تحصیل مهندسی در انگلستان

22 نظر

تحصیل مهندسی در انگلستان، شرایط کلی ویزای تحصیلی انگلستان، بورسیه تحصیلی انگلستان برای رشته های مهندسی و شرایط بهترین دانشگاه های مهندسی انگلیس در این نوشتار علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل مهندسی در انگلستان رایگان است؟ آیا پس از تحصیل در انگلستان می توان اقامت گرفت؟ آیا امکان اخذ بورسیه در تحصیل مهندسی در انگلیس وجود دارد؟ و سوالاتی نظیر آن در این مقاله بصورت کامل پاسخ داده خواهد شد. انگلستان یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد که بسیاری از کشورها از ان برای سیستم اموزشی خود الگو برداری می کنند. دانشگاه های انگلستان برای تحصیل مهندسی در انگلستان موقعیت های تحصیلی بسیار خوبی داردند که سالانه متقاضیان زیادی را به خود جذب می کنند. در این مقاله که به کوشش متخصصان موسسه ملک پور نگارش شده است، سعی داریم اطلاعات مفیدی را خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان در اختیار شما قرار دهیم و در انتهای مقاله در صورتی که سوال یا ابهامی در این خصوص وجود داشت، می توانید از طریق تماس با دفار موسسه و اخذ مشاوره رایگان تلفنی، پاسخ سوالات خود را دریابید. این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تهیه و تدوین شده است.

شرایط تحصیل در انگلستان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل مهندسی در انگلستان

شرایط تحصیل مهندسی در انگلستان

انگلستان پرجمعیت ترین و ثروتمندترین کشور پادشاهی بریتانیای کبیر است که در شمال اروپا واقع شده است. همسایه های کشور انگلستان، اسکاتلند و ولز هستند و بخش زیادی از مرزهای آن را مرزهای آبی تشکیل داده است. پایتخت این کشور لندن، مساحت آن حدود 130 هزار کیلومتر مربع است که دارای جزایر متعدد است و جمعیتی در حدود 56 میلیون نفر دارد. همه دانشگاه های انگلستان سخت تلاش می کنند تا از سیاست های آموزشی دولت پیروی کنند و اطمینان حاصل کنند که ایمنی دانشجویان در اولویت اصلی قرار دارد. این موضوع برای متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان می تواند مهم باشد. بسیاری از دانشگاه ها تدریس حضوری و آنلاین را با هم تلفیق می کنند، برخی از آن ها ترجیح می دهند برای دوره پاییز بصورت کاملا آنلاین تدریس کنند. در انگلیس، سلامتی شما حرف اول را می زند. موضوعات محبوب دانشگاه ها در انگلستان شامل موارد زیر است که یکی از مهمترین آن ها تحصیل مهندسی در انگلستان است:

 • مهندسی
 • کسب و کار
 • MBA
 • حقوق
 • علوم کامپیوتر
 • اقتصاد
 • مالی
 • بازاریابی

انگلیس از سال ها قبل در دانشگاه های خود 3 سال دوره کارشناسی و 1 سال دوره کارشناسی ارشد ارائه می دهد. اگر شما دانشجوی بین المللی هستید که باید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید یا توافق نامه های پیشنهاد مشروط را داشته باشید. انگلستان دوره های زبان انگلیسی را برای یادگیری این زبان برای متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان و سایر رشته ها، ارائه می دهد که می تواند نقش مهمی در ارتقای سطح زبان انگلیسی متقاضیان داشته باشد. سیستم آموزشی انگلستان برای اطمینان از سطح مناسب دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان و سایر رشته ها، دوره های پیش از دانشگاه را ترتیب داده که شامل موارد زیر است:

 • Foundation (پایه)
 • English Language Schools (مدارس زبان انگلیسی)
 • Summer School (مدارس تابستانه)
 • A-Levels (دوره A-Level)
 • Colleges of Further Education (دانشکده آموزش های بیشتر)
 • Boarding School (مدرسه شبانه روزی)

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس

انگلستان کشوری است که در زمینه سیستم های آموزشی سرآمد و مبتکر بوده است. کیفیت آموزش و سیستم های نوین آموزشی این کشور همواره توسط کشورهای دیگر الگو برداری شده است و معیاری برای مقایسه کیفیت و مطلوبیت سیستم های آموزشی بوده است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا ترجیح می دهند تحصیل مهندسی در انگلستان و همچنین تحصیل در سایر رشته ها در این کشور را انتخاب نمایند. مدارک ارائه شده توسطدانشگا های انگلستان در سطح جهانی از ارزش و اعتبار زیادی برخوردار بوده و دانشگاه های معتبری از جمله کمبریج و آکسفورد در این کشور قرار دارند. متقضایان تحصیل مهندسی در انگلستان باید دوره های A-LEVEL یا دوره های Foundation را سپری کنند. دوره های برای دانشجویانی است که علاقمند به تحصیل در رشته های برتر و پرطرفدار است، طراحی شده است که در صورت عدم موفقیت شخص در این دوره، می تواند به تحصیل در دوره های سطح پایین تر اقدام نماید. طول دوره تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس معمولا 3 سال است که در برخی از رشته ها ممکن است به د سال هم برسد. متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس باید حداقل مدرک آیلتس ارائه دهند. همچنین امکان گذراندن دوره زبان در کشور انگلستان هم وجود دارد.

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس مهندسی (M.Eng. یا ME) یک مدرک فوق لیسانس بسیار تخصصی است که برای تحصیل در یکی از علوم مهندسی کسب می شود. مدت زمان تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع فوق لیسانس توسط دانشکده مهندسی معمولا بین 1تا 2 سال است. تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در رشته های مهندسی، شامل دوره ها و تکالیف نظری است. اما دانشگاه عمدتا بر توسعه مهارت ها و دانش بسیار تخصصی مورد نیاز دانش آموزان برای تبدیل شدن به مهندسین حرفه ای در رشته انتخاب شده خود تمرکز دارند. این برنامه ها همچنین تمایل دارند که دانشجویان از مکان های صنعتی بازدید کنند و در آنجا تجربه عملی کسب کنند و یاد بگیرند که کار در صنعت مهندسی چگونه است. برای فارغ التحصیلی، دانشجویان باید یک پروژه نهایی را که شامل حل یک مسئله پیچیده مهندسی با استفاده از تمام تجربیات و دانش جمع آوری شده در طول تحصیل در انگلستان است، انجام دهند. دانشگاه های انگلستان، تحصیل مهندسی در انگلستان را در سطح بسیار با کیفیتی ارائه می دهند و شرایط تحصیلی مطلوبی را برای دانشجویان فراهم می نمایند. قبل از شروع تحصیل مهندسی در انگلستان، شما باید دانش اولیه ای در مورد زبان انگلیسی داشته باشید. یکی از برنامه های کارشناسی ارشد در انگلستان، برنامه کارشناسی ارشد بین المللی در مدیریت صنعتی (IMIM) است که برای ارائه به دانشجویان با زمینه های آموزشی عمدتا علمی یا مهندسی با مهارت های اساسی کسب و کار و مدیریت، مرتبط با دنبال کردن مشاغل در صنایع تولیدی و خدمات بین المللی طراحی شده است. این رشته می تواند مورد توجه برخی از متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان قرار گیرد.

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری (PHD)

دکترا یک مدرک تحقیقاتی است و بالاترین مدرک موجود در دانشگاه های انگلستان است. این مطالعه حول یک پروژه تحقیقاتی قابل توجه در زمینه مورد علاقه دانشگاهی است. به طور معمول پایان نامه تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری شامل 100.000 کلمه است و باید در یک آزمون شفاهی در مقابل هیات متخصصان آن رشته دفاع شود. مدت زمان دکترا به طور معمول سه سال تمام وقت و شش سال نیمه وقت است. تعداد بسیار کمی از مدارک تحقیقاتی دارای ماژول های تدریس شده هستند و از این رو از دانشجو انتظار می رود مسئولیت کار و برنامه خود را بیشتر بر عهده بگیرد. دانشگاه های انگلستان پذیرش دوره دکترا را برای متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان و سایر رشته ها انجام می دهند و معمولا فرآیند پدیرش منوط به این است که دانشجو دوره کارشناسی خود را با حداقل درجه عالی درجه 2 و همچنین مدرک کارشناسی ارشد را کسب کرده باشد. توانایی زبان انگلیسی باید اثبات شود و به طور کلی حداقل نمره آیلتس 7 لازم است. هنگام اقدام برای تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکترا، همه دانشجویان به یک پیشنهاد تحقیقاتی نیاز دارند. این پیشنهاد باید به وضوح تحقیقاتی را که می خواهید انجام دهید، چگونگی انجام آن و دلیل آن را بیان کند. قبل از شروع دوره تحصیل دکترا در انگلستان، پیشنهاد شما باید توسط هیات متخصصان پذیرفته شود.برای تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری هنگامی که موضوع تحقیق را انتخاب کردید و نحوه تامین هزینه تحصیل خود را بررسی کردید، به منظور ارسال درخواست پذیرش باید مدارک زیادی را آماده نمائید، از جمله:

 • ریز نمرات دانشگاهی
 • منابع دانشگاهی
 • انگیزه نامه شخصی
 • پیشنهاد تحقیق

دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری همچنین باید یک استاد راهنما را که بر دکترای آنها نظارت خواهد کرد، شناسایی و انتخاب نمایند.

دانشگاه های مهندسی انگلستان

زمینه های مختلف تحصیلی در انگلستان بسیار قوی تدریس می گردد به طوریکه تحصیل در این کشور با بازگشت منافع زیادی یا به اصطلاح ROI همراه است. دانشگاه های مهندسی انگلستان دارای پر تقاضاترین داوطلب در میان سایر کشورها هستند. شرایط مناسب و وجود امکانات پیشرفته برای رشته مهندسی، مزید برعلت برای انتخاب متقاضیان تحصیل در دانشگاه های مهندسی انگلستان در مقاطع مختلف و دوره های کوتاه مدت شده است. افرادی که در دانشگاه های مهندسی انگلستان تحصیل می نمایند، به دلایل مختلفی از جمله به دست آوردن سطح بالای مهارت و دانش مهندسی و همچنین نیازمندی کشور انگلیسی به نیروی کار مهندسی، از بازار کار و درآمد راضی کننده ای برخوردار می شوند. در ذیل به معرفی بالاترین رنکینگ ها در دانشگاه های مختلف می پردازیم.

دانشگاه کمبریج

رشته مهندسی بزرگترین دپارتمان در کمبریج و دانشگاه های اروپا بوده و از اعتبار بالای علمی دانشگاه کمبریج همین را بگوییم که سطح 7 بهترین دانشگاه های دنیا است. این دانشگاه تحقیق محور، با 31 دانشکده و گروه آموزشی می باشد که شروع تحصیل رشته مهندسی در این دانشگاه با آموزش هایی برای درک عمیق رشته و پس از آن در دو سال پایانی، آموزش تخصص و مهارت آغاز می گردد.

دانشگاه آکسفورد

آموزش در دانشگاه آکسفورد برای رشته مهندسی از مقطع کارشناسی رقم می خورد که همه رشته ها را پوشش می دهد. علاقه مندان تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه آکسفورد، ضرورتا میبایست در آزمون های استعداد فیزیک شرکت نمایند. مهم ترین رشته های گروه مهندسی دانشگاه آکسفورد مربوط به حوزه نانو در پزشکی می باشد.

امپریال کالج لندن

اصلی ترین رشته های مهندسی امپریال کالج لندن، مهندسی پزشکی، عمران، برق، الکترونیک، مکانیک، اطلاعات و مهندسی زیست مولکولی می باشد. آزمایشگاه های پیشرفته مهندسی این دانشگاه از جمله آزمایشگاه مهندسی هوافضا، فلوم هیدرودینامیک، تونل باد و شبیه ساز پرواز در بین دانشگاه های جهان، معروف است. آموزش رشته های مهندسی این دانشگاه در دو سال اول عمومی و رفته رفته تخصصی تر می شود.

 دانشگاه UCL

گسترده ترین طیف مهندسی مانند: مهندسی شیمی، فرآوری بیو داروهای جدید و مهندسی عمران در انگلستان در این دانشگاه قرار دارد. مدل تدریس دانشگاه UCL، IEP بوده که به یادگیری از طریق پروژه های عملی، تمرکز دارد. دانشجویان بین المللی بسیاری این دانشگاه را برای تحصیل در رشته مهندسی انتخاب نموده اند. رشته های معماری و فناوری نانو دانشگاه UCL در مقطع فوق لیسانس، بسیار قوی پیش می رود.

دانشگاه منچستر

رشته های مهندسی در لیسانس دانشگاه منچستر شامل رشته مهندسی کامپیوتر در انگلستان، مهندسی شیمی، برق، الکترونیک، مکانیک، هوا فضا و عمران است. فرصت های مطالعاتی مربوط به کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه نیز در پروژه های تحقیق محور شبیه سازی و مهندسی هسته ای میسر می باشد. افرادی که دارای رزومه قوی نباشند قادر به تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه منجستر نبوده و به همین دلیل باید در دوره فاندیشن یک ساله که برای دانشجویان انگلیسی و خارجی در نظر گرفته شده است، شرکت نمایند و پس از به اتمام رساندن این دوره است که مجوز حضور افراد در دانشگاه منچستر برای تحصیل در رشته های مهندسی صادر می گردد.

هزینه تحصیل مهندسی در انگلستان

انگلستان یکی از برترین مقاصد مطالعات بین المللی در جهان است. این به دلیل تکنیک های برتر تحقیق، روش های مدرن تدریس، امکانات پیشرفته و یک پیشنهاد بی نظیر از برنامه های تحصیلی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که باعث شده سالانه بیش از 450 هزار دانشجوی بین المللی را جذب کند. با این حال، انگلیس یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد بین المللی برای تحصیل نیست. بنابراین متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان باید برآورد صحیحی از هزینه های تحصیل و اقامت خود داشته باشند. تفاوت قابل توجهی بین هزینه های تحصیل در انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند مشاهده خواهید کرد.

قبل از بررسی متوسط ​​هزینه های تحصیل، باید چند جنبه را توضیح دهیم مانند تفاوت بین دانشجویان داخلی و دانشجویان خارجی. شهریه دانشجویان داخلی معمولا برای دانشجویان انگلستان، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) اعمال می شود. در دانشگاه های دولتی، این هزینه های تحصیل در مقایسه با هزینه های مؤسسات خصوصی بسیار کمتر است. این گروه از دانشجویان همچنین می توانند متقاضی وام دانشجویی باشند که هزینه دوره تحصیل آن ها آنها را به طور جزئی یا کامل تامین کند.

شهریه دانشجویان بین المللی برای کلیه دانشجویان خارجی اعمال می شود که از انگلستان، اتحادیه اروپا یا EEA نیستند. برای آن ها، هزینه های تحصیل، گاهی دو یا سه برابر بیشتر است. این گروه از دانشجویان نمی توانند تقاضای وام دانشجویی کنند و باید روش های دیگری برای پرداخت هزینه تحصیل خود (به عنوان مثال بورسیه تحصیلی، کمک های بلاعوض، وام بانکی، حمایت از خانواده) پیدا کنند. اما یک دردسر وجود دارد که به دلیل Brexit، سال 2020 آخرین سالی است که دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA شهریه های دانشجویی کمتری نسبت به سایر کشورها در انگلستان دارند. از سال 2021 به بعد، آنها در همان گروه دانشجویان فعلی بین المللی قرار خواهند گرفت که به معنای بالاتر رفتن شهریه و عدم وام دانشجویی است. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که دانشگاه های خصوصی هزینه های بالاتری دارند و اغلب شهریه یکسانی را برای همه دانشجویان در نظر می گیرند.

متوسط ​​شهریه برای دوره های کارشناسی ارشد در انگلیس از 5 هزار تا بیش از 30 هزار پوند در سال است. اما بسته به موسسه و برنامه ای که قصد دارید در آن شرکت کنید، هزینه ها می تواند به مراتب بیشتر شود. هزینه های رشته هایی مانند تجارت، مهندسی یا علوم کامپیوتر می تواند در مقایسه با هزینه های رشته هایی مانند آموزش، روزنامه نگاری یا علوم انسانی به طور قابل توجهی بالاتر باشد.

معمولا شهریه های سالانه تفاوت زیادی بین برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلیس ندارند. همچنین باید توجه داشته باشید که از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA، دو یا سه برابر بیشتر دریافت می شود.

 • متوسط ​​شهریه دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA، 9500 پوند در سال
 • هزینه های تحصیل متوسط ​​برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA، 17500 پوند در سال

هزینه های زندگی در انگلستان

یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در انتخاب مسیر مهاجرت و تحصیل مهندسی در انگلستان، شاید میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد باشد. تفاوت ارزش پول یکی از فاکترهای تاثیرگذار در این موضوع است. متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که هزینه های زندگی در انگلستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی تقریبا بیشتر است. این مقاله در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان، توسط موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی است. در جدول زیر متوسط هزینه های ضروری زندگی در انگلستان آورده شده است. هزینه ها بر حسب یورو هستند.

 

ردیف

عنوان هزینه

هزینه €

ردیف

عنوان هزینه

هزینه €

1

یک وعده غذا رستوان ارزان

13.45

10

یک کیلومتر هزینه تاکسی

1.39

2

بطری آب 300 میلی لیتری

1.08

11

یک لیتر بنزین

1.41

3

یک لیتر شیر

1.02

12

هزینه ماهانه پایه (آب، برق و...)

172.84

4

500 گرم نان سفید

1.11

13

یک دقیقه مکالمه با موبایل

0.13

5

یک کیلو گرم برنج سفید

1.14

14

اشتراک اینترنت ماهانه نامحدود

34.83

6

12 عدد تخم مرغ

2.18

15

اجاره ماهانه آپارتمان یک خواب مرکز شهر

835.9

7

یک کیلوگرم پنیر محلی

6.25

16

اجاره ماهانه آپارتمان یک خواب حومه شهر

679.3

8

یک کیلو انواع میوه

حدود 1

17

اجاره ماهانه آپارتمان سه خواب مرکز شهر

1418.6

9

بلیت یکطرفه حمل و نقل عمومی

2.8

18

اجاره ماهانه آپارتمان سه خواب حومه شهر

1105.9

تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورس تحصیلی

بیش از 100 بورس تحصیلی ویژه برای دانشجویان بین المللی صادر شده است. دانشگاه های انگلستان انواع مختلفی از کمک های مالی دانشجویان را ارائه می دهد که می تواند مورد تجع متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان قرار گیرد که شامل موارد زیر است:

 • بورس تحصیلی
 • کمک هزینه
 • وام دانشجویی
 • یارانه اجاره

متقاضیان تحصیل مهندسی در نگلستان می توانند برای کمک به تامین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور، بورس تحصیلی Studyportals را بررسی کنند. بیش از 1600 بورس تحصیلی در انگلستان وجود دارد. اگر بودجه کافی ندارید و به دنبال گزینه های مقرون به صرفه تر هستید، در اینجا اطلاعات 10 دانشگاه ارزان انگلیس برای دانشجویان بین المللی آورده شده است که بر اساس داده های تحقیق Reddin Survey University انجام شده است.

 • دانشگاه ولز، ترینیتی سنت دیوید

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 11 هزار پوند

 • دانشگاه پلیموث مارجون

شهریه بین المللی سالانه: 11 هزار پوند

 • دانشگاه باکینگهام شایر

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 11 هزار پوند

 • دانشگاه راونزبورن لندن

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 10.800 تا 13.500 پوند

 • دانشگاه ساندرلند

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 10.500 پوند

 • دانشگاه غرب اسکاتلند

شهریه بین المللی سالانه: 10.600 پوند

 • دانشگاه کامبریا

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 10.500 پوند

 • دانشگاه سافولک

شهریه بین المللی سالانه: 10.080 پوند

 • دانشگاه کشاورزی سلطنتی

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 10.000 پوند

 • دانشگاه کاونتری

هزینه های تحصیل بین المللی سالانه: 9.000 تا 12.600 پوند

متقاضیاتن تحصیل مهندسی در انگلستان که درخواست بورسیه تحصیلی انگلیس دارند، باید شرایط نیز را برای درخواست بورسیه داشته باشند:

 • گواهی مهارت زبان بالای 7 آیلتس ارائه دهند.
 • نمرات و معدل بالا در دوره تحصیلی گذشته ارائه دهند.
 • در طول دوران تحصیل مقالات ISI ارائه داده باشند.
 • یک سوپروایزر برای تحصیلات خود داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی مختلفی در انگلستان وجود دارد که می تواند مورد توجه متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان قرار گیرد، از جمله:

 • بورسیه تحصیلی به مدت 3 سال با پوشش شهریه و ارائه کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا برای متقاضیان رشته های مکانیک، مهندسی ساخت و تولید و سایر رشته های مرتبط با مهندسی مکانیک.
 • بورسیه تحصیلی 3 ساله در مقطع دکترا برای رشته های مهندسی مواد و مهندسی مکانیک در انگلستان. که نیاز است متقاضی تسلط کافی به مکانیک و فلزات را داشته باشند. این بورسیه نیز کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد.
 • بورسیه تحصیلی 3 ساله در مقطع دکترا برای متقاضیان رشته هوافضا که لازم است معدل مناسب و آیلتس 7 ارائه گردد. این بورسیه سالی 15 هزار پوند به متقاضیان ارائه می دهد.

تحصیل مهندسی در انگلستان به زبان انگلیسی

زبان تحصیل یکی از مهمترین موضوعات تحصیل در کشورهای مختلف است. در بیشتر کشورها تحصیل به زبان بومی آن کشور، ارزانتر و بعضا رایگان است. اما تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه های کشورهای غیر انگلیسی زبان، مشمول پرداخت هزینه است. بنابراین دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی سعی می کنند زبان کشور مقصد را فرا گرفته و در غیر اینصورت زبان انگلیسی را برای تحصیل در دوره های بین المللی کشورها، فرا بگیرند. اکثر دانشگاه ها دوره های زبان آموزی دارند و از این حیث به دانشجویان برای یادگیری زبان کشور خود یا زبان انگلیسی کمک می کنند. دانشجویان بین المللی متمایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند. بنابراین کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا متقاضی بیشتری دارند. لازم به ذکر است تحصیل مهندسی در انگلستان و تحصیل سایر رشته ها در این کشور به زبان انگلیسی می باشد همچنین برای اکثر دوره ها از جمله تحصیل مهندسی در انگلستان داشتن حداقل آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی و حداقل آیلتس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و حداقل آیلتس 7 برای مقطع دکترا در انگلستان اجباری می باشد.

متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان می توانند با تهیه پکیج آموزش فوق سریع زبان انگلیسی، نسبت به آموزش سریع ای زبان اقدام نمایند. این محصول از لینک زیر قابل تهیه است.:

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

مدارک مورد نیاز تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان مانند هر روش مهاجرتی دیگری، مستلزم سپری کردن فرآیند آن است. یکی از مهمترین بخش های این فرآیند، تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز برای این کار است. مدارک لازم برای ارائه به سفارت و دانشگاه محل تحصیل باید به زبان انگلیسی ترجمه و مورد تائید قرار گیرد. مدارک لازم برای اقدام در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات ترجمه و تائید شده مقاطع قبلی تحصیلی
 • عکس رنگی پاسپورتی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی پزشکی برای اثبات سلامتی فرد
 • گواهی اثبات عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان مورد نیاز براساس مقطع تحصیلی

ویزای همراه دانشجویی در انگلستان

همراه در انگلستان شامل همسر و فرزند زیر 18سال است که برای متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان باید مورد نظر قرار گیرد. افرادی که برای تحصیل مهندسی در انگلستان اقدام می نمایند می توانند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه انگلستان نمایند این درخواست به مقطع تحصیلی نفر اصلی و شرایط وی بستگی دارد. با احراز یکی از شرایط زیر، متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان می تواند همسر و فرزندان خود را به انگلستان بیاورد و به ویزای خود ملحق نمایند.

 • معادل سازی مدرک در سامانه Ofqual register و رجیستر شدن شخص در مقطعی بالاتر از سطح 7 توسط موسسه ای به عنوان حامی. سطح 7 معمولا شامل داشجویان کارشناسی ارشد مهندسی و علوم می باشد.
 • دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع ارشناسی ارشد و بالاتررا دارند نیز این اجازه را داند. تحصیل این دسته از دانشجویا ن باید از حد مشخصی بیشتر باشد. درصورتی که متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد توسط دولت انگلستان تحت حمایت مالی درآید، الحاق خانواده حتی برای دوره های کوتاه مدت نیز ممکن است.

ذکر این نکته برای متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان ضروری است که همراه آن ها در انگلستان اجاره کار تمام وقت دارد و در صورت کسب شرایط لازم می توانند از ویزای کاری بهره مند شوند. این مقاله در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان، توسط موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی است. همچنین باید گواهی اثبات تمکن مالی برای مخارج زندگی همراهان در انگلستان به سفارت ارائه گردد. لازم به ذکر است همراهان متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان، در صورت ارائه مدرک زبان، می توانند در فرآیند اخذ ویزای همراه از امتیازاتی برخوردار گردند.

اقامت پس از تحصیل مهندسی در انگلستان

اقامت دائم دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان و سایر رشته ها، پس از 5 سال از اتمام تحصیل، قابل اقدام است. شروط لازم برای این درخواست داشتن درآمد پایدار همراه با شغل تمام وقت، رفتار اخلاقی خوب و بدون سابقه کیفری است. افراد همچنین باید آزمون دانش زندگی در انگلستان و یک آزمون زبان انگلیسی را بگذرانند. کل مراحل دریافت اقامت می تواند تا 6 ماه طول بکشد. ارائه موارد زیر لازم است:

 • یک عکس دیجیتال
 • چاپ دیجیتالی تمام 10 انگشت
 • امضا
 • مشخصات هویتی
 • برگ وضعیت مهاجرت موجود
 • برگ وضعیت مطالعه یا کار فعلی

متقاضیان تحصیل مهندسی در انگلستان، برای درخواست تابعیت پس از 5 سال حضور پس از تحصیل، باید حداقل 35000 پوند در سال درآمد کسب کنند. با دریافت تابعیت، افراد می توانند از تمام مزایای یک شهروند انگلستان در مراقبت های بهداشتی و بخش شغلی بهره مند شوند. پس از Brexit، در مارس 2019 اعلام شد که دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل مهندسی در انگلستان و سایر رشته ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از اتمام دوره تحصیلات مجاز به اقامت حداکثر تا شش ماه هستند و دانشجویان دکترا مجاز هستند یک سال پس از اتمام دوره تحصیلات خود برای کاریابی در انگلستان بمانند. آنها پس از دریافت مدرک خود می توانند و برای ویزای Tier-2 که به آن ها امکان کار دائمی در انگلستان را می دهد، اقدام کنند. مدت آن 5 سال و 14 روز است. پس از اتمام این دوره، می توان برای اقامت دائم در کشور اقدام کرد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های مهندسی انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

در چه سطحی مدرک زبان لازم تحصیل رشته مهندسی در انگلستان تایید می گردد؟

آیلتس سطح 6، 6.5 و 7 به ترتیب از لیسانس تا دکتری

مبلغ هزینه تحصیل مهندسی در انگلستان چقدر است؟

در بازه متوسط 10 تا 40 هزار پوندی می توان شهریه پیش بینی کرد.

نقطه قوت تحصیل مهندسی در دانشگاه منچستر در چه رشته می باشد؟

اکثر رشته های مهندسی پر متقاضی مانند برق، مکانیک، کامپیوتر و... در بالاترین سطح خود قابل ارائه در دانشگاه منچستر هستند.

با سابقه علمی ضعیف احتمال پذیرش در دانشگاه های مهندسی انگلستان وجود دارد؟

بله با شرکت در دوره یک ساله فاندیشن، امکان تحصیل در دانشگاه معتبر منچستر به وجود خواهد آمد.

دانشگاه های مهندسی انگلستان در چه مقاطعی دانشجو می پذیرند؟

لیسانس، فوق لیسانس و دکترا 3 مقطع تحصیلی رشته مهندسی دانشگاه های انگلستان است.

سخن پایانی

تحصیل مهندسی در انگلستان، ویزای همراه انگلستان و شرایط بهترین دانشگاه های مهندسی انگلیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. انگلستان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه سیستم های آموزشی است و تحصیل مهندسی در انگلستان دارای جذابیت های خاص خود است. دانشگاه های کشور انگلستان از بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه های جهان است که سالانه دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند. امیدواریم با ارائه مطالب مفید در خصوص تحصیل مهندسی در انگلستان توانسته باشیم راهنمای مناسبی برای شما در این خصوص باشیم. درر هر صورت شما می توانید پس از مطالعه این مقاله سوالات و ابهامات خود را از طریق برقراری تمای با دفاتر موسسه ملک پور در میان بگذارید و در صورت تمایل از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین موسسه بهره مند شوید. همچنین نظرات خود در خصوص مقاله تحصیل مهندسی در انگلستان در قسمت بیان دیدگاه ها ارسال فرمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
عاشوری
سلام خداقوت بنده ۲۸ سالمه و سال ۹۴ لیسانس برق رو گرفتم. برای دوره مستر مهندسی در انگلستان میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله، شرایط سن و تحصیلات شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان بسیار خوب است. در صورت داشتن مدرک آیلتس در حد 6.5 می توانید برای تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع فوق لیسانس اقدام داشته باشید.
ندا
سلام و عرض ادب من ارشد ریاضی دارم برای مقطع دکتری میتونم تقاضای بورس کنم در کشور انکلیس؟ ۳۰ ساله هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در صورت داشتن رزومه خوب و ارائه یک پروپوزال قوی امکان اقدام وجود دارد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون هزینه تحصیل مهندسی مکانیک مقطع ارشد در انگلستان سالانه چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور میانگین حدود 12 الی 15 هزار پوند در سال هزینه تحصیل خواهید داشت.
فراحانی
سلام 19 ساله هستم و دیپلم ریاضی با معدل 18دارم، در حال خواندن زبان هستم و تا 4 ماه دیگه مدرک 6 یا 7 آیلتس رو دریافت میکنم بودجه هم حدود 25 تا 30 هزار پوند دارم آیا میتونم برای کارشناسی در انگلیس درخواست بدم؟چقدر شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب.بله دوست عزیز شرایط سن و معدل شما برای تحصیل لیسانس مناسب است و در خصوص بودجه مورد نیاز باید بررسی های کاملی انجام دهید.
امیر
برای مهاجرت به انگلیس خیلی ها میگن شرط سن نداره ولی شما میگین زیر 30 باشیم بهتره. چرا فرق داره صحبت ها؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. امکان مهاجرت تحصیلی به انگلستان با شرایط سنی بالاتر وجود دارد. اگر قصد شما تحصیل در مقطع فوق لیسانس می باشد، در صورتی که شرایط سنی و گپ تحصیلی شما بالاتر باشد ریسک دریافت ویزا برای شما بیشتر می شود و همانطور که فرمودید بهتر است شرایط سنی پایین تری داشته باشید.
Soheil
سلام وقت بخیر برای مقطع دکترا در انگلستان آیا تا سن خاصی بهمون ویزا میدن؟ و جز ایلتس مدرک دیگه ای هم قبول میکنن واسه زبان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای تحصیل دکترا باید یک سوپروایزر داشته باشید و محدودیت سنی برای این مقطع وجود ندارد. توصیه ما برای دریافت پذیرش و ویزا در انگلستان حتما مدرک زبان آیلتس است.
آرش صادقی
سلام وقت بخیر ۲۸ ساله و لیسانس مهندسی صنایع میخواستم برای تحصیل مهندسی در انگلستان برای مقطع ارشد اقدام کنم بهترین گرایشات رشته ام تو انگلستان چی هست ؟ و آیا رشته من بازار کار داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در خصوص گرایش رشته تحصیلی نمی توان تضمینی ارائه نمود که حتما به شما در همان گرایش پذیرش می دهند و باید مدارک را ارسال نمود و منتظر پاسخ دانشگاه ماند. ضمنا رشته شما شرایط خوبی برای کار دارد.
علیرضا شیخی
سلام وقت بخیر برای تحصیل مهندسی در انگلستان چه شرایطی باید داشته باشم ؟ ۲۰ ساله هستم و دیپلم ریاضی دارم با معدل ۱۶ سطح زبانم متوسط هست و دوست دارم مهندسی مکانیک بخونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط کلی شما مناسب می‌باشد پیشنهاد می‌شود برای اطلاع از شرایط و نحوه اقدام با موسسه تماس حاصل نمایید.
نجاتی
سلام و عرض ادب من 29 سالمه و میخواستم برای فوق لیسانس یا دکترا رشته مهندسی برق انگلیس اقدام کنم. در چه صورتی من می تونم همسر یا فرزندم را به عنوان همراه ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که برای فوق لیسانس رشته‌های پژوهش محور و یا برای مقطع دکترا اقدام نمایید می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای الحاق دریافت نمایید.
بنفشه خادمی
سلام وقت بخیر من 27 سالمه و لیسانس مهندسی نفت دارم 4 سال سابقه کاری مرتبط دارم و سطح زبانم در حد ایلتس 5 هست از نظر شما شانس اقدام برای ویزای تحصیل در انگلستان را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، در صورتی که سطح زبان خود را به حد آیلتس 6.5 برسانید شانس دریافت پذیرش و ویزا برای شما بسیار خوب خواهد بود.
سارا مرادی
وقت بخیر من ۱۸ سالمه و رشتم تجربی بوده. راهی هست که بتونم برای رشته های مهندسی اقدام کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با دیپلم تجربی می توانید برای رشته های مهندسی پذیرش بگیرید.
پوریا صالحی
سلام برای خوندن رشته های مهندسی میشه از طریق دوره های کار تحصیل اقدام کرد؟ و در مورد مدرک زبان امکان ارایه تافل وجود داره؟ هزینه شما چقدره برای انجام این پروسه ها؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای انگلستان بایستی ایلتسukvi داشته باشید. برای اطلاع از رشته ها و هزینه ها با موسسه تماس حاصل نمایید.
Eli
وقت بخیر با داشتن لیسانس مکانیک، امکان اقدام مجدد برای دوره لیسانس، مهندسی در انگلستان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. شرایط سنی شما برای این اقدام اهمیت بالایی دارد و در صورتی که گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید شانس اقدام خواهید داشت.
Shiva
وقت بخیر با داشتن آیلتس 8 امکان اینکه بتونم تو یکی از دانشگاه های انگلیس تحصیل رایگان داشته باشم چقدره؟ رشته مهندسی کامپیوتر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بایستی وب سایت دانشگاه ها را برای اخذ بورسیه بررسی نمایید.
فرهاد
سلام بنده ۱۸سالمه و میخواستم برای رشته مهندسی مکانیک اقدام کنم زبانم ایلتس ۷هست ممنون میشم بفرمایید چه تمکن مالی برای این مورد نیازه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما باید حدود 12 هزار پوند در حساب خود نشان دهید.
شهاب
سلام و عرض ادب . اگر من لیسانس عمران داشته باشم میتونم ارشد مدیریت ورزشی بخونم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولاً رشته‌های مدیریتی را می‌توانید پذیرش بگیرید اما رزومه شما بایستی بررسی گردد‌
دهدار
سلام. من شنیدم تحصیل فوق لیسانس توی انگلیس یک ساله هست، خواستم بدونم رشته های مهندسی هم همینقدر زمان میبره یا بیشتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز همه رشته ها یک ساله هستند.
Zeynab
سلام من ۳۴ سال دارم و لیسانس کامپیوتر دارم، آیا میتونم برای فوق لیسانس برای انگلیس اقدام کنم؟ آیا با وجود سنم شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست لزیز سن شما کمی ریسک دارد. بهتر است برای کشورهایی نظیر اتریش فنلاند سوئد و ... اقدام نمایید.
رامین
سلام بنده 32 سالمه رشته مهندسی مکانیک لیسانس تحصیل کردم و توی همین رشته به مدت 7 سال توی کارخونه تولیدی مشغول به کار بودم میخواستم برای ارشد اقدام کنم ایا شرایط سنیم میخوره چه تمکنی مورد نیازه زبانمم 5ونیم هستش ا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد. داشتن حداقل ایلتس ۶ونیم ضروری است.
محمدرضا دانش
درود. در مورد میزان درامد فارغ التحصیلان این رشته محبت میکنید راهنمایی کنید؟ آیا رنک دانشگاه هم در درامد تاثیر داره؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. درآمد در رشته های مهندسی و زمینه های شغلی متفاوت است و رنک دانشگاه هم برای دانشگاه های تاپ می تواند تاثیر مثبتی در حقوق شما داشته باشد.
سمسامی
سلام بنده ۱۸ سالمه و زبانم ایلتس ۶ هست رشتم ریاضی فیزیک بوده میخواستم برای رشته مهندسی مکانیک انگلیس اقدام کنم چه شرایطی لازمه داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما مناسب است و میتوانید در دوره های فاندیشن شرکت کنید و یا حتی مستقیما پذیرش دانشگاه دریافت کنید.
مریم قنبریان
با سلام من ۳۰ سالمه لیسانس مهندسی برق سطح زبان ایلتس ۷. بنظرتون چند درصد شانس دارم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شانس بالایی خواهید داشت.
مشاوره رایگان