بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

بدون نظر

تحصیل در یکی از شاخه های پزشکی می تواند برای بسیاری از افراد به عنوان یک رویا باشد که شرایط دسترسی به این رویا تا حدودی دشوار است. رشته های پزشکی در اکثر کشورهای جهان نیازمند پشت سر گذاشتن سوی به نام کنکور و آزمونهای ورودی می باشند. اکثر علاقه مندان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تمایل دارند تا به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی دست بزنند، اما شرایط پذیرش در این رشته سطح بالا در کشورهای مختلف و تاپ جهان متفاوت از یکدیگر می باشد که متقاضیان باید از این شرایط خبر داشته باشند و با توجه به موقعیت خود اقدام به اخذ پذیرش نمایند. لذا در این متن انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و تمامی شرایط و جوانب مربوط به آن مورد بحث علمی قرار خواهد گرفت. موسسه MIE با تجربه بسیار در اخذ پذیرش از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های مختلف پزشکی آماده ارائه خدمات در خصوص مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای جهان می باشد و شما عزیزان در ارتباط با بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و شرایط مهاجرت پزشکان به خارج از کشور می توانید با مشاورین این موسسه تماس تلفنی رایگان برقرار نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار برای پزشکان در انگلیس


 

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم:

تماس با ما

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

بررسی شرایط عمومی بهترین کشور برای تحصیل پزشکی

دانشگاه های دولتی اکثر کشورهای جهان جهت اعطای پذیرش به دانشجویان دارای آزمون ورودی می باشند. این آزمون به زبان رسمی و رایج همان کشور بصورت سالیانه برگزار می گردد و در برخی از کشورها با گذراندن دوره فوندیشن و کسب مهارت در کشور مقصد می توان بدون شرکت در آزمون وارد دوره های پزشکی در دانشگاه های دولتی شد. تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی با توجه به ارائه دروس به زبان انگلیسی بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی می باشد و نیازمند پرداخت شهریه و در برخی مواقع هزینه تحصیل سطح بالا می باشند. بهترین کشور برای تحصیل پزشکی در آسیا دو کشور ترکیه و روسیه بوده، اما در کل کشورهای اروپایی بالاخص با وجود شرایط تحصیل رایگان در برخی از آنها بهترین گزینه برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی می باشند. متن موجود توسط تیم حرفه ای و  مجرب موسسه MIE نوشته شده است و هرگونه رونویسی و یا کپی برداری از هر یک بخش آن بدون ذکر منبع از نظر قانونی حرام و دارای پیگرد قانونی است. متقاضیان و علاقه مندان به کسب اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت پزشکان به خارج از کشور باید بدانند که مدارک پزشکی کشور ایران در سطح جهان دارای اعتبار چندانی نیست و قبل از تصمیم گیری به مهاجرت باید روند معادل سازی مدرک تحصیلی خود را برای کشور مقصد طی نمایند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مصاحبه با دکتر ترنی


 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

معرفی بهترین دانشگاه های برای تحصیل پزشکی در جهان

یکی از عوامل بسیار مهم در شناسایی بهترین کشور برای تحصیل پزشکی، آشنایی با دانشگاه های پزشکی موجود در آن کشور است. برخی از دانشگاه های پزشکی در برخی از کشورها شرایط تحصیل رایگان این رشته را برای دانشجویان فراهم نموده اند. کشور آمریکا با توجه به دستاورد ها و پیشرفت های بسیار در زمینه علوم پزشکی و در رابطه با دانشگاه های پزشکی، بهترین کشور برای تحصیل پزشکی می باشد و دانشگاه های آمریکا در سراسر جهان در لیست بهترین ها قرار دارند. دانشگاه های پزشکی انگلستان نیز همیشه در  میان بهترین دانشگاه های سراسر جهان قرار دارند. کشورهای دیگری همچون جمهوری چک، فرانسه و کشور اسپانیا اشاره نمود که در این رابطه در لیست بهترین کشور برای تحصیل پزشکی قرار دارند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد گفتگو با مدیر دانشگاه چستر


 

متن این مقاله توسط مشاورین مجرب و حرفه ای موسسه MIE تهیه شده آیت و هرگونه رونویسی از آن از نظر قانونی و شرعی حرام است. کشور فرانسه و کشور اسپانیا نیز در زمینه تحصیل پزشکی دارای ارزان ترین دانشگاه ها در جهان می باشند. در جدول زیر فهرستی از 20 دانشگاه های برتر رشته های پزشکی و همچنین رتبه جهانی آنها مشخص شده است:

