تحصیل پزشکی در اروپا

14 دی 1401 بدون نظر

مطالب این مقاله در خصوص تحصیل پزشکی در اروپا و یکی از موضوعات اصلی آن نظیر: تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکوردر اروپا و شرایط و هزینه تحصیل رشته پزشکی در اروپا می باشد. اگر مشتاق تحصیل رایگان در رشته پزشکی می باشید، بی شک با سوالاتی مواجه می‌شوید از جمله این که: تحصیل پزشکی در اروپا چه شرایطی دارد؟ آیا تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور امکان پذیر می باشد؟ آیا تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد؟ هدف ما از نگارش این مقاله پاسخ به این قبیل سوالات می باشد. قاره اروپا یکی از مقصد های جذاب جهت تحصیل در رشته های پرطرفدار پزشکی و پیراپزشکی می باشد. امروزه کشورهای اروپایی به دلیل ارائه چندین دوره پزشکی به زبان انگلیسی و از سوی دیگر ارائه مدرک بسیار معتبر مورد توجه دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی قرار گرفته اند. بدین صورت که هر ساله جمع کثیری از دانشجویان از دانشگاه‌های برتر و تاپ کشور های اروپایی جهت تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرش دریافت می کنند. جالب است بدانید که تحصیل رایگان در رشته پزشکی در برخی از کشورهای اروپایی امکان پذیر می باشد. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در اروپا دریافت مدارک معتبر از دانشگاه های برتر می باشد. بعلاوه مدرکی که دانشجویان از دانشگاه های دولتی دریافت می کنند نیز در جهان معتبر می باشد. موسسه مشاوره ای MIE با سال ها تجربه در امور مهاجرت و انواع متنوع ویزاهای تحصیلی، سرمایه‌گذاری و کاری مطالب این مقاله را برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی تنظیم نموده است. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان این موسسه ارتباط بگیرید. مشاورین ارشد ما بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط پذیرش پزشکی در اروپا
 • تحصیل پزشکی رایگان در اروپا
 • تحصیل دندانپزشکی در اروپا
 • تحصیل رایگان دندانپزشکی در اروپا
 • تحصیل پزشکی در اروپا بدون کنکور
 • تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی
 • تحصیل پزشکی در اروپای شرقی
 • بهترین دانشگاه پزشکی اروپا
 • تحصیل تخصص پزشکی در اروپا
 • درآمد پزشکی در اروپا
 • سوالات متداول در رابطه با تحصیل پزشکی در اروپا
 • سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی در اروپا

شرایط تحصیل پزشکی اروپا در 50 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

 

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

شرایط پذیرش پزشکی در اروپا

امروزه بسیاری از کشورهای اروپایی دوره های پزشکی و پیرا پزشکی را با کیفیت بسیار بالا در اختیار مشتاقان تحصیل در خارج از کشور قرار می‌ دهند. دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپا بایستی واجد شرایط باشند. برخی از دانشگاه ها شرایط خاصی را جهت پذیرش دانشجویان متقاضی تعیین کرده اند بدین صورت که دانشجویان بایستی قبل از تحصیل در رشته های پزشکی در آزمون ورودی که توسط دانشگاه ها گرفته می شود شرکت نمایند. قبولی در آزمون پزشکی کلید ورود شما به دوره های اصلی می باشد. از این رو دانشجویان بایستی آمادگی شرکت در آزمون های پزشکی را داشته باشند. برای این که در آزمون ورودی موفق شوید، بهتر است قبل از برگزاری آزمون در دوره های مقدماتی پیش پزشکی در کالج های معتبر شرکت نمایید. اساتید در این کالج ها فشرده با شما کار می‌کنند تا شما آماده شرکت در آزمون ورودی شوید. دروس آموزشی در دوره‌های پیش پزشکی در زبان، شیمی و زیست می باشد. لطفاً در نظر داشته باشید که در بعضی از کشورهای اروپایی علاوه بر آزمون پزشکی شرط معدل نیز بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال جهت تحصیل رایگان در کشور آلمان معدل دانشجوی متقاضی بایستی ۲۰ باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت دوره زبان در اروپا

