اقامت دوره زبان در اروپا

19 دی 1401 4 نظر

بسیاری از علاقه مندان به یادگیری سطح پیشرفته زبان انگلیسی و یا داوطلبان تحصیل در خارج از کشور، جهت اخذ پذیرش دوره زبان در اروپا و دیگر کشورها اقدام می نمایند. اخذ اقامت دوره زبان در اروپا در کشورهایی مانند اتریش و هلند امکان پذیر است؛ اما شرایط آن در دانشگاه های مختلف، متفاوت از یکدیگر می باشد. علاوه بر اتریش و هلند، کشورهای اروپایی دیگری چون انگلستان و آلمان نیز اقدام به برگزاری دوره زبان انگلیسی می نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهای مختلف مدرک زبانی که می بایست ارائه شود باهم متفاوت است. به طور مثال برای تحصیل در کشور انگلستان مدرک زبان UKVI مورد تایید است. مدارک آیلتس و تافل در اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان مورد تایید می باشند و برای پذیرش تحصیلی آیلتس academic  و برای شرکت در دیگر برنامه های مهاجرتی آیلتس general مورد تایید است. و یا در مثالی دیگر برای تحصیل در اتریش و آلمان مدارک زبان آلمانی موسسه goethe مورد قبول واقع می شود. پس پیشنهاد ما برای شما این است که قبل از اقدام برای هر تصمیمی ابتدا از طریق مکاتبه با دانشگاه مورد نظر و یا تماس با موسسه ملک پور جهت راهنمایی از مدارک مورد قبول آن دانشگاه اطمینان حاصل کنید. یکی از شروط اصلی شرکت در هر یک از دوره های تحصیلی در خارج از کشور، برخورداری از تمکن مالی مناسب و داشتن سرمایه حداقل 30 تا 50 هزار یورویی می باشد؛ چرا که فرد بایستی قادر به تأمین هزینه های زندگی و تحصیل خود در هر یک از کشورهای یاد شده باشد. با مطالعه مقاله زیر می توانید اطلاعات کاملی را در خصوص اخذ اقامت ازطریق دوره زبان که از کیفیت زندگی و سطح آموزشی بالایی برخوردارند به دست آورید. همچنین در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان از مشاوران برجسته این موسسه دریافت می نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت دوره زبان


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت دوره زبان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • بررسی کلی شرایط اقامت دوره زبان در اروپا
 • اقامت دوره زبان در اتریش
 • اقامت دوره زبان در انگلستان
 • اقامت دوره زبان در آلمان
 • اقامت دوره زبان در هلند
 • مزایای اقامت از طریق دوره زبان در اروپا
 • سوالات متداول راجع به اقامت دوره زبان در اروپا
 • سخن پایانی درباره اقامت دوره زبان در اروپا

چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازمه در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

تماس با ما

اقامت دوره زبان در اروپا

بررسی کلی شرایط اقامت دوره زبان در اروپا

بسیاری از افراد در جستجوی راهی جهت تحصیل دوره زبان در اروپا و خارج از کشور و اخذ اقامت ازطریق دوره زبان می باشند و بالطبع در صورت امکان اخذ اقامت از طریق آن، از مزایای بیشتری نیز بهره مند خواهند شد. تحصیل دوره زبان در کشورهای مختلف و در دانشگاه های متعددی امکان پذیر است که شرایط آن ها متفاوت از یکدیگر می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازمه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازمه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چه مدرک زبانی برای مهاجرت لازمه

 

این تفاوت گاه در مقدار هزینه و گاه در سایر شرایط مانند ویزای همراه، اجازه کار دانشجو در حین تحصیل و اخذ اقامت از طریق دوره زبان می باشد. انواع مختلف دوره های زبان بر اساس ملاک های تعیین شده در کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، هلند و انگلستان برگزار می گردد و در ادامه این مقاله به بررسی هر یک از دوره های زبان در اروپا بر اساس شرایط مختلف می پردازیم. نکته مهم در خصوص اقدام برای تحصیل دوره زبان در اروپا، آمریکا و کانادا، داشتن سرمایه لازم است. شرکت در این دوره ها برای افرادی توصیه می شود که از سرمایه 30 تا 50 هزار یورویی برخوردارند. به دلیل هزینه های بالای زندگی و تحصیل در خارج از کشور، نیاز به داشتن حداقل سرمایه مالی تعیین شده در فوق می باشد. گرچه دوره های زبان با هزینه های متفاوت از طیف مناسب با تا گران قیمت در خارج از کشوربرگزار می شود؛ اما در هر صورت، نیاز به سرمایه اولیه برای تحصیل و زندگی در خارج ازکشور وجود دارد. به طور کلی به منظور تحصیل دوره زبان در اروپا، نیاز به دانش پایه ای زبان می باشد و دانشجو با برخورداری از دانش اولیه، درخواست پذیرش در دوره زبان برای یادگیری زبان در محیط انگلیسی و ارتقای آن به سطح پیشرفته می کند.

اقامت دوره زبان در اتریش

کشور اتریش از دیگر کشورهای مطرح اروپایی و برگزارکننده دوره زبان در فرانسه و اروپاست. شرایط دوره زبان برگزار شده در این کشور، در دانشگاه های مختلف متفاوت است. برای مثال، در یکی از دانشگاه های اتریش، واقع در شهر وین، دوره زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان اولیه و بدون اجازه همراه برگزار می شود. بدون شک امکان به همراه داشتن همسر و فرزندان در طول مدت تحصیل در خارج ازکشور، یکی از مسائل مهم و قابل توجه برای دانشجویان و متقاضیان متأهل می باشد. دانشجویان متأهل و متقاضی دریافت ویزای همراه می توانند برای پذیرش دوره زبان در یکی دیگر از دانشگاه های اتریش اقدام نمایند. در این دانشگاه، پذیرش دوره زبان بدون نیاز به ارائه مدرک زبان اولیه و به همراه دوره تحصیلی فوق لیسانس ارائه می شود. دانشجو اجازه دارد که همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به صورت همزمان به همراه داشته باشد و به تحصیل انگلیسی تخصصی بیزنس و تقویت زبان خود بپردازد.

 • تجربه اقامت اروپا با موسسه ملک پور

فایل تصویری تجربه اقامت اروپا به موسسه ملک پور

فایل صوتی تجربه اقامت اروپا به موسسه ملک پور

این دوره اقامت دوره زبان در اروپا، با هزینه سالیانه 12 هزار یورو برگزار می گردد. از دیگر مزایای اقامت دوره زبان در اروپا در این دانشگاه کشور اتریش، اجازه کار دانشجو و کار ضمن تحصیل در اتریش به مدت 20 ساعت در هفته (با امکان تبدیل به تمام وقت با نامه تایییه از اداره مهاجرت اتریش) می باشد. علاوه بر این، محدودیت سنی نیز برای دانشجویان تعریف نشده است. بنابراین دانشجویان تا سن 45 سالگی می توانند برای گرفتن اقامت دوره زبان در اروپا در دانشگاه مورد نظر اتریش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند.

گرچه پذیرش در این دانشگاه اتریش، دارای محدودیت سنی نمی باشد؛ اما با توجه به رویکرد موسسه ملک پور در راستای کاهش ریسک رد ویزا، توصیه می شود که دانشجویان مقطع فوق لیسانس نهایتاً تا سن 45 سالگی و دانشجویان مقطع دکتری نهایتاً تا سن 50 سالگی برای ادامه تحصیل در مقاطع نامبرده اقدام نمایند. این دانشگاه دارای شعباتی در کشور های آمریکا، هلند، سوئیس و برخی کشورهای دیگر بوده و در نتیجه دانشجو می تواند پس از یک ترک تحصیل در این دانشگاه به کشورهای فوق الذکر سفر نموده و ادامه تحصیل خود را در شعبه این دانشگاه در آن کشورها داشته باشد.

همچنین پس از اتمام دوره زبان انگلیسی در اتریش فرد می تواند اقامت خود را به اقامت تحصیلی تبدیل نموده، و یا در طول مدت 1 سال اجازه کاریابی پس از تحصیل و پیدا کردن کار در این مدت ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نماید و یا به سرمایه گذاری در اتریش بپردازد.  

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا از طریق دوره زبان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا از طریق دوره زبان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اقامت اروپا از طریق دوره زبان

 

از دیگر مزایای شرکت در دوره های زبان در کشور اتریش این است که دانشجو می تواند در صورت یادگیری زبان آلمانی در کنار زبان انگلیسی (با هزینه سالیانه 2000 تا 4000 یورو) و اخذ مدرک مورد نیاز، به صورت رایگان در دانشگاه های اتریش ادامه تحصیل دهد.

 مهم ترین مزیت این دوره این است که مدت زمان تحصیل دانشجو در کشور اتریش در این دانشگاه جزو مدت اقامتی وی محسوب می گردد و دانشجو با 3 سال کار پس از تحصیل به همراه پرداخت مالیات، قبولی در آزمون ادغام فرهنگی و آزمون زبان آلمانی می تواند تابعیت اتریش را درخواست و اخذ نماید. لازم است بگوییم که موسسه ملک پور تنها ایجنت و نماینده رسمی این دانشگاه و این دوره اقامتی در کشور اتریش می باشد.

اقامت دوره زبان در اروپا

?اقامت اتریش با دوره زبان انگلیسی?

در کشورهای اتریش و آلمان، دوره هایی برگزار می شود که در آن دانشجو دوره زبان و تحصیلی را توأمان ادامه می دهد. شرایط اقامت دوره زبان در آلمان را در بخش های بعدی شرح خواهیم داد. علاوه بر این، امکان تحصیل دوره زبان در اتریش به طور کاملاً رایگان نیز وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید کلیدواژه دوره زبان را در گوگل به همراه کلیدواژه ملک پور سرچ کنید تا به صفحات رسمی موسسه ملک پور هدایت شده و در این زمینه اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید. در صورت عدم استفاده از کلیدواژه ملک پور در کنار عبارت دوره زبان به هنگام سرچ در گوگل، ممکن است به صفحاتی غیرمعتبر ارجاع داده شوید که با جعل اطلاعات و یا عدم بروزرسانی محتوا ممکن است موجب گمراهی خواننده شوند.

اقامت دوره زبان در انگلستان

کشور جذاب و پرطرفدار انگلستان، مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان انتخاب می شود و افراد با انتخاب این کشور برای تحصیل دوره زبان، سعی در یادگیری و تقویت سطح زبان خود دارند. کشور انگلستان دوره های زبان را صرفاً با هدف یادگیری زبان دانشجویان برگزار می کند و اقامت دانشجو در انگلستان، صرفاً محدود به طول دوره زبان وی می شود. این دوره ها بدون اجازه همراه صادر می شود و این موضوع می تواند یکی از نکات تعیین کننده برای متقاضیان متأهل باشد. از دیگر نکات قابل توجه دوره زبان در انگلستان، هزینه های غیرمعقول این دوره ها و احتمال زیاد ردی ویزا می باشد. دریافت ویزا به منظور شرکت در دوره زبان انگلستان دشوار است و احتمال ریجکتی ویزا وجود دارد. مدرک زبانی که کشور انگلستان برای اخذ پذیرش تحصیلی مشخص کرده است، مدرک زبان UKVI است.

اقامت دوره زبان در آلمان

همان طور که در بخش قبل اشاره شد، کشور آلمان نیز از جمله کشورهای اروپاییست که دوره زبان را به همراه دوره تحصیلی اصلی به متقاضیان ارائه می نماید. با توجه به شرایط حال حاضر، احتمال رد شدن درخواست ویزای دانشجو برای تحصیل این دوره ها بسیار است و همان طور که می دانید، ریجکت ویزا یک امتیاز منفی در پرونده مهاجرتی شما به شمار می آید و ممکن است در دیگر پروسه های مهاجرتی شما تأثیر منفی داشته باشد. از طرفی محدودیت سنی و گپ تحصیلی برای سفارت کشور آلمان بسیار حائز اهمیت است و با توجه به طولانی بودن روند بررسی پرونده، بایستی چنین مواردی را نیز برای درخواست ویزای آلمان جهت تحصیل دوره زبان مدنظر داشته باشید. اما در صورت تمایل به اقدام، موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات خود در این زمینه می باشد. شما عزیزان می توانید با پرداخت هزینه اندکی از هزینه لازم برای اخذ پذیرش، پرونده مهاجرتی خود را با موسسه ملک پور پیش برده و پس از دریافت پذیرش نهایی و دریافت ویزا، نود درصد از هزینه باقیمانده بابت هر یک از خدمات دریافتی را پرداخت نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?آموزش سریع زبان آلمانی?

اقامت دوره زبان در هلند

کشور هلند که زبان اکثریت مردم آن به زبان انگلیسی صحبت کرده و در برخی از شهرهای آن نظیر آمستردام، زبان رایج انگلیسی می باشد، اقدام به برگزار دوره زبان کرده است. دوره زبان در هلند به همراه دوره تحصیلی می باشد و در واقع برای فرد، اقامت دوره زبان در اروپا را فراهم می سازد.

 

این دوره زبان با هزینه سالیانه 2500-3000 دلار برگزار می شود و فرد می تواند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشد. هزینه دوره اصلی تحصیلی فرد نیز 6 تا 7 هزار یورو در سال می باشد که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می گردد. از نیازمندی های اخذ اقامت دوره زبان در هلند، ارائه مدرک آیلتس 5.5 می باشد. در صورت تمایل به شرکت در این دوره زبان و تحصیل که همراه با هم ارائه می گردد و دارای اجازه کار برای دانشجو و اجازه کار تمام وقت برای همسر وی می باشد، کافیست پس از ارائه مدارک خود و اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرتی، مدرک آیلتس مورد نیاز را در طی چند ماه ارائه نمایید. شاید برای شما نیز جالب باشد که بتوان در فاصله چند ماه، مدرک زبان مورد نیاز را ارائه کرد؛ اما این امر، با استفاده از مجموعه ویدئویی آموزش زبان انگلیسی موسسه ملک پور، غیرممکن و دور از ذهن نخواهد بود.

اقامت دوره زبان در اروپا

?دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)?

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقامت دوره زبان در اروپا در کشور هلند، پیشنهاد می کنیم که به لینک زیر مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی در این زمینه را به دست آورید.

اقامت دوره زبان در اروپا

?دوره زبان در هلند?

مزایای اقامت از طریق دوره زبان در اروپا

اقامت از طریق شرکت در دوره های زبان در کشورهای اروپایی یکی از روش های پرشمار ارائه شده توسط موسسه ملک پور برای اخذ اقامت و مهاجرت به خارج از کشور مسحوب می شود. در بخش انتهایی این مقاله قصد داریم تا مزایای شرکت در دوره های زبان در کشورهای اروپایی را برای شما عزیزان ذکر نماییم:

 • تقویت سطح زبان خارجی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه، کار، سرمایه گذاری، زندگی، ...سرمایه گذاری در استرالیا
 • پلی برای ورود به کشور های اروپایی و اتحادیه اروپا
 • اخذ اقامت بلند مدت تحصیلی اروپا
 • امکان تبدیل نوع اقامت به اقامت کاری و یا سرمایه گذاری
 • ارزیابی شرایط زندگی و یا راه اندازی کسب و کار در کشور مورد نظر

 


سوالات متداول راجع به اقامت دوره زبان در اروپا

✅ دوره زبان در کدامیک از کشورهای اروپایی برگزار می شود؟

دوره زبان در کشورهای مختلفی نظیر انگلستان، اتریش، آلمان و هلند برگزار می شود که از نظر شرایط و نیازمندی ها متفاوت از یکدیگر می باشند.

✅ اخذ اقامت دوره زبان در اروپا در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

با تحصیل در برخی از دانشگاه های اتریش، هلند و آلمان می توان اقامت دوره زبان در اروپا را به دست آورد.

✅ تحصیل دوره زبان در اروپا نیاز به ارائه مدرک زبان دارد؟

در برخی از کشورها و دانشگاه ها، تحصیل دوره زبان بدون نیاز به ارائه مدرک امکان پذیر است و در برخی دیگر مانند هلند، نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره آیلتس 5.5 می باشد.

✅ آیا با اقامت دوره زبان در اروپا، ویزای همراه صادر می شود؟

برخی کشورها مانند انگلستان که اقامت صرفاً به مدت طول دوره زبان صادر می شود، اجازه همراه ندارد؛ اما در برخی دانشگاه های کشورهایی مانند اتریش و هلند، دوره زبان در کنار دوره اصلی ارائه می گردد و مجوز ویزای همراه صادر می شود.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت دوره زبان در اروپا _____________________

اقامت دوره زبان در اروپا با اخذ پذیرش دوره زبان و تحصیل در برخی از دانشگاه های کشورهای اروپایی نظیر اتریش و هلند حاصل می شود. دوره زبان انگلیسی در کشورهای مختلفی مانند انگلستان، آلمان و... نیز با شرایط متفاوت برگزار می گردد. اما پذیرش در این دوره ها در برخی کشورها مانند انگلستان، دارای محدودیت هایی مانند محدودیت اقامت به مدت طول دوره تحصیل و... می باشد. افرادی قادر به اخذ اقامت دوره زبان در اروپا خواهند بود که در سطح پایه، آشنایی با زبان انگلیسی دارند و به منظور تکمیل مهارت زبان خود، قصد پذیرش در دوره زبان در اروپا دارند. دریافت پذیرش تحصیلی از هر کشور و هر دانشگاه مدرک زبانی متفاوت نیاز دارد. مثلا برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان مدرک زبان UKVI مورد تایید است. مدارک زبان تافل  و آیلتس در اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان مورد تایید می باشند و برای اخذ پذیرش تحصیلی آیلتس academic  و برای شرکت در دیگر برنامه های مهاجرتی آیلتس general مورد تایید واقع می شود. و یا در مثالی دیگر برای تحصیل در اتریش و آلمان مدارک زبان آلمانی موسسه goethe مورد قبول واقع می شود. پس پیشنهاد ما برای شما این است که قبل از اقدام برای هر تصمیمی ابتدا از طریق مکاتبه با دانشگاه مورد نظر و یا تماس با موسسه ملک پور جهت راهنمایی از مدارک مورد قبول آن دانشگاه اطمینان حاصل کنید.اخذ اقامت ازطریق دوره زبان در کشورهایی مانند اتریش و هلند همراه با اجازه کار و صدور ویزای همراه می باشد و دانشجو دوره زبان و تحصیل خود را در کنار یکدیگر و به صورت توأمان پشت سر می گذراند. اطلاعات کامل در خصوص شرایط پذیرش و تحصیل دوره زبان در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی، در وب سایت موسسه ملک پور در دسترس می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از راهنمایی ها و مشاوره تلفنی رایگان مشاورین ما بهره مند گردید. در صورت تمایل به استفاده از این خدمات، راه های ارتباطی تماس با تلفن های موسسه ملک پور و یا کامل کردن فرم تماس در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در پایان مقاله نیز امکان طرح سوال و پاسخ مشاورین به آن ایجاد شده است.

امتیاز 4.62 از 5 ( 37 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حمید
سلام خسته نباشید خدمتتتون عرض میکنم. ممنونم که به این دوره و چگونگی اقامت دوره زبان در اروپا پرداختین. چون من واقعا فکر میکردم حتما بهترین دوره های زبان در انگلستان یا کشور انگلیسی زبان برگزار میشه و نمیدونستم این شرایط تو کشور های هلند و اتریش مناسب تر هستند. سوالم اینه که همراه به صورت همزمان با فرد وارد میشه یا باید دوره زبان فرد در هلند یا اتریش طی بشه و وقتی دوره اصلی تحصیل شروع شد خانوادش میتونن بیان؟ یا کلا این طور هست که لابلای دروس تخصصی دوره تحصیلی، دوره زبان هم برگزار میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز ورود نفر اصلی با همراه همزمان نمی باشد ولی فاصله زمانی کوتاه می باشد. و همزمان با دوره زبان تحصیل درمقطع اصلی نیز شروع می شود. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
راد
ببخشید برای مهاجرت از طریق ویزای کار چه چیزی مورد نیاز هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای دریافت مشاوره و بررسی شرایط خود با مشاورین تماس بگیرید
راد
ببخشید برای مهاجرت از طریق ویزای کار چه چیزی مورد نیاز هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای دریافت مشاوره و بررسی شرایط خود با مشاورین تماس بگیرید
فرزانه قاسمی
باسلام و وقت بخیر آیا با آیلتس زبان انگلیسی می شود ویزای دانشجویی یا کاری آلمان را گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برای کار و تحصیل در آلمان بهتر است مدرک زبان آلمانی داشته باشید اما به طور کلی با مدرک زبان انگلیسی هم امکان مهاجرت به این کشور وجود خواهد داشت.
Vahid Moshiri
سلام وقت بخیر، ایا همزمان به ویزای زبان دو کشور میشه اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز همزمان برای اخذ پذیرش دو کشور می توان اقدام نمود
مشاوره رایگان