دانشگاه

کشور

رتبه جهانی

Harvard

 آمریکا

1

Oxford

انگلستان

2

 Cambridg

انگلستان

3

stanford

 آمریکا

4

John Hopkins

آمریکا

5

Karolinska Institute

سوئد

6

University of California, Los Angeles

 آمریکا

7

University College London

انگلستان

8

Yale

 آمریکا

9

Imperial College London

انگلستان

10

University of California,San francisco

 آمریکا

11

Massachusetts institute of technology

 آمریکا

12

Columbia

 آمریکا

13

 Toronto

کانادا

14

University of Pennsylvania

 آمریکا

15

Duke

 آمریکا

16

Melbourne

استرالیا

17

Sydnney

استرالیا

18

Edinburgh

انگلستان

19

kings college Londen

انگلستان

20

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه تحصیل پزشکی در انگلستان


مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در بهترین کشورهای جهان

 علاقه مندان به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و گذراندن دوره های تحصیلی پزشکی باید به این نکته توجه نمایند که هر دانشگاه با توجه به شرایط خود مدارکی را از دانشجویان جهت اعطای پذیرش مطالبه می نماید. تعدادی از مدارک در میان اکثر دانشگاه ها مشابه می باشند. برخی از دانشگاه ها ممکن است که که با توجه به سیاست خود مدارک بیشتری را درخواست نموده و سخت گیری های بیشتری اعمال نمایند. ذکر این نکته نیز ضروری است که دوره های تحصیلی پزشکی دارای محدودیت سنی می باشند که توسط دانشگاه ها اعمال می گردند. تعدادی از مدارک مشترک جهت اخذ پذیرش جهت انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی شامل موارد زیر می گردند:

  • گذرنامه
  • عکس
  • مدارک تحصیلی و تمامی ریز نمرات و ترجمه آنها به صورت رسمی
  • مدرک زبان با توجه به نیاز دانشگاه
  • برخی مواقع توصیه نامه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • انگیزه نامه

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مصاحبه با پرفسور پاول کولثارد


 

هر یک از مدارک باید به زبان اعلام شده توسط آن کشور به صورت رسمی ترجمه گردند و دارای مهر رسمی دادگستری باشند. کامل بودن و بدون نقص بودن مدارک دارای تاثیر بسیاری بر روند اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی کشور مقصد می باشد.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و هزینه های تحصیل

هزینه های مربوط به تحصیل در سطح جهان با توجه به نوع دانشگاه انتخابی توسط دانشجو، نوع رشته و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت هستند. در کل هزینه ها و شهریه دوره های تحصیلی پزشکی نسبت به سایر رشته ها در سطح بالاتری قرار دارد. کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا دارای بالاترین هزینه تحصیل پزشکی بوده و شهریه دوره های پزشکی در دانشگاه های برتر رشته های پزشکی حدود 20 الی 45 هزار دلار می باشد. البته لازم به ذکر است که دانشجویان علاقه مند به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی در انگلستان و آمریکا پس از سال دوم و یا سوم وارد بیمارستان‌ها شده و با دریافت حقوق و گذراندن دوره های کارآموزی می توانند مقداری از هزینه های خود را تامین نمایند. شرایط تحصیل رایگان پزشکی در برخی دیگر از کشورها نظیر فرانسه، کشور آلمان، اتریش، اسپانیا به زبان رسمی همان کشور در دانشگاه های دولتی امکان‌پذیر است و دانشجویان تنها هزینه ای حدود 700 الی 3000 یورو را پرداخت می نمایند. تحصیل پزشکی به صورت رایگان در کشور فرانسه امکان‌پذیر است و فرانسه در این زمینه یکی از بهترین ها می باشد. ایرلند، مجارستان و جمهوری چک دارای هزینه تحصیل پزشکی حدود 9 الی 22 هزار یورو بوده و در میان بهترین کشور دنیا برای تحصیل پزشکی قرار دارند. یکی از بهترین کشورها به منظور تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در آسیا، کشور روسیه است و هزینه تحصیل پزشکی هم در دانشگاه های دولتی و هم خصوصی این کشور بسیار مناسب بوده و تنها حدود 2500 الی 5 هزار یورو می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور ترکیه نیز مناسب بوده و تنها حدود 5 هزار یورو است اما باید توجه داشت که مدرک تعداد محدودی از دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران هستند.

 

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و هزینه های زندگی

 علاقه مندان به کسب اطلاعات در خصوص بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان باید هزینه های زندگی در کشور مقصد را نیز مورد توجه قرار دهند. این نکته به این دلیل دارای اهمیت است که هزینه زندگی در برخی از کشور در سطح بالا بوده و برخی از دانشجویانی که اقدام به تحصیل رایگان پزشکی نموده اند ممکن است در تامین هزینه های زندگی با مشکل مواجه گردند. با توجه به جدول موجود در زیر می توانیم هزینه های مربوط به زندگی در تعدادی از کشورهای جهان را جهت تصمیم گیری در خصوص انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی مورد بررسی قرار دهیم:

کشور

میانگین هزینه ماهیانه زندگی

آلمان

600 الی 800 یورو

اتریش

600 الی 800 یورو

جمهوری چک

600

اسپانیا

600 الی 800 یورو

فرانسه

500 الی 700 یورو

انگلستان

600الی 800 پوند

مجارستان

400 الی 500

آمریکا

1100 دلار

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و بورسیه تحصیلی

خیلی از علاقه مندان و متقاضیان بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی جهت ادامه تحصیل در این رشته می باشند. ذکر این نکته ضروری است که اعطای بورسیه به دانشجویان رشته پزشکی و متقاضیان بهترین کشور برای تحصیل تخصص پزشکی در کشورهای مختلف کار چندان ساده ای نمی باشد و این امر بسیار رقابتی است. تنها آن دسته از دانشجویان علاقه مند به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی موفق به اخذ بورسیه می گردند که در المپیادهای مختلف شرکت کرده و موفق به کسب رتبه شده باشند و یا دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی باشند. هر یک از کشورها بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان رشته های پزشکی در نظر می گیرند، اما دانشجویان باید توانایی علمی خود را به دانشگاه به اثبات برسانند. کشورهایی که امکان تحصیل رایگان پزشکی در آنها وجود دارد ممکن است تنها کمک هزینه هایی جهت زندگی دانشجویان در اختیار آنها قرار دهند. برخی از کشورها نیز بورسیه ها را به صورت فاند و یا فول فاند در اختیار علاقه مندان به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی در اروپا و دیگر کشورها در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. متقاضیان بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان باید همزمان با ارسال درخواست پذیرش، درخواست بورسیه خود را نیز ارسال نمایند تا دانشگاه در رابطه با آنها تصمیم گیری نماید.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و شرایط کار پس از تحصیل

ادامه تحصیل در بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و بهترین کشورها برای تخصص پزشکی در اروپا برای فارغ التحصیلان دارای نتایج بسیار سودمند و مطلوبی می باشد. با توجه به این نکته که اکثر فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و تخصص پزشکی پس از فارغ التحصیلی تمایل دارند که موفق به اشتغال به کار در همان کشور مقصد گردند باید ببینند که کشور محل تحصیل آنها مقصد مناسبی جهت اشتغال به کار پزشکان بوده و شرایط مهاجرت پزشکان به خارج از کشور در کشور مورد نظر آنها مناسب می باشد یا خیر. در این رابطه علاقه مندان باید حتما" در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی شرایط بازار کار و نرخ بیکاری کشور مورد نظر خود جهت تحصیل را به دقت بررسی نمایند. البته دانشجویان باید توجه داشته باشند که اکثر کشورها نیازمند پذیرش نیروهای مهار و متخصص در زمینه رشته های مختلف پزشکی می باشند. دو کشور دانمارک و سوئد بصورت مداوم از پزشکان در حال تحصیل در کشور خود و یا پزشکان مهاجر استقبال می نماید و در زمینه معادل سازی مدرک پزشکی دارای سختگیری چندانی نمی باشد. با تسلط و فراگیری زبان دانمارکی و سوئدی تا میزان 90 درصد فرایند معادل سازی انجام شده است و پزشکان به راحتی می توانند در این کشورها مشغول بکار گردند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و شرایط اخذ اقامت

همانگونه که بیان نمودیم هدف اکثر دانشجویان از مهاجرت تحصیلی به یک کشور اشتغال به کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و در نهایت دریافت اقامت و تابعیت کشور مورد نظر است. هر یک از کشورها در اعطای اقامت دائم و تابعیت خود به اتباع دیگر کشورها دارای شرایطی می باشند که دانشجویان علاقه مند به انتخاب بهترین کشور دنیا برای تحصیل پزشکی و تحصیل در دانشگاه های برتر رشته های پزشکی باید شرایط دریافت اقامت و تابعیت پس از تحصیل را نیز در کشور مورد نظر خود بررسی نمایند. ادامه تحصیل در بهترین کشورها برای تخصص پزشکی در اروپا و همچنین انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان باعث میگردد که متقاضیانی که در کشورهای اروپایی مشغول تحصیل در رشته پزشکی می باشند، پس از فارغ التحصیلی با اشتغال به کار در حرفه پزشکی پس از 5 سال اقامت دائم و پس از شش سال پاسپورت اروپا را بدست آورند. دیگر کشورها نیز قوانین مختص به خود در اعطای تابعیت و اقامت را داشته و اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری و پرداخت به موقع مالیات در ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت کشور محل تحصیل خود را بدست می آورند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و خدمات موسسه MIE

همانگونه که بیان نمودیم فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی در هر یک از کشورها متفاوت از یکدیگر می باشد، لذا دانشجویان و علاقه مندان به انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی رایگان و بهترین کشور دنیا برای تحصیل پزشکی بهتر است در زمینه اخذ گذیرش و شرکت در دوره های پیش پزشکی و یا آزمون های ورودی از تجربه موسسات معتبر و مشاوران آگاه و معتبر مهاجرتی استفاده نمایند. موسسه MIE با رایزنی های ویژه با دانشگاه های انگلستان این امکتن را فراهم کرده نت تنها با داشتن مدرک لیسانس امکان تحصیل در پزشکی در دانشگاه های انگلستان برای متقاضیان ایرانی فراهم گردد سالهای متمادی تجربه در زمینه اعزام دانشجو در رشته های مختلف و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ها برای دانشجویان عزیز آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه اخذ پذیرش، اخذ ویزای تحصیلی، شرکت در دوره های پیش پزشکی، راهنمایی جهت شرکت در آزمون، ارائه راهنمایی در زمینه شرایط مهاجرت پزشکان به خارج از کشور، فرایند معادل سازی و غیره آماده خدمات رسانی به شما متقاضیان عزیز می باشد و با بررسی شرایط شما عزیزان بهترین پیشنهاد را در ارتباط با انتخاب بهترین کشور برای تحصیل پزشکی به شما متقاضیان گرامی ارائه می نمایند.

 ⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین کشور برای تحصیل پزشکی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ میزان شهریه تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا چقدر است؟

شهریه تحصیل رشته های پزشکی در آمریکا حدود 20 الی 45 هزار دلار است.

✔️ میزان هزینه زندگی یک دانشجو در اتریش چقدر است؟

میزان هزینه زندگی یک دانشجو در اتریش حدود 600 الی 800 یورو در ماه می باشد.

✔️ کدام کشورها جهت مهاجرت پزشکان بهترین ها هستند؟

کشور دانمارک و کشور سوئد با توجه به کمبود میزان پزشکان این کشورها، به عنوان بهترین کشورها جهت مهاجرت پزشکان شناخته می شوند.

✔️ آیا می توان به صورت رایگان در اتریش به تحصیل پزشکی پرداخت؟

بله می توان در کشور اتریش به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی امکان‌پذیر است.

_____________سخن پایانی __________

ما در این مقاله به صورت کلی بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و شرایط اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ها را مورد بررسی قرار دادیم. همانگونه که بیان نمودیم تحصیل پزشکی در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دوره های پیش پزشکی و شرکت در آزمون ورودی می باشند. هزینه های مربوط به تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی سطح جهان متفاوت بوده و نسبت به تحصیل در دیگر رشته ها در سطح بالاتری قرار دارند. تحصیل پزشکی در برخی از کشورها نیز به صورت رایگان امکان پذیر است. دریافت بورسیه تحصیلی دوره های پزشکی در کشورهای مختلف کاملا" رقابتی می باشد. برای دریافت اطلاعات کاملتر در ارتباط با بهترین کشور برای تحصیل پزشکی و اعزام دانشجو به کشورهای مختلف با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در باکس زیر متن مطرح نمایید تا هرچه سریعتر پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

نویسنده این مطلب

نام : آسیه مبشری (mobasheri)

مشاور موسسه mie دارای سابقه کاری بیش از 1 سال فعالیت در موسسه mie

آشنا به مباحث مشاوره تحصیلی کاری و سرمایه گذاری

متخصص در بخش مشاوره تحصیلی و apply mie

امتیاز 2.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان