تحصیل دندانپزشکی در اروپا

15 دی 1401 بدون نظر

تحصیل دندانپزشکی در اروپا یکی از انواع روش های مهاجرت تحصیلی می باشد که اطلاع از شرایط آن می تواند تأثیرات متفاوتی در تصمیم گیری افراد داشته باشد. چرا که شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا به طور رایگان در برخی کشورهای اروپایی فراهم است. تحصیل دندانپزشکی در آلمان و تحصیل دندانپزشکی در اتریش به زبان های آلمانی، به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار اندکی همراه است. از طرفی تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها امکان پذیر است و دانشجویان در صورت نداشتن مدرک زبان مورد نیاز، قادر به شرکت در دوره های پیش پزشکی یا مقدماتی می باشند.  بنابراین توجه به فاکتورهایی از جمله مدرک زبان مورد نیاز، هزینه تحصیل، شرایط سنی پذیرش و صدور ویزا و... در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی بسیار مؤثرند. این مقاله به کمک وکلای محلی و کمک مشاورین موسسه mie به تحریر در آمده است. امید است با مطالعه مقاله زیر، اطلاعات مفیدی جهت انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

شرحی بر شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در اروپا

رشته دندانپزشکی که یکی از زیرشاخه های رشته پزشکی می باشد، از جمله محبوب ترین رشته های تحصیلی است و با توجه به موقعیت کاری و اجتماعی آن، با استقبال گسترده ای از سوی دانشجویان و داوطلبان روبرو شده است. دانشگاه های متعددی در سراسر اروپا با به کارگیری بالاترین کیفیت در نظام آموزشی، شرایط را برای جذب دانشجویان بین المللی و تحصیل دندانپزشکی در اروپا فراهم نموده اند. شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا و در کشورهای مختلف و حتی در دانشگاه های متعدد یک کشور، گاهاً متفاوت از یکدیگر هستند. اما به طور کلی می توان مواردی نظیر ارائه مدرک تحصیلی قبلی و پرداخت هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه و... را از جمله شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در اروپا دانست. تحصیل دندانپزشکی در برخی کشورهای اروپایی به صورت تقریباً رایگان امکان پذیر است که در بخش های بعدی مقاله، اطلاعات بیشتری در خصوص آن و دیگر موارد مانند شرط سنی تحصیل در دندانپزشکی در اروپا و... ارائه خواهیم کرد. اما به طور کلی می توان گفت که کشورهای اروپایی متعددی، شرایط تحصیل دندانپزشکی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند که در مقایسه با کشورهای آمریکایی و انگلستان، مقرون به صرفه می باشد. ضمن این که تعدد دانشگاه ها در اروپا، ظرفیت پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در اروپا و دندانپزشکی را افزایش داده است. عموماً دوره های تحصیل دندانپزشکی در اروپا 5 تا 6 سال به طول می انجامد که شامل دو بخش تئوری و عملی می شود.

شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در اروپا

کشورهای اروپایی مختلفی با شرایط گوناگون، بستر را برای تحصیل دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی فراهم نموده اند. معمولاً تحصیل پزشکی در خارج از کشور و دندانپزشکی در اروپا منوط به پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه های کشور مورد نظر می باشد؛ بدین ترتیب افراد با کسب نمره قبولی در این آزمون یا آزمون ها که گاهاً ممکن است شامل آزمون کتبی و شفاهی یا مصاحبه شود، در کنار ارائه سایر مدارک مانند پرداخت شهریه دانشگاه، دوره تحصیلی خود را آغاز می نمایند. در برخی کشورها، دوره های پیش پزشکی برگزار می شود که ضمن تقویت سطح زبان، دانش آموزان را در سایر دروس آزمون ورودی مانند درس زیست شناسی آماده می کند. از جمله این کشورها، مجارستان است که دوره های یک الی دو ساله پیش پزشکی را با هزینه تقریبی ... دلار در سال برگزار می کند. البته در کشور فرانسه که یکی از مطرح ترین کشورهای اروپایی می باشد، تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی امکان پذیر است. گرچه یادگیری زبان فرانسوی برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور نیز نیاز به حضور در کالج های یاد شده دارد. قابل توجه است که محدودیت شرط سنی برای شرکت در دوره های پیش پزشکی در اروپا وجود دارد که در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال دوره های پیش پزشکی یا فاندیشن که در کشور مجارستان برگزار می شود، دارای محدودیت سنی تا 23 سال و و در کشوری چون انگلستان با نام دوره A-Level دارای محدودیت سنی حداکثر 20 سال می باشد. اسامی دیگر کشورها که برگزارکننده دوره پیش پزشکی می باشند، در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

کشور

نام دوره پیش پزشکی

مجارستان

فاندیشن (Foundation)

جمهوری چک

فاندیشن (Foundation)

انگلستان

A-Level

اتریش

پری مدیکال (Pre Medical)

آلمان

M Course

سوئیس

پری مدیکال (Pre Medical)

روسیه

پادفک

ترکیه

YOS یا SAT

تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی به عنوان رایج ترین زبان در سراسر جهان، در سطح اروپا نیز محبوب و پذیرفته شده است و در صورت تحصیل به این زبان می توان در کشورهای مختلف انگلیسی زبان و یا کشورهایی که اکثر مردم آن با زبان انگلیسی آشنایی دارند، مشغول به کار شد. کشورهایی چون آلمان و اتریش نیز که زبان رسمی در آن ها آلمانی می باشد، امکان تحصیل دندانپزشکی در اروپا را به زبان انگلیسی فراهم نموده اند. همان طور که در بخش های قبل به آن پرداخته شد دانشجویان با شرکت در دوره های پیش پزشکی می توانند مهارت و دانش خود در زمینه زبان و دروس پایه تحصیلی خود را ارتقا داده و اقامت دوره زبان در اروپا داشته باشید. بدین ترتیب آمادگی کامل برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی را به دست آورند. با توجه به امکان ادامه تحصیل دندانپزشکی در اروپا به صورت تخصصی برای افراد دارای مدرک تحصیلی این رشته، تقویت مهارت های زبان انگلیسی متناسب با سطح علمی دوره نیز انتظار می رود.

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا

گفته شد که مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در در رشته دندانپزشکی در کشورهای مختلف اروپایی ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. اما به طور کلی می توان به موارد زیر اشاره کرد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا به شرح زیر می باشد:

 • دیپلم دبیرستان که در آن نمرات فیزیک شیمی و زیست شناسی بالا باشد
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس در حد 6.5 و تافل معادل آن
 • توصیه نامه تحصیل
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی
 • مدارک شخصی از جمله گذرنامه
 • ارائه گواهی سلامت و انجام آزمایشات خواسته شده

توجه داشته باشید که برخی رشته های تحصیلی در برخی کشورهای اروپایی، دارای شرط سنی در پذیرش دانشجو و همچنین صدور ویزای تحصیلی اروپا می باشند.

بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اروپا

انتخاب بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که از بالاترین کیفیت آموزش در اروپا بهره مند شده و با کسب دانش و تجربه در محیط های آکادمیک معتبر، آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار داشته باشید. ضمن این که مدرک دریافت شده از بهترین دانشگاه های اروپایی، از اعتبار کافی برخوردار بوده و دریافت پیشنهادات کاری بیشتر و مناسب تری را در پی خواهد داشت. بر همین اساس و به منظور سهولت در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی، در این بخش از مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا پرداخته ایم. در جدول زیر اسامی برخی از بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا را مشاهده می نمایید که در سال 2020، در صدر جدول برترین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی قرار گرفتند. لازم به ذکر است که این رتبه بندی توسط سازمان QS انجام شده و از اعتبار بالایی برخوردار است. همانطور که در جدول زیر مشاهده می نمایید، دانشگاه هایی از کشورهای انگلستان، هلند، سوئد و سوئیس جزو ده دانشگاه برتر جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا و جهان می باشند.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی در رشته دندانپزشکی در سال 2020

کشور

King's College London (KCL)

1

انگلستان

Academic Centre for Dentistry Amsterdam (ACTA)

2

هلند

University of Michigan-Ann Arbor

3

آمریکا

University of Hong Kong (HKU)

4

هنگ کنک

Harvard University

5

آمریکا

Tokyo Medical and Dental University

6

ژاپن

University of Gothenburg

7

سوئد

Karolinska Institute

8

سوئد

University of Bern

9

سوئیس

University of California, San Francisco (UCSF)

9

آمریکا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا

در برخی کشورهای اروپایی نظام آموزشی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است؛ اما باید دقت داشت که در این شرایط، تحصیل به زبان رایج در همان کشور امکان پذیر است. برای مثال کشورهای اتریش و فرانسه، امکان تحصیل رایگان یا در واقع تحصیل ارزان و کم هزینه را برای متقاضیانی که فراهم نموده است که مدرک زبان آلمانی و فرانسوی ارائه داده و تسلط کافی بر این زبان ها داشته باشند. اما تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی، دارای هزینه می باشد و مبلغ آن بسته به کشور و دانشگاه متفاوت است. به طور مثال، تحصیل دندانپزشکی در مجارستان با حداقل 16 هزار دلار در سال امکان پذیر است. همچنین برای تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک، نیاز به پراخت حداقل 12 هزار یورو در سال دارد. یکی از موارد مهم در خصوص تحصیل دندانپزشکی در اروپا، امکان اخذ بورسیه پزشکی است. بسیاری از دانشگاه ها و کشورها، بورسیه هایی را با شرایط و مبالغ گوناگون به عنوان کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. برای مثال دولت کشور مجارستان، بورسیه ای را برای دانشجویان بین المللی تعیین کرده است که در آن علاوه بر پرداخت شهریه، مبلغی را نیز برای تأمین هزینه های زندگی و درمانی دانشجو در نظر گرفته است. معمولاً بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که در ترم های اولیه تحصیل، صلاحیت علمی خود را به نمایش گذاشته اند.

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

معرفی بورسیه های تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا

برای کمک هزینه تحصیلی دانشجویان بین المللی در اروپا 4570 بورسیه تحصیلی وجود دارد که لیست بورسیه های تحصیلی درمان پزشکی به شرح زیر است:

 • بورسیه رهبری دانشگاه وبستر
 • بورسیه های فیتزجرالد برای دانشجویان بین المللی در CBU
 • بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی GCU جدید
 • بورسیه های تحصیلی تحقیقات عالی (HDR) با بودجه صنعت MUCHE
 • بورسیه عالی دانشگاه UniSQ
 • بورسیه تحصیلی تایوان Intake Education 2023
 • جوایز جهانی تنوع در پلاتزبورگ
 • بورسیه های دانشگاه بریستول برای PhD و MSc توسط متقاضیان پژوهشی
 • بورسیه های تحصیلی کالج دکتری ادینبورگ
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی رهبری جهانی و صلح
 • DAAD Research برای اساتید و دانشمندان دانشگاه می ماند
 • بورسیه های NTU برای ورود به سال 2023
 • بورسیه های معاونت و رئیس جمهور دانشگاه استرالیای جنوبی
 • بورس تحصیلی اعتماد آموزشی درک شاتلورث
 • بورسیه تحصیلی LCI ملبورن
 • بورسیه بین المللی رهبر دانشگاه آلبرتا
 • جایزه تحقیقات جان و آلن گیلمور (پزشکی)
 • بورسیه های ورودی در دانشگاه امیلی کار
 • بورسیه AINSE Honors، 2023
 • بورسیه تحصیلی تکمیلی دکترای یان لیندن مایر

در این بخش به شرح و معرفی بورسیه های تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا برای دانشجویان بین المللی میپردازیم:

 • بورسیه کمک هزینه پسا دکترا بنیاد فیسن فرانسه: این بورسیه توسط بنیاد فیسن فرانسه برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود و دانشجویان واجد شرایط برای این بورسیه کلیه دانشجویان اتباع کشورهای دیگر می باشد. این بورسیه کمک هزینه های تحصیلی، برای تحصیل در اروپا در رشته های روانشناسی، دندانپزشکی، علوم اعصاب را پشتیبانی می کند.
 • بورسیه تحصیلی llm: این بورسیه توسط دانشگاه آنگلیا شرقی انگلستان برای دانشجویان خارجی است و تنها به دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا نباشند پرداخت می شود.
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه متروپولیتن منچستر انگلستان: این بورسیه به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه منچستر انگلستان تحصیل می‌کنند، ارائه می‌شود و برای دریافت این بورسیه محدودیت ملیتی لحاظ نشده و کلیه دانشجویان خارجی که شرایط دریافت آن را داشته باشند می توانند برای درخواست آن اقدام نمایند.

تحصیل تخصص دندانپزشکی در اروپا

سوالی که در ذهن متقاضیان تحصیل دندانپزشکی نقش می بندد، این است که آیا برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل تخصص دندانپزشکی در اروپا وجود دارد؟ برای پاسخ به این مهم باید گفت که بله دوره های تخصص و فوق تخصص، در بسیاری از کشور های اروپایی که دوره های عمومی را دارا می باشند وجود دارد. کسانی که دوره های عمومی دندانپزشکی را پشت سر گذرانده باشند، می توانند عمل های عمومی را بر روی بیماران انجام دهد. اما عمل های تخصصی به عهده متخصصین دندانپزشکی می باشد. بهترین کشورها برای تحصیل تخصص دندانپزشکی کشور انگلستان و ایالات متحده می باشد. دوره های تخصص دندانپزشکی عبارتند از:

 • ارتودنسی و ارتوپدی دندان
 • ارتودنسی و ارتوپدی دندان و صورت
 • جراحی دهان فک و صورت
 • آسیب شناسی دهان و فک و صورت
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودنتیکس
 • پروتزهای دندانی
 • تخصص دندانپزشکی بهداشت عمومی
 • تخصص رادیولوژی دهان و فک و صورت
 • تخصص ریشه دندان

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل دندانپزشکی

دندانپزشکی برای مدت طولانی در بسیاری از کشورها رشته محبوب دانشجویان بوده است. کشورهای اروپایی دارای سطح بالایی در آموزش می باشند. کشور های برگزیده اروپایی در خصوص علوم پزشکی: آلمان، فرانسه، سوئد، سوئیس، دانمارک و انگلیس می باشند که دارای رتبه های برتر در آموزش این علوم در اروپا هستند. حال شرایط تحصیل در این کشورها را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

انگلستان

از آنجایی که در دانشکده های پزشکی انگلستان مطالب زبان انگلیسی تدریس می شوند می‌توان گفت که کشور انگلستان از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته های پزشکی است، رشته های پزشکی در دانشگاه های برتر چون کالج لندن، oxford، امپریال، کمبریج، کینگز کالج لندن و ... تدریس می شود. در انگلستان بیش از ۶۰ رشته از زیر مجموعه های پزشکی تدریس می شود. بدیهی است که مدرک دندانپزشکی از دانشگاه های انگلیس، از برترین مدارک تحصیلی است که مورد قبول بسیاری از کشورها در جهان می باشد.

آلمان

علم پزشکی در کشور آلمان از سابقه بالایی برخوردار است. به دلیل امکان تحصیل رایگان در آلمان، این کشور طرفداران زیادی را برای تحصیل دارد. ولی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز به یادگیری زبان آلمانی می باشد. از این رو شرکت در دوره های زبان آلمانی قبل از ورود به دوره های دندانپزشکی یکی از واجبات می باشد. از جمله دانشکده هایی که به تحصیل در حوزه پزشکی شهرت دارند عبارتند از:

 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه برلین
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فرایبورگ

فرانسه

مراقبت های بهداشتی در فرانسه رتبه اول جهان را دارد و تقریباً بهترین سیستم پزشکی را در دنیا دارد. از این رو تحصیل در دانشکده های دندانپزشکی فرانسه که جزء بهترین ها در این حوزه می باشند، آرزوی بسیاری از دانشجویان است. نه تنها دانشجویان دندانپزشکی، بلکه دانشجویان رشته های دیگر نیز این کشور را به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل می دانند. تحصیل در فرانسه به دلیل اینکه باید زبان فرانسوی را فرابگیرید کمی دشوار است. اما در صورتی که به این زبان تسلط داشته باشید، تحصیل در دانشکده های علوم پزشکی رایگان می باشد. دانشکده های که از شهرت بالایی برخوردار هستند عبارتند از:

 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه پاریس
 • دانشگاه اکسی مارسی
 • دانشگاه برنارد لیون

سوئد

نسبت به سایز کشور های اروپایی که از آنها نام برده شد، دانشکده های پزشکی زیادی در سوئد وجود ندارد اما سطح دندانپزشکی دانشگاه های سوئد بسیار قوی می باشد به همین دلیل این کشور نیز جز مقاصد مطلوب برای دانشجویان برشمرده می شود. به خصوص در حوزه مغز و اعصاب رشد علمی دانشگاه های سوئد چشمگیر بوده است. به دلیل رفاه بالایی که در کشور سوئد وجود دارد، دانشجویان بین المللی نیز از این مزایای رفاهی اجتماعی بالایی برخوردار خواهند شد و کمک هزینه های تحصیلی می توانند دریافت می کند. دانشکده های پزشکی که در کشور سوئد واقع هستند عبارت از در

 • دانشگاه لینشوپینگ
 • اوپسالا
 • کارولینسکا
 • لوند

سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشورهای بسیار ثروتمند با رفاه بالا می باشد. از این رو تحصیل در این کشور آرزوی بسیاری از دانشجویان است. تعداد دانشگاه های رشته های پزشکی موجود در کشور سوئیس بالا نیست، اما تمامی دانشگاه های آن دارای سطح بسیار بالای علمی می باشند و در رشته های پزشکی بسیار قدرتمند و قوی هستند. دانشگاه های پزشکی سوئیس عبارتند از:

 • دانشگاه برن
 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه ژنوال
 • دانشگاه زوریخ

دانمارک

کشور دانمارک به دلیل نیاز که به متخصصین پزشکی دارد، در سال های اخیر شرایط بسیار مطلوبی را برای تحصیل رشته های پزشکی برقرار کرده. به جرات می توان دانمارک را برترین کشور اروپایی برای تحصیل دندانپزشکی بر شمرد. زیرا علاوه بر اینکه در بسیاری از دانشگاه های آن رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان نیاز به یادگیری زبان محلی ندارد، هزینه زندگی در آن کمتر از انگلستان و ایالت متحده می باشد. دانمارک به عنوان پیشرفته ترین کشور جهان در سیستم رفاه اجتماعی میباشد که بهترین دانشکده های پزشکی این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه کپنهاگ
 • آرهوس
 • دانشگاه جنوب دانمارک
 • دانشگاه آلبورگ

شرایط کار پس از تحصیل دندانپزشکی در اروپا و اخذ اقامت

رشته های پزشکی و دندانپزشکی همواره جزو مشاغل پردرآمد و کاربردی محسوب شده اند و به همین دلیل، بازار کار این رشته نیز مناسب است. در برخی کشورها نیاز شدید به نیروی کادر درمان و پزشکی احساس می شود. با تحصیل دندانپزشکی در اروپا می توان از مراکز درمانی دولتی و خصوصی کشورهای مختلف، پیشنهاد کاری دریافت کرد. ضمن این که معمولاً مراکزی که در دوره عملی و کارورزی دانشجو در آن ها طی می شود، در صورت صلاحیت دانشجو اقدام به جذب وی می نمایند. از آن جایی که صرفاً با تحصیل دندانپزشکی در اروپا نمی توان اقامت آن کشور را به دست آورد، لازم است که فرد در طول دوره تحصیل و یا در پایان آن، برای دریافت جاب آفر اقدام کرده و در صورت انعقاد قرارداد با کارفرما، ویزای کاری کشور مورد نظر را دریافت کند. معمولا با تمدید قرارداد و پرداخت بیمه و مالیات پس از پنج سال می توان اقامت کشور اروپایی را دریافت کرده و پس از آن برای اخذ پاسپورت اقدام کرد. البته به جز روش کاری، روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت دندانپزشکان در اروپا وجود دارد که در این مقاله به شرح آن پرداخته شده است.


سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در اروپا

✅ طول دوره تحصیل دندانپزشکی در اروپا چقدر است؟

معمولاً 5 تا 6 سال.

✅ تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی در کدام کشور ها ممکن است؟

امکان تحصیل در بسیاری از کشور ها به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه مقدور است اما که معروفترین آنها انگلستان و دانمارک می باشد گفتنی است که تحصیل دانمارک نسبت به سایر کشور ها مقرون به صرفه تر میباشد.

✅ هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا چقدر است؟

بسته به کشور و شرایط دانشگاه و همچنین زبان تحصیل دانشجو متفاوت است. برای مثال تحصیل به زبان آلمانی در آلمان و اتریش و به زبان فرانسوی در فرانسه رایگان است؛ اما تحصیل به زبان انگلیسی در این کشورها واجد هزینه می باشد.

✅ بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در کدامیک از کشورهای اروپایی قرار دارند؟

کشورهای انگلستان، هلند، سوئد و سوئیس میزبان برترین دانشگاه های دندانپزشکی جهان در سال 2020 بوده اند.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل دندانپزشکی در اروپا___________

یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به اروپا و اقامت اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا می باشد. چرا که تحصیل این رشته پرطرفدار در کشورهای اروپایی، از مزایایی همچون هزینه کمتر نسبت به تحصیل در کشورهای آمریکایی و استرالیایی برخوردار است و دانشجویان می توانند با بهره گیری از نظام کارآمد آموزش در اروپا، به تحصیل دندانپزشکی پرداخته و از بازار کار اروپا پس از تحصیل منتفع گردند. تحصیل دندانپزشکی در اروپا به صورت رایگان و هم به صورت خصوصی و نیازمند پرداخت هزینه امکان پذیر است. بدین ترتیب که در صورت تحصیل به زبان بومی کشورهای آلمان، اتریش و فرانسه و اثبات این توانایی می توان به تحصیل رایگان و تحصیل ارزان دندانپزشکی در اروپا پرداخت. لازم به ذکر است که امکان تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی، حتی در کشورهایی چون آلمان و اتریش و فرانسه و دیگر کشورها با زبان رسمی غیرانگلیسی امکان پذیر است. کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس امکان پذیر است تا از این طریق، از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران مجرب نیز بهره مند گردید. ضمن این که با درج سوالات خود در پایان مقاله نیز پاسخ آن ها را در اولین فرصت دریافت خواهید کرد.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان