ویزای تحصیلی اروپا

14 فروردین 1402 7 نظر

ویزای تحصیلی اروپا، اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اروپا، و تحصیل در اروپا با هزینه کم  در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط کلی تحصیل در اروپا چیست؟ بهترین دانشگاه های اروپا کدامند؟ انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در اروپا و شرایط اخذ آن ها چگونه است؟ شرایط کاری پس از تحصیل در اروپا چگونه خواهد بود؟ آیا به صورت کلی کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای تحصیل می باشند؟ در مقاله پیش رو که توسط تیم تحقیق و پژوهش موسسه ملک پور (MIE) تهیه و گرد آوری شده است، سعی گردیده که به تمامی پرسش های فوق و دیگر سوالات احتمالی در موضوع ویزای تحصیلی اروپا پاسخ داده شود. امیدواریم که شما عزیزان با دقت کافی این مقاله را مطالعه نموده و اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کلی اخذ آن را مشاهده نمایید. شما بزرگواران همواره می توانید با تکمیل نمودن فرم تماس و یا تماس با شماره تلفن های این موسسه، از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردیده و شرایط مهاجرتی خود و خانواده را بررسی نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط جدید تحصیل در اروپا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد شرایط جدید تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای تحصیلی اروپا

زندگی در اروپا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی تحصیل در کشورهای اروپایی در این عنوان مورد بررسی قرار می گیرد. کشورهای اروپایی به علت شرایط تحصیلی متفاوت، امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین شرایط اقامتی و کاری مناسب پس از تحصیل، مقصد مورد علاقه بسیاری از متقاضیان تحصیل می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل رایگان در برخی کشورهای اروپایی امکان پذیر است و برای این امر لازم است که پس از دریافت پذیرش، ویزای تحصیلی اروپا را دریافت کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا با هزینه مناسب


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا با هزینه مناسب

جالب توجه است که امکان اخذ پذیرش و تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان نیز در برخی کشورها فراهم شده و دانشجویان با شرکت در دوره های زبان می توانند آمادگی لازم برای ورود به دوره اصلی تحصیل را به دست آورند؛ اما نیاز به ارائه مدرک زبان جهت دریافت ویزای تحصیلی اروپا می باشد.

قاره اروپا که به قاره سبز مشهور می باشد دارای 50 کشور مستقل و 6 کشور وابسته می باشد. مساحت قاره اروپا در حدود 10 میلیون کیلومتر است و طبق آخرین آمار ارائه شده جمعیتی در حدود 750 میلیون نفر را دارا می باشد. برخی از اصلی ترین کشورهای اروپایی با تصویب قوانینی به نام پیمان شنگن، نیاز به ویزا را برای کسانی که در این کشورها زندگی می نمایند و یا به صورت قانونی وارد این کشورها می شوند را برداشته اند و افراد بدون اخذ ویزا می توانند در میان این کشورها بدون وجود مرز جابه­جا شوند. حوزه شنگن متشکل از 26 کشور اروپاییست که مرزی بین کشور هایشان برای جابه­ جایی وجود ندارد و هرگونه انتقال کالا، پول و اطلاعات به صورت قانونی در مابین این کشورها بدون هیچگونه ملاحظات گمرکی انجام می گیرد.

ویزای تحصیلی اروپا

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا

برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا بسیار توصیه می شود که کشورهای حوزه شنگن را به عنوان مقصد تحصیل انتخاب نمایید تا بتوانید از مزایای این اتحادیه بهره مند گردید و بتوانید آزادانه در حین یا پس از تحصیل، در تمامی این کشورها به کاریابی بپردازید تا بتوانید ویزای تحصیلی اروپا را به ویزای کاری تبدیل نمایید. برای انتخاب مناسب مقصد تحصیل و زندگی و اقدامات مربوط به پروسه مهاجرت، نیاز به کسب اطلاعات فراوان از شرایط کشورها و جزییات متفاوت در خصوص قوانین مهاجرتی کشور مقصد می باشد. برخی از اصلی ترین اطلاعات ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کلی قاره اروپا در جدول زیر نمایش داده شده است:

ردیف

عنوان

جزییات

1

جمعیت کلی

746,419,440

2

مساحت کلی

10,180,000 km2

3

تعداد کشور ها

50 کشور مستقل و 6 کشور وابسته

4

تعداد کشور های عضو حوزه شنگن

26 کشور

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل ارزان دراروپا


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل ارزان دراروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مدارس

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع مدارس و شرایط آن موضوع این عنوان می باشد. می توان گفت در اکثر کشورهای اروپایی و بخصوص کشورهای پیشرفته در این قار،ه تحصیل فرزندان در مدارس برای شهروندان اتحادیه اروپا و یا کسانی که به صورت قانونی در این کشورها اقامت دارند رایگان می باشد. به صورت کلی فرزندان برای ویزای تحصیلی اروپا بدون حضور دائم والدین نیاز به قیم قانونی دارند. برخی از کشورهای مانند انگلستان و اتریش، این شرایط را برای متقاضیان تحصیل فرزندان در مدارس شبانه روزی فراهم نموده اند تا مدارس، قیم قانونی این دانش آموزان شده و بتوانند بدون حضور پدر و مادر در مدارس شبانه روزی ثبت نام کرده و ویزای تحصیلی اروپا را اخذ نمایند و از کیفیت بالای آموزشی و تحصیل در مدارس اروپا بهره مند شوند.

ویدیو موسسه MIE در مورد هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا چقدر است


فایل صوتی موسسه MIE در مورد هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا چقدر است

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی در این بند بررسی می گردد. ویزای تحصیلی اروپا به علت کیفیت بالای آموزش و همچنین شرایط تحصیل رایگان در برخی از کشورهای اروپایی، بسیار مورد علاقه و توجه متقاضیان از سرتاسر جهان و به خصوص ایران قرار گرفته است. دانشگاه های فراوانی در قاره سبز وجود دارند که کیفیت فوق العاده آموزشی را به دانشجویان ارائه می نمایند و در رنکینگ های جهانی دارای رتبه فوق العاده ای می باشند. متقاضیان ویزای تحصیلی اروپا در مقطع لیسانس، علاوه بر بهره مندی از کیفیت بسیار بالای آموزش عالی، از استاندارد های بالای زندگی و فرصت مشاهده و سفر به مابقی کشورهای اروپایی نیز بهره مند خواهند شد. برخی از رشته های تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی بسیار پر طرفدار بوده و سطح علمی دانشگاه ها در این رشته ها بسیار بالا می باشد. برخی از رشته های پرطرفدار برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا عبارتند از رشته های پزشکی و پیراپزشکی، رشته های مربوط به علوم کامپیوتر و IT، تجارت، اقتصاد، هنر، علوم مهندسی و غیره. برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل رایگان در اروپا، در هریک از کشورها الزامات و شرایط خاصی مورد نیاز است. اکثر کشورهای اروپایی، تحصیل رایگان را به زبان رسمی کشور خود ارائه می نمایند و متقاضیان تحصیل رایگان باید آشنایی مناسبی با زبان آن کشور داشته باشند تا بتوانند از دانشگاه های رایگان، اخذ پذیرش کرده و سپس برای ویزای تحصیلی اروپا اقدام نمایند. یکی دیگر از الزامات ورود به دانشگاه های اروپا در مقطع لیسانس، داشتن دیپلم 12 ساله می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز، فرد متقاضی باید حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشد و یا در همین حد به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد. در برخی از کشورها مانند فنلاند و مجارستان، شرط نمره آیلتس وجود ندارد و با نشان دادن سطح زبان مناسب می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمود. در برخی از کشورهای اروپایی به خصوص برای تحصیل رایگان، الزام به ارائه مدرک زبان رسمی آن کشور است. همچنین در برخی رشته ها و کشورها نیز نیاز به قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه می باشد. داشتن معدل، نمرات بالا و شرایط سنی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه های دولتی و رایگان بسیار تأثیرگذار است. به عنوان مثال برای بررسی شرایط تحصیل کشورهای با نظام آموزشی فوق العاده مانند اتریش و فرانسه و فنلاند می توانید به مقالات زیر مراجعه نمایید. گرچه در برخی کشورها امکان تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد، اما به منظور دریافت ویزای تحصیلی اروپا ارائه مدرک زبان الزامی است یا شانس فرد در اخذ ویزا را افزایش می دهد.

تحصیل در فنلاند

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در فنلاند

در این مقاله ما تحصیل در فنلاند را به شما خواهیم آموخت.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا دوره تحصیلی فوق لیسانس در کشور های مختلف اروپایی و با توجه به رشته تحصیلی بین یک الی دو سال به طول می انجامد. رشته هایی که عموماً در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر مورد علاقه دانشجویان خارجی می باشد، رشته های علوم مهندسی، زیر شاخه های مدیریت، اقتصاد، هنر، بازاریابی و رشته های علوم کامپیوتر و IT می باشند. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور های مختلف الزامات و شرایط مختلفی را برای دادن پذیرش به دانشجویان و متقاضیان مد نظر قرار می دهند. در پروسه های تحصیل رایگان معمولا دانشجویان باید تسلط کتافی به زبان آن کشور داشته باشند و یا برای تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل آیلتس 6.5 به بخش پذیرش دانشگاه ارائه نمایند. بسیاری از فارغ التحصیلان دوره لیسانس و فوق لیسانس به بهانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور های اروپایی به این کشور ها وارد شده و از این طریق و با اخذ ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل در این کشور ها تلاش می نمایند که وارد بازار کار شده و اقامت کاری اخذ نمایند. روش اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد یکی از کم هزینه ترین و ایمن ترین روش های مهاجرت به کشور های اروپایی می باشد که بسیار مورد علاقه متقاضیان مهاجرت به اروپا قرار دارد. شرایط سنی تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است و برخی از کشور ها مانند انگلستان شرایط سخت گیرانه تری برای سن و گپ تحصیلی دارند اما کشور های حوزه اسکاندیناوی و اتریش و برخی دیگر از کشور ها برای ورود دانشجویان خارجی کمتر شرایط سنی را در نظر می گیرند.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری در این بند مورد بررسی قرار می گیرد. به صورت کلی در اکثر کشور های اروپایی به خصوص کشور های پیشرفته تحصیل دکتری در اروپا از لول بسیار بالایی برخودار است و در اکثر موارد تحصیلات دکتری و انجام پایان نامه بر روی پروژه های واقعی و بحث های پژوهشی است که برای بهبود شرایط علوم مختلف صورت می پذیرد. برای تحصیل در مقطع دکتری در تمامی کشور های اروپایی نیاز به تایید یک استاد راهنما (Supervisor) می باشد. به صورت کلی برای قانع نمودن استاد راهنما نیاز به معرفی پایان نامه، مقالات و تخصص متقاضی می باشد و باید تا جایی که امکان پذیر است رزومه قوی به استاد نشان داده شود تا بتوانید در برابر همه تقاضاهای موجود استاد راهنما شما را انتخاب نماید. در این پروسه نیاز است که حداقل نمره آیلتس 7 به بالا یا سطح بالایی همچون سطح C از زبان کشور مورد تقاضا داشته باشید و شاید حتی چند مصاحبه اسکایپی نیز بین شما و استاد راهنما انجام گیرد. پس از تایید استاد شما می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه محل خدمت استاد راهنمای مورد نظر اقدام نمایید. معمولا پروسه های دکتری دارای حقوق و یا بورسیه تحصیلی می باشند و در برخی از کشور ها دوره تحصیل دکتری جزوی از زمان رسیدن فرد به اقامت دائم محسوب می گردد.

شرایط تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

وقتی صحبت از تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی می کنیم در کشور هایی نظیر آلمان، سوئیس، فرانسه، اتریش، هلند، فنلاند، نروژ، دانمارک و... که کشورهایی تاپ و برتر هستند، گاهی تحصیل به زبان انگلیسی در بعضی مقاطع محدود می شود. برای این منظور لازم است به زبان انگلیسی سرچ کنیم. به طور مثال یادگیری زبان های سوئدی،نروژی و فنلاندی و... خیلی سخت تر از یادگیری زبا انگلیسی است و در مدت زماتی حدود 6 ماه امکان دستیابی به مدرک C1 سوئدی، نروژی و... گرفتن بسیار سخت بوده و امکان اینکه بتوان به سادگی در نروژ و... تحصیل رایگان داشته باشید، کم است.

شاید این سوال بشود که علی رغم انرژی مثبت شما چرا این موضوع بیان می شود؟ در پلسخ به این سوال باید گفت با توجه به تجربه کاری ما امکان پیروزی در این موضوع کم می باشد. گفتنی است در یک بازه زمانی دانشگاه های وین پذیرش به زبان آلمانی داشتند و داوطلبان برای یک و نیم تا دو سال زمان داشتند تا آلمانی بخوانند و در محیط المانی یاد بگیرند، بسیاری از افراد در این زمینه فیلد شده و حتی برای یک ترم اضافه نیز وقت می گرفتند. لازم به ذکر است امروزه پذیرش دانشگاه های اتریش خیلی سخت تر شده است. شما می توانید از افراد مختلف پرس و جو کنید که حدود 70 در صد از ایرانیان با اینکه زبان آلمانی را یاد گرفته اند در این تجربه از این روش تحصیل انصراف داده اند. علت این امر اشنایی کم یا نا اشنایی ما به زبان المانی است. ما از کودکی با زبان انگلیسی اشنا شده ایم گوش ما زبان انگلیسی اشنا است. به لحاظ قواعد زبان انگلیسی همچون زبان های المانی و... مذکر و مونث و خنثی ندارد و از این رو زبان المانی بسیار سخت تر از زبان انگلیسی است.

خبر خوب اینکه امروزه تحصیل در بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی امکان پذیرشده است. شما می توانید در دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کنید و در محیط به مرور به زبان ان کشور اشنا شده و زبان ان را یاد بگیرید.

تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی

امروزه تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی امکان پذیر است. شایان ذکر است تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در بهترین رشته ها نظیر مهندسی مکانیک، کامپیوتر و... نیز امکان پذیر است که کار در خیلی از مواقع پس از تحصیل گارانتی شده و حتمی است و گاهی بر روی ادمیشن داوطلب  کار گارانتی شده زده می شود. اگر بر روی ادمیشن این موضوع ذکر نشود باید توجه کنید که در حالیکه نرخ بیکاری در این کشور زیر چهار تا پنج درصد است و رشته تحصیلی جز مواردی است که به شدت در ان کشور مورد نیاز است، شانس کاریابی برای شما بسیار بالا است.

فنلاند هنگامی که پذیرش به زبان انگلیسی می دهد مانند کشورهای اتریش و المان که برای یادگیری زبان باید ترمی دو هزار الی سه هزار یورو پرداخت کنید، نخواهد بود. بلکه در کنار پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی برای شما زبان المانی را تدریس می کند. گفتنی است هزینه دانشگاه در فنلاند از بسیاری از دانشگاه ها نیز کمتر می باشد. به طور مثال تحصیل در دانشگاه فنلاند در رشته مکانیک در فنلاند 9 هزار تا 10 هزار و در دانشگاه امریکا سالی 50 هزار تا 100 هزار دلار است. از این رو در فنلاند در کنار تحصیل کورس مجانی زبان فنلاندی به دانشجویان داده می شود و با یادگیری زبان تا سطح A2 حدود 20 درصد از شهریه دانشجویان را کم می کند. همچنین در صورت یادگیری زبان فنلاندی به طور کامل در صورت مورد نیاز بودن رشته این فرصت به دانشجو داده می شود که در صورتی که به سطح C1 برسد دانشگاه به طور کامل رایگان برای دانشجو شود. حضور در محیط بر یادگیری زبان بسیار موثر است.

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی رایگان است. جالب است بدانید تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس دو تا سه سال و در مقطع فوق لیسانس کمتر از یک سال است. در انگلیس به داوطلبان پیش نهاد داده می شود که در صورت تحصیل یک ساله گارانتی کار داده و درصورت پرداخت هزینه دانشگاه در سال دوم مبلغی بیش از مبلغی که پرداخت شده به دانشجو داده می شود. در صورتی که کار به صورت موفق توسط دانشجو انجام شود برای کارفرما کار خود را ادامه داده و نهایتا به پاسپورت و اقامت دائم دست پیدا می کند.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

تحصیل در هلند و در انگلیس با اینکه تحصیل به زبان انگلیسی است در پایان تحصیل به دانشجویان در انگلیس بین یک تا سه سال فرصت کاریابی و مشغول به کار شدن داده می شود. امروزه در کشورهای اسکاندیناوی بخصوص در مقطع فوق لیسانس پذیرش صورت می گیرد. گفتنی است در این کشور ها حدود 90 درصد از مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

بنابراین هنگامی که از تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا صحبت می کنیم باید بتوانیم زبان آن کشور هم در حین تحصیل یاد بگیریم. در انگلیس و ایرلند که حتی لازم نیست زبان آن کشور را یاد بگیریم. در برخی کشور ها که در حال تحصیل به زبان انگلیسی هستید در حال یادگیری زبان هلندی نیز هستید. بررسی کنید که زبان آن کشور را به صورت رایگان یا با قیمت کمتر ارائه می دهند یا خیر.مثلا در کشور هایی نظیر فنلاند و هلند این امکان وجود دارد و در اتریش وجود ندارد و بعضی از کلاس های خوب المانی تا 3 هزار الی 4 هزار یورو است. از سوی دیگر برخی کشور ها دانشگاه های انگلیسی زبان رایگان دارند. باید نکات مثبت و منفی انتخاب را کنار یکدیگر بگذارید و باهم مقایسه کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باید بررسی کنید که در محیط به چه میزان با زبان انگلیسی اشنا هستند. مثلا در قبرس به زبان انگلیسی تحصیل کنید با این حال محیط بسیار کم به زبان انگلیسی صحبت کرده و اشنایی دارند در حالی که هلند که دومین کشور انگلیسی زبان است. نکته بعدی هزینه ها است. بهتر است که دانشگاه با هزینه های تحصیل و زندگی مناسب انتخاب کنید و بررسی کنید که امکان رایگان شدن تحصیل در این دانشگاه ها وجود دارد یا خیر.

شما وقتی دارید در رابطه با تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا مطالعه می کنید بررسی کنید که: چه میزان از جامعه به زبان انگلیسی است؟ چه میزان مطالعه زبان ان کشور راحت است؟ چه میزان شانس کار وجود دارد؟ برای این منظور می توانید نرخ بیکاری در ان کشور را بررسی کنید. گفتنی است بیکاری در هلند به مراتب کمتر از اتریش است. بررسی کنید که پس از تحصیل به زبان انگلیسی در آن کشور امکان حضور و جستجوی کار هست؟ جستجوی کار در ان کشور کار ساده ای است؟ ایا با انگلیسی امکان پیدا کردن کار هست؟این امکان در هلند هست ولی در المان و اتریش انگلیسی خیلی سخت می توان کار پیدا کرد و باید المانی بلد باشید. بهترین راه مشورت با مشاوران حرفه ای است. اگر در مورد تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی مشورت خواستید که کدام کشور خوب است حتما ما را به اسم ام ای ای سرچ کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

تحصیل در اروپا با هزینه مناسب

تحصیل در اروپا با هزینه مناسب با ورود به دانشگاه های یکی از کشورهای منطقه ممکن می باشد. در واقع با تحصیل در دانشگاه های رومانی، افراد قادر به تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی همچون ایتالیا نیز خواهند شد و بدین صورت موفق به اخذ دو مدرک می گردند. در واقع ورود به این کشور اروپایی و انتخاب دانشگاه هایش است که امکان تحصیل با هزینه مناسب در اروپا را با شرایط راحتی برای افراد رقم می زند چرا که شهریه دانشگاه های این کشور اروپایی بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد.

کشور رمانی جزو کشورهای اروپایی می باشد و دانشگاه‌های معتبری دارد. داوطلبان برای تحصیل در دوره های فاندیشن، کارشناسی و ارشد این کشور را انتخاب می نمایند. متقاضیان در دوره های فاندیشن قادر به آموختن زبان انگلیسی و رومانی خواهند بود و نیازی به مدرک زبان نخواهند داشت. لازم به ذکر است که دارا بودن مدرک آیلتس حداقل با نمره 6 یکی از شروط اپلای دوره لیسانس می باشد. تحصیل در رومانی به هزینه مناسب این امکان را برای افراد به وجود می آورد تا با پرداخت شهریه ای بین 3000 الی 5000 یورو، در دانشگاه های معتبری به تحصیل بپردازند. اقامت 9 ماهه با اتمام دوره تحصیلی فرصتی برای تبدیل نوع اقامت به کاری مجاز می باشد. همچنین کشور بلژیک از جمله کشور های ارزان می باشد که با پرداخت هزینه3 الی4 هزار یورور و همچنین داشتن نمره آیلتس 5 و 5.5 امکان تحصیل در این کشور فراهم است و از مزایای دیگر آن این است که ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر18 سال صادر می شود، و امکان پیدا کردن شغل مناسب و به تبع آن دریافت اقامت دائم در این کشور بسیار بالاست. نکته ارزشمند و مهم دیگر در ارتباط با این کشور این است که کشور بسیار مهاجر پذیری می باشد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

یکی از عوامل مهم در انتخاب مقصد ویزای تحصیلی اروپا شرایط بورسیه تحصیلی و حمایت های دولت کشور ها از دانشجویان می باشد. همانطور که گفته شد در اکثر کشور ها تحصیل در دانشگاه به زبان آن کشور و بخصوص برای شهروندان آن کشور ها رایگان می باشد و دانشجویان در حین تحصیل به صورت پاره وقت اجازه کار دانشجویی خواهند داشت. برخی از کشور ها در مقطع لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویانی که شرایط خاصی را احراز نمایند کمک هزینه های تحصیلی قائل می شود که دانشجویان می توانند پس از ورود به کشور مقصد برای این نوع بورسیه ها اقدام نمایند. برخی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بورسیه ها و کمک هزینه هایی را برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز قائل می شوند اما به صورت کلی تعداد این نوع بورسیه ها خیلی زیاد نبوده و در برخی از دانشگاه ها و برخی از کشورها رسیدن به آنها پروسه خیلی آسانی نمی باشد.همچنین لازم است در رابطه با نحوه اخذ بورسیه تحصیلی اطلاعات کافی داشته باشید. معمولا رزومه، نمرات و شرایط مالی و سطح زبان فرد در شرایط اخذ بورسیه بسیار تاثیر گذار است. به طور مثال داشتن نمره های بالا در دروس تخصصی، مقالات معتبر جهانی مانند مقالات ISI، دانش زبان می تواند در اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیر گذار باشد. این مقاله توسط تیم پژوهشی موسسه ملک پور گردآوری و تهیه شده است و هرگونه استفاده از متن و جزییات این مقاله بدون اجازه و ذکر منبع غیر قانونی و شرعاً حرام می باشد و پیگرد قانونی خواهد داشت. همانطور که در بخش قبل اشاره گردید در مقطع دکتری با تایید استاد احتمال اخذ بورسیه برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار محتمل تر می باشد و در اکثر موارد به متقاضیان تحصیل دکتری تعلق می گیرد.

هزینه های زندگی در اروپا و شهریه تحصیل در دانشگاه های اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و هزینه های تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی در این قسمت مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. همانطور که در در عناوین قبلی مورد بررسی قرار گرفت شهریه دانشگاه های اروپا در صورت تحصیل به زبان رسمی آن کشور در بسیاری از موارد، کم بوده و یا رایگان است. اما شهریه دانشگاه های اروپا که به زبان انگلیسی تدریس می نمایند، در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های اروپایی سالیانه 3000 یورو می باشد و در برخی تا 30 هزار یورو در سال نیز متغیر است. بر این اساس، تعیین ارزان ترین دانشگاه های اروپا به عوامل مختلفی مانند زبان تحصیل، مقطع تحصیلی و رشته و شهر دانشجو بستگی دارد. این مقاله توسط موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده است و کپی برداری از آن، منجر به پیگرد قانونی می شود. هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی بسیار متفاوت است و حتی با توجه به شهرها نیز بسیار تغییر می کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه باید به مقالات مربوط به هر کشور مراجعه نمایید. در نقشه زیر هزینه های زندگی در کشورهای مختلف اروپایی نمایش داده شده است.

ویزای تحصیلی اروپا

گفتنی است برای افزایش آگاهی شما عزیزان موسسه ملک پور برای اولین بار سری ویدئویی را با زحمات جناب استاد ملک پور تهیه نموده است که به صورت کامل تمامی روش های مهاجرتی و شرایط و قوانین کشورها را بررسی نموده تا بتوانید با مشاهده آن، خود وکیل خود بوده، پروسه مهاجرتی خود را پیش برده و بهترین انتخاب را در خصوص مقصد مهاجرت خود داشته باشید. 

کار دانشجویی در اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط کار دانشجویی در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. می توان گفت در تمامی کشور های اروپایی دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دانشجویی خواهند داشت. تعداد شغل های موجود و احتمال کاریابی دانشجویان در حین تحصیل می تواند با توجه به شرایط اقتصادی کشور ها متفاوت باشد به طور مثال کشور هایی مثل یونان و اسپانیا که نرخ بیکاری بالایی دارند شانس کمتر و کشور هایی مانند آلمان، اتریش، فنلاند، نروژ و دانمارک احتمال کاریابی بالاتر است. میزان زمانی که به دانشجو در حین تحصیل اجازه کار داده می شود در کشور های مختلف با توجه به قوانین کشور ها می تواند متغیر باشد. به طور مثال در کشور هلند در حدود 16 ساعت در هفته به دانشجو در حین تحصیل اجازه کار داده می شود این درحالی است که در کشور فنلاند این زمان مجاز در حدود 25 ساعت می باشد اما به صورت میانگین در اکثر کشور های اروپایی می توان گفت حدود 20 ساعت اجازه کار برای دانشجویان وجود دارد. در صورت یافتن کار به صورت کلی می توان گفت فرد دانشجو با انجام کار دانشجویی می تواند در حدود 60-100 درصد هزینه های زندگی خو را در هر کشور تامین نماید.

 

کارتحصیل انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: کار تحصیل انگلستان

در این مقاله ما کارتحصیل انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط اخذ ویزای همراه اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

در این زیر عنوان شرایط ویزای تحصیلی اروپا و ویزای همراه به صورت مختصر بررسی می گردد. به صورت کلی در اکثر کشور های اروپایی و می توان گفت تمامی کشور های اروپایی فرد دارای ویزای تحصیلی اروپا می تواند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشد. این قانون برای ایرانیان سخت گیرانه تر خواهد بود و در برخی از کشور های محدود در اروپا مانند ایتالیا همراه اجازه ورود نخواهد داشت. البته به صورت کلی توصیه می شود برای ایرانیان همراهان به همراه فرد اصلی برای ورود اقدام ننمایند تا شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا داشته باشند. برخی از کشور های اروپایی در همان بدو ورود به همراه اجازه کار می دهند مانند دانمارک و فنلاند و برخی دیگر از کشور ها مانند هلند و اتریش فرد پس از یافتن کار می تواند برای اجازه کار اقدام نماید. به صورت کلی فرزندان در اکثر کشور های اروپایی می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی بهره مند گردند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط تحصیل در دانمارک و هلند و شرایط ویزای همراه در این کشور ها می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

معرفی دانشگاه های برتر اروپا

ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و برترین دانشگاه های اروپا در این زیر عنوان تحلیل می گردند. با توجه به آمار رنکینگ دانشگاه های جهان توسط روزنامه تایم در سال 2022 که در آن 1400 دانشگاه برتر جهان مشخص شده اند بیش از 500 دانشگاه اروپایی قرار دارند. از این رو می توان گفت که در میان برترین دانشگاه های جهان 40 درصد آنها دانشگاه های اروپایی می باشند که آمار فوق العاده ای می باشد. دانشگاه آکسفورد در انگلستان در میان دانشگاه های اروپایی رتبه اول را دارد.100 عدد از دانشگاه های انگلستان در لیست رنکینگ روزنامه تایمز قراردارند و بعد از آن دانشگاه های آلمان با 48 دانشگاه در میان 1400 دانشگاه برتر جهان در میان کشور های اروپایی رتبه دوم را دارد. لیست 20 دانشگاه برتر اروپا به همراه رتبه آن ها در جهان در جدول زیر نمایش داده شده است.

رتبه در اروپا

رتبه جهانی دانشگاه

دانشگاه

کشور/ منطقه

1

 1 

University of Oxford

United Kingdom

2

 3 

University of Cambridge

United Kingdom

3

 10 

Imperial College London

United Kingdom

4

 13 

ETH Zurich

Switzerland

5

 15 

UCL

United Kingdom

6

 27 

London School of Economics and Political Science

United Kingdom

7

 30 

University of Edinburgh

United Kingdom

8

 32 

LMU Munich

Germany

9

 36 

King’s College London

United Kingdom

10

 38 

École Polytechnique Fédérale de Lausanne

Switzerland

11

 41 

Karolinska Institute

Sweden

12

 43 

Technical University of Munich

Germany

13

 44 

Heidelberg University

Germany

14

 45 

KU Leuven

Belgium

14

 45 

Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris

France

16

 55 

University of Manchester

United Kingdom

17

 59 

Wageningen University & Research

Netherlands

18

 62 

University of Amsterdam

Netherlands

19

 67 

Delft University of Technology

Netherlands

19

 67 

Leiden University

Netherlands

همانطور که در جدول فوق مشاهده می فرمایید بیشترین دانشگاه های برتر در لیست 20 دانشگاه برتر اروپا از کشور انگلستان، آلمان، سوییس و هلند می باشند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اروپا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا در این بند، عنوان خواهد شد. برای ورود به اروپا نیاز به تهیه و ارائه مدارک و اسنادی است که باید به دانشگاه برای پذیرش و به سفارت آن کشور برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا تحویل داده شود. به صورت کلی مدارک پذیرش در تمامی دانشگاه ها متفاوت است و می توانید آن را در وب سایت دانشگاه ها و بخش پذیرش بیابید. این تفاوت در مدارک نه تنها در کشور و دانشگاه، بلکه ممکن است در یک دانشگاه و برای رشته های مختلف نیز وجود داشته باشد. به طور کلی می توان از اصلی ترین مدارکی که برای ویزای تحصیلی اروپا مورد نیاز خواهد بود به موارد زیر اشاره نمود که تقریباً در اکثر کشورها مشترک می باشد:

تحصیل دکترا در اتریش

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک نشان دهنده تمکن مالی
  • دانستن حداقل سطح زبان که بتواند مصاحبه را در سفارت انجام دهد. (در صورت وجود مصاحبه)
  • داشتن برنامه تحصیلی (Study plan)
  • نامه پذیرش دانشگاه

 

 

 

موسسه ملک پور در تمامی 15 سال خدمات و فعالیت خود در عرصه انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری همواره تلاش نموده است که بالاترین کیفیت خدمات را به موکلین خود ارائه نماید و با برترین وکلای محلی برای انجام پرونده های موکلین خود همکارینماید. برای مشاهده برخی از ویزاها و کارت های اقامتی اخذ شده توسط این موسسه و همچنین اطلاع از نظرات برخی از موکلین در خصوص تجربه اقدام به مهاجرت از طریق موسسه ملک پور می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا

گالری ویزاها

موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا

شرایط کار پس از پایان ویزای تحصیلی اروپا در این عنوان بررسی می گردد. در برخی از کشورهای اروپایی مانند کشور انگلستان، فارغ التحصیل مقطع لیسانس و فوق لیسانس پس از پایان تحصیل، در صورتی که قبل از پایان ویزای تحصیلی کار پیدا نکرده باشند باید سریعاً از این کشور خارج شود و اجازه کار پس از تحصیل و یا زمانی برای کاریابی وی دراین کشور وجود نخواهد داشت. اما در اکثر کشورهای اروپایی به خصوص کشورهایی که شرایط اقتصادی مناسبی دارند مانند آلمان، اتریش، دانمارک، هلند، فنلاند، نروژ و بسیاری دیگر از کشورها، به فردی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شود در حدود شش ماه تا یک سال اجازه داده می شود که در این کشورها حضور داشته، به دنبال کار بگردد و پس از یافتن کار بتواند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل تماید.

ویزای تحصیلی اروپا

کار در اروپا

این مقاله را از دست ندهید: کار در اروپا

در این مقاله ما کاردر اروپا را به شما خواهیم آموخت.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اروپا

بلوکارت اتریش

شرایط بعد از ویزای تحصیلی اروپا برای اخذ افامت و تابعیت در کشورهای اروپایی به صورت خلاصه در این بخش بررسی می گردد. بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی اروپایی علاقه دارند که پس از پایان تحصیل، در کشور مقصد بمانند و بتوانند اقامت دائم و پاسپورت کشور های اروپایی را اخذ نمایند. جزییات قوانین کشورهای مختلف اروپایی در شرایط اعطا اقامت دائم و پاسپورت با هم متفاوت است و دارای جزییات خاصی می باشد. به طور مثال، شرایط اخذ اقامت و پاسپورت اتریش و اسپانیا پس از تحصیل در این کشورها، در لینک های ذیل بررسی شده است. به صورت کلی می توان گفت که در اکثر کشورهای اروپایی و پس از پایان تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، اگر فرد بتواند پنج سال در آن کشور زندگی کرده و مشغول به کار باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. در برخی از کشورهای اروپایی، در صورتی که فرد در حال تحصیل، حقوقی دریافت کرده باشند، این مدت جزو 5 سال لازم برای اخذ اقامت دائم محسوب می شود. در اخذ پاسپورت، قوانین کشورها بسیار با هم متفاوت است. برخی از کشورها مانند اتریش پس از 6 سال زندگی و کار، فرد واجد شرایط پاسپورت می گردد ولی در برخی از کشور ها مانند اسپانیا، 10 سال پس از ورود به بازار کار و زندگی در اسپانیا می توانید برای پاسپورت و اقامت اسپانیا اقدام نمایید.


ویزای تحصیلی اروپا

پرسش: برای کسانی که در مقطع کارشناسی تحصیل کردن و برای ارشد در رشته ی دیگر خواهان بورس تحصیلی در اروپا هستند چقدر سانش است و آیا این تفاوت رشته نکته ی منفی حساب میشه؟

پاسخ:

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا


سوالات متداول

شرایط تحصیل در اروپا چیست؟

شما می توانید در کشور های اروپایی در مقاطع مختلف به زبان همان کشور و یا زبان انگلیسی تحصیل نمایید.

آیا تحصیل در مدارس اروپا بدون هزینه است؟

شما می توانید در مدارس کشور های اروپایی غیر انگلیسی زبان به زبان همان کشور رایگان تحصیل بفرمایید.

آیا تحصیل رایگان در اروپا ممکن است؟

بله. تحصیل در کشور های اروپایی غیر انگلیسی زبان به زبان همان کشور رایگان است و شما می توانید برای تحصیل در این کشور ها اقدام بفرمایید. کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، فرانسه و نروژ نیز نظام تحصیلی رایگان را به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ارائه می نمایند.

شرایط سنی تحصیل در اروپا چگونه است؟

تحصیل در اروپا محدودیت سنی ندارد، اما در نظر داشته باشید که شرایط دریافت ویزای تحصیلی هر کشور متفاوت است و بسته به شرایط شما، شانس ویزایتان متفاوت می باشد.

هزینه تحصیل در اروپا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کشور های اروپایی بسته به مقطع و حتی رشته تحصیلی شما در بازه های کاملا متفاوتی دسته بندی می شود و برای پاسخ به این سوال می بایست در ابتدا کشور مد نظرتان را انتخاب بفرمایید.

 سخن پایانی

ویزای تحصیلی اروپا، اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اروپا، شرایط و تحصیل در اروپا با هزینه کم در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. در پروسه گرد آوری و تهیه مقاله فوق سعی گردید تا به همه سوالات طرح شده در مقدمه این مقاله در باب ویزای تحصیلی اروپا به صورت کامل و با جزییات پاسخ داده شود و در ذیل عناوین ارائه شده به اصلی ترین نکات ویزای تحصیلی اروپا اشاره شود. موسسه MIE با مدیریت جناب استاد ملک پور طی بیش از 15 سال فعالیت خود در انواع روش های مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی، همیشه تلاش نموده است که با استفاده کاربردی از تکنولوژی های روز دنیا و بهره گیری از برترین وکلای بین المللی در تمامی کشورهای جهان، اطلاعات آپدیت شده در زمینه انواع روش های مهاجرتی را به رایگان در اختیار عموم مردم قرار دهد. موسسه MIE با استفاده از تمامی وکلای منطقه ای و بومی و اطلاع از قوانین روز، همواره در نظر داشته است که بالاترین کیفیت خدمات تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را در اختیار موکلین خود قرار دهد تا بتواند آسایش خاطر و رضایت آنها را فراهم نماید. شما بزرگواران می توانید با تکمیل نمودن فرم تماس بر روی وب سایت موسسه ملک پور و یا تماس با خطوط تلفنی این موسسه در سرتاسر جهان، از مشاوره رایگان مشاورین مجرب و کارآزموده این موسسه برای تکمیل اطلاعات مهاجرتی خود و بررسی شرایط مهاجرتیتان بهره مند گردید. اگر در حین مطالعه این مقاله در باب ویزای تحصیلی اروپا سوال یا نکته مبهمی برای شما پیش آمد به سادگی می توانید آن را در انتهای این مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا مشاورین متخصص این موسسه در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

امتیاز 4.72 از 5 ( 25 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شایان مرتضوی
سلام ممنون از مقاله خوبتون من 20 ساله هستم و پیش دانشگاهی دارم البته سطح زبانم خوبه و میتونم آیلتس 6 بگیرم اما هنوز امتحان ندادم قصد تحصیل تو اروپا رو دارم تو چه کشورهایی میتونم تحصیل کنم؟ میخوام مهندسی کامپیوتر بخونم ممنونم از لطفتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعت بیشتری هستیم اما باتوجه به سن و سطح زبانتان شانس تحصیل در انگلستان، کانادا، مجارستان، هلند، سوئیس، اتریش، دانمارک و... را دارید حتی می توانید برای دوره های کوآپ که همراه با کار هستند هم برای کانادا اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرجان اصغری
سلام و وقت بخیر. برای ویزای تحصیلی اروپا چقدر سرمایه لازمه؟ من 33 ساله هستم و 200 میلیون سرمایه دارم. لیسانس مدیریت دارم و معدلم بالاست. آیا می تونم در آلمان رایگان تحصیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل رایگان یا ارزان در کشورهای اروپایی باید به زبان همان کشور تحصیل نمایید. اگر سطح زبان انگلیسی شما مناسب باشد تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس کشور نروژ که انگلیسی است هم گزینه مناسبی برای شما می تواند باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مریم احمدی
سلام و عرض ادب در خصوص ویزای تحصیلی اروپا من خواستم بپرسم کدوم کشورها شرایط سنی واسه تحصیل ندارن؟ کشورهای فرانسه و نروژ و المان رایگان هست تحصیلش ولی گویا شرط سن دارن و سخت ویزا میدن. کشوری هست تحصیلش رایگان باشه ولی بحث سن مطرح نباشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر علاوه بر کشورهایی که فرمودید کشور اتریش هم از نظام تحصیلی رایگان بهره مند است و شرط سنی هم ندارد. اما برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم شرایط شما، مقطع تحصیلی و... باید کامل بررسی شود.پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. موفق باشید.
مهدی
سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون میخواستم بپرسم اگر کسی کارشناسی رو حقوق خونده باشه الان دوباره برای مقطع کارشناسی رشته های مرتبط با کامپیوتر ميتونه شانسی برای گرفتن ویزا داشته باشه با سن 26 سال البته با طرح بسیار خوب ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما شانس تحصیل مقطع کارشناسی در بسیاری از کشورهای اروپایی را دارید و در صورت داشتن سطح زبان خوب و سرمایه کافی می توانید برای کشورهای مختلفی اعم از اتریش، سوئیس، سوئد، فنلاند و ... اقدام نمایید.
فیروزه کریم پور
با سلام ، پسری ۱۵ ساله دارم ، تمایل زیاد دارم جهت ادامه تحصیل به آلمان بفرستم، البته خودم به عنوان همراه میخواهم کنارش باشم ، خودم ماما هستم با سابقه ۲۵ سال ، و به تازگی بازنشسته شدم ، لطفا میشه راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه فرزند زیر 18 سال شما در آلمان درس بخونه باید یا برای مدارس خصوصی بفرستید یا اونجا قیم داشته باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما کامل بررسی بشه.
محمدرضاهاشمی
دوتا دختر۱۴ ساله (کلاس نهم)و ۱۸ساله( علوم تجربی پیش دانشگاهی) دارم،دوست دارم برای ادامه تحصیل بفرستمشون اروپا سطح زبان دختر۱۴ ساله م خوبه میشه راهنمایی بفرمایید کجا مناسبتره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل فرزندانتان در این سن کشورهایی چون انگلستان، کانادا، سوئیس، هلند و قبرس جنوبی می توانند گزینه خوبی باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
mania .k
سلام وقتتون بخیر. میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی هنر در آلمان با این شرایط امکان پذیرش هست؟ مثلاً اگر که سن مون ۲۶ باشه و مدرسه رشته ریاضی خونده باشی و دانشگاه مهندسی مکانیک تا فوق دیپلم خونده باشی و ول کرده باشی و بعد از اون شروع به کار تو حوزه هنری کرده باشی.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی المان شرایط سنی و گپ تحصیلی مهم می باشد و با 26 سال سن شانس شما برای پذیرش در مقطع لیسانس پایین می باشد. شما می توانید برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند هلند دانمارک سوئد بلژیک و ... اقدام نمایید.
مشاوره رایگان