آموزان می گردند. لازم به ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان برای دانش آموزان داوطلب تحصیل در مدارس امکان پذیر است. مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزاها عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • نامه پذیرش دانشگاه و یا نامه پذیرش مدرسه
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی
 • نشان دهنده سندی مبنی بر عدم شهروندی کشور سوئیس و کشورهای اقتصادی اروپا
 • تمامی مدارک هویتی
 • عکس
 • فرم درخواست ویزا که توسط متقاضی تکمیل شده است
 • آدرس نشان دهنده محل اقامت
 • ارائه مدرک زبان آیلتس برای دانشجویان
 • فیش نشان دهنده پرداخت هزینه ویزا
 • اثر انگشت برای دانشجویان

همچنین متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید توجه نمایند که ممکن است با آنها مصاحبه ­ای به زبان انگلیسی انجام شود.

دوره های کار تحصیل انگلستان

دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلیس این امکان را ارند تا با انتخاب دوره های کار تحصیل، در عین تحصیل به کار نیز بپردازند و کسب درآمد کنند. این دوره ها برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری قابل انتخاب هستند و به این صورت است که دانشجو دو سال اول تحصیل را به تحصیل پرداخته و در سال سوم هزینه تحصیل وی رایگان بوده و کار با پرداخت حقوق به وی داده می شود و در سال چهارم می تواند تماماً به کار پرداخته و کسب درآمد کند. دانشجو این امکان را دارد تا پس از اتمام تحصیلات، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و اقامت خود را در انگلستان تمدید نماید.

 

مهاجرت به لندن از طریق تحصیل

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به لندن پایتخت انگلستان، تحصیل می باشد. در واقع تحصیل، بدون هزینه های قابل توجه ای تحت عنوان سرمایه گذاری و یا راه های پر از مانع و سختی، افراد را به لندن می رساند. از آنجایی که بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان در شهر لندن واقع شده است، افراد در صدد راهی برای مهاجرت و ورود به مدارس، دانشگاه ها و سیستم آموزشی با کیفیت پایتخت انگلستان می باشند. دارا بودن مدارک تحصیلی مورد نیاز، تمکن مالی برای تحصیل در انگلیس، مدرک زمان و یا نامه پذیرش از موسسه های آموزشی در کشور انگلستان، موجب می شود تا مهاجرت به لندن از طریق تحصیل متقاضیان، با موفقیت همراه شود. مهاجرت تحصیلی انگلستان برای متقاضیانی که همه پیش شرط های مورد نیاز را دارا می باشند، تنها یک رویا نبوده و پس از طی کردن مراحلی، به واقعیت می پیوندد. مهاجرت تحصیلی را بهترین و تا حدودی راحت ترین روش مهاجرت به انگلستان باید دانست که شرایط ایده آلی را برای افراد مهیا می سازد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند

همانطور که در قسمت قبل عرض کردیم، در صورتی که افراد جهت تحصیل فرزند خود در کشور انگلستان اقدام نمایند می توانند ویزای توریستی بگیرند؛ اما اجازه  کار یا تحصیل را به این واسطه ندارند و بر همین اساس، تحصیل فرزند در انگلیس، اثار اقامتی برای والدین در پی نخواهد داشت. البته یکی از والدین امکان اخذ ویزایی خاص به نام ویزای گاردین شیپ را در صورتی که فرزند زیر 12 سال سن داشته باشد دارد ولی، امکان کار نخواهند داشت. مدت اعتبار ویزای گاردین شیپ 12 ماه است و قابلیت تمدید تا ماه بعد را خواهد داشت؛ ادامه این امر تا زمانی ممکن است که دانش آموز به سن 12 سالگی برسد.

اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید بدانند که تحصیل در کشور انگلستان، راهی برای دریافت تابعیت و اقامت دائم این کشور نیست؛ اما می تواند راهی برای یافتن کار مناسب و در نتیجه اخذ اقامت انگلستان و تابعیت از طریق ویزای کاری باشد. زیرا افراد با دریافت ویزای کاری و اخذ اقامت، بعد از پنج سال حضور مداوم و کار در این کشور می توانند جهت دریافت اقامت انگلستان اقدام نمایند. متقاضیان اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل همچنین لازم است بدانند که اخذ تابعیت پس از 8 الی 10 سال کار و اقامت امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان باید توجه داشته باشند که جهت دریافت ویزای کاری، دانشجو باید پس از فارغ التحصیلی کشور انگلستان را ترک و سپس با ویزای کاری وارد این کشور شوند. یکی دیگر از شرایط دریافت اقامت و تابعیت در کشور انگلستان، پرداخت به موقع مالیات در این کشور است. با توجه به سخت گیری های بسیاری که امروزه پیش روی متقاضیان قرار دارد، لذا بهتر است که افراد متقاضی از مشاوره متخصصین مجرب بهره مند گردند.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسخ ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

سطح علمی دانشگاه های انگلستان چگونه است؟

 دانشگاه های انگلستان همواره در لیست برترین دانشگاه های جهان بوده و با بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا در ارتباط می باشند.

آیا تحصیل در انگلستان، به مدرک زبان نیاز دارد؟

 تحصیل در کشور انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان دارد که سطح آن بسته به مقطع دانشگاهی، متفاوت می باشد.

آیا بورسیه تحصیلی به متقاضیان تحصیل در انگلستان تعلق می گیرد؟

 با توجه به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در انگلستان، انواع بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی به متقاضیان تعلق می گیرد.

سخن پایانی

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، شرایط سنی و هزینه تحصیل در انگلیس، شرایط دریافت ویزای همراه و امکان اخذ تابعیت و اقامت کشور انگلستان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.همانگونه که بیان گردید از آنجایی که کشور انگلستان دارای سیستم آموزش عالی و بسیار قدرتمند و با کیفیت است و دانشگاه­ هایی با رنکینگ جهان بالا نظیر آکسفورد، کمبریج و منچستر در این کشور وجود دارند؛ لذا هر ساله توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را به خود جلب می نماید.با توجه به پیچیدگی­ ها و دشواری های موجود در زمینه پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین متخصص و زبده این موسسه بهره مند گردند. همچنین می توانید در قسمت پایانی مقاله نظرات، دیدگاه ها و پرسش های خود را مطرح و پاسخ آنها را در کوتاهترین زمان دریافت نمایید.

امتیاز 3.95 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
تهرانی
سلام و عرض ادب خیلی ممنون بابت مقاله میخواستم ببینم برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل میتونم همراه هم با خودم داشته باشم ؟ من متاهلم و همسرم دوست دارن اونجا بتونن کار آرایشگری انجام بدن و میخوایم از طریق تحصیل اقدام کنیم. من 28 سالمه و لیسانس معماری دارم خانم هم 25 ساله هستن ولیسانس حسابداری ولی کارشون آرایشگری هست و هر دو هم انگلیسی فقط بلدیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان باتوجه به رزومه ای که می فرمایید بلی امکان اخذ پذیرش تحصیلی برای شما وجود دارد و کشور انگلستان همراه دارد. پیشهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علیزاده
خسته نباشید میخواستم بدونم فردی با پرداخت سالی 20هزار پوند قادر به تحصیل پزشکی در انگلستان هست یا نه ؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است ولی بلی با این مبلغ امکان تحصیل پزشکی در برخی دانشگاه های انگلستان را دارید. موفق باشید.
حامی سیلانی
سلام خسته نباشید من میخواستم بدونم با سالی 20هزار پوند امکان تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان وجود دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شرایط شما بطور دقیق تر بررسی شود ولی در دانشگاه های کشور انگلستان، ابرلند و مالتا با این مبلغ می توانید به تحصیل رشته پزشکی بپردازید. اما اگر بخواهید در دوره های پیش پزشگی در انگلستان شرکت بکنید عموماً هزینه های تحصیل و زندگی باهم از 28 هزار پوند تا 45 هزار پوند متغییر می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مازندرانی
سلام عرض ادب.خوبید؟ مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در رشته حقوق برای فارغ التحصیلان رشته حقوق در ایران به جه ترتیب میباشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام یکسری دوره های معادل سازی داره اما امکان پذیره برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
زارع
سلام من ۱۹ سال سن دارم پدرم و مادرم تونستن از طریق سرمایه گذاری ویزا دریافت کنند اما چون من سن بیش از ۱۸ سال دارم به من اقامت نمی‌دن آیا من میتونم باهاشون برم به انگلیس و بعد مشغول تحصیل بشم ؟ و بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدم اقامت دائم میدن یا شرایط دیگه ای دارد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، با توجه به اینکه سن شما بالای ۱۸ سال می باشد امکان مهاجرت به همراه خانواده به کشور انگلستان برای شما وجود ندارد اما شما می توانید از طریق تحصیل وارد دانشگاه های این کشور شده و اقامت تحصیلی دریافت نمایید. پس از اتمام تحصیل به شما اقامت دائم ارائه نمی گردد اما می توانید مشغول به کار شوید و پس از چند سال کار اقامت دائم و سپس پاسپورت خود را دریافت نمایید
MAHMOOD
با سلام من 29 سال سن دارم و همسرم 34 سال .من لیسانس و ارشد مدیریت دارم و همسرم لیسانس کامپیوتر و ارشد مدیریت . ایا امکان تحصیل در ارشد مجدد برای ما هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
صبا
سلام میخواستم بدونم که شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان 2022 تغییری میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقت شما بخیر دوست عزیز قوانین مهاجرت ممکن است هر لحظه شامل تغییر شوند و این تغییرات را از قبل نمی توان پیش بینی کرد.
معین
درود بر شما من ۲۷ سال سنم هستش رشته بایولوژی عمومی دارای سابقه کار توی دوتا کارخونه روغن نباتی و آزمایشگاه های تحقیقاتی کارشناس تولید clean room فرآوری بافت نرم اعضای انسانی و آزمایشگاه تشخيص پزشکی و .... هستم بین آلمان و انگلیس و حتی کانادا برای کار گیر کردم نمی دونم کدوم کشور شرایط بهتری داره برام چون قصد دارم بعد از مدتی ادامه تحصیل هم بدم و اینکه از نظر هزینه مهاجرت هم کمتر باید خرج کنم چون هزینه کمتر و زمان مهاجرت کمتر مد نظرمه لطفا راهنماییم کنید توی کشور خودمون ایران برای زیست شناسی هیچ فرصت شغلی وجود نداره و من علاقه زیادی به رشته تحصیلیم دارم و براش واقعا زحمت تجربی زیادی کشیدم با سپاس فراوان از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشورهای انگلیس و کانادا و آلمان جزء تاپ ترین ها هستند انگلستان برترین نظام آموزشی را دارا می باشد و شرایط کار هم بسیار مناسب است و اینکه شما زبان انگلیسی خود را تقویت کنید به راحتی میتوانید در ابن کشور زندگی کنید کانادا هم میتواند گزینه مناسبی باشد پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا سرایط ینی و رزومه شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
سمیه بزرگواری
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من اگه دوتا فرزندم رو ویزای تحصیلی براشون بگیرم من و‌پدرش میتونیم‌ به عنوان همراه ویزا دریافت کنیم مثلا من همراه دخترم و پدرش همراه پسرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز پدر و مادر میتوانند ویزای توریستی دریافت کنند اما همراه محسوب نمیشوند روشهایی وجود دارد که بتوانید کل خانواده یکجا مهاجرت کنید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند با تشکر
متین
سلام بنده ۳۴ سالمه و ۵سال پیش مدرک ارشد مدیریت بازرگانی گرفتم با معدل حدودی ۱۶ این ۵سال ۲سالش سربازی بوده ۳سال هم داشتم زبان میخوندم قابل قبوله براشون این؟ ضمن اینکه بنده هدف خوندن ارشد مجدد دارم چون نوشته بودین یک ساله س و زود تموم میشه شانسی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز 5 سال گپ تحصیلی اگر سابقه کار داشته باشید قابل پوشش هست ولی باتوجه به سنتان ریسک دارید. حتماً پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما به صورت رایگان بررسی بشه.
مشاوره رایگان