تحصیل پزشکی رایگان در اروپا

یکی از سوالات پرتکراری که توسط دانشجویان بین المللی پرسیده می شود این است که آیا می توانم تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را در دانشگاه‌ های برتر اروپایی تجربه کنم؟ امروزه برخی از کشورها نظیر: اتریش، آلمان، فرانسه شرایطی فراهم آوردند تا دانشجویان واجد شرایط بتونند دوره های تحصیلی خود را بدون پرداخت هزینه های پزشکی در دانشگاه های ذکر شده بگذرانند. طول دوره های پزشکی در کشورهای مختلف اروپایی عموما شش سال می با شد. دانشجویان برای شرکت در دوره های رایگان پزشکی بایستی به زبان این کشور مسلط بوده و در آزمون ورودی که به زبان عمومی برگزار می شود قبول شوند‌ البته به این نکته توجه داشته باشید که دوره های اصلی که در این دانشگاه‌ ها برگزار می شوند رایگان می باشند ولی برای شرکت در دوره های مقدماتی پیش پزشکی بایستی هزینه پرداخت نمایید. بسیاری از دانشگاه‌ های موجود در این کشورها به دلیل ارائه آموزش پیشرفته و از سوی دیگر ارائه مدرک معتبر از رنکینگ بالایی برخوردار هستند. بنابرین، مدرکی که دانشجویان از این دانشگاه دریافت می نمایند در سراسر جهان معتبر می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل پزشکی اروپا

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

یکی از مهمترین شاخه های رشته پزشکی دندانپزشکی می باشد که امروزه به یکی از رشته های پرمتقاضی و پرطرفدار تبدیل گشته است. بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند. رشته دندانپزشکی همانند رشته پزشکی با سطح کیفیت بسیار بالا در دانشگاه برتر تدریس می‌شود.  مدارکی که متقاضیان دانشجو با تحصیل در رشته دندانپزشکی  از دانشگاه های اروپایی دریافت می‌کنند، بسیار معتبر می باشد. اگر می خواهید تحصیل در بهترین و تاپ‌ ترین دانشگاه‌ ها را تجربه کنید توصیه می‌کنیم، درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های انگلستان ارسال نمایید. زیرا دانشگاه های انگلستان از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار هستند. مدارکی که این دانشگاه‌ ها به دانشجویان فارغ التحصیل اعطا می نمایند، در سراسر جهان مورد تایید می باشند. در واقع کار شما پس از اتمام دوره های تحصیل در انگلستان تضمین شده می باشد‌. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشورهایی نظیر لاتویا، قبرس،چک به زبان انگلیسی با هزینه کم امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل دندانپزشکی در اروپا

تحصیل رایگان دندانپزشکی در اروپا

دوره های دندانپزشکی عموما پنج ساله هستند. امکان تحصیل رایگان در رشته دندانپزشکی همانند رشته پزشکی در کشورهایی نظیر: اسپانیا، فرانسه،آلمان و اتریش میسر می باشد. جهت تحصیل در دوره های دندانپزشکی دانشجویان موظف هستند در دوره های یک ساله پیش پزشکی شرکت نمایند. بعلاوه آنان باید در آزمون ورودی قبول شوند.اولین گام جهت تحصیل رایگان دندانپزشکی در اروپا شرکت در آزمون ورودی و یادگیری زبان بومی کشور های ذکر شده الزامی می باشد. برای این منظور دانشجویان بایستی سطح زبان خود را ارتقا دهند و به زبان بومی این کشورها تسلط کافی داشته باشد.

تحصیل پزشکی در اروپا بدون کنکور

همانطور که دانستید، جهت تحصیل در رشته‌ های پزشکی و پیراپزشکی بایستی در آزمون ورودی شرکت نمایید. البته برخی از کشورها شرایطی فراهم آورده اند که دانشجویان بین المللی بتوانند بدون کنکور مستقیما وارد دانشگاه شوند. در حال حاضر تحصیل در رشته پزشکی در کشورهایی نظیر: قبرس، لاتویا و فرانسه بدون کنکور می باشد. به عنوان مثال در کشور فرانسه دانشجویان پس از گذراندن دوره های یک سال پیش پزشکی با یک مصاحبه بدون کنکور وارد دوره اصلی می‌شوند. سیستم آموزش فرانسه در رشته پزشکی به این صورت است که ابتدا دانشجویان یک سال در این کشور تحصیل می نمایند. در این یک سال دروس پایه به آنان آموزش داده می شود. اگر آنان موفق به کسب معدل بالا شوند وارد سال دوم پزشکی در دانشگاه می‌شوند. حال اگر موفق به کسب نمره بالا در آزمون پزشکی نشوند، بایستی در یکی از شاخه های رشته پزشکی از جمله: پرستاری، فیزیوتراپی و غیره تحصیل نمایند. سیستم آموزشی کشور لاتویا نیز به این صورت است که دانشجویان می بایست یک دوره یکساله علوم پایه را پشت سر بگذارند و در دروسی مانند: ریاضی، شیمی و زیست موفق به کسب نمره بالا شوند در این صورت بدون کنکور می توانند مشغول به تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر شوند.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

از آن جا که یادگیری زبان انگلیسی آسان تر از دیگر زبان ها می باشد، دانشجویان بین المللی تمایل دارند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. برخی از کشورها نظیر: انگلستان و ایرلند دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بعلاوه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در برخی از کشورهای اروپای شرقی نیز امکان پذیر می باشد. جدولی که در ادامه آورده شده است نشان دهنده برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان در کشورهایی نظیر: رومانی، بلغارستان لاتویا و غیره می باشد.

دانشگاه

شهریه پزشکی (به یورو)

شهریه دندانپزشکی (به یورو)

دانشگاه کلوژ-ناپوکا رومانی

6000

6000

دانشگاه تیمیسوارا رومانی

6000

6000

دانشگاه تارگو مورس رومانی

6000

6000

دانشگاه ایاسی رومانی

5000

5000

دانشگاه بخارست رومانی

6000

--

دانشگاه کرایوا رومانی

5000

--

 

با توجه به امکان ادامه تحصیل دندانپزشکی در اروپا به صورت تخصصی برای افراد دارای مدرک تحصیلی این رشته، تقویت مهارت های زبان انگلیسی متناسب با سطح علمی دوره نیز انتظار می رود.

تحصیل پزشکی در اروپای شرقی

در حال حاضر کشورهای واقع در اروپای شرقی، دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. اما این دوره ها ارائه شده رایگان نمی باشند. بعلاوه مدارکی که برخی از کشورهای اروپای شرقی مانند: اوکراین، بلاروس و لهستان برای دانشجویان فارغ التحصیل صادر می‌کنند، معتبر نمی باشد. هنگامی که تصمیم می گیرید رشته‌ های پزشکی را بخوانید بایستی ابتدا مشخص نمایید که مدرک آن کشور را برای کار در چه کشوری می‌ خواهید. هنگامی که کشور مورد نظر را انتخاب نمودید، بایستی بررسی کنید که مدرک صادره از دانشگاهی که مشغول به تحصیل در آن هستید در کشور مورد نظر معتبر می باشد یا خیر؟ مثلاً اگر کشور ایران را جهت آینده شغلی خود برگزیدید و می خواهید در این کشور مشغول به کار شوید بایستی بررسی نمایید که آیا مدرک دانشگاه مقصد شما در لیست دانشگاه های معتبر وزارت بهداشت ایران می باشد یا خیر؟ توصیه می‌کنیم؛ قبل از اقدام به پذیرش لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را مشاهده نمایید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل پزشکی در اروپای شرقی

بهترین دانشگاه پزشکی اروپا

بسیاری از دانشجویان خارجی مشتاق تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های مطرح شده در سراسر جهان می باشند. اکثر دانشگاه های مطرح شده و رتبه برتر در کشور انگلستان قرار دارند که برخی از آنان دوره های پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می دهند. همچنین برخی از دانشگاه‌ های برتر، در دیگر کشورهای قاره اروپا قرار گرفته اند. در جدول زیر نام برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی در اروپا و انگلستان آورده شده است.

دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی اروپا

Karolinska Institute, Sweden

Hiidelberg University, Germany

ETH Zurich, Switzerland

LMU Munich, Germany

University of Paris, France

University of Zurich, Switzerland

 

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

تحصیل تخصص پزشکی در اروپا

بحث مهم و حائز اهمیت که جهت تحصیل پزشکی در اروپا وجود دارد، در خصوص گرفتن تخصص می باشد. برخی از اشخاص تمایل دارند در همان کشوری که مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرده‌اند، تخصص نیز دریافت نمایند. در این حالت شخص به راحتی می تواند پس از دریافت تخصص، به عنوان پزشک متخصص در کشور مقصد کار کند. حال اگر می خواهید جهت کار یا تحصیل تخصص پزشکی به کشور های دیگر بروید بایستی دانشگاهی که برای دوره تخصص خود بر می گزینید، مدرک پزشکی عمومی شما را معتبر بداند به عنوان مثال: اگر مدرک پزشکی عمومی شما از کشور اوکراین صادر شده باشد، نمی توانید جهت تحصیل تخصص پزشکی به کانادا بروید. کشور کانادا مدرک اوکراین را معتبر نمی‌داند. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به دریافت تخصص پزشکی با دانشگاهی که ارائه دهنده این دوره ها می باشد، مشورت نمایید. طول دوره های تخصصی پزشکی در اروپا بین ۳ تا ۸ سال می باشد. همراهان همیشگی این مقاله تحریر شده توسط تیم کاربلد موسسه مشاوره ای MIE می باشد. هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام بوده و نارضایتی این موسسه را در پی خواهد داشت.

درآمد پزشکی در اروپا

معمولا تمامی دانشجویانی که مشتاق تحصیل در رشته پزشکی هستند، میزان حقوق و درآمد سالیانه یک پزشک را در کشورهای مختلف بررسی می نمایند. تمامی کشورها یک میزان حقوق میانگین را برای پزشکان در نظر می‌گیرند. حال ممکن است میزان حقوق دریافتی یک پزشک از میانگین حقوق کمتر یا بیشتر باشد. جدول زیر نشان دهنده میزان حقوق سالانه در برخی از کشورهای اروپایی می باشد.

رتبه

کشور

میانگین میزان حقوق سالانه (دلار)

1

لوکزامبورگ

35733600

2

سوئیس

25800000

3

ایسلند

20203400

4

جمهوری ایرلند

18686300

5

انگلستان

17406800

6

هلند

17192800

7

آلمان

14999000


سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در اروپا

آیا تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور، در کشورهای اروپایی امکان پذیر می باشد؟

بله، شما می توانید بدون آزمون در کشورهایی نظیر: فرانسه و لاتویا تحصیل نمایید.

بهترین کشور جهت تحصیل پزشکی کدام است؟

دانشگاه های پزشکی کشور انگلستان به دلیل ارائه آموزش منحصر به فرد به عنوان بهترین دانشگاه های دنیا شناخته شده اند. بنابراین کشور انگلستان می تواند بهترین گزینه جهت تحصیل شما باشد‌.

کدام یک از کشورهای اروپایی دوره های پزشکی را رایگان ارائه می دهند؟

 تحصیل رایگان در رشته پزشکی در کشورهایی نظیر: اسپانیا، فرانسه، اتریش و آلمان امکان پذیر است.

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی امکان پذیر می باشد؟

 بله، کشورهای اروپای شرقی دوره‌های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند؛ اما مدارکی که صادر می نمایند معتبر نمی باشد.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی در اروپا___________

مقاله پیش رو به منظور کمک به کسب آگاهی شما در خصوص تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا و شرایط و هزینه تحصیل رشته پزشکی در اروپا  فراهم و گردآوری شد. اگر شما هم یکی از صدها دانشجویانی می  باشید که رویای تحصیل در رشته پزشکی در اروپا را دارید، توصیه می کنیم قبل از اقدام در مورد کشور انتخابی و دانشگاه های موجود در آن تحقیق کنید. زیرا اعتبار مدرکی که از سوی دانشگاه‌ های آنان صادر می‌شود، تاثیر بسزایی در آینده شغلی شما دارد. امروزه بسیاری از دانشجویان فارغ التحصیل به دلیل معتبر نبودن مدرکشان نمی توانند به منظور کار یا تحصیل به کشورهای اروپایی یا سایر کشورها مهاجرت کنند. زیرا کشور میزبان مدرک آنان را نمی‌پذیرد. موسسه مشاوره ای MIE مقاله پیش رو را برای کمک به شما خوبان به نگارش درآورده است. می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه با کارشناسان ارشد این موسسه تماس حاصل نمایید‌ مشاورین ما بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی می‌کنند. همچنین می توانید در صورت داشتن سوال و یا ابهامی در خصوص تحصیل پزشکی در اروپا آن را در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید. در صورت مفید بودن اطلاعات مقاله فوق با دادن ۵ ستاره درخشان نظرات خود را اعلام کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان