شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

بدون نظر

کشور ایتالیا یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است که پایین بودن هزینه های تحصیل و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور بی تاثیر نیست. طبیعتا همین مسئله موجب بالا رفتن تقاضا و ایجاد رقابت بین دانشجویان متقاضی می شود و از سوالات متداول شما عزیزان شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا است. با توجه به وجود تعداد دانشگاه های متعدد با ارائه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسیی و با شهریه های پایین، دانشجویان زیانی متقاضی تحصیل در این کشور هستند. اینکه شرط معدل تحصیل در ایتالیا چقدر می باشد تنها یکی از شرایط بوده و از دیگر موارد به سطح زبان بالا و داشتن رزومه علمی خوب می توان اشاره کرد. منتها جالب است بدانید که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور ایتالیا شما چندان نیاز به معدل بالایی ندارید. در این مقاله به بحث شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا، نقش آن در پذیرش دانشگاه های ایتالیا، تبدیل معدل به سیستم ایتالیا چگونه است؟ و... خواهیم پرداخت. چنانچه شما عزیزان تمایل به اقدام و مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره ای رایگان برای انتخاب بهترین مسیر با توجه به شرایط خود، دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

سیستم معدل ایتالیایی چگونه است؟

ایتالیا که یکی از کشورهای محبوب و جزء انتخاب های گوشه ذهن برای خیلی از افراد برای تحصیل است، شرایط و سیستم آموزشی خاص خود را دارد. دانشجویان زیادی در سراسر جهان بخاطر وجود برخی بورسیه ها تمایل ورود به دانشگاه های ایتالیا را دارند و به دنبال آگاهی از شرایط نمره دهی و شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا به جهت اقدام هستند. حال ممکن است بپرسید سیستم معدل ایتالیایی چگونه است؟ و به چه صورت محاسبه می شود؟ در سیستم معدل ایتالیایی برخلاف مدارس و دانشگاه در ایران که از نمره 0 تا 20 معیار ضعیف و قوی بودن سنجیده می شود، از حروف انگلیسی A,B,C,D و F استفاده می شود. علاوه بر استفاده از حروف برای سنجش سطح معدل دانش آموزان از نمره 0 تا 30 هم نشان می دهند و نمره 18 سطح قبولی است.

تبدیل معدل ایران به ایتالیا

تبدیل معدل ایران به ایتالیا کار چندان دشواری نیست. منتها با توجه به وجود تفاوت بین سیستم نمره دهی ایران و ایتالیا ممکن است کمی مبهم باشد. دانش‌آموزان با شرایط تحصیل در ایتالیا در دانشگاه ها فقط در صورتی می‌توانند درخواست دهند که مدرک تحصیلی متوسطه را که پس از یک دوره تحصیلی حداقل 12 ساله تمام کرده باشند. همچنین برای آگاهی از نحوه تبدیل معدل ایران به ایتالیا برای مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل از جدول زیر می توان استفاده کرد. خوب است بدانید که رعایت شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا با توجه به عدم سختگیری زیاد دانشگاه های این کشور چندان کار دشواری نیست.

A

نمره 16 تا 20

B

نمره 14 تا 15

C

نمره 12 تا 13

D

نمره 10 تا 11

F

نمره 0 تا 9

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

شرط معدل دانشگاه های ایتالیا

حتما شما عزیزان نیز در خصوص پایین بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و شرایط تحصیل به زبان انگلیسی آگاه هستید. شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا بخاطر همین مسئله پایین بودن هزینه ها برای اکثر دانشجویان مهم است و با داشتن معدل بالا می توانند شانس بهتری داشته باشند. اما نکته جالب در خصوص شرط معدل دانشگاه های ایتالیا عدم سختگیری در آن است. به این مفهموم که برخلاف کشورهای با اقتصاد قوی تر چون هلند، انگلستان و کانادا، شما با معدل کمتر از 14 نیز شانس خوبی برای اخذ پذیرش دارید. هر چند دقت داشته باشید که این مسئله به معنای قبولی شما با هر معدلی و برای هر دانشگاهی نیست. دانشجویان بین المللی در صورت علاقه به تحصیل در دانشگاه های با رتبه خوب در ایتالیا نیاز به داشتن معدل بالا دارند. منتها شما در برخی از دانشگاه های ایتالیا با معدل 12 نیز شانس پذیرش را دارید.برای اطلاع از شرایط دریافت پاسپورت ایتالیا این مقاله را مطالعه فرمایید.

شرط معدل تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

شرط معدل تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه و حتی رشته ای که علاقه به تحصیل در آن را دارید، کمی متفاوت است و هر دانشگاه شرایط خود را دارد. اما بطور کلی بنابر مهیا بودن شرایط تحصیل با هزینه های پایین، درخواست برای تحصیل در این کشور کمی بالا می باشد. بنابراین داشتن معدل بالا می تواند در بالا بردن شانس پذیرش موثر باشد و شرط معدل خاصی برای تحصیل در نظر گرفته نشده است. منتها همانطور که می دانید در صورتی که معدل شما بین 15 تا 20 باشد، از شرایط و رزومه تحصیلی خوبی برخوردار هستید و در صورت پایین تر بودن نمره می توانید برای دانشگاه های با رتبه کمی پایین تر اقدام کنید. بنابراین حتی در کشوری چون ایتالیا که شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه های آن ندارد، داشتند معدل خوب می تواند کمک کننده باشد.

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: ددلاین دانشگاه های ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب ددلاین دانشگاه های ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرط معدل تحصیل در ایتالیا در مقطع تحصیلات تکمیلی

شرط معدل تحصیل در ایتالیا در مقطع تحصیلات تکمیلی کمی با اقدام برای مقطع کارشناسی متفاوت است. این تفاوت از این منظر است که با ارتقا سطح تحصیلات، شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا به جهت کم بودن ظرفیت های دانشگاه و برخی رشته، اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین در صورتی که معدل لیسانس متقاضی بین 15 تا 20 باشد در منطقه سبز قرار دارد و هر چه این نمره به 20 نزدیک تر باشد، میزان شانس اخذ پذیرش نیز بالاتر خواهد بود. در نتیجه شرط معدل تحصیل در ایتالیا بسته به رشته، مقطع و دانشگاه و برای بالا بردن شانس دریافت پذیرش اهمیت دارد.

دانشگاه های بدون شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

خیلی از دانشجویان از سراسر جهان ممکن است بخاطر مسائلی دارای معدل بالا و یا متوسط نباشند. بنابراین نباید از خواسته خود برای تحصیل در خارج از کشور مادری خود، دلسرد شوند. لیستی از دانشگاه های بدون شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های زیر چندان مطرح نیست اما خوب است این نکته را نیز بدانید که با وجود تمامی این شرایط به نسبت راحت برای اخذ پذیرش، شرایط اقتصادی و بازار کار بعد از تحصیل در ایتالیا چندان مناسب نمی باشد.

پلی تکنیک میلان

پلی تکنیک تورین

دانشگاه ناپل فدریکو دوم

دانشگاه پیزا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه میلان

دانشگاه پادوآ

دانشگاه فلورانس

حداقل معدل برای اخذ بورسیه در ایتالیا

یکی از دلایل اهمیت شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا، شهرت بورسیه های استانی این کشور است. خوب است بدانید که حداقل معدل برای اخذ بورسیه در ایتالیا مشخص نیست و به طبع بخاطر بالا بودن درخواست برای اخذ بورسیه داشتن معدل بالا می تواند کمک کننده باشد. بورسیه های تحصیلی ایتالیا به صورت متعددی را برای دانشجویان در نظر که اکثر این بورسیه برای دانشجویان مقیم اتحادیه اروپا می باشد. بنابراین شرایط دریافت این بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه وجود ندارد و تعداد کمی از بورسیه ها برای دانشجویان مقیم خارج از اتحادیه اروپا می باشد. حال با توجه به این توضیحات شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا، بیشتر برای اخذ بورسیه مطرح است و دانشجویان بر اساس شایستگی های خود و داشتن رزومه علمی بهتر می توانند این بورسیه ها را اخذ کنند.

تحصیل در ایتالیا با معدل پایین

یکی از نکات جذاب تحصیلی کشور ایتالیا برای دانشجویان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و با شهریه های پایین می باشد. دانشجویان زیادی هستند که از عقبه تحصیلی بالایی برخوردار نیستند و به دنبال کشور و دانشگاه هایی هستند که با وجود معدل پایین بتوانند برای پذیرش اقدام کنند. امکان تحصیل در ایتالیا با معدل پایین در اکثر دانشگاه های آن وجود دارد و دانشجویان با معدل پایین تر از 15 نیز می توانند درخواست دهند. اما خوب است بدانید که اگر دانشجوی بین المللی هستید و از خارج از خاک ایتالیا قصد اقدام را دارید بهتر است حداقل شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا را که عدد چندان بالایی نیز نیست، را دارا باشید.

راهکارهای افزایش شانس پذیرش دانشگاه ها برای تحصیل در ایتالیا با معدل پایین

چنانچه شما جزء دانشجویان با معدل پایین هستید و از حداقل شرط معدل تحصیل در ایتالیا بهره مند نیستید؛ از آنجایی که شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا امر بسیار مهمی است باید به دنبال جبران این کاستی باشید و حتما به دنبال راهکارهای افزایش شانس پذیرش دانشگاه ها برای تحصیل در ایتالیا با معدل پایین می گردید. باید بدانید که داشتن برخی شرایط چون ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر، داشتن مقالات متعدد در زمینه تحصیلات خود، داشتن رزومه تحقیقاتی و یا ارائه مدارکی به جهت فعالیت های شما در حوزه های علمی می تواند پایین بودن معدل شما را تا حدودی جبران کند.


سوالات متداول

✅ حداقل شرط معدل تحصیل در ایتالیا چه میزان می باشد؟

 به طور معمول شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا چندان مطرح نمی باشد، اما با داشتن معدلی بالای 15 می توانید شانس خوبی برای پذیرش داشته باشید.

✅ آیا امکان تحصیل با معدل پایین در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد؟

 بله شما می توانید برای دانشگاه های بدون شرط معدل در کشور ایتالیا اقدام نمیایید.

✅ شرط معدل تحصیل در ایتالیا برای دریافت بورسیه چگونه است؟

 شما با داشتن معدل بالا می توانید رزومه بهتری ارائه دهید و بتوانید برای معدود بورسیه های ارائه شده شانس دریافت را بالا ببرید.

✅ تبدیل معدل به سیستم ایتالیا چگونه است؟

 برخلاف سیستم ایران که از نمره 0 تا 20 معیار سنجش می باشد در ایتالیا از سیستم نمره دهی حروف A تا F و یا از نمره 0 تا 30 و 0 تا 100 استفاده می شود و باید تبدیل معدل از 20 به 100 را برای معدل ایتالیایی انجام داد.

سخن پایانی

در این مقاله بصورت مختصر به شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا پرداخیتم و نحوه تبدیل معدل به سیستم ایتالیا را توضیح دادیم. همانطور که گفته شده کشور ایتالیا بخاطر زیبایی، امکان تحصیل ارزان و به زبان انگلیسی محبویت زیادی در بین دانشجویان را دارد. اما همانطور که اشاره شد، در بلند مدت بخاطر وجود نرخ بیکاری بالا می تواند شرایط بعد از تحصیل سخت باشد. هر چند که شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا چندان بالا نمی باشد و حتی دانشگاه های بدون شرط معدل نیز دارد، بهتر است برای انتخاب تحصیل کم هزینه گزینه های دیگر چون فرانسه، آلمان و مجارستان را در نظر بگیرید. شما عزیزان در صورتی که تمایل دارید شرایط کلی خود را برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا بررسی کنید، کافیست تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه ملک پور استفاده کنید. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان